کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه برندگان ۲۰۰۹ در سایر کشورها
persia,ezbob74 ,و سایر دوستانی که ایران زندگی نمی کنند. شماها برای واکسن چه کردید؟ همه واکسن ها رو دوباره زدید یا این که خود کی سی سی بهتون گفت کجا برید واکسن بزنید؟
تشکر کنندگان:
پرشیا جان این چیزی که شما می گی برای ایرانی هایی هست که فقط در ایران زندگی کرده اند ولی مثلاً اگر شما در دوبلین زندگی کرده ای بیشتر از 6 ماه، در هر حال باید مدرک سو سابقه از کشور ایرلند رو بگیری. درسته؟
تشکر کنندگان:
samirapakzad نوشته: persia,ezbob74 ,و سایر دوستانی که ایران زندگی نمی کنند. شماها برای واکسن چه کردید؟ همه واکسن ها رو دوباره زدید یا این که خود کی سی سی بهتون گفت کجا برید واکسن بزنید؟

سلام

من که هنوز نامه دومم نیومده ولی توی نامه دوم بهتون آدرس دکترهایی رو که مورد قبولشون هست میدن که شما حتما باید اونجا برید. من فعلا کزاز و دیفتری و یکی دیگه که یادم نیستو اینجا زدم و مدرکشو نگه داشتم.
شماره کیس: 2009AS17XXX
نامه قبولی: 08 6th May
ارسال فرمهای سری اول: 9th Jun 08
کارنت: 9th Feb 09
نامه دوم: 09 20s Mar از طریق ایمیل
معاینه پزشکی: 09 31st Mar
مصاحبه: 09 14th April
کلیرنس و ویزا: 09 31st Aug (پس از 130 روز)
هزینه قبل از ورود به آمریکا:1050€ نفری
ورود به آمریکا: 09 16th Nov
دریافت گرین کارت: 09 22nd Dec
تشکر کنندگان:
samirapakzad نوشته: پرشیا جان این چیزی که شما می گی برای ایرانی هایی هست که فقط در ایران زندگی کرده اند ولی مثلاً اگر شما در دوبلین زندگی کرده ای بیشتر از 6 ماه، در هر حال باید مدرک سو سابقه از کشور ایرلند رو بگیری. درسته؟

بله درسته.
تشکر کنندگان:
persia نوشته: سلام بابک جان

توی نامه دوم از شما سو پیشینه ایران رو خواسته بودند؟

من جمعه با سفارت آمریکا در دوبلین تماس گرفتم و ازشون درباره اینکه از ایرانیها سو پیشینه میخوان یا نه سوال کردم و گفتند که برو وبسایت رو چک کن. من هم گفتم که آنکارا و ابوظبی نمیخوان و قبلا هم توی وبسایت دولت آمریکا یه چیزی به نام Reciprocity پیدا کرده بودم که اطلاعات مربوط به تمام کشورهای دنیا رو از قبیل اینکه مثلا شناسنامه یا سو پیشینه و سابقه سربازی رو از کجا باید درخواست کرد رو پیدا کرده بودم. لینکشو میذارم:

http://travel.state.gov/visa/frvi/recipr..._3272.html

اگه ایران رو انتخاب کنید می بینید که برای سو پیشینه و سابقه سربازی زده "Unavailable" یعنی اینکه اطلاعاتی موجود نیست! منم بهشون گفتم که رفتم و Reciprocity چک کردم و برای سو پیشینه نوشته Unavailable و طرف گفت که اگه اینجوری گفته که لازم نیست با خودت بیاری اگه نداری و ما خودمون یه سری چک مخصوص انجام میدیم (فکر کنم منظورش همون اف بی آی چک باشه). حتی ازش پرسیدم که من میتونم بلیط بگیرم و برم خودم زودتر بگیرم که گفت نه لازم نیست بری و فقط اون صفحه رو پرینت بگیر روز مصاحبت بیار که به کنسول نشون بدی. من که خیلی انرژی گرفتم از صحبتشSmile حالا انشااله که سو پیشینه ما به موقع برسه که اف بی آی چک نخوریمWink

همونطور که بابک گفت برای سفارت هایی غیر از ابوظبی و آنکارا از ایرانی ها سو پیشینه می خوان یا نمی خوان به اون طرف پشت شیشه بستگی داره ولی اگه سو پیشینه ندارین از اون صفحه حتما یه پرینت بگیرید.

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان

حمید

بچه ها سلام. من هم با سفارت آمريكا در كپنهاگ ايميل زدم و آنها همون جوابى را كه به حميد دادند به من هم دادند. يعنى گفتند كه اول ساتى كه حميد اشاره كرده بود را به من معرفى كردند ولى من ازشون خوستم كه مفهوم UNAVAILABLE چى هست و آنها جواب زير را را بريم ارسال كردند

Dear Mr. .....:

As police certificates from Iran are considered "unavailable", you do not need to bring an Iranian police certificate for your interview.

Sincerely,

Immigrant Visa Unit (EG)
American Embassy
Copenhagen, Denmark
http://denmark.usembassy.gov
تشکر کنندگان: persia ، Masoud ، mas0ud ، Nazgol66
samirapakzad نوشته: persia,ezbob74 ,و سایر دوستانی که ایران زندگی نمی کنند. شماها برای واکسن چه کردید؟ همه واکسن ها رو دوباره زدید یا این که خود کی سی سی بهتون گفت کجا برید واکسن بزنید؟

در مورد پزشك هم اطلاعات را بريم فرستادند. در ضمن نام دكتر هاى را كه بايد به آنها مراجعه كنم را فرستادند كه من برايه شما پيوست كردم. در ضمن من بايد كلا 354 دلار بابت راديولوژى و تست هاى كلى به پزشك مربوطه پرداخت كنم. در ضمن به من اشاره كردند كه اگر كه پزش لازم دونست بايد واكسن هاى كزاز، ديفترى، سرخك، سرخچه، ابله مرغان و بقيه بيماريها را چك كند كه ممكن است وقت گير باشد؟به نظر شما واكسنهايى كه در كودكى تزريق كردند و يا در دبيرستان يه دفه فكر كنم كزاز زدم را قبول ميكنند؟ من در هر صورت از مادرم خاستم كه اين مدارك بچگيمو پيدا اكنه! نهايتا فكر كنم كه بشه به دكترى مراجعه كرد در اينجا و درخاست تزريق كرد نه؟ من قبلا آبله مرغان و سرخك گرفتم و شيد ديگه نيازى به تزريق واكسن نباشد. نه؟

فایل‌های پیوست
.doc   Medical Exam (25SEP2008).doc (اندازه 45 KB / تعداد دانلود: 207)
.doc   WEB version - Medical Examination.doc (اندازه 26.5 KB / تعداد دانلود: 152)
تشکر کنندگان:
اگه ما ایرانی ها بخوایم از ایران police certificate بگیریم از نظر دولت ایران همه ما مجرمیم! باز خوبه الحمدالله درک سفارت ها به این می رسه که پلیس ایران رو قبول ندارن. فکر کنین واسه من پرینت پلیس در می یومد دو باز تذکر بابت مانتوی کوتاه و این رو باید ترجمه می کردیم می بردیم سفارت آمریکا!
354 دلار خیلی زیاده که!
تشکر کنندگان:
اسحاق جان

مرسی بابت اطلاعات در مورد سوپیشینه. دیگه خیالم راحتتر شدBig Grin

بابت واکسن هر چی مدرک داری از ایران رو ترجمه کن ببر برای دکتر. من که چیزی نداشتم رفتم اینجا کزاز و دیفتری و فلج اطفال با هم زدم و 55 یورو هم پیاده شدمRolleyes و توی یک دفترچه که بهش Vaccine Record میگن مهر زدن. برای آبله مرغان و سرخك و اوریون (MMR=Measles, Mump and Rubella) هم که من قبلا گرفته بودم یه آزمایش خون قبلا اینجا دادم که نشون میده که قبلا گرفتم. همه این مدارک رو با خودم میبرم برای دکتر مورد قبول سفارت که دوباره پول ندم. شاید هم بگه که نه و واکسن لازمهSad

خرج آزمایشات و راديولوژى هم گفتن که حدودا 350 یورو میشه.

حمید
تشکر کنندگان:
پرشیا یعنی باید واکسن ها رو قبل رفتن به دکتر مورد قبول سفارت بزنیم؟ یعنی می شه قبلش بزنیم؟
تشکر کنندگان:
samirapakzad نوشته: پرشیا یعنی باید واکسن ها رو قبل رفتن به دکتر مورد قبول سفارت بزنیم؟ یعنی می شه قبلش بزنیم؟

من که زدم ولی گفتم که همه چی بستگی به دکتر داره.
تشکر کنندگان:
persia نوشته: اسحاق جان

مرسی بابت اطلاعات در مورد سوپیشینه. دیگه خیالم راحتتر شدBig Grin

بابت واکسن هر چی مدرک داری از ایران رو ترجمه کن ببر برای دکتر. من که چیزی نداشتم رفتم اینجا کزاز و دیفتری و فلج اطفال با هم زدم و 55 یورو هم پیاده شدمRolleyes و توی یک دفترچه که بهش Vaccine Record میگن مهر زدن. برای آبله مرغان و سرخك و اوریون (MMR=Measles, Mump and Rubella) هم که من قبلا گرفته بودم یه آزمایش خون قبلا اینجا دادم که نشون میده که قبلا گرفتم. همه این مدارک رو با خودم میبرم برای دکتر مورد قبول سفارت که دوباره پول ندم. شاید هم بگه که نه و واکسن لازمهSad

خرج آزمایشات و راديولوژى هم گفتن که حدودا 350 یورو میشه.

حمید

حميد جان خواهش ميكنم Smile. ولى حميد، من روز قبلش رفته بودم سفارت ايران و اشكمو در اوردن! يعنى من ازشون خواستم كه بهم يه فرم عدم سو پيشينه بدن وايسادم تا نامه را اماده كنن براى پليس اينجا تا از من اثر انگشت بگيرن. بابا جان من تا حالا 2 دفعه تو ايران سو پيشينيه گرفتم. اين در حاليه كه پليس اينجا 2 دقيقه يى بدون اثر انگشت بهت عدم سو پيشينه را ميده!!! واقعا خاك بر سر ما كه همچين ....استغفرلله D:. به هر حال حميد جان من بهت پيشنهاد ميكنم كه تو هم در فرانسه يه ايميل به آنها بزنى مثل من تا بيشتر مطمن شى. ببخشيد كه من يه كم CONSERVATIVE هستم D:. ولى اصولا من مشكلى نميبينم.

سميرا! عدم سو پيشينه به محاكمات كيفرى مثل دزدى و جنايت سازمان يافته و...سرو كار داره نه با مانتوى كوتاه...ولى فكر كنم الان تو ايران مانتوى كوته جزو جنايات سازمان يافته كلاس بندى بشه!

من الان منتظرم كه ببينم چه واكسن هايى را زدم و كودوماشو لازمه كه بزنم! در هر صورت فكر كنم كه بشه رايگان تو اسكانديناوى اين كارو انجام داد. LET'S SEE
تشکر کنندگان:
persia نوشته: سلام بابک جان

توی نامه دوم از شما سو پیشینه ایران رو خواسته بودند؟

حمید

حمید جان معذرت بابت تاخیر

در نامه دوم من نوشته:

Original Australian police certificate & original police certificates of other countries if applicable, original English translation if applicable & one photocopy of each. To obtain instructions of police certificates from other countries, please refer to website: http://www.travel.state.gov/visa/reciprocity/index.htm Click on the alphabet of the country and scroll down to Police Records
.

چون داشتم دادم بهشون و اون ها اصلش رو دادن و کپی را برداشتند. من هم پیشنهاد میکنم هرکی نداره از اون صفحه ایران حتما یه پرینت بگیره ببره سفارت با خودش. کلا اگه ریگی به کفش آدم نباشه سفارتهایی که در کشور هایی پیشرفته هستند راحت تر میگیرند.

باز هم تاکید می کنم که این برای دوستانی که در ابوظبی و آنکارا مصاحبه دارند صدق نمی کنه و این دوستان نیازی به سو پیشینه ندارند.
تشکر کنندگان:
سلام

عید همتون مبارک

در کوالا لامپور مصاحبه داشتم

همه چی‌ خوب بود ، ۱۰ دقیقه مصاحبه کردن بعد گفتن ماه دیگه بهت زنگ می‌زنیم بیا ویزا رو بگیر .

اگه سوالی باشه در خدمتم .

شماره کیس: 2009AS12XXX
کنسولگری: کوالا لامپور (malaysia)
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2008 June
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: June 2008
تاریخ کارنت شدن کیس: Dec 2008
تاریخ دریافت نامه دوم: Jan 2009
تاریخ مصاحبه: 2009 march
تاریخ دریافت کلیرنس:؟؟
جمع تقریبی هزینه ها: 5000 $
تشکر کنندگان: admin ، WIKIMAN ، matrix
lee نوشته: سلام

عید همتون مبارک

در کوالا لامپور مصاحبه داشتم

همه چی‌ خوب بود ، ۱۰ دقیقه مصاحبه کردن بعد گفتن ماه دیگه بهت زنگ می‌زنیم بیا ویزا رو بگیر .

اگه سوالی باشه در خدمتم .

شماره کیس: 2009AS12XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2008 June
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: June 2008
تاریخ کارنت شدن کیس: Dec 2008
تاریخ دریافت نامه دوم: Jan 2009
تاریخ مصاحبه: 2009 march
تاریخ دریافت کلیرنس:؟؟
جمع تقریبی هزینه ها: 5000 $
با تشکر لطفا خلاصه پیشرفت کار را این تاپیک اضافه کنید:
http://www.mohajersara.com/showthread.php?tid=952
تشکر کنندگان:
دوستانى كه در سفارت خانه هايى غير از انكارا يا ابوظبى مصاحبه داشتند مثلا در اروپا يا...، لطفا به من پاسخ بدن كه ايا اصل شناسنامه فارسى كه قرمز رنگ ميباشد را به همراه خود به سفارت بردند؟ ايا منظور از اصل مدرك همان اصل شناسنامه يا دانشنامه هست يا منظور همان اصل ترجمه ميباشد. از پيش از پاسخ دهنده تشكر ميكنم
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان