کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشخصات عکس دیجیتالی برای شرکت در لاتاری و سوالات مرتبط با آن
اين عكس قابل قبول نيست:

دلايل:

1- عكس كاملا معلوم است كه دستكاري شده (Retouched) دستكاري اگر در حد برش قسمتي از يك عكس بزرگتر يا كوچكتر كردن يك عكس بزرگتر باشد مشكلساز نيست. اما هر گونه تغيير در عكس و زمينه آن (شبيه به كاري كه شما انجام داده ايد) مشكل ساز است.
2- فاصله عمودي سر تا چانه شما بايد حداقل 300 پيكسل و حداكثر 414 پيكسل باشد. در اين عكس فاصله عمودي سر تا چانه كمتر از 285 پيكسل است.
دقت: فاصله عمودي چشم از حاشيه پايين عكس بايد حداقل 336 پيكسل و حداكثر 414 پيكسل باشد. با توجه به سياه بودن چشم شما نمي توان نظر درستي در اين باره داد اما با تخميني كه من زدم اين فاصله حدود 400 پيكسل است كه هرچند در محدوده مجاز است، اما به دليل نزديك بودن به حداكثر و نامعلوم بودم چشم هايتان در عكس، بهتر است خودتا نيك بار دقيق چك كنيد.

تجربه شخصي.:
اگر خودتان عكس مي گيريد، نگران موقعيت شانه هايتان در عكس نباشيد، فقط دقت كنيد عكس شما:
1- 600 پيكسل در 600 پيكسل باشد
2- فاصله عمومدي سر تاچانه و چشم تا حاشيه پايين عكس رعايت شده باشد.
3- صورت شما از نظر افقي در وسط عكس باشد، براي اين كار يك خط عمودي در فاصله 300 پيكسل از حاشيه راست يا چپ رسم كنيد. اين خط بايد تقريبا از وسط چهره شما عبور كند.

اگر اين موارد را رعايت كرده ايدف موقعيت شانه ها خود به خود درست در مي آيند. اگر فيزيك بدني خاصي داريد و عرض شانه هايتان بيش از حد زياد يا كم است، باز رعايت موارد فوق باعث مي شود شانه هاي شما در بهترين وضعيت ممكن در عكس قرار گيرند.

(2010-10-10 ساعت 20:29)iliad نوشته:  سلام
بروبچ به نظرتون این عکس مشکل داره یا نه؟ با دوربین انداختم و با فتوشاپ سوژه رو جدا و تو یه زمینه سفید گذاشتم بعد هم به اندازه مورد نظر درش آوردم فقط لنگ فتوشاپ کاریشم که گیر میدن یا نه؟ (دور سر معلومه که با فتوشاپ دستکاری شده) راستی یه نمه هم فلاش دوربین تو چشم ها افتاده
[عکس: 950Copy_of_1_tn.jpg]

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: rayan.s ، iliad ، kianoush
ممنون اشکان جان
یدونه با همین مشخصاتی که میگی درست کردم
از سر تا چانه 340 پیکسل، از چشم ها تا حاشیه پایین 390 پیکسل، به صورت افقی هم وسط عکس قرار گرفتم
فقط دو تا مشکل دارم من این عکس رو جلوی دیوار انداختم رنگ دیوار کرم رنگه البته خیلی کم رنگ بیشتر شبیه سفید کدر شده تو عکس افتاده!
یکی دیگه هم یه سایه پشتم افتاده با اینکه 1000 تا لامپ روشن بود و دوربین هم فلاش زد نمیدونم برای چی بازم سایه افتاد به نظرت اینا مشکل سازه؟ ا
ه هست بریم بیرون بدیم بندازه
http://upload1.imgdl.ir/images/3121.jpg
برای آدم های بزرگ هیچ بن بستی وجود نداره چون یا راهی پیدا میکنند یا راهی می سازند! پس همیشه امید داشته باشید
متولد چه ماهی هستید؟
تشکر کنندگان:
سلام
من عکس رو دادم عکاسی برام 600 در 600 پیکسل تنظیم کرد ولی به اشتباه dpi رو روی 150 گذاشته بود که من متوجه نشدم و بعد از ثبت نام متوجه شدم که چه دسته گلی به اب دادم به نظر شما ایراد میگیرن در صورت برنده شدن؟
تشکر کنندگان:
(2010-10-10 ساعت 01:59)mar308 نوشته:  سلام دوستان من عکس جدید انداختم همه مشخصاتش هم درسته ولی تاریخ دوربینم رو 2008 تنظیم بود و بعد از فرستادن متوجه شدم آیا مشکلی پیش میاد؟

دوستانی که به هر دلیلی نمی خوان EXIF (یا همان اطلاعاتی که توسط دوربین در فایل ذخیره میشه) در فایل عکس وجود داشته باشه، می تونید دو کار تو فتوشاپ انجام بدید:

1. از گزینه Save for Web استفاده کنید. فقط حواستون باشه فرمت فایل رو بذارید رو JPEG. این گزینه EXIF رو حذف خواهد کرد.

2. کل عکس رو با Ctrl+A انتخاب کنید و با Ctrl+C کپی کنید. بعدش یک سند جدید New کنید و رزلوشن رو اصلاً تغییر ندید. سپس تو سند جدید با Ctrl+V عکس رو کپی کنید. اگر این فایل رو به صورت معمولی Save کنید، EXIF نخواهد داشت.

(2010-10-11 ساعت 01:25)mahdi1 نوشته:  سلام
من عکس رو دادم عکاسی برام 600 در 600 پیکسل تنظیم کرد ولی به اشتباه dpi رو روی 150 گذاشته بود که من متوجه نشدم و بعد از ثبت نام متوجه شدم که چه دسته گلی به اب دادم به نظر شما ایراد میگیرن در صورت برنده شدن؟

پارامتر dpi در عکس های دیجیتال و همچنین عکس لاتاری اصلاً مهم نیست. این پارامتر فقط موقع چاپ یا پرینت مهمه.

اگه شما عکستون رو چاپ کنید 4x4 اینچ خواهد شد.
تشکر کنندگان: binahayat_m ، mahdi1
به نظر من حتي اگه بخواي يه عكس جديد توي عكاسي هم بگيري، هزينه اش مي ارزه به اين كه بخواي ريسك كني و با عس هايي كه شك داري درستن يا نه اقدام كني. جاي اين نگراني ها برو يكي از عكاسي هايي كه عكس لاتاري مي گيرن. تعدادشون كم نيست.

(2010-10-11 ساعت 01:22)iliad نوشته:  ممنون اشکان جان
یدونه با همین مشخصاتی که میگی درست کردم
از سر تا چانه 340 پیکسل، از چشم ها تا حاشیه پایین 390 پیکسل، به صورت افقی هم وسط عکس قرار گرفتم
فقط دو تا مشکل دارم من این عکس رو جلوی دیوار انداختم رنگ دیوار کرم رنگه البته خیلی کم رنگ بیشتر شبیه سفید کدر شده تو عکس افتاده!
یکی دیگه هم یه سایه پشتم افتاده با اینکه 1000 تا لامپ روشن بود و دوربین هم فلاش زد نمیدونم برای چی بازم سایه افتاد به نظرت اینا مشکل سازه؟ ا
ه هست بریم بیرون بدیم بندازه
http://upload1.imgdl.ir/images/3121.jpg

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: iliad ، rayan.s
ممنون اشكان جان
بچه ها كسي تو تهران به جز اوني كه تو ساختمان اسكانه عكاسي ديگه اي ميشناسه كه بدونه بايد چه عكسي با چه مشخصاتي بگيره؟ ترجيحا شرق تهران
برای آدم های بزرگ هیچ بن بستی وجود نداره چون یا راهی پیدا میکنند یا راهی می سازند! پس همیشه امید داشته باشید
متولد چه ماهی هستید؟
تشکر کنندگان:
(2010-10-11 ساعت 11:18)iliad نوشته:  ممنون اشكان جان
بچه ها كسي تو تهران به جز اوني كه تو ساختمان اسكانه عكاسي ديگه اي ميشناسه كه بدونه بايد چه عكسي با چه مشخصاتي بگيره؟ ترجيحا شرق تهران

ايلياد جون به نظر من برو سایت http://www.dvlottery.state.gov/photo.aspx واز تمام صفحاتش پرينت بگير و ببر پيش يه عكاس حرفه اي.از روي مشخصات داده شده در اين صفحات خودشون متوجه ميشن.زياد سخت نگير!!!!
There is night so we can appreciate day sorrow so we can appreciate joy evil so we can appreciate good you so we can appreciate love
تشکر کنندگان:
اقا کسی می دونه چطوری باید تاریخ گرفتن عکس رو عوض کرد من توی photoshop رفتم ولی قابل عوض کردن نیست نرم افزار دیگه ای دارین بهم معرفی کنین.....که بشه تاریخ رو عوض کرد.من عکس رو الان گرفتم ولی تاریخ رو زده برای 2004 ...فکر کنم مشکل پیش بیاد.

لطف کنین کمکم کنین....
تشکر کنندگان:
(2010-10-11 ساعت 13:04)hanatej نوشته:  

ايلياد جون به نظر من برو سایت http://www.dvlottery.state.gov/photo.aspx واز تمام صفحاتش پرينت بگير و ببر پيش يه عكاس حرفه اي.از روي مشخصات داده شده در اين صفحات خودشون متوجه ميشن.زياد سخت نگير!!!!
حاجي توي يكي از همين تاپيك ها يكي از بچه ها همين مشخصات رو برده بوده عكاسي عكسش يه چيز ديگه دراومده بوده!
(2010-10-11 ساعت 14:08)ariyan نوشته:  اقا کسی می دونه چطوری باید تاریخ گرفتن عکس رو عوض کرد من توی photoshop رفتم ولی قابل عوض کردن نیست نرم افزار دیگه ای دارین بهم معرفی کنین.....که بشه تاریخ رو عوض کرد.من عکس رو الان گرفتم ولی تاریخ رو زده برای 2004 ...فکر کنم مشکل پیش بیاد.

لطف کنین کمکم کنین....

توي صفحات تالار 2012 بگردي يكي لينك تاپيك اين برنامه رو گذاشته
متولد چه ماهی هستید؟
تشکر کنندگان:
(2010-10-11 ساعت 14:08)ariyan نوشته:  اقا کسی می دونه چطوری باید تاریخ گرفتن عکس رو عوض کرد من توی photoshop رفتم ولی قابل عوض کردن نیست نرم افزار دیگه ای دارین بهم معرفی کنین.....که بشه تاریخ رو عوض کرد.من عکس رو الان گرفتم ولی تاریخ رو زده برای 2004 ...فکر کنم مشکل پیش بیاد.

لطف کنین کمکم کنین....

واقعا مشکل پیش میاد ؟؟برای منم همین اتفاق افتاده ولی بعد از فرستادن فهمیدم Sad اگر ویندوز 7 داری اونجا به راحتی در properties \details میتونی تاریخ و پاک کنی و هر چی میخوای بزنی
شماره کیس : 2015AS00000
تاریخ روئت قبولی در سایت: 1may
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تشکر کنندگان:
(2010-10-11 ساعت 01:59)Baabak نوشته:  
(2010-10-10 ساعت 01:59)mar308 نوشته:  سلام دوستان من عکس جدید انداختم همه مشخصاتش هم درسته ولی تاریخ دوربینم رو 2008 تنظیم بود و بعد از فرستادن متوجه شدم آیا مشکلی پیش میاد؟

دوستانی که به هر دلیلی نمی خوان EXIF (یا همان اطلاعاتی که توسط دوربین در فایل ذخیره میشه) در فایل عکس وجود داشته باشه، می تونید دو کار تو فتوشاپ انجام بدید:

1. از گزینه Save for Web استفاده کنید. فقط حواستون باشه فرمت فایل رو بذارید رو JPEG. این گزینه EXIF رو حذف خواهد کرد.

2. کل عکس رو با Ctrl+A انتخاب کنید و با Ctrl+C کپی کنید. بعدش یک سند جدید New کنید و رزلوشن رو اصلاً تغییر ندید. سپس تو سند جدید با Ctrl+V عکس رو کپی کنید. اگر این فایل رو به صورت معمولی Save کنید، EXIF نخواهد داشت.

(2010-10-11 ساعت 01:25)mahdi1 نوشته:  سلام

پارامتر dpi در عکس های دیجیتال و همچنین عکس لاتاری اصلاً مهم نیست. این پارامتر فقط موقع چاپ یا پرینت مهمه.

اگه شما عکستون رو چاپ کنید 4x4 اینچ خواهد شد.

در مورد من که کار از کار گذشت امیدوارم مشکلی پیش نیاد
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تشکر کنندگان:
(2010-10-11 ساعت 14:29)iliad نوشته:  
(2010-10-11 ساعت 13:04)hanatej نوشته:  

حاجي توي يكي از همين تاپيك ها يكي از بچه ها همين مشخصات رو برده بوده عكاسي عكسش يه چيز ديگه دراومده بوده!

لطف کنین کمکم کنین....

توي صفحات تالار 2012 بگردي يكي لينك تاپيك اين برنامه رو گذاشته
ايلياد جون معلومه كه عجولي،برو با مشخصات داده شده عكستو بگير بعد بيار تو كامپيوتر چك كن ببين اونيه كه اونا ميخوان يا نه اگه نبود برو بده درستش كنن به هر حال چاره اي نيست!عكاسا هم يه چيزايي ميدونن!
There is night so we can appreciate day sorrow so we can appreciate joy evil so we can appreciate good you so we can appreciate love
تشکر کنندگان: iliad
(2010-10-10 ساعت 03:19)Ashkan78 نوشته:  خير

یکم خیالم راحت شد ولی از کجا اینقدر مطمینید؟
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تشکر کنندگان:
كسي ميدونه يه عكس 600×600 پيكسلي بر حسب سانتيمتر چند در چنده؟
نويسنده كتاب آرمان شهر من
تشکر کنندگان:
(2010-10-11 ساعت 16:55)MASLUB نوشته:  كسي ميدونه يه عكس 600×600 پيكسلي بر حسب سانتيمتر چند در چنده؟

5.08 cm
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان