کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود!
برای ارسال دعوت نامه نیازی به نسبت فامیلی نیست دعوت نامه یه دوست هم معتبره

تا جائی که من میدونم سفارت المان برای سفر یه سند حتما میخواد و مبلغ هم بعد از اینکه به سفارت نشون دادین قابل برداشته

معمولا صدور ویزا بین دو هفته تا یه ماه طول میکشه ...بازم همه چی بستگی به خود سفارت و تعداد متقاضی ها و خیلی از مسایل دیگه داره بنابراین نمیشه در این مورد با قطعیت گفت
پاسخ
تشکر کنندگان: sh.28 ، msar
کلا سفارت آلمان نسبت به بقیه ی کشورهای عضو شینگن سخت گیرتره .
پس هر چی مدارکتون بیشتر باشه بهتره.البته باز هم دلیل نمیشه که ویزا بدند
بهترین ویزا برای سفارت آلمان تجاریه.
اگه کسی بتونه براتون دعوتنامه از یه شرکتی در آلمان بفرسته که بتونید ویزای تجاری بگیرید تا 6 ماه اعتبار داره.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، یه مهاجر ، sh.28 ، msar
تا جائی که میدونم فقط سفارت المان حتی برای ویزای توریستی سند میگیره

صدور ویزا برای همه کشورای اروپائی (عضو شنگین) کلا از زمان یکپارچگی مناطق شینگین بسیار دشوار شده چون شما در صورت گرفتن ویزای یکی از این کشورا مجاز به سفر به سایر کشورای منطقه خواهید بود که قطعا کنترل توریستی که ویزایی از یه کشور دیگه رو داره اما وارد کشور دیگه ای شده ساده نیست و بسیاری از مهاجرین قاچاق هم از همین طریق وارد اروپا شدن بنابراین سختگیری ها برای این اعمال میشه

المان ،اتریش،سوئد،نروژ ،دانمارک و هلند جز سخت گیر ترین سفارتها هستن

اما بنظر میاد سفارت ایتالیا و یونان (شاید با هدف جذب گردشگر) در مقایسه با خیلی از کشورای دیگه شرایط بهتری برای صدور ویزا داره

متاهل بودن شما و اینکه بتنهائی اقدام کردین میتونه خیلی بهتون کمک کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: SARA-A ، msar
سلام من یه سوال داشتم در مورد سفر توریستی به فرانسه
برای کسی که برای فرانسه دعوتنامه داره چه مدارکی برای گرفتن ویزا لازمه به سفارت ارائه بده؟
ARRIVAL DATE: JAN 14
CATEGORY: DV LOTTERY
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
Question 
دوستان گل، يه كمكي به من ميكنيد؟

من 1 ماه پيش با يك دعوتنامه محكم از طرف عموم كه 30 ساله كه در آلمان هست براي آلمان اقدام كردم ولي من رو ريجكت كردن. دليل رد كردن اونا اين بود كه گفته بودن براي سفارت ثابت نشده كه بعد از اتمام ويزا، من برگردم به ايران.
يكي از دوستان گفت كه مدارك من ناقص بوده. ولي سفارت در مورد نقص مدارك چيزي نگفت. البته اين رو هم بگم كه من مجرد و 30 ساله هستم و هيچ سندي هم ندارم.
مداركي كه من به سفارت ارائه كردم اينا بود:
1- گواهي كار از شركتي كه هستم+فيش حقوقي+سابقه بيمه (تامين اجتماعي)
2- تمكن مالي از بانك پارسيان (20 ميليون)
3- دعوتنامه
4- بيمه مسافرتي تا سقف 50000 يورو
5- پاسپورت معتبر تا 1 سال ديگه
6- عكسهايي كه ميخواستن

يه نكته‌اي رو هم بگم. من قبلاً هيچ جايي نرفته بودم. يعني پاسپورتم خالي بود. اين هم تاثير منفي داره؟
در ضمن من به خاطر كفالت پدر معاف شدم، ولي كارت معافي رو ارائه نكردم. ارائه اين كارت هم تاثير مثبت داره؟
راستي اگه من براي 6 ماه ديگه (ميشه آخره بهمن) اقدام كنم، به نظر شما خوبه؟ آخه ميگن اون موقع خلوت تره و شايد به خاطر كم بودن متقاضي كمي بهتر ويزا بدن.
كلاً من بايد چكار كنم كه اين دفعه به من ويزا بدن؟
پاسخ
متاسفانه سفارت آلمان برای افراد مجرد بدترین انتخاب برای بار اول است.
من سفارت هلند رو پیشنهاد می کنم که برخورد بهتری دارند و معمولا ویزا هم می دهند.
در ضمن سفارت آلمان هر بار از من می پرسه که کسی رو از اقوام درجه یک المان دارم که من هم می گم نه. فکر کنم اگه کسی داشته باشه بر خلاف اونچه که همه فکر می کنن نتیجه منفی داره چون احتمال موندن افراد رو بیشتر می کنه.
اگر می تونید تمکن مالی رو افزایش بدید و سفارت دیگه ای رو امتحان کنید البته با این مهر ریجکت کارتون سخت تر شده.
خلوت و یا شلوغ بودن تاثیری در ویزا نداره. میزان حقوق دریافتی هم موثر هست که هر چه بالا باشه بهتره. اگه ملک هم دارید سندشو ببرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، siyasiya ، msar
کسی اطلاع داره کشورهای شینگن در بدو ورود آیا اثر انگشت از مسافران میگیرن ؟

ممکنه ویزایی که خود سفارت تحویل میده تقلبی باشه ؟ یا اصلا چطور میشه فهمید ویزای شینگنی که دستت دادن مشکل قانونی نداره ؟
پاسخ
تا حالا از ما اثر انگشت نگرفتن موقع ورود فقط سفارت فرانسه تو ایران اثر انگشت میگیره.
قسمت دوم سوالتون خیلی عجیبه. به نظر شما سفارت کشورها امکان داره ویزای تقلبی بدن؟ اگر شک دارید از خود سفارت اعتبار ویزاتون رو چک کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، msar
کسانی که قبلا با ویزای شنگن به آلمان سفر کردند آیا برای رفتن دوباره به این کشور باید در خواست دعوتنامه کنند ؟ چون شنیدم کسانی که چند دفعه با شنگن رفتند وبرگشتند دیگه نیازی به دعوتنامه ندارند و خود سفارت به آنها اجازه می دهد که به عنوان توریست به این کشور سفر داشته باشند.
از دوستانی که راجع به این قضیه اطلاع دارند لطفا کمک کنند.
متشکر
پاسخ
اصلا همچین چیزی صحت نداره.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: n i m a ، یه مهاجر ، msar
Exclamation 
با سلام و عرض خسته نباشید
من میخوام به صورت توریستی به هلند و بعد از هلند به آلمان سفر کنم.
اطلاعات دقیقی در مورد چگونگی گرفتن ویزا و مدارک لازم نیاز دارم.
و اینکه دعوتنامه داشته باشم بهتره یا فرقی نمیکند؟
هزینه گرفتن ویزا چقدر میشود ( با دعوتنامه فرقی میکند؟ )
پاسخ
حتما باید دعوتنامه داشته باشید و هزینه ویزا هم حدود 80 هزار تومان است
پاسخ
دعوت نامه از هلند یا آلمان؟
بعد چه مدارکی نیازه؟
یک جا هم زنگ زدم میگه ویزا نفری 700 هزار تومانه....!
آخر کدوم درسته؟
پاسخ
دعوتنامه هلند برای هلند و دعوتنامه آلمان برای آلمان
مدارک رو هم رو سایتاشون ببنید:

http://www.teheran.diplo.de/Vertretung/t...mmung.html

http://iran.nlembassy.org/Consular_Affairs/Visa
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، msar
خوب من با دعوت نامه ی هلند میرم هلند
بعد با ویزای شینگن نمی تونم از هلند برم آلمان ( بدون دعوت نامه )؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان