کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB-۱
(2017-07-01 ساعت 15:13)peymanenj نوشته:  
(2017-07-01 ساعت 10:50)algh90 نوشته:  
(2017-07-01 ساعت 00:28)peymanenj نوشته:  دوستان من سیزدهم ژووئن رفتم مصاحبه و الان ap برای کیس اصلی هستم به نظرتون روال بررسی ها متوقف میشه یا ن؟ه

یعنی برای افراد دیگر داخل کیس ویزا یکضرب دادند؟؟

فقط برای نفر من ap لحاظ کردن و نفر دوم ready هست

che category hastin?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-01 ساعت 15:32)Winter 1395 نوشته:  
(2017-07-01 ساعت 15:13)peymanenj نوشته:  
(2017-07-01 ساعت 10:50)algh90 نوشته:  یعنی برای افراد دیگر داخل کیس ویزا یکضرب دادند؟؟

فقط برای نفر من ap لحاظ کردن و نفر دوم ready هست

che category hastin?

Eb1-a
پاسخ
تشکر کنندگان:
بعد از چندوقت از رسیدن نامه مصاحبه سایت CEAC از حالت at NVC تغییر میکنه؟؟ و چی مینویسن؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: farshid155
(2017-07-01 ساعت 08:56)algh90 نوشته:  
(2017-07-01 ساعت 08:41)chemistnobel نوشته:  
(2017-07-01 ساعت 08:22)algh90 نوشته:  منم شرایطم مثل شماست.. قبل از 90 روزه مصاحبم با این تفاوت که بعد از اجرای فرمان تاریخ مصاحبه من اومده... با اینحال فکر میکنید ممکنه ریجکت بشیم  یا اینکه ap بخوریم؟؟؟ ap که به همه میدن و برای بررسی آن خود به خود مهلت 90 روز میگذره... ولی ممکنه خدانکرده ریجکت کنن این نوع ویزا رو به دلیل دستور ترامپ؟؟؟  شما چی فکر میکنید؟؟

من هم دنبال جواب همین سوالم و نمی دونم چی پیش می آد . تا چند روز آینده اگر خبر جدیدی نیومد ترجیح می دم که نوبت مصاحبه ام را کنسل کنم چون احتمال ریجکتی هست . به هر حال افیسر اول باید ویزا را قبول کنه و بعد بفرسته AP . اگه از اول نتونه ویزا دادن را قبول کنه ، راه دیگه ای براش نمی مونه . یا باید ریجکت کنه و یا در بهترین حالت بگه که برو تا بعدا" دوباره برای مصاحبه دعوتت می کنیم که این هم باز کلی هزینه داره !!!

14.  (SBU) The E.O. permits consular officers to grant waivers and
authorize the issuance of a visa on a case-by
-case basis when the applicant
demonstrates to the officer’s satisfaction that the following three criteria
are all met:

a.) Denying entry during the 90-day suspension would cause undue hardship;

b.) His or her entry would not pose a threat to national security; and

c.) His or her entry would be in the national interest.

این متنش جالبه گفته که افسر ویزا میتونه تصمیم بگیره با 3 شرط گفته شده ویزا را بدهد.. بند C نوشته که ورود شخص در راستای منافع ملی باشد
که این با صحبت برخی از وکلا جور در میاد... یا اینکه بند A را در مورد ویزای ما اعمال کنن هم ممکنه اتفاق بیفتد

بند A یعنی نتیجه گیری کنن که تعلیق ورود در این 90 روز باعث سختی های ناخواسته A,B,C,D که توضیح داده بشه ... که اصولا متقاضیان EB1 جزوش نیستن ...پس از اون 3 شرایط waiver یکی رو قطعا ندارند ..
که مثلا بیماری خاص داشته باشن .. یا اقامت دایم کانادا داشته باشن ... به هرحال برای همه دوستان متقاضی ..بخش 18 مهمترین هست که میگه .. اگر متقاضی صلاحیت یکی از waiver ها رونداشته باشه .. اما افسر مصاحبه کننده و مدیر کنسول اعتقادشون این باشه که متقاضی واجد شرایط هست... کیس باید به دفتر ویزا برای بررسی فرستاده بشه ... از طریق ایمیل و در عرض 2 روز کاری .. پاسخ داده میشه .. آخر هم نوشته افسر کنسول باید قادر به اپرو کردن اکثریت کیس های waiver باشه بدون فرستادن به دفتر ویزا ... بخاطر قدرت گسترده ایی که اعطا شده در فرمان اجرایی .
پاسخ
تشکر کنندگان: algh90
(2017-07-01 ساعت 15:37)peymanenj نوشته:  
(2017-07-01 ساعت 15:32)Winter 1395 نوشته:  
(2017-07-01 ساعت 15:13)peymanenj نوشته:  فقط برای نفر من ap لحاظ کردن و نفر دوم ready هست

che category hastin?

Eb1-a

میتونم بپرسم بعد از قبولی چقدر طول کشید تا بهت وقت مصاحبه دادن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-08 ساعت 08:33)mbusa نوشته:  
(2017-07-01 ساعت 15:37)peymanenj نوشته:  
(2017-07-01 ساعت 15:32)Winter 1395 نوشته:  che category hastin?

Eb1-a

میتونم بپرسم بعد از قبولی چقدر طول کشید تا بهت وقت مصاحبه دادن؟

سه ماه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-01 ساعت 10:07)chemistnobel نوشته:  
(2017-07-01 ساعت 09:45)algh90 نوشته:  یسوال .. شماها مگه وکیل نداشتید؟؟ اگه داشتید وکیلتون چی میگه؟؟؟

وکیل ما گفته که احتمالا" شما ها هم در دسته این "محدودیت سفر" قرار دارید و باید دنبال ارائه مدارکی برای Waive  کردن باشید . اونها هم زیاد تجربه خاصی ندارند و منتظرند ببینند برای بقیه چی پیش می آد.

سلام.. چکار کردید شما؟؟ وقتتونو کنسل کردید؟؟؟ من از چندتا وکیل پرسیدم...یکی گفت برو مصاحبه بذار افسر تصمیم بگیره... یکی دیگه گفت شما جزو این دستور نیستید و روند کاریتان فرق دارد...
وکیل شما همچنان میگه مصاحبه را نرید؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-09 ساعت 09:11)algh90 نوشته:  
(2017-07-01 ساعت 10:07)chemistnobel نوشته:  
(2017-07-01 ساعت 09:45)algh90 نوشته:  یسوال .. شماها مگه وکیل نداشتید؟؟ اگه داشتید وکیلتون چی میگه؟؟؟

وکیل ما گفته که احتمالا" شما ها هم در دسته این "محدودیت سفر" قرار دارید و باید دنبال ارائه مدارکی برای Waive  کردن باشید . اونها هم زیاد تجربه خاصی ندارند و منتظرند ببینند برای بقیه چی پیش می آد.

سلام.. چکار کردید شما؟؟ وقتتونو کنسل کردید؟؟؟ من از چندتا وکیل پرسیدم...یکی گفت برو مصاحبه بذار افسر تصمیم بگیره... یکی دیگه گفت شما جزو این دستور نیستید و روند کاریتان فرق دارد...

سلام
ما تصمیم گرفتیم که مصاحبه را فعلا" نریم ولی هرکاری هم کردیم نتونستیم وقت مصاحبه را کنسل کنیم . ظاهرا" بعد از گذشت زمان مصاحبه ، باید درخواست وقت مجدد کنیم !!!
وکیل ما فقط تا زمان اپروو شدن درخواست I140 با ما قرارداد داشت ولی برای بعدش هم توی سایتش این جور نوشته که باید دنبال Waive کردن باشید. به هر حال باید ببینیم چی پیش می آد . اگه مصاحبه را بریم و افسر رد کنه ، احتمالا" همه چیز تموم میشه ولی اینجوری باز هنوز میشه به بعد امیدوار بود
پاسخ
(2017-07-09 ساعت 09:43)chemistnobel نوشته:  
(2017-07-09 ساعت 09:11)algh90 نوشته:  
(2017-07-01 ساعت 10:07)chemistnobel نوشته:  وکیل ما گفته که احتمالا" شما ها هم در دسته این "محدودیت سفر" قرار دارید و باید دنبال ارائه مدارکی برای Waive  کردن باشید . اونها هم زیاد تجربه خاصی ندارند و منتظرند ببینند برای بقیه چی پیش می آد.

سلام
ما تصمیم گرفتیم که مصاحبه را فعلا"  نریم ولی هرکاری هم کردیم  نتونستیم وقت مصاحبه را کنسل کنیم . ظاهرا" بعد از گذشت زمان مصاحبه ، باید درخواست وقت مجدد کنیم !!!
وکیل ما فقط تا زمان اپروو شدن درخواست I140 با ما قرارداد داشت ولی برای بعدش هم توی سایتش این جور نوشته که باید دنبال Waive کردن باشید. به هر حال باید ببینیم چی پیش می آد . اگه مصاحبه را بریم و افسر رد کنه ، احتمالا" همه چیز تموم میشه ولی اینجوری باز هنوز میشه به بعد امیدوار بود

با خود سفارت تماس نگرفتید؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-09 ساعت 10:09)algh90 نوشته:  
(2017-07-09 ساعت 09:43)chemistnobel نوشته:  
(2017-07-09 ساعت 09:11)algh90 نوشته:  سلام.. چکار کردید شما؟؟ وقتتونو کنسل کردید؟؟؟ من از چندتا وکیل پرسیدم...یکی گفت برو مصاحبه بذار افسر تصمیم بگیره... یکی دیگه گفت شما جزو این دستور نیستید و روند کاریتان فرق دارد...

سلام
ما تصمیم گرفتیم که مصاحبه را فعلا"  نریم ولی هرکاری هم کردیم  نتونستیم وقت مصاحبه را کنسل کنیم . ظاهرا" بعد از گذشت زمان مصاحبه ، باید درخواست وقت مجدد کنیم !!!

با خود سفارت تماس نگرفتید؟؟

تلفن های تماس با سفارت ترکیه خیلی مسخره هست و هیچ کدوم جواب درست و حسابی راجع به این موضوع نمی دهند و دائم وصل می کنند به قسمتی که اتوماتیک یک جواب قبلی آماده شده راجع به ویزاهای مهاجرتی می دهند.. یه ایمیل زدم که بعد چند روز جواب اومد که بعد از تارخ مصاحبه اولیه می تونید درخواست تغییر زمان قبلی را بدید.
پاسخ
سلام دوستان عزیز

اجرایی شدن فرمان برنامۀ خیلیامونو بهم ریخت و ما رو در یک وضعیت نامشخص قرار داد. من از ابتدای داستان پیگیر اخبار بودم و چون هنوز پروسۀ AP ما تموم نشده، من هم نگران سرانجام ماجرا هستم. نگران بودن تا حد زیادی طبیعیه چون واقعاً نمی دونیم چه اتفاقاتی قراره بیفته و الان آفیسرها پرونده های ما رو (ما که میگم منظورم مشخصاً کیس های EB1 هست) طبق چه دستورالعملی دارن بررسی می کنن. اما بذارین ببینیم این فرمان دربارۀ کیس ما چی گفته.

در متن دستور نهایی (که بعد از اعلام حکم دادگاه عالی با در نظر گرفتن استثنائات) به مسئولین ابلاغ شده نوشته شده که هر کس که دارای ارتباطی نزدیک با یک شخص یا ارتباط رسمی با یک نهاد در آمریکا هست از این قانون مستثنی میشه. ارتباط نزدیک با یک شخص که میشه پرونده های خانوادگی و ارتباط رسمی با یک نهاد یعنی کسانی که به دعوت یک شرکت، دانشگاه، انجمن یا هر چیز دیگه ای درخواست ویزا دادن. این استثناء شامل تمام ویزاهای کاری که نامۀ رسمی دعوت به کار از طرف آمریکایی دارن هم میشه. در متن دستور یک جاییش هست که مشخصاً دربارۀ ما توضیح داده:

Unlike other employment-based immigrant visa applicants, certain self-petitioning employment-based first preference applicants with no job offer in the United States may be subject to the E.O., unless they have a credible claim of a bona fide close familial relationship with a person in the United States or of a bona fide, formal, documented relationship with an entity in the United States that was formed in the ordinary course, rather than for the purpose of evading the E.O. Applicants not exempted based on the Supreme Court’s order still may qualify for an exemption, or may qualify for a waiver, in accordance with the E.O. itself.

اینجا خوشبختانه همه زبانشون قویه و نیازی به ترجمه نیست، اما خیلی کلی بخوام بگم، نوشته "برخلاف سایر متقاضیان ویزای کاری، اون دسته از متقاضیان ویزای اولویت اول (دقیقاً یعنی EB1) که به شکل خویش-فرما و بدون جاب آفر هستن "ممکنه" شامل این دستور بشن، مگر اینکه فامیل نزدیکی در آمریکا داشته باشن یا ارتباطی رسمی و مستند با نهادی در آمریکا برقرار کرده باشن. متقاضیانی که طبق دستور دادگاه عالی به طور مشخص از این فرمان مستثنی نیستند هم ممکنه هنوز به شکلی مستثنی بشن یا مورد معافیت قرار بگیرن"

یک بخش خوبش اینه که نوشته متقاضیان EB1 "ممکنه" شامل دستور بشن، مثل لاتاری ها اینجا نگفته "میشن". بخش آخر هم باز گفته این متقاضیان همچنان می تونن مورد معافیت قرار بگیرن.

مورد دیگه اینکه من چون از طریق وکیل اقدام کرده بودم، بهش ایمیل دادم و سوال کردم. وکیل (که آمریکایی هم هست) دیشب بهم زنگ زدن و کلی صحبت کردیم. گفت این دستورالعمل نهایی تا حد خیلی زیادی دست آفیسرها رو باز گذاشته که بتونن تصمیم گیری کنن و چون EB1 همیشه در اولویت اول قرار دارن، به نظر من تاثیری در روند کار شما نمی ذاره و اگر چیزی داره طول می کشه طبیعیش همین بوده که طول بکشه و حتی اگر این دستور نبود هم شاید همینقدر طول می کشید. مثال های زیادی هم برام زد از موکلین مختلفش که پروسۀ اداریشون بین 7 ماه تا 10 ماه طول کشیده. حتی گفت یه خانوادۀ ایرانی که با ویزای توریستی می خواستن برن آمریکا و اتریش هم زندگی می کنن و پسرشون هم کلاً اتریش دنیا اومده پروسۀ اداریشون 5 ماه طول کشیده! یعنی می گفت کلا زمان ها کمی طولانی شده و این فرمان که به مدت 4 ماه جلوی ورود کلیۀ پناهجوها رو می گیره باعث میشه وقت آفیسرها آزادتر بشه برای سر و سامان دادن به پرونده های دیگه ای که دستشونه.

مورد سوم اینکه یکی از دوستان من نیمۀ خرداد مصاحبۀ سفارت داشت در ابوظبی و همین پروندۀ EB1. در طول هفتۀ گذشته (یعنی بعد از شروع فرمان اجرایی) پرونده اش چندین بار روی سایت آپدیت داشته، که نشون میده کارش در جریانه و دارن روی پرونده اش کار می کنن.

مورد آخر هم اینکه بدترین حالت ممکن برای ما اینه که همه چیز سه ماه تعلیق بشه (که نشده و نمیشه)، ولی میخوام بگم ته تهش اینه که 90 روز دیرتر میریم که همین الانش هم ده روزش گذشته!

و در نهایت من امروز یه ایمیل زدم به سفارت ابوظبی و مشخصاً سوال کردم که چه اتفاقی برامون میفته. اگه جواب اتوماتیک ندادن و یه نفر مثل آدم reply کرد، من حتماً اینجا می نویسم.

با آرزوی موفقیت برای همه.
پرونده: EB1
حرفه: فیلمساز
اپروو شدن پرونده: خرداد 95
ارسال مدارک هویتی به ان وی سی: مرداد 95
تاریخ مصاحبه: آذر 95
نتیجۀ مصاحبه: AP
سفرنامه
کلیرنس: ---
پاسخ
تشکر کنندگان: chemistnobel ، algh90 ، peymanenj ، farshid155 ، nora ، alo ، saeedm
(2017-07-09 ساعت 13:52)hesgan نوشته:  سلام دوستان عزیز

اجرایی شدن فرمان برنامۀ خیلیامونو بهم ریخت و ما رو در یک وضعیت نامشخص قرار داد. من از ابتدای داستان پیگیر اخبار بودم و چون هنوز پروسۀ AP ما تموم نشده، من هم نگران سرانجام ماجرا هستم. نگران بودن تا حد زیادی طبیعیه چون واقعاً نمی دونیم چه اتفاقاتی قراره بیفته و الان آفیسرها پرونده های ما رو (ما که میگم منظورم مشخصاً کیس های EB1 هست) طبق چه دستورالعملی دارن بررسی می کنن. اما بذارین ببینیم این فرمان دربارۀ کیس ما چی گفته.

در متن دستور نهایی (که بعد از اعلام حکم دادگاه عالی با در نظر گرفتن استثنائات) به مسئولین ابلاغ شده نوشته شده که هر کس که دارای ارتباطی نزدیک با یک شخص یا ارتباط رسمی با یک نهاد در آمریکا هست از این قانون مستثنی میشه. ارتباط نزدیک با یک شخص که میشه پرونده های خانوادگی و ارتباط رسمی با یک نهاد یعنی کسانی که به دعوت یک شرکت، دانشگاه، انجمن یا هر چیز دیگه ای درخواست ویزا دادن. این استثناء شامل تمام ویزاهای کاری که نامۀ رسمی دعوت به کار از طرف آمریکایی دارن هم میشه. در متن دستور یک جاییش هست که مشخصاً دربارۀ ما توضیح داده:

Unlike other employment-based immigrant visa applicants, certain self-petitioning employment-based first preference applicants with no job offer in the United States may be subject to the E.O., unless they have a credible claim of a bona fide close familial relationship with a person in the United States or of a bona fide, formal, documented relationship with an entity in the United States that was formed in the ordinary course, rather than for the purpose of evading the E.O. Applicants not exempted based on the Supreme Court’s order still may qualify for an exemption, or may qualify for a waiver, in accordance with the E.O. itself.

اینجا خوشبختانه همه زبانشون قویه و نیازی به ترجمه نیست، اما خیلی کلی بخوام بگم، نوشته "برخلاف سایر متقاضیان ویزای کاری، اون دسته از متقاضیان ویزای اولویت اول (دقیقاً یعنی EB1) که به شکل خویش-فرما و بدون جاب آفر هستن "ممکنه" شامل این دستور بشن، مگر اینکه فامیل نزدیکی در آمریکا داشته باشن یا ارتباطی رسمی و مستند با نهادی در آمریکا برقرار کرده باشن. متقاضیانی که طبق دستور دادگاه عالی به طور مشخص از این فرمان مستثنی نیستند هم ممکنه هنوز به شکلی مستثنی بشن یا مورد معافیت قرار بگیرن"

یک بخش خوبش اینه که نوشته متقاضیان EB1 "ممکنه" شامل دستور بشن، مثل لاتاری ها اینجا نگفته "میشن". بخش آخر هم باز گفته این متقاضیان همچنان می تونن مورد معافیت قرار بگیرن.

مورد دیگه اینکه من چون از طریق وکیل اقدام کرده بودم، بهش ایمیل دادم و سوال کردم. وکیل (که آمریکایی هم هست) دیشب بهم زنگ زدن و کلی صحبت کردیم. گفت این دستورالعمل نهایی تا حد خیلی زیادی دست آفیسرها رو باز گذاشته که بتونن تصمیم گیری کنن و چون EB1 همیشه در اولویت اول قرار دارن، به نظر من تاثیری در روند کار شما نمی ذاره و اگر چیزی داره طول می کشه طبیعیش همین بوده که طول بکشه و حتی اگر این دستور نبود هم شاید همینقدر طول می کشید. مثال های زیادی هم برام زد از موکلین مختلفش که پروسۀ اداریشون بین 7 ماه تا 10 ماه طول کشیده. حتی گفت یه خانوادۀ ایرانی که با ویزای توریستی می خواستن برن آمریکا و اتریش هم زندگی می کنن و پسرشون هم کلاً اتریش دنیا اومده پروسۀ اداریشون 5 ماه طول کشیده! یعنی می گفت کلا زمان ها کمی طولانی شده و این فرمان که به مدت 4 ماه جلوی ورود کلیۀ پناهجوها رو می گیره باعث میشه وقت آفیسرها آزادتر بشه برای سر و سامان دادن به پرونده های دیگه ای که دستشونه.

مورد سوم اینکه یکی از دوستان من نیمۀ خرداد مصاحبۀ سفارت داشت در ابوظبی و همین پروندۀ EB1. در طول هفتۀ گذشته (یعنی بعد از شروع فرمان اجرایی) پرونده اش چندین بار روی سایت آپدیت داشته، که نشون میده کارش در جریانه و دارن روی پرونده اش کار می کنن.

مورد آخر هم اینکه بدترین حالت ممکن برای ما اینه که همه چیز سه ماه تعلیق بشه (که نشده و نمیشه)، ولی میخوام بگم ته تهش اینه که 90 روز دیرتر میریم که همین الانش هم ده روزش گذشته!

و در نهایت من امروز یه ایمیل زدم به سفارت ابوظبی و مشخصاً سوال کردم که چه اتفاقی برامون میفته. اگه جواب اتوماتیک ندادن و یه نفر مثل آدم reply کرد، من حتماً اینجا می نویسم.

با آرزوی موفقیت برای همه.

سلام دوست عزیز،

آیا برای شما امکان دارد به من اطلاع دهید با چه ایمیلی با ابوظبی تماس میگیرید؟ من که تا الان هر چه ایمیل زدم نه پاسخ (غیر از اتوماتیک) دریافت کردم، نه کیسم آپدیت شده.

ممنون از راهنمایی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من هم از این روشeb1 اقدام کردم و فروردین نامه از nvc برای تکمیل مدارک برام اومده و اردیبهشت مدارک را براشون فرستادیم سوالم اینکه بچه های eb1 نامه approval notice از uscis دریافت کردن چون برای من توی uscis میزنه کیس شما به nvc برای کارهای visa processing رفته لطفا بگید شما نامه ای هم از uscis دریافت کردید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
متنی درباره چگونگی دادن ویزا به employed based visas و کسانی که self petitionهستند مثل eb1 که گفته شده باید رابطه کاری نشون بدن وگرنه بهشون ویزا داده نمیشه لینک کل خبر که در سایت رسمی nvc گذاشته شده

https://travel.state.gov/content/travel/...ement.html
پاسخ
تشکر کنندگان:
?What immigrant visa classes are exempted from the Executive Order, based on the Supreme Court’s order

Qualified applicants in the immediate-relative and family-based immigrant visa categories are exempt from the E.O. under the Supreme Court’s order, because having a credible claim of a bona fide close familial relationship is inherent in the requirements for the visa. Likewise, qualified employment-based immigrant visa applicants generally are exempt from the E.O., because they have a credible claim of a bona fide, formal, documented relationship with an entity in the United States formed in the ordinary course. Unlike other employment-based immigrant visa applicants, certain self-petitioning employment-based first preference applicants with no job offer in the United States and special immigrant visas under INA section 101(a)(27) may be subject to the E.O., unless they have a credible claim of a bona fide close familial relationship with a person in the United States or of a bona fide, formal, documented relationship with an entity in the United States that was formed in the ordinary course, rather than for the purpose of evading the E.O. Applicants not exempted based on the Supreme Court’s order still may qualify for an exemption, or may qualify for a waiver, in accordance with the E.O. itself. Likewise, diversity visa applicants will need a credible claim of a bona fide close familial relationship with a person in the United States or of a bona fide, formal, documented relationship with an entity in the United States that was formed in the ordinary course, to be exempted under the provisions of the E.O., or qualify for a waiver, before they can be issued a visa during the suspension, because a relationship with a person or entity in the United States is not required for such visas.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان