کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا
(2018-11-28 ساعت 06:19)yarim نوشته:  من اومدم اینجا که از این سایت کمک بگیرم ولی گویا کسی حوصله کمک کردن و راهنمایی کردن رو نداره!جامعه ایرانی هست دیگه،کمک به هم نوع معنی نداره!
بهرحال من گرین کارتم رو گرفتم کسی سوالی داشت بپرسه!

خداروشکر دوست عزیز که گرین کارتتون را گرفتید راستش بیشتر کسانی که اینجا هستند در انتظار ورود به آمریکا هستند شاید خواستن که اطلاعات ناصحیح به شما نداده باشند. امیدوارم موفق باشید
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-11-20 ساعت 22:18)نيما ٩٢ نوشته:  
(2018-11-15 ساعت 05:04)shaya نوشته:  کل این پروسه اپلای برای سی تی زن شیپی برای من از اول اگست 2018 تا الان طول کشید که 6 نوامبر مصاحبه شدم و 18 دسامبر هم مراسم هست و جالبه بودنین یه نامه هم دیروز دریافت کردم که گرین کارتم هم در راه است و تخمین زده تا 60 روز دیگه میر سه دستم :]ولی خوب قبل از اون من گواهی سی تی زن شیپی رو دریافت میکنم  Smile

تبریک میگم
و
خیلی ممنون بابت به اشتراک گذاشتن تجربه؛ امیدوارم مراسم هم به خوبی پیش بره. تا اونجاییکه من میدونم دیگه گرین کارت برات نمیاد .. فقط میتونم سوال کنم شما از کدوم ایالت و از کدوم مرکز محلی اپلای کرده بودین؟ پروسه بسیار سریع انجام شده خدا رو شکر..

من از ایالت کارولینای جنوبی شهر چارلستون اقدام کردم Big Grin
Case K1 , interview 2 April2014,clearance...8/20/2014 Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-12-12 ساعت 02:49)shaya نوشته:  
(2018-11-20 ساعت 22:18)نيما ٩٢ نوشته:  
(2018-11-15 ساعت 05:04)shaya نوشته:  کل این پروسه اپلای برای سی تی زن شیپی برای من از اول اگست 2018 تا الان طول کشید که 6 نوامبر مصاحبه شدم و 18 دسامبر هم مراسم هست و جالبه بودنین یه نامه هم دیروز دریافت کردم که گرین کارتم هم در راه است و تخمین زده تا 60 روز دیگه میر سه دستم :]ولی خوب قبل از اون من گواهی سی تی زن شیپی رو دریافت میکنم  Smile

تبریک میگم
و
خیلی ممنون بابت به اشتراک گذاشتن تجربه؛ امیدوارم مراسم هم به خوبی پیش بره. تا اونجاییکه من میدونم دیگه گرین کارت برات نمیاد .. فقط میتونم سوال کنم شما از کدوم ایالت و از کدوم مرکز محلی اپلای کرده بودین؟ پروسه بسیار سریع انجام شده خدا رو شکر..

من از ایالت کارولینای جنوبی شهر چارلستون اقدام کردم  Big Grin

دیروز مراسم سی تی زن شیپی من بخوبی و خوشی انجام شد Smileنگاه به گذشته که میکنم در طی این 4 سال همه اش در حال پر کردن فرم بودم و جمع کردن مدارک Smile)ولی بالاخره تموم شد !این سایت و اطلاعاتی که هر یک از عزیزان از این سفر خود در اختیار میذاشتین خیلی به من کمک کرد و من از تک تک تون تشکر میکنم که در طول این سفر با من بودید و برای همه تون ارزوی موفقیت میکنم
Case K1 , interview 2 April2014,clearance...8/20/2014 Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: negar6043
با تبریک فراوون
میشه نتیجه گرفت ما سر زمان مقرر برای سیتیزن شیپی اقدام‌ کنیم صرف نظر از پروسه گرین کارت و اینکه تو کدوم مرحله قرار داره؟ چون اینطور که معلومه جایی که من هستم پروسه گرین کارت دوم یک سال و نیم طول میکشه و پروسه سیتیزنی یک سال و اندی...
K1 --- ارسال مدارک June 2014 --- اپروود Sep 2014 --- مصاحبه Jan 2015 --- کلیر Apr 2015 (بعد از 112 روز) --- ورود به امریکا Jun 2015 Shy --- سفرنامه اول من به آنكارا --- سفرنامه دوم من به آنكارا
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستانی که گرین کارت دوساله را تبدیل به ده ساله کردن تاریخ ابتدای گرین کارت ده سالشون از روزیه که جدید صادر شده یا یا تاریخ ابتدا رو تاریخ ابتدای همون گرین کارت دوسالهه قید کردن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان منهم بالاخره به آخر این راه پر پیچ و خم رسیدم، اگر سرچ کنین نوشته های من در همین تاپیک و تاپیک گرین کارت هست، من با ویزای نامزدی اومدم آمریکا و توی اون مهلت سه ماهه ازدواج کردیم، چند مدت بعدش هم درخواست گرین کارت رو دادم که حدودا یک سالی طول کشید تا زمان مصاحبه ام رسیدو خلاصه افیسر خیلی خوش اخلاق بود و اوکی رو داد و وقتی کارت گرین کارتم اومد دیدم بجای یه کارت دوساله کاندیشتال یه گرین کارت ده ساله بهم دادن که اولش خیلی نگران بودم که شاید این اشتباه شده باشه و در نهایت به ضررم باشه که با تحقیق در خود سایت اداره مهاجرت و راهنمایی ها و اطلاعات سایت ویزا جورنی متوجه شدم که کلا افیسر این اختیار رو داره که اگر دوست داشته باشه از همون ابتدا گرین کارت 10 ساله صادر کنه برای شخص ، خلاصه‌ این مرحله گذشت تا رسیدم به درخواست سیتیزنی که سه سال بعد از دریافت گرین کارتم بود، طبق اصول سه ماه قبل از پایان اون سه سال درخواستم رو دادم و در یک ماه بعدش هم انگشت نگاری رو انجام دادم و منتظر تاریخ مصاحبه شدم که حدود یک سال و سه ماهی طول کشید تا روز مصاحبه ام که در اوج دستور منعیاتی بود که ترامپ گذاشته بود، با اینکه عکس و همه مدارکم کامل بود بهم گفت چطوری میتونی ثابت کنی که دارین با هم زندگی میکنین، من چون خانه متعلق به همسرم بود اجاره نامه مشترک نداشتم اما قبض آب و برق رو برای اثبات از همون اوایل حضورم بنام من تغییر داده بود و قبض ها بنام من میومد که نشون دادم و آدرس گواهینامه ام که همون آدرس محل زندگی منو همسرم بود رو اشاره کردم و پرینت حساب مشترکمون که ماه به ماه واریزی داشت از همسرم رو نشون دادم که یه ایراد خیلی مسخره گرفت و گفت الان پولی در حساب نیست که،. گفتم خب این پول رو خرج میکنم پس انداز که نمیکنم و بلیط سفرو واچر هتلمون در سفرهامون رو نشون دادم و خلاصه گفت برای من قانع کننده نیست و ردم کرد و بعد نامه دادن که اگر اعتراض داری به دادگاه شکایت کن منم هم بخاطر زمان بر بودنش هم اینکه 700دلار هزینه شکایت بود بیخیال شدم و گفتم صبر میکنم تا موعد درخواست 5 ساله حضورم برسه که دیگه ربطی به ازدواجم نداره، از زمان رد شدن درخواست سیتیزنی ام بر مبنای ازدواجم تا روزی که سه ماه قبل از 5 سال حضورم درخواست دادم از کشور اصلا خارج نشدم، راستی من در فلوریدا هستم، و زمانیکه در خواست جدید رو دادم تایم انتظار یک سال و هشت ماه زده بود، که بعدش برام پیام اومد که شما بخاطر مصاحبه قبلی تون آزمون شفاهی و کتبی رو ندارین (اوندفعه آزمون شفاهی و کتبی رو ازم گرفته بودن) و درست سه ماه بعد از درخواستم یعنی راس 5 سال در کمال ناباوری تاریخ مصاحبه رو بهم اعلام کردن، یکهو یکسال و نیم جلو افتادم، و دیروز مصاحبه ام بود و همه چیز خیلی خوب با یه افیسر مهربان تمام شد و اصلا اشاره ای هم به در خواست قبلیم نکرد.
امیدوارم همه اونهایی که در گیر این پروسه طولانی و فرسوده کننده هستن هر چی سریع تر یه نفس راحت بکشن
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، houmanmir

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان