کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون و آزمايشات پزشكي
(2017-04-22 ساعت 14:06)omid1313 نوشته:  درود دوست عزیز
مرسی که تجربیاتتون را به اشتراک گذاشتید.
فقط با اجازتون این رو اضافه کنم که آزمایش آبله مرغان حتما باید IgG باشه تا مورد قبول سفارت باشه و این رو حتما هم به پزشک و هم آزمایشگاه باید یادآوری کرد(البته پزشک پاستو در جریانه ولی پزشکان دیگه شاید ندونند)
نیازی به مراجعه دوستان غیر تهرانی به انستیتو پاستور نیست و این دوستان میتونند با مراجعه به هلال احمر و یا مراکز بهداشت مراکز استان ها ، کارت واکسن بین الملی را با هزینه کمتر (حدود بیست هزار تومان نسبت به 99 هزار تومن پاستور) تهیه کنند.
هزینه واکسیناسیون در خارج از کشور بسیار بسیار بیشتره( شاید ده برابر) برای مثال هزینه مدیکال دبی 975 درهمه که اگر این فردی که ایشون معرفی کردند برای یک نفر 2340 درهم پرداخت کرده یعنی اینکه 1365 درهم ( به نرخ اردیبهشت 96 حدود یک میلیون چهارصد هزار تومان) هزینه واکسن پرداخت کردند.
(2017-04-22 ساعت 02:01)mahziar_69 نوشته:  دوستان سلام
بنده در تاریخ 29/1/96 به مرکز واکسیناسیون پاستور مراجعه کردم و تصمیم گرفتم تجربیاتم رو در اختیار دوستان قرار بدهم.
نکته 1- اولین کاری که میکنید در شهر خودتون به یک پزشک مراجعه کنید که براتون آزمایش آبله مرغان را بنویسه و بعد از انجام آزمایش نتیجه رو با خودتون  به مرکز پاستور ببرید.
نکته 2- تمام کارتهای واکسیناسین از دوران کودکی تا به حال رو همراه خودتون ببرید.
تجربه ی شخصی: بعد از ورود به مرکز من رو به اتاق ماره 3 راهنمایی کردن که پس از تحویل پاسپورت و کارتهای واکسیناسیونم  بررسی کردند و مشخص شد که به 3 واکسن آنفولانزا، دیفتری-کزاز و MMR نیاز دارم. دو واکسن اول رو زدم و الان باید واکسن MMR رو میزدم ولی قبل از اون باید نتیجه ی جواب آبله مرغانم مثبت میبود. خلاصه با راهنماییشون در ساعت 9 صبح به آزمایشگاه دوازده فروردین در خیابان امام خمین مراجعه کردم و به من گفتند که تا ساعت 14 جواب آزمایشم آماده میشه. خلاصه به هر التماسی که بود تا ساعت 12:20 جواب آزمایش رو گرفتم و خودم رو به درمانگاه بهگر واقع در خیابان آزادی رسوندم که متاسفانه پزشکی که واکسن رو تزریق میکنه فقط تا ساعت 12:30 حضور داره و خداروشکر شانس آوردم قبلش تماس گرفتم و خودم رو رسوندم و کارم رو انجام دادم، بعد دوباره به مرکز پاستور مراجعه کردم و با نشون دادن جواب آزمایش و گواهی تزریق پزشک کارت واکسیناسین بین المللی من تکمیل شد.
نکته3- واکسن هپاتیت 3 مرحله ای است و کل دوره ی 3تا واکسن 6 ماه طول میکشه ولی شما نیاز نیست قبل از ورود به آمریکا هر سه دوره رو تزریق کرده باشید. پس اگر سه دوز رو کامل تزریق نکردید زمان تزریق رو جوری تنظیم کنید که هنگام مراجعه به مراکز مدیکال بیش از یک ماه از زمان تزریقتون نگذشته باشه. در کل پس از ورود به آمریکا باید دوره ی واکسیناسینتون رو کامل کنید قبل از گرفتن کارت سبز.
نکته4- حرف اون هایی رو که میگن هزینه اش توی دوبی یا آنکارا زیاد نیست رو گوش ندید. یکی از دوستان من توی همین هفته در دوبی 4 عدد واکسن زد+ عکس از قفسه سینه 2340 درهم هزینه پرداخت کرد و من حدود 150 هزارتومان شد کل هزینه ی تزریقاتم.
میدونم که خود من هم باید دوباره هزینه پرداخت کنم در مدیکال دوبی ولی فقط هزینه ی عکس X-Ray و فرمی که میخوان واسم پر کنند رو پرداخت خواهم کرد که صد درصد خیلی کمتره.

ببخشید خیلی طولانی شد، دوست داشتم با جزییات توضیح بدم چونکه خود من هم همین سوالات رو داشتم و خوشحال میشم که به بقیه اطلاعات کافی بدم.
موفق باشید.
من در ايران كارت بين اللملي واكسن گرفتم بعد رفتم انكارا براي من حدود ١٤٠ دلار اگه اشتباه نكم يا مبلغ كمتري شده بود ولي اونهايي كه كارت نداشتن ٦٠٠ تا ٦٥٠ دلار بود كه بايد پرداخت مي كردن به نظر من كارت ايران بگيريد بهتره ولي يكم بخاطر اينور اونور رفتنش وقت گرفته مي شه ، بازم خوبه شما همه رو در يك روز انجام دادي ...
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر007 ، omid1313
سلام بر دوستان گرامی
اخیرا" برای من نامه interview letter آمده و تاریخ مصاحبه را 24 خرداد تعیین کرده اند. متاسفانه فرزندم روز 22 خرداد امتحان نهایی سوم دبیرستان داره و به همین دلیل نمی تونم 22 برای مدیکال در آنکارا باشیم. تاریخ امتحان را نمی شه عوض کرد.به دکتر اونگان ایمیل زدم و موضوع را شرح دادم و گفتم که روز 23 خرداد میایم برای مدیکال و 24 هم می ریم مصاحبه. ایشان جواب داده که نمی تونه قول بده که جواب آزمایشات را همان روز 23 خرداد به ما بده. حالا من موندم که چه کار کنم! اگر وقت مصاحبه را کنسل کنم وقت جدید ممکنه برای 2 ماه بعد باشه.
اگر نتیجه مدیکال برای روز مصاحبه آماده نباشه چی می شه؟ آیا مصاحبه انجام میشه و فقط نقص مدرک می خوریم یا اصلا" مصاحبه انجام نمی شه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-26 ساعت 23:15)JAVID2015 نوشته:  سلام بر دوستان گرامی
اخیرا" برای من نامه interview letter آمده و تاریخ مصاحبه را 24 خرداد تعیین کرده اند. متاسفانه فرزندم روز 22 خرداد امتحان نهایی سوم دبیرستان داره و به همین دلیل نمی تونم 22 برای مدیکال در آنکارا باشیم. تاریخ امتحان را نمی شه عوض کرد.به دکتر اونگان ایمیل زدم و موضوع را شرح دادم و گفتم که روز 23 خرداد میایم برای مدیکال و 24 هم می ریم مصاحبه. ایشان جواب داده که نمی تونه قول بده که جواب آزمایشات را همان روز 23 خرداد به ما بده. حالا من موندم که چه کار کنم! اگر وقت مصاحبه را کنسل کنم وقت جدید ممکنه برای 2 ماه بعد باشه.
اگر نتیجه مدیکال برای روز مصاحبه آماده نباشه چی می شه؟ آیا مصاحبه انجام میشه و فقط نقص مدرک می خوریم یا اصلا" مصاحبه انجام نمی شه؟
سلام دوست عزيز
بنظر من شما مي تونيد دو تا كار انجام بديد
يكي اينكه بريد آزمايشاتون رو روز بيست و سوم انجام بديد و توي سفارت اعلام كنيد كه جواب آزمايش ها رو بعدا براتون ارسال مي كنند اينو من تو سفرنامه بعضي از دوستان خوندم اگه ويزاي يك ضرب بگيريد كه چند روز طول ميكشه تا ويزا صادر بشه و تا اون موقع جواب آزمايش ها دستشون رسيده و اگه ap بخوريد هم كه بعد آزمايش ها دستشون ميرسه.

دوم اينكه يه مقدار بيشتر هزينه كنيد يعني يه پنج شنبه يا جمعه ( هجدهم خرداد ) صبح بريد آنكارا آزمايش بديد و شب برگريد به ازاء‌ هر نفر حدودا يك ميليون تومان هزينتون بيشتر ميشه

پاسخ
تشکر کنندگان: JAVID2015 ، علیا
سلام به همگی دوستان
کسی میدونه واکسن mmr را چه زمانی تزریق کنم که واسه سفارت به مشکل نخورم
Case:cr1
Uscis recevied:4february 2016
Approved:2june2016
NVC welcome letter:12july2016
Case number:14september2016
Email naghse madrak:26november2016
Emaile naghse madrake boland bala?:4february 2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
وقت مصاحبه رو از کجا باید ببینیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-02 ساعت 12:50)setaree نوشته:  سلام به همگی دوستان

mmr bayad toye 2 nobat zad ba fasele yek mahe , , shoma ke kart vaksinasion az pastor mikhayd begirid khodeshon beheton migan koja bayad bezanid moarefi mikonan , yebar ham bezanid toye kart vaksenadion minevisan, age nobat dovom iran bodid mitonid bezanid age be nobate dovom naresid , ghablesh interview dashtid sefarat adlan mohem nis , hamon yedone kafiye gir nemidan khode dr sefarat ghable az interview ke shomaro moayene mikone vaksanibkam dashte bashid mixane va polesham migire ... shoma yek mah ya 2 mah ghable inke nobate interviwe mishe berid donbale kart vaksenadion beynol melsli az pastor begirid..
پاسخ
تشکر کنندگان: setaree
(2017-06-02 ساعت 13:08)bahmantech نوشته:  
(2017-06-02 ساعت 12:50)setaree نوشته:  سلام به همگی دوستان

mmr  bayad  toye  2  nobat zad ba fasele yek mahe  ,  ,  shoma ke kart vaksinasion az pastor mikhayd begirid  khodeshon beheton migan koja bayad bezanid  moarefi mikonan ,  yebar ham bezanid  toye kart vaksenadion minevisan, age nobat dovom  iran bodid mitonid bezanid age be nobate dovom naresid  ,  ghablesh interview dashtid sefarat  adlan mohem nis ,  hamon yedone kafiye gir nemidan khode dr sefarat ghable az interview  ke shomaro moayene mikone vaksanibkam dashte bashid mixane  va polesham migire ... shoma yek mah ya 2 mah  ghable inke nobate interviwe mishe  berid donbale kart vaksenadion  beynol melsli az pastor begirid..

Khili azaton mamnonm k rahnamai kardid ,
پاسخ
تشکر کنندگان: bahmantech
منم مثل بقیه دوستان تجربم به اشتراک بزارم.
من رفتم انیستو پاستور تهران حدود 100 هزار تومان واسه کارت واکسیناسیون بین المللی گرفتن مبلغ خیلی کمی شاید 9 هزار تومان واسه واکسن دیفتری کزاز ، همینطور خودشون تست ابله مرغان گرفتن و از انجا نزدیکترین ادرس رو به خودم گرفتم برای واکسن mmr بقیه واکسن ها هم که به سن من نمی خورد.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
سلام دوستان
همسر و فرزند یکساله من منتظر هستند که برای مصاحبه به ابوظبی بروند
سوالاتی برای واکسیناسیون و معاینات پزشکی دارم،
- چند روز قبل از مصاحبه باید برای معاینات پزشکی به ابوظبی برویم ؟
- در دوبی و ابوبظبی چه مرکزی بهتر است ؟ که هم از نظر هزینه مناسب باشد و هم از نظر جوابدهی ؟آیا نام آنخا را میدانید ؟
این مراکز معمولا چه روزهایی پاسخگو نیستند و تعطیل هستند ؟
- آیا قبل از سفر گرفتن کارت بیین المللی واکسیناسیون از مرکز پاستور در تهران تاثیری در معاینات آنجا دارد ؟
- با توجه به اینکه فرزند من یکسالش است و کارت واکسنهای زده شده در ایران را دارد آیا در آنجا ممکن است دوباره به او واکسن بزنند و یا عکسی رادیولوژی از او بگیرند ؟
- همچنین کارت واکسن همسر من گم شده است و طبیعتا مدرکی که بخواهیم نشان دهیم در دوران کودکی چه واکسنهایی زده نداریم آیا ممکن است در آنجا ایراد بگیرند ؟

با تشکر از شما دوستان عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-18 ساعت 12:45)nima_77 نوشته:  سلام دوستان
- در دوبی و ابوبظبی چه مرکزی بهتر است ؟ که هم از نظر هزینه مناسب باشد و هم از نظر جوابدهی ؟ آیا نامی از این مراکز را میدانید ؟
- این مراکز معمولا چه روزهایی پاسخگو نیستند و تعطیل هستند ؟
- آیا قبل از سفر گرفتن کارت بیین المللی واکسیناسیون از مرکز پاستور در تهران تاثیری در معاینات آنجا دارد ؟
- با توجه به اینکه فرزند من یکسالش است و کارت واکسنهای زده شده در ایران را دارد آیا در آنجا ممکن است دوباره به او واکسن بزنند و یا عکسی رادیولوژی از او بگیرند ؟
- همچنین کارت واکسن همسر من گم شده است و طبیعتا مدرکی که بخواهیم نشان دهیم در دوران کودکی چه واکسنهایی زده نداریم آیا ممکن است در آنجا ایراد بگیرند ؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-18 ساعت 12:47)nima_77 نوشته:  
- در دوبی و ابوبظبی چه مرکزی بهتر است ؟ که هم از نظر هزینه مناسب باشد و هم از نظر جوابدهی ؟ آیا نامی از این مراکز را میدانید ؟

سلام به شما دوست عزیز

- حدود سه روز قبل مصاحبه ولی جمعه مراجعه نکنید...
اگه دوشنبه مصاحبه دارید بهترین زمان پمج شنبه هست...

-مرکز NMC
-معمولا جمعه
- قطعا هزینه شما رو خیلی پاییین میاره...نهایتا 100 هزار تومن میشه ولی اونجا خیلی بیشتر این حرفها هست...
-واکسن رو معمولا قبول میکنند. و دوباره نمیزنن.
- باید به پاستور مراجعه کنید و اونجا کارت بین المللی بگیرید در دوبی هیج چیزی رو جز این قبول ندارن...

بهترین محل پاستور تجریش هست.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
خیلی ممنون از راهنماییتان
(2017-06-21 ساعت 00:49)armehraboon نوشته:  

سلام به شما دوست عزیز

-مرکز NMC
-معمولا جمعه
- قطعا هزینه شما رو خیلی پاییین میاره...نهایتا 100 هزار تومن میشه ولی اونجا خیلی بیشتر این حرفها هست...
- باید به پاستور مراجعه کنید و اونجا کارت بین المللی بگیرید در دوبی هیج چیزی رو جز این قبول ندارن...

پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
آیا مرکز NMC در ابوظبی نیز وجود دارد؟ و قبل از رفتن به آنجا باید وقت بگیرم؟ و برای آزمایشات باید شرایط خاصی مانند ناشتا بودن را دااشت ؟

(2017-06-21 ساعت 00:49)armehraboon نوشته:  

سلام به شما دوست عزیز

-مرکز NMC
-معمولا جمعه

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-22 ساعت 10:58)nima_77 نوشته:  آیا مرکز NMC در ابوظبی نیز وجود دارد؟ و قبل از رفتن به آنجا باید وقت بگیرم؟ و برای آزمایشات باید شرایط خاصی مانند ناشتا بودن را دااشت ؟

به ترتیب: بله، بله، خیر!
Smile

(2017-06-21 ساعت 00:49)armehraboon نوشته:  سلام به شما دوست عزیز

-مرکز NMC
-معمولا جمعه

پرونده: EB1
حرفه: فیلمساز
اپروو شدن پرونده: خرداد 95
ارسال مدارک هویتی به ان وی سی: مرداد 95
تاریخ مصاحبه: آذر 95
نتیجۀ مصاحبه: AP
سفرنامه
کلیرنس: ---
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان یه سوال خدمتتون داشتم من پنج شنبه مصاحبه ام هست برای ازمایشات پزشکی در ابوظبی باید سه روز زودتر یعنی یک شنبه برم اما ایا میشه یکشنبه عصر برم چون پروازم ساعت 12 ظهر روز یک شنبه هست یا میتونم دوشنبه انجام بدم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان