کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit)
سلام من از اوکلاهما میخوام بفرستم درخواست پاس سفید رو.. به یکی از این دوتا ادرس باید بفرستم؟
USCIS Dallas Lockbox

For U.S. Postal Service:

USCIS
P.O. Box 660867
Dallas, TX 75266

For FedEx, UPS, and DHL deliveries:

USCIS
Attn: AOS
2501 S. State Hwy. 121 Business
Ste. 400
Lewisville, TX 75067
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
(2018-04-16 ساعت 22:59)mohandes123 نوشته:  سلام من از اوکلاهما میخوام بفرستم درخواست پاس سفید رو.. به یکی از این دوتا ادرس باید بفرستم؟
USCIS Dallas Lockbox

For U.S. Postal Service:

USCIS
P.O. Box 660867
Dallas, TX 75266

For FedEx, UPS, and DHL deliveries:

USCIS
Attn: AOS
2501 S. State Hwy. 121 Business
Ste. 400
Lewisville, TX 75067
بله .واگر میخواهید با پست عادی بفرستید بآدرس اول و اگر اکسپرس بآدرس دوم.
هردو حالت در تمام پست آفبس ها موجودست..مانی اوردر هم همانجا میفروشند بشما.(پاکت بزرگ هم برای ارسال خودشان میدهند).
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: mohandes123
(2018-04-13 ساعت 17:21)shahin61 نوشته:  
(2018-04-13 ساعت 11:19)shervin56 نوشته:  سلام دوستان من شهريور گذشته براي پاس سفيد اقدام كردم ولي متاسفانه فقط به من پاس دادند و به همسر و فرزندم ندادند . به نظر شما الان بايد چيكار كنم .
علت ندادن به آنها چه بوده؟ آیا تآیید شده بوده مدارکشان؟ آیا انگشت نگاری را همراه با شما انجام داده بودند؟
شما با uscis تماسی گرفته اید در اینمورد؟؟
شاید مثل یکی دیگر از دوستان در پست گم شده .
حتمآ با uscis تمایس و علت را جویا شوید..

من برای انجام این کار از طریق یک وکیل در میامی اقدام کرده بودم . ایشون مدارک رو برای من ارسال کرده بودن برای انگشت نگاری و من در زمان انگشت نگاری از ایران به اونجا رفتم . بعد از اینکه مدرک من اومد و مال خانواده نیومد علت رو جویا شدم و ایشون گفتند احتمالا فهمیدند که در زمان ارسال مدارک در امریکا نبودید . حالا سوال من اینه چطور من رو نفهمیدند و خانواده من رو فهمیدند .؟؟؟؟
سوال دوم . بنظر شما الان میشه مجددا اقدام کرد .
پاسخ
(2018-04-23 ساعت 10:28)shervin56 نوشته:  
(2018-04-13 ساعت 17:21)shahin61 نوشته:  
(2018-04-13 ساعت 11:19)shervin56 نوشته:  سلام دوستان من شهريور گذشته براي پاس سفيد اقدام كردم ولي متاسفانه فقط به من پاس دادند و به همسر و فرزندم ندادند . به نظر شما الان بايد چيكار كنم .
علت ندادن به آنها چه بوده؟ آیا تآیید شده بوده مدارکشان؟ آیا انگشت نگاری را همراه با شما انجام داده بودند؟
شما با uscis تماسی گرفته اید در اینمورد؟؟
شاید مثل یکی دیگر از دوستان در پست گم شده .
حتمآ با uscis تمایس و علت را جویا شوید..

من برای انجام این کار از طریق یک وکیل در میامی اقدام کرده بودم . ایشون مدارک رو برای من ارسال کرده بودن برای انگشت نگاری و من در زمان انگشت نگاری از ایران به اونجا رفتم . بعد از اینکه مدرک من اومد و مال خانواده نیومد علت رو جویا شدم و ایشون گفتند احتمالا فهمیدند که در زمان ارسال مدارک در آمریکا نبودید . حالا سوال من اینه چطور من رو نفهمیدند و خانواده من رو فهمیدند .؟؟؟؟
سوال دوم . بنظر شما الان میشه مجددا اقدام کرد .
چه وکیل نابکاری که خودش هم میدانسته کار غیر قانونی برای موکلش انجام میدهد که ممکنست عواقبی داشته باشد..لابد فقط گرفتن پول برایش مهم بوده..
بهرحال من بعید میدانم علت این باشد چون اگر بود طی نامه ای علت ریجکت شدن را هم ذکر میکردند و کلا یشما هم نمیدادند.مگر اینکه تمام مکاتبات به آدرس این آقا یا خانم  وکیل ارسال شده باشد و ایشان هم بشما نگفنه باشد.کاش از خود ایشان میپرسیدید که چرا اینگونه شده و اگر فهمیده اند چرا بشما داده اند..(مگر اینکه شما تصادفآ از دستشان در رفته باشید)
بهرحال  من اگر جای شما باشم دیگر به این وکیل اعتماد نمیکنم و خودم از uscis جوویا میشوم و نه از طریق این آقا یا خانم ناوکیل!(آیا واقعآ وکیل بوده یا فقط مشاور؟ چون اگر وکیل با مجوز رسمی وکالت باشد برای خودش هم عواقب دارد اگر فهمیده باشند.مگر اینکه زرنگ باشد و پارت 9 را که مربوط به مشخصات وکیل میشود را پر نکرده باشد !)
شما فعلآ درuscic قسمت check my status شماره نامه  را (با LIN شروع میشود) تایپ کنید و ببینید نتیجه چه میشود..
در ضمن مجددآ چطوری میخواهید اقدام کنید ؟ برگشت به کشور ونقاضای مجدد با هزینه مجدد ؟؟در اینصورت پاس خودتان را هم که هنوز معتبر هست باید با مدارک جدید عودت دهید.
من هنوز توصیه میکنم در مرحله فعلی مکاتیه و علت نفرستادن پاس برای خانواده را جویا شوید...
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-03-22 ساعت 15:28)shahin61 نوشته:  
(2018-03-22 ساعت 11:32)farper نوشته:  
(2018-02-12 ساعت 01:18)shahin61 نوشته:  ممنون از پاسخ...امیدوارم هرچه زودتر بدستتون برسه..لطفا بیخبر نگذارید تا دوستان ار این تجربه استفاده کنند.

سلام دوستان با تبریک سال نو و آرزوی شادکامی برای همه هموطنانم ماجرای ما به شرح زیر ادامه داره:
بعد از ارتباط گرفتن با نبراسکا، سفارت و اداره پست معلوم شد مدرک من رو دادن به آدرس قبلی که داده بودم بهشونو اونها هم ادعا میکنن که برگشت دادن به پست. ادهره مهاجرت میگن اگر پست یه نامه داد بهت که تایید میکنه مدرکت گم شده رایگان و گرنه با دریافت هزینه دوباره برات پاس سفید صادر میکنیم. میخواستم بدونم برای اینکار باید دوباره به آمریکا سفر کنم یا فقط باید پولشو پرداخت کنم؟ یکی هم اینکه آیا کسی ایمیلی از این اداره USCIS داره یا نه.
ممنونم
سلام دوست گرام و با تبریک متقابل براب سال نو.
من تا بحال آدرس ایمیلی که بتوان با uscis مکاتبه کرد ندیده ام جز تماس تلفنی که آنهم ظاهرآ شما انجام داده اید.
بنظر من اگر میتوانید اول از همه از همان اداره پست نامه ای بگیرید که بر طبق آن ذکر شده باشد که پاس را درفلان تاریخ برگشت داده اند.که ناچار به پرداخت هزینه مجدد جهت صدور آن نباشد.ضکن اینکه جوایشان خیلی مبهم است چون پاس که گم نشده ومرجوع شده پس باید برمیگشته به همان مرکز ارسال.
اگر ندادند و مجبور به پرداخت مجدد هزینه شدید این هرینه دیگر شامل آن 85 دلار جهت انگشت نگاری نمیشود که قکر کنم فقط  575 دلار بشود.
نمیدانم با چه شماره هایی تماس گرفته اید ولی شماره پاسخگویی مرکزی uscis :800-375-5283 و تنها شماره ای که از نبراسکا دیدم : 4026334000 بود.
اما در خود رم هم یک دفتر uscis هست که نمیدانم با آنها هم تماسی داشته اید یا خیر..
در هرحال نیازی به ورود به کشور برای پرداخت هزینه جهت اخذ پاس مجدد ندارید.
پیشنهاد میکنم با دفترشان در رم هم تماسی بگیرید.
https://www.uscis.gov/about-us/find-usci...eld-office
https://my.uscis.gov/en/appointment/new?...al%5D=true
ادرس :
via veneto 121
00187
ROME
الیته باید آنلاین وقت یگیرید.

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون من از همون اولش با مراجعه به سفارت از دفتر uscis و آفیسر هاشون کمک خواستم. با وجود اینکه اولش میگفتن خودت باید انجام بدی ما نمیتونیم کاری کنیم و... ولی بعدش واسطه شدن بین من و اداره مهاجرت و مکاتبه هامون رو از این طریق انجام دادیم یعنی من ایمیل میزدم به دفتر رم و اون ها به نبراسکا میفرستادن، اولین مراجه من ماه فوریه بود و آخرینش اپریل که رفتم و چرک نویس فرم رو هم بردم و نشونش دادم که من زدم رم نه شیکاگو یکمم بهش توضیح دادم که برام مشکل ایجاد میشه و با این شرایط نمیتونم فارغ التحصیل بشم و اینا که گفتن پرونده ات رو باز کردن و دیدین که زدی رم پس به احتمال 99 درصد دوباره میفرستن برات نگران نباش. ( 5 بار به دفترشون مراجعه کردم جوری شد که این دفعه آخر افیسر بهم گفت که دیگه نیا :دی ) بلاخره بعد از کش و قوس های فراوان دیروز بهم ایمیل زدن که مدرکت رسیده بیا تحویلش بگیر. انصافا این دفتر خیلی هوامو داشت و همیشه طرف من بود و خیلی کمکم کردن. از همه دوستان هم که کمکم کردن و راهنمایی کردن تشکر و قدردانی میکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، hosseinkht ، fariba_a
(2018-05-01 ساعت 18:23)farper نوشته:  
(2018-03-22 ساعت 15:28)shahin61 نوشته:  
(2018-03-22 ساعت 11:32)farper نوشته:  سلام دوستان با تبریک سال نو و آرزوی شادکامی برای همه هموطنانم ماجرای ما به شرح زیر ادامه داره:
بعد از ارتباط گرفتن با نبراسکا، سفارت و اداره پست معلوم شد مدرک من رو دادن به آدرس قبلی که داده بودم بهشونو اونها هم ادعا میکنن که برگشت دادن به پست. ادهره مهاجرت میگن اگر پست یه نامه داد بهت که تایید میکنه مدرکت گم شده رایگان و گرنه با دریافت هزینه دوباره برات پاس سفید صادر میکنیم. میخواستم بدونم برای اینکار باید دوباره به آمریکا سفر کنم یا فقط باید پولشو پرداخت کنم؟ یکی هم اینکه آیا کسی ایمیلی از این اداره USCIS داره یا نه.
ممنونم
سلام دوست گرام و با تبریک متقابل براب سال نو.
من تا بحال آدرس ایمیلی که بتوان با uscis مکاتبه کرد ندیده ام جز تماس تلفنی که آنهم ظاهرآ شما انجام داده اید.
بنظر من اگر میتوانید اول از همه از همان اداره پست نامه ای بگیرید که بر طبق آن ذکر شده باشد که پاس را درفلان تاریخ برگشت داده اند.که ناچار به پرداخت هزینه مجدد جهت صدور آن نباشد.ضکن اینکه جوایشان خیلی مبهم است چون پاس که گم نشده ومرجوع شده پس باید برمیگشته به همان مرکز ارسال.
اگر ندادند و مجبور به پرداخت مجدد هزینه شدید این هرینه دیگر شامل آن 85 دلار جهت انگشت نگاری نمیشود که قکر کنم فقط  575 دلار بشود.
نمیدانم با چه شماره هایی تماس گرفته اید ولی شماره پاسخگویی مرکزی uscis :800-375-5283 و تنها شماره ای که از نبراسکا دیدم : 4026334000 بود.
اما در خود رم هم یک دفتر uscis هست که نمیدانم با آنها هم تماسی داشته اید یا خیر..
در هرحال نیازی به ورود به کشور برای پرداخت هزینه جهت اخذ پاس مجدد ندارید.
پیشنهاد میکنم با دفترشان در رم هم تماسی بگیرید.
https://www.uscis.gov/about-us/find-usci...eld-office
https://my.uscis.gov/en/appointment/new?...al%5D=true
ادرس :
via veneto 121
00187
ROME
الیته باید آنلاین وقت یگیرید.

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون من از همون اولش با مراجعه به سفارت از دفتر uscis و آفیسر هاشون کمک خواستم. با وجود اینکه اولش میگفتن خودت باید انجام بدی ما نمیتونیم کاری کنیم و... ولی بعدش واسطه شدن بین من و اداره مهاجرت و مکاتبه هامون رو از این طریق انجام دادیم یعنی من ایمیل میزدم به دفتر رم و اون ها به نبراسکا میفرستادن، اولین مراجه من ماه فوریه بود و آخرینش اپریل که رفتم و چرک نویس فرم رو هم بردم و نشونش دادم که من زدم رم نه شیکاگو یکمم بهش توضیح دادم که برام مشکل ایجاد میشه و با این شرایط نمیتونم  فارغ التحصیل بشم و اینا که گفتن پرونده ات رو باز کردن و دیدین که زدی رم پس به احتمال 99 درصد دوباره میفرستن برات نگران نباش. ( 5 بار به دفترشون مراجعه کردم جوری شد که این دفعه آخر افیسر بهم گفت که دیگه نیا :دی ) بلاخره بعد از کش و قوس های فراوان دیروز بهم ایمیل زدن که مدرکت رسیده بیا تحویلش بگیر. انصافا این دفتر خیلی هوامو داشت و همیشه طرف من بود و خیلی کمکم کردن. از همه دوستان هم که کمکم کردن و راهنمایی کردن تشکر و قدردانی میکنم.
تبریک فراوان و ممنون که تجربه خودتان را به اشتراک گذاشتید.موفق باشید.

پاسخ
تشکر کنندگان: farper ، hosseinkht
سلام دوستان
یکی از آشناهای من پاس سفید گرفته و برای جمع و جور کردن کارهاش برگشته ایران. حدود 6 ماه دیگه از تاریخ اعتبار پاس سفیدش باقی مونده یعنی باید تا حداکثر 6 ماه دیگه به امریکا ورود داشته باشه.
ایشون بدلیل اینکه ضامن وام یه نفر دیگه بوده و اون طرف پرداخت نکرده ممنوع الخروج شده و میگه ممکنه تا پرونده حل بشه بیشتر از یکسال طول بکشه.
سوال اینه که اگه ایشون مثلا 6 ماه تا یکسال بعد از تاریخ انقضای پاس سفیدش به امریکا برگرده و مدارکی که نشون میده ممنوع الخروج بوده و علت ممنوع الخروجیش چی بوده را ترجمه کنه و بهمراه داشته و بگه من قصد داشتم برگردم ولی نمیتونستم از کشورم خارج بشم، مشکلی براش پیش میاد؟ آیا گرین کارتش باطل میشه؟
پاسخ
(2018-05-08 ساعت 11:49)hosseinkht نوشته:  سلام دوستان
یکی از آشناهای من پاس سفید گرفته و برای جمع و جور کردن کارهاش برگشته ایران. حدود 6 ماه دیگه از تاریخ اعتبار پاس سفیدش باقی مونده یعنی باید تا حداکثر 6 ماه دیگه به آمریکا ورود داشته باشه.
ایشون بدلیل اینکه ضامن وام یه نفر دیگه بوده و اون طرف پرداخت نکرده ممنوع الخروج شده و میگه ممکنه تا پرونده حل بشه بیشتر از یکسال طول بکشه.
سوال اینه که اگه ایشون مثلا 6 ماه تا یکسال بعد از تاریخ انقضای پاس سفیدش به آمریکا برگرده و مدارکی که نشون میده ممنوع الخروج بوده و علت ممنوع الخروجیش چی بوده را ترجمه کنه و بهمراه داشته و بگه من قصد داشتم برگردم ولی نمیتونستم از کشورم خارج بشم، مشکلی براش پیش میاد؟ آیا گرین کارتش باطل میشه؟
کار بسیار پر ریسکی هست و  بستگی داره که آیا افسر مرزبانی قبول کنه مدارک را یا نه.اگر قبول نکنند که کاری نمیشه کرد و فکر نکنم مثل تآخیر در ورود با کارت سبز باشه که اخطار بدن یا به دادگاه مهاجرت معرفی کنند..
بهرحال اگر موضوع تا تاریخ اکسپایر پاس حل نشه باید آمادگی عدم اجازه ورود رو داشته باشن مگر اینکه شانس یارشون باشه.
از آنجا که هرکاری در ایران ممکن هست ایشان باید سعی کنه اگر میشه ممنوع الخروجی رو یه جوری رفع و رجوع کنه.یا با طلبکار یه جوری راه بیاد که رضایت بده تا از ممنوع الخروجی موقتآ هم که شده خارج یشه..اگر شد باید سریعآ برگرده به کشور و پاس جدید بگیره و با خیال راحت ذوباره برگرده سر قضیه ضمانت..چیز دیگه ای بفکرم نمیرسه..

پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinkht
(2018-05-08 ساعت 12:20)shahin61 نوشته:  
یکی از آشناهای من پاس سفید گرفته و برای جمع و جور کردن کارهاش برگشته ایران. حدود 6 ماه دیگه از تاریخ اعتبار پاس سفیدش باقی مونده یعنی باید تا حداکثر 6 ماه دیگه به آمریکا ورود داشته باشه.
سوال اینه که اگه ایشون مثلا 6 ماه تا یکسال بعد از تاریخ انقضای پاس سفیدش به آمریکا برگرده و مدارکی که نشون میده ممنوع الخروج بوده و علت ممنوع الخروجیش چی بوده را ترجمه کنه و بهمراه داشته و بگه من قصد داشتم برگردم ولی نمیتونستم از کشورم خارج بشم، مشکلی براش پیش میاد؟ آیا گرین کارتش باطل میشه؟
کار بسیار پر ریسکی هست و  بستگی داره که آیا افسر مرزبانی قبول کنه مدارک را یا نه.اگر قبول نکنند که کاری نمیشه کرد و فکر نکنم مثل تآخیر در ورود با کارت سبز باشه که اخطار بدن یا به دادگاه مهاجرت معرفی کنند..
بهرحال اگر موضوع تا تاریخ اکسپایر پاس حل نشه باید آمادگی عدم اجازه ورود رو داشته باشن مگر اینکه شانس یارشون باشه.
از آنجا که هرکاری در ایران ممکن هست ایشان باید سعی کنه اگر میشه ممنوع الخروجی رو یه جوری رفع و رجوع کنه.یا با طلبکار یه جوری راه بیاد که رضایت بده تا از ممنوع الخروجی موقتآ هم که شده خارج یشه..اگر شد باید سریعآ برگرده به کشور و پاس جدید بگیره و با خیال راحت ذوباره برگرده سر قضیه ضمانت..چیز دیگه ای بفکرم نمیرسه..

خیلی ممنون از پاسختون
کسی که به دادگاه مهاجرت معرفی میشه، اجازه ورود موقت بهش میدند تا دادگاه تشکیل بشه؟
پاسخ
(2018-05-08 ساعت 16:31)hosseinkht نوشته:  

خیلی ممنون از پاسختون
کسی که به دادگاه مهاجرت معرفی میشه، اجازه ورود موقت بهش میدند تا دادگاه تشکیل بشه؟
در مورد کارت سبز بله..ولی پاس سفید رو شک دارم..چون برای یک مدت زمان مشخصی  برای ورود مجدد صادر شده..تاحالا غیبت حداکثر تا دوهفته رو شنیده بودم که با ارایه مدارکی و کمی سوال و جواب اجازه ورود دادن ولی بیشتراز اون رو تا حالا بیاد ندارم ..اگر کسی از دوستان تجربه مشابهی داشته بد نیست به اشتراک بگذارند..

پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinkht

خیلی ممنون از پاسختون

من فک نکنم بدترین حالت از تاریخ گذاشتن ری اینتری فرقی با نداشتن ری اینتری بکنه. اگر ری اینتری نداشته باشن و فقط با گرین کارت وارد شن چند حالت داره اگر زیر 1 سال بوده باشه که خارج بودن احتمال داره چیزی نگن. اگر بین 1 تا 2 سال باشه که خارج بودن احتمال داره یه جریمه ای بکنن همون دم مرز و بگزارن رد شید. اگر بیشتر 2 سال خارج بودن دیگه خیلی ریسکیه. اما ما اشنایی دلشتیم که چند سال پیش بدون مشکل وارد شده.
اما من فک میکنم بهرحال اجازه ورود به امریکا رو تا زمان دادگاه میدن چون بهرحال گرین کارت معتبر دارن. در زمان ورود تا دادگاه اگر خارج شن دیگه گرین کارتو از دست میدن.
با شرایط الان اگر سفارتی برن احتمالا به ایرانیا ویزای اجازه ورود نمیدن. بهتره با یه وکیل مشورت کنن و از پورت راحت گیری وارد بشن شاید تاثیری داشته باشه و افیسر چشم پوشی کنن.
F1
تشکیل پرونده: آگوست 2007 |مصاحبه: جون 2015 ،ارمنستان | ویزا: یکضرب
ورود اول به امریکا: جون 2015 | دریافت سوشال: 2 هفته بعد از ورود - گرین کارت: 6 هفته بعد از ورود
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، hosseinkht
(2018-05-09 ساعت 14:52)nargesi نوشته:  
(2018-05-08 ساعت 12:20)shahin61 نوشته:  کار بسیار پر ریسکی هست و  بستگی داره که آیا افسر مرزبانی قبول کنه مدارک را یا نه.اگر قبول نکنند که کاری نمیشه کرد و فکر نکنم مثل تآخیر در ورود با کارت سبز باشه که اخطار بدن یا به دادگاه مهاجرت معرفی کنند..

خیلی ممنون از پاسختون

من فک نکنم بدترین حالت از تاریخ گذاشتن ری اینتری فرقی با نداشتن ری اینتری بکنه. اگر ری اینتری نداشته باشن و فقط با گرین کارت وارد شن چند حالت داره اگر زیر 1 سال بوده باشه که خارج بودن احتمال داره چیزی نگن. اگر بین 1 تا 2 سال باشه که خارج بودن احتمال داره یه جریمه ای بکنن همون دم مرز و بگزارن رد شید. اگر بیشتر 2 سال خارج بودن دیگه خیلی ریسکیه. اما ما اشنایی دلشتیم که چند سال پیش بدون مشکل وارد شده.
اما من فک میکنم بهرحال اجازه ورود به آمریکا رو تا زمان دادگاه میدن چون بهرحال گرین کارت معتبر دارن. در زمان ورود تا دادگاه اگر خارج شن دیگه گرین کارتو از دست میدن.
با شرایط الان اگر سفارتی برن احتمالا به ایرانیا ویزای اجازه ورود نمیدن. بهتره با یه وکیل مشورت کنن و از پورت راحت گیری وارد بشن شاید تاثیری داشته باشه و افیسر چشم پوشی کنن.
ممنون دوست گرام .
البته قبلآ همینطور بوده و منهم کسانی را میشناختم که بعداز غیبت طولانی بدون مشگل برگشته بودند ولی اخیرآ میدانید که سختگیری ها بخصوص برای ایرانیها خیلی بیشتر شده..
در مورد وکیل بستگی به وکیل داره چون یعضی ها پول میگیرن و اگرم نشد که نشد! چند پست پیش یکی از دوستان حکایتی از کار وکیلش داشت که  کاری بدون نتیجه را انجام داده بود..
من تنها وکیل مورد اعتمادی که میشناسم که مورد اعتماد هست وصادقانه مشورت میدهد دکتر ایرج ناصریان هست.(تلویزیون پارس شنبه ها ساعت 10:30شب بوقت تهران میتوانید زنگ بزنید و مشورت بگیرید).
http://www.lawinscal.com

پاسخ
تشکر کنندگان: nargesi ، hosseinkht
(2018-05-09 ساعت 15:18)shahin61 نوشته:  
(2018-05-09 ساعت 14:52)nargesi نوشته:  
(2018-05-08 ساعت 16:31)hosseinkht نوشته:  خیلی ممنون از پاسختون

اما من فک میکنم بهرحال اجازه ورود به آمریکا رو تا زمان دادگاه میدن چون بهرحال گرین کارت معتبر دارن. در زمان ورود تا دادگاه اگر خارج شن دیگه گرین کارتو از دست میدن.
ممنون دوست گرام .
البته قبلآ همینطور بوده و منهم کسانی را میشناختم که بعداز غیبت طولانی بدون مشگل برگشته بودند ولی اخیرآ میدانید که سختگیری ها بخصوص برای ایرانیها خیلی بیشتر شده..
در مورد وکیل بستگی به وکیل داره چون یعضی ها پول میگیرن و اگرم نشد که نشد! چند پست پیش یکی از دوستان حکایتی از کار وکیلش داشت که  کاری بدون نتیجه را انجام داده بود..
من تنها وکیل مورد اعتمادی که میشناسم که مورد اعتماد هست وصادقانه مشورت میدهد دکتر ایرج ناصریان هست.(تلویزیون پارس شنبه ها ساعت 10:30شب بوقت تهران میتوانید زنگ بزنید و مشورت بگیرید).

وکیل گفتم شاید راهنمایی کنه چه مدارکی از ایران بیارید یا چه پورتی آسون گیره.
یکی از پورت های اسون گیر من تو یکی از بحث های اینجا دیدم کسی از طرف وکیل نوشته شیکاگو هست.
و اینکه بیشتر 2 سال ایراد میگیرن یا نه خب درسته حتماا سخت گیرتر شدن اما راه بهتری هم ندارن. فکر کنم اگر برای ویزای ورود دوباره اقدام کنن همون گرین کارت هم بگیرن و ویزا هم ندن. اما هیچ شنیده ای در این مورد ندارم برا همین اینم شاید از وکیل بپرسن بهتره.
وکیل بله خب ضمانت که نمیده و ساعتی هم شارژ میکنه اما همین راه حلها هم بهتره با چند تا وکیل مشورت شه وقتی ریسکه از دست رفتن گرین کارته.
 بهرحال اگر گرین کارت معتبر دارن هرچقد خارج باشن افیسر در بدترین حالت فکر کنم در پروسه دادگاه و کنسل کردن بزارن و خودشون نمی تونن باطل کن. اگر بدترین حالت رو در نظر بگیرن باید دنبال یه وکیل خوب باشن برا بردن مدارک و بعد دادگاه.
F1
تشکیل پرونده: آگوست 2007 |مصاحبه: جون 2015 ،ارمنستان | ویزا: یکضرب
ورود اول به امریکا: جون 2015 | دریافت سوشال: 2 هفته بعد از ورود - گرین کارت: 6 هفته بعد از ورود
سفرنامه
پاسخ
(2018-05-09 ساعت 19:10)nargesi نوشته:  
(2018-05-09 ساعت 15:18)shahin61 نوشته:  
(2018-05-09 ساعت 14:52)nargesi نوشته:  من فک نکنم بدترین حالت از تاریخ گذاشتن ری اینتری فرقی با نداشتن ری اینتری بکنه. اگر ری اینتری نداشته باشن و فقط با گرین کارت وارد شن چند حالت داره اگر زیر 1 سال بوده باشه که خارج بودن احتمال داره چیزی نگن. اگر بین 1 تا 2 سال باشه که خارج بودن احتمال داره یه جریمه ای بکنن همون دم مرز و بگزارن رد شید. اگر بیشتر 2 سال خارج بودن دیگه خیلی ریسکیه. اما ما اشنایی دلشتیم که چند سال پیش بدون مشکل وارد شده.
ممنون دوست گرام .

یکی از پورت های اسون گیر من تو یکی از بحث های اینجا دیدم کسی از طرف وکیل نوشته شیکاگو هست.
و اینکه بیشتر 2 سال ایراد میگیرن یا نه خب درسته حتماا سخت گیرتر شدن اما راه بهتری هم ندارن. فکر کنم اگر برای ویزای ورود دوباره اقدام کنن همون گرین کارت هم بگیرن و ویزا هم ندن. اما هیچ شنیده ای در این مورد ندارم برا همین اینم شاید از وکیل بپرسن بهتره.
وکیل بله خب ضمانت که نمیده و ساعتی هم شارژ میکنه اما همین راه حلها هم بهتره با چند تا وکیل مشورت شه وقتی ریسکه از دست رفتن گرین کارته.
 بهرحال اگر گرین کارت معتبر دارن هرچقد خارج باشن افیسر در بدترین حالت فکر کنم در پروسه دادگاه و کنسل کردن بزارن و خودشون نمی تونن باطل کن. اگر بدترین حالت رو در نظر بگیرن باید دنبال یه وکیل خوب باشن برا بردن مدارک و بعد دادگاه.
درست میفرمایید بخصوص در مورد وکلا و شارژ کردن برای مشاوره..برای همین ایشان را معرفی کردم چون بر خلاف سایر وکلآ جهت مشورت شارژ نمیکنن بخصوص اگر در حین اجرای برنامه تلویزیونی زنگ بزنن در کمال صبرو متانت راهنمایی میکنن و حتی اگر نیاز به پاسخ طولانی تر باشه میگن بعداز برنامه زنگ بزنن تا پاسخ جامع تری بدهند..البته امیدوارم حمل برتبلیغ برای ایشان  نشه  چون در تاپیک دیگری هم دیدم که دوستان ازمشاوره با ایشان بدون هزینه بهره مند شدن..
اینکه کارت سبز معتبر هست شکی نیست و فقط تحت شرایط خاصی ممکنست باطل یا پس گرفته شود اما اینجا بحث پاس سفیدیست که فقط حداکثر برای مدت دوسال صادر شده نه بیشتر و نمیدانم آیا مثل کارت سبز برخورد میشود یا نه ..آبا افسر مرزبانی میتواند از ورود کسیکه 6 ماه یا یکسال بعد از انقضای پاس قصد ورود دارد جلوگیری کند یا نه..فقط میدانم که اگر کسی حتی پاس را گم کند باید در یک سفارت فرم اجازه ورود مجدد بنام i-131a راپرکند تا اجازه ورود مجدد را بگیرد ..ایا این دومورد مشابه هستن یا نه واقعآ نمیدانم.
اینها را بقول شما یک وکیل خبره مهاجرت میتواند پاسخ قطعی بدهد ویک موردد دیگر در باره وکیلی که عرض کردم اینکه  ایشان اگر درصدی هم حدس بزند ممکنست موفق نشود کیس را قبول نمیکند.
باز هم ازتوجه شما دوست گرام که همیشه شاهد پستها و پاسخهای مفیدتان بوده ام سپاسگذارم.

پاسخ
تشکر کنندگان: nargesi ، fariba_a ، hosseinkht
(2018-05-09 ساعت 19:52)shahin61 نوشته:  
(2018-05-09 ساعت 19:10)nargesi نوشته:  
(2018-05-09 ساعت 15:18)shahin61 نوشته:  ممنون دوست گرام .

درست میفرمایید بخصوص در مورد وکلا و شارژ کردن برای مشاوره..برای همین ایشان را معرفی کردم چون بر خلاف سایر وکلآ جهت مشورت شارژ نمیکنن بخصوص اگر در حین اجرای برنامه تلویزیونی زنگ بزنن در کمال صبرو متانت راهنمایی میکنن و حتی اگر نیاز به پاسخ طولانی تر باشه میگن بعداز برنامه زنگ بزنن تا پاسخ جامع تری بدهند..البته امیدوارم حمل برتبلیغ برای ایشان  نشه  چون در تاپیک دیگری هم دیدم که دوستان ازمشاوره با ایشان بدون هزینه بهره مند شدن..
اینکه کارت سبز معتبر هست شکی نیست و فقط تحت شرایط خاصی ممکنست باطل یا پس گرفته شود اما اینجا بحث پاس سفیدیست که فقط حداکثر برای مدت دوسال صادر شده نه بیشتر و نمیدانم آیا مثل کارت سبز برخورد میشود یا نه ..آبا افسر مرزبانی میتواند از ورود کسیکه 6 ماه یا یکسال بعد از انقضای پاس قصد ورود دارد جلوگیری کند یا نه..فقط میدانم که اگر کسی حتی پاس را گم کند باید در یک سفارت فرم اجازه ورود مجدد بنام i-131a راپرکند تا اجازه ورود مجدد را بگیرد ..ایا این دومورد مشابه هستن یا نه واقعآ نمیدانم.
اینها را بقول شما یک وکیل خبره مهاجرت میتواند پاسخ قطعی بدهد ویک موردد دیگر در باره وکیلی که عرض کردم اینکه  ایشان اگر درصدی هم حدس بزند ممکنست موفق نشود کیس را قبول نمیکند.
باز هم ازتوجه شما دوست گرام که همیشه شاهد پستها و پاسخهای مفیدتان بوده ام سپاسگذارم.

ممنون. اما من تو 2 پست قبل نوشتم ری اینتری تاریخ گذشته حداکثر به اندازه نداشتن ری اینتری حساب میشه و بدتر که نیست و جوابه منم بر اساس اون بود.
خب الان سواله من اینه اگر کسی ری اینتری نداشته باشه آفیسر میتونه راهش نده؟ حتی اگر بعد از 5 سال خارج بودن باشه. آیا دمه مرز میتونه گرین کارتو باطلش کنه یا باید دادگاه باطل کنه؟ اگر آفیسر نتونه باطل کنه خب کسی که ری اینتریه اکسپایر هم داره حداکثر به دادگاه معرفی میشه و آفیسر دم مرز گرین کارتشو باطل نمیکنه. مگر اینکه آفیسر هم بتونه باطل کنه نمی دونم میشه یا نه. البته میدونم یه فرمی میدن که اگر امضا کنی گرین کارتو یعنی پس دادی اما خب فکر کنم میشه اونو امصا نکرد و فکر کنم در نهایت دادگاه تصمیم بگیره.
کلا منظوره من این بود ری اینتریه اکسپایر در بدترین حالت مثه نبودن ری اینتریه و فکر کنم بدترین حالتش اجازه ورود و دادگاه میدن.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان