کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه برندگان ۲۰۰۹ در سایر کشورها
تبریک میگم eshagh جان امیدوارم موفق باشی
ممکن بگی اسپانسر داشتی یا نه؟
تشکر کنندگان:
سلام به همگی

من رفتم مصاحبه و مصاحبه در یک کشور اروپایی بود.
همون روند معمول آزمایش های پزشکی رو طی کردم و چون هیچ رکوردی از واکسن نداشتم با آزمایش خون فهمیدند که چه واکسن هایی زدم و دکتر فقط یک واکسن ازم خواست بزنم که اون رو هم مرکز بهداشت مجانی برام زد.
بعد این که اسمم دراومد ازدواج کردم و برای همین به کی سی سی خبر دادم که عروسی کردم و اونام گفتن مبارکه! وقتی کارنت شدم سفارت به من زنگ زد که فلانی خودت هستی؟ ! گفتم آره و گفت که آره پرونده ات این جاست و باید بری آزمایش پزشکی بدی. آدرست چیه برات دعوت نامه بفرستیم؟ من هم آدرس رو گفتم و دو سه روز بعد برام یک دعوت نامه از سفارت اومد به همراه فرم های پزشکی و یک هفته بعد هم نامه دوم کی سی سی رسید به همراه مدارک . من از سفارت هم خواسته بودم برام لیست مدارک رو بفرسته و فرستاده بود و نه مدرک تحصیلی می خواست نه مالی نه عکس...! مالی رو شاید می شد توجیه کرد ، چون ایران نیستم ولی عکس هم نمی خواست؟! من در هر حال عکس رو بردم و اسپانسر نداشتم ولی پس اندازم رو پرینت کردم بردم. راستی وقتی سفارت نامه فرستاد فقط یک سری فرم فرستاده بودن. من گفتم پس همسرم چی؟ گفتند که مگه شما ازدواج کردین. که خلاصه ایمیل هام به کی سی سی رو فوروارد کردم و گفتن که باشه آپدیت کردیم وضعیتت رو. روزی که رفتم سفارت، 5-4 نفر بیشتر نبودن و ما رو صدا کردند و اول یک آقای طلبکار ازمون مدارک رو گرفت و یه سری چیزها رو ازمون پرسید ببینه حفظیم یا نه! مثل تاریخ تولد به میلادی و اسم پدر و مادرو....قبل این که مدارک رو بگیره سرکنسول رو صدا زد و باهاش حرف زد و بعد بهمون گفت یه مشکلی وجود داره. ما براتون در خواست اف بی آی چک دادیم و هنوز نیومده، می خواید الان شروع کنید پروسه رو یا نه؟ که ما هم گفتیم آره. خلاصه مدارک رو گرفت و مدارک مالی هم نخواست. اما عکس و دیپلم خواست و خدا رو شکر کردم که به سفارت اعتماد نکرده و مدارک اضافی برده بودم و الا اون آقای بداخلاق فقط منتظر بود یه مدرکی بخواد و من نداشته باشم! پول رو هم پرداخت کردیم و منتظر شدیم تا صدا بزنند ما رو. در مرحله آخر سرکنسول که یه خانم آمریکایی خوش اخلاق بود ما رو صدا زد. مدارکمون دستش بود، همه اصل های ترجمه رو پس داد و کپی ها رو برداشت و گفت واسه چی لاتاری ثبت نام کردید؟ گفتیم امریکا فرصت تحقیقاتی بیشتر هست. به هر دومون گفت مامان و باباهاتون کجا هستند؟ کدوم شهر؟ و ما جواب دادیم که ایران هستند. گفت آخه چرا می خواید برید اون ها رو تنها بذارید!! امریکا خیلی دوره. گفتیم خانوم جان شما نگران نباش ما هر سال اون ها رو می بینیم. گفت مامان و باباتون چی می گن که شما می خواین برین، گفتیم خوشحالن! پرسید اگه برگردین ایران فرصت کاری دارید، گفتیم آره می تونیم دانشگاه درس بدیم. بعد گفت که چند ساله اومدید از ایران بیرون و چی کار می کنید. گفتیم که دکترا می خونیم و داریم تموم می کنیم. اینو که گفتیم ، یه ذره فکر کرد گفت من کیس شما رو کاملاً تایید می کنم و مشکلی نیست و واقعاً متاسفم که هنوز جواب کلیرنستون نیومده، دست ما نیست . دست واشنگتن هست. برام رزومه تحصیلیتون رو می تونید ایمیل کنید؟ که ما گفتیم آره. گفت پس بفرستید برام ، خیلی تاثیر گذار هست. از قسمت آخر نتیجه می گیریم که سفارت می تونه تو این روند تاثیر بذاره! آخرش هم گفت پاسپورتتون بمونه با من یا نه، که ما گفتیم نه، هر وقت آماده شد می یاریم دوباره پاسپورت ها رو.
همین (:
تشکر کنندگان: M!LAD ، admin ، Spiritual ، hoda ، leili ، seravin ، afshin ، Hamid_110
بچه ها من یه اشتباهی کردم !
من تو ثبت نام اینترنتی اولیه نوشتم university degree و تو فرم اولم که فرستادم هم همینطور . من دانشجو ام و 2 ترم دیگه تموم میکنم و می خوام واسه دانشگاه های آمریکا apply کنم
حالا فرم اول رو میشه با ایمیل به kcc تصحیح کرد ولی ثبت نام اینترنتی اولیه رو چی ؟!!
بچه ها به نظرتون چیکار کنم ؟!!! ممکنه کیسم رد بشه ؟
لطفا هرکی هر نظری داره بگه . ممنون
تشکر کنندگان:
منتظران Administrative Process
به قول معروف "به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقیست"

امیدوارم که این مقوله، آغازگر یک دوستی همیشگی بین ما باشه.
به امید دیدار
تشکر کنندگان:
با سلام
ما 7 جولای در سیدنی اینترویو گذروندیم وبا ویزا ما خدا رو شکرموافقت شد.
مراحل شبیه بقیه افراد است فقط من در مورد توانای مالی صحبت می کنم ممکن برای کسانی که اسپانسر ندارند مفید باشه
ما دو نفر هستیم و با حدود حساب بانکی 20 میلیون بدون اسپانسر ویزا را دریافت کردیم
البته 2 "3 سالی اینجا هستیم کار کردیم و مالیات دادیم پرینت مالیات را هم بردیم
خیلی نگران نباشبد وقتی اونها برای مصاحبه می خوان و پول رو مگیرن 90% قبول شدید طرز برخورد و سوالاتشون کاملا اینو نشون میده
موفق باشید
تشکر کنندگان: Arta ، Spiritual ، elham ، admin ، seravin ، afshin ، reza22
سلام به همگی دوستان

تبریک میگم به همه اونهایی که ویزاشونو گرفتندWink من یه مدت ایران بودم و تازه برگشتم. الان تقریبا 3 ماه که از مصاحبه من و خانمم میگذره ولی خبری نیست. به سفارت ایمیل زدم و گفتن که هنوز کیس شما در Administrative Processing هستSad
ما فکر میکردیم که سفارتهای داخل اروپا خیلی راحتتر ویزا میدن. اگه میدونستیم اینطوری میشه میرفتیم ابوظبی یا آنکارا که خیلی ها همون روز مصاحبه با ویزاشون موافقت شده.

امیدوارم که دیر نشه.

موفق باشید
شماره کیس: 2009AS17XXX
نامه قبولی: 08 6th May
ارسال فرمهای سری اول: 9th Jun 08
کارنت: 9th Feb 09
نامه دوم: 09 20s Mar از طریق ایمیل
معاینه پزشکی: 09 31st Mar
مصاحبه: 09 14th April
کلیرنس و ویزا: 09 31st Aug (پس از 130 روز)
هزینه قبل از ورود به آمریکا:1050€ نفری
ورود به آمریکا: 09 16th Nov
دریافت گرین کارت: 09 22nd Dec
تشکر کنندگان:
پرشیا، من هم اول آنکارا رو برای مصاحبه انتخاب کردم و بعد به کی سی سی ایمیل زدم و عوض کردم و به محل اقامتم در اروپا تغییر دادم و به نظر من شما کار اشتباهی نکردید. این همه باید هزینه می کردید می رفتید اون جا و اگه بخوان کلیرنس بدن، هر جا برین می دن(اگه ایرانی باشید). تازه بگذریم از محیط ایرانی استرس آور ابوظبی و آنکارا! تازه اگر آنکارا می رفتم مدرک مالی هم می خواستن که من نداشتم، و اسپانسر هم نداشتم. من که خدا رو شکر می کنم که عوض کردم محل مصاحبه م رو!
کلیرنس تون هم انشالله به زودی می یاد.
تشکر کنندگان:
از بچه‌ها کسی‌ هست که مصاحبه‌اش کوالا لامپور بوده یا امسال برای مصاحبه اونجا بره؟

از بچه‌های کوالا لامپور که مصاحبه دادند، می‌خواستم بدونم که مدارک برای این سفارت دقیقا چیا می‌خواد؟ اصل دیپلم، سربازی، اسپانسر، مدیکل و هزینه ی اون و .....؟

با تشکر،
تشکر کنندگان:
(2009-03-22 ساعت 18:11)lee نوشته:  .
با سلام
دوست عزیز میشه لطف کنید با دقت ومثل خیلی از دوستان با جزییات بگویید چه چیزهای از شما خواستند ایا شما مقیم مالزی هستید وبه عنوان مقیم مالزی خود را معرفی کردید از راهنمایی شما متشکرم
سلام

عید همتون مبارک

در کوالا لامپور مصاحبه داشتم

همه چی‌ خوب بود ، ۱۰ دقیقه مصاحبه کردن بعد گفتن ماه دیگه بهت زنگ می‌زنیم بیا ویزا رو بگیر .

اگه سوالی باشه در خدمتم .
با سلام
دوست عزیز میشه لطف کنید با دقت ومثل خیلی از دوستان با جزییات بگویید چه چیزهای از شما خواستند ایا شما مقیم مالزی هستید وبه عنوان مقیم مالزی خود را معرفی کردید از راهنمایی شما متشکرم

شماره کیس: 2009AS12XXX
کنسولگری: کوالا لامپور (malaysia)
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2008 June
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: June 2008
تاریخ کارنت شدن کیس: Dec 2008
تاریخ دریافت نامه دوم: Jan 2009
تاریخ مصاحبه: 2009 march
تاریخ دریافت کلیرنس:؟؟
جمع تقریبی هزینه ها: 5000 $
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار