کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین کامپیوتر
سلام دوستان گرامی، در آمریکا برای مشغول به کار شدن مدارک فنی حرفه ای ایران بکار میآید؟ خصوصاً مدرک ‎ICDL‎ برای کار در شرکت های کامپیوتری!
مدرک فنی حرفه ای برق ‎300‎ ساعته چطور؟ تو شرکت خدمات برقی میشه مشغول به کار شد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-13 ساعت 23:36)mehdibaskoly نوشته:  سلام دوستان گرامی، در آمریکا برای مشغول به کار شدن مدارک فنی حرفه ای ایران بکار میآید؟ خصوصاً مدرک ‎ICDL‎ برای کار در شرکت های کامپیوتری!
مدرک فنی حرفه ای برق ‎300‎ ساعته چطور؟ تو شرکت خدمات برقی میشه مشغول به کار شد؟

مدارک فنی حرفه‌ای ایران را فراموش کنید. تجربه و کار بلدی شما صد برابر مهم تر است. مدرک هم لازم شد اینجا با تکیه بر کاربلدی و مهارتتانن میگیرید.
حتی مدارک دانشگاهی هم بیشتر بدرد ادامه تحصیل میخورند تا ارزش استخدامی مگر در رشته های بین المللی مثل ای تی و الکترونیک بشرط سرتیفیکیت و مهارت داشتن.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
دوستان آیا تو امریکا داشتن مدرک ISMS و ITIL کاربرد داره و ارزش داره روش وقت بزارم و مدرکش رو بگیرم با توجه به اینکه من قبلا" دوره اش رو داخل ایران گذروندم ولی مدرکش رو ندارم (من مدرک mcse , ccna رو دارم )
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-25 ساعت 08:45)afshin007x نوشته:  دوستان آیا تو آمریکا داشتن مدرک ISMS  و ITIL کاربرد داره و ارزش داره روش وقت بزارم و مدرکش رو بگیرم با توجه به اینکه من قبلا" دوره اش  رو داخل ایران گذروندم ولی مدرکش رو ندارم (من مدرک mcse , ccna رو دارم )

۱۰۰%. مخصوصا ITIL از همون اولش Foundation موثر هست به بالا.
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin007x
منم فوق دیپلم کامپیوتر دارم و 25 سال سن دارم
البته شغلهای زیادی داشتم و دارم که نمیدونم کدومشو ادامه بدم ولی به کامپیوتر که از بچگی درش بودم خیلی علاقه دارم
خواستم ببینم واسه این مدرک و اطلاعات متوسط رو به بالا واسه کسی که برنامه نویسی و طراحی بلد نیست چه بازار کاری هست
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
حدودا دو ماه كه وارد امريكا شدم ايالت جورجيا شهر اتلانتا هستم در رشته مهندسي كامپيوتر نرم افزار در ايران درس خوندم و حدودا ٥ سال سابقه برنامه
برنامه نويسي با سي شارپ دات نت دارم ولي به مدت ٥ سال به دلايلي اين كار رو انجام نداده ام ولي در اين مدت به كلاس هاي مختلف در اين زمينه رفته و خودم رو اپ ديت نگه داشته ام حال سوال من اينه كه ايا مي تونم اميدي داشته باشم كه در اين زمينه بتونم كاري پيدا كنم كه حداقل من رو به عنوان تازه كار اموزش داده و بتونم در اين زمينه فعاليت كنم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
Wink 
(2016-08-08 ساعت 21:33)RezaTX نوشته:  سلام به همه خانم ها وآقایانی که متخصص کامپیوتر هستند و به دنبال کار در ایالات متحده می گردند. اکثر سوالات دستان حول دو محور است. 1. کدام ایالت و یا چه شهری برای فارق التحصیلان رشته های کامپیوتر مناسب تر است  2. چه تخصصهایی کاربرد بیشتری دارد.
بهترین راه برای رسیدن به جواب این دو پرسش اینست که برای خودتان در در دو وبسایت indeed.com و dice.com اکانت ایجاد کنید و سپس اگر علاقه شما در زمینه طراحی و پیاده سازی web است در هردو وبسات کلمه "web developer" را جستجو کنید. شما میتوانید با انتخاب location های مختلف و دیدن تعداد رکوردهای بازگشت داده شده از جستجو، به این موضوع پی ببرید که کدام شهر برای پیدا کردن کار متناسب با تخصص شما مناسب تر است. همچنین با انتخاب چند رکورد و مشاهد جزییات این کارها شما دیدگاه بهتری پیدا خواهید کرد از کسی که بعنوان مثال web developer گفته میشود. اگر سوالی داشتید خوشحال خواهم شد که به شما کمک کنم.

سلام وقتتون بخیر.. سوالی داشتم از خدمتتون... مجتمع فنی تهران دوره رسمی CIW MASTER Desighn رو در تهران بصورت فشرده برگزار میکنه و از طریق خود سایت CIW هم تایید شده و میشه مدرک رسمی اون سایت رو اینجا با حدود دو میلیون تومان هزینه گرفت.

1: با این مدرک میشه اونجا کار پیدا کرد ؟ اگر واقعا بتونیم عملکرد خوبی داشته باشیم و مسلط بشیم به طراحی وبسایت مخصوصا در شاخه جاوا؟
2: این مدرک آبا اونجا معتبر هست؟
3: بعد از اون آیا نیاز به تحصیل در دانشگاه در رشته طراحی وب سایت هست؟
4: در آمد حدودا چگونه است؟
5: کلا توصیه می کنید گذراندن این دوره رو؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید..... www.ciwcertified.com
پاسخ
سلام دوستان عزیز. من رشته ام کامپیوتر هست و سابقه خوبی در زمینه برنامه نویسی وب دارم و مسلط هستم. آیا پیدا کردن کار از ایران و اپلای کردن از ایران برای آمریکا شدنی هست؟ و یا اصلا شرکتی نیروی خارجی در این زمینه نمیگیره؟ پیشنهاد دوستان چیه؟
وقتي صبح ازخواب بيدارميشی، دوانتخاب داري :
1- دوباره بخوابي و رويا ببيني.
2- يا بيدار بشی و برای رسیدن به روياهات حرکت کني.
پاسخ
(2016-10-04 ساعت 14:18)behzadkhatari نوشته:  سلام دوستان عزیز. من رشته ام کامپیوتر هست و سابقه خوبی در زمینه برنامه نویسی وب دارم و مسلط هستم. آیا پیدا کردن کار از ایران و اپلای کردن از ایران برای آمریکا شدنی هست؟ و یا اصلا شرکتی نیروی خارجی در این زمینه نمیگیره؟ پیشنهاد دوستان چیه؟

والا تا اونجا که من کل این فرم رو خوندم میدونم برنامه نویسی تو ایران باید سطح خیییییلللییی عالی باشه تا به عنوان سطح آکادمیک تو آمریکا قبولت داشته باشن Sad
پاسخ
(2016-08-05 ساعت 22:21)abas_kashan نوشته:  سلام خدمت دوستان بخصوص آقای یامی

سوال من از دوستان آمریکا نشین اینه که ،بازار لینوکس چطور است؟من در حال گرفتن مدارکش بین اللملی هستم.

و مورد دیگه زبان php و مدیریت محتوای ورد پرس

ممنون از همکاری دوستان Wink
من در این زمینه شاغل نیستم ولی همیشه دنبال کردم و منتظر فرصت بودم.
اون چیزی که من رو باز داشت از گرفتن شغل برنامه نویسی وب، عدم تسلط بود بر جاوااسکریپت و nod J's و angular J's بوده، در واقع اگه شغلی بوده که اینا رو requirement گذاشته، من اپلای نکردم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستانی که توانستم کار بگیرن، بیان و تجربیاتشون به اشتراک بگذارند. بعضی وقت ها تصورات اشتباه مامشکل اصلی در پیدا کردن کاره.
سوال من اینه که این دوستان،
۱. موقع گرفتن اون شغل، مهارت هاشون و تحصیلاتشون در چه حدی بوده؟
۲. چقدر requirement هایی که آزمون میخوان مهمه؟
۳. برخورد کارفرما چطوره؟ وقتی که میبینید شما در فلان حوضه تجربه‌ی آنچنانی ندارید؟
2011as
بی نامه اول، ازدواج بعد قبولی
مصاحبه آنکارا 3Aug
کلیر7Sep
ویزا23Sep
هزینه‌ی قبل ورود 2 نفر 3.8میلیون
ورود17Des2011
سوشال23Des
گرین کارت15Jun
کارfeb2012
سوال خصوصی نه!
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، ebi2522
این تایپیک رو خیلی وقت هست زیر نظر داشتم اما نمیخواستم خیلی مشارکت کنم تا وقتی که مطمئن باشم از نظراتی که میدم...

الان بنده تازه وارد دانشگاه شدم و رشته ام هم CSE هست در مورد کار شما اگر رشته ات کامپیوتر باشه و هنوز توی دانشگاه کلی پیشنهاد کار میدن بهت (میان توی کلاس ها و offer میدن) و کلا کار ریخته اگر از ایران دارید میاید پیشنهاد میکنم برید دانشگاه و هم مدرک اینجا رو بگیرید و هم شغل پیدا کنید اما حالا اگر کسی نخواد بره دانشگاه چی؟ بستگی داره برای چه شغلی اقدام میکنید مثلا میگم اگر برای طراحی وب میخواید اقدام کنید مدرک ایران رو فراموش کنید (یا هر رشته دیگه ای) و تا میتونید نمونه کار بدید و تا میتونید اتیش کار رو زیاد کنید هر اسکریپتی بلدید پیاده کنید روش و وقت بزارید براش نمونه کاری که توی 1 ساعت درست کردید به درد نمیخوره. زنگ بزنید و پیگیری کنید چون شرکت ها نگرانیشون اینه که شما انگلیسی بلد نیستی و یا اینکه مدرکت رو الکی گرفتی و چون از ایران هست اونا نمیتونن پیگیری کنن پس وقتی زنگ بزنید بهشون میفهمن انگلیسی بلدین و نمونه کار بهشون بدید میبینن که کار بلد هستید.

حالا میگیم کار رو گرفتید بعدش چی؟ تقریبا تمام کار ها اینجا چند روز یا چند هفته training داره و بهتون یاد میدن چی میخوان و چی نمیخوان اگر رفتید سرکار و بهتون گفتن پروژه #C هست و نه C++ و شما هم #C یادتون نیست باید توی وقت خودتون روش کار کنید اما خب این رو هم بگم که معمولا وقتی شغل رو offer میدن میگن بهتون که چه چیزایی رو لازم دارن پس اگر توی requirement یه چیزی رو میبینید که بلد نیستید یا روش کار کنید سریع و تا قبل اینکه شغل رو بگیرید یادش بگیرید و یا کلا بیخیال شغل بشید اینطوری از اخراج شدن نجات پیدا میکنید.

فکر کنم همین چند خط کلی سوال رو جواب داده باشه... موفق باشید همگی Wink
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: pefa ، dv2017 ، pishtaz611 ، ebi2522 ، armehraboon
(2016-11-09 ساعت 05:15)ps5 نوشته:  این تایپیک رو خیلی وقت هست زیر نظر داشتم اما نمیخواستم خیلی مشارکت کنم تا وقتی که مطمئن باشم از نظراتی که میدم...

الان بنده تازه وارد دانشگاه شدم و رشته ام هم CSE هست در مورد کار شما اگر رشته ات کامپیوتر باشه و هنوز توی دانشگاه کلی پیشنهاد کار میدن بهت (میان توی کلاس ها و offer میدن) و کلا کار ریخته اگر از ایران دارید میاید پیشنهاد میکنم برید دانشگاه و هم مدرک اینجا رو بگیرید و هم شغل پیدا کنید اما حالا اگر کسی نخواد بره دانشگاه چی؟ بستگی داره برای چه شغلی اقدام میکنید مثلا میگم ...

دوست عزیز ممکنه بپرسم کدام شهر و دانشگاه هستید؟
پاسخ
(2016-12-31 ساعت 02:27)yami نوشته:  
(2016-11-09 ساعت 05:15)ps5 نوشته:  این تایپیک رو خیلی وقت هست زیر نظر داشتم اما نمیخواستم خیلی مشارکت کنم تا وقتی که مطمئن باشم از نظراتی که میدم...

الان بنده تازه وارد دانشگاه شدم و رشته ام هم CSE هست در مورد کار شما اگر رشته ات کامپیوتر باشه و هنوز توی دانشگاه کلی پیشنهاد کار میدن بهت (میان توی کلاس ها و offer میدن) و کلا کار ریخته اگر از ایران دارید میاید پیشنهاد میکنم برید دانشگاه و هم مدرک اینجا رو بگیرید و هم شغل پیدا کنید اما حالا اگر کسی نخواد بره دانشگاه چی؟ بستگی داره برای چه شغلی اقدام میکنید مثلا میگم ...

بنده یه مدت UNLV بودم ولی الان UNR هستم توی هر دو دانشگاه چیزی که گفتم درست هست (برای کسایی که کامپیوتر میخونن)
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: sheghi ، yami ، copol ، pishtaz611
(2016-12-31 ساعت 08:13)ps5 نوشته:  
(2016-12-31 ساعت 02:27)yami نوشته:  

بنده یه مدت UNLV بودم ولی الان UNR هستم توی هر دو دانشگاه چیزی که گفتم درست هست (برای کسایی که کامپیوتر میخونن)

ممنونم از به اشتراک گذاری تجربه تون. میشه بفرمایید کدام دانشگاه و شهر رو بیشتر پسندیدین و چرا؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان