کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب
جدیدالورودین عزیز که دنبال کردیت کارت هستند!
https://www.petalcard.com
این شرکت بدون نیاز به سابقه کردیت کارت میده. استارت اپ است و باید از الان ثبت نام و نوبت بگیرید.
هزینه سالیانه ندارد و کردیت بین پانصد دلار تا ده هزار دلار خواهد بود.
ظاهرا با تکبه بر وضعیت حساب چکینگ و سیوینگ و تراکنشهای انها تصمیم خواهند گرفت.
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، copol
این مسیله تنها به بانک محدود نمیشه. تا جایی که من میدونم مبلغ الان 5000 هزار دلار هست و به ترانزاکشن به صورت اتوماتیک به چند آژانس فدرال ( مثل ofac) گزارش داده میشه. حالا بعضی موسسات مالی خودشون سریع investigate میکنند بعضیها نمیکنند این موضوع کاملا بستگی به بانک دارد و در هر دو صورت به این معنی نیست که از سوال جواب فدرال جستید.

(2017-07-04 ساعت 01:46)marco250 نوشته:  توصیه می کنم که بانکتان رو عوض کنید چون بانکتان رو حساب شما حساسیت پیدا کرده برای همین هم سلیقه ای عمل می کند و هی به شما بابت این مسائل گیرمی دهد.
پولی که به حساب شما از طریق بانکی انتقال پیدا بکنه نیاز به اعلام کردن به جایی نیست چون به صورت اتوماتیک سورس پول چک میشه. فقط پول کش بالای ۱۰.۰۰۰ دلار هست که ممکنه ز شما توضیح  بخواهند.
با کش دپازیت بالای ۱۰.۰۰۰ دلار روی حساب شما رد فلگ زده می شود و این به این معنی هستش که بانک روی ترانزاکشن شما اینوستیگیت می کنه، حالا ممکنه این اینوستیگیت با سئوال و جواب از شما و ارائه مدرک از جانب شما رفع بشه.
کی میگه که کش دپازیت کردن نشاندهنده درآمده که باید مالیاتش داده بشه ؟!؟
این کش دپازیت ممکنه ۱۰۰۰ دلیل دیگه داشته باشه.
وقتی توضیحی از شما بابت کش بخواهند و شما نتوانید متقاعدشان کنید براشون جالب نیست ولی اگه حساب شده عمل کنید کار به توضیح خواستن هم نمی رسه.

پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز یک توصیه ی بسیار با اهمیت به شما میکنم ،
به هیچ عنوان هیچ نوع حسابی را نزد بانک چیس باز نفرمایید که دچار مشکلات فراوان خواهید شد که برخی از آنها را به حضور شما عرض میکنم:
1 - اگر بخواهید برای فرزندان کمتر از 18 سال حساب مشترک افتتاح نمایید ، باید حداقل سه مدرک برای اثبات رزیندنتی ارائه بفرمایید حتی اگر سیتیزن باشید !! در غیر اینصورت کل حسابها مسدود میگردند. در صورتی که حساب مستقل ایجاد بفرمایید با ارائه ی همان سه مدرک شناسایی مشکلی برای لااقل شما پیش نمیآید !!! این بخاطر همان مسائل تحریم هفت کشور دنیاست. با اینکه ما سیتیزن بودیم ، اما انگار همه چیز کشک بود !! فقط اسمش سیتیزن است الباقی هیچ !!!!
2 - چه مبلغی را واریز حساب کنید و چه برداشت ، حداقل سه روز طول میکشد که در حساب شما اعمال شود !! در صورتی که بسیاری از بانکها و موسسات اعتباری بسیار سریعتر از اینها این خدمات را ارائه میدهند
3- کارمندان و مدیران این بانک خیلی نسبت به کارشان اشراف ندارند و من لااقل این را در دو شعبه ی مختلف و بزرگ متوجه شدم. ضمن اینکه اصلا هم مشتری مدار نیستند و در بسیاری از موارد بی ادب و گستاخ
4 - اگر کردیت کارت شما و دبیت کارت شما و هرکدام از حسابهای چکینگ و سیوینگ شما مشکل دار شود ، هر کدام مراحل جداگانه ی خود را دارند!! مثلا بنده نام خود را هنگام سیتیزنی تغییر دادم و تمام کردیت کارتهای من ظرف 48 ساعت با نام جدید برایم صادر گردید ، اما بانک چیس چنان بلایی به سرم آورد که حداقل دوماه گرفتار این خل بازیهای آنها شده بودم و سرانجام پس از ارسال مدارک در دو یا سه مرحله ، به خودشان تکانی دادند و کارهای تغییر نام بنده را به ثمر رساندند!!
خلاصه اینکه حواستان باشد که پی اسم رسم و اینجور مسائل نباشید که مثل من گرفتار شوید و خلاصی هم نداشته باشید. البته شاید من کمی بدشانس بوده ام ، اما همین مورد رانیز یکی دیگر از دوستان نزدیکترم که اتفاقا ایشان نزدیک به 25 سال است که اینجاست داشته اند، آنهم به جرم ایرانی بودن !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، ostokhan
(2018-02-21 ساعت 10:00)afshin4749 نوشته:  دوستان عزیز یک توصیه ی بسیار با اهمیت به شما میکنم ،
به هیچ عنوان هیچ نوع حسابی را نزد بانک چیس باز نفرمایید که دچار مشکلات فراوان خواهید شد که برخی از آنها را به حضور شما عرض میکنم:
1 - اگر بخواهید برای فرزندان کمتر از 18 سال حساب مشترک افتتاح نمایید ، باید حداقل سه مدرک برای اثبات رزیندنتی ارائه بفرمایید حتی اگر سیتیزن باشید !! در غیر اینصورت کل حسابها مسدود میگردند. در صورتی که حساب مستقل ایجاد بفرمایید با ارائه ی همان سه مدرک شناسایی مشکلی برای لااقل شما پیش نمیآید !!! این بخاطر همان مسائل تحریم هفت کشور دنیاست. با اینکه ما سیتیزن بودیم ، اما انگار همه چیز کشک بود !! فقط اسمش سیتیزن است الباقی هیچ !!!!
2 - چه مبلغی را واریز حساب کنید و چه برداشت ، حداقل سه روز طول میکشد که در حساب شما اعمال شود !! در صورتی که بسیاری از بانکها و موسسات اعتباری بسیار سریعتر از اینها این خدمات را ارائه میدهند
3- کارمندان و مدیران این بانک خیلی نسبت به کارشان اشراف ندارند و من لااقل این را در دو شعبه ی مختلف و بزرگ متوجه شدم. ضمن اینکه اصلا هم مشتری مدار نیستند و در بسیاری از موارد بی ادب و گستاخ
4 - اگر کردیت کارت شما و دبیت کارت شما و هرکدام از حسابهای چکینگ و سیوینگ شما مشکل دار شود ، هر کدام مراحل جداگانه ی خود را دارند!! مثلا بنده نام خود را هنگام سیتیزنی تغییر دادم و تمام کردیت کارتهای من ظرف 48 ساعت با نام جدید برایم صادر گردید ، اما بانک چیس چنان بلایی به سرم آورد که حداقل دوماه گرفتار این خل بازیهای آنها شده بودم و سرانجام پس از ارسال مدارک در دو یا سه مرحله ، به خودشان تکانی دادند و کارهای تغییر نام بنده را به ثمر رساندند!!
خلاصه اینکه حواستان باشد که پی اسم رسم و اینجور مسائل نباشید که مثل من گرفتار شوید و خلاصی هم نداشته باشید. البته شاید من کمی بدشانس بوده ام ، اما همین مورد رانیز یکی دیگر از دوستان نزدیکترم که اتفاقا ایشان نزدیک به 25 سال است که اینجاست داشته اند، آنهم به جرم ایرانی بودن !!!

سلام
دوست عزیز با مورد شماره 3 موافقم و در مورد شماره یک نظری ندارم. مورد 2 رو متوجه نشدم یعنی انتقال از یه حساب دیگه ؟ چون بانک های دیگه هم تقریبا همینه.در مورد کردیت کارت هم من هیچوقت مشکلی نداشتم و یه چیزی که به نظرم مهمه بنفیت هایی هست که چیس برای حساب ها و کردیت کارتش افر میده که خیلی خوبه. در مقایسه با بانک های بزرگ مثل بانک اف امریکا و ولز فارگو من چیس رو ترجیح میدم.
لاتاري ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
همسرم در بانک چیس حساب داره واز طریق چک دریافتب از محل کار دوبار هم پول به حساب رفته حالا الان میتونه 1: کردیت بگیره ؟ 2: بازپرداخت کردیت به چه صورتی هست؟
کیس نامبر:زیر 400
تعداد نفرات :2نفر (خانم برنده )
تحصیلات: خانم فوق لیسانس وآقا فوق دیپلم
ارسال فرم :11جولای
تاریخ مصاحبه :2فوریه
نتیجه :کنسل مصاحبه 2فوریه
تاریخ مجدد:16فوریه
آپدیتها :16و21و22 فوریه و14مارچ ,17 آپریل(کیس اصلی ازطریق ایمیل )
نتیجه :ap
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-08-12 ساعت 10:32)nabavim نوشته:  سلام دوستان
همسرم در بانک چیس حساب داره واز طریق چک دریافتب از محل کار دوبار هم پول به حساب رفته حالا الان میتونه 1: کردیت بگیره ؟ 2: بازپرداخت کردیت به چه صورتی هست؟

چیس بانک راحتی برای گرفتن کردیت کارت اول نیست.
داشتن حساب در انجا حداقل در مبالغ پایین هم هیچ کمکی نمیکنه مگر اگه ببینن احتمالا حائز شرایطه بهش زودتر افر بدن که در حال حاضر اینم شاملشون نیست
اگر کردیت کارتی ندارند بهتره از Capital One اول یک کارت Secured Credit Card باز کنند
در شرایط همسر شما عملا ایشون باید همه خرج کرده هاشونو اخر هر ماه که استیتمنت میاد بدن و اصلا چیزی برای ماه بعد نگه ندارند چون برای کردیت تازه کار خوب نیست
اگر دانشجو هستم کارت دانشجویی دیسکاور و یا بنک او امریکا هم راحتتره
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-08-14 ساعت 01:54)yami نوشته:  
(2018-08-12 ساعت 10:32)nabavim نوشته:  سلام دوستان

چیس بانک راحتی برای گرفتن کردیت کارت اول نیست.
داشتن حساب در انجا حداقل در مبالغ پایین هم هیچ کمکی نمیکنه مگر اگه ببینن احتمالا حائز شرایطه بهش زودتر افر بدن که در حال حاضر اینم شاملشون نیست
اگر کردیت کارتی ندارند بهتره از Capital One اول یک کارت Secured Credit Card باز کنند
در شرایط همسر شما عملا ایشون باید همه خرج کرده هاشونو اخر هر ماه که استیتمنت میاد بدن و اصلا چیزی برای ماه بعد نگه ندارند چون برای کردیت تازه کار خوب نیست
اگر دانشجو هستم کارت دانشجویی دیسکاور و یا بنک او آمریکا هم راحتتره

خیلی ممنونم از راهنماییتون
کیس نامبر:زیر 400
تعداد نفرات :2نفر (خانم برنده )
تحصیلات: خانم فوق لیسانس وآقا فوق دیپلم
ارسال فرم :11جولای
تاریخ مصاحبه :2فوریه
نتیجه :کنسل مصاحبه 2فوریه
تاریخ مجدد:16فوریه
آپدیتها :16و21و22 فوریه و14مارچ ,17 آپریل(کیس اصلی ازطریق ایمیل )
نتیجه :ap
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام. به نطر من واسه کسانی که تازه اومدن آمریکا اگه می خوان دبیت کارت داشته باشن و پولشونو بزارن TD Bank خیلی آسونه و فقط سوشال سکیوریتی داشته باشین با پاسپورت واستون حساب بار می کنن. Bank Of America خیلی بده من چند بار سعی کردم حساب باز کنم هر بار یه گیری دادن که کلا بیخیال این بانک شدم. واسه کردیت کارت بهترین واسه من People's united bank بودش. واسه کسانی که تازه اومدن و کردیت ندارن اول یه plan دارن که بهت 300$ کردیت میدن که در اصل پول خودت هست و باهاش کار میکنی واسه من تقریبا فکر می کنم 6-7 ماه شد بعد از اون رفتم بانک و گفتم من به موقع کردیت پرداخت کردم پس شرایطشو دارم که کردیتو بیشتر کنین که این کارو کردن و به من کردیت 3000$ دادن که الان تقریبا 7-8 ماه گذشته خودشون دوباره نامه دادن و گفتن چوت به موقع پرداخت کردی کردیت و پس کردیتم اضافه شد دوباره تا 5000$. طبق تحقیقی که کردم این بانک خوبیه اگه کار کنید باهاش بعدا وام های خوبی هم بهتون میدن. این تجربه من بود امیدوارم به دردتون بخوره.
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، shahin61 ، copol
(2018-08-14 ساعت 18:01)هستی1985 نوشته:  با سلام. به نطر من واسه کسانی که تازه اومدن آمریکا اگه می خوان دبیت کارت داشته باشن و پولشونو بزارن TD Bank خیلی آسونه و فقط سوشال سکیوریتی داشته باشین با پاسپورت واستون حساب بار می کنن. Bank Of America  خیلی بده من چند بار سعی کردم حساب باز کنم هر بار یه گیری دادن که کلا بیخیال این بانک شدم. واسه کردیت کارت بهترین واسه من People's united bank بودش. واسه کسانی که تازه اومدن و کردیت ندارن اول یه plan دارن که بهت 300$ کردیت میدن که در اصل پول خودت هست و باهاش کار میکنی واسه من تقریبا فکر می کنم 6-7 ماه شد بعد از اون رفتم بانک و گفتم من به موقع کردیت پرداخت کردم پس شرایطشو دارم که کردیتو بیشتر کنین که این کارو کردن و به من کردیت  3000$ دادن که الان تقریبا 7-8 ماه گذشته خودشون دوباره نامه دادن و گفتن چوت به موقع پرداخت کردی کردیت و پس کردیتم اضافه شد دوباره تا 5000$. طبق تحقیقی که کردم این بانک خوبیه اگه کار کنید باهاش بعدا وام های خوبی هم بهتون میدن. این تجربه من بود امیدوارم به دردتون بخوره.
wells fargo هم بد نيست.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-08-15 ساعت 03:03)shahin61 نوشته:  
(2018-08-14 ساعت 18:01)هستی1985 نوشته:  با سلام. به نطر من واسه کسانی که تازه اومدن آمریکا اگه می خوان دبیت کارت داشته باشن و پولشونو بزارن TD Bank خیلی آسونه و فقط سوشال سکیوریتی داشته باشین با پاسپورت واستون حساب بار می کنن. Bank Of America  خیلی بده من چند بار سعی کردم حساب باز کنم هر بار یه گیری دادن که کلا بیخیال این بانک شدم. واسه کردیت کارت بهترین واسه من People's united bank بودش. واسه کسانی که تازه اومدن و کردیت ندارن اول یه plan دارن که بهت 300$ کردیت میدن که در اصل پول خودت هست و باهاش کار میکنی واسه من تقریبا فکر می کنم 6-7 ماه شد بعد از اون رفتم بانک و گفتم من به موقع کردیت پرداخت کردم پس شرایطشو دارم که کردیتو بیشتر کنین که این کارو کردن و به من کردیت  3000$ دادن که الان تقریبا 7-8 ماه گذشته خودشون دوباره نامه دادن و گفتن چوت به موقع پرداخت کردی کردیت و پس کردیتم اضافه شد دوباره تا 5000$. طبق تحقیقی که کردم این بانک خوبیه اگه کار کنید باهاش بعدا وام های خوبی هم بهتون میدن. این تجربه من بود امیدوارم به دردتون بخوره.
wells fargo هم بد نيست.

همانند چیس بانک سختگیری هست و برای کردیت کارت اول اصلا توصیه نمیش
کپیتال وان و یا بانکها و کردیت یوتیونهای کوچکی که دوستان و اشنایانتان سابقه گرفتن کارت راحت داشته اند و یا اگر دانشجو باشید شروع با کردیت کارت دانشجویی بهترین گزینه هست
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
وقت بخیر
یه سوال داشتم درمورد مالیات در آمریکا
من یه برنامه اندروید ساختم که توش تبلیغات داره و ماهی حدودا 100 دلار از تبلیغات درمیاره ولی سایتی که ازش تبلیغات میگیرم ازم خواسته تا فرم w-8ben رو پر کنم تا پول ها رو واریز کنه. من ساکن ایرانم و هیچی درمورد این موارد نمیدونم ممنون میشم راهنمایی کنین.
درضمن اگر من اطلاعات ایران رو وارد کنم بخاطر تحریم ها مشکلی پیش نمیاد؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-04 ساعت 23:55)yami نوشته:  دوستان اگر در سایت آمازون آفر کردیت کارت آمازون پرایم سیگنچر ویزا بهتون میده در اپلای کردنش احتیاط کنید!!
بسیار سخت تایید میکنن و کردیت لیمیتشم بسیار پایینه. هر بار افزایش کردیت لاین هم چون کارت مال چیس هست هارد اینکواری میخواد.
برای مثال دوستی که کردیت کارت بیست هزار دلاری از چیس داره برای این کارت فقط سه چهار هزار دلار کردیت لیمیت گرفت!!
البته کارت بسیار خوبی هست و امکانات عالی علیرغم نداشتن هزینه سالیانه داره (مثل تراکنش رایگان در خارج آمریکا و کلی چیز دیگه)
و در تا جایی که میدونم تنها کارت فلزی هست که ادمهای معمولی میتونن در آمریکا بگیرند!!
منم وسوسه شدم و گرفتم ولی کردیت لیمیتش انطور که دلم میخواست نشد. (حدود ده هزار دلار)

سلام يامي جان ميشه توضيح بدى كرديت لاين بالا چه مزيتي داره؟ مثلا ١٠٠٠٠ تا با ٣٠٠ به خاطر اين كه تو هر دوتاش بايد بعد از اومدن استيتمنت مبلغ balance كلير بشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
ببخشید از دوستان کسی هست که تو لوس انجلس کارمند بانک باشه برای افتتاح حساب راهنمایی میخاستم
ممنون
شماره كيس:**2016as64
تاريخ مصاحبه:مي٢٣
دريافت ويزا:٢٥ مي
ورود به امريكا:
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان