کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نکاتی که شما را در مورد یادگیری بهتر زبان انگلیسی کمک میکند
tactics for listening, word skill,فیلم و تمرین همه جملاتی که یاد می گیرید سعی کنید جمله یاد بگیرید تا کلمه به قول خودشون take my word for it Smile
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، maaref ، SH1A2R3 ، majidusa01 ، battosai ، arman_m ، sepideh.razavi93 ، behfaza ، زری وحدتی
دوستان ابتدا پوزش می طلبم برای غیبتم مشغله های مختلفی دارم

خوب ابتدا جواب تک تکتون رو میدم و تشکر میکنم از دوستانی که جواب دوستان رو دادند و تاپیک رو خاموش نگه نداشتن

نقل قول:ارسال شده توسط majidusa01 - Sep-06-2011 09:08 PM
خیلی ممنونم می خوام سعی خودم رو بکنم خدا کنه که موفق بشم راستی شما رفتن به کلاس زبان رو پیشنهاد میدید یا تمرین درخونه رو...
باز هم به خاطر کمکتون ممنون.!!!!!

دوست من ابتدا باید بسنجید ببینید ارادتون چطوره اگه اراده ی قوی داری 100 در 100 تمرین در خانه با وسایل مختلف ولی اگر اراده ی ضعیفی داری برو کلاس زبان که به نظر من 1 در صد هم ارزش نداره!

نقل قول:ارسال شده توسط mitr.p - Sep-07-2011 11:36 AM
من تا دو سال پیش اینترچنج رو تموم کردم...اما همه یادم رفته
بنا به مشغله کاری نمیتونم کلاس برم و مجبورم در خونه تمرین کنم
کسی سی دی اموزشی زبان اون هم به لهجه امریکایی سراغ داره؟؟
معرفی کنه و یا احتمالا لینک دانلودش رو داشته باشه؟/
ممنون

به دلیل بین المللی بودن زبان انگلیسی متد های مختلفی توی نت وجود داره فقط کافیه سرچ کنید خود آموز های زبان انگلیسی

نقل قول:ارسال شده توسط majidusa01 - Sep-27-2011 06:41 PM
دوستان عزیز یه سوال خیلی مهم داشتم

چجوری میتونم دایره لغاتم رو بالا ببرم به طوری که یادم نره من خیلی تلاش می کنم اما هروقت میام با خودم مرور بکنم که چی یاد گرفتم میبینم هنوز در خانه اول هستم و هیچ پیشرفتی نداشتم لطفاًدر این مورد کمک کنید.!!!!

بزرگترین مشکل یک زبان آموز همینه که چطوری دایره لغات رو افزایش بده چون اگه سطح شنیداری و گفتاری بالای داشته باشه به شدت به دامنه لغات بالا نیاز داره تا بتونه به یک بومی برسه خوب پیشنهاد های من

فقط بخونید بخونید و باز بخونید مهم نیست چه چیزی ! تا یه چیز انگلیسی اومد دستتون بخونیدش و بعد لغاتش رو در بیارید و بعد از اون سعی کنید از اون مطلبی که خوندید کنفرانس بدید و سعی کنید لغات جدید رو به کار ببرید

دیکشنری رو فقط نگاه کنید یعنی سعی در حفظ کردن نکنید

نقل قول:ارسال شده توسط majidusa01 - Sep-28-2011 03:39 PM
دوستان گفتند با کتاب خواندن میشه دایره لغاتم رو بالا ببرم .

آیا باید وقتی داستان یا کتاب یا هرچیزی میخونم معنیش رو هم کنارش بخونم یا اول دو . سه بار مطالب انگلیسی رو بخونم وبعد برم سراغ معنی ؟

در ضمن از دوستان عزیز خیلی تشکر میکنم که سریع پاسخ دادند.

ابتدا کلمه ی مورد نظر رو حدس بزنید و بعد معنی انگلیسیش رو بخونید اگر فهمیدید دوباره مطلبی رو که اون کلمه توش به کار رفته بخونید ور اگر نفهمیدید برید معادل فارسیش رو بخونید

یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
چند نکته که خودم شخصا بهش رسیدم و دوست دارم اینجا به اشتراک بزارم:

1. راجع به لهجه، ویدئو های جالبی در Youtube هست
    این دو ویدئو از خانم amy walker هست، به نظر من نکات خیلی مهمی داره که برای همه مون می تونه مفید باشه.
    قسمت یک: http://www.youtube.com/watch?v=VJyTA4VlZus
    قسمت دوم: http://www.youtube.com/watch?v=DUx2T7gWCCA

این هم تقلید همین خانم از لهجه های برتیش، آمریکا، فرانسه و ...
    http://www.youtube.com/watch?v=R30D7v5RR...AAE6470D53

به نظر من انتخاب روش یادگیری خیلی مهمه
    مخصوصا اگه قراره پیشرفت زیادی رو در زمان کمی کسب کنید
  2. من در Livemocha.com عضو شدم و سعی میکنم با پیداکردن دوست، باهاشون نامه نگاری کنم، چت کنم و ... خودم رو در شرایطی قرار بدم که ضعف های زبانم در برقراری ارتباط، خودشو نشون بده و اول اونا رو رفع کنم
  3. خب بهترین حالت اینه که به یه انگلیسی زبان، با لهجه ی جایی که میخواید ساکن شید، در ارتباط باشید. و اون شخص حوصله داشته باشه و به شما تذکرات لازم رو بده و شما هم گوش بدین و نکات رو بگیرید.(اگه کسی با این مشخصات در دسترستون نیست، فعلا با روش قبلیم سر کنید)
  4. حفظ کردن جملات انگلیسی هم خیلی مفیده(شعر و آواز، مکالمه و ...)
  5. ویکیپدیای انگلیسی هم ادبیات ساده و مفیدی داره. بهش مراجعه کنید.
  6. کانالی در مسیر Sirus هست به نام English Club که فکر میکنم در آمریکا میشه اشتراکش رو از کابل گرفت، اون هم خیلی متونع و سرگرم کننده ست و همه جور برنامه ای به منظور آموزش داره. سایتش هم اینه: english-club.tv
پاسخ
من یه سری کتاب جدید یافتم که خودم می خوام حتما بخرم و استفاده کنم هر 4 تا skill رو داره به نامهای listening extra,reading extra, speaking extra ..... به نظرم خوب اومد.اگه کسی می شناسه لطفا راهنمایی کنه
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
سلام
تشکر میکنم از تمام راهنماییهاتون و ممنون
من راستش عضو این سایت livemoca شدم اما بعد از اینکه چند درس رو رد کردم از من مبلغی به عنوان کارمزد جهت ادامه درس خواست ظاهرا سابتش پولی هست چکار باید کرد؟
لطفا راهنمایی بفرمایید
خداوندا دستهايم خالي است ودلم غرق در آرزوها ,يا به قدرت بيكرانت دستانم را توانا گردان يا دلم را ازآرزوهاي دست نيافتني خالي كن .
[font=Impact]كوروش بزرگ[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، behzadb57 ، nimar123 ، soheilbadami ، SH1A2R3 ، arman_m ، sepideh.razavi93
(2011-10-21 ساعت 12:25)parisrose22 نوشته:  سلام
تشکر میکنم از تمام راهنماییهاتون و ممنون
من راستش عضو این سایت livemoca شدم اما بعد از اینکه چند درس رو رد کردم از من مبلغی به عنوان کارمزد جهت ادامه درس خواست ظاهرا سابتش پولی هست چکار باید کرد؟
لطفا راهنمایی بفرمایید

سایتهای بهتری هم هست که همیشه رایگان هستند. با جستجوی ساده و بررسی دقیق پیدا کنید. مانند:
http://www.learnamericanenglishonline.com/index.html

http://www.usalearns.org/index/welcome.c...e43a522d47

http://www.coolamericanenglish.com/videodirag.php

http://www.talkenglish.com/

http://www.free-english-study.com/

http://www.englisch-hilfen.de/en/

http://www.tolearnenglish.com/vi/

خوشبختانه سایتهای آموزش انگلیسی مثل قارچ رشد می کنند. نتیجه جستجوی این بار من با نتیجه جستجوی دو سه ماه پیش من خیلی متفاوته و سایتهای قدرتمند جدیدی اضافه شده اند یا رشد کرده اند.
پاسخ
دوستانی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند به نظر من اول اولویت را در فهمیدن و دوم در نوشتن و سوم در صحبت کردن و چهارم در تلفظ قرار دهند.

شما در آمریکا مجبورید که هر طور که طرف مقابل شما صحبت می کند آن را بفهمید و معمولا هم وقتی استارت می زنند سریع و پیوسته حرف می زنند و معمولا شما فرصت ندارید که بگویید لطفا آرامتر صحبت کنید.

در آمریکا در بسیاری موارد نیاز خواهید داشت تا برای درخواست چیزی یا ارائه توضیحی بنویسید و اگر نوشتن بلد نباشید پیشرفتتان کند خواهد بود.

برای صحبت کردن، شما برای شروع کار مجبور نیستید ادبی یا علمی یا فلسفی صحبت کنید و می توانید از کلماتی که بلد هستید استفاده کنید و بالاخره هر طور که شده منظور خود را برسانید و در محیط کم کم صحبت کردن خود را بهبود دهید اما اگر صحبت کردن شما در ابتدا هم خوب باشد رشد سریعتری خواهید داشت.

چرا تلفظ را در اولویت آخر قرار داده ام به خاطر اینکه در بیشتر ایالتهای آمریکا مهاجرین متنوعی وجود دارند که هر کدام لهجه خاص خودشان را دارند و حتی بعضا در مشاغل ارتباطی هم هستند. برای نمونه ما استادی ویتنامی برای درس جاوا داشتیم که انگار نصف زبانش رابریده بودند و من که یکماه اول نصف حرفهایش را حالیم نمی شد ولی به عنوان استاد در ترومن کالج پذیرفته شده بود. در شهرهای بزرگ که تنوع مهاجرین وجود دارد به سادگی لهجه های متفاوت را می فهمند.

یاد یک خاطره افتادم: اوایل ورودم صاحبخانه از من خواست سر مسیر یک واتر پمپ بخرم. من هم طبق تلفظ ایرانیها واتر را با ت غلیظ تلفظ کردم که خانم سیاهپوست فروشگاه چند بار با حالت سوالی واتر را مثل من تلفظ کرد و با نیشخندی مسخره آمیز به همکاراش نگاه کرد و من هم که می دانستم سیاه ها بیشتر و"ات" با فتحه ت تلفظ می کنند سریع گفتم واتع واتع پمپ که باعث خنده همکاراش شد و او هم لج کرد گفت چیزی که تو می خوای ما نداریم ولی بلافاصله همکارهاش مرا به قسمت مربوطه راهنمایی و عذرخواهی هم کردند. البته از همان موقع یاد گرفتم که بیشتر جاها ت، د تلفظ می شود.
باز هم برای دوستان ایرادگیر می نویسم که اگر تلفظ خوبی داشته باشید مسلما بهتر است.
پاسخ
کاوشگرعزیز مثل همیشه کارت عالی هستش یه سوال ازتون داشتم گرامر چقدر مهمه؟
یعنی بعضی ها بلدن یه چیزایی بنویسن اما گرامر رو زیاد بلد نیستن .
پاسخ
تشکر کنندگان: arman_m ، maaref ، behfaza
دوستان کسی برای بهتر شدن writing پیشنهادی داره؟ منظورم کتابی یا نرم افزاری ..؟ اگه کتابی باشه که ستپ ستپ باشه و از خیلی ساده شروع بشه فکر میکنم بیشتر به کار من بیاد. ممنونم
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: smebi2011 ، soheilbadami ، SH1A2R3 ، maaref ، sami_a ، behfaza ، زری وحدتی
(2011-10-24 ساعت 11:53)Haghighat نوشته:  دوستان کسی برای بهتر شدن writing پیشنهادی داره؟ منظورم کتابی یا نرم افزاری ..؟ اگه کتابی باشه که ستپ ستپ باشه و از خیلی ساده شروع بشه فکر میکنم بیشتر به کار من بیاد. ممنونم

دوست عزیز این جزوه را من از یک سایت گرفتم، اگه دوست داشتین بگین تا قسمته دومش رو هم بزارم

این جزوه هم شاید کمکتون کنه

فایل‌های پیوست
.pdf   Writing1.pdf (اندازه 3.58 MB / تعداد دانلود: 398)
.pdf   Writing_in_15_Minutes_a_Day-email.pdf (اندازه 1.11 MB / تعداد دانلود: 720)
نوع ویزا: k1 (نامزدی)
اولین اقدام:2010/sep/25
مصاحبه: 13 ،جولای 20۱۱ - آنکارا
مدت زمان کلیرینس: ۱۲ روز
کلیر: ۲۵ جولای 2011
تاریخ گرفتن ویزا: ۱۹ آگست 2011
طول مدت پروسه :۱۰ ماه

و خدایی که در این نزدیکیست . . .
.
پاسخ
(2011-10-24 ساعت 23:13)Parniyan نوشته:  
(2011-10-24 ساعت 11:53)Haghighat نوشته:  دوستان کسی برای بهتر شدن writing پیشنهادی داره؟ منظورم کتابی یا نرم افزاری ..؟ اگه کتابی باشه که ستپ ستپ باشه و از خیلی ساده شروع بشه فکر میکنم بیشتر به کار من بیاد. ممنونم

دوست عزیز این جزوه را من از یک سایت گرفتم، اگه دوست داشتین بگین تا قسمته دومش رو هم بزارم

ممنونم دوست من. جزوه خوبیه! تشکر از محبتتون. ممکنه بخش بعدی رو هم بگذارید. یک دنیا ممنون
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، Parniyan ، soheilbadami ، SH1A2R3 ، maaref ، behfaza ، pari pariaaa
(2011-10-24 ساعت 00:18)majidusa01 نوشته:  کاوشگرعزیز مثل همیشه کارت عالی هستش یه سوال ازتون داشتم گرامر چقدر مهمه؟
یعنی بعضی ها بلدن یه چیزایی بنویسن اما گرامر رو زیاد بلد نیستن .

گرامر پایه برای هر سه مهارت لازم هستش ولی برای شنیدن کمتر از صحبت کردن و برای نوشتن بیشتر از همه. در نوشتن گرامر اگر رعایت نشه ممکنه که خواننده نامه متوجه منظور نشه یا برداشت متفاوت داشته باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: majidusa01 ، humsun ، vahidansari ، SH1A2R3 ، arman_m ، maaref ، behfaza ، pari pariaaa ، زری وحدتی
(2011-10-25 ساعت 12:05)Haghighat نوشته:  

ممنونم دوست من. جزوه خوبیه! تشکر از محبتتون. ممکنه بخش بعدی رو هم بگذارید. یک دنیا ممنون

خواهش میکنم

این هم قسمته دومش

فایل‌های پیوست
.pdf   Writing2.pdf (اندازه 3.05 MB / تعداد دانلود: 254)

.
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، Haghighat ، SH1A2R3 ، arman_m ، maaref ، پروا ، saeedfweb ، behfaza ، pari pariaaa ، زری وحدتی
(2011-10-26 ساعت 23:15)Parniyan نوشته:  
(2011-10-25 ساعت 12:05)Haghighat نوشته:  

خواهش میکنم

این هم قسمته دومش
سلام دوست من. ممنونم از همکاری صمیمانت. راستش من یکم مشکل دارم در دانلودش. دانلود میشه ولی باز نمیشه ممکنه ایراد از آپلود فایل باشه؟
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، arman_m ، maaref ، behfaza
خواهش میکنم، کدوم یکی مشکل داره؟