کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نکاتی که شما را در مورد یادگیری بهتر زبان انگلیسی کمک میکند
(2011-10-21 ساعت 12:25)parisrose22 نوشته:  سلام
تشکر میکنم از تمام راهنماییهاتون و ممنون
من راستش عضو این سایت livemoca شدم اما بعد از اینکه چند درس رو رد کردم از من مبلغی به عنوان کارمزد جهت ادامه درس خواست ظاهرا سابتش پولی هست چکار باید کرد؟
لطفا راهنمایی بفرمایید

سایت پولی نیست
یعنی میتوانید از خدمات رایگانش استفاده کنید
بعضی وقت ها به شما توصیه میکند که از سرویس های پولی اش استفاده کنید که شما میتوانید آن را نادیده بگیرید
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، kavoshgarnet ، arman_m ، maaref ، behfaza
من هم با اجازه دوستان نکته ای رو عرض میکنم و اینکه ابتدا دانش انگلیسی خودتون رو در یک امتحان رسمی
محک بزنین حتی اگه فکر میکنین که بالای متوسط هم هستید.
دوم اینکه در کنار مطالعه ای که شخصا انجام میدین حالا از هر منبعی داشتن یک معلم حرفه ای و خوب بسیار مفید هست که تک به تک با شما کار کنه و خصوصا اینکه باهاتون مرتب مکالمه داشته باشه.
درست که این روش پر هزینه هست ولی باور نمیکنید که چند مقابل اون هزینه براتون مفید فایده خواهد بود.
مهمترین چیزی که اکثر مهاجران رو ازار میده همین عدم تسلط به زبان هست و 1 جورایی سرنوشت و اینده مهاجر رو رقم میزنه. معنی عدم تسلط به زبان نه اینست که شما کم میارید یا کار خوب نمیگیرید یا غیره بلکه ترجمه اصلی اون از دست دادن اعتماد به نفس است که این اخری معادل خیلی چیزهاست.
امیدوارم برداشت منفی یا هول برانگیز از این توصیه نداشته باشید و منظور اینست که کمی بیشتر فکر کنیم.
معمولا اکثر ما در ایران دانش انگلیسی مون رو دست بالا میگیریم و این شروع انحراف هست و توصیه ام برای شرکت در یک ازمون رسمی مثل ایلس برای همین بود گرچه به عقیده شخصی خودم این ازمون دانش انگلیسی کسی رو محک نمیزنه ولی به هر حال کاچی به از ...
در پناه حق
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
من برای لسنینگ و سپیکینگ کلاس میرم ولی اصلا و ابدا راضی نیستم
مربیمون کسیه که حدود 10 ساله استرالیا و کانادا بوده
مسائلی که کلاس داره، باعث شده من به این فکر کنم که دیگه کلاس نرم چون هزینه ی سنگینی داره و نتیجه ی کم
برای هر جلسه 80 دقیقه ای 13 تمن میگیرند
اگر مربیتون استاد آموزش زبان نباشه، کلاس رفتنتون وقت تلف کردنه
تو لینکایی که دوستمون بالا داده بود، سایت http://talkenglish.com خیلی روان و قوی روی لسنینگ کار کرده
پاسخ
(2011-10-28 ساعت 01:23)Parniyan نوشته:  خواهش میکنم، کدوم یکی مشکل داره؟

سلام. من قسمت دوم جزوه رو نتونستم دانلود کنم.
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3
(2011-10-28 ساعت 23:16)Haghighat نوشته:  
(2011-10-28 ساعت 01:23)Parniyan نوشته:  خواهش میکنم، کدوم یکی مشکل داره؟

سلام. من قسمت دوم جزوه رو نتونستم دانلود کنم.

یک بار دیگه میزارمش، خودم امتحان کردم درست کار میکرد!

فایل‌های پیوست
.pdf   Writing2.pdf (اندازه 3.05 MB / تعداد دانلود: 178)
نوع ویزا: k1 (نامزدی)
اولین اقدام:2010/sep/25
مصاحبه: 13 ،جولای 20۱۱ - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: ۱۲ روز
کلیر: ۲۵ جولای 2011
تاریخ گرفتن ویزا: ۱۹ آگست 2011
طول مدت پروسه :۱۰ ماه

و خدایی که در این نزدیکیست . . .
.
پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat ، SH1A2R3 ، nimar123 ، maaref ، pari pariaaa
(2011-10-30 ساعت 18:28)nimar123 نوشته:  این قواعد پایین کل قواعد زبان اسپرانتو که از همه زباهای دنیا کامل تر و ساده تر من هر وقت این قواعد میبینم حرص میخورم چرا باید یک کتاب 2000 صفحه را بخونم تازه توی صفحه آخرش نوشته تاکنون موفق شده ایم چهل درصد زبان انگلیسی را به صورت قواعد در بیاوریم چی میشود انگلیسی هم این گونه علمی بود یعنی من در 10 جلسه دیپلمش و گرفتم قکر کنم برای لیسانسش دو تا 15 جلسه و مربی هم فقط بعد از دیپلم 15 جلسه خیلی ساده بود البته در ایران خیلی به این زبان اهمیت کسی نمیده و خوب یادگیریش فایده ای هم نداره مثلا یاد بگیرید چه کار کنید من هم یاد گرفتم فقط بخاطر چند زبانی شدن بود و تبادل بین زبانها .. همین
(خواندن قواعد پایین هم کمک در یادگیری زبان انگلیسی میکند چون خلاصه ای از همه قواعد جهان است)
-------------------------------------
مرجع : http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B...8%AA%D9%88
من از شما بابت این اطلاعات ممنونم
ولی واسه من سواله که این توضیحات به چه درد ما در یادگیری زبان انگلیسی میخوره؟

پاسخ
تشکر کنندگان: pefa ، hitab ، humsun
(2011-10-28 ساعت 14:21)pefa نوشته:  من برای لسنینگ و سپیکینگ کلاس میرم ولی اصلا و ابدا راضی نیستم
مربیمون کسیه که حدود 10 ساله استرالیا و کانادا بوده
مسائلی که کلاس داره، باعث شده من به این فکر کنم که دیگه کلاس نرم چون هزینه ی سنگینی داره و نتیجه ی کم
برای هر جلسه 80 دقیقه ای 13 تمن میگیرند
اگر مربیتون استاد آموزش زبان نباشه، کلاس رفتنتون وقت تلف کردنه
تو لینکایی که دوستمون بالا داده بود، سایت http://talkenglish.com خیلی روان و قوی روی لسنینگ کار کرده
سلام
درخصوص آموزش زبان , من هم به مانند بسیاری از دوستان , مخصوصا" پا به سن گذاشته هایی همچون ما (سن بالای 30 ) مشکلات بسیاری در امکان اختصاص وقت مناسب جهت تمرین و گوش کردن به زبان انگلیسی داریم.شروع کنم از بچه ها وبچه داری: بیدار شدنشان, آماده رفتن به مهد یا مدرسه, اختصاص لوازم صوتی وتصویری به آنها ,تصرف کامل کامپیوترها وگیم بازی, روزهای تعطیل که بماند, گوش کردن به آهنگهای روز PMCوسریالهای عشق ممنوعه , ازل و.....
پس عملا" تا خوابیدن بچه ها که آن زمان هم دیگر رمقی برایمان نمانده وخیلی روزها خودمان زودتر از آنها خوابیم.Smile
در محیط کار هم که مشکلات فراوان وعدم امکان برنامه ریزی روزانه وجود دارد .
من آموزش زبانم رو از 3 سال پیش شروع کردم و علت پافشاری جهت یادگیری زبان حضورم در چند نمایشگاه صنایع دستی بود که عملا" باید با توریست برخورد مستقیم و هنری وتجاری میشد و به نوعی نحوه برخورد با توریستها و اهمیت پاسخ گویی برای همگان آشکار
من سالها پیش چند بار کلاسهای آموزشی زبان از جمله ک... و آ. را شرکت کرده بودم ولی در هر صورت امکان ادامه وتکرار برایم نبود از تنبلی خودم گرفته تا بهانه بچه ها .
از 2 سال پیش جهت روز شنبه به مدت 2 ساعت از معلم خصوصی استفاده میکنم : به شرح زیر:
ابتدا متن انگلیسی و صوتی دروس VOA که فکر میکنم دوستان آشنایی کمی داشته باشند به مدت 45 دقیقه و باقی زمان رو به مکالمه از صنایع دستی گرفته تا خرید سیب زمینی به خونه بدون خجالت انجام میدیم.و چند سطری هم در خصوص مسائل کاری, اجتماعی؛ تهیه یک نامه تجاری, اداری.... انجام میدیم.
در خصوص تمرین متن ها هر کلمه ای رو روی یک تخته سیاه بعلاوه روی دفترم مینویسم وبرای یک هفته آینده این لغات مرتب تکرار میشه ودر طول 1 سال گذشته به واسطه این نوع تمرین با توجه به محدودیت های منزل در محل کارگاه آموزش ادامه دارد. نکته ای که هست امکان عدم تمرین در طول یک هفته گذشته به دلایل مختلف وجود داره ولی آن یک جلسه 2 ساعته را به هیچ عنوان کنسل نمیکنم.
پس از نظر من که توانستم تاحدودی در مکالمه و درک مطلب پیشرفت بکنم:
1- تمرین
2-عدم خجالت در صحبت کردن
3- یادگیری لغات کیلیدی
4-استفاده از نرم افزارbabylonدر کامپیوترم
5-عدم کنسلی کلاس یک روز در هفته
6- آخرین ومهمترین خواستن خودم بوده
البته فکر نکنید من در حد مترجم کتاب و زیرنویس فارسی فیلمها زبان بلدم ولی پیشرفتم از هر نظر خوب شده وفکر میکنم استمرار وتکرار این نوع تمرین در سالهای آینده قدرتم را بیشتر و بیشتر خواهد کرد.مطلب تمام والسلام

سال نو مبارك
http://vahidpottery.persianblog.ir
پاسخ
من یک نکته رو عارض بشم:

یک راه موثر و قوی برای یادگرفتن صحبت کردن به انگلیسی با دیگران هستش.

حرف زدن با یک نفر دیگه خیلی خیلی تاثیر داره تو یادگیری. چون هم کلمات تو زهنتون میمونه و هم تلفظ صحیح کلمات رو یاد میگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: saied-k ، ParsTrader ، wushu kung fu ، vahidansari ، sib 24 ، mavarfan ، pr.kia ، pari pariaaa ، shinna ، قرباني
دوستان میخوام در باره موضوعی صحبت کنم که هر زبان آموزی باهاش مشکل داره و این اینه

چگونه کلمات رو حفظ کنیم و آن ها رو فراموش نکنیم

1 - تا می تونید از کلمات جدیدی که یاد گرفتید استفاده کنید و در مکالمات خود به کار ببرید

با خودتون حرف بزنید

کنفرانس بدید یعنی مجموع کلماتی رو که یاد گرفتید در یک ورقه بنویسید و سعی کنید یک مطلب در موردش بنویسید و بعد ازش کنفرانس بدید

دوستان اینترنتی (پن پال ) پیدا کنید و براشون بنویسید از همون کلماتی که تازه یاد گرفتید

2- آروم باشید هر چقدر هم که تلاش کنید در هر صورت بعضی از کلمات رو فراموش میکنید

3- اگر شی رو دیدی سری معادل انگلیسی اون رو به زبان بیارید مثلا اگر در رو دیدید سری بگید door

4- در میان صحبت های که با دیگرا ن به فارسی میکنید به جای معادل فارسی کلمات از انگلیسیشون استفاده کنید مثلا:

من یک nail پیدا کردم

5- تا میتونید بخونید تجربه نشون داده کلماتی که بیشتر در جمله دیده میشن بیشتر به یاد میمونن مثلا: I

6- مرور کنید مرور کنید

هر شب کلماتی رو که یاد گرفتید مرور کنید
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
با این دوستمون کاملاً موافقم من حدود دوسال پیش چند تا کلمه انگلیسی یاد گرفتم و از اون ها تو صحبت هام استفاده کردم و تا الان اون کلمات هچوقت از ذهنم بیرون نرفته این کار باعث شد تا بیشتر به این روش رو بیارم.

به طوری که وقتی صحبت میکنم ابتدا جمله ای رو که به انگلیسی میدونم رو میگم بعد اگه طرف مقابل متوجه نشد فارسی جمله رو میگم باور کنید تاثیرش فوق العاده هستش.

با این روش هم به خودتون برای یاد گیری کمک کردید وهم به طرف مقابل برای درک بیشتر کلمات.

پاسخ
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، SH1A2R3 ، behfaza ، pari pariaaa
(2009-10-31 ساعت 10:26)ChairMan نوشته:  یه سوال؟
دوستان لهجه بریتیش بهتر هست یا امریکایی؟
شما کدام رو ترجیح میدهید؟
به نظر من لهجه بریتانیایی آRolleyesسونتر و بهتره
پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010
(2012-04-19 ساعت 19:16)پردیس نوشته:  
(2009-10-31 ساعت 10:26)ChairMan نوشته:  یه سوال؟
دوستان لهجه بریتیش بهتر هست یا امریکایی؟
شما کدام رو ترجیح میدهید؟
به نظر من لهجه بریتانیایی آRolleyesسونتر و بهتره

اصلا اینطوری نیست!
لهجه امریکن به مراتب آسونتره
امریکایی ها کلمات رو راحت تر تلفظ میکنن و آب و تاب بهش نمیدن اما من همیشه از شنیدن بریتیش لذت میبرم Smile
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
این " لو دادن " یا چوقولی کردن که نوشتی میشه tell on !
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: m9780 ، zaherbin ، kourosh2011 ، saied-k ، پروا
دوستان لینک یک سایت واقعا مفید که کاملا میتونه شما رو برای به سطح native رسوندن کمک کن
سایت پادکست های داره که شما میتونید دانلود کنید و توش در مورد اصطلاح های مختلف صحبت میکنند که فوق العاده س پیشنهاد میکنه حتما استفاده کنید

لهجشون هم کانادایی هست که اگر آشنا باشید کاملا فرق لهجه ی کانادایی رو با آمریکایی خواهید فهمید که به قول معروف یک ذره ظریف تره لهجه ی کانادایی و آمریکایی غلیظ تر

http://esl.culips.com/
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، maradona1986 ، pari pariaaa ، frr
سلام
یک سری فایل های صوتی بی بی سی هست بهمراه متن اونها که بنظر من بسیار برای لیسنینگ و ریدینگ مناسب هست راستش وقتش رو ندارم که همه رو با هم آپلود کنم اما هر چند وقت یکی از اونها رو میزارم فقط هر چی گشتم قسمت ضمیمه رو پیدا نکردم البته فعلا دو قسمت از اونها رو در 4شیر گذاشتم امیدوارم مفید باشه :
http://www.4shared.com/office/WBQ9Wotx/1...jects.html
http://www.4shared.com/mp3/oPOqd-hm/1001...r_web.html
http://www.4shared.com/office/9f3hTPLg/1...heart.html
http://www.4shared.com/mp3/4mfIVum3/1103...or_we.html

پاسخ
تشکر کنندگان: maradona1986 ، shimoda ، سمبل ، behfaza ، pari pariaaa

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان