کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود!
متاسفانه اعتراض من جواب نداد. ویزای همسرم تجاری هست.
یه سوال :
ما تونستیم یک آشنا در سفارت پیدا کنیم و مهر ریجکت توی پاسپورتم نزدند!
حالا به نظرتون من میتونم از یه سفارت دیگه اقدام کنم؟
یا به فکرم رسید که با تور ارزان قیمت اروپا ویزای شینگن بگیرم و به همسرم بپیوندم..
آیا تور به من ویزا میده؟
اگر ویزا بده پاسپورت منا نگه میداره؟
ممنون از پاسختون!!
پاسخ
تشکر کنندگان: BehradGH ، msar
همونطور که حدس میزدم معمولا شکایات جواب مثبتی نداره!!! فقط تعجبم چرا ویزای تجاری همسرتون 3 ماهه ست باید حداقل 6 ماهه باشه!!!!

مهر ریجکت خیلی توی پاس اهمیت نداره شما الان از هر سفارت دیگه ای اقدام کنین در سوابقتون ثبت شده که قبلا در جائی دیگه تقاضا دادین و ریجکت شده چون در زمان گرفتن ویزای شینگین سوابق رو در کل منطقه شینگین چک میکنن...احتمال اینکه بتونین ویزای توریستی بگیرین هست اما خب مدارک و سوابق بانکی زیادی نیاز داره.هر کشوری هم کمی شرایطش فرق میکنه مثلا آلمان رو میدونم حتی باید سندی گرو بذارین .

من تا بحال از طریق تور به اروپا نرفتم و نمیدونم پاس رو می گیرن یا نه ولی قاعدتا باید پاس رو برای انجام پروسه نیاز داشته باشن ..میتونین از یه شرکت خدمات مسافرتی بپرسین اینو
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، BehradGH ، msar
متاسفم نمیتونید اقدام کنید.هر ویزائی که ریجکت بشه تا 6 ماه اجازه ی اقدام مجدد ندارید و همونطوری که شیمای عزیز گفت تمام سفارتها با هم در ارتباط هستند و میفهمند که شما ویزاتون ریجکت شده.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، BehradGH ، msar
(2010-07-31 ساعت 08:25)laili نوشته:  متاسفم نمیتونید اقدام کنید.هر ویزائی که ریجکت بشه تا 6 ماه اجازه ی اقدام مجدد ندارید و همونطوری که شیمای عزیز گفت تمام سفارتها با هم در ارتباط هستند و میفهمند که شما ویزاتون ریجکت شده.

حتی برای یه کشور دیگه هم این محدودیت زمانی هست لیلی جان؟ یعنی اگه بخواد از کشور دیگه ای بغیر از آلمان تقاضای ویزا کنه
پاسخ
با اینکه ایران و آلمان از قدیم بیشتر از کشورهای اروپایی مراوده مالی و صنعتی دارند سوای از غرابت نژادی اما متاسفانه سفارت آلمان بد ترین سفارت اروپایی هست که دیده ام. برخورد بسیار بد نگهبانان و افراد کارشناسان ویزا بسیار مشهود است همن چند وقت فبل یک زن ایرانی را در سفارت کتک زدند و دستش را شکستند. تلفن وقت دهیشان اگر بوق اشغال بدهد باید خدا را شکر کنید، چون صداهای عجیب غریب می دهد تازه بعد از مدت طولانی اگر زنگ بخورد کسی هم بر نمی دارد دوست من 4 روز تمام زنگ می زد تا توانست وقت بگیرد اما روزش که مراجعه کرده بود بعد از سه ما وقتش را پاک کرده بودند و به کس دیگر داده بودند که هر چه نامه نوشت به سفیر و ... فایده نداشت. در صورتیکه افرادی آنجا هستند که با 50 هزار تومان وقت یک هفته ای برای شما می گیرند که حاکی از فساد در سیستم سفارت هست.
پاسخ
با سلام و خسته نباشید

شوهر خواهرم ، من و خواهرم و فرزند خواهرم را با 3 دعوتنامه ی جداگانه به ایتالیا دعوت کرد، مدارک کامل خود را از جمله گردش مالی حساب جاری را ارائه دادیم ، که در حساب هر کدام حدود 5 میلیون تومان بود ، بعد از 2 هفته درخواست ویزای ما رد شد، به ما گفتند تا 2 ماه دیگر مهلت اعتراض دارید ، در ضمن هر 2ی ما سند خانه و ماشین و زمین که به نام خودمان بود را نیز ارائه دادیم ، هر چه با سر کنسولگری تماس میگیریم کسی جواب نمیدهد ، و ما نمیدانیم چکار باید بکنیم ، تصمیم گرفتیم گردش مالی حساب جاری خود را بالا ببریم ، فقط نمیدانیم این کار فایده ای دارد یا نه؟ آیا لازم است شوهر خواهر ما مسائل مالی را به عهده بگیرد .؟!؟!؟ اگر چنین است باید چقدر باشد؟!؟! چون نامه ای که سر کنسولگری به ما تحویل داده ، دلیل ندادن ویزا را ، عدم تمکن مالی ذکر کرده است .
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-08-08 ساعت 15:16)BehradGH نوشته:  با سلام و خسته نباشید

شوهر خواهرم ، من و خواهرم و فرزند خواهرم را با 3 دعوتنامه ی جداگانه به ایتالیا دعوت کرد، مدارک کامل خود را از جمله گردش مالی حساب جاری را ارائه دادیم ، که در حساب هر کدام حدود 5 میلیون تومان بود ، بعد از 2 هفته درخواست ویزای ما رد شد، به ما گفتند تا 2 ماه دیگر مهلت اعتراض دارید ، در ضمن هر 2ی ما سند خانه و ماشین و زمین که به نام خودمان بود را نیز ارائه دادیم ، هر چه با سر کنسولگری تماس میگیریم کسی جواب نمیدهد ، و ما نمیدانیم چکار باید بکنیم ، تصمیم گرفتیم گردش مالی حساب جاری خود را بالا ببریم ، فقط نمیدانیم این کار فایده ای دارد یا نه؟ آیا لازم است شوهر خواهر ما مسائل مالی را به عهده بگیرد .؟!؟!؟ اگر چنین است باید چقدر باشد؟!؟! چون نامه ای که سر کنسولگری به ما تحویل داده ، دلیل ندادن ویزا را ، عدم تمکن مالی ذکر کرده است .

5 میلیون به نظرم خیلی کمه من خودم زیر 30 تا نمیبرم و در ضمن اگر مخارج رو طرف ایتالیایی هم بپذیره خیلی بهتره.
پاسخ
تشکر کنندگان: BehradGH ، یه مهاجر ، msar
ممنون از جوابتون ، تو پاسپورت هم Reject زدن ولی گفتن که تا 2 ماه مهلت اعتراض دارید! چجوریه قضیش؟
پاسخ
همیشه برای گرفتن ویزا بدونین میزبان اگه ساپورت مالی رو قبول کنه خیلی خیلی گرفتن ویزا راحت تره.....والا درباه اعتراض من خودم شخصا تابحال ندیدم اعتراض به ریجکت شدن ویزا باعث تغیر در تصمیم سفارت و صدور ویزا داشته باشه احتمالا مجبور میشین مجدد تقاضای ویزا کنین
پاسخ
ميخوام از طريق يکي از تورهاي اروپايي به کشور آلمان برم ولي همه تورها اغلب 10 يا 15 روزه مي‌باشد، براي داشتن ويزاي 1 يا 2 ماهه از چه طريقي مي‌توانم اقدام کنم؟
لطفاً در مورد شرايط زندگي در کشور آلمان نيز کمي توضيح دهيد...
پاسخ
باید خودتون اقدام کنید.
اگر دوستی یا فامیلی دارید بگید براتون دعوتنامه بفرستن و ویزاری دیدار بگیرید.
اگر با شرکتی کار می کنید و اونها برتون بفرستن می تونید ویزای تجاری بگیرید که معمولا زمانش بیشتره.
اطلاعات کامل رو می تونید از سایت سفارت آلمان بدست بیارید:

http://www.teheran.diplo.de/Vertretung/t...mmung.html
پاسخ
تشکر کنندگان: sh.28 ، msar
از سايتي که معرفي کرديد ممنونم ، ميشه لطف کنيد و راجع به زندگي در کشور آلمان برام توضيح بديد، من قصد ازدواج با يک ايراني مقيم آلمان در شهر مونيخ را دارم ولي هيچگونه اطلاعاتي راجع به اين کشور ندارم ....
پاسخ
برای ازدواج قبل از سفر لازمه که کمی اشنائی به زبان المانی داشته باشین چون مصاحبه تون به زبان المانی انجام میشه قبلا این شرط نبوده ولی ظاهرا تعداد مهاجرائی که زبان نمیدونن زیاد بوده و مشکلاتی ایجاد کرده.....المان در بین کشورای اروپائی کشور خیلی مدرن و پیشرفته ایه...........از نظر من در اروپا فقط انگلیس،المان،سوئد،نروژ و سوییس پیشرفته ان و برای زندگی مناسب
پاسخ
تشکر کنندگان: sh.28 ، msar
دست عزيز از راهنماييتان تشکر مي‌کنم.
1- اگر از طريق دعوتنامه بخوام اقدام کنم مي‌تونم با گذاشتن سند زمين بعنوان وثيقه و گذاشتن 20-30 ميليون تومان در حسابم تا زمان صدور ويزا اقدام نمايم؟
2- بعد از گرفتن ويزا مي‌تونم از حسابم برداشت کنم ؟
3- چه مدت زمان لازمه که از اين طريق ويزا صادر بشه ؟ متشکرم.
پاسخ
دوست عزيز از راهنماييتان متشکرم ، ميشه بگيد براي يک اقامت 1 ماهه :
1- آيا دعوتنامه از طرف اين شخص مورد قبول مي‌باشد (چون در حال حاضر هيچگونه نسبتي با هم نداريم) ؟
2- اگر فقط سند زمين داشته باشيم ، و مبلغ 20-30 ميليون تومان در حساب سپرده گذاري کنيم، کافي مي‌باشد؟
3- چه مدت طول مي‌کشد که ويزا صادر شود ؟
4- بعد از صدور ويزا ميتوانيم مبلغ را خارج نماييم ؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان