کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا
سلام بچه ها ، امروز مى خوام از مديكالم كه اينجا رفتم براتون بگم، أولاً كه حتماً اين فرم I-693 رو با بقيه ى فرم ها براشون بفرستيد وگرنه نقص مدرك مى خوريد، من از توى سايت بعد از كلى تحقيق يك دكتر پيدا كردم كه هم منشيش همه چيز رو دقيق مى دونست و هم آدم درستكارى بود خود دكتر نه پولِ اضافى گرفت نه دنبالِ دزدى بود، اين قسمت رو الان براتون توضيح ميدم، به يك دكتر ايرانى زنگ زدم، گفت ما ١٣٥ دلار مى گيريم فقط براى اينكه فرمت رو پر كنيم، اگه واكسن ها رو هم بخواى هركدوم يك قيمتى داره، گفتم پس آزمايش خون چى؟ گفت بيمه هستى؟ گفتم نه، گفت پس بايد خودت يك آزمايشگاه پيدا كنى و برى آزاد انجامش بدى؟ كه من اصلاً چشمام ٤ تا شد، تازه واسه واكسن ها هم معلوم نبود چه قيمتى قرارِ بگيره، يك دكتر ديگه هم زنگ زدم از دكترهاى معتمد خودشون باز كه اصلاً وقتى بهش گفتيم، گفت چى؟؟؟؟ اصلاً اينى كه مى خواين چى هست؟ خلاصه بعد از كلى جستجو يك دكتر پيدا كردم كه هم ريتينگ بالايى داشت هم خيلى آدمِ خوبى بود، بهم ايميل زدن كه هزينه ى ويزيت دكتر و آزمايش خون و ادرار و انجام تست سل و پر كردن فرم كلاً ١٨٥ دلارِ و واكسن هايى كه بايد بزنن شامل: Tdap كه همون واكسن ٣ گانه ى خودمونِ در ايران به اسم DTP كه همون ديفتيرى كزاز و سياه سرفه است كه من بچگى زده بودم و از انستيتو پاستور خواسته بودم تو كارتم وارد كرده بود، MMR رو مى خواستن كه تو ٢ نوبت در ايران زده بودم، و VARICELLA كه همون آبله مرغون بود رو مى خواستن كه اونم من گرفته بودم، و تو كارت واكسنم بود و علاوه بر اون آزمايش خونى هم كه تو انستيتو پاستور ازم گرفته بودند تا ثابت كنه كه من به آبله مصون هستم هم بهشون نشون دادم، خلاصه به من گفت واكسن هات كامل هستند و صفحه ى اول فرم رو هم پر كردم و امضا كردم و رفتم پيش دكتر آزمايش هارم انجام داد و گفت ١٢ هم كه ميشه امروز يعنى ٤٨ ساعت بعد بيا كه من تست سل رو ببينم و جواب و بهت بدم، حالا امروز بايد برم واسه جواب. حالا مشخصات دكتر رو براتون مى ذارم اگه كسى خواست بره پيشش.
Dr. Jung-I Yang M.D
Odyssey 22
Suite 245
Irvine CA 92618
949-552-5108
ويزاى نامزدىK1
ارسال مدارك به USCIS:٢جون.
اولين جواب USCIS:٢٨جولاى،فرم I-797C.نامه٢: ١٦آگست،فرمI-797.كيس نامبر:٦ سپتامبر.
تاريخ مصاحبه:٢٢نوامبر،ابوظبى،ويزاى يكضرب.
ورود به امريكا:٧دسامبر.اقدام سوشال:١٢دسامبر،ازدواج:٢٠دسامبر،گرفتن مريج سرتيفيكيت:٤ژانويه.
گرفتن سوشال:١٧ژانويه،ارسال مدارك به USCIS:١٧ژانويه.
انگشت نگارى:١٣فوريه.
دريافت اجازه كار و اجازه ى ورود و خروج از كشور: ٢٧ اپريل.
تاريخ مصاحبه براى گرين كارت: ٢٤ اكتبر.
تاريخ گرفتن گرين كارت: ٢٩ اكتبر.
پاسخ
تشکر کنندگان: ziziii
سلام دوستان، ديروز رفتم واسه جوابِ آزمايشِ سلم، وقتى اين تست رو انجام ميديد محلِ تزريقتون كمى قرمز ميشه و برامده ميشه اگه قطرِ اين برآمدگى كمتر از ٤ ميل باشه شما هيچ مشكلى نداريد، اما اگه مثلِ يك تاول بشه و بياد بالا عكس اكس رِى رو باز مى كنن و دوباره يكى ديگه ازتون مى گيرن، در ضمن اگه در ايران واكسن ب. ث. ژ. هم زده باشيد، جوابِ تستتون منفى خواهد بود، خلاصه مالِ منم خدارو شكر منفى بود و قطرش ٢ ميل بود، بعد كل فرم I-693 رو تمامِ صفحاتى رو كه پر كرده بود رو برام توضيح داد، گفت صفحه ى اول مشخصات خودت و اون پايين تو انتخاب كردى كه مترجم نمى خواى، بعدشم امضا كردى و تاريخ زدى، صفحه ى ٢ مشخصات مترجمِ كه تو نداشتى، صفحه ى بعدى.مشخصات
كترِ، خلاصه يكى از صفحات واسه واكسن ها بود و يكى واسه تست سل و يكيم جواب آزمايش، از همه ى صفحات كپى گرفت و اصل فرم رو گذاشت توى يك پاكت و مهر و امضا كرد و گفت درش رو باز نكنيد و بفرستيد واسشون، يك كپيشم داد كه پيش خودمون باشه، بعد از اون رفتم IVC  وقت گرفته بودم برم امتحان بدم واسه اينكه كلاس هاى زبان رو رايگان بخونم تا قبل از اينكه رزيدنت بشم و برم كالج، خلاصه ساعتِ ٣ وقت داشتم، ١٥ دقيقه قبلش اومدن و گفتن اونايى كه وقت گرفتن كه هيچى، اونايى كه نگرفتن اسمشون رو توىِ اين ليستى كه ميذارم اينجا بنويسن، بعدشم گفت ٣ ساعت امتحان كتبى داريد و حتماً بايد يك كارت شناسايىِ عكس دار همراهتون باشه، خلاصه ساعت ٣ اومد و در رو باز كرد و ماهايى كه وقت داشتيم و گذاشت تو يك صف و به بقيه گفت كه بشينن، ما هم يكى يكى رفتيم تو و كارت شناسايىِ هامون رو نگاه مى كرد و اسممون رو تو ليست چك مى كرد و بعدش Student Number هامون رو تو يك برگه مى نوشت و بعدش يك آقايى ما رو برد، پشت يكسرى ميز كه بشينيم و بالاى سرِ تك تكمون هم دوربين بود، جلومون هم يك كلاسر آبى رنگ بود، من رفته بودم واسه امتحان  ESL ,English as a Second Language
امتحان شروع شد ١٠٠ تا سوال بود اول ليسنينگ بود، بعدش هم ريدينگ  و در آخر هم يك رايتينگ دادن كه بنويسيم، واسه من كه سخت بود، چون زبانم خوب نيست، بعدشم بايد منتظر اعلامِ جواب ها باشيم.
ويزاى نامزدىK1
ورود به امريكا:٧دسامبر.اقدام سوشال:١٢دسامبر،ازدواج:٢٠دسامبر،گرفتن مريج سرتيفيكيت:٤ژانويه.
پاسخ
تشکر کنندگان: ziziii
(2017-01-13 ساعت 21:56)shimiz نوشته:  سلام دوستان، ديروز رفتم واسه جوابِ آزمايشِ سلم، وقتى اين تست رو انجام ميديد محلِ تزريقتون كمى قرمز ميشه و برامده ميشه اگه قطرِ اين برآمدگى كمتر از ٤ ميل باشه شما هيچ مشكلى نداريد، اما اگه مثلِ يك تاول بشه و بياد بالا عكس اكس رِى رو باز مى كنن و دوباره يكى ديگه ازتون مى گيرن، در ضمن اگه در ايران واكسن ب. ث. ژ. هم زده باشيد، جوابِ تستتون منفى خواهد بود، خلاصه مالِ منم خدارو شكر منفى بود و قطرش ٢ ميل بود، بعد كل فرم I-693 رو تمامِ صفحاتى رو كه پر كرده بود رو برام توضيح داد، گفت صفحه ى اول مشخصات خودت و اون پايين تو انتخاب كردى كه مترجم نمى خواى، بعدشم امضا كردى و تاريخ زدى، صفحه ى ٢ مشخصات مترجمِ كه تو نداشتى، صفحه ى بعدى.مشخصات
كترِ، خلاصه يكى از صفحات واسه واكسن ها بود و يكى واسه تست سل و يكيم جواب آزمايش، از همه ى صفحات كپى گرفت و اصل فرم رو گذاشت توى يك پاكت و مهر و امضا كرد و گفت درش رو باز نكنيد و بفرستيد واسشون، يك كپيشم داد كه پيش خودمون باشه، بعد از اون رفتم IVC  وقت گرفته بودم برم امتحان بدم واسه اينكه كلاس هاى زبان رو رايگان بخونم تا قبل از اينكه رزيدنت بشم و برم كالج، خلاصه ساعتِ ٣ وقت داشتم، ١٥ دقيقه قبلش اومدن و گفتن اونايى كه وقت گرفتن كه هيچى، اونايى كه نگرفتن اسمشون رو توىِ اين ليستى كه ميذارم اينجا بنويسن، بعدشم گفت ٣ ساعت امتحان كتبى داريد و حتماً بايد يك كارت شناسايىِ عكس دار همراهتون باشه، خلاصه ساعت ٣ اومد و در رو باز كرد و ماهايى كه وقت داشتيم و گذاشت تو يك صف و به بقيه گفت كه بشينن، ما هم يكى يكى رفتيم تو و كارت شناسايىِ هامون رو نگاه مى كرد و اسممون رو تو ليست چك مى كرد و بعدش Student Number هامون رو تو يك برگه مى نوشت و بعدش يك آقايى ما رو برد، پشت يكسرى ميز كه بشينيم و بالاى سرِ تك تكمون هم دوربين بود، جلومون هم يك كلاسر آبى رنگ بود، من رفته بودم واسه امتحان  ESL ,English as a Second Language
امتحان شروع شد ١٠٠ تا سوال بود اول ليسنينگ بود، بعدش هم ريدينگ  و در آخر هم يك رايتينگ دادن كه بنويسيم، واسه من كه سخت بود، چون زبانم خوب نيست، بعدشم بايد منتظر اعلامِ جواب ها باشيم.

shimiz jan aval az hame vaghean mamnoonam babate rahnamaeihaye fogholade kamelet tu tamame topica, ba rahnamaeiyat stresse kheilyamuno kam mikoni, kheily lotf dari. dar morede yadgirie zaban Esl podcast kheily aali hast. taghriban hamun loghati ke mohavere estefade mishe ro yad migirin. ham file pdf dare va ham soti. age doost dashtid mitunid dar kenare kelasetun estefade konin, movafagh bashid azizam.
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-14 ساعت 20:02)ziziii نوشته:  
(2017-01-13 ساعت 21:56)shimiz نوشته:  سلام دوستان، ديروز رفتم واسه جوابِ آزمايشِ سلم، وقتى اين تست رو انجام ميديد محلِ تزريقتون كمى قرمز ميشه و برامده ميشه اگه قطرِ اين برآمدگى كمتر از ٤ ميل باشه شما هيچ مشكلى نداريد، اما اگه مثلِ يك تاول بشه و بياد بالا عكس اكس رِى رو باز مى كنن و دوباره يكى ديگه ازتون مى گيرن، در ضمن اگه در ايران واكسن ب. ث. ژ. هم زده باشيد، جوابِ تستتون منفى خواهد بود، خلاصه مالِ منم خدارو شكر منفى بود و قطرش ٢ ميل بود، بعد كل فرم I-693 رو تمامِ صفحاتى رو كه پر كرده بود رو برام توضيح داد، گفت صفحه ى اول مشخصات خودت و اون پايين تو انتخاب كردى كه مترجم نمى خواى، بعدشم امضا كردى و تاريخ زدى، صفحه ى ٢ مشخصات مترجمِ كه تو نداشتى، صفحه ى بعدى.مشخصات

shimiz jan aval az hame vaghean mamnoonam babate rahnamaeihaye fogholade kamelet tu tamame topica, ba rahnamaeiyat stresse kheilyamuno kam mikoni, kheily lotf dari. dar morede yadgirie zaban Esl podcast kheily aali hast. taghriban hamun loghati ke mohavere estefade mishe ro yad migirin. ham file pdf dare va ham soti. age doost dashtid mitunid dar kenare kelasetun estefade konin, movafagh bashid azizam.

سلام عزيزم، مرسى بابت لطفت، خيلى هم ممنونم بابت اين راهنماييه ى خوبى كه براى زبان بهم داديد، واقعاً لطفتون رو ميرسونه، اميدوارم راهنمايى هام به دردِ بچه ها بخوره و بتونم كمك كمى كرده باشم.❤️
ويزاى نامزدىK1
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
یک سوال دارم اینکه 3 ماه قبل از اینکه تاریخ گرین کارت کاندیشنال تمام بشه میشه اقدام کرد واسه گرین کارت 10 ساله. حالا کی میشه اقدام کرد واسه سشتیزن شیپی ؟ باید صبر کنیم اون بیاد بعد اقدام کنیم؟ چون همین جوری بیش تر از 6 ماه طول میکشه گرین کارت جدید بیاد بعد از اون هم 6 ماه باید دوباره صبر کرد واسه سیتیزنی نمیشه فرما رو با هم پر کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من يك سوال دارم، مى خواستم بدونم كه الان من تازه سوشال اومده مى خوام برم حساب مشترك باز كنم، ميشه راهنمايى كنيد كه چه بانكى خوبِ يا چطور حسابى بايد باز كنم؟
ويزاى نامزدىK1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-23 ساعت 00:05)shimiz نوشته:  سلام دوستان من يك سوال دارم، مى خواستم بدونم كه الان من تازه سوشال اومده مى خوام برم حساب مشترك باز كنم، ميشه راهنمايى كنيد كه چه بانكى خوبِ يا چطور حسابى بايد باز كنم؟

فكر كنم TD Bank تو اين شرايت خوب باشه، راحت ميتوني حساب باز كني اسون تَر از بقيه بانكا بهت كرديت ميده!
ویزا K1
اقدام اولیه March 2015
اپرو May 2015
دریافت نامه مصاحبه July 2015
مصاحبه 2015 August
نتیجه Administrative Processing
تاريخ كلير شدن 2016 January 
تاریخ ورود به امریکا 2016 March
تاريخ سيتيزن شدن June 2021
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-17 ساعت 01:24)hasti1985 نوشته:  سلام دوستان
یک سوال دارم اینکه 3 ماه قبل از اینکه تاریخ گرین کارت کاندیشنال تمام بشه میشه اقدام کرد واسه گرین کارت 10 ساله. حالا کی میشه اقدام کرد واسه سشتیزن شیپی ؟ باید صبر کنیم اون بیاد بعد اقدام کنیم؟ چون همین جوری بیش تر از 6 ماه طول میکشه گرین کارت جدید بیاد بعد از اون هم 6 ماه باید دوباره صبر کرد واسه سیتیزنی نمیشه فرما رو با هم پر کرد؟

سلام دوباره
کسی تجربه ای نداره در این مورد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-23 ساعت 00:05)shimiz نوشته:  سلام دوستان من يك سوال دارم، مى خواستم بدونم كه الان من تازه سوشال اومده مى خوام برم حساب مشترك باز كنم، ميشه راهنمايى كنيد كه چه بانكى خوبِ يا چطور حسابى بايد باز كنم؟

Salam doste aziz man yek hesabe moshtarak baz kardam to banke. Wells fargo moshkeli han nadashtam va hame chi okay bod kolan razi hastam
f4
may 2003
ank2010
interview date march 2016
ankara
خودم (نفر اصلی)و بچه ها یکضرب
صدور ویزا 30جون
همسر ap
ورود 22 augest
green card 7 oct
دریافت ایمیل کلیری همسر 12 oct
صدور ویزا همسر 21 NOV
پاسخ
تشکر کنندگان:

Salam doste aziz man yek hesabe moshtarak baz kardam to banke. Wells fargo moshkeli han nadashtam va hame chi okay bod kolan razi hastam
f4
may 2003
ank2010
ankara
صدور ویزا 30جون
همسر ap
ورود 22 augest
green card 7 oct
صدور ویزا همسر 21 NOV
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان.من با ویزا نامزدی سه هفته پیش اومدم آمریکا. با توجه به اینکه مدیکالی که تو آنکارا انجام هنوز دو ماه وقت داره آیا باید برای گریز کارت دوباره مدیکال رو انجام بدم.و فرم i693رو نیاز هست بفرستم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
آیا نیاز هست دوباره مدیکال رو تو آمریکا انجام بدم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-26 ساعت 10:22)صوفی بهی نوشته:  آیا نیاز هست دوباره مدیکال رو تو آمریکا انجام بدم؟

Salam va tabrik be shoma na dege aslan ba medical kari nadaran faghat cd medical ke beheton dadand va copy carte vaksan. Ro negah darid shayad lazem beshe movafagh bashid
f4
may 2003
ank2010
ankara
صدور ویزا 30جون
همسر ap
ورود 22 augest
green card 7 oct
صدور ویزا همسر 21 NOV
پاسخ
تشکر کنندگان:
خیلی لطف کردید. تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
تو همین صفحه نوشته شده حتما فرم 693 پر بشه که اونم به معنای انجام مدیکال دوباره هست.واقعا گیج شدم.لطفا اگه کسی اطلاع دقیقی داره ممنون میشم کمکم کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان