کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتقال پول از ایران به آمریکا و برعکس
(2012-09-24 ساعت 07:18)mml نوشته:  
(2012-09-23 ساعت 09:23)ehsanaliani نوشته:  با درود به همه دوستان
من قصد دارم مبلغ ۲۵۰ هزار دلار که از محل فروش یک آپارتمان هست به شیکاگو منتقل کنم.
با فرض اینکه من و خانوادم بتونیم این پول رو با خودمون خارج کنیم آیا تنها باید در فرمی که داخل هواپیما بهمون داده میشه ان مبلغ پول رو گزارش بدیم یا اینکه به مجوز OFAC احتیاج داریم؟
دوستان با در نظر گرفتن هزینه ای که صرافی ها بعنوان کارمزد برای انتقال همچین پولی طلب میکنند، آیا راه ارزان تری به جز حواله کردن سراغ دارین؟ با در نظر گرفتن اینکه در فرودگاه ایران هیچ کنترلی بر میزان ارز همراه مسافر ندارن، آیا هیچ امکانی داره که خودمون این پول رو حمل کنیم و فقط به مبدا ورودی مقدار پول رو گزادش بدیم؟ و آیا با در نظر گرفتن اینکه این پول صرف خرید خانه خواهد شد، راهی وجود نداره که فقط مالیات خانه ای رو بدیم که قصد خریدنش با این پول رو داریم نه هم مالیات خود پول و هم مالیت خانه؟

چون قبل از اولین ورودتان به آمریکا، U.S. person حساب نمی شوید، در صورتی که این پول را در اولین بار ورود به آمریکا با خود بیاورید، قانون ممنوعیت انجام معاملات تجاری در ایران شامل شما نمی شود و مشکلی نخواهید داشت؛ مضاف به اینکه احتمالاً این میزان توانایی مالی را در مدارکی که به سفارت ارائه دادید هم اعلام کرده اید. مأمورینی که در فرودگاه پول همراه شما را ثبت می کنند، اعلام می کنند که حتی در صورت همراه داشتن نیم میلیون دلار، مشکلی شما را تهدید نمی کند و این داستان ثبت، تنها برای ثبت رکورد ورود و خروج پول به اقتصاد آمریکا برای ارائه به وزارت بازرگانی است و هیچ بگیر و ببندی مانند ایران وجود ندارد.

فعلاً برای انتقال پول به آمریکا متأسفانه راه دیگری غیر از حواله از طریق صرافی و یا انتقال به همراه مسافر وجود ندارد.

طبق اطلاعی که من دارم، پول شما تا زمانی که خانه بخرید، به هنگام ارائه خود اظهاری مالیاتی، با ارائه صورتحساب بانکی که نشان دهد این پول به محض ورود شما به آمریکا به عنوان مهاجر به حسابتان واریز شده و ناشی از فعالیت اقتصادی در آمریکا نیست، معاف از مالیات است. در صورت واریز این پول به حساب پس انداز و ارائه سود بانکی، مثل همه سودهای بانکی دیگر، مالیات مختصری از سود بانکی پول شما کسر خواهد شد.

در هنگام خرید خانه، تنها مالیات خرید را پرداخت خواهید کرد.

اگر قصد دارید که بعد از ورودتان به آمریکا پولتان به حساب شما از طریق صرافی حواله شود، باید قبل از فروش خانه، با ارائه جزئیات و شرح کامل کلیه مراحل از دادن وکالت نامه فروش اموال تا نام صرافی حواله کننده، اول مجوز OFAC را در یک دوره زمانی 3-4 ماهه بگیرید و سپس خانه تان را در ایران بفروشید و پولش را منتقل کنید. در این صورت هم پول شما از مالیات بر درآمد معاف است تا زمانی که خانه بخرید.

دوست من مثلا اگه كسي لاتاري برنده شده باشه با خودش ميتونه ببره و هيچ ممنوعيتي نداره؟ تو فرودگاه ايران بهمون گير نميدن كه ٢٠٠،٠٠٠$ رو كجا ميبري و ..... نميتوني خارج كني!!!!!حالا بگيم گيت ايران رو رد كرديم، تو تركيه يا امارات با توجه به اينكه پرواز مستقيم نخواهد بود گير نميدن؟
و در آخر توي آمريكا موقع ورود همراه داشتن اين مقدار پول براي اولين ورود براي يك مهاجر مشكلي به وجود نمياره؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maziar irani ، behfaza ، godot ، پرستوی مهاجر ، tajhizgaran ، niloo-kh ، leader-m
سلام
من هم مي خواشستمم بدونم چه جور مي شه پول رو از ايران خارج كرد
چون به سرافي كه بدي خودش 1001 مشكل داره
بعد اينكه شنيدم توي ايران موقع خروج خيلي چك ميكنند
ميشه راهنمايي كنيد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، niloo-kh
(2011-05-27 ساعت 10:16)jMaster نوشته:  
(2011-05-27 ساعت 09:59)im-i نوشته:  
(2011-05-27 ساعت 08:42)jMaster نوشته:  درود بر دوستان عزیز مهاجرسرا.
برای انتقال پول (مثلاً حدود 100000 دلار با بالا) از ایران به آمریکا چه راههایی رو پیشنهاد میکنید؟
قوانین مربوط به مالیات و.... چطوریه؟ از لحاظ قوانین مربوط به پولشویی چطور؟ آیا امکان بلوکه شدن پول وجود داره؟هزینه ش چقدره؟
دوستانی که در این رابطه اطلاع دارن و یا تجربه انجام این کاررو دارند لطفاً اطلاعات و تجربیاتتون رو اینجا با من و سایر دوستان در میان بگذارید!

پیروز و سربلند باشید.

دوست عزیز درود برشما در آمریکا برخلاف ایران خیلی چیزها که در ایران مورد لزوم نبود، لازم وضروری است مثل داشتن پزشک خانواده یا وکیل یا حسابدار که در زمینه ارسال هر مقدار پول از خارج آمریکا به داخل آمریکا شما باید یک حسابدار ماهر داشته باشید تا صورت امال خود را به همراه مدارک مثبته در زمینه نحوه کسب آنها مثلا"برگهای مالیات بر درآمد درایران پرینت بانکی .... به ایشان ارائه کنید سپس او پس از تنظیم فرمهای لازم مجوز لازم (افک )OFAK از اداره ای که مسئول مدیریت واجرای تحریم های اقتصادی وتجاری در برار کشورها ونهادها وافراد است دریافت می کندکه نشان می دهد پول شما به اصطلاح سیاه نیست وفقط در این صورت شما بدون هیچ نگرانی می توانید از طریق هر صرافی آن مقدار پول را که مجوزش را دریافت کرده اید در یک یا چند مرحله به حسابی که بنام شخص شما در آمریکا باز کرده اید واریز کنید . وتا پایان سال اول ورود شما هیچ مالیاتی به وجوه فوق که از نظر دولت آمریکا منشاء خارجی دارد تعلق نمی گیرد واساس آنها بر این است که شما مالیات آنها را در کشورخود پرداخت کرده اید.

سپاس فراوان از پاسخ مفید شما.
لطفاً اگر امکانش هست در مورد مجوز OFAK توضیح بدید. من هرچه سرچ کردم چیزی در اینمورد پیدا نکردم.
نکته دیگه اینکه من و خانواده الان گرین کارت داریم و هدف از انتقال این پول گرفتن ویزا و .... نیست.
سلام
یعنی اگه به یه صرافی پول بدیم اونجا به حسابمون بریزه به این مشکلات بر میخوریم و پولی ازش کم میشه ؟؟؟
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
من ۲۵۰۰۰ یورو از اروپا به ایران میخواهم انتقال بدهم، هر کی لازم دارد با ایمیل من تماس بگیرد: yusef_razi@yahoo.com

(2013-06-01 ساعت 10:47)arezoosharifi نوشته:  سلام
ميشه راهنمايي كنيد؟
من ۲۵۰۰۰ یورو از اروپا به ایران میخواهم انتقال بدهم، هر کی لازم دارد با ایمیل من تماس بگیرد: yusef_razi@yahoo.com
پاسخ
تشکر کنندگان: niloo-kh
(2013-06-08 ساعت 15:05)99yusef نوشته:  من ۲۵۰۰۰ یورو از اروپا به ایران میخواهم انتقال بدهم، هر کی لازم دارد با ایمیل من تماس بگیرد: yusef_razi@yahoo.com

(2013-06-01 ساعت 10:47)arezoosharifi نوشته:  سلام
ميشه راهنمايي كنيد؟

میتونید مشخصات صرافو بدید و نحوه انتقالتونو توضیح بدید ؟
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
سلام دوستان

با مطالعه صفحات قبلی طاهرا فعلا دو راه برای انتقال پول به امریکا برای مهاجرینی که اولین بار به امریکا می روند وجود داره و مالیاتی هم بهش تعلق نمیگیره:

1. نتقال پول از صرافی ها که دو اشکال داره: اول) هزینه بالای اختلاف فاحش دلار حواله ای (با شرایط امروز هر دلار 150 تومان اختلاف با قیمت فروش اسکناس) و دوم) امکان بلوکه شدن حساب در امریکا و لزوم اخذ مجوز OFAC که چندین ماه طول میکشه و بگیر و نگیر داره.

2. به همراه بردن پول در پرواز به امریکا که طبق قانون ایران بالای 5000 دلار برای هر نفر ممنوعه و مشمول جریمه سنگین (تا دو برابر ارزش ارز مازاد جریمه نقدی) و ریسک داره که افسران فرودگاه متوجه بشن.

آیا روشهای دیگه کم ریسک و کم هزینه تری هم وجود داره که اخیرا دوستان تجربه موفق داشته باشن؟ ممنون میشم ما رو هم راهنمایی کنید.
ساکن شمال ویرجینیا از سپتامبر 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، godot ، tajhizgaran ، niloo-kh
(2013-07-17 ساعت 15:19)immigrant2us نوشته:  سلام دوستان

با مطالعه صفحات قبلی طاهرا فعلا دو راه برای انتقال پول به آمریکا برای مهاجرینی که اولین بار به آمریکا می روند وجود داره و مالیاتی هم بهش تعلق نمیگیره:

1. نتقال پول از صرافی ها که دو اشکال داره: اول) هزینه بالای اختلاف فاحش دلار حواله ای (با شرایط امروز هر دلار 150 تومان اختلاف با قیمت فروش اسکناس) و دوم) امکان بلوکه شدن حساب در آمریکا و لزوم اخذ مجوز OFAC که چندین ماه طول میکشه و بگیر و نگیر داره.

2. به همراه بردن پول در پرواز به آمریکا که طبق قانون ایران بالای 5000 دلار برای هر نفر ممنوعه و مشمول جریمه سنگین (تا دو برابر ارزش ارز مازاد جریمه نقدی) و ریسک داره که افسران فرودگاه متوجه بشن.

آیا روشهای دیگه کم ریسک و کم هزینه تری هم وجود داره که اخیرا دوستان تجربه موفق داشته باشن؟ ممنون میشم ما رو هم راهنمایی کنید.

سلام دوست عزیز
من راههای بالا رو اطلاع داشتم ولی شخصا" ماه May2013 برای بار دوم به امریکا مراجعت کردم و مبلغ همراهم بالای 5000 تا بود و تو هواپیما مبلغ کامل رو بدون ترس اعلام کردم و توی گمرک دالاس هم از من مجدد سوال کردند و بر مبلغ واقعی تاکید کردم و افسر هم دید نوشته و گفته من یکی هست حتی نخواست از من بگیره ویا بشماره فقط پرسید خونت کجاست گفتم فریسکو گفت محله پول دارها میشینی Tongue (گفتم آره جون عمه ام منم پولدارم مثلا" ) حتی چمدانهام رو هم باز نکردند و گفت امروز " تگزاس رنجر " بازی داره نتیجه چی فکر می کنی بشه گفتم من بعد از 2 سال هنوز از بیس بال سر در نیاوردم غش کرد از خنده و گفت برو " You crack me up Dude!" منم گفتم صفای تو را عشق است Big Grin.... یا علی .
همش همین راست و حسینی جلو برید یا حواله کنید و از این ریسکهای حواله ای.من پولم چیبم باشه حسم بهتره تا بدم دست حواله کننذه.

نظرات فوق کاملا" شخصی بوده و بازتاب دهنده نظرات مدیران سایت مهاجرسرا نمی باشد.

ادارتمند همه مهاجرسراییان
Max
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
سوپر جان سوال این دوستمون هم اینه که اون بیش از 10 هزار دلار رو چطور از ایران خارج کنن Smile و گرنه اینجا که با یک فرم اعلام فرمالیته مسئله خاتمه پیدا میکنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، afshinghwink ، storagemeter ، tajhizgaran ، behfaza
(2013-07-24 ساعت 12:12)soheilbadami نوشته:  سوپر جان سوال این دوستمون هم اینه که اون بیش از 10 هزار دلار رو چطور از ایران خارج کنن Smile و گرنه اینجا که با یک فرم اعلام فرمالیته مسئله خاتمه پیدا میکنه.
سهیل جانمSmile. تا الان که از ابتدا 2و 3 باری رفتم و اومدم افرادی با ما تو سفر بودند که بیش از 10 تا همراشونم بود و کسی ازشون تو ایران نپرسید و نخواست که ببینه و بشمارتشون... اینکه تعداد بسته های پول (100 دلاری) همراهشون چند تا باشه و کجا جا بزنند یه بحثی دیگه پیش میاره ولی فیزیکا" همراهشون داشتند... البته اگه مقادیرخیلی زیاد باشه (بالای 60 -70 تا)حمل فیزیکیش خالی از خطر نی!
ولی اونچه برای من مسلم شده اینه که هیچ کجای پرواز خروجی از تهران در این زمینه چیزی نپرسیدند و نشنیدم که بپرسند و گیر بدهند.
عزیز دل برادر سهیل جان جانان.Wink اونچه میدونستم عرضه داشتم.
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
(2013-07-18 ساعت 22:55)maxsupermax نوشته:  
(2013-07-17 ساعت 15:19)immigrant2us نوشته:  سلام دوستان

با مطالعه صفحات قبلی طاهرا فعلا دو راه برای انتقال پول به آمریکا برای مهاجرینی که اولین بار به آمریکا می روند وجود داره و مالیاتی هم بهش تعلق نمیگیره:

1. نتقال پول از صرافی ها که دو اشکال داره: اول) هزینه بالای اختلاف فاحش دلار حواله ای (با شرایط امروز هر دلار 150 تومان اختلاف با قیمت فروش اسکناس) و دوم) امکان بلوکه شدن حساب در آمریکا و لزوم اخذ مجوز OFAC که چندین ماه طول میکشه و بگیر و نگیر داره.

2. به همراه بردن پول در پرواز به آمریکا که طبق قانون ایران بالای 5000 دلار برای هر نفر ممنوعه و مشمول جریمه سنگین (تا دو برابر ارزش ارز مازاد جریمه نقدی) و ریسک داره که افسران فرودگاه متوجه بشن.

سلام دوست عزیز
من راههای بالا رو اطلاع داشتم ولی شخصا" ماه May2013 برای بار دوم به آمریکا مراجعت کردم و مبلغ همراهم بالای 5000 تا بود و تو هواپیما مبلغ کامل رو بدون ترس اعلام کردم و توی گمرک دالاس هم از من مجدد سوال کردند و بر مبلغ واقعی تاکید کردم و افسر هم دید نوشته و گفته من یکی هست حتی نخواست از من بگیره ویا بشماره فقط پرسید خونت کجاست گفتم فریسکو گفت محله پول دارها میشینی Tongue (گفتم آره جون عمه ام منم پولدارم مثلا" ) حتی چمدانهام رو هم باز نکردند و گفت امروز " تگزاس رنجر " بازی داره نتیجه چی فکر می کنی بشه گفتم من بعد از 2 سال هنوز از بیس بال سر در نیاوردم غش کرد از خنده و گفت برو " You crack me up Dude!" منم گفتم صفای تو را عشق است Big Grin.... یا علی .
همش همین راست و حسینی جلو برید یا حواله کنید و از این ریسکهای حواله ای.من پولم چیبم باشه حسم بهتره تا بدم دست حواله کننذه.

نظرات فوق کاملا" شخصی بوده و بازتاب دهنده نظرات مدیران سایت مهاجرسرا نمی باشد.

ادارتمند همه مهاجرسراییان
Max
ذوست محترم بالای پنج هزارتا داشتید یا بالای پنجاه هزار تا ؟ اگر بالای پنچ هزارتا داشتید تازیر ده هزارتا که مشکلی نیست ولی اگر بالای پنجاه هزارتا داشتید وبردید پس خوش شانس بودید
پاسخ
دوستان،
کسی میدونه که اگر به حساب کسی که در آمریکا زندگی می کنه، از ایران پول حواله کنیم تا وقتی رفتیم آمریکا ازش پس بگیریم، آیا آخر سال دولت ازش مالیات کم می کنه؟
پاسخ
(2013-08-10 ساعت 16:44)lingni نوشته:  دوستان،
کسی میدونه که اگر به حساب کسی که در آمریکا زندگی می کنه، از ایران پول حواله کنیم تا وقتی رفتیم آمریکا ازش پس بگیریم، آیا آخر سال دولت ازش مالیات کم می کنه؟

به مقدارش بستگی داره و وضعیت درامد اون فرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: morvarid1364 ، tajhizgaran ، niloo-kh ، behfaza
من برای ورود بار اول می تونم 200K همراه خودم اسکناس بیاورم ؟
تو فرودگاه های آمریکا در صورت دکلر کردن مشکلی به وجود نمی آد ؟
کسی اخیرا تجربه شخصی داشته ؟
پاسخ
دوستان چه راهی برای فرستادن پول از تهران به آمریکا وجود داره ؟؟؟کارمزد کمتر و اینکه سریعترین روش . مرسی
شماره کیس:**2014AS45 ،تاریخ رویت قبولی: 2 می 2013 ،کنسولگری:ایروان ،ارسال فرم های اول:10 می با ایمیل ، پاسخKCC به ارسال اول: 3 روز بعد .مصاحبه 08April. افراد كيس: 2 نفر . کلیرنس (معاف. شغل خصوصی )،Shy آپ : 18و19 آگوست هر دونفر باهم
Sad بعد از یک سال و نیم انتظار ، ویزا به ما نرسید !
پاسخ
تشکر کنندگان: mani.iht ، niloo-kh
(2013-09-18 ساعت 13:19)nasim نوشته:  دوستان چه راهی برای فرستادن پول از تهران به آمریکا وجود داره ؟؟؟کارمزد کمتر و اینکه سریعترین روش . مرسی

1. حمل دستی به همراه خودتون (برای مبالغ کم)
2. مراجعه به صرافی های معتبر
3. پیدا کردن یک شخص مورد اعتماد درامریکا، تحویل ریال در ایران به آشنای ایشون و دریافت دلار در امریکا از ایشون
شماره کیس: **2014AS-50
تاریخ رویت قبولی: 1 May
سفارت: آنکارا---->ابوظبی
تعداد افراد کیس : 2
ارسال فرمهای سری اول: 11 May
کارنت شدن : 7 Feb
اولین و آخرین آپدیت : 20 Feb
مصاحبه: هفته 4 April
دریافت ویزا: یک ضرب
ورود به آمریکا: June 17
دریافت گرین کارت: 30 July
پاسخ