کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود!
بعد این پول واسه بیمه دادیم و برگشتیم چی می شه ؟؟ بر می گردونن ؟؟
http://www.mfa.nl/teh-ir
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-01-30 ساعت 11:27)hesamam نوشته:  بعد این پول واسه بیمه دادیم و برگشتیم چی می شه ؟؟ بر می گردونن ؟؟
http://www.mfa.nl/teh-ir

نه این دقیقا مثل بیمه های خودمون میمونه چه استفاده کنین چه نه مبلغش رو پرداختین و برنمیگرده ولی تعجبم که تو اطلاعات سایت یه مبلغ مشخص نوشته چون مثلا اگه بخواین 6 ماه بمونین یا 3 ماه مبلغ فرق داره!!!!از شرکتهای هواپیمائی بپرسین اونا این بیمه رو صادر می کنن
مبلغش هم درست نیست اگه واقعامنظورشون بیمه مسافر باشه که با توجه به متن چیزی غیر از این برداشت نمیشه!!!!بیمه سه ماهه چیزی حدود 70 80 هزار تومنه!!!! این بخش از اطلاعات سایت بنظرم مشکل داره
پاسخ
مشکل رو یافتم!ظاهرا مشکل در ترجمه بوده چون در بخش انگلیسی چیزی کاملا متفاوت خواسته شده

Copy of insurance for planned journey, amount of days should be according to reservation ticket and period filled out on application form. This travel/accident insurance (including costs of repatriation) should cover a minimum of 30.000 euro (thirty thousand euros) for the whole duration of stay, valid for all Schengen countries.

به این معنا که نوع بیمه شما باید تا حداقل این هزینه رو زیر پوشش بده!!!
پاسخ
اوه .. ممنون .. من گفتم .. چون اون مبلغی که نوشتن خیلی زیاده . . .
پاسخ
Smile 
سلام ؛ قصد دارم برای کنسرت یک خواننده در تابستان به یکی از کشور های زیر برم:

یونان
چک
سوییس
لهستان

لطفا کمک کنید و بگین که کدوم کشور خرجش کمتر در میاد و راحت تر میشه رفت.
ممنون.

(در ضمن زمان زیادی هم نمیخوام بمونم {شاید حتی کمتر از 1 هفته هم کافی باشه})
مرسی.
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، msar
اگه برای مدت کوتاه دارین میرین با تور برین خیلی به صرفه تر و همین طور راحت تر در میاد.درباره هزینه ها من خیلی نمیدونم میتونین از دفاتر خدمات مسافرتی بپرسین

اما بین این کشورا بنظرم یونان رو انتخاب کنین.هزینه سفرش بالا نیست و همین طور خیلی دیدنی و زیباست.هوای لهستان و چک هم در تابستون فوق العاده ست.هر کدوم یه سری خوبی دارن.اگه فقط قیمت مدنظرتونه باید بپرسین اگه جنبه های دیگه در نظرتونه اینائی که گفتم رو میتونین روش فکر کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، sara24 ، msar
(2010-02-19 ساعت 18:58)Metal Frantic نوشته:  سلام ؛ قصد دارم برای کنسرت یک خواننده در تابستان به یکی از کشور های زیر برم:

یونان
چک
سوییس
لهستان

لطفا کمک کنید و بگین که کدوم کشور خرجش کمتر در میاد و راحت تر میشه رفت.
ممنون.

(در ضمن زمان زیادی هم نمیخوام بمونم {شاید حتی کمتر از 1 هفته هم کافی باشه})
مرسی.

از اين كشور هايي كه اسم برديد بنظر من يونان از همشون ارزونتر باشه.
پاسخ
سلام
لطفا بگید برای اخذ ویزای شینگن چکاری باید انجام دهیم
از کدام کشور اقدام کنیم که راحت تر باشه و با ایرانی ها بهتر باشند
آیا کشور هلند خوبه
اگر گردش مالی بانک را خواستن چقدر باید باشد و چقدر باید در آن پول باشد
آیا سند زمین هم قابل قبول است یا فقط سند خانه میخواهند
لطفا کامل توضیح دهید برای کسی که ازدواج نکرده چگونه است و کلا ویزای حدودا 10 روزه میخواهم
خداحافظ
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، behdist ، msar
چون مجرد هستید باید مدارک محکم تری ارائه دهید که بر می گردید.
سند زمین خوب است. موجودی حساب هر چه بیشتر بهتر اما زیر 10 هزار یورو به نظرم مناسب نیست. هر مدرک دیگری که نشان دهد تعلق بیشتری به ایران دارید و بر می گردید کمک می کند. مثلا اگر جایی استخدام هستید مدارک حقوق و بیمه اگر دانشجو هستید مدرک دانشجو بودن
رزرو هتل و هواپیما و بیمه را بعضی اول می خواهند و بعضی موقع تحویل ویزا
در ضمن باید مشخص کنید به چه منظور می روید. توریستی - تجاری- درمانی - دیدار آشنایان - درسی و برای هر کدام باید مدارک مستدل ارائه کنید.
کشورهای شنگن همشون کمابیش یکسان عمل می کنند. فقط بعضی زود وقت می دهند بعضی دیر. بعضی مدارک را ترجمه می خواهند بعضی فارسی قبول می کنند
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، OverLord ، msar
ادامه صحبت حمید عزیز بگم که معمولا ویزاها 3 ماهست البته با 30 روز در کل اقامت و مولتی اینتری ولی همه اینطور نمی دن مثلا آلمان اولش 10 12 روزه میده ولی فرانسه من دعوتنامه و کاری که اونجا داشتم 1-2 هفته بود ولی 3ماهه با 1ماه اقامت مولتی اینتری داد (دفعه اول)ولی آلمان بعد از 4-5 بار ویزا گرفتنم از اون سفارت مولتی اینتری نمی ده و با اونکه دعوتنامه من 6 ماهه بود همون 3ماه رو داد.... در کل من این دو سفارت را تجربه دارم که فرانسه خیلی خیلی بهتر ویزا میدن ولی آلمان خیلی خیلی سخت می گیره...
شماره کیس: 2010AS10300
تاریخ دریافت نامه قبولی: 18 Jun 2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 25 Jun 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: Viza Bulletin Jan 2010
تاریخ دریافت فرستادن نامه دوم: Dec 2009
تاریخ مصاحبه:Feb 2010
تاریخ دریافت کلیرنس: March2010 2
جمع تقریبی هزینه ها:
پاسخ
تشکر کنندگان: hamid123 ، OverLord ، usa.lover ، msar
سلام
از شما دوستان برای راهنمائی ها خیلی ممنون هستم البته سوال های دیگری از شما دارم برای اینکه اطلاعات شما زیاد است ولی الان سوال در مورد حساب بانکی دارم چند سالی حساب بانک داشتم ولی پول کمی در آن بود و از الان میخواهم در آن پول بریزم و در بیارم که گردش مالی زیاد بشود آیا بعدا متوجه بشوند که خیلی زمان حساب پول کمی داشت و حالا رقم های زیاد میاد در آن یا اینکه بروم حساب بانکی جدید در بانک جدید درست کنم و در آن ازرقم های بالا بزارم
لطفا راهنمائی کنید و ببخشید حداکثر سفارت پرینت چند ماه از حساب را نیاز دارد
خداحافظ
پاسخ
معمولا یک ماه آخر را می خواهند ، من هم همین کار رو کردم برای خانمم حدود یک ماه آخر پول ریختم تو حساب و مدام جابجا کردیم از این حساب به اون حساب تا کارکردش زیاد بشه ولی بانک معولا ریزکارکردو تو ماه اخیر می ده که از چه حسابی پول اومده و به چه حسابی میره که تابلو معلوم بود که از حساب من رفته تو اون حساب و از حساب اون اومده تو حساب من که من از بانک خواهش کردم توضیحاتشو نزنند و اونها هم قبول کردند ... من حدود 20 ملیون گزاشتم و البته فیش حقوقی رقم بالا براش درست کردیم و نامه از شرکت که ایشون کارمند ماست و برای ماموریت میره... البته ما از شرکت فرانسوی دعوتنامه داشتیم و اون گفته بود تمام هزینه ها رو قبول می کنه که البته اینها فرمالیتست...وگرنه حتما رزرو هتل وبلیط رو می خوان... البته هر سفارتخانه قانوناش فرق می کنه...
شماره کیس: 2010AS10300
تاریخ دریافت نامه قبولی: 18 Jun 2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 25 Jun 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: Viza Bulletin Jan 2010
تاریخ دریافت فرستادن نامه دوم: Dec 2009
تاریخ مصاحبه:Feb 2010
تاریخ دریافت کلیرنس: March2010 2
جمع تقریبی هزینه ها:
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، msar
(2009-10-14 ساعت 17:15)s.askari نوشته:  سلام. کسی میدونه چطوری برای یکی دعوتنامه فرستاد ( برای انگلیس)لطفا مراحل ارسال دعوتنامه را برام توضیح بدید. منون میشم اگه کسی کمکم کنه

چگونه مهمان من مي تواند به بريتانيا بيايد؟

مهمان شما بايد بتوانيد اين موارد را اثبات كند:

فقط مي خواهد در اين كشور براي حداكثر شش ماه بماند؛

قرار است در پايان مدت بازديداش كشور را ترك كند؛

از وجه كافي براي تامين خود و تهيه مسكن برخوردار است بدون آنكه لازم باشد به كمك هاي دولتي متوسل شود.

كمك هاي دولتي چه هستند؟

اگر شما در بريتانيا زندگي مي كنيد يا مقيم هستيد در آنصورت بايد بتوانيد خودتان را از نظر مالي و مسكن بدون برخورداري از برخي كمك هاي دولتي تامين كنيد. اين كمك ها شامل موارد زير مي شود:

كمك هزينه درآمد (Income Support) و كمك هزينه كارجو(Jobseeker’s Allowance – JSA)؛

حمايت مالي براي مسكن و بي خانماني (homelessness)

كمك هزينه مسكن (Housing Benefit) و كمك هزينه ماليات شهرداري (Council tax benefit)

اعتبار مالياتي خانواده هاي شاغل (Working Families’ Tax Credit)

پرداختي از صندوق اجتماعي (Social Fund)

كمك هزينه كودك (Child Benefit)؛ يا

هر گونه كمك هزينه زندگي براي معلولين (Disability allowance) از بيمه هاي اجتماعي تامين كنيد.

آيا لازم است در حمايت از تقاضانامه مهمانم سندي ارائه كنم؟

اسنادي كه اداره صدور ويزاي ورود (Entry Clearance Office – ECO) به آنها احتياج دارد بسته به هر مورد فرق مي كنند. اداره صدور ويزاي ورود ممكن است از شما بخواهد اين اسناد را بفرستيد:

مدركي در تائيد وضعيت اقامت تان در بريتانيا؛ و

نامه حمايتي در توضيح رابطه خود با فردي كه تقاضاي ويزا كرده است، علت ديدار او و جايي كه قرار است او مستقر شود.

اگر شما مي توانيد حمايت مالي و مسكن براي مهمان خود تامين كنيد و هزينه مسافرت او به بريتانيا را پرداخت كنيد در آنصورت مداركي كه اين تعهدات را تائيد مي كنند (مانند ورقه دريافت حقوق تان (payslip)، بيلان حساب بانكي و يا كپي دفتر پس اندازتان) را بايد براي مامور صدور ويزتي ورود بفرستيد.

اگر شما از دولت كمك مالي دريافت مي كنيد درآنصورت مامور صدور ويزاي ورود يا مامور اداره مهاجرت بايد اين را بررسي كنند كه آيا شما استطاعت مالي و تامين تهيه مسكن براي مهمان تان را داريد يا نه. شما از بابت مهمان تان كمك بيشتري از دولت دريافت نخواهيد كرد.

آيا مهمان من مي تواند هنگام اقامت خود دادوستد بكند؟

مهمان شما ميتواند طي اقامت خود در بريتانيا تا آنجا كه به دادوستد او در خارج از اين كشور برمي گردد فعاليت كند مشروط به اينكه اين كار به موارد زير منجر نشود:

كار با اجرت يا بدون اجرت، يا هر گونه فعاليت تجاري و حرفه اي در بريتانيا؛ يا

توليد اجناس و خدمات در بريتانيا منجمله فروش اين اجناس و خدمات به عامه مردم.

اگر شما كسي را براي امر تجاري حمايت مي كنيد درآنصورت مامور صدور ويزاي ورود ممكن است از شما بخواهد نامه اي به وزارت كشور بفرستيد و توضيح بدهيد كه مهمان شما در اين كشور چه خواهد كرد و آيا شركت شما هزينه مسافرت او به بريتانيا را متقبل مي شود يا نه.

يك مهمان فقط مي تواند براي شش ماه بماند. كساني كه بطور منظم براي امور تجاري به انگلستان مسافرت مي كنند مي توانند براي كسب ويزاي ورود متعدد (mutiple-entry visa) تقاضا بكنند كه براي دو سال اعتبار خواهد داشت.

آيا مهمان من مي تواند براي درمان خصوصي پزشكي به بريتانيا بيايد؟

مهمان شما مي تواند براي درمان خصوصي پزشكي به بريتانيا بيايد و يا تقاضاي تمديد ويزاي اقامت بكند.

مهمان شما بايد بتواند موارد زير را اثبات كند:

كه او تنظيمات قابل قبولي براي مشاوره و درمان پزشكي برقرار كرده است؛

از وجه كافي براي تامين هزينه پزشكي و مخارج اقامت و مسكن خود برخوردار است بدون آنكه لازم باشد در اين كشور كار بكند و يا از دولت كمك هزينه دريافت بكند؛

قرار است در پايان دوره درمان خود كشور را ترك بكند.

اگر شما مخارج درمان خصوصي مهمان تان را متقبل مي شويد در آنصورت لازم است كه اسنادي در تائيد اين تعهد خود را براي وزارت كشور بفرستيد.

درمان پزشكي به هزينه « بيمه خدمات درماني » NHS

مهمانان شما نمي توانند براي دريافت درمان رايگان پزشكي توسط « بيمه خدمات درماني » NHS وارد بريتانيا شوند و يا در اين كشور بمانند. در صورت دريافت چنين درماني، مهمان شما هزينه آن را بايد پرداخت كند. لطفا مطمئن شويد كه شما از بيمه درماني كافي براي تامين مخارج پزشكي تان طي دوره اقامت تان برخورداريد.

آيا يك مهمان براي آمدن به بريتانيا به ويزا احتياج دارد؟

كساني كه در كشورهاي معيني زندگي مي كنند براي آمدن به بريتانيا احتياج به داشتن ويزا دارند.

شما مي توانيد جزوات و اطلاعاتي كه درباره ويزا است را از مركز كمك هاي حقوقي (Law Centre) دريافت كنيد.

كسي كه براي آمدن به بريتانيا به دريافت حق ورود احتياج ندارد بطريق اولي نيازي به كسب ويزا هم ندارد. ولي چنين افرادي اگر كه مايل باشند مي توانند براي كسب گواهينامه ورود تقاضا كنند. اگر مهمان شما از حق ورود (ويزا و يا گواهينامه ورود) برخوردار است، به او اجازه ورود به بريتانيا داده مي شود مگر اينكه:

شرايط او تغيير كرده باشد؛

اطلاعات غلط براي كسب ويزا داده باشد؛

به وزارت كشور اطلاعات مهمي را نگفته باشد.

وقتي مهمان من به بريتانيا وارد مي شود چه اتفاقي مي افتد؟

مامور اداره مهاجرت بايد مطمئن شود كه مهمان شما از شرايط ورود به كشور بعنوان يك مهمان برخوردار است. اگر مهمان شما از كشوري مي آيد كه براي آمدن به بريتانيا احتياج به كسب ويزا ندارد و في الحال از حق ورود برخوردار نيست در آنصورت مناسب است كه او اين دو چيز را داشته باشد:

بليط بازگشت؛ و

نامه حمايتي (letter of sponsorship)

مفيد است اگر كه بتوانيد مهمان خود را در فرودگاه ملاقات كنيد و با خود اسنادي كه موقعيت اقامتي شما در بريتانيا را تاتيد مي كنند بهمراه داشته باشيد. اگر موافقت كرده ايد كه هزينه مسافرت او را متقبل شويد مناسب است كه اسناد مربوطه را همچنين با خود بياوريد.

چه اتفاقي مي افتد اگر كه به مهمان من اجازه ورود به بريتانيا داده نشود؟

اگر مامور صدور ويزاي ورود از قبول تقاضاي مهمان شما امتناع كند در آنصورت او يا مامور اداره مهاجرت اين موضوع را به اطلاع مهمان شما خواهند رساند. توضيح كامل كتبي چنين تصميمي در يك نامه ردي داده مي شود. مامور صدور ويزاي ورود اين تصميم را به اطلاع شما، يعني فرد حمايت كننده، نخواهد رساند.

آيا من يا مهمانم از حق فرجام عليه تصميم ردي برخورداريم؟

از 2 اكتبر 2000 مهمان شما مي تواند در صورتي كه در صدد ديدن يكي از اعضاي نزديك خانواده خود بوده است و تقاضاي او براي ويزاي ورود رد شده است عليه اين تصميم ردي تقاضاي فرجام كند. مهمان شما نمي تواند عليه تصميمي كه پيش از 2 اكتبر گرفته شده است تقاضاي فرجام كند.

ضوابط مشخصي وجود دارد كه توضيح مي دهند كداميك از اعضاي خانواده از چنين حق فرجام خواهي برخوردارند. مامور صدور ويزاي ورود و يا مامور اداره مهاجرات به مهمان شما خواهند گفت كه آيا از چنين حقي برخوردار است يا نه.

آيا اگر ضمانت بدهم به مهمان من كمك خواهد كرد؟

شما نمي توانيد ضمانت بدهيد كه فردي را كه براي آمدن به اين كشور حمايت كرده ايد در پايان مدت اقامت اش برمي گردد.

هر چند كاملا تلاش شده است تا اطلاعات اين سند دقيق باشند ولي اين سند يك اظهارنامه كامل و مستند از مفاد قانون در اين باره نيست و جايگزين مشاوره حقوقي نمي تواند باشد. ما مسئوليت عدم دقت و عواقب چنين بي دقتي را متقبل نمي شويم. محتواي اين سند براي كساني نوشته شده است كه مقيم انگليس و ويلز هستند و يا تحت دايره شمول قوانين آنها مي باشند.

از سایت ایرانیان انگلستان
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، laili ، hamedrouhi ، msar
سلام . میشه جواب منا یکم زود بدید؟
من توی تیر ماه از سفارت آلمان همراه همسر و دخترم واسه ویزای تجاری اقدام کردم.
البته ویزا مال همسرم بود و من و دخترم همراه بودیم و به همسرم 3 ماه ویزا دادن و به من و دخترم ندادن
اعتراض زدیم هنوز نیومده به نظر شما میتونم به اعتراض امیدوار باشم؟ یا اصلا قیدشا بزنم؟
و اینکه من دوباره کی میتونم اقدام کنم؟
پاسخ
نوع ویزای همسرتون رو چک کردین؟ ویزای سه ماهه توریستیه یا تجاری ؟ به دخترتون چی ویزا دادن ؟ ............تا جائی که من میدونم در صورت رد شدن امکان اعتراض نیست (هرچند ظاهرا میگن هست ولی من تابحال ندیدم پرونده ای که ریجکت کردن رو دوباره قبول کنن) فقط می تونین مجدد در خواست بدین.محدودیت زمانی وجود نداره اما بهتره عجله نکنین و صبر کنین کمی بگذره و بعد مجدد تقاضا بدین
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان