کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتقال پول از ایران به آمریکا و برعکس
با سلام خدمت دوستان
آیا تبدیل حقوق بازنشستگی به دلار و انتقال ان به آمریکا مشمول تحریم هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: niloo-kh ، hamed shayan ، kaamiran
دوستان من مبلغی دلار می خوام به حساب TD بانکی در نیوییورک آمریکا انتقال بدم. هیچ اطلاعات دیگه ای جز شماره حساب ندارم آیا صرافی ها این کار رو برام انجام میدن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: niloo-kh ، behfaza
همسر بنده برنده لاتاری 2013 است و ما هفته اول فوریه 2014 به آمریکا نقل مکان می‌کنیم برای زندگی بهتر.
همسر بنده تقریبا 5 میلیارد تومان ارث پدری بهشون رسیده می‌خواستم ببینم چگونه می تونیم این پول رو وارد ایالات متحده بکینم که بتونیم کاری باهاش راه بندازیم. از قوانین انتقال پول برای برندگان لاتاری اطلاع ندارم اگر ممکنه راهنمایی کنید سپاسگزارم.
CN:20138xxx/ دونفر / آنکارا / مصاحبه آخر آگوست/ یکضرب/کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza
(2014-01-12 ساعت 00:51)niloo-kh نوشته:  همسر بنده برنده لاتاری 2013 است و ما هفته اول فوریه 2014 به آمریکا نقل مکان می‌کنیم برای زندگی بهتر.
همسر بنده تقریبا 5 میلیارد تومان ارث پدری بهشون رسیده می‌خواستم ببینم چگونه می تونیم این پول رو وارد ایالات متحده بکینم که بتونیم کاری باهاش راه بندازیم. از قوانین انتقال پول برای برندگان لاتاری اطلاع ندارم اگر ممکنه راهنمایی کنید سپاسگزارم.
محدودیت انتقال ثروت شخصی (به شرطی که شخصی بودنش در صورت لزوم قابل اثبات باشه) برداشته شده و چنانچه حساب باز کنین با پر کردن فرم ساده در بانک میتونین از طریق صرافی حواله کنین.
اما اوردن یا سرمایه گذاری این مقدار پول به جایی که ازش شناخت شخصی ندارین ریسک کاملا زیادی هست که متوجه اش باشید. اگر هم اوردید باید به صورت مضربهای 200 هزار دلاری در بانکهای مختلف بگذارید چون بانک مرکزی امریکا برگشت همین مقدار رو در صورت ورشکستگی بانک تضمین میکنه و امریکا بانک دولتی وجود نداره.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: niloo-kh ، ramaya ، behfaza ، hassan8ir ، شاپرک ، bob esfangi ، copol
(2014-01-12 ساعت 00:51)niloo-kh نوشته:  همسر بنده برنده لاتاری 2013 است و ما هفته اول فوریه 2014 به آمریکا نقل مکان می‌کنیم برای زندگی بهتر.

دوست عزیز این فقط یه پیشنهاده . ببین کسی 5 میلیارد پول و با خودش میاره اونور که بخواد از طریق سرمایه گذاری اقامت بگیره . حالا که شما لاتاری برنده شدی !من اگه جای شما بودم بهترین جا برای سرمایه گذاری و ایران خودمون و خرید ملک در نظر می گرفتم ایران و مخصوصا تهران بهترین جا برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملکه ! یه مقدارشو اینجا یه آپارتمان بخر که ماه به ماه بهت یه اجاره بده و یک مقدارشو با خودت ببر . شما با 1 میلیار هم می توونی اونجا بیزینس راه بندازی . ( این نظر من هست )
شماره کیس:**2014AS45 ،تاریخ رویت قبولی: 2 می 2013 ،کنسولگری:ایروان ،ارسال فرم های اول:10 می با ایمیل ، پاسخKCC به ارسال اول: 3 روز بعد .مصاحبه 08April. افراد كيس: 2 نفر . کلیرنس (معاف. شغل خصوصی )،Shy آپ : 18و19 آگوست هر دونفر باهم
Sad بعد از یک سال و نیم انتظار ، ویزا به ما نرسید !
پاسخ
تشکر کنندگان: niloo-kh ، نوروز ، behfaza ، pari pariaaa ، sepideh jan ، mrhj50 ، copol
(2014-01-12 ساعت 11:14)nasim نوشته:  

دوست عزیز این فقط یه پیشنهاده . ببین کسی 5 میلیارد پول و با خودش میاره اونور که بخواد از طریق سرمایه گذاری اقامت بگیره . حالا که شما لاتاری برنده شدی !من اگه جای شما بودم بهترین جا برای سرمایه گذاری و ایران خودمون و خرید ملک در نظر می گرفتم ایران و مخصوصا تهران بهترین جا برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملکه ! یه مقدارشو اینجا یه آپارتمان بخر که ماه به ماه بهت یه اجاره بده و یک مقدارشو با خودت ببر . شما با 1 میلیار هم می توونی اونجا بیزینس راه بندازی . ( این نظر من هست )
مرسی از راهنمایی کسی رو داریم که بتونه راهنمایی گنه قرار نمایندگی برگر کینگ یا مگدونالد رو بگیریم. حالا خدا بزرگه تا بعد.
پاسخ
تشکر کنندگان: nasim ، behfaza ، bob esfangi
(2014-01-12 ساعت 06:25)soheilbadami نوشته:  
محدودیت انتقال ثروت شخصی (به شرطی که شخصی بودنش در صورت لزوم قابل اثبات باشه) برداشته شده و چنانچه حساب باز کنین با پر کردن فرم ساده در بانک میتونین از طریق صرافی حواله کنین.
اما اوردن یا سرمایه گذاری این مقدار پول به جایی که ازش شناخت شخصی ندارین ریسک کاملا زیادی هست که متوجه اش باشید. اگر هم اوردید باید به صورت مضربهای 200 هزار دلاری در بانکهای مختلف بگذارید چون بانک مرکزی آمریکا برگشت همین مقدار رو در صورت ورشکستگی بانک تضمین میکنه و آمریکا بانک دولتی وجود نداره.

یعنی ofaec رو دیگه نمی خواد. این پول یک جور هدیه است. چون فقط به همسر من داده شده نه باقی بچه ها .
یعنی من بیام بعد حساب باز کنم و بعد از طریق صرافی منتقل کنم. این وضعی که بچه ها می گن ماهی 5000 دلار بیشتر به حساب نمیشه ریخت چی هست؟
ممنون می شم راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، pari pariaaa
(2014-01-12 ساعت 18:06)niloo-kh نوشته:  یعنی ofaec رو دیگه نمی خواد. این پول یک جور هدیه است. چون فقط به همسر من داده شده نه باقی بچه ها .
یعنی من بیام بعد حساب باز کنم و بعد از طریق صرافی منتقل کنم. این وضعی که بچه ها می گن ماهی 5000 دلار بیشتر به حساب نمیشه ریخت چی هست؟
ممنون می شم راهنمایی کنید.

تا جایی که میدانم نیازی نیست اما با یک مکاتبه /ایمیل میتونید مطمئن تر شید. اما انتقال پول یک بحث و مسئله مالیات بحث دیگری هست. مثلا میزان هدیه تا سقف کمی معاف از مالیات هست اما در مورد ارثیه این سقف بسیار بیشتر هست یا اگر دارایی شما باشد تقریبا بدون مالیات هست. به هر شکل این شکل کلی قضیه هست و برای جزئیات و اینکه چگونه هر پول انتقالی به امریکا رو به اداره مالیات اعلام کنین و تحت چه عنوانی تا کمترین مالیات به اون اپلای بشه و از این قبیل جزئیات حتما لازم هست که حسابدار رسمی و مشاور مالیاتی داشته باشید که به وفور هم اینجا هستن و حاضر به خدمت. در ضمن هیچ محدودیتی در واریز پول با منبع مشخص به بانکها نیست چه 5 هزار چه 5 میلیون !
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، pari pariaaa
دوستان من آخر نفهمیدم پولمو چه جور بیارم اونور ؟ خواهشان راهنمایی کنید :
من تمام دارم وندارو می خام دلار کنم و چیزی در حدود 200-300 هزار دلار میشه حالا اینو چه جور بیارم اونور ؟ Sad
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان من برای بار دوم میخواهم بروم امریکا و دفعه اول یکماه ماندم و الان که میخواهم بروم میشود 10 ماه ایا این دفعه هم هر قدر پول ببرم از نظر دولت امریکا مالیات تعلق نمیگیرد ؟ و مثل دفعه قبل فقط فرم پر کنم ؟
پاسخ
(2014-01-18 ساعت 11:44)IN.USA@2013 نوشته:  دوستان من آخر نفهمیدم پولمو چه جور بیارم اونور ؟ خواهشان راهنمایی کنید :
من تمام دارم وندارو می خام دلار کنم و چیزی در حدود 200-300 هزار دلار میشه حالا اینو چه جور بیارم اونور ؟ Sad

دوست عزیز برای انتقال پولی که به قول خودتون تموم دار و ندارتونه باید خیلی وسواس بخرج بدین بهترین راهی که به نظر من میرسه اینه که مبلغی که میتونی بدون ریسک با خودت ببری رو ببر بقیه رو بزار تو یک حسابیت که بتونی بصورت اینترنتی روش کنترل داشته باشی و هر وقت یک صراف یا شخص مورد اطمینانی پیدا کردی اینترنتی پول را به حسابش انتقال بدی و تو امریکا دلار تحویل بگیری
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام عزیزان

برای تاکید موکد عرض می کنم
"تنها به وجوهی مالیات تعلق می گیرد که منبع ایجاد و بدست آوردنشان داخل ایالات متحده باشد یا از شهروندان امریکایی بوده باشید و پولی وارد کنید ...نه پولی که شما عزیزان به همراه می آورید."

تلقی مسئولان مالی اینجا بر این است که پولهایی که وارد می شوند ( از قبیل مهاجرین یا بازدید کنندگان یا گردشگران و .... به امریکا ) پیش از این مشمول مالیات کشور مبدا شده و مالیات مجدد بی معنی است.
تنها وظیفه همه ما در زمان ورود پول به امریکا اعلام بی کم و کاست آن است.
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: mehrdad pharm ، ramaya ، AZAR 1335 ، tapartoor600 ، شاپرک ، Hopeman ، copol
از بچه هایی که تو این ماه اخیر رفتن ا م ر ی ک ا بگن تو فرودگاه امام تونستن پول حدود 20 تا 30 هزار تا رو ببرند؟
اصلا چیزی ازشون پرسیدن یا گشتن؟
ورود به امریکا: اکتبر2014

پاسخ
(2011-05-27 ساعت 09:59)im-i نوشته:  
(2011-05-27 ساعت 08:42)jMaster نوشته:  درود بر دوستان عزیز مهاجرسرا.
برای انتقال پول (مثلاً حدود 100000 دلار با بالا) از ایران به آمریکا چه راههایی رو پیشنهاد میکنید؟
قوانین مربوط به مالیات و.... چطوریه؟ از لحاظ قوانین مربوط به پولشویی چطور؟ آیا امکان بلوکه شدن پول وجود داره؟هزینه ش چقدره؟
دوستانی که در این رابطه اطلاع دارن و یا تجربه انجام این کاررو دارند لطفاً اطلاعات و تجربیاتتون رو اینجا با من و سایر دوستان در میان بگذارید!

پیروز و سربلند باشید.

دوست عزیز درود برشما در آمریکا برخلاف ایران خیلی چیزها که در ایران مورد لزوم نبود، لازم وضروری است مثل داشتن پزشک خانواده یا وکیل یا حسابدار که در زمینه ارسال هر مقدار پول از خارج آمریکا به داخل آمریکا شما باید یک حسابدار ماهر داشته باشید تا صورت امال خود را به همراه مدارک مثبته در زمینه نحوه کسب آنها مثلا"برگهای مالیات بر درآمد درایران پرینت بانکی .... به ایشان ارائه کنید سپس او پس از تنظیم فرمهای لازم مجوز لازم (افک )OFAK از اداره ای که مسئول مدیریت واجرای تحریم های اقتصادی وتجاری در برار کشورها ونهادها وافراد است دریافت می کندکه نشان می دهد پول شما به اصطلاح سیاه نیست وفقط در این صورت شما بدون هیچ نگرانی می توانید از طریق هر صرافی آن مقدار پول را که مجوزش را دریافت کرده اید در یک یا چند مرحله به حسابی که بنام شخص شما در آمریکا باز کرده اید واریز کنید . وتا پایان سال اول ورود شما هیچ مالیاتی به وجوه فوق که از نظر دولت آمریکا منشاء خارجی دارد تعلق نمی گیرد واساس آنها بر این است که شما مالیات آنها را در کشورخود پرداخت کرده اید.
دوست عزیز ، من در مهاجر سرا خیلی دیدم نوشته بودم کسانیکه با ویزای لاتاری قبول شدن می تونن بار اول هر چقدر بخوان نقد با خودشون به آمریکا ببرن و فقط باید در یک فرم خاص این مبلغ را ذکر کنند. شما این مطلب را تایید می کنید؟
پاسخ
(2012-10-14 ساعت 21:13)mml نوشته:  
(2012-10-14 ساعت 12:10)SHAMBAL نوشته:  1. براي انتقال پول چكار بايد بكنيم؟ ظاهرا 10 هزاردلار نقدي مي تونم همراه داشته باشم.
2. اما در مورد حواله كردن پولي كه تو بانك دارم چيز زيادي نمي دونم.
3. همينطور در مورد فروش خونه آيا لازمه قبل از عزيمت به آمريكا آپارتمانمو بفروشم يا بعدا امكانش هست؟

1. شما اگر تا نیم میلیون دلار هم نقداً همراه داشته باشید، در فرودگاه های آمریکا مشکلی برای ورود نخواهید داشت، و فقط لازم است که اگر مبلغی بیش از 10 هزار دلار دارید، در گمرک فرودگاه اعلام کنید.

2. صرافی های معتبر در ایران معمولاً سه روزه پول شما را حواله می کنند. البته مبلغ فروش دلار حواله ای و کارمزدشان تفاوت دارد، اما من چندین بار از صرافی جی سی ام استفاده کردم که حواله را از طریق بانک ملی کویت، سه روزه و با 150 هزار تومان کارمزد می فرستد.

اگر بدون اطلاع قبلی به بانک خود در آمریکا، مبالغ بالای 10 هزار دلار به حساب شما حواله شود، قبل از آنکه اداره حواله های خارجی بانک، پول را به حساب شما واریز کنند، موظف هستند که به خزانه داری آمریکا، اداره کنترل اموال خارجی، این حواله را گزارش کنند و احتمالاً در مواردی که بانک ابهامی داشته باشد که مبلغ واریزی، غیر از هزینه های تحصیلی است، معمولاً از شما توضیح خواهند خواست که منشاء این پول آیا تجارت و فروش اموال در ایران است یا کمک خانوادگی. اما اگر قبل از حواله کردن، فرم مخصوص حواله از ایران، Affidavit for Personal Remittances from Iran، را در بانک خود تکمیل کنید و گواهی کنید که این پول، کمک خانوادگی یا هدیه است، مشکلی نخواهید داشت.

3. اگر قبل از عزیمت بفروشید، نیازی به مجوز ندارید؛ ولی بعد از اولین ورود به آمریکا، باید برای فروش آن مجوز بگیرید که یک پروسه 4 ماهه اما بدون دردسر و راحت و بدون نیاز به وکیل و خرج اضافه است.

دوست عزیز ، من در مهاجر سرا خیلی دیدم نوشته بودم کسانیکه با ویزای لاتاری قبول شدن می تونن حداکثر 10000 دلار نقد با خودشون به آمریکا ببرن و باید در یک فرم خاص این مبلغ را ذکر کنند. شما می تونین برای مطلب خود که تا نیم میلیون دلار هم می شود نقد به آمریکا برد رفرنسی بدهید؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezass ، behfaza ، tapartoor600

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان