کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین کامپیوتر
(2016-06-04 ساعت 12:40)look98 نوشته:  
(2016-06-04 ساعت 01:57)yami نوشته:  
(2016-06-03 ساعت 19:44)look98 نوشته:  با سلام
از دوستان ایرانی کسی هست که داخل شهر سن خوزه یا بقیه شهر های آمریکا در زمینه سخت افزار کامپیوتر شاغل باشه؟

دقیقا منظورتون از سخت افزار در چه سطح تحصیلی و تخصصی است؟
کسایی که تجزبه کاری در زمینه تعمیرات دارند و هم مدرک تحصیلی در رشته سخت افزار دارند و هم مدرک دوره های تعمیراتی در زمینه تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ وهارد دیسک دارند
مثلا تجربه کار با دستگاه های تعویض چیپ ست یا درستگاه های بازیابی اطلاعات مثل pc 300
از دوستان ایرانی کسی هست که در زمینه تعمیرات یا در شرکت های تولید کننده سخت افزار مثل اینتل یا hp یا ... شاغل باشه؟

کلا زیاد روی کار سخت افزار حساب نکنید. نمیدونم چرا ولی به نسبت تخصصهای دیگر آی تی و کامپیوتر بسیار کمتر هست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-08 ساعت 12:08)yami نوشته:  
(2016-06-04 ساعت 12:40)look98 نوشته:  
(2016-06-04 ساعت 01:57)yami نوشته:  دقیقا منظورتون از سخت افزار در چه سطح تحصیلی و تخصصی است؟
کسایی که تجزبه کاری در زمینه تعمیرات دارند و هم مدرک تحصیلی در رشته سخت افزار دارند و هم مدرک دوره های تعمیراتی در زمینه تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ وهارد دیسک دارند
مثلا تجربه کار با دستگاه های تعویض چیپ ست یا درستگاه های بازیابی اطلاعات مثل pc 300
از دوستان ایرانی کسی هست که در زمینه تعمیرات یا در شرکت های تولید کننده سخت افزار مثل اینتل یا hp یا ... شاغل باشه؟

کلا زیاد روی کار سخت افزار حساب نکنید. نمیدونم چرا ولی به نسبت تخصصهای دیگر آی تی و کامپیوتر بسیار کمتر هست.
معمولا در زمینه کامپیوتر کدوم تخصص ها بیشتر طرف دار داره و فرصت های شغلی بهتری داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه مهندسین خوب کامپیوتر ایرانی همیشه شاد باشین  Big Grin
منم تو سایت برای رفتن به آمریکا که البته اگه لاتاری قبول بشم  سر میزنم بعضی وقت ها این سوال برام پیش میاد
من لیسانس کامپیوتر هستم البته نه در سطح برنامه نویس یا شبکه کار حرفه ای  میدونمم که تو آمریکا این هندی ها بازار کامپیوتر رو از همه دزدیدن آخه پسر خاله من هم که تو کالیفرنیا پزشک هست اینو میگه  Sad  حالا بگذریم خدا رو شکر الان 2 سالی هست ازدواج کردم و تو دفتر یه روزنامه به عنوان تایپیست و صفحه آرا مشغول به کار هستم حقوقم ماهی 1.6 هست هر چی تو این سایت گشتم چیزی که معلوم کنه آیا اشخاصی مثل ما تایپیست ها که در  حال حاضر منم حرفه تخصصیم تایپ و صفحه آرایی هست تو آمریکا میتونه یه زندگی رو بچرخونه؟ البته حرفه های دیگه کامپیوتر هم بلد هستم مثلا کابل کشی و داکت کشی و نصب سوییچ و پیکربندی نرم افزاری کامپیوتر و سخت افزار کامپیوتر و ....
ممنون میشم یه کم کامل برام توضیح بدیم مثلا اگه همچین شغلی تو آمریکا هست به چه نامی هست؟  تویه کدوم مراکز پیدا میشه ؟ از همه مهمتر اینکه در آمد ماهانه چقدر است ؟
اگر در طول یکماه خرج برای 3 یا 4 نفر تو خانواده برای خرید و گشت و گذار آرامش در خانواده چقدر از حقوق هم رو شامل میشه ؟

چاکر مهندسین کامپیوتر هستم Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان:
Wink 
دوستان یک فایل کامل تمامی رشته های مربوط به تکنولوژی رو مورد بررسی قرار داده که هر رشته چه تخصص هایی باید داشته باشه و تغییرات حقوق و درآمد 2015 و 2016 رو با هم مقایسه کرده که آمار ها امیدوار کننده هست . خواهش میکنم تمامی این PDF رو به دقت مطالعه کنید .

.pdf   robert_half_technology_2016_salary_guide.pdf (اندازه 2.28 MB / تعداد دانلود: 85) -->
.pdf   robert_half_technology_2016_salary_guide.pdf (اندازه 2.28 MB / تعداد دانلود: 85)
کیس نامبر: ‎2017AS1XXX‎
تعداد اعضای کیس  : ‎3 نفر
تاریخ رویت قبولی : ‎3 می‎
سربازی : معافی
شغل :شرکت خصوصی
تاریخ اولین ارسال فرم :  15 می‎
درخواست آنلاک : ‎3 مرتبه
کامل شدن و امضا فرم   DS260 :جولای 20
تاریخ دریافت نامه دوم : 20 دسابر
تاریخ مصاحبه :  9  فوریه
تاریخ مدیکال :  8  فوریه
نتیجه مصاحبه   -  AP -Administrative Processing
آپدیت ها :  13 فوریه ، 14 فوریه,17فوریه ،12 آپریل(توسط ایمیل)،،23 می(توسط ایمیل)،14 جون
کلیرینس:  14  جون
وضعیت ویزا : ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
(2016-06-08 ساعت 14:28)look98 نوشته:  
(2016-06-08 ساعت 12:08)yami نوشته:  
(2016-06-04 ساعت 12:40)look98 نوشته:  کسایی که تجزبه کاری در زمینه تعمیرات دارند و هم مدرک تحصیلی در رشته سخت افزار دارند و هم مدرک دوره های تعمیراتی در زمینه تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ وهارد دیسک دارند

معمولا در زمینه کامپیوتر کدوم تخصص ها بیشتر طرف دار داره و فرصت های شغلی بهتری داره؟

برنامه نویسی در حد اعلی، چه سطح پایین مثل سی و سی پلاس پلاس برای سیستمهای امبدد و خاص (تجهیزات پزشکی و نظامی و مهندسی و...) و گیم (چه در کنسولها چه کامپوترها و موبایلها و چه گیمهای کازینوها در وگاس)، درایور و... و چه سطح بالا مثل جاوا و برنامه نویسی وب.
برنامه نویسی موبایل، ایفون و اندروید و....
دیتابیس، چه ادمین و چه دولوپر
شبکه در هر سطحی از ccna و معادلش در برندهای دیگه بگیر برو بالا
سیستمهای کلاود، saas و...
سیستمهای لگسی و قدیمی مثل کوبول و دیتابیسهای قدیمی روی مین فریمهای قدیمی!! پول بسیار خوبی میدن چون هنوز استفاده میکنن ولی متخصصش بسیار کمه. ولی ایران امکان یادگیریش نیست.
امنیت اطلاعات از امنیت شبکه بگیر برو تا امنیت نرم افزار
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، Daneshjo ، admiral.arash
(2016-05-28 ساعت 14:46)hsh85 نوشته:  سلام دوستان
من امسال در لاتاری برنده شدم و اگر خدا بخواد میخوام بیام آمریکا
من فوق نرم افزار دارم و 5 سال سابقه برنامه نویسی در شرکت خصوصی. تخصصم Net. هست و توسعه دهنده نرم افزار های تحت وب هستم. رزومه و نمونه کارهای نسبتا خوبی دارم که اگر جمع و جورشون کنم چندین پروژه ریز و درشت میشه که قابلیت آپ کردن رو سیستم های هاستینگ آنلاین پروژه رو داره. میخواستم بدونم احتمال اینکه بتونم کار مرتیط گیر بیارم چقدره و یا چقدر طول میکشه تقریبا و اصلا میشه با مدرک و سابقه ایران و تعدادی پروژه اپن سورس تو وب کار گیر آورد؟ در کل امیدی هست یا خیر؟ ممنونم از دوستان

دوستان لطفا اگر کسی در مورد سوال من اطلاعاتی داره و میتونه بنده رو راهنمایی کنه لطفا جواب بده. شرمنده که مجددا این پست رو گذاشتم ولی واقعا برام مهمه که آیا میشه روی پیدا کردن کار در آمریکا حساب کرد یا خیر. ضمنا من بخاطر اینکه یکی از بستگانم در میامی هست اول میخوام برم اونجا ولی خودم دالاس رو ترجیح میدم. ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز
کاملا درک میکنم که چقدر نگران کار مرتبط هستی اما درباره کار نمیشه نسخه واحدی برای همه نوشت که کجا میشه بهتر کار گیر اورد و کجا نمیشه.
مهمترین نکته برای اینکه بتونی اینجا کار پیدا بکنی اول از همه دانش کامل طوری که به خودت کامل اعتماد به نفس داشته باشی. دوم از همه پشتکار و سوم اینکه حاضر باشی از سطحی پایینتر از اونی که تو ایران بودی شروع کنی در کنار همه اینها هم شانس خیلی مهمه که با کسی مصاحبه کنی که انقدر درک داشته باشه که تمام دنیا امریکا نیست و ما تو ایران شتر سوار نمیشدیم. که اگه مورد دوم که همون پشتکار هست را داشته باشی بالاخره به اون ادم میرسی.
اگر تمام اینها را کنار هم داشته باشی مطمئن باش که میتونی موفق بشی و کار مرتبط پیدا کنی اما تو هر کدوم که بلنگی زمان پیدا کردن کار برات بیشتر میشه.
سعی کن در یک زمینه خودت را حرفه ای کنی که خیلی مهم هست. یک مثال هم برات میزنم ما یک برنامه نویس SQL برای ریپورتهامون میخواستیم حدود سه ماه و بیشتر از 20 نفر مصاحبه کردیم تا اونی که میخواستیم را پیدا کنیم. درباره موضوع کار پیدا کردن و کارمند پیدا کردن خیلی خیلی مهم هست که به قول معروف در و پاشنه با هم جور باشن که بازم تاکید میکنم نیاز داره که خیلی پیگیر باشی و پشتکار داشته باشی.

(2016-06-11 ساعت 13:30)hsh85 نوشته:  دوستان لطفا اگر کسی در مورد سوال من اطلاعاتی داره و میتونه بنده رو راهنمایی کنه لطفا جواب بده. شرمنده که مجددا این پست رو گذاشتم ولی واقعا برام مهمه که آیا میشه روی پیدا کردن کار در آمریکا حساب کرد یا خیر. ضمنا من بخاطر اینکه یکی از بستگانم در میامی هست اول میخوام برم اونجا ولی خودم دالاس رو ترجیح میدم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاسخ
تشکر کنندگان: hsh85
(2016-06-12 ساعت 04:10)stealth نوشته:  دوست عزیز
کاملا درک میکنم که چقدر نگران کار مرتبط هستی اما درباره کار نمیشه نسخه واحدی برای همه نوشت که کجا میشه بهتر کار گیر اورد و کجا نمیشه.
مهمترین نکته برای اینکه بتونی اینجا کار پیدا بکنی اول از همه دانش کامل طوری که به خودت کامل اعتماد به نفس داشته باشی. دوم از همه پشتکار و سوم اینکه حاضر باشی از سطحی پایینتر از اونی که تو ایران بودی شروع کنی در کنار همه اینها هم شانس خیلی مهمه که با کسی مصاحبه کنی که انقدر درک داشته باشه که تمام دنیا آمریکا نیست و ما تو ایران شتر سوار نمیشدیم. که اگه مورد دوم که همون پشتکار هست را داشته باشی بالاخره به اون ادم میرسی.
اگر تمام اینها را کنار هم داشته باشی مطمئن باش که میتونی موفق بشی و کار مرتبط پیدا کنی اما تو هر کدوم که بلنگی زمان پیدا کردن کار برات بیشتر میشه.
سعی کن در یک زمینه خودت را حرفه ای کنی که خیلی مهم هست. یک مثال هم برات میزنم ما یک برنامه نویس SQL برای ریپورتهامون میخواستیم حدود سه ماه و بیشتر از 20 نفر مصاحبه کردیم تا اونی که میخواستیم را پیدا کنیم. درباره موضوع کار پیدا کردن و کارمند پیدا کردن خیلی خیلی مهم هست که به قول معروف در و پاشنه با هم جور باشن که بازم تاکید میکنم نیاز داره که خیلی پیگیر باشی و پشتکار داشته باشی.

(2016-06-11 ساعت 13:30)hsh85 نوشته:  دوستان لطفا اگر کسی در مورد سوال من اطلاعاتی داره و میتونه بنده رو راهنمایی کنه لطفا جواب بده. شرمنده که مجددا این پست رو گذاشتم ولی واقعا برام مهمه که آیا میشه روی پیدا کردن کار در آمریکا حساب کرد یا خیر. ضمنا من بخاطر اینکه یکی از بستگانم در میامی هست اول میخوام برم اونجا ولی خودم دالاس رو ترجیح میدم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

یک دنیا ممنون از راهنمایی تون. باز خیالم راحت تر شد الان.آخه خیلی شنیده بودم که اصلا رو کار مرتبط برای چند سال فکر نکنید و این حرفا. پس امیدی هست. یه سوال دیگه دوست من, من بخاطر اینکه یکی از بستگان نزدیکم در میامی هستن قصد دارم اول برم اونجا اما با کمی تحقیق متوجه شدم که وضعیت کار, چه مرتبط و چه کارهای ساده و اولیه زیاد اونجا مناسب نیست. حالا با توجه به این مساله آیا عاقلانست که در اولین فرصت جای دیگه ای رو برای شروع انتخاب کنم یا خیر؟ (من خودم در مورد دالاس تحقیق زیاد کردم و اونجا هم کار بیشتر بود هم رقابت, البته لس آنجلس هم آشناهایی دارم و اونجام در زمینه برنامه نویسی گویا خیلی خوبن.منظورم چنین جاهایی هست)بازهم ممنون که وقت گذاشتید و جواب منو دادید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
به نظر من از همين حالا
توي سايتهاي indeed و ... رزومه خودتون و بزاريد و باتوجه به موقعيت هاي شغلي
خودتون رو ارزيابي كنيد

اينجا بيايد اشنا و اينجو چيزا نمي تونن براتون كار پيدا كنن
خودتون و توانايي هاتون مطرحه
گرچه براي شروع خوبه كه خونه فاميلي كسي باشين ولي نهايتا شما مي مونيد و رزومه و ماركت اينجا

قبل اومدن هم مي تونيد ارزيابي كنيد

2016as16XX
پرکردن فرم :اواخر May
مصاحبه : اوایل اکتبر-ابوظبی
وضعیت :نفر اصلي کیس یه ضرب -نفر دوم كيس ؛AP اپديت ٩ دسامبر، 25 ژانویه .
کلیر اوایل فوریه   :-)

پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، hsh85
من در این زمینه نمیتونم بهت کمکی کنم چون من تاحالا خارج از شهر محل زندگیم دنبال کار نبودم. درباره تجربه خودم میگم که اوایل به کلی نا امید بودم که بشه تو این شهر کوچک کاری پیدا کرد اما حداقل در حال حاضر میبینم که تقاضای نیروی کار متخصص اینجا خیلی بالاست به این دلیل که هر کسی حاضر نمیشه بیاد تو این شهر کار کنه.

(2016-06-12 ساعت 08:32)hsh85 نوشته:  یک دنیا ممنون از راهنمایی تون. باز خیالم راحت تر شد الان.آخه خیلی شنیده بودم که اصلا رو کار مرتبط برای چند سال فکر نکنید و این حرفا. پس امیدی هست. یه سوال دیگه دوست من, من بخاطر اینکه یکی از بستگان نزدیکم در میامی هستن قصد دارم اول برم اونجا اما با کمی تحقیق متوجه شدم که وضعیت کار, چه مرتبط و چه کارهای ساده و اولیه زیاد اونجا مناسب نیست. حالا با توجه به این مساله آیا عاقلانست که در اولین فرصت جای دیگه ای رو برای شروع انتخاب کنم یا خیر؟ (من خودم در مورد دالاس تحقیق زیاد کردم و اونجا هم کار بیشتر بود هم رقابت, البته لس آنجلس هم آشناهایی دارم و اونجام در زمینه برنامه نویسی گویا خیلی خوبن.منظورم چنین جاهایی هست)بازهم ممنون که وقت گذاشتید و جواب منو دادید.

پاسخ
(2016-06-12 ساعت 16:18)ghazal2016 نوشته:  به نظر من از همين حالا
توي سايتهاي indeed و ... رزومه خودتون و بزاريد و باتوجه به موقعيت هاي شغلي
خودتون رو ارزيابي كنيد

اينجا بيايد اشنا و اينجو چيزا نمي تونن براتون كار پيدا كنن
خودتون و توانايي هاتون مطرحه
گرچه براي شروع خوبه كه خونه فاميلي كسي باشين ولي نهايتا شما مي مونيد و رزومه و ماركت اينجا

قبل اومدن هم مي تونيد ارزيابي كنيد

سلام
اگه میشه اسم سایت هایی که می تونیم رزومه کاری خودمونو داخلش بزاریم بگید
متشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
Indeed.com
Monster.com
Glassdoor.com
Linkedin

اينا الان تو ذهنمه

2016as16XX

پاسخ
(2016-06-13 ساعت 01:26)ghazal2016 نوشته:  Indeed.com
Monster.com
Glassdoor.com
Linkedin

اينا الان تو ذهنمه

خیلی ممنون
شما خودتون رزومه تون رو پر کردید؟
نحوه کار این سایت ها چطوریه؟باید فرم پرکنیم یا مدارکمون رو با یه فایل pdf یا ... بفرستیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
قبل از اينكه رزومه تون و اپلود كنيد

يه نگاه به فرصت هاي شغلي بندازين
و ايده بگيرين

2016as16XX

پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، dv2017
(2016-06-13 ساعت 01:44)ghazal2016 نوشته:  قبل از اينكه رزومه تون و اپلود كنيد

يه نگاه به فرصت هاي شغلي بندازين
و ايده بگيرين

این سایت ها فقط در حوزه کامپیوتر و it هستن؟
خواستم داخل Indeed.com اکانت بسازم ارور میده
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: