کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتقال پول از ایران به آمریکا و برعکس
با سلام
با توجه رفع تحریم ها الان میشه انتقال پول را از طریق بانک های chase و bank of america انجام داد؟

❶ کيس نامبر  2016AS59XX‎
❷ سفارت آنکارا
❸ نامه اول 5 May
❹ مشاهده قبولی 22 May
❺ ارسال فرم 26 May
❻تعداد افراد منظور در کیس 1 نفر
❼مصاحبه 2 May
❽دریافت ویزا 4 May
❾ورود به آمریکا
❿دریافت گرین کارت
±جمع تقریبی هزینه ها 300 واکسن+300 ترجمه+150 پست مدارک به سفارت+600 دلار ویزا و مدیکال
✈ مقصد ایالت نوادا شهر لاس وگاس (برای شروع زندگی از زیر صفر!)

پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، hasti1985
سلام دوستان
اگر کسی صرافی معتبر میشناسه یا یه راهی که بشه پول فرستاد ایران لطفا بگه ...البته منظورم اصلا این نست که دستی بدیم به کسی که پولو ببره یا اینجا دلار بدیم ایران ریال بگیریم....همیشه آسون نیست پیدا کردن این جور آدمها...آیا بانک هایی هستند که الان بشه باهاشون کار کرد بعد از رفع این تحریم ها؟
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: sasachi
(2016-05-19 ساعت 21:18)hasti1985 نوشته:  سلام دوستان
اگر کسی صرافی معتبر میشناسه یا یه راهی که بشه پول فرستاد ایران لطفا بگه ...البته منظورم اصلا این نست که دستی بدیم به کسی که پولو ببره یا اینجا دلار بدیم ایران ریال بگیریم....همیشه آسون نیست پیدا کردن این جور آدمها...آیا بانک هایی هستند که الان بشه باهاشون کار کرد بعد از رفع این تحریم ها؟
مرسی

https://payment24.ir/
توی سایتشون عضو بشید و پیام بدید

❶ کيس نامبر  2016AS59XX‎
❷ سفارت آنکارا
❸ نامه اول 5 May
❹ مشاهده قبولی 22 May
❺ ارسال فرم 26 May
❻تعداد افراد منظور در کیس 1 نفر
❼مصاحبه 2 May
❽دریافت ویزا 4 May
❾ورود به آمریکا
❿دریافت گرین کارت
±جمع تقریبی هزینه ها 300 واکسن+300 ترجمه+150 پست مدارک به سفارت+600 دلار ویزا و مدیکال
✈ مقصد ایالت نوادا شهر لاس وگاس (برای شروع زندگی از زیر صفر!)

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیر

من قصد دارم 40 هزار دلار برای امریکا ارسال کنم اگر فردی قصد انتقال همین پول را از امریکا به ایران دارد لطفا ایمیل و یا پیام خصوصی بدید که با هم تبادل کنیم و کارمزد صرافی پرداخت نکنیم .
ممنون

ehsan.az90@gmail.com
F4
abu dhabi ) interview date : march 2016 )
updates : 7march ,  8 march 01, 02  ,  30 march update koli , 16 march 02 , 19 march update koli va or shodane nafare 02
waiting for clearance
Or 30 augest
Clear on 11 oct
!God is with us!
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام. دو تا سوال داشتم. ۱- با باز شدن سویفت، آیا امکان انتقال پول به آمریکا از طریق بانک هست؟

۲- نرخ تبدیل پول ظاهراً در بانک‌های مختلف، متفاوت است. برای تبدیل یورو به دلار آیا بهتره ایران اقدام کرد یا آمریکا؟

ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-07 ساعت 08:21)هستی 1985 نوشته:  با سلام
دوستادن کسی می دونه چطور میشه از آمریکا به ایران پول فرستاد؟ شنیدم از طرف صرافی میشه اما ایا کسی شماره ای داره از یک صرافی معتبر که بتونه اینجا بزاره و دوستان استفاده کنن؟
الان که می خوان تحریم ها رو بردارن ایا بانکی هست که بشه از اون طریق اقدام کرد یا فعلا باید صبر کرد؟ ممنون.

سلام دوست عزیز
امیدوارم توانسته باشید پول خود را منتقل کرده باشید.
ممنون میشم اگه بتونین به من بگین در نهایت از چه طریقی توانستین پول خود را منتقل نمایین.
تشکر فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من در آمریکا به پول احتیاج دارم و معادل ریالیشو توی ایران پرداخت می کنم اگر کسی تمایل داشت پیام بده لطفا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-10-02 ساعت 01:23)mml نوشته:  
(2012-09-30 ساعت 20:42)hasti_banoo نوشته:  من یکبار در این مدت ایران رفتم و خواستم مقداری پول حواله کنم اینجا. قبلش در دو نوبت تلفنی با O.F.A.C تماس گرفتم. انسانهای بسیار خوش برخورد و پر حوصله ای هستند. شرایطم رو توضیح دادم . فقط تنها نکته ای که سوال کردند این بود که آیا این پول از طریق فروش ملک به دست آمده که پاسخم، خیر بود. گفتم در بانک دارم.

حتی نپرسیدند کدام بانک. فقط گفتند می دونی که از طریق بانک نمی تونی بفرستی. من هم گفتم بله. قراره از صرافی حواله کنم. تایید کردند و والسلام!

البته این ماجرا مربوط به 4-5 ماه قبله. الان نمی دونم تغییری ایجاد شده یا نه.
-
فقط یک نکته رو اضافه کنم. اونم اینکه از طریق رادیو ایرانی با یک وکیل آشنا شدم که می گفتند تخصصشان گرفتن license  از اداره خزانه داری برای همین منظور است. با ایشون تماس گرفتم و همون شرایطی رو که به O.F.A.C  گفتم برای ایشون هم توضیح دادم. وکیل محترم اولا خواستند حضوری خدمت برسم و 400 دلار بابت حق مشاوره بدم. بعد هم گفتن حتما لایسنس لازم داری و برای این کار هم 4000 دلار میگیرم. که نصفش اول و نصفش بعد از گرفتن لایسنس.

من هم بعد از تماس با اداره خزانه داری، بدون کمک وکیل حواله ای رو که می خواستم فرستادم. بی مشکل!

دقیقاً درست می فرمایید، برای پول شخصی و کمک خانوادگی نیاز به مجوز OFAC نیست.

در صورت تصمیم کسی برای فروش اموال، حداکثر کاری که وکیل انجام می ده تنها نوشتن یه نامه برای دریافت مجوزه.

متأسفانه بعضی از وکیل ها و همینطور بعضی از هموطنان عزیز ایرانی، هنوز تصوری که از جامعه ایرانی دارند، تصور سال های اول بعد از انقلابه که خیلی ها حتی انگلیسی هم بلد نبودن که با یه مأمور دولتی تلفنی صحبت کنند و راهنمایی بخوان، چه برسه به جستجوی اینترنتی و خواندن قوانین و پیدا کردن کسانی که ممکنه تجربه مشابهی داشته باشن در مهاجرسرا! Wink با بی شرمی تمام خیلی وقتا می خوان از هر فرصتی برای چاپیدن بقیه استفاده کنن! یکی از همین ایرانیان خوشنام، یه وقتی داشت با کلی منت، بهم پیشنهاد می داد که پسرم، تو هنوز جوونی، پولاتو بیار آمریکا باهاش بیزنس راه بنداز، هر کمکی هم که خواستی خودم بهت می کنم، برای آوردن پولتم بهت کمک می کنم، چیزی هم نمی شه، از هر 1000 دلار، 100 دلار من هزینه برمی دارم!

خوش اشتها.
اندکی صبر سحر نزدیک است.
شاد زی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.
من حدود چهارده ماه است که مهاجرت کردم به لس انجلس.حالا میخواهم پولی که تو ایران دارم را بی اورم امریکا برای خرید خانه.حدود 100 هزار دلار.چند تا سوال دارم که اگر دوستان کمک کنند.
1)چگونه باید اجازه از ofac بگیرم.نمی خواهم از وکیل کمک بگیرم چون پولش را ندارم.
2)در چه حالتی در امریکا به این پول مالیت تعلق نمگیرد.
3)من تو بانک chase حساب دارم .ایا میتوانم از بانک پاسارگاد که تو ایران دارم این پول را انتقال بدهم یا باید از طریق صرافی ها اینکار را انجام دهم.
سپاس گذارم.
❶ کيس نامبر : **2015AS59
❷ تعداد افراد :۴ نفر . برنده اصلي خودم
❸ مصاحبه:Yerevan, 9 June
❹ آپديت كل كيس: June 10, 11, 21
❺ آپديت خودم:June- 10,11,21,22, July-7
❻ کلیر:16 September Smile
❼ مقصد: LA
سرباز نیروی هوایی و فوق لیسانس مواد_ متالورژی
پاسخ
تشکر کنندگان: sce
(2017-01-18 ساعت 06:40)hamid99 نوشته:  سلام.
من حدود چهارده ماه است که مهاجرت کردم به لس انجلس.حالا میخواهم پولی که تو ایران دارم را بی اورم آمریکا برای خرید خانه.حدود 100 هزار دلار.چند تا سوال دارم که اگر دوستان کمک کنند.
1)چگونه باید اجازه از ofac بگیرم.نمی خواهم از وکیل کمک بگیرم چون پولش را ندارم.
2)در چه حالتی در آمریکا به این پول مالیت تعلق نمگیرد.
3)من تو بانک chase حساب دارم .ایا میتوانم از بانک پاسارگاد که تو ایران دارم این پول را انتقال بدهم یا باید از طریق صرافی ها اینکار را انجام دهم.
 سپاس گذارم.
۱) تا انجایی که من می دونم شما برای انتقال این پول احتیاج به اجازه از Department of Treasury یا همون مجوز OFAC ندارید. من ۳ بار زنگ زدم و هر سه بار هم یک جواب دادند. شما هم می تونید خودتان تماس بگیرید. الکی پولتان رو با دادن به وکیل دور نریزید.
۲)ا این پول اگه تو حساب پس انداز بوده ولی سود بهش تعلق گرقته باشه شما موظف هستید به IRS مقدار دریافتی سود رو اعلام کنید و فقط مالیات سود پول رو به IRS بدهید. شما همچنین موظف هستید که که میزان نقدینگی خارجی که در بانکهای خارجی دارید رو به Department of Treasury تا قبل از جون هر سال اطلاع بدهید. این چیزهایی که گفتم روال روتین هست که شما بعنوان یک ساکن آمریکا باید انجام دهید. ولی چون امکان دسترسی به حسابهای داخل ایران نیست خیلی از ایرانیها این کارها رو انجام نمی دهند.
۳) هیچ رابطه ای بین هیچ موسسه مالی دو کشور وجود نداره و شما باید از طریق صرافی عمل انتقال رو انچام بدهید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، copol ، sce
سلام دوستان
جديداً قانوني نيومده كه بشه از حساب بانكي در ايران پول انتقال داد به ايالات متحده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان كسي صرافي معتمد و منصف مي شناسه به من معرفي كنه؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان کسی ۲۴۰ دلار به حساب ان وی سی برای از دست نرفتن کیس مهاجرتی من واریز کنه؟توی ایران متاسفانه نتونستم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. من توی بانک ولز فارگو لس انجلس حساب باز کردم. مسول بانک که ایرانی بود راجع به قضیه انتقال پول برای من توضیحاتی داد که گفتم شاید برای شما هم جالب باشه. ایشون گفت خیلی از صرافی ها هستند که این کار رو میکنند و از ایران براتون پول میریزند. ولی سیستم بانگی امریکا وقتی ببینه که از یه حسابی زیادی پول اومده تو امریکا به حسابهای مختلف پیگیری میکنه. و خیلی از مواقع اون شخص صراف و شما رو وارد لیست سیاه میکنه به جرم دور زدن تحریم! البته نمیدونم دقیقا این تحریم های بانکی وضعیت جدیدش چیه. ولی به هر حال مراقب باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، afshin007x ، feidom30
پرداخت کردید یا نه؟
(2017-02-04 ساعت 13:15)Minoo_a نوشته:  دوستان کسی ۲۴۰ دلار به حساب ان وی سی برای از دست نرفتن کیس مهاجرتی من واریز کنه؟توی ایران متاسفانه نتونستم.
اندکی صبر سحر نزدیک است.
شاد زی.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان