کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدارك لازم برای اثبات نامزد بودن
(2012-11-22 ساعت 19:18)mehrannn نوشته:  مرسده جان بگو بدونیم اون خانمی که مدارک تحویل میگیره چیا میخواد؟
بهتره مدارک چطوری بهش تحویل بدیم؟
یک جا بذاریم تو کیف با کیف بهش بدیم یا هر مدرک جداگانه تحویل بدیم؟ مثلاً ایمیلها جدا تو یک پوشه، هیزتوری چتها جدا تو یک پوشه، ............
آفیسر با کدوم حال میکنه؟

مهران سلام

امیدوارم موفق باشی
همه چی درست میشه. مدارکت رو هم میدی به اون خانومه. مصاحبه هم میکنی ویزا هم میگیری. زودی هم میری پیش همسرت. برات آرزوی موفقیت دارم. سربلند باشی در دیار کفر Big Grin (شوخی کردم)

(2012-11-24 ساعت 09:54)mercedeh2011 نوشته:  كلا تهيه مدارك بازم خيلي سخت نيست، اينكه شما بايد بري تو يه مملكت ديگه براي مصاحبه، هزينه كني، اونم كشوري كه به سختي انگليسي صحبت ميكنن و ... تو كلي براي رفتن و بعد هم دوباره براي تحويل ويزا هزينه كني و وقت بذاري، اين قسمتش از همه سخت توه
ضمن اينكه اونجا خيلي هم سرد باشه Sad

بله همینطوره.سخت نیست مدارک تهیه کنی. اما سختی تهیه مدارک منظور صحبت من نبود، جمله اولم رو بد نوشتم. اما بدلیل اینکه تاپیک شلوغ نشه، دیگه از توضیحات اضافه خودداری میکنم.

بله منم موافقم کاش حداقل بچه ها میتونستن برای مصاحبه همینجا باشن.
شانس تو هم افتادی فصل سرما.Sad
من شانس داشتم که ترکی استانبولی بلدم. خودمم ترکم (شش سیلندر) Big Grin واقعا با انگلیسی نمیشد به ترکها فهموند منظورتو. من قبل از اینکه برم ترکیه واسه ازدواج فکر میکردم اینا خیلی توریست دارن پس ختما انگلیسی بلدن اما اشتباه میکردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، shabnam.84 ، mercedeh2011 ، HAZARA ، bitarafan
واسه من که فرقی نمیکنه ترکها انگلیسی بلد باشند یا نه، چون خودم انگلیسی بلد نیستم، اما یک زبان بین المللی بلدم که حتماً میتونم حالیشون کنم، زبان ایما و اشاره، پانتومیم بازی کردنم حرف نداره مطمئنماً از پس حالی کردن ترکها بر میام،
اما از اینکه آفیسر بتونه اونقدر خوب فارسی حرف بزنه که با هم بدون مشکل ارتباط برقرار کنیم مطمئن نیستم،
میخوام اونجا سفره دلمو باز کنم و واسش یک ساعتی از مسائل و مشکلاتمون بگم، امیدوارم به فارسی مسلط باشه که هی نخوام براش تکرار کنم
ما که همه کارامون تا حالا خدایی بوده ازین جا به بعدشم خدا کمک میکنه
آبی که برآسود زمینش بخورد زود
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، الهه سابق ، shabnam.84 ، HAZARA
(2012-11-24 ساعت 17:37)mehrannn نوشته:  ..... اما از اینکه آفیسر بتونه اونقدر خوب فارسی حرف بزنه که با هم بدون مشکل ارتباط برقرار کنیم مطمئن نیستم،
میخوام اونجا سفره دلمو باز کنم و واسش یک ساعتی از مسائل و مشکلاتمون بگم، امیدوارم به فارسی مسلط باشه ....

وقتی برگشتی باید بنویسی که آفیسر چقدر خوب فارسی صحبت می کرد و وقتی ف می گفتی تا فرحزاد میرفت و 5 دور هم میچرخوندتت Big Grin
اتفاقا مراقب باش سوتی ندی چون بسیار مسلط هستن
ناخودآگاه رو باید تربیتش کرد
هر آنچه دلش بخواد فکر می کنه و عملی می کنه
دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: mehrannn ، girl ، الهه سابق ، HAZARA
امیدوارم اما از این میترسم که روز مصاحبه بگن آفیسر فارسی زبانمون نیامده ، همه از یک کنار باید انگلیسی جواب بدید Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA
(2012-11-24 ساعت 20:03)mehrannn نوشته:  امیدوارم اما از این میترسم که روز مصاحبه بگن آفیسر فارسی زبانمون نیامده ، همه از یک کنار باید انگلیسی جواب بدید Sad

دوست عزیز تو خودت رو تا حدودی برای انگلیسی باید آماده کنی
یک پسری اون روز درخواست صحبت به فارسی داد ولی آفیسر به محض دیدن عکس نامزدش و اینکه تمام خانواده اونا هم خارجی هستن گفت باید انگلیسی صحبت کنی؛ نترس ولی آماده باش
پاسخ
اما نامزد من 8 ساله که رفته آمریکا و اصالتاً ایرانیه و تا قبل رفتن ایران زندگی کرده و خانوادشم ایرانین،
اون آقاییه که شما در موردش صحبت میکنی نامزدش اصلاتاً آمریکایی بوده؟
میشه یکم بیشتر توضیح بدی
مرسی
پاسخ
(2012-11-24 ساعت 23:09)mehrannn نوشته:  اما نامزد من 8 ساله که رفته آمریکا و اصالتاً ایرانیه و تا قبل رفتن ایران زندگی کرده و خانوادشم ایرانین،
اون آقاییه که شما در موردش صحبت میکنی نامزدش اصلاتاً آمریکایی بوده؟
میشه یکم بیشتر توضیح بدی
مرسی

وا... ما هم که خیلی ازش نپرسیدیم جریان چیه فقط خودش یه لحظه گفت نامزدم خارجیه ازم انگلیسی پرسید
شما اینقدر نگران نباش به احتمال 99.9 درصد با شما فارسی صحبت میشه
پاسخ
تا جایی که منم می دونم فقط با کسایی که نامزد غیر ایرانی دارند به انگلیسی مصاحبه می کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84
(2012-11-25 ساعت 00:09)negi نوشته:  تا جایی که منم می دونم فقط با کسایی که نامزد غیر ایرانی دارند به انگلیسی مصاحبه می کنند.

منم نامزدم امریکایی الاصله ... اصلا اون آقای آفیسر رو دیدی انگار برادر دوقلوی نامزد من رو دیدی؛ خودم یه لحظه دیدمش جا خوردم ولی چون پدرش ایرانیه فارسی باهام صحبت کرد
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، negi ، الهه سابق
مرسده جان شما پدر نامزدت ایرانیه؟
چطوری با شما فارسی مصاحبه کردند؟ ( با توجه به اینکه ملاک برای اونها نامزدته که آمریکایی الاصله؟!!!)
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011
حالا ببينا ... ميخواي برو به افيسر بگو دوباره مصاحبه بگير ... خب من چه ميدونم ... من هرچي ميدونستم به شما گفتم Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-11-25 ساعت 06:58)mercedeh2011 نوشته:  حالا ببينا ... ميخواي برو به افيسر بگو دوباره مصاحبه بگير ... خب من چه ميدونم ... من هرچي ميدونستم به شما گفتم Sad

lol
پاسخ
تشکر کنندگان:
بد فکری نیست، من هفته دیگه مصاحبه دارم، رفتم اونجا بهشون میگم ببینم قبول میکنن از شما دوباره مصاحبه بگیرن یا نه Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، shabnam.84
(2012-11-25 ساعت 18:48)mehrannn نوشته:  بد فکری نیست، من هفته دیگه مصاحبه دارم، رفتم اونجا بهشون میگم ببینم قبول میکنن از شما دوباره مصاحبه بگیرن یا نه Smile

به جای اینکار اگه بهشون بگید مرسده میخواد بره سر خونه زندگیش؛ ویزا رو اعلام کنن بهتره Big Grin
هــــــــــــــــــــــــــــی
نه اصلا نمیخواد بگی
الان عین کسی شدم که دارم تو آب غوطه میخورم و در حالت بی حسی به سر می برم ... یه حالت خلسه غیرقابل وصف ...

امیدوارم بعد از بیرون پریدن از آب بتونم تحملش کنم Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
به به چه حس قشنگیه
نگران نباش وقتی از آب بپری بیرون رو زمین نمیمونی، یک راست میری رو ابرها پرواز میکنی
راستی آفیسر از شما در ارتباط با کاری که تو ایران داری مدرکی گواهی چیزی خواست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، mercedeh2011 ، shabnam.84

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان