کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین کامپیوتر
(2017-01-13 ساعت 02:19)yami نوشته:  
(2016-12-31 ساعت 08:13)ps5 نوشته:  
(2016-12-31 ساعت 02:27)yami نوشته:  دوست عزیز ممکنه بپرسم کدام شهر و دانشگاه هستید؟

بنده یه مدت UNLV بودم ولی الان UNR هستم توی هر دو دانشگاه چیزی که گفتم درست هست (برای کسایی که کامپیوتر میخونن)

ممنونم از به اشتراک گذاری تجربه تون. میشه بفرمایید کدام دانشگاه و شهر رو بیشتر پسندیدین و چرا؟

اولش فکر میکردم UNLV خیلی خوب باشه اما بعد از چند هفته هم از شهرش خسته شدم هم از campus اش ... از نظر درسی خیلی خیلی ضعیف هستن دانش اموز های UNLV و استاد های UNLV خیلی بد درس میدن ... اگر کامپیوتر، مکانیک، الکتریک و هر چیز تکنیکی بخواین بخونید اصلا UNLV رو باید فراموش کرد جون نه تکنولوژی مناسب دارن و نه استاد های خوبی دارن ... برای رشته بایولوژی شیمی و هر چیزی که مربوط به science هست دانشگاه بدی نیستUNLV و امکانات بدی ندارن اما در کل UNR خیلی خیلی بهتر از UNLV هست . رینو شهرش یکم سرده و برف زیاد میاد توی زمستون و هوا خیلی گرمه توی تابستون و به رنگارنگی لاس وگاس نیست ... توی UNR خیلی ها از لاس وگاس اومدن و خیلی ها هم از کالیفرنیا چون بهترین استاد ها توی UNR هستن ... از نظر زیبایی campus اصلا UNLV به پای UNR نمیرسه مخصوصا الان که دارن 2 تا ساختمون جدید میسازن و جند تا ساختمون دیگه رو هم نو سازی میکنن.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، copol ، dv2017 ، pishtaz611
سلام دوستان....بنظرتون من تو این مدتی که وقت دارم که از ایران بیام ب سیاتل(حدود شیش هفت ماه وقت دارم)
قبل از اومدن به سیاتل برنامه نویسی رو یاد بگیرم اونجا به دردم میخوره؟یا حتما باید مدرکشو داشته باشم؟
حالا حتما نمیگم که تو مایکروسافت میخوام کار پیدا کنم ولی از اونجا ک مایکروسافت توی سیاتله قطعا شرکت های کوچیکتری هم اونجا هستند که برنامه نویس لازم داشته باشند
پس بنظرتون من برنامه نویسی رو تو ایران یاد بگیرم ولی مدرکشو نداشته باشم به دردم میخوره یا نه؟ممنونم
در به در در پی معشوق دویدیم چه غم
گر به معشوق رسیدیم چه بهتر نرسیدیم چه غم
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2017-02-15 ساعت 16:46)Erebour نوشته:  سلام دوستان....بنظرتون من تو این مدتی که وقت دارم که از ایران بیام ب سیاتل(حدود شیش هفت ماه وقت دارم)
قبل از اومدن به سیاتل برنامه نویسی رو یاد بگیرم اونجا به دردم میخوره؟یا حتما باید مدرکشو داشته باشم؟
حالا حتما نمیگم که تو مایکروسافت میخوام کار پیدا کنم ولی از اونجا ک مایکروسافت توی سیاتله قطعا شرکت های کوچیکتری هم اونجا هستند که برنامه نویس لازم داشته باشند
پس بنظرتون من برنامه نویسی رو تو ایران یاد بگیرم ولی مدرکشو نداشته باشم به دردم میخوره یا نه؟ممنونم

این کدام شاخه از برنامه نویسیه که با شش ماه سابقه به پول خوب منتج میشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، ps5 ، pishtaz611
به نظر من استنباط شما از موقعیت سیاتل و مایکروسافت واقعی نیست. شرکتی مثل مایکروسافت نمیاد و امتیازی برای سیاتلی ها قائل بشه و مثلا کار سخت افزارش رو به اونا بسپره فقط چون توی سیاتل هستن. اصولا کار نرم افزارش رو هم تیم خودش انجام میدن و چیزی که من میدونم اینه که قسمت بزرگی از متخصصانش رو در هند استخدام کرده.
شما اگه علاقه و پشتکارش رو دارید شروع کنید.
از مدرک و مطالعه‌ی شش ماهه حرف زدید ولی از تجربه چیزی نگفتید.
معمولا تجریه‌ و سوابق شماست که کار رو میگیره.
در هر حال هرچی با دست پر تری بیایید بیشتر به نفعتونه.
2011as
بی نامه اول، ازدواج بعد قبولی
مصاحبه آنکارا 3Aug
کلیر7Sep
ویزا23Sep
هزینه‌ی قبل ورود 2 نفر 3.8میلیون
ورود17Des2011
سوشال23Des
گرین کارت15Jun
کارfeb2012
سوال خصوصی نه!
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، gbtm
(2016-08-06 ساعت 08:22)yami نوشته:  
(2016-08-05 ساعت 22:21)abas_kashan نوشته:  سلام خدمت دوستان بخصوص آقای یامی

سوال من از دوستان آمریکا نشین اینه که ،بازار لینوکس چطور است؟من در حال گرفتن مدارکش بین اللملی هستم.

و مورد دیگه زبان php و مدیریت محتوای ورد پرس

ممنون از همکاری دوستان Wink

عباس جان! سواد لینوکسی من در حد نصب اوبونتو دسکتاپ هست!!
اساتید گرانقدری اینجا داریم که در حضورشون اصن من در این مورد حرف نزنم بهتره  Big Grin

اما حالا که اصرار میکنی باشه، صرفا نظر خودم رو میگم  Big Grin  اساتید عزیز هم پشت بند قضیه رو بیارند
با اشاره کردنت به PHP و وردپرس حدس میزنم که منظورت از مشاغل لینوکس، سیس ادمین بودن نیست چون اون کارش طول میکشه!!
اما اینکه PHP و وردپرس و MySQL و لینوکس رو یاد بگیری برای کار پیدا کردن، چرا که نه. خیلی هم خوبه. البته من فکر میکنم برای Drupal کار بیشتر هست.
اما اینکه برای همچین کسی کارفرما چقدر هست و شرایط کارشون چیه میتونی با جستجوی مشاغل مربوطه و خواندن توضیح مشاغل در سایتهای کاریابی مثل Dice یک چیزهایی دستت بیاد.

البته اگه به لینوکس علاقه داری من فکر میکنم وارد مباحث مجازی سازی و Amazon Web Services و کلاود و اینجور چیزها بشی خیلی آینده بهتری خواهد داشت تا اینکه طراح سایت بشی.
طراح سایت هم دست توش زیاده، کار پر زحمتی هست و هم با مشتری خودت طرفی ولی در مشاغلی که گفتم میتونی در شرکتهای سطح بالا استخدام بشی.
الانم که ماشالا کلی شرکتها و طراحهای سایت هندی بازار اینجا رو از راه دور قبضه کردن.
کافیه یک دامین ثبت کنی تا ببینی که روزی چند نفر از هند باهات تماس میگیرن برای طراحی سایت شما!! جالبه قیمتهاشون پایین و خداییش با اینکه سریش هستن و ممکنه نشه بهشون اعتماد کرد ولی کار بعضی هاشونو دیدم و واقعا عالی بود!

سلام اقای یامی
من الان اومدم تو این قسمت و دیدم که دوستان اینجا به شما خیلی ارادت دارن. Big Grin
منم الان میخوام یه سوال ازتون بپرسم که اگه بتونین راهنماییم کنین منم جز ارادت مداران شما میشم Big Grin Wink
سوالم اینه که برنامه نویسی اندروید و اپل اونجا چطوریه؟ من میخواستم تو این مدت که فرصت دارم به خاطر AP شدنم برم و دوره هاش و ببنم البته برای کار تخصصی نه . فقط برای اینکه اونجا سرگرمی برای خودم داشته باشم و یه کاری برای انجام دادن. (فقط توروحخدا به چوری جواب ندین که منصرفم کنینا Rolleyes
نوع ویزا: k1
ارسال مدارک: 2016-Jun-28
Nov-16-2016: Approve
Case Number: 09-Dec-2016
تاریخ دریافت ایمیل از سفارت : 2017-jan-09
سفارت ارمنستان-ایروان
وقت سفارت: 2-feb.2017
Status: وقت مصاحبه كنسل شد
وقت مصاحبه دوم : 09-Feb-2017
به علت نقص در فرم Ds-160 مصاحبه نهائي در تاريخ 10 فبريه انجام شد.
نتيجه مصاحبه :  AP
تاریخ های اپدیت در سایت سیس:  14 , 15 , 17 ,23 فبريه، 2 مارچ، 10 مي
تاريخ كلير:
تاريخ صدور ويزا:
ورود با امريكا:
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-17 ساعت 21:49)vanima نوشته:  
(2016-08-06 ساعت 08:22)yami نوشته:  
(2016-08-05 ساعت 22:21)abas_kashan نوشته:  سلام خدمت دوستان بخصوص آقای یامی

سوال من از دوستان آمریکا نشین اینه که ،بازار لینوکس چطور است؟من در حال گرفتن مدارکش بین اللملی هستم.

و مورد دیگه زبان php و مدیریت محتوای ورد پرس

ممنون از همکاری دوستان Wink

عباس جان! سواد لینوکسی من در حد نصب اوبونتو دسکتاپ هست!!
اساتید گرانقدری اینجا داریم که در حضورشون اصن من در این مورد حرف نزنم بهتره  Big Grin

اما حالا که اصرار میکنی باشه، صرفا نظر خودم رو میگم  Big Grin  اساتید عزیز هم پشت بند قضیه رو بیارند
با اشاره کردنت به PHP و وردپرس حدس میزنم که منظورت از مشاغل لینوکس، سیس ادمین بودن نیست چون اون کارش طول میکشه!!
اما اینکه PHP و وردپرس و MySQL و لینوکس رو یاد بگیری برای کار پیدا کردن، چرا که نه. خیلی هم خوبه. البته من فکر میکنم برای Drupal کار بیشتر هست.
اما اینکه برای همچین کسی کارفرما چقدر هست و شرایط کارشون چیه میتونی با جستجوی مشاغل مربوطه و خواندن توضیح مشاغل در سایتهای کاریابی مثل Dice یک چیزهایی دستت بیاد.

البته اگه به لینوکس علاقه داری من فکر میکنم وارد مباحث مجازی سازی و Amazon Web Services و کلاود و اینجور چیزها بشی خیلی آینده بهتری خواهد داشت تا اینکه طراح سایت بشی.
طراح سایت هم دست توش زیاده، کار پر زحمتی هست و هم با مشتری خودت طرفی ولی در مشاغلی که گفتم میتونی در شرکتهای سطح بالا استخدام بشی.
الانم که ماشالا کلی شرکتها و طراحهای سایت هندی بازار اینجا رو از راه دور قبضه کردن.
کافیه یک دامین ثبت کنی تا ببینی که روزی چند نفر از هند باهات تماس میگیرن برای طراحی سایت شما!! جالبه قیمتهاشون پایین و خداییش با اینکه سریش هستن و ممکنه نشه بهشون اعتماد کرد ولی کار بعضی هاشونو دیدم و واقعا عالی بود!

سلام اقای یامی
من الان اومدم تو این قسمت و دیدم که دوستان اینجا به شما خیلی ارادت دارن.  Big Grin  
منم الان میخوام یه سوال ازتون بپرسم که اگه بتونین راهنماییم کنین منم جز ارادت مداران شما میشم  Big Grin  Wink
سوالم اینه که برنامه نویسی اندروید و اپل اونجا چطوریه؟ من میخواستم تو این مدت که فرصت دارم به خاطر AP شدنم برم و دوره هاش و ببنم البته برای کار تخصصی نه . فقط برای اینکه اونجا سرگرمی برای خودم داشته باشم و یه کاری برای انجام دادن. (فقط توروحخدا به چوری جواب ندین که منصرفم کنینا  Rolleyes

سلام دوست عزیز... من کوچیک همه بر و بچه های مهاجرسرام. ارادتمم به همه بیشتر از بقیه هست!!
عرضم بخدمتت که من در زمینه برنامه نویسی چیزی نمیدونم و علاقه ای نداشتم هیچوقت اما برنامه نویسی اپ گوشی از تاپ ترین مشاغل ای تی هست الان اگر و اگر در کارت خبره باشی.
با نیم نگاهی به بعضی از اپهای شرکتها و فروشگاه های بزرگ میبینی که چقدر بد و ضعیف طراحی شدن و این نشان ازینه که بر خلاف طراحی سایت، طراحی اپ هنوز خیلی راه برای پیشرفت داره.
تقریبا هر سایت ارایه خدمات یا کالا هم الان سعی میکنه اپ خودشو داشته باشه.
اما بازم میگم... اینکه چقدر طول بکشه که به ان حد از مهارت برسی، و اصلا در حیطه استعداد و علاقه ات هست، سوالیه که من جوابشو نمیدونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، abas_kashan ، dv2017 ، sheghi
با عرض سلام خدمت همه دوستان عزیز.

اگه کسی از مهندسین کامپیوتر تو ساکرامنتو زندگی میکنه و تجربه کاری داره تو سرکت ما یه پوزیشن خالی داریم که فعلا 6 ماهه قرارداد بسته میشه و امکان تمدید هم هست. لطفا اگه کسی از دوستان رو میشناسین با من در ارتباط باشین. اطلاعات بیشتر هم اگه خواستین برای من پیعام بفرستین
ممنون
شماره کیس: 2011as00020000
کنسولگری: آنکارا
مصاحبه: MAY 3
کلیرنس: 25 JULY
ويزا: 4 AUG
جمع هزینه ها: فعلا 7.320.000 تومان برای ۲ نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: sabmn ، sheghi
سلام به همه عزبزان
من هفته پيش متوجه شدم كه برنده شدم واسه سال 2018

من مدركم IT هستش و چند سالي هم تو همين حوزه كار كردم.
Esxi و ميكروتيك و مايكروسافت را تا حدودي بلدم
Help desk هم كه فكر كنم تقريبا كامل هستم.
با اين تفاسير ايا شغل مناسب پيدا ميشه؟؟
بهترين شهر ها براي پيدا كردن اين موارد شغلي كجان؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-08 ساعت 14:09)it.eng نوشته:  سلام به همه عزبزان

شروع کار ای تی معمولا با هلپ دسک هست مگر تخصصت خیلی بالا و دقیقا در ان زمینه مورد نیاز باشه.
هلپ دسک هم که کارش زبان عالی میخواد بتونی روزی هشت ساعت پشت تلفن صحبت کنی.
سعی کن اول ورود هر کاری افتاد انجام بدی که هم سابقه کار امریکایی در هر زمینه‌ای که میخواد (حتی کشیری) درست کنی و هم زبانت جا بیوفته.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، sheghi
(2017-05-08 ساعت 22:01)yami نوشته:  
(2017-05-08 ساعت 14:09)it.eng نوشته:  سلام به همه عزبزان

شروع کار ای تی معمولا با هلپ دسک هست مگر تخصصت خیلی بالا و دقیقا در ان زمینه مورد نیاز باشه.
سعی کن اول ورود هر کاری افتاد انجام بدی که هم سابقه کار آمریکایی در هر زمینه‌ای که میخواد (حتی کشیری) درست کنی و هم زبانت جا بیوفته.

سپاسگزار م از لطف شما
پاسخ
تشکر کنندگان: yami
(2017-05-08 ساعت 22:01)yami نوشته:  شروع کار ای تی معمولا با هلپ دسک هست مگر تخصصت خیلی بالا و دقیقا در ان زمینه مورد نیاز باشه.
سعی کن اول ورود هر کاری افتاد انجام بدی که هم سابقه کار آمریکایی در هر زمینه‌ای که میخواد (حتی کشیری) درست کنی و هم زبانت جا بیوفته.

سلام همشهری

در مورد نحوه کار شرکت های تور و گردشگری امریکا اطلاعاتی داری ؟
من کارم توی ایران طراحی وبسایت برای و مدیرت تبلیغات انلاینشون هستش
توی ایران شرکتا برای کسی که مثلا تور سه روزه کیش و یا دبی رو میخواد نرخ اقامت هتل برای 3 شب رو ضربدر تعداد نفرات + هزینه های پرواز میکنن و میشه قیمت تور سه روزه فلان شهر

روش کار توی امریکا چطور هستش ؟ البته من بیشتر با بخش طراحی سایت و اجارش به شرکت های امریکایی میخوام اطلاعات کسب کنم
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
کسی میدونه کار شبکه توکدوم شهر امریکا بیشتر هس؟
کیس نامبر:**201736
تاریخ ارسال فرم 260: 15 می
تاریخ کارنت:9 دسامبر
تاریخ مصاحبه :28 فوریه
سفارت ابوظبی
تعداد :3 نفر
سربازی معاف
نتیجه : AP
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-17 ساعت 01:07)javadth نوشته:  
(2017-05-08 ساعت 22:01)yami نوشته:  شروع کار ای تی معمولا با هلپ دسک هست مگر تخصصت خیلی بالا و دقیقا در ان زمینه مورد نیاز باشه.

سلام همشهری

در مورد نحوه کار شرکت های تور و گردشگری آمریکا اطلاعاتی داری ؟
من کارم توی ایران طراحی وبسایت برای و مدیرت تبلیغات انلاینشون هستش
توی ایران شرکتا برای کسی که مثلا تور سه روزه کیش و یا دبی رو میخواد نرخ اقامت هتل برای 3 شب رو ضربدر تعداد نفرات + هزینه های پرواز میکنن و میشه قیمت تور سه روزه فلان شهر

روش کار توی آمریکا چطور هستش ؟ البته من بیشتر با بخش طراحی سایت و اجارش به شرکت های آمریکایی میخوام اطلاعات کسب کنم

سلام... نه شرمنده ام. زیاد در جزییاتش نیستم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
از دوستان ایرانی کسی تاحالا برای کار توی آمریکا، بکگراند چک از ایران کردن ؟ اگر این پروسه رو انجام بدن به نظرتون ممکنه مشکلی برای رفت و آمد به ایران پیش میاد ؟ یا وقتی سفر کنم به ایران بخوان پرس و جو کنند؟ یا حساس بشن رو من ؟

کسی تا حالا این شرایط رو داشته یا در موردش میدونه. هر نظری دارید لطفا بگید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-30 ساعت 19:49)inforfang نوشته:  از دوستان ایرانی کسی تاحالا برای کار توی آمریکا، بکگراند چک از ایران کردن ؟  اگر این پروسه رو انجام بدن به نظرتون ممکنه مشکلی برای رفت و آمد به ایران پیش میاد ؟ یا وقتی سفر کنم به ایران بخوان پرس و جو کنند؟ یا حساس بشن رو من ؟

کسی تا حالا این شرایط رو داشته یا در موردش میدونه. هر نظری دارید لطفا بگید.

سلام به شما

برای خود من خیر با ایران تماس نگرفتن.. ولی یکی از دوستان من چرا...

اصلا مشکلی نیست... کچا مشکل باشه برای ایران یا امریکا؟

اگه بخوان با ایران تماس بگیرن صرفا به محل کار قیلی شما تماس مبگیرن نه چای دیگه.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015