کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود!
(2012-12-30 ساعت 03:36)matin007 نوشته:  
(2012-12-30 ساعت 03:22)اليس نوشته:  
(2012-12-30 ساعت 02:44)matin007 نوشته:  
(2012-12-28 ساعت 23:30)اليس نوشته:  سلام،اول اينكه بريد سفر و خوش بگذره بهتون،بعد اينكه ما هم ميخوايم ويزاي انگليس بگيريم ولي بدون دعوتنامه شما با دعوتنامه گرفتيد؟ميشه منو هم راهنمايي كنيد؟مرسي

من دو تا دعوتنامه داشتم. ولی داشتن دعوتنامه برای ویزای توریستی الزامی نیست. اگر چه که کار شما رو راحت می‌کنه.
اصل داستان اینه که شما باید ثابت کنید توانایی نگهداری (maintain) خودتون در انگلیس رو دارید. یعنی به اندازه سفرتون پول دارید و می‌تونید از پس مخارج مربوط به اقامت در هتل و خورد و خوراک بر بیاید.
اگر کسی براتون دعوتنامه بفرسته که شما می‌تونید خونش بمونید یا مثلا تو دعوتنامه اشاره کنه که در مدتی که خونه اون هستید، تامین خورد و خوراک شما رو به عهده خواهد گرفت اونوقت شما نیازی ندارید که ثابت کنید که به اندازه هزینه هتل و خورد و خوراک پول کافی تو حسابتون هست.
اما اگه دعوتنامه ندارید، اونوقت باید رو حساب بانکیتون بیشتر کار کنید.

مرسي از اينكه به سؤالم جواب داديد،ما بدون دعوتنامه ميخوايم اقدام كنيم و از لحاظ مالي مشكلي نداريم در ضمن خانوادگي ميخوايم اقدام كنيم كنيم و اينكه يه دختر بالاي 14 سال دارم،ويزاي شنگن هم چند بار گرفتيم،با اين اوصاف نميدونم چقدر شانس دريافت ويزا داريم.

با این اوصاف بیشتر باید رو این تمرکز کنید که چطور می‌شه اونها رو قانع کرد که شما توریست واقعی هستید (با فرض اینکه هستید).
یعنی اینکه نیت واقعیتون سفر با مدت معین هست و بعدش از بریتانیا خارج می‌شید. یکی از چیزهایی که کمک می‌کنه اثبات داشتن شغل ثابت هست و اینکه بعد از برگشت از سفر هم این شغل رو همچنان دارید.
داشتن شغل حتی از داشتن دارایی (زمین و خونه و ...) مهم‌تره. چون داشتن دارایی تضمین بازگشت محسوب نمی‌شه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-12-30 ساعت 15:49)abtin_altair نوشته:  سلام من یه پسرم 17 سال و 4 ماه دارم و مادرم که طلاق گرفته برای سفارت اتریش اقدام به گرفتن ویزا کردیم
مدارک کامل بود یه سند 300 میلیون تومانی + اجاره نامه 70 میلیون تومانی + 50 میلیون گردش حساب
گواهی اشتغال به تحصیل هم دادم
به نظر شما چند % امکان داره ویزا بدن بهمون؟
و اینکه مدت پاسخگویی به در خواست چند روزه؟ الان 11 روز گذشته
کسی نبود جواب مارو بده؟

سلام،مدارك كامل و اسنادي كه فرموديد به سفارت تحويل داديد يك طرف قضيه هست،شما بايد تونسته باشيد شخصي كه در سفارت با شما مصاحبه كرده رو متقاعد كرده باشيد كه قصدتون از رفتن تفريح هست و قرار برگرديد و مورد بعدي نحوه درخواست ويزا در فرم و رزرو بليط و هتل هست.روزي كه رفتيد سفارت بعد از مصاحبه مگه بهتون نگفتن چه روزي براي تحويل ويزا بيايد؟شما پست قبلي رو 27 دسامبر زديد يعني امروز ميشه 14 روز از اون يازده روزي كه نوشتيد شده ما تا حالا هر وقت اقدام كرديم 14 روزه ويزا گرفتيم، در ضمن يه برگه بايد بهتون داده باشن كه توش نوشته چه تاريخي براي دريافت ويزا به سفارت مراجعه كنيد و اينكه بيمه مسافرتي هم بايد روز دريافت ويزا با خودتون ببريد حالا اگر سؤال ديگه اي داريد من در خدمتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: abtin_altair ، nora
ممنون از پاسختون . کسی با ما مصاحبه نکرد . 1 باجه بود مدارک و میدادیم بهش ولی پرسید چرا میخواید برید اتریش گفتیم یکی از فامیلامون تعطیلات میره اونجا ما هم میریم .
رزرو هتل و بیلیت هم دادیم
بیمه هم نگاه کرد پسش داد
بعد داد به یه المانیه اونم مدارک و دید گفت کامله
اون برگه هم داریم که فرمودید
اخه 3 روز بابت کریسمس تعطیل بود به همین خاطر هنوز ویزامون نیومده
به نظر شما ویزا بهمون تعلق میگیره؟
سفارتش سخت گیره؟
سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: اليس
(2012-12-31 ساعت 02:28)abtin_altair نوشته:  ممنون از پاسختون . کسی با ما مصاحبه نکرد . 1 باجه بود مدارک و میدادیم بهش ولی پرسید چرا میخواید برید اتریش گفتیم یکی از فامیلامون تعطیلات میره اونجا ما هم میریم .
رزرو هتل و بیلیت هم دادیم
بیمه هم نگاه کرد پسش داد
بعد داد به یه المانیه اونم مدارک و دید گفت کامله
اون برگه هم داریم که فرمودید
اخه 3 روز بابت کریسمس تعطیل بود به همین خاطر هنوز ویزامون نیومده
به نظر شما ویزا بهمون تعلق میگیره؟
سفارتش سخت گیره؟
سپاس

خواهش ميكنم،همين كه مدارك تون رو تحويل گرفتن و ازتون پرسيدن چرا ميخوايد بريد سفر به نوعي مصاحبه به حساب مياد،تو برگه بايد تاريخ داشته باشه كه چه وقت براي تحويل ويزا بايد بريد،احتمالاً تعطيلاتشون رو در نظر گرفته باشن،شما فردا با سفارت تماس بگير ازشون بپرس ببين ويزاتون اومده يا نه؟راستش در مورد اينكه ويزا بهتون ميدن يا نه نميتونم نظري بدم دادن يا ندادن ويزا به صحبت هاي خودتون تو سفارت بستگي داره انشالله كه بتونيد ويزا بگيريد به سفر بريد و از سفرتون نهاية لذت و ببريد أتريش خيلي كشور زيبايي هست.در مورد سختگيري سفارت چيزي نشنيدم.ويزاتون رو گرفتيد ما رو هم بي خبر نزار يد
پاسخ
تشکر کنندگان: abtin_altair ، storagemeter
دوستان عزیز ویزا ندادن البته ریجکت هم نکردن فقط گفتن که دلایل سفر مشخص نیست و باید یه دلیل خوب بیارید
ما که اونجا فامیلی نداریم به نظر شما چیکار باید بکنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-01-08 ساعت 00:40)abtin_altair نوشته:  دوستان عزیز ویزا ندادن البته ریجکت هم نکردن فقط گفتن که دلایل سفر مشخص نیست و باید یه دلیل خوب بیارید
ما که اونجا فامیلی نداریم به نظر شما چیکار باید بکنیم؟

سلام،من در پست هاي قبلي به اين موضوع اشاره كردم كه دادن يا ندادان ويزا تا حدود زيادي به صحبت هاي شما در سفارت بستگي داره،اين كه شما اونجا گفتيد كه دليل سفرتون اينه كه فاميلمون ميخواد بره ما هم ميخوايم بريم! اين دليل قانع كننده و قابل قبولي براي سفارت نيست،شما علاوه بر مداركي كه تحويل داديد بايد رزرو قطعي هتل هم براي سفارت ببريد و دليل سفرتون هم گردشگري و علاقه به شناخت كشور اتريش ميتونيد بيان كنيد يا هر چيزي كه براي سفارت قابل قبول باشه،ميتونيد بگيد به تاريخ اتريش علاقه خاصي داريد و دوست داريد از نزديك با فرهنگ اون كشور اشنا بشيد ولي رزرو هتل يادتون نره،راستي شما هنوز كه مشمول نشديد؟اگر نه چند ماه ديگه وقت داريد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: abtin_altair ، storagemeter
رزرو هتل و بلیط هم دادیم
خیر تا 31 ام خرداد وقت دارم از کشور خارج بشم خودشون گفتن
اگه اینهایی که فرمودید رو بگیم ویزا میدند؟ !
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-01-08 ساعت 02:51)abtin_altair نوشته:  رزرو هتل و بلیط هم دادیم
خیر تا 31 ام خرداد وقت دارم از کشور خارج بشم خودشون گفتن
اگه اینهایی که فرمودید رو بگیم ویزا میدند؟ !

بارها و بارها تاکید شده در کل این سوال درست نیست که آیا ویزا میدن یا نه.چون این مسئله با توجه به شرایط هر کس فرق داره و این سفارته که بررسی میکنه و در نهایت جواب میده پس مطمئن باشین هیچ کس در اینجا نمیتونه به شما بگه چی کار کنین که بهتون ویزا بدن!

با توجه به شرایط شما و اینکه دلیل قانع کننده ای برای سفارت نداشتین پاسخ مثبت به ویزای شما داده نشده البته من متوجه نشدم که میگین ویزا ندادن ولی ردمون هم نکردن بعد از مدت زمان تعیین شده یا ویزا میدن یا میگن نمیدیم تا به حال من نشنیدم که صبر کنن که شما براشون مجدد دلیلی جدید بیارین.

شما به زودی سرباز میشین از طرفی مادرتون از پدر شما جدا شده خب این از نظر سفارت انگیزه خیلی قوی از طرف شماست که برین اتریش و دیگه برنگردین.

به هر حال همون طور که گفتم کسی اینجا نمیدونه در نهایت پاسخ سفارت چه خواهد بود،دلیل سفرتون رو صادقانه بیان کنین و امیدواریم که ویزاتون رو بگیرین
پاسخ
تشکر کنندگان: abtin_altair ، اليس ، gbtm
خود سفارت گفت رد نشدید یه نامه دادن فقط گفتن ناقصی دارید باید دلیل خوبی بیارید یک هفته وقت دادن
ما که کسی رو تو اتریش نداریم حالا فقط نمیدونیم چه دلیلی بیاریم
مدارکمون و پاسپورتمون اونجاست
به نظر شما میشه به سفارت چک تضمینی برای برگشت داد؟
راستش ما نمیخوایم اونجا بمونیم بخاطر علاقی شدیدی که به موسیقی کلاسیک (بتهوون و موزارت و .....) دارم میخوام برم از اونجا دیدن کنم
خواستم اینارو تو دلایل بنویسم ولی گفتم شاید دلایل خوبی نباشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-01-08 ساعت 16:09)abtin_altair نوشته:  خود سفارت گفت رد نشدید یه نامه دادن فقط گفتن ناقصی دارید باید دلیل خوبی بیارید یک هفته وقت دادن
ما که کسی رو تو اتریش نداریم حالا فقط نمیدونیم چه دلیلی بیاریم
مدارکمون و پاسپورتمون اونجاست
به نظر شما میشه به سفارت چک تضمینی برای برگشت داد؟
راستش ما نمیخوایم اونجا بمونیم بخاطر علاقی شدیدی که به موسیقی کلاسیک (بتهوون و موزارت و .....) دارم میخوام برم از اونجا دیدن کنم
خواستم اینارو تو دلایل بنویسم ولی گفتم شاید دلایل خوبی نباشه

اها ناقص بودن مدارک یه داستان دیگه ست

اگه در رشته موسیقی تحصیل می کنین یا کلاس میرین ترجمه اش رو ببرین همین طور چک کنین برای زمانیکه میخواین برین ایا برنامه خاصی برای موسیقی در اتریش هست که اون رو به عنوان هدف اصلی سفر ذکر کنین.به هر حال دلیل دیگه ای برای سفر ندارین پس همینا رو باید بگین.درباره دادن چک اطلاعی ندارم
پاسخ
تشکر کنندگان: abtin_altair
دوستان رفتم مدارک ناقص و دادیم گفتیم فامیلمون از استرالیا میاد (اسمش هم گفتیم) ما هم میریم به دیدنش . و همینطور علاقه من به تاریخ کشور موسیقی های کلاسیک
یه کنسرت کلاسیک و یه نمایشگاه هم بود تو وین اونم رزرو کردیم و برگشو دادیم به سفارت . رزرو هتل قطعی و بیلیت هم دادیم
به نظر شما دلایل خوبی اوردم؟
و اینکه گفتن شنگن شما رو قبول کرده گیر از اینجاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان رفتم مدارک ناقص و دادیم گفتیم فامیلمون از استرالیا میاد (اسمش هم گفتیم) ما هم میریم به دیدنش . و همینطور علاقه من به تاریخ کشور موسیقی های کلاسیک
یه کنسرت کلاسیک و یه نمایشگاه هم بود تو وین اونم رزرو کردیم و برگشو دادیم به سفارت . رزرو هتل قطعی و بیلیت هم دادیم
به نظر شما دلایل خوبی اوردم؟
و اینکه گفتن شنگن شما رو قبول کرده گیر از اینجاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
من 27 سالمه و متاهلم . همسرم برای ادامه تحصیل در لهستان مشغول تحصیله . من برای تعطیلات نوروز میخوام برم لهستان پیش همسرم . به نظرتون به من ویزا میدن یا نه . و اینکه برای اخذ ویزا چه کارهایی باید انجام بدم و چه مدارکی لازمه

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-01-12 ساعت 04:13)abtin_altair نوشته:  و اینکه گفتن شنگن شما رو قبول کرده گیر از اینجاس

اگه این رو گفتن یعنی ویزای شما اومده؟ اگه اومده دیگه کی میتونه گیر بده؟غیر از اینکه برای سربازی تون باشه که اینور از خداشونه مردم وقتی سرباز میشن برن چون بیان ایران و دوباره بخوان برگردن کلی پول ازشون میگیرن.من واقعا نمی فهمم یعنی چی گیر از اینجاست.یا شاید منظورشون این بوده باید نواقص پرونده تون حل شه و همه مدارک رو در پرونده تون بذارن.به هر صورت من خیلی به امور سلیقه ای اداری در ایران آشنا نیستم .شما هم هر کاری میشده کردین و حالا دو حالت بیشتر نداره یا ویزا میدن یا نه پس اینقد نگران نباشین
پاسخ
تشکر کنندگان: اليس
سلام دوستان...

من 9 اردیبهشت نوبت برای سفارت بلژیک دارم...دعوتنامه...منتهی برای اینکه سفارت در خواست ویزام رو قبول کنه 21 روزه میخوام درخواست بدم و دعوتنامه دوستم هم که بلژیکی هست 21 روزه هست...ممنون می شم 2 سوالم رو جواب بدید

1. چون دعوتنامه دوستم هم 21 روزه هست آیا احتمال اینکه سفارت مهربون باشه و بیشتر از 21 روز ویزا بده چقدره؟

2. آیا میشه بعد از ورود به بلژیک ویزا رو تمدید کرد؟ شرایطش چیه و هزینش چقدره؟

ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان