کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود!
(2013-11-11 ساعت 02:33)hbokayi نوشته:  سلام ما 4 تا دانشجوی 20 و 21 ساله هستیم که قصد داریم اردیبهشت 93 به فرانسه سفر سفر کنیم هر چهار نفرمون دانشجوی دانشگاه تهران هستیم و هنوز درسمون هم تموم نشده، به نظرتون گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه تهران که دانشگاه معتبری به حساب میاد، میتونه مدرک محکمی مبنی بر ضمانت بازگشت ما برای سفارت به حساب بیاد؟ چون مشکلی که ممکنه برای ما پیش بیاد این که نتونیم پرینت 3 ماهه گردش بالای حساب بانکی رو جور کنیم. تو مدارک دیگه هیچ مشکلی نداریم

بحث ویزای توریستی بحثی کاملا بی منطقه و فقط به آفیسر مصاحبه کننده مربوط میشه . ممکنه ماموری با حداقل مدارک موافقت کنه و همکار دیگرش با محکمترین مدارک هم باز مشکل تراشی کنه .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، hbokayi ، msar
(2013-11-11 ساعت 02:33)hbokayi نوشته:  سلام ما 4 تا دانشجوی 20 و 21 ساله هستیم که قصد داریم اردیبهشت 93 به فرانسه سفر سفر کنیم هر چهار نفرمون دانشجوی دانشگاه تهران هستیم و هنوز درسمون هم تموم نشده، به نظرتون گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه تهران که دانشگاه معتبری به حساب میاد، میتونه مدرک محکمی مبنی بر ضمانت بازگشت ما برای سفارت به حساب بیاد؟ چون مشکلی که ممکنه برای ما پیش بیاد این که نتونیم پرینت 3 ماهه گردش بالای حساب بانکی رو جور کنیم. تو مدارک دیگه هیچ مشکلی نداریم

با سلام.
پس از درخواست ویزای شینگن افسر مربوط به صدور ویزای شما ( البته منظور من منشی تحویل مدارک نیست. کسی که مدارک رو از شما تحویل میگیره و با شما مصاحبه میکنه فقط یه منشی ساده هست) پس بررسی دو موضوع اقدام به صدور ویزا برای شما میکند.
1- آیا شما از عهده هزینه های سفر خود بر می آیید
2-آیا شما در زمان مقرر به کشور خود باز میگردید.

با توجه به توضیح بالا بعضی موارد به او کمک میکند برای تصمیم گیری
1- تاریخچه سفرهای گذشته شما - مثلا اولین سفر عمر به فرانسه برای ایرانیان یک مورد نادر و منفی محسوب میشود . امار نشان میدهد در حالت عادی اولین سفر خارجی ایرانیان (البته نه به عنوان فرزند همراه خانواده) دوبی یا ترکیه یا مالزی یا تابلند هست البته به این لیست میشه چین، ارمنستان،آذربایجان، سوریه، عربستان، عراق، اکراین و در کل کشورهایی که به ایرانیان ساده ویزا میدهند را اضافه کرد .
2- تعداد سفر های قبلی شما ( دلیل برگشتن)
3-وضعیت کاری شما در کشور خودتان ( دلیل برگشتن و توانایی مالی)
4-دارایی های شما (توانایی مالی و دلیل منفی برای برگشتن)
5-متاهل بودن و فرزند داشتن (دلیل مثبت برگشتن اگر تنها سفر کنید و مثبت اگر با خانواده سفر کنید و خیلی ثروتمند نباشید و منفی اگر با خانواده سفر کنید و دارای توانایی خیلی بالای مالی و بدون سابقه سفر باشید)
6-موجودی حساب پس انداز و مانده حساب تقریبا مهم نیست چیزی که مهمه گردش حساب شما میباشد که البته با میزان درامد اظهار شده شما جور دربیاد
7-دانشجو بودن در دانشگاه و رشته معتبر بسیار خوب هست.
8-دلایل سفر شما هم اگر در مصاحبه پرسیده شد می تواند خیلی مهم باشه.
9-سن شما میتواند عامل اصلی صدور ویزا یا رد شدن شما بشود
10-داشتن اقوام نزدیک در کشور مقصد در بسیاری موارد عامل منفی به حساب می آید و در موارد کمتر عامل مثبت

در کل با توجه به تجربه من افسر ویزا مدارک و پرونده شما که توسط منشی کامل شده تحویل میگیره 10 تا 30 دقیقه مطالعه میکنه دور بعضی چیزا خط میکشه، زیر بعضی چیزا خط میکشه و در نهایت امضا میکنه و پرونده میزاره تو قسمت صدور ویزا یا امضا نمیکنه و چند خط تایپ مکنه و نامه رو پرینت میکنه و میزاره رو پرونده و میزاره تو رد شده ها یا با یک استیکر درخواست مدارک تکمیلی میکنه.

این یک معنی خیلی واقعی بیشتر نمیده تمام کسیایی که رد میشن حقشونه اما همه اونایی که ویزا میگرن حقشون نیست. متوجه میشید افسر ویزا کسی رو الکی رد نمیکنه ولی ممکنه با دلاییل خیلی کم به یکی اعتماد کنه.

اما در مورد کیس شما
اگر سفر خارجی کافی داشته باشید
رزرو هتل معتبر داشته باشید
رزرو بلیط معتر داشته باشید
بیمه نامه معتبر
معرفی نامه معتبر از دانشگاه تهران
شانس بالای 80 درصد برای صدور ویزا دارید

اراتمند نوید
پاسخ
تشکر کنندگان: hbokayi ، سرباز هخامنشی ، persiannova ، imeyti ، msar
(2013-12-23 ساعت 15:46)kingnavid نوشته:  

با سلام.
پس از درخواست ویزای شینگن افسر مربوط به صدور ویزای شما ( البته منظور من منشی تحویل مدارک نیست. کسی که مدارک رو از شما تحویل میگیره و با شما مصاحبه میکنه فقط یه منشی ساده هست) پس بررسی دو موضوع اقدام به صدور ویزا برای شما میکند.
1- آیا شما از عهده هزینه های سفر خود بر می آیید
2-آیا شما در زمان مقرر به کشور خود باز میگردید.

با توجه به توضیح بالا بعضی موارد به او کمک میکند برای تصمیم گیری
1- تاریخچه سفرهای گذشته شما - مثلا اولین سفر عمر به فرانسه برای ایرانیان یک مورد نادر و منفی محسوب میشود . امار نشان میدهد در حالت عادی اولین سفر خارجی ایرانیان (البته نه به عنوان فرزند همراه خانواده) دوبی یا ترکیه یا مالزی یا تابلند هست البته به این لیست میشه چین، ارمنستان،آذربایجان، سوریه، عربستان، عراق، اکراین و در کل کشورهایی که به ایرانیان ساده ویزا میدهند را اضافه کرد .
2- تعداد سفر های قبلی شما ( دلیل برگشتن)
3-وضعیت کاری شما در کشور خودتان ( دلیل برگشتن و توانایی مالی)
4-دارایی های شما (توانایی مالی و دلیل منفی برای برگشتن)
5-متاهل بودن و فرزند داشتن (دلیل مثبت برگشتن اگر تنها سفر کنید و مثبت اگر با خانواده سفر کنید و خیلی ثروتمند نباشید و منفی اگر با خانواده سفر کنید و دارای توانایی خیلی بالای مالی و بدون سابقه سفر باشید)
6-موجودی حساب پس انداز و مانده حساب تقریبا مهم نیست چیزی که مهمه گردش حساب شما میباشد که البته با میزان درامد اظهار شده شما جور دربیاد
7-دانشجو بودن در دانشگاه و رشته معتبر بسیار خوب هست.
8-دلایل سفر شما هم اگر در مصاحبه پرسیده شد می تواند خیلی مهم باشه.
9-سن شما میتواند عامل اصلی صدور ویزا یا رد شدن شما بشود
10-داشتن اقوام نزدیک در کشور مقصد در بسیاری موارد عامل منفی به حساب می آید و در موارد کمتر عامل مثبت

در کل با توجه به تجربه من افسر ویزا مدارک و پرونده شما که توسط منشی کامل شده تحویل میگیره 10 تا 30 دقیقه مطالعه میکنه دور بعضی چیزا خط میکشه، زیر بعضی چیزا خط میکشه و در نهایت امضا میکنه و پرونده میزاره تو قسمت صدور ویزا یا امضا نمیکنه و چند خط تایپ مکنه و نامه رو پرینت میکنه و میزاره رو پرونده و میزاره تو رد شده ها یا با یک استیکر درخواست مدارک تکمیلی میکنه.

این یک معنی خیلی واقعی بیشتر نمیده تمام کسیایی که رد میشن حقشونه اما همه اونایی که ویزا میگرن حقشون نیست. متوجه میشید افسر ویزا کسی رو الکی رد نمیکنه ولی ممکنه با دلاییل خیلی کم به یکی اعتماد کنه.

اما در مورد کیس شما
اگر سفر خارجی کافی داشته باشید
رزرو هتل معتبر داشته باشید
رزرو بلیط معتر داشته باشید
بیمه نامه معتبر
معرفی نامه معتبر از دانشگاه تهران
شانس بالای 80 درصد برای صدور ویزا دارید

اراتمند نوید

ممنون نوید جان بابت پاسخ کاملت، در مورد سفر خارجی قبلی هم باید بگم که فقط یه نفر از ما که پایان خدمت داره و دیگه محدویت سربازی و خروج از کشور مشمولین رو نداره یه بار ترکیه رفته اون دو تای دیگه هم عراق بودند و فقط من تاحالا جایی نبودم Smile امیدوارم که کارمون درست شه
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
دوستان من و همسرم قبلا يكبار از سفارت فرانسه شخصا اقدام كرديم و ريجكت شديم در حاليكه مداركمون كامل بوده و حتي تلفني چك كرديم گفتن ويزاتون امده ولي روزي كه رفتيم براي گرفتن ويزا حتي پاس هامون رو گرفتن ولي دقيقه ٩٠ گفتن با ويزاي شما موافقت نشد. سال بعد ما از ايتاليا و با اژانس ( تور) اقدام كرديم و راحت ويزا گرفتيم و ايتاليا و فرانسه رفتيم.
ما قبلا افريقاي جنوبي، تايلند، مالزي، هنگ كنگ، ماكاو، سنگاپور، لبنان، امريكا ، تركيه، دبي هم رفتيم حالا با اين سابقه و با تجربه ريجكتي بي دليل از فرانسه ميخوام ببينم احتمالش از نظر شما چقدره كه بتونم از سفارت اسپانيا خودم اقدام كنم و ويزا بگيريم؟
از نظر مالي و مدارك شغلي هم مشكلي نداريم.
قبلا از دوستاني كه جواب ميدن تشكر ميكنم
پاسخ
(2014-01-02 ساعت 13:27)Hanaben نوشته:  دوستان من و همسرم قبلا يكبار از سفارت فرانسه شخصا اقدام كرديم و ريجكت شديم در حاليكه مداركمون كامل بوده و حتي تلفني چك كرديم گفتن ويزاتون امده ولي روزي كه رفتيم براي گرفتن ويزا حتي پاس هامون رو گرفتن ولي دقيقه ٩٠ گفتن با ويزاي شما موافقت نشد. سال بعد ما از ايتاليا و با اژانس ( تور) اقدام كرديم و راحت ويزا گرفتيم و ايتاليا و فرانسه رفتيم.
ما قبلا افريقاي جنوبي، تايلند، مالزي، هنگ كنگ، ماكاو، سنگاپور، لبنان، امريكا ، تركيه، دبي هم رفتيم حالا با اين سابقه و با تجربه ريجكتي بي دليل از فرانسه ميخوام ببينم احتمالش از نظر شما چقدره كه بتونم از سفارت اسپانيا خودم اقدام كنم و ويزا بگيريم؟

رد شدن تون که بی دلیل نبوده. مدارک کامل چیزیه که همه متقاضی های ویزا باید ارائه بدن اما ضمانت پاسخ مثبت نیست.حتما دلیلی برای این تصمیم وجود داشته

به هر حال با توجه به اینکه سفرهای زیادی داشتین و مهم تر اینکه یه ویزای شنگین هم از ایتالیا گرفتین این ریجکتی تاثیر چندانی روی تصمیم گیری های بقیه کشورای اروپا نداره.در کل یه سری از کشورا به دلایل و شرایط خاص خودشون سخت تر ویزا میدن
پاسخ
تشکر کنندگان: Hanaben ، Saeedv13 ، msar
(2014-01-02 ساعت 13:27)Hanaben نوشته:  دوستان من و همسرم قبلا يكبار از سفارت فرانسه شخصا اقدام كرديم و ريجكت شديم در حاليكه مداركمون كامل بوده و حتي تلفني چك كرديم گفتن ويزاتون امده ولي روزي كه رفتيم براي گرفتن ويزا حتي پاس هامون رو گرفتن ولي دقيقه ٩٠ گفتن با ويزاي شما موافقت نشد. سال بعد ما از ايتاليا و با اژانس ( تور) اقدام كرديم و راحت ويزا گرفتيم و ايتاليا و فرانسه رفتيم.

البته مطمئن نیستم ولی گمان می کنم که کشور فرانسه نسبت به کشورهای لبنان, الجزایر, مراکش, تونس و لیبی کمی حساس تر است و ممکن است عدم تایید ویزای شما به خاطر سفرتان به لبنان بوده است. در مورد علت سفرتان به آنجا سوالی نکردند؟
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ

با سلام دوست عزیز
مدارک کامل تنها شرط بررسی مدارک شما میباشد و دلیل صدور ویزا صحت گفتار شما و قانع شدن افسر ویزا به برگشت شما به کشور و توانایی پرداخت هزینه هایتان هست.
تصور کنید شما اعلام کرده اید 2000 یورو در آمد دارید. در این صورت باید مدارک محکمی که این درآمد را تائید کند ارائه دهید.
2000 یورو چیزی حدود 7 میلیون تومان هست. حالا شما یک گواهی اشتغال به کار از شرکت دارید که میگه شما مسئول ای تی هستید. پرینت حساب بانکی شما در 6 ماه گذشته نشان نمیدهد هیچ شرکتی ماهیانه 7 میلیون به حساب شما پول ریخته.
شما جوابی دریافت میکنید با این عنوان افسر صدور ویزا از مدارک شما قانع یا راضی نشده هست.
اما نسبت به کسی که سابقه سفری مثل شما داره سخت نمیگیرند.
شما باید رزرو هتل واقعی ارائه بدید.
مخصوصا فرانسه بعد تصمیم به صدور ویزا و دریافت مجدد پاسپورت و بلیط شما حتما بلیط شما را چک میکند. دقت کنید بلیط جعلی یا رزرو پس از تائید ویزا به سفارت ارائه نکنید.
در کل سعی کنید به غیر از مدارک کامل مدارک بی عیب و نقص هم ارائه کنید.
اراتمند نوید
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، Hanaben ، سرباز هخامنشی ، msar
سلام،
من و همسرم قصد سفر به آلمان با دعوتنامه جهت ارائه مقاله در کنفرانس رو داریم.
من 3 تا ویزای شنگن داشتم و همسرم 2 تا . مدارکمون کامله .
سوال من در مورد بلیط هواپیماست. آیا بلیط باید با پرداخت تمام بها خریده شده باشه یا پرینت رزرویشن رایگان 72 ساعته بلیط هم مورد قبوله؟

ممنون
پاسخ
سلام
من و خانواده ام براي ويزاي توريستي اتريش اقدام كرديم،اما به دلايلي كمى دير اقدام كرديم.مدارك زيادي هم براي تاييد وابستگي به ايران برديم (اولين بار است كه شنگن مى گيريم)حالا مى خوام بدانم كه دو هفته زمان مناسبي براي تاييد يا عدم تاييد ويزاي ماست يا نه؟
لطفا دوستاني كه در اين زمينه تجربه دارند نظرشون رو بگن.با تشكر از همگي[/php]
در كمال تعجب به ما ويزا دادن،اون هم به كل خانوادمون،اون هم درست به موقع و در سريع ترين زمان غيرممكنSmile))
٢٧ جولاي هم دوباره ميريم سفارت كه دوباره بريم اتريش.هر چند دوستان اصلا پاسخ ندادن
پاسخ
سلام من و همسرم تابستان براي ماه عسل قصد سفر به اروپا را داريم سه سوال داشتم
1.من و همسرم تاريخ عقدمون دي ماه 86 است اما هنوز عروسي نكرديم بنابراين مطرح كردن مثله ماه عسل ممكنه براي افيسر شك ايجاد كنه و به ضررمون بشه؟
2.ما ميخوايم آمستردام، پاريس ،مارسي، نيس، ميلان، ونيز،فلورلنس و رم بريم و چون با عكاس در پاريس هماهنگ كردم اوايل سفرمون بايد به پاريس بريم بنابراين سفر و از آمستردام شروع ميكنيم و بايد از سفارت هلند اقدام كنيم سوال اينكه برنامه سفر و رزرو هتل ما مشخص ميكنه كه ما فقط دو روز در آمستردام ميمونيم اينكه زمان كمتري به هلند اختصاص داديم باعث نميشه كه براي اقدام از هلند رد بشيم؟
3.ماچند سفر داشتيم به 2بار تركيه،دبي،تايلند،ارمنستان واقعا ميتونن تاثير مثبتي داشته باشن؟ و البته همسرم2-3 بار بيشتر
ممنونم
پاسخ
سلام وقت بخیر
می‌خواستم بدونم زمانی‌ که وقت برای مصاحبه میذارن(هلند) جهت ویزا فامیلی چه سوالاتی می‌کنن ؟
ممنون میشم منو راهنمای کنید اگر نکتهٔ خاصی‌ برای مصاحبه مهم هست من 25 روز دیگه وقت مصاحبه دارم
در ضمن من تو 2 سال اخیر جایی نرفتم و پاسم سفید اگه الان برم دبی تاثیر داره
ممنون از لطفتون
پاسخ
با سلام
اگه کسی ویزای آمریکا داشته باشه (ویزای مهاجرتی ) بخواد قبل از رفتن به آمریکا یک سفر بره آلمان با توجه به داشتن ویزای آمریکا راحت ویزا میدن ؟
هزینه ویزای آلمان چنده ؟
2014AS2XXX
دریافت نامه اول 1MAY
دریافت نامه دوم13EPTEMBER
تاریخ مصاحبه ایروان27NOVEMBER
کلیرنس برگه خوشرنگ آبی
تعداد اعضای کیس 2
تاریخ دریافت ویزا 12jun2014 Big Grin
پاسخ
سلام
من به همراه همسرم و پسر 4 سالمون تصمیم داریم برای ژانویه 2015 سفری به اروپا داشته باشیم و به ایتالیا و فرانسه بریم...ما هر دو مدارک شغلی از شرکت خصوصی داریم وهمسرم لیست بیمه داره...هر دو پروانه نظام مهندسی داریم ،حساب بانکیمون هم به نظر منطقیه با توجه به شغلمون .اما گردش قوی هم اگه داره مربوط به مقاطع خاصی از سال میشه در مورد حساب همسرم که کار مدیریت پیمان انجام میده...سند ملکی به نام خودمون نداریم چون هنوز تسویه کامل نشده تا سند بگیریم.قبلا هم من دو سفر دوبی داشتم و همسرم عراق و ترکیه .حالا با این شرایط کدوم سفارت اقدام کنیم و چه نکاتی هست که باید بدونیم تا ریسک جواب منفی رو کم کنیم؟
پاسخ
سلام دوستان
من نكته ها و شرايطي كه آقاي نويد گفت رو خوندم بنظرم منطقي مياد.
من دارم از سفارت ايتاليا وقت گيرم البته لهستان هم تو فكرمه.نظرتون رو كدومه دوستان؟
من 32 سالمه-متاهلم-مدارك مالي و شغلي و بيمه و سند بنامم و گردش حساب خوبي دارم.رزروارو هم انجام ميدم رزرو واقعي.دو هفته ميخوام برم مسافرت.تو دوسال گذشته هرسالشو به يه كشور آسيايي رفتم.امسالم كه فوق ليسانس ميخونم.
با اين شرايط من نظرتون چيه؟دعوتنامه ندارم ولي هتل خوب ميرم.
ممنون دوستان
پاسخ
سلام
من يك سال و نيم پيش از سفارت فرانسه به همراه همسرم ريجكت شدم، حالا ميخوام با مدارك قوي تر از اسپانيا اقدام كنم،سوال من اينه كه من دارم با مدارك شغلي متفاوتي نسبت به سفارت فرانسه اقدام ميكنم، يعني وقتي پارسال از سفارت فرانسه اقدام كردم مدارك كاريمو از يه شركتي گرفتم و الان دارم از يه شركت ديگه ميگيرم كه معتبرتره، ميخواستم بدونم آيا اونا متوجه مي شن كه من پارسال با يه مدارك شغلي ديگه اقدام كردم و حالا دارم يه مدارك ديگه نشون ميدم؟ لطفا راهنمايي كنيد؟( مداركم سوري هستند)
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان