کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای کامل تحصیل در سوئد
برای کسانی که سند فراغت مکتب، مدرک فارغ التحصیلی از سیستم قدیم دارند آسانتر خواهد شد تا برای به دست آوردن جای در دانشگاه با دیگران رقابت کنند. بعد از انتقاد از مقررات جدید پذیرش در دانشگاه ها که قرار بود در این تازه گی ها به مرحله اجرا درآید، دولت سویدن از تصمیم خود منصرف شده و از خزان سال آینده تجربه کاری شاگردان نیز در شامل شدن به برنامه های درسی دانشگاه مؤثر خواهد بود، این را وزیر آموزش عالی سویدن، Tobias Krantz، وعده می دهد.

دولت قوانین پذیرش در دانشگاه را برای افرادی که سند فراغت مکتب از سیستم قبلی دارند، تغییر خواهد داد. این افراد می توانند با شاگردانی که در این اواخر فارغ التحصیل شده اند در پذیرفته شدن در دانشگاه رقابت کنند. این تغییرات از پاییز سال ٢٠١١ به اجرا در میآید.
در پائیز سال جاری قوانینی که مورد انتقاد قرار گرفته اند عملی می شوند. به این مفهوم که شاگردانی که قبل از سال ٢٠٠٣ در دبیرستان، لیسه یا کاموکس درس خوانده اند باید اسناد تحصیلی خود را با مضامین ریاضی و زبان تکمیل کنند. در حال حاضر نیاز به بیشتر از ٢٠ پاینت – بالاترین پاینت در تمام مضامین – برای پذیرفته شدن در بیشتر از ١٠٠ برنامه ی درسی در دانشگاه، نیاز است. از آن جمله می توان از برنامه های طب، وکالت و اقتصاد نام برد.
در مجموع این معضل ۵٧٨۶ تن از شاگردانی را که برای پاییز پیش رو برای دانشگاه درخواست داده بودند، از پذیرفته شدن در دانشکده دلخواه شان بی نصیب کرد. این شمارش را اداره خدمات آموزش های عالی به سفارش روزنامه Dagens Nyheter انجام داده است.
این موضوع انتقاد های شدید را از چندین طرف، به خصوص شاگردانی که با سند فراغت سیستم کهنه درخواست داده بودند ولی موفق به بدست آوردن برنامه دلخواه خود در دانشگاه نشدند، باعث شد.
اتحادیه ی انجمن های دانشجویان سویدن به تغییر موضع دولت در این مورد مثبت می نگرد، ولی Beatrice Högå، سخنگوی این اتحادیه، می گوید: دولت باید عواقب این تصمیم گیری را از قبل می دانست.
ولی Tobias Krantz اظهار می دارد ما می توانیم خود را تغییر بدهیم، اگر متوجه شویم که اشتباه کرده ایم.
در این اواخر قوانین جدید سختگیرانه پذیرش در دانشگاه ها اجرا شد و به زودی تغییر کرد. اما این زمان کوتاه هم به نظر Beatrice Högå مشکل بزرگی را برای دانشجویان ایجاد کرد.
براساس اظهارات Tobias Krantz حال وظیفه اداره کل آموزش عالی است که موضوع را با جزئیات آن بررسی کند و تصمیم بگیرد که قوانین را به چه شکل تغییر دهد. وی اضافه می کند شاگردانی که درفهرست انتظار قرار گرفته اند می توانند در سال آینده دوباره درخواست دهند.
این که اسناد تحصیلی شاگردان خارجی به چه شکل مورد اجرا قرار می گیرند، تا هنوز حل ناشده است. به عقیده Beatrice Högå این موضوع دشواری است که در حال حاضر نزد کمیساری اتحادیه اروپا قرار دارد.

به نقل از: sverigesradio
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوست عزیز
سوالی داشتم و امیدوارم که شما جواب آن را بدانید
من میخوام برای پاییز 2011 اپلای کنم ولی هنوز مشکل سربازی دارم و مدرک پایان تحصیل و پاسپورت ندارم
متوجه شدم که بعد از ثبت نام در استودرنا باید مدارک شامل کاور شیت و مدرک تحصیلی و ریز نمره و کپی پاسپورت براشون پست کنم
من سربازیم اول آبان شروع میشه و آخر فروردین تموم میشه و تا فوریه نمیتونم این مدارک را آماده کنم یه راهنمایی میکنی؟
من دانشگاه سراسری درس خوندم
باید برای گرفتن و پست کردن مدرک تحصیلی و ریز نمره چی کار کنم
پاسخ
سلام دوستان .

من دانشجوی کاردانی کامپیوتر هستم .

می خواستم برای کار و تحصیل از ایران برم . می خوام واسه کارشناسی بخونم .

تخصصم تو برنامه نویسی پیشرفته و عکاسی مدلینگ هست .

می خواستم بدونم سوئد چطوری هست ؟

می تونم اگر کسی من رو ساپورت مالی اصلا نکنه خودم کار کنم و زندگی و درسم رو پیش ببرم .

ممنون می شم اگر توی این کشور شرایطی ندارم کشوری رو بهم پیشنهاد کنید . چون من فقط می خوام اینجا نباشم و یه جایی که زندگی آرومی داشته باشم و بتونم کار کنم برم .

باتشکر احسان
پاسخ
فكر نمي كنم كارداني به كارشناسي اونجا باشه.حداقل من نديدم.
اما براي ارشد ميتوني نروژ رو امتحان كني كه هنوز پولي نشده و ميشه كارم كرد
پاسخ
(2010-08-25 ساعت 12:16)hassanrouhi نوشته:  فكر نمي كنم كارداني به كارشناسي اونجا باشه.حداقل من نديدم.
اما براي ارشد ميتوني نروژ رو امتحان كني كه هنوز پولي نشده و ميشه كارم كرد

سلام دوست عزیز .

ممنون از پاسختون . من کاردانی رو اینجا می گیرم . می خوام کارشناسی رو اون ور بخونم .

من اصرار به رفتن به هیچ ناحیه ای ندارم . یه جای باشه بجر اینجا به خاطر دلایل شخصی .

در ضمن می خوام جایی باشم که بتونم خودم هزینه تحصیلات و زندگی رو بدم و بتونم کار کنم اونجا . من دارم هزینه رو ببرم اما می خوام من زندگی کنم نه کس دیگه ای ...

باتشکر احسان
پاسخ
عزيزم گفتم كه بعيد مي دونم سوئد يا نروژ يا اروپا كارداني به كارشناسي داشته باشن.حالا بازم اگه كسي اطلاع داره بگه.
به نظرم نروژ دانشگاهاش رايگانه و هم با كار كردن ميتونين هزينه هاتونو در بيارين گزينه ي خوبيه.اما بايد پول براي يك سال اول رو داشته باشين.بعيد كه سال اول بدون ياد گرفتن زبانشون بهتون كار بدن
پاسخ
تحصیلات رایگان به شرط ماندن و کار کردن در سوئد برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا بعد از تصویب دریافت شهریه از دانشجویان!

بنا بر پیشنهاد لایحه ای که توسط یکی از وزرا به نام توبیاس کرانتس پیشنهاد شده است دانشجویان خارجی باید بتوانند کماکان به صورت رایگان در مقطع فوق لیسانس تحصیل کنند به شرط آنکه تعهد دهند پس از پایان تحصیلات در سوئد مانده و کار کنند.
دانشجویان از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا از ترم پاییز آینده باید برای تحصیل شهریه پرداخت کنند اما کمیته تحصیلات عالیه حزب لیبرال به رهبری کرانتس میخواهد لایحه جدیدی به منظور جذب دانشجویان خارجی تقدیم مجلس نماید.
بیشتر تمرکز لایحه پیشنهادی بر روی جوانانی است که میخواهند در دوره دو ساله فوق لیسانس در رشته های علوم طبیعی و تکنولوژی تحصیل نمایند.
بر طبق این لایحه اینگونه دانشجویان کماکان شهریه پرداخت خواهند کرد اما این مبلغ زیر عنوان کمک هزینه زندگی به آنها برگشت داده خواهد شد و در عوض باید پس از پایان تخصیلات در سوئد مانده و به مدت دو سال کار کنند. و اگر اینکار را انجام ندهند باید کل هزینه را برگشت دهند.

ایلوا یوهانسون سخنگوی حزب سوسیال دموکرات مخالف این برنامه است و میگوید دانشجویان مستعد گزینه های بهتری از ماندن در سوئد خواهند داشت و این برنامه برای نگه داشتن آنها موفقیت آمیز نخواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید
http://www.thelocal.se/28540/20100824/
پاسخ
تشکر کنندگان: yassaman ، msar
خبر سوئد – در معتبرترین بررسی بین المللی که جهت معرفی برجسته ترین دانشگاه ها و موسسات علمی جهان بصورت سالانه توسط دانشگاه “جیائو تونگ” در شانگهای صورت می گیرد هر ساله ۱۰۰ دانشگاه و موسسه علمی برجسته و معتبر جهان بترتیب رتبه معرفی می گردند.
این طبقه بندی بر اساس معیارهایی از قبیل تعداد اساتید برنده جایزه نوبل از هر دانشگاه و نیز تعداد مقالات علمی منتشر شده از هر دانشگاه در نشریات علمی معتبر بین المللی مانند “نیچر” و “ساینس” صورت می گیرد.
کشور ۹ میلیونی سوئد نه تنها دارای ۴ دانشگاه در لیست ۱۰۰ دانشگاه معتبر جهان است بلکه جمعا ۱۱ دانشگاه و مرکز آموزش عالی این کشور در لیست ۵۰۰ دانشگاه معتبر جهان نیز قرار گرفته اند.

از کشور ایران هم تنها نام دانشگاه تهران در این لیست به چشم میخورد…

Academic Ranking of World Universities – 2010

سوئد دارای ۴ دانشگاه در میان لیست ۱۰۰ دانشگاه برجسته و معتبر جهان بشرح زیر است:
۱- دانشگاه و مجموعه علمی کارولینسکا (استکهلم) - (هیئت علمی دانشگاه کارولینسکا در استکهلم هر ساله برنده جایزه نوبل در رشته پزشکی را نیز مشخص می کند)
۲- دانشگاه اپسالا (اپسالا)
۳- دانشگاه استکهلم (استکهلم)
۴- دانشگاه لوند (لوند)
و دیگر دانشگاه های سوئد که در لیست ۵۰۰ دانشگاه برجسته جهان قرار دارند عبارتند از:
۵- دانشگاه صنعتی چلمرز (گوتنبرگ)
۶- کالج سلطنتی تکنیک, کی تی اچ (استکهلم)
۷- دانشگاه کشاورزی اپسالا (اپسالا)
۸- دانشگاه امئو (امئو)
۹- دانشگاه گوتنبرگ (گوتنبرگ)
۱۰- مدرسه عالی بازرگانی (استکهلم)
۱۱- دانشگاه لینشوپینگ (لینشوپینگ)
قاره اروپا
در بررسی سال ۲۰۱۰ “جیائو تونگ” معتبرترین دانشگاههای قاره اروپا بشرح زیر بوده اند:
۱- دانشگاه کمبریج (انگلستان) که در سطح جهانی نیز رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.
۲- دانشگاه آکسفورد (انگلستان)
۳- دانشگاه لندن (انگلستان)
۴- اینستیتوی تکنولوژی سوئیس فد (سوئیس)
۵- ایمپریال کالج (انگلستان)
۶ – دانشگاه پیر و ماری کوری (فرانسه)
۷- دانشگاه کپنهاک (دانمارک)
۸- دانشگاه و مجموعه علمی کارولینسکا (سوئد)
۹- دانشگاه منچستر (انگلستان)
۱۰- دانشگاه پاری سو (فرانسه)
قاره آمریکا
در بررسی سال ۲۰۱۰ “جیائو تونگ” معتبرترین دانشگاههای قاره آمریکا بشرح زیر بوده اند:
۱- دانشگاه هاروارد (آمریکا) که در سطح جهانی نیز رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
۲- دانشگاه کالیفرنیا – برکلی (آمریکا)
۳- دانشگاه استنفورد (آمریکا)
۴- اینستیتوی تکنیک ماساچوست (آمریکا)
۵- اینستیتوی تکنیک کالیفرنیا (آمریکا)
۶- دانشگاه پرینستون (آمریکا)
۷- دانشگاه کلمبیا (آمریکا)
۸- دانشگاه شیکاگو (آمریکا)
۹- دانشگاه یه یل (آمریکا)
۱۰- دانشگاه کورنل (آمریکا)
قاره های آسیا و اقیانوسیه
در بررسی سال ۲۰۱۰ “جیائو تونگ” معتبرترین دانشگاههای قاره های آسیا و اقیانوسیه بشرح زیر بوده اند:
۱- دانشگاه توکیو (ژاپن)
۲- دانشگاه کیوتو (ژاپن)
۳- دانشگاه ملی استرالیا (استرالیا)
۴- دانشگاه ملبورن (استرالیا)
۵- دانشگاه هبرو – اورشلیم (اسرائیل)
۶- دانشگاه اوساکا (ژاپن)
۷ – دانشگاه ناگویا (ژاپن)
۸- دانشگاه توهوکو (ژاپن)
۹- دانشگاه سیدنی (استرالیا)
۱۰- دانشگاه ملی تایوان (تایوان)
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، msar
خبر سوئد- طى سال جارى و تاکنون تعداد ۲۹۷۹ نفر ایرانى از طریق اداره‌ى مهاجرت و سفارت‌خانه‌ى سوئد در ایران، اجازه‌ى اقامت موقت و دائم در سوئد را دریافت کرده‌اند.
از این تعداد ۹۵۴ نفر دانشجوى ایرانى، ویزاى تحصیلى دریافت کرده‌اند و براى ادامه‌ى تحصیلات خود در مقاطع کارشناسى، کارشناسى ارشد و دکترا در سوئد حضور دارند.
تعداد دانشجویان خارجى متقاضى تحصیل در سوئد، در ترم تحصیلى جارى نسبت به سال گذشته به بیش از دو برابر افزایش یافته است.
دلیل این افزایش متقاضی برای سال تحصیلی پیش‌رو از جمله این است که بنابه تصمیم دولت سوئد، از سال تحصیلی آینده، دانشجویانی که از کشورهای خارج از محدوده‌ی EU یا کشورهای اتحادیه اروپا و EES یعنی کشورهای اتحادیه اروپا بهمراه نروژ، ایسلند و لیختن‌اشتاین در دانشگاه‌ها و مدارس عالی سوئد تحصیل می‌کنند و برای ادامه‌ی تحصیل به سوئد می‌آیند، باید براى آموزش خود از پاییز آینده شهریه پرداخت نمایند.
این گروه از دانشجویان بخش بزرگی از محصلین غیر سوئدی را شامل می‌شوند که احتمالاً آخرین گروه دانشجویان خارجی غیر اروپایی خواهند بود که از امکان تحصیل رایگان در سوئد، می‌توانند استفاده کنند.
این دانشجویان میهمان اگرچه موانع و مسایل خاصى را پشت سرگذاشته‌اند اما در سوئد نیز با مشکلاتى روبرو مى‌شوند که برخى از این مشکلات شامل همه‌ى دانشجویان مى‌شود و برخى از این مسایل و مشکلات مربوط به دانشجویان میهمان است. از جمله‌ى این مسایل و عمده‌ترین آنها، مشکل مسکن، اطلاع‌رسانى ضعیف و کمى بى‌اعتمادى در سطح جامعه‌ى ایرانیان مقیم سوئد و نیز یافتن کار موقت براى گذراندن امور اقتصادى ایام تحصیل در خارج از کشور است.
پاسخ
خبر سوئد– ترم بهار سال 2011 قانونا آخرین ترم تحصیلی خواهد بود که دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا قادر به تحصیل رایگان در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سوئد خواهند بود.
اما از آنجایی که تهیه مقدمات تحصیل و اخذ پذیرش حدود یک سال بطول می انجامد ترم پاییز سال 2010 (ترم جاری) عملا آخرین ترمی است که دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا (از جمله ایران) امکان شروع تحصیلات بصورت رایگان در سوئد را خواهند داشت.
پیامدهای قوانین جدید که رسما از ترم پاییز سال 2011 قوت قانونی خواهند یافت بروشنی در آمار منعکس است. مرکز اطلاعات ایرانیان آمار نهایی تعداد دانشجویان متقاضی خارج از اتحادیه اروپا را از اداره خدمات خدمات آموزش عالی سوئد (و ه اس) استخراج نموده است.
تعداد تقاضاهای ارسال شده از سوی دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا که جهت تحصیل در ترم پاییز امسال به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سوئد ارسال شده در مقایسه با همین زمان در سال گذشته (2009) دو برابر شده است. در ترم پاییز سال 2009 تعداد 10180 متقاضی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا تقاضای خود را جهت تحصیل در سوئد تسلیم کرده اند. این تعداد در ترم پاییز 2010 و آخرین ترم پاییزی رایگان به 22080 تقاضا افزایش یافته است.
بنا بر آماراستخراج شده در ترم پاییز سال 2010 تعداد 837 دانشجوی میهمان ایرانی جهت ادامه تحصیل به سوئد آمده اند. اما اگر تصور می کنید که دانشجویان ایرانی صدر نشین این جدول هستند سخت در اشتباه خواهید بود.
صدرنشینان این جدول که همگی از کشورهای فقیر جهان بشمار می روند دانشجویان کشور پاکستان هستند که با تعداد 8771 دانشجو بیشتری تعداد دانشجویان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا را تشکیل می دهند که جهت تحصیل در ترم پاییز 2010 به سوئد آمده اند. پس از آن کشورهای نیجریه با 8228 دانشجو, بنگلادش با 1736 دانشجو, اتیوپی با 1668 دانشجو و ایران با 837 دانشجو اتباع دیگر کشورهای فقیر و یا دیکتاتور زده ای هستند که دانشجویانشان بواسطه آخرین شانس استفاده از تحصیلات رایگان در ترم پاییز 2010 بسوی سوئد هجوم آورده اند.
اشاره کنیم که بر اساس آمار و تجربیات سالهای گذشته, تعداد قابل توجهی از اینگونه “دانشجویان” تنها جهت گرفتن ویزا و رساندن پای خود به اتحادیه اروپا و سپس زندگی و کار غیر قانونی در آن تقاضای ویزای تحصیلی تسلیم نموده اند و پس از ورود به اتحادیه اروپا از راه سوئد هرگز در کلاسهای درس خود حاضر نمی شدند. اینک با وجود شهریه های کلان راه ورود اینگونه متقاضیان به سوئد نیز بسته خواهد شد.
دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا از ترم پاییز سال 2010 نه تنها با توجه به رشته مورد علاقه خود مجبور به پرداخت شهریه ای مابین حدود 80 تا 200 هزار کرون برای هر سال تحصیلی خواهند بود, بلکه جهت تسلیم تقاضای خود نیز مجبور به پرداخت 900 کرون هزینه خواهند شد.
شهریه ای نمودن دانشگاه های سوئد که عملا به معنی جلوگیری از تامین هزینه تحصیل دانشجویان غیر اروپایی با پول مالیات دهندگان سوئدی بوده از حمایتی گسترده در نزد اکثریت احزاب سیاسی سوئد و شهروندان این کشور برخوردار بوده است.
مخارج تحصیل رایگان دانشجویان خارجی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سوئد سالانه نیم میلیارد کرون هزینه بر دست مالیات دهندگان سوئدی گذاشته است.
به نقل از: استکهلمیان
پاسخ
با سلام
پیشاپیش از همه عزیزان تشکر می کنم ،

پولی شدن دانشگاه های سوئد از ورودی های بعدی 100% تصویب شده ؟
امکان نداره دیگه کاری کرد ؟

لطفا کامل راهنمایی کنین ، ممنونم .

پاسخ
(2010-10-05 ساعت 11:36)hassanrouhi نوشته:  سلام
بله صد در صد پولي شده و هزينه ها هم مشخص شده.
يعني چي كسي كاري نميتونه بكنه؟
تصميم كلي دولت بوده.
حالا شايد قضيه اين كار كردن و رايگان شدن جدي تر بشه. البته الان كه در حد پيشنهاد متوقف مونده

با تشکر ...
طبق اینکه می گید در حد پیشنهاد متوقف شده ، الان من میتونم پذیرش (رایگان)بگیرم ؟
اگه امکان داره هزینه هایی که تصویب شده برای دوره های لیسانس و فوق لیسانس رو هم بنویسید ،
ممنون .
پاسخ
سلام
پيشنهاد اينكه بعد تحصيل 2سال كار كنن دانشجو ها در سوئد تا هزينه اي بابت دانشگاه ندن.كه البته اين پيشنهاد فعلا كه زياد خريدار نداره.
ليسانس كه رايگانه فكر كنم.اما ارشد حدود 10-12ميليون تومان سالانه هزينه داره
پاسخ
تشکر کنندگان: Doyal ، msar
با سلام خدمت شما دوستان عزیز

من یه پسر 16 ساله هستم متولد 25 فروردین 73
عمو یی دارم که در سوئد زندگی می کند. چند روز پیش عمویم به من از طریق چت گفت بیا سوئد پیش خودم تحصیل کن و من به او گفتم عمو جان شوخی نکن من نه دیپلم داردم نه به سن قانونی رسیدم و نه زبان انگلیسی قوی دارم، در پاسخ گفت اتفاقا بهترین موقع هستش تا به 18 نرسیدی بیای بهتر است؛ بعدش با پدرم چت تصویری کردن و پدرم نیز پذیرفت که بروم پیش عمویم. بعد از مدتی کل خانواده تصمیم گرفتند تا بنده را بیرون بیندازند.
به خانواده گفتم بگذارید تصمیم بگیرم و آنها هم یه فرصتکی به ما داده اند.
رشته ی بنده تجربی هست و علاقه و مطالعه ام در زمینه ی علم ژنتیک است و دوست دارم در دانشگاه ژنتیک بخوانم.
من از شما خوبان می خواهم که مشاوره ای به من بدهید که آیا رفتنم به درد می خورد؟ و اگر به درد می خورد باید در چه مدرسه ای تحصیل کنم؟ آیا مدرسه ای در سوئد هست که ایرانیان خارج از کشور در آنجا درس بخوانند؟ و اگر هست چه هزینه هایی دارد؟ البته در مورد هزینه تا سالی هشت ملیون را خانواده گفته است که متقبل می شود.
راستی باید عمویم برای من دعوت نامه بفرستد؟ آن وقت شرایط شهروندیم چگونه است؟ چه ویزایی را باید گرفت تا بتوانم به آنجا بروم
اما خودم خیلی دوست دارم یه کشور اروپایی بروم و قوانین و فرهنگ دیگری را تجربه کنم.
به علاوه به چه پیش نیاز زبانی نیاز دارد؟ هزینه ی تحصیل در دانشگاه های آنجا چه قدر است آیا به نروژ بروم بهتر است یا سوئد؟
ببخشید سرتان را به درد آوردم!
متشکرم از پاسخ سبزتان
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، msar ، milade
صرف اینکه فامیلی در سوئد دارین که قول داده شما رو پیش خودش ببره کافی نیست.ایشون شاید بتونن و بخوان که در زمینه اقامت و راهنمائی شما در سوئد کمکهائی بهتون بکنن اما هیچ کمکی برای مهاجرت شما نمیتونن داشته باشن چون فامیل درجه یک بحساب نمیان

برای مهاجرت از طریق تحصیلی باید خودتون اقدام کنین.مدارک تحصیلیتون رو ترجمه کنین و برای گرفتن پذیرش از دانشگاه ها اقدام کنین.برای تحصیل در سود باید مدرک تاقل یا ایلس داشته باشین.دانشگاه های سوئد از ترم اینده دیگه رایگان نیستن و بسته به رشته انتخابی هزینه دریافت میکنن.معمولا هم کسی برای مدرک لیسانس به اروپا نمیاد چون هزینه های زندگی بالاست و گرفتن پذیرش در این مقطع هم اصلا اسون نیست.برای تحصیل در مدرسه های اروپائی هم بحث اقامت و مهاجرت خونوادگی مطرح میشه چون شخص زیر 18 ساله بنابراین تموم کردن تحصیلات دبیرستان برای شما در سوئد با شرایطی که شرح دادین امکان نداره
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، OverLord ، mavarfan ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان