کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مربوط به شرایط اخذ ویزای توریستی در این تاپیک مطرح شود!
از کسانی که برای بار اول موفق به دریافت ویزای شینگن شده اند تقاضا دارم تجربیاتشون را در اختیار ما بگذارند تا حدودی ما را نسبت به نحوه سوالات و مدارکی که ارائه داده بودند در روز مصاحبه روشن سازند.
خیلی ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام به همه دوستان و مدیریت گروه
من مهیار هستم و خوشحال هستم که با این سایت آشنا شدم.
یکی از اقوام که در سوئد زندگی می کند برای بنده می خواهد دعوت نامه بفرستده .
از دوستانی که به سفارت سوئد رفتن یا از کسی شنیدن راهنماییم کنند.
چه مدارکی از من می خواهند.
چه سوالاتی از من می پرسند.
با توجه به این که من 26 سال دارم شاغل هستم (مهندس مکانیک) دارمدم نسبتا خوب هست و مجرد هستم .
از انجای که این شخصی که قرار است دعوت نامه بفرستد با من نست فامیلی دور دارد( خواهر شوهر خاله ام) ایا من شانسی برای گرفتن ویزا دارم .
کسی با این شرایط ویزا گرفته
برای بیشتر شدن شانس قبولی باید چه کارهای انجام دهم
ایا روز مصاحبه با افسر و صحبتهای گفته شده مهم تر از شرایط هست .
ایا داشتن سند مالکیت به نام خود تاثیر دارد ؟ چقدر ؟
از دوستانی که موفق به گرفتن ویزا شدند و یا نشدند برام بنویسند که انها چه شرایطی داشتند.
لطفاتمام جزئیات را و هر نکته ای که فکر می کنند کمک کند برای شانس بیشتر بنویسید.
[align=left]با تشکر فراوان از دوستان[/align]
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki
از دوستان خواهش می کنم جوابم را هر چه زوتر بدهید .
با تشکر فراوان

ضمنا کسی که برام قرار دعوت نامه بفرسته مقیم هست شاغل و فیش حقوقی داره دقیقن نمیدونم چقدر حقوق میگیره.
برای برادرش و خواهرش دعوت نامه فرستاده و اونها ویزا گرفتن
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز شما باید فقط ثابت کنید قصد موندن در آن کشور رو ندارید.............
تا جایی که من اطلاعات دارم باید مدارکی ارائه کنید که خروجتان از کشور سوئد را تضمین کند که ممکنه با وابستگیهای شما به ایران تضمین شود, وابستگیها میتونه شغلی/تحصیلی/دارایی/خانوادگی باشه.
- اگر دانشجو هستید گواهی اشتغال به تحصیل شما.
- اعتبار شغلی شما (گواهی اشتغال بکار / فیش حقوقی / برگه مرخصی).
- پرینت حساب بانکی از 3 ماه گذشته با گردش حساب.
- اسناد و مدارک در خصوص اموال و املاک. (سند مالکیت بنام خودتان خیلی اهمیت داره برای سفارت جهت تضمین برگشت شما به ایران اما جزء مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن نمی باشد )
- وابستگیهای خانوادگی در ایران (مادر, پدر, خواهر, برادر, همسر و فرزند) البته برای فرزند مجرد بالای 18 سال وابستگی خانوادگی زیاد ملاک نیست.
- سفرهای 2 سال اخیر شما مهم هستند.
متاسفانه به جوانها مخصوصاً جوانهای مجرد سخت ویزا می دهند و من به شخصه فکر میکنم تو شرایط شما ملاک می تونه میزان دارایی و اعتبار شغلی شما باشه
البته که در کل همه چی نسبی است نمی توان بطور مطلق ارزیابی کرد , فقط به نظر و دید شخص مصاحبه کننده بستگی داره.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
خیلی ممنونم از راهنماییت
من تا حدودی شرایطی که گفتی دارم ولی میزان اونهارو می خوام
مثلا برای حساب بانکی چقدر پول باید تو حسابم باشه. حداقل وایا هرچه بیشتر باشه بهتر یا سفارت براش حد اقل مهم هست
برلی سند مالکیت چه سندی به چه قیمتی وچه تعداد لازم هست
برای فیش حقوقی گواهی اشتغال به کار مشکلی ندارم و شرکتی که کار میکنم معتبری هست ولی خصوصی هست حداقل حقوقم چقدر باید باشه تا مشخص باشه که درامدم خوب هست
ضمنا من خانوادم ایران هست .
ایا ثبت شرکت به اسم خود تاثیری داره یا اجاره نامه موسسه خدماتی به نام خود یا داشتن چند کار شانس قبول شدن را بیشتر میکنه؟ یا تاثیری نداره
دوستان درمورد روز مصاحبه هم توضیح بدین .

مثلا بگویم فقط برای دیدار و گردش می روم یا توضیحات بیشتری بدهم
لطفا راهناییم کنید

از همه دوستان تشکر می کنم مخصوصا سارا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-10-20 ساعت 13:56)mahyar666k نوشته:  خیلی ممنونم از راهنماییت
من تا حدودی شرایطی که گفتی دارم ولی میزان اونهارو می خوام
مثلا برای حساب بانکی چقدر پول باید تو حسابم باشه. حداقل وایا هرچه بیشتر باشه بهتر یا سفارت براش حد اقل مهم هست
برلی سند مالکیت چه سندی به چه قیمتی وچه تعداد لازم هست
برای فیش حقوقی گواهی اشتغال به کار مشکلی ندارم و شرکتی که کار میکنم معتبری هست ولی خصوصی هست حداقل حقوقم چقدر باید باشه تا مشخص باشه که درامدم خوب هست
ضمنا من خانوادم ایران هست .
ایا ثبت شرکت به اسم خود تاثیری داره یا اجاره نامه موسسه خدماتی به نام خود یا داشتن چند کار شانس قبول شدن را بیشتر میکنه؟ یا تاثیری نداره
دوستان درمورد روز مصاحبه هم توضیح بدین .

مثلا بگویم فقط برای دیدار و گردش می روم یا توضیحات بیشتری بدهم
لطفا راهناییم کنید

از همه دوستان تشکر می کنم مخصوصا سارا

هیچ میزان و معیاری را اتحادیه اروپا تعیین نکرده
اما من فکر میکنم حساب بانکی از 20 میلیون تومان به بالا مناسب است. (البته که موجودی حساب هر چه بیشتر باشد بهتره و گردش حسابتون در 3 ماهه گذشته نیز مهم است.
سند مالکیت هم یکی کافیه اما اگر بیشتر داشته باشی بنام خودت ضرر نداره ببری.
آز لحاظ شغلی نیز شما باید نشون بدید که شرایط شغلی مناسبی دارید مثلاً فیش حقوقی را میشه با حقوق بالا تهیه کرد اما باید معقول بنظر برسد آنها بیشتر از ما شرایط شغلی مردم رو تو ایران می دانند, بنظر من حقوق تا یک میلیون تومان معقول است.
در مورد شرکت زدن و اجاره نامه و... متاسفانه من اطلاعی ندارم.
شما که مشکلی با هزینه اش ندارید چرا از طریق آژانس های هواپیمایی اقدام نمی کنید ریسک کمتری دارد و احتمال قبولیش بالاتره.

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام میخواستم بدونم امکانش هست که ویزای یه ماهه بدن که مدت ویزا هم یک ماه باشه؟؟ برای آلمان.

ممنون میشم جواب بدید.
(2010-10-09 ساعت 14:05)baharan79 نوشته:  [/b][b]با عرض سلام خدمت دوستان عزیز:من شرایطم رو میگم بعدش اگه ممکنه افرادی که اطلاع کافی و وافی دارن بنده رو راهنمایی کنن.با تشکر
پسری هستم 27 ساله،مجرد،شغل آزاد.قصد سفر توریستی به آلمان رو دارم.
یکی از اقوام بنده در آلمان زندگی میکنه و وضعیت مالی بسیار خوبی داره و گفته دعوتنامه و ضماتنامه یا هرچیز دیگه ای که لازم باشه میفرسته.
با این توضیحات،میخوام بنده رو راهنمایی کنین که بیشترین شانس رو برای گرفتن ویزا داشته باشم.
حساب بانکی دارم-سند ماشین هم دارم-بیمه هم هستم-اجاره نامه مغازه هم دارم-

یکی از اقوام ما با این شرایط رفت هلند...مشکلی هم نداشت...اگه دعوت نامه قوی باشه و حساب شما هم پر زیاد اذیت نمیکنن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام، من مدت 3 سال و نيم در مالزی مشغوله تحصيلم،
يکی از دوتن لهستانيم برايه من دعوت نامه ويزا داده،
که ميخواستا، به نظرتون به من ويزا ميدان، من از اينجا اقدام ميکنم.
و اين که اگه ويزا من لهستان باشم ولی بخوام اولين ورود رو به
آلمان داشته باشم، با توجه به اينکه تعدادی از فاميل من در آنجا
ساکن هستن، نظر شما چيه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

من در آمریکا در اورنج کانتی زندگی‌ می‌کنم.سوال من این است ،آیا برای رفتن به اروپا باید ویزا بگیریم ؟شرایط ویزا برای ماکه در آمریکا زندگی‌ می‌کنیم به چه نحوی هست؟من گرین کارد هستم.حدود ۶ ماه هست که در آمریکا هستم.می‌خواهم به آلمان بروم.شرایط ویزا برای ما چطور خواهد بود؟در ضمن ۵ ماه نیمه دیگر زمان پاسپورتم تمام میشود،از دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارن،ممنون میشوم اگر مرا راهنمایی‌ کنند.

پاسخ
تشکر کنندگان:
Question 
سلام
خسته نباشید
من و مادرم برای 3 هفته دیگه وقت سفارت اتریش داریم
میخواستم بدونم معمولا سفارت چه سوال هایی میپرسد؟
و چیکار کنیم که درصد دادن ویزا برای ما بالاتر باشد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-14 ساعت 18:57)ezdeham نوشته:  سلام
خسته نباشید

سلام

آیا به صورت توریستی قصد مسافرت دارید ؟ وقت سفارت اگر برای تحویل مدارکتون دادن چند تا سوال عادی در رابطه با علت سفرتون میپرسند ..چرا میخواهید بروید؟ اگر کسی دعوتتان کرده.. چه نسبتی با شما دارد..اینجور سوالات
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه ی دوستان مسافر:

پدر زن من می خواد واسه من از المان دعوت نامه برای دیدار بفرسته.من دفعه اوله که میخوام واسه شینگن اقدام کنم و تا حالا هم از ایران خارج نشدم و برای اولین باره که میخوام پدر زنم رو ببینم.17 ساله ایران نیومده.حالا
با توجه به شرایط و مدارکی که من میخوام ارائه بدم شانس دادن ویزا چقدره؟

1-گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه.
2-سپرده بلند مدت بانکی به مبلغ 14 میلیون.
3-ماندن همسر در ایران و داشتن خانواده در ایران
4-سند ماشین و اجاره خانه به مبلغ رهن 15 میلیون

اگه مدارک دیگه ای هم به ذهنتون میرسه لطفا بگید.

سپرده من بلند مدته و سدشو به یه حساب دیگه میریزن.ایا صورتحساب اونم باید بگیرم؟ اجاره نامه چقدر موثره؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2009-12-13 ساعت 16:30)IPsec88 نوشته:  نه مقداری از پول رو بر میداره...فکر کنم نزدیکه 200 تومن...آزانسش هم بنظرم معتبره (آرتیمان توی میدان محسنی)
آخه این که خیلی مسخرس اگر دلیلش رو نگن...پس اعتراض دیگه معنی نمیده...خود آژانس گفت که می تونیم تجدید نظر بزنیم.
یعنی می تونم زنگ بزنم به خود سفارت و این مسئله رو از اونا بپرسم؟
دوست محترم شما فقط از طریق یک وکیل میتونید چراشو از سفارت بپرسین وگرنه بشما جوابی نمیذهند. یکی ازدوستان ما بعد از اینکه
جواب منفی گرفت از سفارت .وکیل گرفت از همان کشور وبه نتیجه هم رسید.موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-15 ساعت 09:52)Diegem نوشته:  
(2011-01-14 ساعت 18:57)ezdeham نوشته:  سلام
خسته نباشید

سلام

آیا به صورت توریستی قصد مسافرت دارید ؟ وقت سفارت اگر برای تحویل مدارکتون دادن چند تا سوال عادی در رابطه با علت سفرتون میپرسند ..چرا میخواهید بروید؟ اگر کسی دعوتتان کرده.. چه نسبتی با شما دارد..اینجور سوالات

نه
من دارم توریستی میرم
کسی هم دعوت نامه نفرستاده
هتل هم رزرو شده
راستی اشتباه نوشتم آلمان دارم میرم
در اصل دارم اتریش میرم
حالا نفهمیدم دقیقا چه سوا هایی میپرسند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-15 ساعت 23:46)baby27784 نوشته:  سلام به همه ی دوستان مسافر:

پدر زن من می خواد واسه من از المان دعوت نامه برای دیدار بفرسته.من دفعه اوله که میخوام واسه شینگن اقدام کنم و تا حالا هم از ایران خارج نشدم و برای اولین باره که میخوام پدر زنم رو ببینم.17 ساله ایران نیومده.حالا
با توجه به شرایط و مدارکی که من میخوام ارائه بدم شانس دادن ویزا چقدره؟

1-گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه.
2-سپرده بلند مدت بانکی به مبلغ 14 میلیون.
3-ماندن همسر در ایران و داشتن خانواده در ایران
4-سند ماشین و اجاره خانه به مبلغ رهن 15 میلیون

اگه مدارک دیگه ای هم به ذهنتون میرسه لطفا بگید.

سپرده من بلند مدته و سدشو به یه حساب دیگه میریزن.ایا صورتحساب اونم باید بگیرم؟ اجاره نامه چقدر موثره؟
با تشکر

دوستان لطفا کمک کنند
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان