کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود!
سلام دوستان
براي گرفتن ويزاي انگليس حتماً بايد دعوتنامه داشته باشيم؟ما كسي رو توي انگليس نداريم برامون دعوتنامه بفرسته
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-12-10 ساعت 00:56)اليس نوشته:  سلام دوستان
براي گرفتن ويزاي انگليس حتماً بايد دعوتنامه داشته باشيم؟ما كسي رو توي انگليس نداريم برامون دعوتنامه بفرسته،بجز تورهاي مسافرتي از چه راهي ميشه ويزا گرفت؟داشتن ويزاهاي شنگن متعدد و حساب بانكي و املاك ميتونه كمك كننده باشه؟ما خانوادگي ميخوايم اقدام كنيم و دو دختر 10 و 16 ساله داريم،و اينكه ميتونيم از طريق سفارت انگيس دركشور اروپايي كه ازش ويزا گرفتيم اقدام كنيم؟توي تاپيك ويزاي انگليس هم مطرح كردم ولي متاسفانه كسي جواب نداد!ممنون ميشم جواب بديد

به جز تورهای مسافرتی(ویزای توریستی) با باید تحصیلی اقدام کنین برای انگلیس یا تجاری

برای گرفتن ویزا هم هر کس باید از کشور متبوع خودش یا کشوری که در اون اقامت داره اقدام کنه مگه اینکه کشور شما سفارت اون کشورو نداشته باشه که خب شامل سفارت انگلیس نمیشه
پاسخ
تشکر کنندگان: اليس ، sara24
(2012-12-10 ساعت 23:03)@SH!M نوشته:  
(2012-12-10 ساعت 00:56)اليس نوشته:  سلام دوستان
براي گرفتن ويزاي انگليس حتماً بايد دعوتنامه داشته باشيم؟ما كسي رو توي انگليس نداريم برامون دعوتنامه بفرسته

به جز تورهای مسافرتی(ویزای توریستی) با باید تحصیلی اقدام کنین برای انگلیس یا تجاری

برای گرفتن ویزا هم هر کس باید از کشور متبوع خودش یا کشوری که در اون اقامت داره اقدام کنه مگه اینکه کشور شما سفارت اون کشورو نداشته باشه که خب شامل سفارت انگلیس نمیشه

ممنون از جوابتون،توي ايران سفارت انگليس تعطيل شده،و ما برنامه ريزي كرديم ماه مارچ به اروپا سر كنيم و ميخوايم اگر بشه كارها رو انجام بديم و از يكي از كشورهاي اروپايي اقدام كنيم براي ويزاي انگليس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-12-10 ساعت 23:32)اليس نوشته:  به جز تورهای مسافرتی(ویزای توریستی) با باید تحصیلی اقدام کنین برای انگلیس یا تجاری

ممنون از جوابتون،توي ايران سفارت انگليس تعطيل شده،و ما برنامه ريزي كرديم ماه مارچ به اروپا سر كنيم و ميخوايم اگر بشه كارها رو انجام بديم و از يكي از كشورهاي اروپايي اقدام كنيم براي ويزاي انگليس
[/quote]

تا جایی که من اطلاع دارم کارای سفارت انگلیس رو در تهران الان سفارت سوئد انجام میده پس بپرسین که کارای مهاجرتی هم انجام میدن یا نه.چون اگه انجام بدن توی کشور دیگه نمی تونین اقدام کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: اليس
(2012-12-11 ساعت 15:09)یه مهاجر نوشته:  
(2012-12-10 ساعت 23:32)اليس نوشته:  به جز تورهای مسافرتی(ویزای توریستی) با باید تحصیلی اقدام کنین برای انگلیس یا تجاری

تا جایی که من اطلاع دارم کارای سفارت انگلیس رو در تهران الان سفارت سوئد انجام میده پس بپرسین که کارای مهاجرتی هم انجام میدن یا نه.چون اگه انجام بدن توی کشور دیگه نمی تونین اقدام کنین
[/quote]
سلام،از سفارت سوئد سوال كردم فقط كارهاي مربوط به اتباع انگليس در ايران رو انجام ميدن،اين مطلب رو نوشتم كه دوستاني كه اين مطلب رو ميخونن از موضوع مطلع بشن
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر
(2012-12-25 ساعت 01:15)اليس نوشته:  سلام،از سفارت سوئد سوال كردم فقط كارهاي مربوط به اتباع انگليس در ايران رو انجام ميدن،اين مطلب رو نوشتم كه دوستاني كه اين مطلب رو ميخونن از موضوع مطلع بشن

چنان گفته بودن از این به بعد کارهای سفارت انگلیس رو انجام میدن ادم فکر میکرد دقیقا همه خدمات رو انجام خواهند داد.این یعنی در واقع فقط کار شهروندای خودشون رو انجام میدن سوئدی ها هم که با سفارت انگلیس کاری ندارن چون نیاز به ویزا ندارن مگه برای مهاجرت
پاسخ
تشکر کنندگان: abtin_altair ، اليس
سلام من یه پسرم 17 سال و 4 ماه دارم و مادرم که طلاق گرفته برای سفارت اتریش اقدام به گرفتن ویزا کردیم
مدارک کامل بود یه سند 300 میلیون تومانی + اجاره نامه 70 میلیون تومانی + 50 میلیون گردش حساب
گواهی اشتغال به تحصیل هم دادم
به نظر شما چند % امکان داره ویزا بدن بهمون؟
و اینکه مدت پاسخگویی به در خواست چند روزه؟ الان 11 روز گذشته
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-09-09 ساعت 03:28)matin007 نوشته:  سلام
ببخشید اگه که سوالم خیلی مربوط به این قسمت نیست (نمی‌دونم باید تو کدوم قسمت می‌پرسیدمش)

من خودم فوق لیسانسم رو تو انگلیس خوندم و بعد از اینکه درسم تموم شد برگشتم ایران (۲ سال پیش). الان توی دسامبر مراسم فارغ‌التحصیلی دوست دخترم تو انگلیس هست و من می‌خوام که اونجا باشم.

ممنون می‌شم اگه کسی کمکم کنه تا جواب سوال‌هامو پیدا کنم.

۱. به نظرتون می‌تونم ویزا بگیرم؟ (دوست انگلیسی زیاد دارم. می تونم به n نفر تو شهرای مختلف انگلیس بگم که واسم دعوتنامه بفرستن)
۲. واسه چه تایپی از ویزا اقدام کنم؟
۳. از ترکیه یا امارات؟ برای من ترکیه خیلی بهتره چون یکی از دوستام اونجا ساکنه و مجبور نیستم پول هتل بدم.
۴. حدودا چقدر طول میکشه تا جواب بدن؟
۵. اون زمان که من خودم ویزا می‌خواستم، ابوظبی رفتم و اونا پاسپورت رو نگه می‌داشتن. ترکیه هم اینجوریه؟ با توجه به اینکه احتمالش زیاده که تو زمانی که در ترکیه هستم یهو یه جایی یه کسی (پلیس) از من بخواد که پاسپورتم رو نشونشون بدم (برای اینکه مطمئن شن که قانونی اونجا هستم) به مشکلی بر نمی‌خورم اگه پاسپورتم دست سفارت انگلیس باشه؟

خب کسی که جواب من رو نداد. من تجربه خودم رو می‌نویسم شاید به درد بقیه بخوره.
۱. ویزا گرفتم
۲. ویزای توریستی گرفتم (۶ ماهه)
۳. نمی‌دونم کدوم بهتره ولی به هر حال من از ترکیه گرفتم.
۴. گفته بودن تقریبا ۳ هفته کاری و دقیقا هم همین قدر طول کشید.۴ هفته که می‌شه همون ۳ هفته کاری.
۵. ترکیه هم به همین ترتیبه. پاسپورتم پیش سفارت موند. البته من کپی پاسپورتم همراهم بود که چند جا به کارم اومد.
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، اليس
سلام من یه پسرم 17 سال و 4 ماه دارم و مادرم که طلاق گرفته برای سفارت اتریش اقدام به گرفتن ویزا کردیم
مدارک کامل بود یه سند 300 میلیون تومانی + اجاره نامه 70 میلیون تومانی + 50 میلیون گردش حساب
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-12-27 ساعت 13:04)matin007 نوشته:  
(2012-09-09 ساعت 03:28)matin007 نوشته:  سلام
ببخشید اگه که سوالم خیلی مربوط به این قسمت نیست (نمی‌دونم باید تو کدوم قسمت می‌پرسیدمش)

من خودم فوق لیسانسم رو تو انگلیس خوندم و بعد از اینکه درسم تموم شد برگشتم ایران (۲ سال پیش). الان توی دسامبر مراسم فارغ‌التحصیلی دوست دخترم تو انگلیس هست و من می‌خوام که اونجا باشم.

ممنون می‌شم اگه کسی کمکم کنه تا جواب سوال‌هامو پیدا کنم.

۱. به نظرتون می‌تونم ویزا بگیرم؟ (دوست انگلیسی زیاد دارم. می تونم به n نفر تو شهرای مختلف انگلیس بگم که واسم دعوتنامه بفرستن)
۲. واسه چه تایپی از ویزا اقدام کنم؟
۳. از ترکیه یا امارات؟ برای من ترکیه خیلی بهتره چون یکی از دوستام اونجا ساکنه و مجبور نیستم پول هتل بدم.
۴. حدودا چقدر طول میکشه تا جواب بدن؟
۵. اون زمان که من خودم ویزا می‌خواستم، ابوظبی رفتم و اونا پاسپورت رو نگه می‌داشتن. ترکیه هم اینجوریه؟ با توجه به اینکه احتمالش زیاده که تو زمانی که در ترکیه هستم یهو یه جایی یه کسی (پلیس) از من بخواد که پاسپورتم رو نشونشون بدم (برای اینکه مطمئن شن که قانونی اونجا هستم) به مشکلی بر نمی‌خورم اگه پاسپورتم دست سفارت انگلیس باشه؟

خب کسی که جواب من رو نداد. من تجربه خودم رو می‌نویسم شاید به درد بقیه بخوره.
۱. ویزا گرفتم
۲. ویزای توریستی گرفتم (۶ ماهه)
۳. نمی‌دونم کدوم بهتره ولی به هر حال من از ترکیه گرفتم.
۴. گفته بودن تقریبا ۳ هفته کاری و دقیقا هم همین قدر طول کشید.۴ هفته که می‌شه همون ۳ هفته کاری.
۵. ترکیه هم به همین ترتیبه. پاسپورتم پیش سفارت موند. البته من کپی پاسپورتم همراهم بود که چند جا به کارم اومد.
سلام،اول اينكه بريد سفر و خوش بگذره بهتون،بعد اينكه ما هم ميخوايم ويزاي انگليس بگيريم ولي بدون دعوتنامه شما با دعوتنامه گرفتيد؟ميشه منو هم راهنمايي كنيد؟مرسي
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-12-28 ساعت 23:30)اليس نوشته:  سلام،اول اينكه بريد سفر و خوش بگذره بهتون،بعد اينكه ما هم ميخوايم ويزاي انگليس بگيريم ولي بدون دعوتنامه شما با دعوتنامه گرفتيد؟ميشه منو هم راهنمايي كنيد؟مرسي

من دو تا دعوتنامه داشتم. ولی داشتن دعوتنامه برای ویزای توریستی الزامی نیست. اگر چه که کار شما رو راحت می‌کنه.
اصل داستان اینه که شما باید ثابت کنید توانایی نگهداری (maintain) خودتون در انگلیس رو دارید. یعنی به اندازه سفرتون پول دارید و می‌تونید از پس مخارج مربوط به اقامت در هتل و خورد و خوراک بر بیاید.
اگر کسی براتون دعوتنامه بفرسته که شما می‌تونید خونش بمونید یا مثلا تو دعوتنامه اشاره کنه که در مدتی که خونه اون هستید، تامین خورد و خوراک شما رو به عهده خواهد گرفت اونوقت شما نیازی ندارید که ثابت کنید که به اندازه هزینه هتل و خورد و خوراک پول کافی تو حسابتون هست.
اما اگه دعوتنامه ندارید، اونوقت باید رو حساب بانکیتون بیشتر کار کنید.
پاسخ
(2012-12-30 ساعت 02:44)matin007 نوشته:  
(2012-12-28 ساعت 23:30)اليس نوشته:  سلام،اول اينكه بريد سفر و خوش بگذره بهتون،بعد اينكه ما هم ميخوايم ويزاي انگليس بگيريم ولي بدون دعوتنامه شما با دعوتنامه گرفتيد؟ميشه منو هم راهنمايي كنيد؟مرسي

من دو تا دعوتنامه داشتم. ولی داشتن دعوتنامه برای ویزای توریستی الزامی نیست. اگر چه که کار شما رو راحت می‌کنه.
اصل داستان اینه که شما باید ثابت کنید توانایی نگهداری (maintain) خودتون در انگلیس رو دارید. یعنی به اندازه سفرتون پول دارید و می‌تونید از پس مخارج مربوط به اقامت در هتل و خورد و خوراک بر بیاید.
اگر کسی براتون دعوتنامه بفرسته که شما می‌تونید خونش بمونید یا مثلا تو دعوتنامه اشاره کنه که در مدتی که خونه اون هستید، تامین خورد و خوراک شما رو به عهده خواهد گرفت اونوقت شما نیازی ندارید که ثابت کنید که به اندازه هزینه هتل و خورد و خوراک پول کافی تو حسابتون هست.

مرسي از اينكه به سؤالم جواب داديد،ما بدون دعوتنامه ميخوايم اقدام كنيم و از لحاظ مالي مشكلي نداريم در ضمن خانوادگي ميخوايم اقدام كنيم كنيم و اينكه يه دختر بالاي 14 سال دارم،ويزاي شنگن هم چند بار گرفتيم،با اين اوصاف نميدونم چقدر شانس دريافت ويزا داريم.
پاسخ
تشکر کنندگان:

مرسي از اينكه به سؤالم جواب داديد،ما بدون دعوتنامه ميخوايم اقدام كنيم و از لحاظ مالي مشكلي نداريم در ضمن خانوادگي ميخوايم اقدام كنيم كنيم و اينكه يه دختر بالاي 14 سال دارم،ويزاي شنگن هم چند بار گرفتيم،با اين اوصاف نميدونم چقدر شانس دريافت ويزا داريم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-12-30 ساعت 03:22)اليس نوشته:  

با این اوصاف بیشتر باید رو این تمرکز کنید که چطور می‌شه اونها رو قانع کرد که شما توریست واقعی هستید (با فرض اینکه هستید).
یعنی اینکه نیت واقعیتون سفر با مدت معین هست و بعدش از بریتانیا خارج می‌شید. یکی از چیزهایی که کمک می‌کنه اثبات داشتن شغل ثابت هست و اینکه بعد از برگشت از سفر هم این شغل رو همچنان دارید.
داشتن شغل حتی از داشتن دارایی (زمین و خونه و ...) مهم‌تره. چون داشتن دارایی تضمین بازگشت محسوب نمی‌شه.
پاسخ
کسی نبود جواب مارو بده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان