کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit)
(2018-05-09 ساعت 20:40)nargesi نوشته:  
(2018-05-09 ساعت 19:52)shahin61 نوشته:  
(2018-05-09 ساعت 19:10)nargesi نوشته:  وکیل گفتم شاید راهنمایی کنه چه مدارکی از ایران بیارید یا چه پورتی آسون گیره.
یکی از پورت های اسون گیر من تو یکی از بحث های اینجا دیدم کسی از طرف وکیل نوشته شیکاگو هست.
و اینکه بیشتر 2 سال ایراد میگیرن یا نه خب درسته حتماا سخت گیرتر شدن اما راه بهتری هم ندارن. فکر کنم اگر برای ویزای ورود دوباره اقدام کنن همون گرین کارت هم بگیرن و ویزا هم ندن. اما هیچ شنیده ای در این مورد ندارم برا همین اینم شاید از وکیل بپرسن بهتره.
وکیل بله خب ضمانت که نمیده و ساعتی هم شارژ میکنه اما همین راه حلها هم بهتره با چند تا وکیل مشورت شه وقتی ریسکه از دست رفتن گرین کارته.
 بهرحال اگر گرین کارت معتبر دارن هرچقد خارج باشن افیسر در بدترین حالت فکر کنم در پروسه دادگاه و کنسل کردن بزارن و خودشون نمی تونن باطل کن. اگر بدترین حالت رو در نظر بگیرن باید دنبال یه وکیل خوب باشن برا بردن مدارک و بعد دادگاه.
درست میفرمایید بخصوص در مورد وکلا و شارژ کردن برای مشاوره..برای همین ایشان را معرفی کردم چون بر خلاف سایر وکلآ جهت مشورت شارژ نمیکنن بخصوص اگر در حین اجرای برنامه تلویزیونی زنگ بزنن در کمال صبرو متانت راهنمایی میکنن و حتی اگر نیاز به پاسخ طولانی تر باشه میگن بعداز برنامه زنگ بزنن تا پاسخ جامع تری بدهند..البته امیدوارم حمل برتبلیغ برای ایشان  نشه  چون در تاپیک دیگری هم دیدم که دوستان ازمشاوره با ایشان بدون هزینه بهره مند شدن..
اینکه کارت سبز معتبر هست شکی نیست و فقط تحت شرایط خاصی ممکنست باطل یا پس گرفته شود اما اینجا بحث پاس سفیدیست که فقط حداکثر برای مدت دوسال صادر شده نه بیشتر و نمیدانم آیا مثل کارت سبز برخورد میشود یا نه ..آبا افسر مرزبانی میتواند از ورود کسیکه 6 ماه یا یکسال بعد از انقضای پاس قصد ورود دارد جلوگیری کند یا نه..فقط میدانم که اگر کسی حتی پاس را گم کند باید در یک سفارت فرم اجازه ورود مجدد بنام i-131a راپرکند تا اجازه ورود مجدد را بگیرد ..ایا این دومورد مشابه هستن یا نه واقعآ نمیدانم.
اینها را بقول شما یک وکیل خبره مهاجرت میتواند پاسخ قطعی بدهد ویک موردد دیگر در باره وکیلی که عرض کردم اینکه  ایشان اگر درصدی هم حدس بزند ممکنست موفق نشود کیس را قبول نمیکند.
باز هم ازتوجه شما دوست گرام که همیشه شاهد پستها و پاسخهای مفیدتان بوده ام سپاسگذارم.

ممنون. اما من تو 2 پست قبل نوشتم ری اینتری تاریخ گذشته حداکثر به اندازه نداشتن ری اینتری حساب میشه و بدتر که نیست و جوابه منم بر اساس اون بود.
خب الان سواله من اینه اگر کسی ری اینتری نداشته باشه آفیسر میتونه راهش نده؟ حتی اگر بعد از 5 سال خارج بودن باشه. آیا دمه مرز میتونه گرین کارتو باطلش کنه یا باید دادگاه باطل کنه؟ اگر آفیسر نتونه باطل کنه خب کسی که ری اینتریه اکسپایر هم داره حداکثر به دادگاه معرفی میشه و آفیسر دم مرز گرین کارتشو باطل نمیکنه. مگر اینکه آفیسر هم بتونه باطل کنه نمی دونم میشه یا نه. البته میدونم یه فرمی میدن که اگر امضا کنی گرین کارتو یعنی پس دادی اما خب فکر کنم میشه اونو امصا نکرد و فکر کنم در نهایت دادگاه تصمیم بگیره.
کلا منظوره من این بود ری اینتریه اکسپایر در بدترین حالت مثه نبودن ری اینتریه و فکر کنم بدترین حالتش اجازه ورود و دادگاه میدن.
اینم ممکنه شدنی باشه مگر اینکه بر اساس دستورات عجیب و غریبی که اخیرآ داده شده اختیارات افسر مرزبانی رو هم برای این چند کشور بیشتر کرده باشن..هیجی تازگیا سر جای قیلیش نیست دیگه.
همه اینها به شانس و اقبال طرف بستگی داره که اونروز افسر مربوطه در چه حال و هوایی باشه.
ولی بازهم گرفتن وکیل یا حد اقل مشورت با چند وکیل بهترین پیشنهاد شماست..
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: fariba_a ، nargesi ، hosseinkht ، frz61
سلام وقت شما بخیر
من تا جایی که متوجه شدم پاس سفید اگر برای سومین بار صادر بشه حداکثر اعتبارش یکساله
می خواستم بپرسم دوستانی هستند که تجربه شخصی در گرفتن پاس سفید برای بار سوم رو داشته باشن؟
اعتبارش چقدر بوده؟
برنده 2012-اولین ورود: ژانویه 2013- دریافت پاس سفید اوت 2013- ورود مجدد سپتامبر 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
(2018-06-11 ساعت 23:58)frz61 نوشته:  سلام وقت شما بخیر
من تا جایی که متوجه شدم پاس سفید اگر برای سومین بار صادر بشه حداکثر اعتبارش یکساله
می خواستم بپرسم دوستانی هستند که تجربه شخصی در گرفتن پاس سفید برای بار سوم رو داشته باشن؟
اعتبارش چقدر بوده؟
یکسال در صورتیستکه از تاریخ اخذ اقامت شما فقط 5 سال گذشته باشد و در اینمدت دوبار پاس را اخذ کرده باشید(بر طبق قانون)پس طبیعتآ  اگر بیشتراز 5 سال گذشته باشد همان دوسال برای بار سوم باید باشد.چون ننوشته که کلآ بار سوم یکسال بیشتر داده نخواهد شد.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: frz61
(2018-06-12 ساعت 00:13)shahin61 نوشته:  
اعتبارش چقدر بوده؟
یکسال در صورتیستکه از تاریخ اخذ اقامت شما فقط 5 سال گذشته باشد و در اینمدت دوبار پاس را اخذ کرده باشید(بر طبق قانون)پس طبیعتآ  اگر بیشتراز 5 سال گذشته باشد همان دوسال برای بار سوم باید باشد.چون ننوشته که کلآ بار سوم یکسال بیشتر داده نخواهد شد.
ممنونم که اینقدر لطف می کنین و جواب میدین-
صدور گرین کارت ما مال ژانویه 2013 هست
فقط ما گرین کارتمون 2023 اکسپایر میشه
اگر برای بار سوم اقدام کنیم و دو ساله بدن میشه تا 2020 اون وقت برای سیتزن شدن مشکلی پیش میاد؟ میشه تمدید کرد گرین کارت رو؟
برنده 2012-اولین ورود: ژانویه 2013- دریافت پاس سفید اوت 2013- ورود مجدد سپتامبر 2015
پاسخ
(2018-06-12 ساعت 00:16)frz61 نوشته:  
اعتبارش چقدر بوده؟
ممنونم که اینقدر لطف می کنین و جواب میدین-
صدور گرین کارت ما مال  ژانویه 2013 هست
فقط ما گرین کارتمون 2023 اکسپایر میشه
اگر برای بار سوم اقدام کنیم و دو ساله بدن میشه تا 2020 اون وقت برای سیتزن شدن مشکلی پیش میاد؟ میشه تمدید کرد گرین کارت رو؟

برای تمدید کارت مشگلی نخواهید داشت ولی طبیعتا سیتیزنی هم عقب می افتد.چهار سال و یکروز بعداز اخرین ورود.

پاسخ
تشکر کنندگان: frz61
(2018-06-12 ساعت 00:23)shahin61 نوشته:  
(2018-06-12 ساعت 00:16)frz61 نوشته:  
برای تمدید کارت مشگلی نخواهید داشت ولی طبیعتا سیتیزنی هم عقب می افتد.چهار سال و یکروز بعداز اخرین ورود.
ببخشید من یک سوال دیگه هم دارم. جوابش رو جستجو کردم ولی نتونستم پاسخ قابل به استنادی پیدا کنم. بفرض من امسال پاس سفید بگیرم دو سال هم اعتبار داشته باشه اگر زیر 6 ماه باهاش برم امریکا تاریخ اولین ورودم این تاریخ محسوب میشه؟ و بعد آیا پاس سفید برای یکبار ورود اعتبار داره یا تا زمانی که اعتبار داشته باشه قابل استفاده هست؟ اینجا کسی از دوستان تجربه مشابهی داره؟
پاسخ
(2018-06-12 ساعت 17:18)frz61 نوشته:  
(2018-06-12 ساعت 00:23)shahin61 نوشته:  برای تمدید کارت مشگلی نخواهید داشت ولی طبیعتا سیتیزنی هم عقب می افتد.چهار سال و یکروز بعداز اخرین ورود.
ببخشید من یک سوال دیگه هم دارم. جوابش رو جستجو کردم ولی نتونستم پاسخ قابل به استنادی پیدا کنم. بفرض من امسال پاس سفید بگیرم دو سال هم اعتبار داشته باشه اگر زیر  6 ماه باهاش برم آمریکا تاریخ اولین ورودم این تاریخ محسوب میشه؟ و بعد آیا پاس سفید برای یکبار ورود اعتبار داره یا تا زمانی که اعتبار داشته باشه قابل استفاده هست؟ اینجا کسی از دوستان تجربه مشابهی داره؟
دوست عزیز خاصیت پاس سفید اجازه ورود بی چون وچرا برای یکسال ببالاست.وقتی هم وارد میشوید تاریخ ورود درآن نوشته میشود.اگر شما پاس سفید داشته باشید و زیر 6 ماه برگردید اصلا نیازی به ارایه پاس سفید نیست مگر اینکه ورود بالای یکسال باشه.پس در این حالت تا زمان اعتیار پاس میتوانید مجددآ خارج شوید اگر نیاز داشته باشید..
اما آن تاریخ آخرین ورود زمانیستکه دیگر قصد اقامت و سیتیزن شدن دارید. در ایتصورت پس از آخرین ورود باید چهارسال و یکروز یزای تقاضای سیتیزنی صبر کنید و در طی اینمدت هم یاید قانون اقامت کلی بمدت 30 ماه را در کشور رعایت کنید و6 ماه یا بالاتر هم دیگر در خارج از کشور نمانده باشید..البته رعایت سایر شرایط برای سیتیزنی از قبیل اثبات قصد اقامت دایم در کشور را از قبیل مالیات دادن و ملک داشتن یا اجاره نامه و قبوض برق و غیره ..را هم احراز کرده باشید در آن مدت 4 سال آخر اقامت.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-06-12 ساعت 17:41)shahin61 نوشته:  
(2018-06-12 ساعت 17:18)frz61 نوشته:  
(2018-06-12 ساعت 00:23)shahin61 نوشته:  برای تمدید کارت مشگلی نخواهید داشت ولی طبیعتا سیتیزنی هم عقب می افتد.چهار سال و یکروز بعداز اخرین ورود.
ببخشید من یک سوال دیگه هم دارم. جوابش رو جستجو کردم ولی نتونستم پاسخ قابل به استنادی پیدا کنم. بفرض من امسال پاس سفید بگیرم دو سال هم اعتبار داشته باشه اگر زیر  6 ماه باهاش برم آمریکا تاریخ اولین ورودم این تاریخ محسوب میشه؟ و بعد آیا پاس سفید برای یکبار ورود اعتبار داره یا تا زمانی که اعتبار داشته باشه قابل استفاده هست؟ اینجا کسی از دوستان تجربه مشابهی داره؟
دوست عزیز خاصیت پاس سفید اجازه ورود بی چون وچرا برای یکسال ببالاست.وقتی هم وارد میشوید تاریخ ورود درآن نوشته میشود.اگر شما پاس سفید داشته باشید و زیر 6 ماه برگردید اصلا نیازی به ارایه پاس سفید نیست مگر اینکه ورود بالای یکسال باشه.پس در این حالت تا زمان اعتیار پاس میتوانید مجددآ خارج شوید اگر نیاز داشته باشید..
اما آن تاریخ آخرین ورود زمانیستکه دیگر قصد اقامت و سیتیزن شدن دارید. در ایتصورت پس از آخرین ورود باید چهارسال و یکروز یزای تقاضای سیتیزنی صبر کنید و در طی اینمدت هم یاید قانون اقامت کلی بمدت 30 ماه را در کشور رعایت کنید و6 ماه یا بالاتر هم دیگر در خارج از کشور نمانده باشید..البته رعایت سایر شرایط برای سیتیزنی از قبیل اثبات قصد اقامت دایم در کشور را از قبیل مالیات دادن و ملک داشتن یا اجاره نامه و قبوض برق و غیره ..را هم احراز کرده باشید در آن مدت 4 سال آخر اقامت.
متاسفانه متوجه منظورتون از
"اما آن تاریخ آخرین ورود"
این قسمت نشدم
پاسخ
(2018-06-12 ساعت 18:10)frz61 نوشته:  
(2018-06-12 ساعت 17:41)shahin61 نوشته:  
(2018-06-12 ساعت 17:18)frz61 نوشته:  ببخشید من یک سوال دیگه هم دارم. جوابش رو جستجو کردم ولی نتونستم پاسخ قابل به استنادی پیدا کنم. بفرض من امسال پاس سفید بگیرم دو سال هم اعتبار داشته باشه اگر زیر  6 ماه باهاش برم آمریکا تاریخ اولین ورودم این تاریخ محسوب میشه؟ و بعد آیا پاس سفید برای یکبار ورود اعتبار داره یا تا زمانی که اعتبار داشته باشه قابل استفاده هست؟ اینجا کسی از دوستان تجربه مشابهی داره؟
این قسمت نشدم
فرض کنید در  ژانویه 2020 آخرین ورود شما باشد که مشگلات حل شده و  دیگر قصد اقامت دارید و این میشود آخرین ورودی که بعد از آن قصد اقامت جهت سیتیزن شدن را دارید..در ژانویه 2024 میتوانید تقاضاکنید یشرط اقامت در کشور بمدت 30 ماه از این 4 سال.(که 6 ماه و ببالا دیگر بیرون نباشید).البته در 2023 هم فرصت تمدید کارت سبز را دارید.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-06-12 ساعت 18:17)shahin61 نوشته:  
(2018-06-12 ساعت 18:10)frz61 نوشته:  
(2018-06-12 ساعت 17:41)shahin61 نوشته:  دوست عزیز خاصیت پاس سفید اجازه ورود بی چون وچرا برای یکسال ببالاست.وقتی هم وارد میشوید تاریخ ورود درآن نوشته میشود.اگر شما پاس سفید داشته باشید و زیر 6 ماه برگردید اصلا نیازی به ارایه پاس سفید نیست مگر اینکه ورود بالای یکسال باشه.پس در این حالت تا زمان اعتیار پاس میتوانید مجددآ خارج شوید اگر نیاز داشته باشید..
این قسمت نشدم
فرض کنید در  ژانویه 2020 آخرین ورود شما باشد که مشگلات حل شده و  دیگر قصد اقامت دارید و این میشود آخرین ورودی که بعد از آن قصد اقامت جهت سیتیزن شدن را دارید..در ژانویه 2024 میتوانید تقاضاکنید یشرط اقامت در کشور بمدت 30 ماه از این 4 سال.(که 6 ماه و ببالا دیگر بیرون نباشید).البته در 2023 هم فرصت تمدید کارت سبز را  دارید.
اینجور که متوجه شدم پس منظورتون آخرین ورود با پاس سفید هست
ممنونم از توضیحون
پاسخ
(2018-06-12 ساعت 22:34)frz61 نوشته:  
(2018-06-12 ساعت 18:17)shahin61 نوشته:  
(2018-06-12 ساعت 18:10)frz61 نوشته:  متاسفانه متوجه منظورتون از
این قسمت نشدم
فرض کنید در  ژانویه 2020 آخرین ورود شما باشد که مشگلات حل شده و  دیگر قصد اقامت دارید و این میشود آخرین ورودی که بعد از آن قصد اقامت جهت سیتیزن شدن را دارید..در ژانویه 2024 میتوانید تقاضاکنید یشرط اقامت در کشور بمدت 30 ماه از این 4 سال.(که 6 ماه و ببالا دیگر بیرون نباشید).البته در 2023 هم فرصت تمدید کارت سبز را  دارید.
اینجور که متوجه شدم پس منظورتون آخرین ورود با پاس سفید هست
ممنونم از توضیحون
تقریبآ ! بشرط اینکه بعد از آخرین ورود با پاس سوم در طی چهار سال بعداز آن ورود دیگر 6 ماه و ببالا از کشور دور نمانید.وگرنه در زمان سیتیزنی دچار مشگل خواهبد شد.

پاسخ
تشکر کنندگان:
@shahin61@
سلام من یه سوال داشتم، دیدم شما اکثر پیغام ها رو جواب مبدبن به همبن دلیل شما رو منشن کردم.
من سال 2015 کار گرین کارتم درست شد و تو این مدت دوبار برای پاس سفید اقدام کردم، یکبار مجبور شدم برگردم و به انگشت نگااری نرسیدم و یکبار دیگه هم پاسم گم شد. خلاصه تو این مدت سالی یه بار اومدم امریکا و هر بار حدود سه هفته اینا میمونم. این دفعه که اومد بهم گیر دادن . به دلیل یه سری موارد هنوز نمیتونم بیام امریکا بمونم ومیخوام یهپکم دیرتر بیام برای زندگی. بنابراین میخوام برای پاس سفید مجدد اقدام کنم. فقط بلیطم برای هفته بعد هست. میتونم الان فرم ها رو بفرستم، برگردمپایران و وقتی وقت انگشت نگاریم شد دوباره بیام برای انگشت نگاری؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من میخوام فرم پاس سفید (I 131) را پر کنم . قبلا فرمها بارکد دار بود . ولی الان بدون بارکده ؟ آیا کسی اطلاع داره الان به چه صورته ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
و سوال دیگه اینکه در پارت 5 چرا باید گزینه less than 6 months رو بزنیم و ایا میشه مدت زمان رو ۷۳۰ روز نزد و سه سال زد؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-06-13 ساعت 03:01)mahsaysf نوشته:  @shahin61@
سلام من یه سوال داشتم، دیدم شما اکثر پیغام ها رو جواب مبدبن به همبن دلیل شما رو منشن کردم.
من سال 2015 کار گرین کارتم درست شد و تو این مدت دوبار برای پاس سفید اقدام کردم، یکبار مجبور شدم برگردم و به انگشت نگااری نرسیدم و یکبار دیگه هم پاسم گم شد. خلاصه تو این مدت سالی یه بار اومدم آمریکا و هر بار حدود سه هفته اینا میمونم. این دفعه که اومد بهم گیر دادن . به دلیل یه سری موارد هنوز نمیتونم بیام آمریکا بمونم ومیخوام یهپکم دیرتر بیام برای زندگی. بنابراین میخوام برای پاس سفید مجدد اقدام کنم. فقط بلیطم برای هفته بعد هست. میتونم الان فرم ها رو بفرستم، برگردمپایران و وقتی وقت انگشت نگاریم شد دوباره بیام برای انگشت نگاری؟
قانون میگه در زمان درخواست باید در کشور حضور فیزیکی داشته باشیدولی اینکه بروید و برگردید فقط ریسک است.

پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان