کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود!
(2017-04-13 ساعت 13:48)فرزانه فرزانه نوشته:  
(2017-04-12 ساعت 21:41)سرباز هخامنشی نوشته:  
(2017-04-08 ساعت 15:24)فرزانه فرزانه نوشته:  منو همسرم میخوایم بدون دعوتنامه برای ویزای توریستی فرانسه اقدام کنیم.من ۲۸ سال و همسرم ۳۳ سالشه.
همسرم قبلا ویزای شینگن آلمان داشته ولی من نه.تمکن مالی داریم و شاغل هستیم و سند هم به نام هردومون داریم.ما سال پیش ترکیه رفتیم. اما من نگرانم اگه خودمون اقدام کنیم بهمون ویزا ندن انقدر که تو این سایتها میگن که سخت میگیرن.
ازیکی دوتا آژانس که پرسیدیم میگن اگه خودمون هم اقدام کنیم بهمون میدن. از طرفی هزینه تور خیلی بالاست و تضمینی هم برای ویزا نیست. همچنین ممکنه با درصد کمی شرکتی که کار میکنم بخواد بعدها ماموریت بفرسته آلمان. الان میترسم که اگه اقدام کنم ریجکت شم و شانسم برای ماموریتهای شرکت هم کم بشه.
آیا درسته که الان سفارت فرانسه راحت ویزا میده و اگه ریجکت شم آیا برای شینگن های بعدی هم مشکل پیش میاد؟ ویزا داشتن همسرم کمی به شرایط من هم میکنه؟

شما با این رزومه که گفتید نگرانی ندارید، میتونید خودتون هم درخواست بدید.
نه برای دوره یا کارآموزی زمانی که شرکت شمارو میفرسته خودش یک زمینه مثبت هست و رد شدن ویزای شما دلیل به پرونده تیره شدن پرونده شما نیست در این شکل درخواست ها.
100% درباره سفارت فرانس نمیدونم، اما میدونم سفارت ها در این زمان بر روی پرونده های مهاجرتی حساس تر هستند و ردی ها زیاد هست و طبیعی هم هست، چیزی که شما میدونید کار اونهاست. اما این نگرانی بیشتر برای دانشجوهاست و راهکارم داره. و افرادی که پرونده سازی می کنند که به مهاجرن پ نا هند گی روی بیارند.
پیروز باشین.

واقعا ممنون.
البته ما قصد مهاجرت نداریم و فقط یک سفر توریستی میخوایم بریم. علاوه بر سند ملک، مدرک دیگری هم وجود داره که بتونیم به سفارت ارائه کنیم که ثابت کنیم قصد مهاجرت نداریم؟ مثلا ضمانت فرد دیگه ای یا وکالتی و ...؟
ما هر دو تو یک شرکت خیلی بزرگ و معتبر کار میکنیم و همکار هستیم.همین موضوع میتونه یک نکته مثبت برای ما باشه؟

سند برای نشون دادن زمینه های برگشت شما و وابستگی مادی شما به کشورتون هست. و این وابستگی میتونه احساسی هم باشه از این دید گفتم. نیازی به پشتیبانی فرد دیگری نیست، باید چیزی از حریم خودشماها باشه.
بله این برای سفارت نشون دهنده اینه که شما تنها هدفتون گردش هست و کاری و یک پیمانی به شرکتی در کشورتون دارید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ممنون از تاپیک خوبتون
من برادرم آلمان زندگی میکنه و شهروند اونجاس (البته برادرم وقتی کوچک بوده پدرش فوت کرده و پدر من بعدا با مادرم ازدواج کرده و فامیلی من و برادرم باهم فرق داره) برای من و همسرم دعوت نامه فرستاده ،اولا اینکه چجوری باید اثبات کنیم که خانواده درجه 1 هستیم و اصلا فرقی هم د اره؟
من به همراه همسرم (27 ساله کارمند بانک خصوصی ، دارای سند مالکیت آپارتمان در بالا شهر تبریز 100متری و گردش حدودا 80 میلیون وحقوق ماهیانه 3.5 میلیون) میخوایم درخواست ویزا بدیم
خودم هم مهندس عمران هستم و پروانه اشتغال نظام مهندسی دارم و در یک شرکت خصوصی با درآمد ماهانه 3.5 میلیون کار میکنم ولی سند به نام ندارم و گردش مالی ام هم حدود 55 میلیون هستش (29 ساله هستم و فرزندی هم ندارم ، قبلا هم شنگن نگرفتم)
شانس ما چقدره؟ و اینکه همه مدارک رو باید انگلیسی ترجمه کنم یا نیازی نیست؟
ممنون از راهنماییتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام وعرض ادب.من و همسرم ۲ ویزا ۲۰۱۵ از فرانسه و ۲۰۱۶ از ایتالیا نوسط اژانس دریافت کردیم و این بار ۳۰ خرداد وقت مصاحبه داریم .چند سوال دارم که ممنون میشم راهنمایی کنید
۱-مدت سفر رو ۷ شب پاریس ۲ شب کپنهاگ و ۲شب استکهلم با واچر هتل برنامه ریزی کرده ام مشکلی بابت اینکه کامل فرانسه نیستیم نیست؟
۲-مدرک شغلی من کارت مباشرت از اتحادیه پوشاک هست و ۳ سال سابقه بیمه تحت عنوان کارگر ساده از مکانی غیر از مغازه مباشرت دارم ایا سابقه بیمه رو ارایه بدم یا فقط کارت مباشرت رو ارایه بدم؟
۳-ایا نیاز به ترجمه کارت مباشرت میباشد؟
۴-ایا سند ملکی به نام خودم و سند خودرو لوکس به نام همسرم ارایه بدم و ایا نیاز به ترجمه دارد؟
من یک حساب باگردش خیلی خوب سند ملکی و رزرو قطعی هتل و بلیط دارم شانس ویزا چقدر هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام و تشکر
ما میخواهیم از سفارت ایتالیا یا یونان درخواست ویزای توریستی شینگن کنیم
اول اینکه در سایت ایتالیا برای افراد متواد بعد از 1999 امکان ثبت نام وجود ندارد پس برای فرزندان چکار باید کرد دوم اینکه در سایت سفارت یونان ایا برای قسمت مسافرت گروهی Travelling Group

باید اسم خانوادگی را نوشت برای تمام اعضای خانواده ؟ سوم اینکه اگر وقتی داده شود که امکان حضور در آن روز فراهم نباشد ایا میتوان زمان مصاحبه را تغییر داد
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
میخواستم بدونم اگه بخوام با وسیله شخصی به اروپا برم برای ویزا از کدوم سفارت اقدام کنم بهترهومدارک مورد نیاز چیه
با همسر ویک دختر 9 ساله
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام هر2سایت ایتالیا و یونان امکان ثبت نام خانوادگی داره یعنی در حالت انتخاب گروه فامیلی، اول برای خودتان مشخصات وارد میشه بعد برای خانواده تان فرزند بالای18 سال باید جداگانه ثبت نام کنه. وقت مصاحبه را خودتان از تقویم بازشده سفارت انتخاب میکنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-25 ساعت 12:54)garoon نوشته:  سلام ممنون از تاپیک خوبتون
من برادرم آلمان زندگی میکنه و شهروند اونجاس (البته برادرم وقتی کوچک بوده پدرش فوت کرده و پدر من بعدا با مادرم ازدواج کرده و فامیلی من و برادرم باهم فرق داره) برای من و همسرم دعوت نامه فرستاده ،اولا اینکه چجوری باید اثبات کنیم که خانواده درجه 1 هستیم و اصلا فرقی هم د اره؟
من به همراه همسرم (27 ساله کارمند بانک خصوصی ، دارای سند مالکیت آپارتمان در بالا شهر تبریز 100متری و گردش حدودا 80 میلیون وحقوق ماهیانه 3.5 میلیون) میخوایم درخواست ویزا بدیم
خودم هم مهندس عمران هستم و پروانه اشتغال نظام مهندسی دارم و در یک شرکت خصوصی با درآمد ماهانه 3.5 میلیون کار میکنم ولی سند به نام ندارم و گردش مالی ام هم حدود 55 میلیون هستش (29 ساله هستم و فرزندی هم ندارم ، قبلا هم شنگن نگرفتم)
شانس ما چقدره؟ و اینکه همه مدارک رو باید انگلیسی ترجمه کنم یا نیازی نیست؟
ممنون از راهنماییتون

از سفارت این رو بپرسید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
برای یک سفر توریستی در مهر ماه به فرانسه سفر کنم. من مجردم در این سفر پدر و مادرم هم هستند. پدرم ویزای شینگن مالتی پل دار و مادرمم استاد دانشگاه است.
با شرایط زیر امکان گرفتن ویزای شینگن توریستی از فرانسه را دارم:
1- قرارداد یک ساله کاری با بیمه و حقوق و گواهی اشتغال به کار با درج مدت زمان مرخصی و بازگشت به کار از دو تا محل کار
2- سپرده بانکی 100 میلیونی
3- سند ملکی و سند اتومبیل
4- وچر هتل
5- بلیط هواپیما
6- سفر به روسیه، ترکیه ، دوبی، آذربایجان ، مالزی ، عربستان رو هم در سابقه ام دارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من سی سال و اندی هستم مجرد و سند ملکی هم با ترجمه دارم
قبلا به کشورهای ترکیه . ارمنستان و گرجستان و دوبار هم به تایلند سفر کردم
الان قصد مسافرت به کشور فنلاند رو دارم یه دوست فنلاندی هم دارم که اگه ازش خواهش کنم احتملا واسم دعوتنانه هم بفرستن
با این شرایط احتمال گرفتن ویزا واسه من هست؟
کدام کشور راحت تر ویزای شینگن میده؟
در ضمن قبلا ویزای ان لابن توریستی من واسه استرالیا ریجکت شده این موضوع می تونه تاثیری روی ویزای شینگن داشته باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-01-03 ساعت 00:12)rs232 نوشته:  
(2014-01-02 ساعت 13:27)Hanaben نوشته:  دوستان من و همسرم قبلا يكبار از سفارت فرانسه شخصا اقدام كرديم و ريجكت شديم در حاليكه مداركمون كامل بوده و حتي تلفني چك كرديم گفتن ويزاتون امده ولي روزي كه رفتيم براي گرفتن ويزا حتي پاس هامون رو گرفتن ولي دقيقه ٩٠ گفتن با ويزاي شما موافقت نشد. سال بعد ما از ايتاليا و با اژانس ( تور) اقدام كرديم و راحت ويزا گرفتيم و ايتاليا و فرانسه رفتيم.
ما قبلا افريقاي جنوبي، تايلند، مالزي، هنگ كنگ، ماكاو، سنگاپور، لبنان، امريكا ، تركيه، دبي هم رفتيم حالا با اين سابقه و با تجربه ريجكتي بي دليل از فرانسه ميخوام ببينم احتمالش از نظر شما چقدره كه بتونم از سفارت اسپانيا خودم اقدام كنم و ويزا بگيريم؟
از نظر مالي و مدارك شغلي هم مشكلي نداريم.
قبلا از دوستاني كه جواب ميدن تشكر ميكنم

البته مطمئن نیستم ولی گمان می کنم که کشور فرانسه نسبت به کشورهای لبنان, الجزایر, مراکش, تونس و لیبی کمی حساس تر است و ممکن است عدم تایید ویزای شما به خاطر سفرتان به لبنان بوده است. در مورد علت سفرتان به آنجا سوالی نکردند؟

وقت سفارت فرانسه ایتالیا انگلستان فوری روادید ۱۵ روز و ۲ ساله مولتی 09306156622
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
لطفا شفاف یکی جواب منو بده
می خوام ویزای شینگن بگیرم از طریق فرانسه
38 سالمه ، مجرد ، شغل کارمند رسمی  سایپا هستم  ، 13 سال سابقه بیمه دارم ،
نامه اشتغال به کار هم میتونم بیارم
گردش مالی هم 30 میلیون هست
موجودی هم 30 میلیون هست
سفر به تایلند و ارمنستان ، گرجستان
خودم درخواست بدم چقدر شانس دریافت ویزا دارم ؟؟؟؟؟؟؟
یا بدم آژانس ها ؟
همه چی هم قانونیه قابل استعلام
آیا واقعن استغلام میکنن ؟
چه چیزی نیازه به جز این مدارک؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام وقتتون بخیر من میخوام ویزای توریستی شنگن بگیرم
اخیرا که گرفتن ویزا سخت شده برخی آژانسا ادعا میکنن دعوتنامه اوکی میکنن واسه مسافر که احتمال ویزا شدن رو بالا میبره
من میخوام بدونم این دعوتنامه چی هس جریانش و از چه شرکتهایی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
میخواستم بدونم اگه بخوام با وسیله شخصی به اروپا برم برای ویزا از کدوم سفارت اقدام کنم بهترهومدارک مورد نیاز چیه
با همسر ویک دختر 9 ساله
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان وقتتون بخير من يك سال پيش با اقايي كه جواب سياسي ايتاليا رو دارن در گرجستان ازدواج كرديم مداركمون اپاستيله كرديم و شوهرم با خودش برد وكيل شوهرم مداركمون و تقاضاي ازدواجمون رو در سايت اداره مهاجرت فرستاد بعد از حدود سه ماه براي ما پيام اومد كه با اصل مدارك بياين پرفكتورا كه مدارك رو برديم و گفتم بايد حتماً قرار داد كار و خونه داشته باشين كه همه اين مدارك هم اماده شد و ما ١٣ ارديبهشت تحويل داديم تمبري كه شوهرم روز اول خريده بود رو ازش گرفتن و روي فرمي چشبوندن و مهر كردن به شوهرم گفتن تا يك هفته ديگر ايميلي براتون مياد اما تا امروز هيچ ايميلي برامون نيومده
كسي تجربه اين موضوع رو داره به من كمك كنه؟
من ديگه خسته شدم از بلاتكليفي و اين همه نگراني
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان