کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود!
من از سفارت ايتاليا no visa شدم اثر انگشت هم دادم و الان چقدر زمان بايد صبر كنم تا بتونم دوباره درخواست بدم؟ شخصى به من گفت تو اين ٦ ماه اخير تمام كسانى كه ويزا نگرفتند و اثر انگشت دادند ديگه نميتونند ويزا بگيرند و هر كس هم گفته ميتونه ويزا بگيره دروغ گفته حتى اگر پاسپورتشو عوض كنه و بره يه سفارت ديگه باز هم no visa ميشه چون بار اول نگرفته، شخص ديگه اى به من گفت سه ماه زمان كه بگذره ميتونى از يه كانال قوى تر دوباره درخواست بدى الان واقعا نميدونم واقعا حرف كى درست تره اگر كسى اطلاعاتى داره لطفا بگه ممنون ميشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-25 ساعت 20:57)Nshn نوشته:  من از سفارت ايتاليا no visa شدم اثر انگشت هم دادم و الان چقدر زمان بايد صبر كنم تا بتونم دوباره درخواست بدم؟ شخصى به من گفت تو اين ٦ ماه اخير تمام كسانى كه ويزا نگرفتند و اثر انگشت دادند ديگه نميتونند ويزا بگيرند و هر كس هم گفته ميتونه ويزا بگيره دروغ گفته حتى اگر پاسپورتشو عوض كنه و بره يه سفارت ديگه باز هم no visa ميشه چون بار اول نگرفته، شخص ديگه اى به من گفت سه ماه زمان كه بگذره ميتونى از يه كانال قوى تر دوباره درخواست بدى الان واقعا نميدونم واقعا حرف كى درست تره اگر كسى اطلاعاتى داره لطفا بگه ممنون ميشم

چه نوع ویزایی درخواست داده بودین - دلیل ردی؟

این مسئله که ریجکت اولین ویزا باعث میشه که شما هیچ زمان دیگه موفق به گرفتن ویزا در اروپا نشین صحت نداره.رد شدن درخواست ویزا فقط باعث میشه که سفارت برای درخواست های بعدی حساسیت بیشتری نشون بده

اثر انگشت هم برای همین میگیرن که سوابق هر متقاضی به راحتی قابل پیگیری باشه چون سفارت های منطقه شنگن همه با هم در ارتباط هستن
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، ParsTrader ، اليس

(2013-05-27 ساعت 20:22)یه مهاجر نوشته:  
(2013-05-25 ساعت 20:57)Nshn نوشته:  من از سفارت ايتاليا no visa شدم اثر انگشت هم دادم و الان چقدر زمان بايد صبر كنم تا بتونم دوباره درخواست بدم؟ شخصى به من گفت تو اين ٦ ماه اخير تمام كسانى كه ويزا نگرفتند و اثر انگشت دادند ديگه نميتونند ويزا بگيرند و هر كس هم گفته ميتونه ويزا بگيره دروغ گفته حتى اگر پاسپورتشو عوض كنه و بره يه سفارت ديگه باز هم no visa ميشه چون بار اول نگرفته، شخص ديگه اى به من گفت سه ماه زمان كه بگذره ميتونى از يه كانال قوى تر دوباره درخواست بدى الان واقعا نميدونم واقعا حرف كى درست تره اگر كسى اطلاعاتى داره لطفا بگه ممنون ميشم

چه نوع ویزایی درخواست داده بودین - دلیل ردی؟

این مسئله که ریجکت اولین ویزا باعث میشه که شما هیچ زمان دیگه موفق به گرفتن ویزا در اروپا نشین صحت نداره.رد شدن درخواست ویزا فقط باعث میشه که سفارت برای درخواست های بعدی حساسیت بیشتری نشون بده

اثر انگشت هم برای همین میگیرن که سوابق هر متقاضی به راحتی قابل پیگیری باشه چون سفارت های منطقه شنگن همه با هم در ارتباط هستن

ويزاى توريستى،دليل ردى هم يه دليل كلى كه دلايل شما براى سفر قابل قبول نبود در صورتى كه جز چند سوال ساده در مورد بيمه نامه و اينكه آيا تنها سفر ميكنم يا خير و آژانس و از كجا پيدا كردم هيچ سوال ديگه اى از من نپرسيدن،چه قدر زمان بايد بگزره تا بتونم دوباره درخواست بدم؟ و آيا پاسپورتمو عوض كنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-28 ساعت 01:34)Nshn نوشته:  ويزاى توريستى،دليل ردى هم يه دليل كلى كه دلايل شما براى سفر قابل قبول نبود در صورتى كه جز چند سوال ساده در مورد بيمه نامه و اينكه آيا تنها سفر ميكنم يا خير و آژانس و از كجا پيدا كردم هيچ سوال ديگه اى از من نپرسيدن،چه قدر زمان بايد بگزره تا بتونم دوباره درخواست بدم؟ و آيا پاسپورتمو عوض كنم؟

متاسفانه دیگه ویزای توریستی خیلی راحت نمیدن به این دلیل که خیلی ها با همین ویزاهای توریستی اومدن و دیگه برنگشتن برای همین سفارت باید دلایل قانع کننده ای برای اینکه شما به ایران بر میگردین ببینه. در واقع زمان درخواست مهم نیست بلکه مهمه که بتونین سفارت رو متقاعد کنین دوباره بر میگردین.مثلا شغل دولتی یا کفالت والدین سالمند و.....

عوض کردن پاسپورت کمکی نمیکنه
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، Nshn ، ParsTrader ، barvos ، 327 ، gbtm ، اليس
با سلام:
من به همراه همسرم که برای سفر توریستی به مدت 15 روز به اسپانیا اقدام کرده بودیم دیروز جواب ردی را از سفارت دریافت کردیم،جواب را که به زبان اسپانیایی نوشته شده بود رو بردم کسی برام ترجمه کرد و در نهایت متوجه شدم که نامشخص بودن هدف سفر دلیل ردیمان بوده و تا یک ماه هم فرصت اعتراض به نتیجه را داریم.دوباره به سفارت مراجعه کردم و از آنها در مورد اینکه برای اعتراض روی کدام یک از موارد (مالی،شغلی و ...) فوکوس کنم سوالاتی پرسیدم و در نهایت آنها گفتند که در واقع دلیل خاصی وجود نداشته و کنسولگری دوست نداشته ویزا بده! و در صورت اقدام به اعتراض هم بیشتر از 5 درصد امکان قبول شدن وجود ندارد . حالا میخواستم از دوستانی که در این زمینه اطلاعات دقیقی دارند سوالاتی بپرسم:
1. چه اقداماتی جهت اعتراض به نتیجه انجام دهم و آیا بهتر است اعتراض را هرچه زودتر ارائه دهم یا 1 ماه صبر کنم؟
2. همسرم تا چند روز دیگر (حدودا 14 روز) سند یک مسکن (مسکن مهر) را دریافت خواهد کرد آیا آن را همراه اعتراض ارائه دهم بهتر است یا تاثیری ندارد؟
3. سفارتخانه به من گفتند برگه نامه اعتراض را از اینترنت دریافت کنم ، شما اطلاع دارید از کدوم سایت باید آن را دریافت کنم؟
4. متن اعتراض چه چیز باشه و به چه زبانی نوشته بشه بهتره؟
5. آیا اینکه بهم گفتند 5 درصد امکان قبول شدن است درست است یا خیر؟
6. و در نهایت اینکه اگر جواب اعتراض هم منفی بود تا 1 ماه دیگه میشه از یک سفارت دیگه ( مثلا ایتالیا) دوباره اقدام کنیم؟ (با توجه به اینکه انگشت نگاری شده ایم)
قبلا از شما نهایت تشکر را دارم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-06-09 ساعت 20:16)parstrade نوشته:  با سلام:
من به همراه همسرم که برای سفر توریستی به مدت 15 روز به اسپانیا اقدام کرده بودیم دیروز جواب ردی را از سفارت دریافت کردیم،جواب را که به زبان اسپانیایی نوشته شده بود رو بردم کسی برام ترجمه کرد و در نهایت متوجه شدم که نامشخص بودن هدف سفر دلیل ردیمان بوده و تا یک ماه هم فرصت اعتراض به نتیجه را داریم.دوباره به سفارت مراجعه کردم و از آنها در مورد اینکه برای اعتراض روی کدام یک از موارد (مالی،شغلی و ...) فوکوس کنم سوالاتی پرسیدم و در نهایت آنها گفتند که در واقع دلیل خاصی وجود نداشته و کنسولگری دوست نداشته ویزا بده! و در صورت اقدام به اعتراض هم بیشتر از 5 درصد امکان قبول شدن وجود ندارد . حالا میخواستم از دوستانی که در این زمینه اطلاعات دقیقی دارند سوالاتی بپرسم:
1. چه اقداماتی جهت اعتراض به نتیجه انجام دهم و آیا بهتر است اعتراض را هرچه زودتر ارائه دهم یا 1 ماه صبر کنم؟
2. همسرم تا چند روز دیگر (حدودا 14 روز) سند یک مسکن (مسکن مهر) را دریافت خواهد کرد آیا آن را همراه اعتراض ارائه دهم بهتر است یا تاثیری ندارد؟
3. سفارتخانه به من گفتند برگه نامه اعتراض را از اینترنت دریافت کنم ، شما اطلاع دارید از کدوم سایت باید آن را دریافت کنم؟
4. متن اعتراض چه چیز باشه و به چه زبانی نوشته بشه بهتره؟
5. آیا اینکه بهم گفتند 5 درصد امکان قبول شدن است درست است یا خیر؟
6. و در نهایت اینکه اگر جواب اعتراض هم منفی بود تا 1 ماه دیگه میشه از یک سفارت دیگه ( مثلا ایتالیا) دوباره اقدام کنیم؟ (با توجه به اینکه انگشت نگاری شده ایم)
قبلا از شما نهایت تشکر را دارم.

سلام

متاسفانه گرفتن ویزای توریستی هر روز برای ایرانی ها سخت تر میشه و اعتراض هم فایده چندانی برای ویزای توریستی نداره با این حال شما این حق رو دارین که اعتراض کنین پس از حقتون استفاده کنین

درباره سند من نمیدونم الان دادنش کار درستی باشه یا نه چون ممکنه این سوال براشون پیش بیاد چرا تا الان این سند رو ندادین.سفارت ها با هم در ارتباط هستن و از هر سفارت دیگه ای اروپا که اقدام کنین سوابق شما در اسپانیا رو دارن با این حال دلیل قطعی نیست که سفارت بعدی هم شما رو رد کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، 327 ، gbtm
سلام دوستان. من گرین کارت دارم و ساکن آمریکا هستم. می‌خوام ۱تا ۲ هفته اگه بشه برم آلمان. می‌خواستم ببینم شرایط ویزا دادنشون چی‌؟ اینکه گرین کارت دارم تاثیری داره؟ و اینکه هزینه‌اش چقدر؟ کلا هر اطلاعی دارید لطفا به من بگید. ممنونم.
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
سلام. 10 روز پيش با دعوتنامه سوئد و وقت قبلي كه در اويل ارديبهشت 92 با هزار سختي تونستم از سفارت سوئد وقت بگيرم(براي اواخر تيرماه92) مدارك رو بردم و تحويل دادم. يه سوال دارم. مدارك من تقريباً كامل بود. 28 ميليون گردش مالي داشتم براي 4 ماه- گواهي اشتغال بكار رسمي 16 ساله - گواهي بيمه از بيمه تامين اجتماعي براي 16 سال - سند منزل(البته وكالت بلا عزل) هستش - برگه موافقت با مرخصي از شركت.
حالا چند روز ديگه قراره برم و جواب بگيرم كه ايا موافقت كردن يا نه. به نظرتون موافقت ميكنن؟ البته بگم كه من متاهلم -38 ساله هستم و يك فرزند هم دارم و همسرم هم خونه داره.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-27 ساعت 11:46)arman18 نوشته:  سلام. 10 روز پيش با دعوتنامه سوئد و وقت قبلي كه در اويل ارديبهشت 92 با هزار سختي تونستم از سفارت سوئد وقت بگيرم(براي اواخر تيرماه92) مدارك رو بردم و تحويل دادم. يه سوال دارم. مدارك من تقريباً كامل بود. 28 ميليون گردش مالي داشتم براي 4 ماه- گواهي اشتغال بكار رسمي 16 ساله - گواهي بيمه از بيمه تامين اجتماعي براي 16 سال - سند منزل(البته وكالت بلا عزل) هستش - برگه موافقت با مرخصي از شركت.
حالا چند روز ديگه قراره برم و جواب بگيرم كه ايا موافقت كردن يا نه. به نظرتون موافقت ميكنن؟ البته بگم كه من متاهلم -38 ساله هستم و يك فرزند هم دارم و همسرم هم خونه داره.

فقط بستگی به نظر شخصی مصاحبه کننده شما داره . امیدوارم که با روادید شما موافقت بشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
سلام دوستان
من قصد گرفتن ویزای توریستی برای انگلستان دارم، خیلی در این مورد تحقیق کردم ولی یه ذره گیج شدم !
25 سالمه، شغل آزاد دارم، ملکی هم به نام خودم ندارم ولی کسی رو دارم که برام دعوتنامه بفرسته و همه ی تعهدات رو به گردن بگیره.
چه مسائلی میتونه تاثیرگذار باشه تا من پیگیرش باشم و راحت ویزا بگیرم.
اصلا نمیخوام که رد بشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
salam
yeki az dostam ke 23sal hast dar holand zendegi mikone baram davatname ferestade.mikhastam bedonam che madareki lazeme baraye gereftane viza?
va aya be man ke mojardam viza midan ya na

سلام
یکی‌ از دوستام که ۲۳سال هست در هلند زندگی‌ می‌کنه برام دعوتنامه فرستاده.می‌خواستم بدونم چه مدارکی لازمه برای گرفتن ویزا؟
و آیا به من که مجردم ویزا میدان یا نه؟

قابل توجه آقا میثم. سعید

(2007-08-19 ساعت 19:31)admin نوشته:  توافق‌نامه استفاده از سایت

کاربران مهاجرسرا تنها در صورت موافق بودن با مقررات زیر مجاز هستند در انجمن ثبت نام کنند و/یا به فعالیت ادامه دهند. نقض هر یک از موارد می‌تواند منجر به واکنش از طرف گروه مدیران (به صورت ویرایش یا حذف مطالب، امضا یا رتبه‌بندی‌های ارسال، تغییر نام کاربری، قطع دسترسی کاربر و غیره) گردد.
...
۷- کلیه مطالبی که در سایت مطرح می‌شوند می‌بایست به زبان فارسی نوشته شوند، مگر مطالبی که از یک منبع خارجی که به زبان دیگری است نقل قول شوند. ارسال مطالب به زبان ساختگی Fingilish یا Pinglish (متونی که در آنها عبارات فارسی با کاراکترهای انگلیسی نوشته می‌شوند؛ برای مثال عبارت «ایران» به صورت "iran" نوشته می‌شود) اکیداً ممنوع می‌باشد.
برای تبدیل پینگلیش به فارسی می‌توانید از مترجم پینگلیش به فارسی استفاده کنید.
...
پاسخ
تشکر کنندگان:
مدارک لازم رو از سفارت بپرسید . در صورتیکه قبلا ویزای شنگن داشته اید راحتتر ویزا میدن . ولی باز بستگی داره به شخص مصاحبه کنندتون .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، من و همسرم حدود 4 ماه پیش از سفارت اسپانیا برای گرفتن ویزای توریستی اقدام کردیم و به خاطر ضعیف بودن مدارکمون اعم از حساب بانکی و نداشتن سند ریجکت شدیم و حالا یک هفته پیش با مدارک بسیار قویتر و ویزای تجاری از سفارت ایتالیا اقدام کردیم و چون به ما گفته بودند پاسپورت را عوض کنیم (با اسپل نامهای جدید) و اسمی هم از اقدام قبلی نبریم ما هم همین کار را کردیم وفردای روز مصاحبه با ما تماس گرفتند و پرسیدند تا به حال اقدام به ویزای شنگن کردید یا خیر ما هم جواب منفی دادیم ولی متاسفانه گفتند که ما میدونیم که شما از سفارت اسپانیا اقدام کردید و ریجکت شدید و حالا با این تفاسیرنمیدونیم که ایا این به منزله ریجکتی دوبارست یا به خاطر مدارک قوی که داریم امکان ریجکت نشدن وجود داره؟ میخواستم از شما دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارید که بتونه کمکمون
کنه خواهش کنم راهنماییمون کنن.
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
(2013-09-08 ساعت 17:16)parstrade نوشته:  سلام دوستان، من و همسرم حدود 4 ماه پیش از سفارت اسپانیا برای گرفتن ویزای توریستی اقدام کردیم و به خاطر ضعیف بودن مدارکمون اعم از حساب بانکی و نداشتن سند ریجکت شدیم و حالا یک هفته پیش با مدارک بسیار قویتر و ویزای تجاری از سفارت ایتالیا اقدام کردیم و چون به ما گفته بودند پاسپورت را عوض کنیم (با اسپل نامهای جدید) و اسمی هم از اقدام قبلی نبریم ما هم همین کار را کردیم وفردای روز مصاحبه با ما تماس گرفتند و پرسیدند تا به حال اقدام به ویزای شنگن کردید یا خیر ما هم جواب منفی دادیم ولی متاسفانه گفتند که ما میدونیم که شما از سفارت اسپانیا اقدام کردید و ریجکت شدید و حالا با این تفاسیرنمیدونیم که ایا این به منزله ریجکتی دوبارست یا به خاطر مدارک قوی که داریم امکان ریجکت نشدن وجود داره؟ میخواستم از شما دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارید که بتونه کمکمون
کنه خواهش کنم راهنماییمون کنن.
با تشکر

سلام
خب از اون فردی که چنین پیشنهادی داد پاس های جدید بگیرین پرسیدین راه حل بعدی شون چیه؟

من نمیدونم چه مشکلی راستگویی داره که متوسل به دروغ میشیم و اون رو زرنگی هم میدونیم.تو رو خدا نکنین.همین کلک ها رو میزنیم که بعدش یه پدر مادر پیر باید 6 ماه تو سفارت التماس کنن برای دیدار بچه هاشون اخر هم ویزا بهشون نمیدن

به هر جهت با دروغی که گفتین بعید میدونم با قوی ترین مدرک هم بهتون ویزا بدن.شما قسمت مهم تقاضای ویزا که همون جلب اعتماده رو از سفارت گرفتین و از این به بعد به مصاحبه کننده تون مربوطه که با این سابقه تون چه تصمیمی بگیره
پاسخ
تشکر کنندگان: اليس ، ParsTrader ، Saeedv13 ، barvos
سلام ما 4 تا دانشجوی 20 و 21 ساله هستیم که قصد داریم اردیبهشت 93 به فرانسه سفر سفر کنیم هر چهار نفرمون دانشجوی دانشگاه تهران هستیم و هنوز درسمون هم تموم نشده، به نظرتون گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه تهران که دانشگاه معتبری به حساب میاد، میتونه مدرک محکمی مبنی بر ضمانت بازگشت ما برای سفارت به حساب بیاد؟ چون مشکلی که ممکنه برای ما پیش بیاد این که نتونیم پرینت 3 ماهه گردش بالای حساب بانکی رو جور کنیم. تو مدارک دیگه هیچ مشکلی نداریم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان