کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit)
(2018-04-04 ساعت 17:32)shahin61 نوشته:  
(2018-04-04 ساعت 11:51)mohandes123 نوشته:  سلام، من برای بار دوم به آمریکا اومدم.. دوسال با پاس سفید ایران بودم. الان میخوام  واسه بار دوم برای  پاس سفید اقدام کنم.. قبلا 445 دلار مانی اوردر دادم الان باید 660 دلار بدیم؟؟؟؟!! یهو اینقدر گرون شده؟؟؟
دوم اینکه نسبت به بار اول گرفتن پاس سفید، چه تغییراتی باید در نحوه پر کردن فرمها برای گرفتن پاس سفید برای بار دوم بدم؟
سوم آیا برای تمدید پاس سفید مدارک جدیدی مورد نیاز است؟
چهارم آیای همچنان باید پست کنیم فرم هارو؟ یا آنلاین شده؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
بله الان 660 دلار شده.
تغییر خاصی نیست بجز بخش مربوط به اینکه آیا قبلا برای پاس اقدام کرده اید که باید در این بخش  ضمن تآیید کردن  به بقیه سوالات  آنهم  جواب دهید.
فقط کپی پاس قبلی را هم ضمیمه کنید.
یله همچنان باید پست کنید.

ممنونم...من یه سوال دیگه دارم من فرم I-131 رو که میخوام پر کنم (البته با استفاده از تایپ کردن) بارکد پایینش پاک میشه!!!! نمیدونم چرا!!! میدونید مشکل کجاست؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-04-06 ساعت 05:56)mohandes123 نوشته:  
(2018-04-04 ساعت 17:32)shahin61 نوشته:  
(2018-04-04 ساعت 11:51)mohandes123 نوشته:  سلام، من برای بار دوم به آمریکا اومدم.. دوسال با پاس سفید ایران بودم. الان میخوام  واسه بار دوم برای  پاس سفید اقدام کنم.. قبلا 445 دلار مانی اوردر دادم الان باید 660 دلار بدیم؟؟؟؟!! یهو اینقدر گرون شده؟؟؟
دوم اینکه نسبت به بار اول گرفتن پاس سفید، چه تغییراتی باید در نحوه پر کردن فرمها برای گرفتن پاس سفید برای بار دوم بدم؟
سوم آیا برای تمدید پاس سفید مدارک جدیدی مورد نیاز است؟
چهارم آیای همچنان باید پست کنیم فرم هارو؟ یا آنلاین شده؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
بله الان 660 دلار شده.
تغییر خاصی نیست بجز بخش مربوط به اینکه آیا قبلا برای پاس اقدام کرده اید که باید در این بخش  ضمن تآیید کردن  به بقیه سوالات  آنهم  جواب دهید.

ممنونم...من یه سوال دیگه دارم من فرم I-131 رو که میخوام پر کنم (البته با استفاده از تایپ کردن) بارکد پایینش پاک میشه!!!! نمیدونم چرا!!! میدونید مشکل کجاست؟؟
اولآ حتمآ آخرین ورژن فرم هارا از سایت دانلود کنید (همینطور ورژن نرم افزار PDF را). این قضیه بارکد بعد از پرینت گرقتن ظاهر میشه اگر نشد مجددآ پرینت بگیرید.بارکد حتمآ باید باشد در هر صفحه.
فرم G-1145 را هم پر و ضمیمه کنید.اگر میخواهید زودتر بدستشان برسد اکسپرس پست کنید.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: mohandes123 ، fariba_a
سلام دوستان

ممنون از shahin61 به خاطر حسن نیت و پاسخ به سوالات من و دوستانم . واقعا خداوند شما رو همیشه سالم و زنده نگه داره .

سوالی دارم در رابطه با قوانین سیتیزن شدن برای کسانی که از پاس سفید استفاده کردند.
آیا پروسه بعد از همان پنج سال برای سیتیزن شدن انجام می شود و یا اینکه به عقب می افتد ؟
مجموع زمانی که باید در امریکا زندگی کنیم تا سیتیزن شویم چند ماه میباشد ؟
من از دوستی شنیدم که زمانی که از پاس سفید استفاده می کنیم , از دو سال یک سال را به عنوان زندگی در امریکا برای ما رغم میزنند و غیبت ما در آخر به عنوان یک سال خروج بوده و یک سال دیگر موجه میشود . چقدر این گفته صحت دارد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
(2018-04-08 ساعت 14:59)maryam1365 نوشته:  سلام دوستان

ممنون از shahin61 به خاطر حسن نیت و پاسخ به سوالات من و دوستانم . واقعا خداوند شما رو همیشه سالم و زنده نگه داره .

سوالی دارم در رابطه با قوانین سیتیزن شدن برای کسانی که از پاس سفید استفاده کردند.
آیا پروسه بعد از همان پنج سال برای سیتیزن شدن انجام می شود و یا اینکه به عقب می افتد ؟
مجموع زمانی که باید در آمریکا زندگی کنیم تا سیتیزن شویم چند ماه میباشد ؟
من از دوستی شنیدم که زمانی که از پاس سفید استفاده می کنیم , از دو سال یک سال را به عنوان زندگی در آمریکا برای ما رغم میزنند و غیبت ما در آخر به عنوان یک سال خروج بوده و یک سال دیگر موجه میشود . چقدر این گفته صحت دارد ؟
سلام دوست گرام و ممنونم.
1-خیر عقب میوفتد.
2-از5 سال مذکور بایدحداقل نیمی از این مدت یعنی 30 ماه در امریکا بسر ببرید بنحویکه زماتهای سپری شده در خارج از کشور 6 ماه و ببالا نبوده باشد.
3-درصورت استفاده از پاس سفید بعداز آخرین ورود باید 4 سال و یکروز صبر کنید برای اقدام جهت سیتیزنی ولی در این مدت 4 سال و بکروز هم نباید 6 ماه و ببالا در خارج بسر برید..فرق این مورد با آن 5 سال در شرایط نرمال در اینستکه  5 ساله ها میتوانند تحت شرایطی سه ماه مانده به 5 سال تقاضا کنند  ولی در شرایط 4 سال و یکروز حتمآ باید بعد از گذشت این مدت تقاضا داد.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam1365
سلام دوستان میشه لطفا راهنمایی کنید:
ما یه خانواده 3 نفری هستیم که حدود 18 ماه پیش درخواست پاس سفید دادیم و پاس سفید فرزندم بدستمون رسید ولی پاس خودم و خانومم در راه پست به ادرسمون گم شده و به اداره مربوطه هم برگشت داده نشده خواستم بدونم الان برای ورودمون به چه مشکل احتمالی برخورد خواهیم کرد؟ و بایستس چکار کنیم؟
با تشکر وسپاس از شما
CN:2016as00004###            رویت قبولی: 6 may
ارسال فرم : July           کنسولگری: انکارا تغییر به ایروان
کارنت : 8 ژانویه 2016
نامه دوم : 26 ژانویه
تعداد نفرات: ۳ نفر
مصاحبه: هفته چهارم مارس- سه شنبه بعدازظهر
مدیکال : به دلیل داشتن فرزند زیر ۱۲ سال ۴ روز قبل از مصاحبه
نتیجه : ویزای یکضرب برای کل اعضای کیس- تحویل پاس و ویزا جمعه ساعت 12
ورود به آمریکا:۳۱ جولای۲۰۱۶ مقصد : کالیفرنیا
دریافت سوشال : ۱۰ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت : ۴۳ روز پس از ورود
پاسخ
(2018-04-08 ساعت 21:17)omid40 نوشته:  سلام دوستان میشه لطفا راهنمایی کنید:
ما یه خانواده 3 نفری هستیم که حدود 18 ماه پیش درخواست پاس سفید دادیم و پاس سفید فرزندم بدستمون رسید ولی پاس خودم و خانومم در راه پست به ادرسمون گم شده و به اداره مربوطه هم برگشت داده نشده خواستم بدونم الان برای ورودمون به چه مشکل احتمالی برخورد خواهیم کرد؟ و بایستس چکار کنیم؟
با تشکر وسپاس از شما
سلام دوست گرام.
ظاهرآ با uscis هم تماس گرفته شده که گفتید به آنجا هم برنگشته است.
در اینصورت چاره ای جز در خواست نامه اجازه  ورود ندارید که آنهم با گرفتن وقت از یک سفارت میسرست که در آنجا فرم I-131A  رو باید پر کنید که 575 دلار هم هزینه خواهد داشت.
البته بهتراست ابتدا از سفارت وقت ملاقات بگیرید و سپس در موعد مقرر بروید.
بهترین راه نامه نگاری با سفارت توسط ایمیل هست. شرح ماجرارا که بنویسید خودشان راهنمایی خواهند کرد.
ترجیحآ سعی کنید با سفارتی تماس بگیرید که ویزای مهاجرت شما ابتدآ در آنجا صادر شده است.بهمراه داشتن کارت سبز در زمان ملاقات الزامیست.
خوشبختانه هنوز 6 ماه وقت دارید پس بهتراست زودتر تماس بگیرید.
https://www.uscis.gov/i-131a

پاسخ
تشکر کنندگان: omid40
(2018-04-06 ساعت 15:51)shahin61 نوشته:  
(2018-04-06 ساعت 05:56)mohandes123 نوشته:  
(2018-04-04 ساعت 17:32)shahin61 نوشته:  بله الان 660 دلار شده.

اولآ حتمآ آخرین ورژن فرم هارا از سایت دانلود کنید (همینطور ورژن نرم افزار PDF را). این قضیه بارکد بعد از پرینت گرقتن ظاهر میشه اگر نشد مجددآ پرینت بگیرید.بارکد حتمآ باید باشد در هر صفحه.
فرم G-1145 را هم پر و ضمیمه کنید.اگر میخواهید زودتر بدستشان برسد اکسپرس پست کنید.

ببخشید در قسمت 4.a فرم i-131 واسه من که قبلا پاس سفید داشتم باید yes علامت زده بشه؟
بعدش اون قسمت 4.c چطور؟ واسهdisposition چه اطلاعاتی وارد کنم؟؟ من پاس سفید قبلیم منقضی شده و الان امریکا هستم.
سوا ل بعدیم اینه که 575 دلار پر کردن فرم و 85 دلار انگشت نگاری رو یکجا مانی اردر بدم؟ یعنی 660 دلار مانی اردر بدم یا جدا جدا؟؟
مدارک لازم اینا هستن فقط؟
1. فرم i-131
2. فرم g-1145
3. کپی پشت و رو از گرین کارت
4. کپی پاس سفید قبلی
5. مانی اردر 660 دلار
6. کپی بلیط
7. کپی پاسپورت؟؟؟
چیز دیگری لازمه آیا؟
-آخرین سوال اینکه من متاسفانه امضام از روز اول به سبک ایران بوده واسه همه چی .آیا در قسمت signature هم باید بعد از پرینت گرفتن امضا بزنم؟ یا فقط اسممو تایپ کنم کافیه؟؟؟
عذر خواهی بابت این حجم از سوالات و ممنونم که با حوصله پاسخ میدید
پاسخ
(2018-04-10 ساعت 23:00)mohandes123 نوشته:  
(2018-04-06 ساعت 15:51)shahin61 نوشته:  
(2018-04-06 ساعت 05:56)mohandes123 نوشته:  ممنونم...من یه سوال دیگه دارم من فرم I-131 رو که میخوام پر کنم (البته با استفاده از تایپ کردن) بارکد پایینش پاک میشه!!!! نمیدونم چرا!!! میدونید مشکل کجاست؟؟

ببخشید در قسمت 4.a فرم i-131  واسه من که قبلا پاس سفید داشتم باید yes علامت زده بشه؟
بعدش اون قسمت 4.c چطور؟  واسهdisposition چه اطلاعاتی وارد کنم؟؟ من پاس سفید قبلیم منقضی شده و الان آمریکا هستم.
سوا ل بعدیم اینه که 575 دلار پر کردن فرم و 85 دلار انگشت نگاری رو یکجا مانی اردر بدم؟ یعنی 660 دلار مانی اردر بدم یا جدا جدا؟؟
1. فرم i-131
2. فرم g-1145
4. کپی پاس سفید قبلی
5. مانی اردر 660 دلار
6. کپی بلیط
7. کپی پاسپورت؟؟؟
چیز دیگری لازمه آیا؟
-آخرین سوال اینکه من متاسفانه امضام از روز اول به سبک ایران بوده واسه همه چی .آیا در قسمت  signature هم باید بعد از پرینت گرفتن امضا بزنم؟ یا فقط اسممو تایپ کنم کافیه؟؟؟
یله و زیرش تاریخ صدور.در قسمت 4c کلمه  EXPIRED . و مبلغ مانی اوردر باید بکجا باشه.
نیازی به ارسال کپی بلیط و پاسپورت ایرانی نیست.
امضا را بهیچوجه تایپ نکنید باید با خودکار امضا کنید و کاقیه که اسم خودتون رو به انگلیسی بنویسید و بهتره ازین ببعد هم یکسان باشه برای مرحله انگشت نگاری(مثلآ بصورت  انگلیسی پیوسته وچسبیده بهم).

پاسخ
تشکر کنندگان: mohandes123
(2018-04-10 ساعت 23:28)shahin61 نوشته:  
(2018-04-10 ساعت 23:00)mohandes123 نوشته:  
(2018-04-06 ساعت 15:51)shahin61 نوشته:  اولآ حتمآ آخرین ورژن فرم هارا از سایت دانلود کنید (همینطور ورژن نرم افزار PDF را). این قضیه بارکد بعد از پرینت گرقتن ظاهر میشه اگر نشد مجددآ پرینت بگیرید.بارکد حتمآ باید باشد در هر صفحه.

ببخشید در قسمت 4.a فرم i-131  واسه من که قبلا پاس سفید داشتم باید yes علامت زده بشه؟
بعدش اون قسمت 4.c چطور؟  واسهdisposition چه اطلاعاتی وارد کنم؟؟ من پاس سفید قبلیم منقضی شده و الان آمریکا هستم.
1. فرم i-131
2. فرم g-1145
4. کپی پاس سفید قبلی
5. مانی اردر 660 دلار
6. کپی بلیط
7. کپی پاسپورت؟؟؟
چیز دیگری لازمه آیا؟
-آخرین سوال اینکه من متاسفانه امضام از روز اول به سبک ایران بوده واسه همه چی .آیا در قسمت  signature هم باید بعد از پرینت گرفتن امضا بزنم؟ یا فقط اسممو تایپ کنم کافیه؟؟؟
یله و زیرش تاریخ صدور.در قسمت 4c کلمه  EXPIRED . و مبلغ مانی اوردر باید بکجا باشه.
نیازی به ارسال کپی بلیط و پاسپورت ایرانی نیست.
امضا را بهیچوجه تایپ نکنید باید با خودکار امضا کنید و کاقیه که اسم خودتون رو به انگلیسی بنویسید و بهتره ازین ببعد هم یکسان باشه برای مرحله انگشت نگاری(مثلآ بصورت  انگلیسی پیوسته وچسبیده بهم).
بسیار ممنونم از پاسخ هاتون. راجب امضا چون از اول تموم مدارک گرین کارت و سوشال به سبک ایران امضا کردم میترسم اگه عوضش کنم مشکلی پیش بیاد. نظر شما چیه؟
سوال دوم اینکه: من دفعه پیش بعد از انگشت نگاری برای پاس سفید از امریکا خارج شدم و دوسال و دوماه بعد از خروجم و یک هفته قبل از اکسپایر شدن پاس سفید مجدد وارد امریکا شدم واسه همین نمیدونم در part5 فرم i-131 میزان خروجم از امریکا رو همون 1 تا 2 سال بزنم یا 2 تا 3 سال؟؟؟ چون پاس سفیدم دو ساله بوده.. ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ
(2018-04-12 ساعت 23:35)mohandes123 نوشته:  
(2018-04-10 ساعت 23:28)shahin61 نوشته:  بسیار ممنونم از پاسخ هاتون. راجب امضا چون از اول تموم مدارک گرین کارت و سوشال به سبک ایران امضا کردم میترسم اگه عوضش کنم مشکلی پیش بیاد. نظر شما چیه؟
سوال دوم اینکه: من دفعه پیش بعد از انگشت نگاری برای پاس سفید از آمریکا خارج شدم و دوسال و دوماه بعد از خروجم و یک هفته قبل از اکسپایر شدن پاس سفید مجدد وارد آمریکا شدم واسه همین نمیدونم در part5  فرم i-131  میزان خروجم از آمریکا رو همون 1 تا 2 سال بزنم یا 2 تا 3 سال؟؟؟ چون پاس سفیدم دو ساله بوده.. ممنون میشم راهنمایی کنید
زیاد فرقی نمیکنه چون غرض از امضا دستخط هست..هرجور که راحتید همان کار را بکنید..ولی این امضاهای فارسی ما چون دستخط عربی هست ادمو قلقلک میده!
باید گزینه 2 تا 3 سال را بزنید چون این سوال کاری به پاس ندارد منظور اقامت شما درخارج ازکشور از زمان ورود به کشور و اخذ کارت سبز  هست.
یه نظر به صفحه 192 این تاپیک بیاندازید.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-04-12 ساعت 23:52)shahin61 نوشته:  
(2018-04-12 ساعت 23:35)mohandes123 نوشته:  
(2018-04-10 ساعت 23:28)shahin61 نوشته:  بسیار ممنونم از پاسخ هاتون. راجب امضا چون از اول تموم مدارک گرین کارت و سوشال به سبک ایران امضا کردم میترسم اگه عوضش کنم مشکلی پیش بیاد. نظر شما چیه؟
سوال دوم اینکه: من دفعه پیش بعد از انگشت نگاری برای پاس سفید از آمریکا خارج شدم و دوسال و دوماه بعد از خروجم و یک هفته قبل از اکسپایر شدن پاس سفید مجدد وارد آمریکا شدم واسه همین نمیدونم در part5  فرم i-131  میزان خروجم از آمریکا رو همون 1 تا 2 سال بزنم یا 2 تا 3 سال؟؟؟ چون پاس سفیدم دو ساله بوده.. ممنون میشم راهنمایی کنید
زیاد فرقی نمیکنه چون غرض از امضا دستخط هست..هرجور که راحتید همان کار را بکنید..ولی این امضاهای فارسی ما چون دستخط عربی هست ادمو قلقلک میده!
باید گزینه 2 تا 3 سال را بزنید چون این سوال کاری به پاس ندارد منظور اقامت شما درخارج ازکشور از زمان ورود به کشور و اخذ کارت سبز  هست.

واقعا عذر میخوام مرتب سوال میپرسم. متوجه هستم که منظور اقامت خارج از امریکاس اما چون پاس سفید دو ساله بوده ولی من بعد ازا انگشت نگاری بلافاصله از امریکا خارج شدم و دوسال و دوماه ایران بودم، میگم نکنه گیر بدن که چرا شما دو ماه بیشتر از پاس سفیدت ایران بودی!!!
پاسخ
(2018-04-13 ساعت 00:02)mohandes123 نوشته:  
(2018-04-12 ساعت 23:52)shahin61 نوشته:  
(2018-04-12 ساعت 23:35)mohandes123 نوشته:  زیاد فرقی نمیکنه چون غرض از امضا دستخط هست..هرجور که راحتید همان کار را بکنید..ولی این امضاهای فارسی ما چون دستخط عربی هست ادمو قلقلک میده!

واقعا عذر میخوام مرتب سوال میپرسم. متوجه هستم که منظور اقامت خارج از آمریکاس اما چون پاس سفید دو ساله بوده ولی من بعد ازا انگشت نگاری بلافاصله از آمریکا خارج شدم و دوسال و دوماه ایران بودم، میگم نکنه گیر بدن که چرا شما دو ماه بیشتر از پاس سفیدت ایران بودی!!!
خیر. در موردد پاس سفید ملاک تاریخ اکسپایر هست.قانونآ منعی برای خروج شما بعداز انگشت نگاری نیست.
ممکنه برعکس هم باشه و مجبور باشین مثل من زودتر از دوسال برگردین چون پاس را گرفته و بعد رفته بودم.
ازین گذشته هیچ اطلاعات غیرواقعی ننویسید چون متوجه شده و کیس را باطل میکنند.

پاسخ
تشکر کنندگان: mohandes123
سلام دوستان من شهريور گذشته براي پاس سفيد اقدام كردم ولي متاسفانه فقط به من پاس دادند و به همسر و فرزندم ندادند . به نظر شما الان بايد چيكار كنم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-04-13 ساعت 11:19)shervin56 نوشته:  سلام دوستان من شهريور گذشته براي پاس سفيد اقدام كردم ولي متاسفانه فقط به من پاس دادند و به همسر و فرزندم ندادند . به نظر شما الان بايد چيكار كنم .
علت ندادن به آنها چه بوده؟ آیا تآیید شده بوده مدارکشان؟ آیا انگشت نگاری را همراه با شما انجام داده بودند؟
شما با uscis تماسی گرفته اید در اینمورد؟؟
شاید مثل یکی دیگر از دوستان در پست گم شده .
حتمآ با uscis تمایس و علت را جویا شوید..

پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام به دوستان گرام
چون خیلی از دوستانی که قصد درخواست پاس سفید را دارند ولی حوصله یا وقت رجوع به صفحات قبل را ندارند  مجددآ چگونگی پر کردن فرم را مینویسم :

ابتدا    پرکردن فرم I-131 :

به جدول اول  صفحه کاری نداشته باشید.
از جایی که نوشته start here شروع کنید.
PART 1 مشخصات و آدرس(با توجه به پاسپورت و کارت سبز)
PART 2 فقط اولین گزینه را تیک بزنید.
PART3  تاریخی که قصدخروج دارید (با توجه به بلیط برگشت که اگر دارید مستندتر میشود)
مدت زمان اقامت درخواستی درخارج  به روز (730)
ردیف سوم : NO
ردیف چهارم: مشخصات پاس قبلی(اگر نه که NO )
PART 3( ادامه) : فقط شماره 5 در اولین ردیف را تیک بزنید (مگراینکه بخواهید پاس در جایی خارج از کشور فرستاده شود مثل سفارت بخصوصی)
PART4 : Selling my properties and transferring the money to USA
PART5: مدت زمان کلی که در خارج از کشور بوده اید ( از زمان اخذ اقامت.).مثلا گرینه Bکه بین 6 ماه تا 1 سال ...
PART 6 & 7  خالی بگذارید.
PART 8 تاریخی که فرم را پر میکنید با یک تلفن تماس و در نهایت امضا...(البته امضا باید بعد از اتمام فرم باشد و با خودکار و دستی..تایپ نکنید.)
PART9 اگر وکیل با نماینده رسمی این پروسه را برایتان انجام میدهد مشخصات وی (بهتراست پر نشود !)
(اگر برای اطفال زیر14 سال فرمی پر میکنید همان بخش 8 را پر  و خودتان امضا کنید)

نکات مهم :

1-فراموش نکنید که یه یخش بارکد فرم آسیبی (مثل تا کردن فرم از قسمت بارکد) نخورد.
2-نوشتن کلمه EXPEDITE  در بالای اولین صفحه فرم بی تآثیر در زود جواب دادن نیست و نیز نوشتن کلمه URGENT  بر روی پاکت.
3-پر کردن فرم G-1145 و ارسال آنهم بهمراه مدارک توصیه شده است تا نمحض وصول مدارک یشما ایمیل یا مسیج داده شود.
4- اگر زمان برایتان مهم است بصورت اکسپرس پست کنید که در نتیجه به آدرس جداگانه ای یاید بفرستید که معمولآ  همان  مرکز بررسی مدارک میباشد و نه یک صندوق پستی که با پست معمولی میفرستید و از آنجا به این مرکز ارسال میشود.
5-مانی اوردر را هم به صفحه اول الصاق کنید.(در حال حاضر 660 دلاز برای هر نفر است.افراد زیر 14 یا بالای 79 سال 575 دلار.)
6-با دانلود کردن آخرین ورژن i-131 از سایت uscis میتوان فرم را تایپ و بعد از اطمینان از صحت اطلاعات پرینت بگیرید و بعداز پرینت گرفتن دقت کنید که بارکد باید در هر صفحه نمایان باشد. مجددآ تآکید میشود که امضا باید بعداز پرینت گرفتن و با خودکار و دستی امضا شود.از تایپ کردن نام خود در قسمت امضا جدآ خودداری کنید چون کیس ریجکت میشود.
7-  درصورتیکه قبلا از پاس سفید استفاده کرده اید در پرکردن پارت 3 ردیف  چهارم دقت کنید : اگر پاس قبلی هنوز معتبر است باید انرا با مدارک بفرستید و در قسمت بند چهارم این ردیف در قسمت c تایپ کنید attached واگر اکسپایر شده expired  را تایپ و کپی پاس را هم ضمیمه کنید.
8-مدارک همه اعضای یک حانواده را میتوان در یک پاکت گذاشت مشروط بر اینکه مدارک هر نفر یصورت جداگانه با یک کلیپس جدا از بقیه باشد.
9-بغیر از فرمها و مانی اوردر  تنها مدرک خواسته شده کپی ار پشت و روی کارت سبز است( و کپی پاس سفید قبلی اگر داشته اید )...پس از ارسال کپی بلیط برگشت ویا پاکت اضاقه و یا عکس وغیره..حودداری کنید
10-یک مورد مهم برای کسانی که زمان کمی برای اقامت در کشور دارند و باید زودتر برگردند اینستکه همزمان با ارسال مدارک یک وقت از نزدیکترین دفتر uscic از طریق همین سایت و با توجه به کد پستی محل اقامت بگیرید..اولین نامه تآیید دریافت و صحت مدارک میباشد که معمولآ یک هفته تا 10 روزه میرسد.اگر زمان وقت ملاقاتی که گرفته اید  نزدیکست میتوان رفت و با بردن همان نامه اول  نامه دوم را هم  که برای انگشت نگاریست گرفت و بدون توجه به تاریخ انگشت نگاری به مرکز مربوطه رفت و انجام داد و بعد هم از کشور خارج شد .البته در هردو مورد که عرض شد کمی تا قسمتی !  اصرار لازمست !! و لی اگر موفق نشدید و نامه دوم که برای انگشت نگاریست دریافت شد بازهم میتوان همانروز رقت و معمولآ انجام میدهند..نامه دوم معمولآ یک ماهه میرسد.اگرچه به تعداد تقاضا و ایالت و حتی شهر بستگی دارد..مثلآ من از تگزاس اقدام کردم وبا انجام مواردی که عرض شد 25 روزه انگشت نگاری انجام گردید و پاس هم دوماه بعداز این تاریخ وصول شد.

پ.ن. درمجموع تاسه مرتبه حتی بصورت پی در پی میتوان تقاضای پاس سفید کرد و نیاز به ذکر دلیل مشخصی که نقشی در صدور پاس داشته  باشد نیست و فقط کافیست که مانی اوردر بمبلغ نوشته شده ارسال و مدارک هم نکمیل باشد.البنه اگر بار سوم تنها 5 سال از اخذ اقامت شما گذشته باشد دراینصورت پاس سوم 365 روزه صادر میشود حتی اگر تقاضای شما برای 730 روز باشد...
فراموش نکنید که قانون اصلی برای ارسال مدارک جهت درخواست پاس سفید حضور فیزیکی در کشور است وگرنه کیس ریجکت و هزینه هم مسترد نخواهد شد..
ضمنآ اگر از پاس سفید استفاده کنید بعداز آخرین ورود باید 4 سال و یکروز صبر کنید تا بتوانید تقاضای سیتیزنی نمایید.البته دز این مدت دیگر نباید 6 ماه و ببالا از کشور خارج باشید.

پاسخ
تشکر کنندگان: samirakn ، fariba_a ، sce

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان