کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای کامل تحصیل در سوئد
سلام شرمنده انگار نظم کاری اینجا رو ریختم بهم 2 بار هم اخطار گرفتم ...
حالا یه سوال داشتم که اگه کسی میدونه راهنمایی کنه شرایط بورس شدن یا رفت برای تحصیل به یه دانشگاه تو اروپا چی جاش فرق نداره فقط بشه راحت رفت
پاسخ
تشکر کنندگان: 2013 ، msar
http://www.studyinsweden.se/Course-search/

شما میتونید اینجا دنبال رشته مورد نظر بگردید. همه رشته هایی که ما اینجا میخونیم اونجا هم وجود دارن به غیر از رشته های اسلامی.

این سایت طبق اطلاعاتی که شما دادید لیست دانشگاه های سوئد رو که رشته مورد نظر شما وجود داره میاره. طبیعتا" باید انگلیسی بلد باشید که بتونید از این استفاده کنید. اگه سوال خاصی دارین از من بپرسین.

چند تا راهنمایی:

Bachelor's Level : کارشناسی
Matser's Level : کارشناسی ارشد

راستی زبان سوئدی بسیار به انگلیسی شباهت داره و 90% مردم سوئد به انگلیسی صحبت میکنند. شما هم میتونید در عرض 6 ماه سوئدی یاد بگیرید، ولی اصلا اجباری نداره

راستی همه این دانشگاه ها تافل و ایلتس میخوان، ولی نمره معقول، راستی کسانی که لیسانس زبان هستن احتیاجی به ایلتس و تافل ندارن و به راحتی میتونن به کارشناسی ارشد برن

گرفتن ویزای سوئد بسیار راحت تر از ویزای آمریکاست. راستی اصلا اهمیتی نداره که شما تو آزاد میخونید یا سراسری مهم معدل شماست

کشور سوئد قصد داره بزگترین کشور دارای دانشجوی خارجی بشه

پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، mavarfan ، barsa ، msar
(2010-11-12 ساعت 12:18)Rassler نوشته:  http://www.studyinsweden.se/Course-search/
راستی زبان سوئدی بسیار به انگلیسی شباهت داره و 90% مردم سوئد به انگلیسی صحبت میکنند. شما هم میتونید در عرض 6 ماه سوئدی یاد بگیرید، ولی اصلا اجباری نداره

راستش دوست عزیز زبان انگلیسی و سوئدی اصلا به هم شباهت ندارند. سوئدی کلا یک زبان مستقل است و یاد گرفتنش همان قدر زمان می‏بره که یاد گرفتن انگلیسی. اگر چه هر دو زبان، در گذشته خیلی دور یکی دو ریشه مشترکی داشته‏اند، ولی عملا زبانهای کاملا متفاوتی هستند.
سوئدی: هند و اروپایی > زبانهای آلمانی > آلمانی شمالی > اسکاندیناوی شرقی > سوئدی
انگلیسی: هند و اروپایی > زبانهای آلمانی > آلمانی غربی > آنگلو - فریشین > زبانهای آنگلیک > انگلیسی

در ضمن 90 درصد مردم سوئد به زبان انگلیسی صحبت نمی‏کنند. این مقاله ویکی پدیا را نگاه کنید: Languages of Sweden
این بخش:
نقل قول:Around 90% of Sweden's Roma people speak Romani, meaning that there are approximately 9,500 Chib speakers.
در واقع 90% به زبان رومانی صحبت می‏کنند. البته در همین مقاله هم نوشته شده که تعداد زیادی انگلیسی را متوجه میشوند و صحبت هم میکنند:
نقل قول:A majority of Swedes, especially those born after World War II, are able to understand and speak English thanks to trade links, the popularity of overseas travel, a strong Anglo-American influence and the tradition of subtitling rather than dubbing foreign television shows and films.

در واقع اینجا فقط صحبت از تعداد زیادی از سوئدی‏ها و نه 90% شده. در هر حال یک آموزش زبان سوئدی به روش Pimsleur منتشر شده که البته تا جایی که من میدونم فقط 10 درسه ولی بالاخره برای یاد گرفتن آموزش سوئدی بد نیست. من خودم یک سال پیش قصد جدی داشتم که برم سوئد و مجموعه آموزش سوئدی را از اینجا تهیه کردم که متنوعه و مجموعه‏های مخلتفی را شامل شده. (من نمیدونم این کار مخالف قوانین سایت هست یا نه ولی اگه هست بگید تا لینک را بردارم)
The Dude: F*ck sympathy! I don't need your f*ckin' sympathy, man, I need my f*cking johnson!
Donny: What do you need that for, Dude?
From Movie "The Big Lebowski"
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، یه مهاجر ، mavarfan ، hamedrouhi ، alibati ، msar
مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی سوئد
طبق اطلاعاتی که در روی بورد سفارت سوئد وجود دارد و تجربیات دوستان مدارک زیر جهت درخواست برای اقامت دانشجویی نیاز است:
فرم 105031 (در دو نسخه)
تاریخ ورود و خروج را از ماه آگوست بنویسید.
دو قطعه عکس ۴×۶ تمام رخ، رنگی، بدون روتوش
عكاسی صاحبقرانیه نزدیك سفارت عكس مورد قبول سفارت را در كمتر از ۲۰ دقیقه تحویل می‌دهد، گرچه هیچ اجباری به گرفتن عكس در این عكاسی نیست.
فیش بانکی به مبلغ ۱٫۲۷۰٫۰۰۰ ریال به حساب جاری ۱۴۵۰ به نام سفارت سوئد نزد بانک صادرات شعبه صاحبقرانیه (كد شعبه ۳۱۳۵)
این شعبه بانك نزدیك سفارت است و تقریبا همیشه هم خلوت است. البته از شعب دیگر هم میتوانید پول را واریز كنید.
اصل پاسپورت و فتوکپی از تمام صفحات گذرنامه به غیر از صفحات سفید (در دونسخه)
صفحات دارای مهر خروجی و صفحه ای كه در آن نوشته شما همسر و بچه ندارید را هم كپی كنید.
حتما پاسپورت امضا شده باشد.
اصل پاسپورت همان موقع به شما برگردانده خواهد شد.
مدرک مالی نشان دهنده توان مالی متقاضی معادل ۷۳۰۰۰ کرون برای هر سال تحصیل که برای دوره دوساله فوق لیسانس برابر ۱۴۶۰۰۰ کرون (حدود ۲۳ میلیون تومان) خواهد شد. (در دو نسخه)
یك نسخه اصل و یكی كپی هم قابل قبول است.
حتما معادل دلاری یا كرون موجودی در پایین گواهی بانکی موجود باشد. اگر نبود خودتان بنویسید.
نامه admission دانشگاه (از سایت studera.nu) به اضافه یک كپی.
فرم شماره 135011 فقط مختص افراد متاهل علاوه بر فرم 105031
بیمه مسافرتی برای آن دسته از دانشجویانی که مدت تحصیل آنها یک سال و یا کمتر از یک سال است.
این بیمه نامه نیز از نزدیك سفارت قابل تهیه است.

دو فرم گفنه شده در بالا را هم از خود سفارت نیز می‌توانید دریافت کنید.

چگونگی پیگیری ویزای دانشجویی

زمان دریافت ویزای دانشجویی سوئد بسیار متغیر است و به طور متوسط بین ۳ تا ۸ هفته از زمان تحویل مدارک طول خواهد کشید.

برای پیگیری ویزا سه راه عمده وجود دارد:
تماس تلفنی با سفارت: شما میتواند از یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۲ تا ۴ بعدازظهر با سفارت سوئد با شماره زیر تماس بگیرید. برای این منظور شما باید شماره پرونده ۴ رقمی خود را بدانید.
تلفن: 23712200
تماس تلفن به اداره مهاجرت سوئد: شما ابتدا باید بدانید که پرونده شما توسط کدامیک از ادارات مهاجرت در سوئد بررسی می شود. با توجه به دانشگاهی که قبول شده اید، اداره مهاجرت مشخصی پرونده شما را بر عهده میگیرد.
شماره تلفن و آدرس آن اداره را می توانید از سایت زیر بیابید: http://www.migrationsverket.se/english/e...lagger.jsp
ارسال ایمیل به اداره مهاجرت سوئد: همچنین شما می توانید با اعلام نام و نام خوانوادگی و روز تولد، از طریق ایمیل از وضعیت ویزای خود با خبر شوید.

آدرس ایمیل: upplysningen@migrationsverket.se
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-11-12 ساعت 12:44)simba نوشته:  
(2010-11-12 ساعت 12:18)Rassler نوشته:  http://www.studyinsweden.se/Course-search/

راستش دوست عزیز زبان انگلیسی و سوئدی اصلا به هم شباهت ندارند. سوئدی کلا یک زبان مستقل است و یاد گرفتنش همان قدر زمان می‏بره که یاد گرفتن انگلیسی. اگر چه هر دو زبان، در گذشته خیلی دور یکی دو ریشه مشترکی داشته‏اند، ولی عملا زبانهای کاملا متفاوتی هستند.
سوئدی: هند و اروپایی > زبانهای آلمانی > آلمانی شمالی > اسکاندیناوی شرقی > سوئدی
انگلیسی: هند و اروپایی > زبانهای آلمانی > آلمانی غربی > آنگلو - فریشین > زبانهای آنگلیک > انگلیسی

در ضمن 90 درصد مردم سوئد به زبان انگلیسی صحبت نمی‏کنند. این مقاله ویکی پدیا را نگاه کنید: Languages of Sweden
این بخش:
نقل قول:Around 90% of Sweden's Roma people speak Romani, meaning that there are approximately 9,500 Chib speakers.
در واقع 90% به زبان رومانی صحبت می‏کنند. البته در همین مقاله هم نوشته شده که تعداد زیادی انگلیسی را متوجه میشوند و صحبت هم میکنند:
نقل قول:A majority of Swedes, especially those born after World War II, are able to understand and speak English thanks to trade links, the popularity of overseas travel, a strong Anglo-American influence and the tradition of subtitling rather than dubbing foreign television shows and films.

در واقع اینجا فقط صحبت از تعداد زیادی از سوئدی‏ها و نه 90% شده. در هر حال یک آموزش زبان سوئدی به روش Pimsleur منتشر شده که البته تا جایی که من میدونم فقط 10 درسه ولی بالاخره برای یاد گرفتن آموزش سوئدی بد نیست. من خودم یک سال پیش قصد جدی داشتم که برم سوئد و مجموعه آموزش سوئدی را از اینجا تهیه کردم که متنوعه و مجموعه‏های مخلتفی را شامل شده. (من نمیدونم این کار مخالف قوانین سایت هست یا نه ولی اگه هست بگید تا لینک را بردارم)

راستش من از درصد ها اطمینان نداشتم. اما اکثر فعلا یکسان هستن. مثلا فعل Sleep در سوئدی‏ میشه Sleepar یا Sit میشه sitten

راستی سایتی که من دادم فقط search نیست. اونجا میتونید تمامه اطلاعات لازم رو بدست بیارید. تازه همون طور که گفتم اصلا واجب نیست سوئدی‏ یاد بگیرید. انگلیسی کفاف میکنه. دانشگاه هم که کلا انگلیسی هستش. فروشگاه های بزرگ هم به زبان انگلیسی مصلط هستن و از این فروشگاه ها تقریبا میشه همه چی خرید

پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
(2010-11-13 ساعت 09:51)hassanrouhi نوشته:  سلام
فكر مي كنم اينجور مطالب هم تو تاپيك تحصيل در سوئد باشه.
من كه نفهميدم چه اتفاقي افتاده كه مي گين تحصيل در سوئد اسان شده؟حتما شهريه 20تا 50ميليون در سال اسان كرده شرايط رو؟ اگه ميشه بيشتر توضيح بدين

من حرفی از قیمت نزدم

اینش راحت شده که تقریبا تمام کسانی که اپلای میکنن قبول میشن. تازه دیگه اصلا لازم نیست سوئدی یاد بگیرید. دانشگاه که زبانش انگلیسی هستش اون که به کنار، تمام فروشگاه ها در محله دانشگاه که خوابگاه هم اونجاس به زبان انگلیسی صحبت میکنن
پاسخ
یعنی هرکی اقدام کنه مشکلی برای مهاجرتش وجود نداره؟و یه سوال زمان برای اقدام گذشته یا نه
پاسخ
(2010-11-13 ساعت 16:57)mohammad.maleki نوشته:  یعنی هرکی اقدام کنه مشکلی برای مهاجرتش وجود نداره؟و یه سوال زمان برای اقدام گذشته یا نه

15 January
15 August

ترم های سوئد در 15 ژانویه و 15 اگست شروع میشن. مشکل مهاجرت با مشکل اپلای فرق میکنه. اگه تهران هستین برین سفارت اگر هم نیستید ارزشش رو داره که برید. میتونید در مورد گرفتن ویزا اطلاعات بدست بیارید. در حال حاضر سوئد کمترین مشکلات اپلای رو داره. بازم میگم برید سفارت سوئد

پاسخ
سلام
كسي كه براي درس مي خواد بره به نظرم نروژ بهتره با اين شرايط. مگر اينكه باباي طرف ميلياردر باشه كه بتونه براي مثلا يه ارشد 100تايي كنار بذاره .تازه بازم با اين خرج امريكا مياد وسط و كانادا و ....
كلا هيچ كشوري مشكل اپلاي نداره. مشكل ويزاست كه بجز فرانسه و اسپانيا و يه خورده پرتغال بقيه هم هيچ مشكلي ندارن . فنلاند و نروژ هم امسال كسيو نديدم كه ريجيكت شه و همه رفتن
كلا سوئد با اين كارش غير مستقيم به جهان سومي ها گفت نيايين .
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، ParsTrader ، msar
من تهرانم و به سفارت نزدیکم یک بارهم رفتم ولی تا وقت نداشته باشی هیچ کاری نمیشه کرد فقط باید وقت گرفت که اصلا پاسخگو نیستن نه با تلفن نه با ایمیل!!!!!!!
سي كه براي درس مي خواد بره به نظرم نروژ بهتره
شرایط دریافت اقامت تحصیلی در نروژ چیه؟
ایا شرایط اسونی داره یا سخته
اصلا اگه ترم شروع شده باشه بازهم میشه رفت و صبر کرد تا ترم بعد؟
پاسخ
نروژ سالي يه بار دانشجو مي گيره بر خلاف سوئد كه دو بار ميگيره
وقت براي اپلاي كردنم هست.
دانشجوي ارشد جز سوابقش براي گرفتن اقامت به حساب نمياد
اما دانشجوي دكترا بعد از 3 سال مي تونه اقامت دائم رو بگيره . البته بعضي ها ميگن 5سال كه من 3سال رو بيشتر اطمينان دارم.
در هر صورت از سوئد خيلي بهتره كه سوابق تحصيلي اصلا تاثيري نداره تو روند اخذ اقامت .كلا نروژ در شرايط حاضر گزينه ي خيلي بهتريه
پاسخ
من به طور کلی عرض میکنم. سوئد بی شک بهترین کشور اسکاندیناوی هستش. درصد نژاد پرستی بسیار کمتره. وقتی میگید ایرانی هستید بیشتر مشتاق میشن تا با شما دوست شن تا بگن این تروریتسه.

تازه ندونستن سوئدی واقعا هیچ تاثیری نداره. اونایی که شما باید باهاشون صحبت کنید انگلیسی بلدن. تازه سوئد فقط دانشگاه هاشو پولی کرده. خدماتی مثل خدمات پزشکی هنوزم مجانی هستن (تحت شرایط)

بعدشم من اطلاعاتمو در اختیار شما میزارم. سوئدی نیستم که الکی تعریف کنم. تازه توی سوئد ایرانی هم زیاده
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، *Mohsen* ، msar
شما هر دو درست میگید ولی با شرایط من که هر دوی شما صد در صد میدونید من سریع ترین راه برای رفتنم کدومه؟
سوئد - نروژ - ...
پاسخ
(2010-11-13 ساعت 19:00)hassanrouhi نوشته:  سلام
كسي كه براي درس مي خواد بره به نظرم نروژ بهتره با اين شرايط. مگر اينكه باباي طرف ميلياردر باشه كه بتونه براي مثلا يه ارشد 100تايي كنار بذاره .تازه بازم با اين خرج امريكا مياد وسط و كانادا و ....
كلا هيچ كشوري مشكل اپلاي نداره. مشكل ويزاست كه بجز فرانسه و اسپانيا و يه خورده پرتغال بقيه هم هيچ مشكلي ندارن . فنلاند و نروژ هم امسال كسيو نديدم كه ريجيكت شه و همه رفتن
كلا سوئد با اين كارش غير مستقيم به جهان سومي ها گفت نيايين .

سلام
منم نظرم اینه که اصلا راحت نشده فقط دانشگاه های ان کشور پولی شده
پولی شدن راحت شدن نیست درسته که ایرانی زیاده اما دلیل نمیشه ما سالی 30 40 میلیون پول بدیم منم نظرم اینه که الان برای درس خوندن نروژ خیلی بهتره فقط نمی دونستم اب وهوای سوئد هم مثل نروژه از این نظر هم برتری نداره
نکته :
تحصیلات فوق لیسانس و به طور کل ویزای تحصیلی ارزشی برای اقامت دائم در نروژ ندارد.
تحصیلات دکترا که در دانشگاه استخدام شده باشید و حقوق دریافت کنید و ویزای کار داشته باشید در نروژ بعد از 3 سال می توان تقاضای اقامت دائم کرد.

بعد از 7 سال اقامت دائم در نروز می توان شهروند شد
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
(2010-11-13 ساعت 22:32)mohammad.maleki نوشته:  شرایطشو کسی دقیق میدونه از کجا و چجوری باید اقدام کرد؟

تا جایی که من میدونم نروژ کارشناسی به زبان انگلیسی نداره. البته مطمئن نیستم.

مثلا سری به بهترین دانشگاه نروژ بزنید:
http://www.uio.no/english/studies/admission/

نوشته:
All Bachelor programmes at the University of Oslo are taught in Norwegian.
تمام رشته های کارشناسی به زبان نروژی تدریس میشوند

تازه تعداد رشته های کارشناسی ارشد بسیار محدود تر از سوئد هستش. ولی در عوض راحت اند

حالا شما میخوایید کارشناسی بخونید نه؟ پس از خیر نروژ بگزرید.مگر اینکه بخوایید نروژِ یاد بگیرید. راستی اسم کامل رشته خودتونو به من بگید تا من بقیه کارهای اپلای رو به شما بگم

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان