کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خلاصه وضعیت گروه F4
(2017-08-10 ساعت 00:41)hmashayekh نوشته:  
(2017-08-09 ساعت 22:49)mosa10dei نوشته:  در واقع دو سال و چهار ماه عقبگرد!

Family Fourth Preference (F4):  Worldwide, China, El Salvador, Guatemala, India, and Honduras:  The continued high level of demand for F4 preference numbers has required the retrogression of the final action date for the month of September.  This action has been taken in an attempt to hold number use within the Worldwide F4 annual limit.  When the final action dates for these countries are announced for October, the first month of fiscal year 2018, they will be returned to the final action dates which had been established for August.
اين توضيح را داده ، ولي منظورش چيه معلوم نيست

اولویت چهارم خانواده (F4): در سراسر جهان، چین، السالوادور، گواتمالا، هندوستان و هندوراس: میزان تقاضای بالا برای ارقام F4 اولویتی است که باید از آخرین اقدام در ماه سپتامبر گذشته باشد. این اقدام در تلاش برای نگه داشتن شماره در محدودۀ سالانه F4 در سراسر جهان است. هنگامی که اقدامات نهایی برای این کشورها برای اکتبر، ماه اول سال مالی 2018 اعلام می شود، آنها را به تاریخ های نهایی عملیاتی که برای ماه اوت تاسیس شده اند، بازگردانده می شود.
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، mosa10dei ، meysam1361 ، فرشیدامید
سلام من F4 هستم. سال 2009 . سن من هم 45 سال است. فکر کنم دیگه عمرم قد نده! شده مثل مارپله. تا حالا 2 بار نیش زده برگشتیم خونه ی شروع
پاسخ
تشکر کنندگان: meysam1361 ، فرشیدامید
دوستان يعني واقعا ٢ سال عقب كشيدن؟؟؟ امكتن داره يهو بره جلو؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
[quote='عبدالوحید' pid='763177' dateline='1502372077']
سلام من F4 هستم. سال 2009 . سن من  هم 45 سال است. فکر کنم دیگه عمرم قد نده! شده مثل مارپله. تا حالا 2 بار نیش زده برگشتیم خونه ی شروع
[ این مسخر بازی یعنی چی 12سال در نوبتیم پدرمون در اومد مجدد2سال باز عقب کشید بولتین مردم رو به مسخر گرفتن همش دارن از حقوق انسان حرف میزنن لعنت برشما
پاسخ
تشکر کنندگان:
بچه ها من بيست سال منتظر ويزاي امريكا موندم از طريق خانوادگي، قديمي هاي اينجا همه در جريان پرونده من بودن، nسال منتظر در كتگوري f4، nسال منتظر در f2b، و هر كدوم هم به دليلي به بن بست خورد، الان خيلي ريلكس و راحت واسه كانادا اقدام كردم و ٥ ماهه ويزا رو گرفتم.
اصلا خودتونو مثل من اسير و الاف پرونده مهاجرت خانوادگي امريكا نكنيد، بقيه دنيا هم به زيبايي و خوبيه امريكاس و پر از فرصت هاي جديد و خوب، هر كمكي از من بر مياد بهم ايميل بزنيد تا واستون انجام بدم (a62sad@yahoo.com)
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
(2017-08-15 ساعت 18:39)asrainman نوشته:  بچه ها من بيست سال منتظر ويزاي امريكا موندم از طريق خانوادگي، قديمي هاي اينجا همه در جريان پرونده من بودن، nسال منتظر در كتگوري f4، nسال منتظر در f2b، و هر كدوم هم به دليلي به بن بست خورد، الان خيلي ريلكس و راحت واسه كانادا اقدام كردم و ٥ ماهه ويزا رو گرفتم.
اصلا خودتونو مثل من اسير و الاف پرونده مهاجرت خانوادگي امريكا نكنيد، بقيه دنيا هم به زيبايي و خوبيه امريكاس و پر از فرصت هاي جديد و خوب، هر كمكي از من بر مياد بهم ايميل بزنيد تا واستون انجام بدم (a62sad@yahoo.com)

سلام دوست گرامی

لطفا راهنمایی می کنید از چه طریقی ویزا گرفتید؟
باسپاس
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام و خسته نباشيد به همه
من براي پسرم در سال ٢٠١٤ اقدام كردم كه بعد از يك سال اپروالش اومد و براي دخترم در سال ٢٠١٦ اقدام كردم كه يك سال و سه ماه گذشته و نامه اپروالش هنوز نيومده مي خواستم بدونم به نظر شما اين روند عاديه ؟ من گرين كارت دارم به نظر شما بعد از اپرو شدن بايد منتظر چه مرحله اي باشم و معمولا چند سال طول مي كشه؟ فرزندان من بالاي ٢١ سال هستن و ازدواج نكردند
ايا اپرو نشدن دخترم كه يك سال و سه ماه از اقدام كردن من برايش گذشته عاديه يا نه؟ ممنون مي شم جواب بدين
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام یکی لطف کنه بگه برای درخواست ویزای f4 ترجمه شناسنامه باید در دفترخونه برابر اصل بشه؟بعدش احتیاج به تمبر دادگستری یا وزارت خارجه لازم است؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-18 ساعت 00:16)hadi84 نوشته:  سلام یکی لطف کنه بگه برای درخواست ویزای f4 ترجمه شناسنامه باید در دفترخونه برابر اصل بشه؟بعدش احتیاج به تمبر دادگستری یا وزارت خارجه لازم است؟
خیر. همون ترجمه ای که از یک دارالترجمه رسمی  میگیرید کافیست.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-18 ساعت 17:01)shahin61 نوشته:  
(2017-08-18 ساعت 00:16)hadi84 نوشته:  سلام یکی لطف کنه بگه برای درخواست ویزای f4 ترجمه شناسنامه باید در دفترخونه برابر اصل بشه؟بعدش احتیاج به تمبر دادگستری یا وزارت خارجه لازم است؟

ممنون شاهین جان ولی خواستند اقدام کنن قبول نکردن نمیدونم برای چی احتمال دادم برای مهر برابر اصل باشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
ایا ویزا بولتن ریزش داشته؟ اخه از می 2004 برگشته عقب یه زانویه 2002 کسی میدونه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-18 ساعت 17:21)hadi84 نوشته:  
(2017-08-18 ساعت 17:01)shahin61 نوشته:  

ممنون شاهین جان ولی خواستند اقدام کنن قبول نکردن نمیدونم برای چی احتمال دادم برای مهر برابر اصل باشه
معمولآ برای تقاضای اولیه کپی کافیست .
کجا قبول نکردند ؟
سفارت در زمان مصاحبه اصل ترجمه شناسنامه و اصل خود شناسنامه را از شما میخواهند.
داراالترجمه هم اصل شناسنامه و یک کپی از تمام صفحات را فقط لازم دارند که کپی را ضمیمه ترجمه شان میکنند.
شاید اخیرآ کپی ترجمه برابر اصل را میخواهند که میتوان در دفاتر اسنادرسمی برابر اصل کرد.ولی در هر صورت نیازی به تمبر سایر ادارات نیست.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-18 ساعت 17:28)hadi84 نوشته:  ایا ویزا بولتن ریزش داشته؟ اخه از می 2004 برگشته عقب یه زانویه 2002 کسی میدونه؟
اخیرآ بحث اتخاذ  تصمیماتی شده است که کلآ ویزای F4 را لغو کنند.ولی هنوز در مرحله حرف هست.
شاید این ریزش مقدمه این قضیه باشد که امیدوارم اینطور نباشد.
اگرچه اتحاذ چنین تصمیماتی که منجر به قانون شود راه طولانی در پبش دارد که معلوم هم نیست عملی شود.

پاسخ
تشکر کنندگان:
باسلام.
دوستانی که اطلاع دارند ممنون میشوم که راهنمایی بفرمایند.

دایی من که بیشتر از 40 ساله سیتیزن هستن خیلی سال پیش برای مادرم اقدام کردند برای گرین کارت. سالها پیش که ارتباطات بصورت نامه و از طریق پست ارسال میشد حدود سالهای 1386 یا 1387... یک نامه دریافت کردیم که من متنشو دقیق یادم نیست ولی به این شکل بود که گفته بود با پرونده شما موافقت شده در صورت موافقت به ادامه راه تیک تایید بزنید و نامه را ارسال کنید.. که ما این کارو کردیم... ولی مادرم پشیمون شد ازین کار و دیگه پیگیری نکردیمو در جواب اون نامه هم دیگه هیچ چیز دیگه ای ازامریکا برای ما ارسال نشد.

سوالی که دارم.. آیا میشه این پرونده را دوباره به جریان انداخت یا خیر؟
و اگر شدنیه از کجا میتونم پیگیری کنم؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-27 ساعت 01:07)algh90 نوشته:  باسلام.
دوستانی که اطلاع دارند ممنون میشوم که راهنمایی بفرمایند.

دایی من که بیشتر از 40 ساله سیتیزن هستن خیلی سال پیش برای مادرم اقدام کردند برای گرین کارت. سالها پیش که ارتباطات بصورت نامه و از طریق پست ارسال میشد حدود سالهای 1386 یا 1387... یک نامه دریافت کردیم که من متنشو دقیق یادم نیست ولی به این شکل بود که گفته بود با پرونده شما موافقت شده در صورت موافقت به ادامه راه تیک تایید بزنید و نامه را ارسال کنید.. که ما این کارو کردیم... ولی مادرم پشیمون شد ازین کار و دیگه پیگیری نکردیمو در جواب اون نامه هم دیگه هیچ چیز دیگه ای ازآمریکا برای ما ارسال نشد.

سوالی که دارم.. آیا میشه این پرونده را دوباره به جریان انداخت یا خیر؟
و اگر شدنیه از کجا میتونم پیگیری کنم؟؟

متاسفانه هبچ راهی نداره. باید همه چیز رو از نو شروع کنید. اون کیس کاملا سوخته، حتا اگه ایشون گرین کارت هم گرفته بودن و اکسپایر شده بود هم نمی شد از نو به جریانش انداخت.
لازمه دایی شما از نو تقاضا کنند و حدودا سیزده سال دیگه با روالی که فعلا هست نوبت مادرتون می شه. با وضعی هم که دولت جدید و بعضی سناتورها راه انداختن که می خوان مهاجرت خانوادگی رو لغو کنن بهتره ریسک نکنید و یه مقدار هزینه کنید و از نو اقدام کنید.
‎ANK2010XXXXXX‎
نوع ویزا: F4
اولین اقدام:  ‎APR 2004‎
محل مصاحبه: آنکارا
تاریخ دریافت ‎ ‎JAN 2016‎ ‎:NVC‎ ‎Welcome letter‎‎
تاریخ تکمیل فرم ‎    AUG 2016 : DS-260  ‎
نامه کامپلیت: ‎DEC 2016‎ ‎
تاریخ کارنت شدن: ‎MAR 2017‎
تاریخ مصاحبه: MAY 2017
فرم 5535: OCT 2018
ایمیل ویور: OCT 2018
شغل: غیردولتی