کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا
(2016-11-24 ساعت 20:58)narges_eb1 نوشته:  بچه ها كسي ميدوني A number چيجوري بايد مرفت

سلام
گرفتني نيست، توي همه نوتيس هايي كه براتون اومده نوشته شده، هم كيس نامبرتون و هم إي نامبرتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-25 ساعت 08:29)negar6043 نوشته:  
(2016-11-25 ساعت 07:27)Hamed.nf نوشته:  سلام دوستان
من حدودا ٢ ماه پيش كومبو كارت رو گرفتم ولي هنوز خبري إز مصاحبه نيست حدودا ٤ ماه پيش انگشت نگاري رو انجام دادم، به نظرتون أين طبيعي هستش؟

کاملا طبیعی، از زمان اپلای من تا اخذ گرین کارت یکسال طول کشید. کمبو کارت رو سه ماه بعدش گرفتم ولی نامه مصاحبه رو کمی کمتر از یکسال از زمان اپلای گرفتم.

ممنون از پاسختون ??
ویزا K1
اقدام اولیه March 2015
اپرو May 2015
دریافت نامه مصاحبه July 2015
مصاحبه 2015 August
نتیجه Administrative Processing
تاريخ كلير شدن 2016 January 
تاریخ ورود به امریکا 2016 March
تاريخ سيتيزن شدن June 2021
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
بالاخره گرين كارت موقت من هم ده روز پيش رسيد اما به علت مشغله نتونستم بيام اينجا و بنويسم و از اين بابت عذر خواهي ميكنم.
مصاحبه هم مثل باقي مصاحبه هاي ديگر دوستان ساده و راحت و با چند تا سوْال سطحي تموم شد و كمتر از ده روز بعد گرين كارت موقت رسيد
يادم مياد يكي از دوستان كه متاسفانه خاطرم نيست آيديشونو ، اينجا درباره يكي از فرم ها صحبت كرده بود كه اگه دو سال از ازدواج گذشته ميشه اون فرم رو ارسال كرد و گرين كارت دايم رو سريعتر دريافت كرد. اما هر چقدر گشتم تو پست ها پيداش نكردم، اگه ممكنه و اون دوستمون اين پيام من رو ميبينه لطف كنن و دوباره پست بزارن، ممنون ميشم
موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: negar6043 ، hasti1985
سلام دوستان من در کالیفرنیا هستم ...با ویزای نامزدی اومدم حدود 2 ماه پیش ...الان ازدواج کردیم و منتظر سوشال سکیورتی هستم ... مراحل بعدش چطور هست...آیا هنوز ویزای من معتبره و من تا 1 ماه دیگه باید برگردم؟یا باید منتظر پروسه اداری باشم ...کسی میشه راهنمایی کنه؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-21 ساعت 23:16)yarim نوشته:  سلام دوستان من در کالیفرنیا هستم ...با ویزای نامزدی اومدم حدود 2 ماه پیش ...الان ازدواج کردیم و منتظر سوشال سکیورتی هستم ... مراحل بعدش چطور هست...آیا هنوز ویزای من معتبره و من تا 1 ماه دیگه باید برگردم؟یا باید منتظر پروسه اداری باشم ...کسی میشه راهنمایی کنه؟ ممنون

سلام. شما میتونید پست های قبلی رو بخونید واسه کل مراحلی که قراره طی کنید خیلی کمک می کنه. منظورتون چیه که می گید ویزا معتبره و باید برگردید؟ وقتی ازدواج رو ثبت کردید دیگه اون ویزا هیچ اعتباری نداره باید صبر کنید واسه سوشال و بعد واسه کارت اجازه کار و خروج و بعد هم گرین کارت. توی این مدت هم نمی تونید برید ایران چون هنوز کارت اجازه خروج ندارید می تونید برید دیگه نمی تونید برگردید. بهتره صبر کنید تا گرین کارت بیاد. سوشال سکیوریتی که اومد می تونید برید واسه گواهی نامه رانندگی. موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: yarim
سلام دوستان، من با ويزاى نامزدى  وارد خاك ا. م. ر. ى. ك. ا. شدم، در تاريخ ٧ دسامبر ٢٠١٦، بعدش در تاريخ ١٢ دسامبر رفتم براى سوشال سكيوريتيم اقدام كردم، مداركى كه بردم : - پاسپورت - فرم I-94 كه خودم دانلودش كردم چون هيچ چيزى در فرودگاه به من ندادند و فقط همان پوشه ى زرد رو از من گرفتند. من صبح زود رفتم ساعت ٧ اونجا بودم اما ٥ نفر جلوى من بودند، از قبل هم وقت نگرفته بودم، يك مقدارى ايستاديم تا رأس ساعت در رو باز كردند، اول يك پليس اومد بيرون و شروع كرد به توضيح دادن كه "نمى تونيد س. ل. ا. ح. چه گرم چه سرد چه با مجوز و چه بدون مجوز با خودتون حمل كنيد، حتى چيزهاى نوك تيز هم نمى تونيد داشته باشيد، موبايل ها روى سايلنت بايد باشه و اونجا با موبايل نمى تونيد حرف بزنيد، اگه با خودتون كيف دستى يا ساك داشته باشيد حتماً بازرسى خواهد شد، در آخرهم گفت كسى اگر وقت گرفته بياد جلوى صف". پس تجربه ى من اين بود كه براى اينكه وقت خودتون و بقيه رو نگيريد كيف با خودتون نياريد يا اگه آورديد بذاريد توى ماشين، دوم اينكه بهترِ از خود سايت وقت بگيريد، خيلى سريع تر اونجا كارتون جلو ميره. ما رفتيم تو يك فرم بهمون دادن اون فرم رو پر كرديم و منتظر بوديم تا صدامون كنن، سيستمش مثل باجه هاى بانك ايران بود چون اول طبق كارى كه دارى بهت شماره ميدن و بعد صداتون مى كنن ميريد سمت باجه اى كه شما رو خواستند و فرمى رو كه اونجا پر كرديد و باقيه مداركى كه در بالا اشاره كردم رو تحويل ميديد، بعدشم به ما گفتن ٤ تا ٦ هفته ى ديگه به دستتون ميرسه يك رسيد هم بهمون دادن كه اگر هر سوالى داشتيد يا بريد به سايت يا با شماره اى كه داديم تماس بگيريد.
www.socialsecurity.gov
1-800-772-1213
888-306-9878
1-800-325-0778
ويزاى نامزدىK1
ارسال مدارك به USCIS:٢جون.
اولين جواب USCIS:٢٨جولاى،فرم I-797C.نامه٢: ١٦آگست،فرمI-797.كيس نامبر:٦ سپتامبر.
تاريخ مصاحبه:٢٢نوامبر،ابوظبى،ويزاى يكضرب.
ورود به امريكا:٧دسامبر.اقدام سوشال:١٢دسامبر،ازدواج:٢٠دسامبر،گرفتن مريج سرتيفيكيت:٤ژانويه.
گرفتن سوشال:١٧ژانويه،ارسال مدارك به USCIS:١٧ژانويه.
انگشت نگارى:١٣فوريه.
دريافت اجازه كار و اجازه ى ورود و خروج از كشور: ٢٧ اپريل.
تاريخ مصاحبه براى گرين كارت: ٢٤ اكتبر.
تاريخ گرفتن گرين كارت: ٢٩ اكتبر.
پاسخ
تشکر کنندگان:
راستى من در كاليفورنيا در ارواين هستم، بعد از اين كار چون من زبانم خيلى خوب نيست بايد ميرفتم كلاس زبان واسه همين بعد از تحقيق و كمك گرفتن از چندين دوست فهميدم كه چون من ليسانس هم هنوز ندارم بايد ٢ سال يا مقدارى بيشتر برم كالج، خلاصه چون هنوز هم هيچ هويتى ندارم خيلى كارى نمى تونم بكنم، بعد از تحقيقاتم فهميدم كه كالج IVC واحدهاى زبانش رو از بيگينينگ تا ادونس رو به صورت رايگان گذاشته تا افرادى مثل من بتونند استفاده كنن كه واقعاً خيلى خوشحالم كرد، يك روز صبح با يكى از دوستان رفتيم به سمت كالج اون زمان هنوز من ازدواج نكرده بودم و اونا به من گفتن كه با همين I-94 و پاسپورتم مى تونم ثبت نام كنم، فقط اول بايد ميرفتم توى سايت و ثبت نام مى كردم كه براى ثبت نام اطلاعاتى از قبيل اينكه چه سالى درستون تمام شده رو بايد بهشون مى دادم كه من ترجمه ى مداركم رو آورده بودم، خلاصه بعد از ثبت نام گفتن شما با موفقيت ثبت نام شديد منتظر ايميل باشيد كه با اومدن ايميل يعنى اطلاعات شما بررسى شده و شما مى تونيد اينجا درس بخونيد، فرداشم ايميل  و زدن .
ويزاى نامزدىK1
ورود به امريكا:٧دسامبر.اقدام سوشال:١٢دسامبر،ازدواج:٢٠دسامبر،گرفتن مريج سرتيفيكيت:٤ژانويه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
بعد اومدن اين ايميل من بايد دوباره ميرفتم توى سايت و اين دفعه وقت مى گرفتم براى اينترويو، با استيودنت نامبرى كه در ايميل براى من فرستادن وارد سايت كلاس ها شدم و اولين وقت خاليش واسه ١٢ ژانويه بود، بعدش خواستم برم كلاسم و بردارم فكر كردم مى تونم كه گفت بايد يكسرى مراحل و طى ميكردم كه آسون بود، يكسرى ويديو براى من پخش مى شد كه درباره ى قوانين كالج بود و تاريخچه ى كالج و مكانهايى كه ممكن بود دانشجوها احتياج داشته باشن و بايد بدونن كه كجاست، بعد از هر ويديو هم يك امتحان ميگرفت كه سوالاتش مربوط به همون ويديوها بود و ٦٠ به بالا پاس مى كردى قبول بودى، بعدش دوباره براى برداشتن كلاسم سعى كردم كه متوجه شدم كه بعد از اينترويو حق انجام اين كار رو دارم.
ويزاى نامزدىK1
پاسخ
تشکر کنندگان:
بعد از IVC رفتيم نزديكترين DMV براى سوال كردن كه آيا من مى تونم گواهينامه ى رانندگى بگيرم؟ يك صف طولانى بود كه اى كاش وقت گرفته بودم، اينجا هم همان اشتباه دفعه ى پيش رو كردم، خلاصه يك نيم ساعتى توى صف بودم و رسيد سوشال سكيوريتى و فرم I-94 و پاسپورتم را هم برده بودم، خلاصه به ما رسيد و همان آقايى كه شماره ميداد ديگه به ما شماره نداد و خودش جواب سوال ما رو داد، گفت:" اول مريج سرتيفيكيت رو بايد بگيريد برامون بياريد به همراه سوشال سكيوريتى و فرم I-94 و ٢ تا مدرك كه به ما ثابت كنه شما در اينجا زندگى مى كنيد، مثل: حساب بانكى، قبض آب يا برق يا گازى كه به اسم شما باشه، بيمه ى ماشين يا چيزهايى مثل اين، قبلش هم حتماً بايد كتاب آيين نامه رو خونده باشيد، ما اينجا همون روز ازتون معاينه ى چشم و عكس مى گيريم و بعدش امتحان ميدى ". خلاصه ما هم رفتيم اين كتاب آيين نامه رو به فارسيش رو دانلود كرديم.
ويزاى نامزدىK1
پاسخ
تشکر کنندگان:
فرداش رفتيم سانتا اِنا و براى مريج لايسنس اقدام كرديم فقط پاسپورتم و بردم و فرم I-94 رو، رفتيم تو كورت و بهمون گفتن فرمش رو انلاين پر كرديد؟ كه ما گفتيم نه اونا هم گفتن همينجا كامپيوتر هست پر كنيد ٣ دقيقه بيشتر زمان نبرد، پر كرديم و داديم بهشون اطلاعات و وارد كرد و گفت دست راستتون رو بلند كنيد و بعدش پرسيد قسم مى خوريد كه اطلاعاتى كه به ما داديد راستِ ما هم گفتيم بله، بعدش پرسيد الان مى خواين ازدواج كنيد؟ ما هم گفتيم خير، يك برگه پرينت كرد و گفت اطلاعاتتون رو چك كنيد، كه همون لايسنس بود بعد هم گفت كه روز ازدواج اين لايسنس و با پاسپورت شخصى كه با ويزا اومده و آى ديه كسى كه سيتيزن هست كه من و نامزدم و منظورش بود بياريد. ما هم تداركات لازم رو ديديم و در روز ٢٠ دسامبر رفتيم لاگونا هيل براى ازدواج، توى صف ايستاديم لايسنس و با پاسپورت من و آى ديه شوهرم رو گرفت و پرسيد چندتا مهمون داريد؟ بعد گفت شاهد عقد داريد؟ كه آى ديه شاهدم گرفت و تو كامپيوتر اطلاعات و وارد كرد و اصل مدارك رو برگردوند و رفتيم خودشم عقدمون كرد و بعدشم گفت از الان به مدت ١٠ روز كارى مريج سرتيفيكيتتون حاضر ميشه بايد حضورى مراجعه كنيد و بگيريد كه ما امروز دقيقاً روز دهممون بود و شوهرم رفت و ازشون خواست كه ٢ نسخه ازش بهمون بدن كه خوشبختانه هم حاضر بود و هم ٢ نسخه دادن بهمون.
ويزاى نامزدىK1
پاسخ
تشکر کنندگان:
راستى واسه نسخه ى دوم كه اضافى بهمون داد ١٥ دلار ازمون گرفت، اون روزيم كه ازدواج كرديم ىِ پولى ازمون گرفتن ولى يادم نيست چقدر شايد ٦٠،٧٠ دلار بود ولى دقيق يادم نيست.
ويزاى نامزدىK1
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام، بچه ها من يك سوال دارم، كلِ اين تاپيكم خوندم ولى اينقدر پست ها متفاوت بود كه متوجه نشدم، من الان مى خوام مداركم رو براى گرين كارت ارسال كنم، اين فرم I-693، بايد پر بشه و توسط پزشك معتمد مهر و امضا بشه ؟ يا فقط همان فرم DS-3025 رو كه تو دبى بهم دادن و براشون با كپى كارت واكسنم بفرستم كافيه؟ اگه براى بچه هاى قديمى تر امكانش هست لطف كنن و يك عكس از كارت واكسنشون و اين فرم بذارن، هم مى خوام بدونم دكتر چى مى نويسه تو اون فرم و اينكه چه واكسن هايى زدن كه كامل بوده، ممنونم.
ويزاى نامزدىK1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-09 ساعت 10:30)shimiz نوشته:  سلام، بچه ها من يك سوال دارم، كلِ اين تاپيكم خوندم ولى اينقدر پست ها متفاوت بود كه متوجه نشدم، من الان مى خوام مداركم رو براى گرين كارت ارسال كنم، اين فرم I-693، بايد پر بشه و توسط پزشك معتمد مهر و امضا بشه ؟ يا فقط همان فرم DS-3025 رو كه تو دبى بهم دادن و براشون با كپى كارت واكسنم بفرستم كافيه؟ اگه براى بچه هاى قديمى تر امكانش هست لطف كنن و يك عكس از كارت واكسنشون و اين فرم بذارن، هم مى خوام بدونم دكتر چى مى نويسه تو اون فرم و اينكه چه واكسن هايى زدن كه كامل بوده، ممنونم.

سلام شما نبايد كاري بكني، فقط برو پيش دكتر معتمد و آزمايش بده اونا خبرتون ميكنن و جواب آزمايشات كه همون فرم ٦٩٣ هست رو بهتون ميدن
موفق باشي
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-09 ساعت 10:47)kurosh866 نوشته:  
(2017-01-09 ساعت 10:30)shimiz نوشته:  سلام، بچه ها من يك سوال دارم، كلِ اين تاپيكم خوندم ولى اينقدر پست ها متفاوت بود كه متوجه نشدم، من الان مى خوام مداركم رو براى گرين كارت ارسال كنم، اين فرم I-693، بايد پر بشه و توسط پزشك معتمد مهر و امضا بشه ؟ يا فقط همان فرم DS-3025 رو كه تو دبى بهم دادن و براشون با كپى كارت واكسنم بفرستم كافيه؟ اگه براى بچه هاى قديمى تر امكانش هست لطف كنن و يك عكس از كارت واكسنشون و اين فرم بذارن، هم مى خوام بدونم دكتر چى مى نويسه تو اون فرم و اينكه چه واكسن هايى زدن كه كامل بوده، ممنونم.

سلام شما نبايد كاري بكني، فقط برو پيش دكتر معتمد و آزمايش بده اونا خبرتون ميكنن و جواب آزمايشات كه همون فرم ٦٩٣ هست رو بهتون ميدن
موفق باشي

ممنونم بايت جوابتون كوروش جان، شما فرم رو برديد پيش كدومشون؟ مى دونم كه اصولاً به محلِ زندگى ربط داره ولى مى خوام بدونم كه براتون دقيقاً چى كار كرد؟ و اگه گفتن واكسن هاتون كامل بوده لطفاً بگيد چه واكسن هايى رو زده بوديد در ايران و آيا واكسن جديدى براتون زدن؟
ويزاى نامزدىK1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-09 ساعت 20:26)shimiz نوشته:  
(2017-01-09 ساعت 10:47)kurosh866 نوشته:  

موفق باشي

ممنونم بايت جوابتون كوروش جان، شما فرم رو برديد پيش كدومشون؟ مى دونم كه اصولاً به محلِ زندگى ربط داره ولى مى خوام بدونم كه براتون دقيقاً چى كار كرد؟ و اگه گفتن واكسن هاتون كامل بوده لطفاً بگيد چه واكسن هايى رو زده بوديد در ايران و آيا واكسن جديدى براتون زدن؟

شما فقط از سايت دكترتو پيدا كن برو پيشش خودش بهت همه رو ميگه مداركت هم هرچي داري ببر، همين
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان