کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تا حالا پشیمون شدید از رفتن؟
(2016-10-03 ساعت 17:03)annahitaa نوشته:  آسمون همه جا همين رنگه...سعي كنين از زندگي با همه مسائلش و مشكلاتش لذت ببرين كه دنيا دوروزه. چه تو ايران چه تو امريكا. امريكا هم آش دهنسوزي نبود، مهم تفكر خود آدم هست

ضمن احترام به نظرشما,بایدبگم پس نقش جامعه درلذت بردن ازین دوروزدنیا هیچه؟؟
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، sahar2016 ، algh90 ، hosseinix ، santaclara
(2016-10-04 ساعت 12:54)lighthouse نوشته:  
(2016-10-03 ساعت 17:03)annahitaa نوشته:  آسمون همه جا همين رنگه...سعي كنين از زندگي با همه مسائلش و مشكلاتش لذت ببرين كه دنيا دوروزه. چه تو ايران چه تو امريكا. امريكا هم آش دهنسوزي نبود، مهم تفكر خود آدم هست

ممکن است برای من و شما لمس و تصورش کمی سخت باشد ولی واقعیت این هست که عده زیادی هستند که واقعا (نه مبالغه یا خود گولزنک و یا خدای نکرده تمسخر) در ایران و عراق و افغانستان وپاکستان صد برابر بیشتر از امریکا به انها خوش میگذرد.
نمونه عینی اش همین جناب معروف به "کارگر ساده"!!
بعد از چند ماه ماندن در ترکیه دید خبری نیست و احتمالا آمریکا هم همینه حتی بدتر و در تهران ایشون زندگی بسیار بهتر و سوشال سیرکل بس بزرگتری داشتند و الان بال بال میزند تا امان نامه بگیرد و برگردد ایران.
پاسخ
تشکر کنندگان: algh90 ، sib 24 ، copol ، hosseinix

والله من یه دوربین دیجیتال دارم که در کشورهای کانادا و ایتالیا و ایران باهاش عکاسی کردم... نمیدونم چرا اگه آسمونشون یه رنگه ، عکسایی که تو کانادا انداختم انقدر متفاوته و خوشگله و آسمونش خیلی آبیتره... درسته این یه مثاله... ولی تمام افرادی که مهاجرت کردن از غم دوری خانواده و شغل مینالند... و یادشون رفته که چه مسایل کوچکی اینجا آزاردهنده هستش... از احترام و شان اجتماعی خبری نیست در اینجا.. به هرکسی احترام میذاری بجانکه متقابلا احترام بهت بذاره .. تصور میکنه چه خبر شده و از آدم سواستفاده میکنه..
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، sahar2016 ، lighthouse ، shangol ، aazitaa ، sib 24 ، sadeghi897 ، محبوبه. 68
اینجا قراره از اینکه پشیمون شدیم یا نه بگیم یا قراره مخالفان و موافق ها مناظره کنن؟ ( جدی نگیرید شوخی بود دوستان)
دوستان عزیز و هموطن متاسفانه اکثر ما قبل از اینکه بیایم آمریکا شناخت درست و یا کاملی از این کشور نداریم و بدتر از اون نمیدونیم برای چی داریم مهاجرت میکنیم یکیش خود من Big Grin
یا یه عده از ما شناختی از اینجا داریم که فرسنگ ها با واقعیت فاصله داره و بر اساس همون شناخت یه هدف تعیین میکنیم و میخوایم بهش برسیم
یه عده امون زندگی سختی داریم و فقط میخوایم نجات پیدا کنیم درحالیکه نمیدونیم اینجا چی در انتظارمونه؟
یه عده هم همه جوره تو رفاه بودن و دنبال رفاه و آسایش بیشتر هستن در حالیکه اصلا نمیدونن اون رفاه و آسایش و خوشگذرونی اونطرف چه شکلیه؟ و هزینه اش چقدره؟
یه عده میگن واسه آینده بهتر بچه هامون که به نظر من اصلا آینده بهتر تضمین شده ای اینجا وجود نداره
یه عده با شناخت درست و هدف میان اینجا و چون شناختشون بر مبنای واقعیته میتونن برنامه ریزی درستی داشته باشن برای رسیدن به هدفشون
من قبل از اینکه تو یه کشور زندگی کنم اونجا کار کنم و خرجمو دربیارم نمیتونم بگم اونجا چجور جایی هست واسه زندگی.مهاجرت سفر توریستی نیست دوستان مثلا من نوعی واسه مصاحبه سفارت میرم ترکیه یه هفته اونجام ، توی هتل زندگی میکنم یه مقدار پول همراهم هست که لازم نیست اونجا کار کنم، اونی که مصاحبه میکنه با خوشرویی مصاحبه کرده خلاصه همه چی عالیه با خودم میگم اینجا که ترکیه اس فک کن آمریکا چقدر خوش بگذره اما واقعا اینجوریه؟؟؟؟؟ ( البته من شناخت درستی نداشتم اما قصدم از مهاجرت خوشگذرونی نبود)
خیلی وقتا پشیمون شدم اما ناامید نشدم
نمیشه از ایران بدی های ایران و شمرد و گفت اونجا جای بهتری هست یا اینجا نشست و از مشکلات اینجا گفت و با ایران مقایسه کرد
من اگر جای دوستانی بودم که شرایط مهاجرت دارن قبل از اومدن سعی میکردم خودم و هدفمم و کشوری که قراره مهاجرت کنم رو خوب بشناسم بعد مهاجرت کنم
اینجا برای رسیدن به هر چیزی باید سخت کار کرد خیلی سخت
dv 2013, Ankara
پاسخ
تشکر کنندگان: razraz ، sheghi ، soruosh ، fariba_a ، dv2017 ، copol ، sib 24 ، pishtaz611 ، nora
(2016-10-04 ساعت 12:54)lighthouse نوشته:  

دوستی می گفت آسمان همه جا یک رنگ هست ولی رنگ زمین همه جا مثل هم نیست
شماره کیس: ‎##46‎-----تاریخ رویت قبولی: MAY 12-----تعداد اعضا: 3------ارسال فرم: 10 JUN
محل مصاحبه: ارمنستان----تاریخ کارنت: JAN 12----تاریخ نامه دوم: 20 JAN
تاریخ مصاحبه: MAR 23- AP
تاریخ update کیس اصلی: 28-27-24 MAR و  2 MAY و 25,28 AUG
تاریخ update بقیه اعضاء: 27-24 MAR و AUG 28
تاریخ کلییرنس:   AUG 28 بدون بنافاید
دریافت ویزا:  *
ورود به آمریکا:  *
مقصد:  *
تاریخ دریافت گرین کارت:  *   <<انتظار>>
پاسخ
تشکر کنندگان: lighthouse ، ps5 ، pishtaz611 ، ed2008
با کمال تاسف و تاثر در گذشت کاربر عزیز که در قسمت ایالت اورگون فعال بود ‎metme‎ ( میترا مهرابادی ) که بدست همکارش در شرکت بیمه به ضرب گلوله گشته شد و فرزند هشت ساله و همسر گرامیش را به سوگ نشاند به اطلاع دوستان میرسانم . برای شادی روح ان مرحوم دعای شما دوستان و برای تسلی دل بازماندگان از خداوند بزرگ صبر و شکیبایی خواستاریم .
روحش شاد
برای اطلاعات بیشتر با سرج نام و نام خانوادگی وی در اینترنت میتوانید به اخبار دست یابید لطفا در این سایت در مورد این موضوع مطلبی ننویسید .
case:I 130 F2A   WAC
priority date:oct 31 2014
Approval : Mar 18 2015
NVC Case N: April21 ,2015
پرداخت 120 $     4 AUG , فرم DS-261
پرداخت 325 $  22  AUG , فرم Ds-260
نامه کامپلیت Dec 8 دریافت نامه مصاحبه 30 March
تاریخ مصاحبه : 4 May  مدارک بیشتری بخاطر اثبات رابطه خواستن.
13 May  تحویل پاسپورت به سفارت.
20 May  دریافت ویزا.
من مدارک را بعد از ازدواجم ترجمه کردم و دو سری اصل خواستم بدون مهر دادگستری و وزارت کشور  و یکسری کپی کردم و با گذشت بیش از ۱۸ ماه ایرادی به تاریخ و زمان و مهر ترجمه نگرفتن . زمانیکه وارد امریکا شدم دو سال و سیزده روز از تاریخ درخواستم میگذشت و بعد از پنجاه روز گرین کارت ده ساله دریافت کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، Abdorrezaa ، pishtaz611 ، محبوبه. 68 ، bozorg
(2016-10-16 ساعت 19:41)mhb161 نوشته:  اینجا قراره از اینکه پشیمون شدیم یا نه بگیم یا قراره مخالفان و موافق ها مناظره کنن؟ ( جدی نگیرید شوخی بود دوستان)
دوستان عزیز و هموطن متاسفانه اکثر ما قبل از اینکه بیایم آمریکا شناخت درست و یا کاملی از این کشور نداریم و بدتر از اون نمیدونیم برای چی داریم مهاجرت میکنیم یکیش خود من Big Grin
یا یه عده از ما شناختی از اینجا داریم که فرسنگ ها با واقعیت فاصله داره و بر اساس همون شناخت یه هدف تعیین میکنیم و میخوایم بهش برسیم
یه عده امون زندگی سختی داریم و فقط میخوایم نجات پیدا کنیم درحالیکه نمیدونیم اینجا چی در انتظارمونه؟
یه عده هم همه جوره تو رفاه بودن و دنبال رفاه و آسایش بیشتر هستن در حالیکه اصلا نمیدونن اون رفاه و آسایش و خوشگذرونی اونطرف چه شکلیه؟ و هزینه اش چقدره؟
یه عده میگن واسه آینده بهتر بچه هامون که به نظر من اصلا آینده بهتر تضمین شده ای اینجا وجود نداره
یه عده با شناخت درست و هدف میان اینجا و چون شناختشون بر مبنای واقعیته میتونن برنامه ریزی درستی داشته باشن برای رسیدن به هدفشون
من قبل از اینکه تو یه کشور زندگی کنم اونجا کار کنم و خرجمو دربیارم نمیتونم بگم اونجا چجور جایی هست واسه زندگی.مهاجرت سفر توریستی نیست دوستان مثلا من نوعی واسه مصاحبه سفارت میرم ترکیه یه هفته اونجام ، توی هتل زندگی میکنم یه مقدار پول همراهم هست که لازم نیست اونجا کار کنم، اونی که مصاحبه میکنه با خوشرویی مصاحبه کرده خلاصه همه چی عالیه با خودم میگم اینجا که ترکیه اس فک کن آمریکا چقدر خوش بگذره اما واقعا اینجوریه؟؟؟؟؟ ( البته من شناخت درستی نداشتم اما قصدم از مهاجرت خوشگذرونی نبود)
خیلی وقتا پشیمون شدم اما ناامید نشدم
نمیشه از ایران بدی های ایران و شمرد و گفت اونجا جای بهتری هست یا اینجا نشست و از مشکلات اینجا گفت و با ایران مقایسه کرد
من اگر جای دوستانی بودم که شرایط مهاجرت دارن قبل از اومدن سعی میکردم خودم و هدفمم و کشوری که قراره مهاجرت کنم رو خوب بشناسم بعد مهاجرت کنم
اینجا برای رسیدن به هر چیزی باید سخت کار کرد خیلی سخت

كاملا درسته. ادم بايد خودش بياد اينجا و كار كنه و زندكي كنه. تا اونوقت بتونه بعد مدتي سبك سنگين كنه اوضاع رو
سعي كنه واقع بين باشه و فك نكنه اينجا مدينه فاضله هست.

پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، hosseinix
(2016-11-02 ساعت 21:14)oct 31 نوشته:  با کمال تاسف و تاثر در گذشت کاربر عزیز که در قسمت ایالت اورگون  فعال بود  ‎metme‎   ( میترا مهرابادی )  که بدست همکارش در شرکت بیمه به ضرب گلوله گشته شد و فرزند هشت ساله و همسر گرامیش را به سوگ نشاند به اطلاع دوستان میرسانم . برای شادی روح ان مرحوم دعای شما دوستان و برای تسلی دل بازماندگان از خداوند بزرگ صبر و شکیبایی خواستاریم .
روحش شاد
برای اطلاعات بیشتر با سرج نام و نام خانوادگی وی در اینترنت میتوانید به اخبار دست یابید لطفا در این سایت در مورد این موضوع مطلبی ننویسید .
خیلی ترسیدم حداقل ایران با بیل کلنگ میافتند دنبال ادم نه با تفنگ
آسمون خدا همه جا یه رنگه ولی زمینش?............NYC❤️REZA??
NYC or LA?
Dvlottery2018:IT IS MY TURN
شمارش معکوس لاتاری (نترس کلیک بکن)

سایت معرفی نیویورک
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، حاجی واشنتن
(2016-11-02 ساعت 21:14)oct 31 نوشته:  با کمال تاسف و تاثر در گذشت کاربر عزیز که در قسمت ایالت اورگون  فعال بود  ‎metme‎   ( میترا مهرابادی )  که بدست همکارش در شرکت بیمه به ضرب گلوله گشته شد و فرزند هشت ساله و همسر گرامیش را به سوگ نشاند به اطلاع دوستان میرسانم . برای شادی روح ان مرحوم دعای شما دوستان و برای تسلی دل بازماندگان از خداوند بزرگ صبر و شکیبایی خواستاریم .
روحش شاد

خدا رحمتش کنه.خیلی ناراحت شدم Sad Sad
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
به زندگی با تمام سختی هاش تو امریکا عادت میکنید و به دوری از بستگان هم با تمام سختی هاش عادت میکنید .
نه اینقدر خوشحالید از مهاجرت که تصیمیم برگشتن نداشته باشید و نه اینقدر ناراحت که خیال برگشتن داشته باشید .
اینکه میگن مهاجرت دو یال اولش سخته و اگر بتونی این سختی را تحمل کنی موفق میشی و اگر نتونی تحمل کنی برمیگردی واقغا درسته . پس اگر مهاحرت کردید حداقل بعد از دو سال در مورد برگشتن فکر کنید .
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: behjat ، dv2017 ، fariba_a ، shangol ، kasra ، عدلی ، pishtaz611 ، sheghi ، tabim4 ، copol ، محبوبه. 68 ، شاپرک ، navid32 ، vidatanha
(2016-11-21 ساعت 06:13)شهلا 1346 نوشته:  به زندگی با تمام سختی هاش تو آمریکا عادت میکنید و به دوری از بستگان هم با تمام سختی هاش عادت میکنید .
نه اینقدر خوشحالید از مهاجرت که تصیمیم برگشتن نداشته باشید و نه اینقدر ناراحت که خیال برگشتن داشته باشید .
اینکه میگن مهاجرت دو یال اولش سخته و اگر بتونی این سختی را تحمل کنی موفق میشی و اگر نتونی تحمل کنی برمیگردی واقغا درسته . پس اگر مهاحرت کردید حداقل بعد از دو سال در مورد برگشتن فکر کنید .

نظرشخصی خودتون چیه دوست عزیز؟ بالاخره اومدن فردی که اینجا کار ثابت وزندگی روی روال و خوب داره منطقی ست؟
بعد از دو سه سال جا افتادید؟ ظاهرا اینطور که دوستی می گفت سخت و مرتب باید کارکرد و دوید و این دوست بعد
از چندماه برگشت البته اینجا وضع مالی خوبی داشت?
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
یه چیزی مینویسم ببینم کسی باز میتونه بگه پشیمونم یا نه؟!
روغن 5 کیلویی که میدونید چیه؟
4 کیلویی چی؟

چند وقت پیش دیگه 5 کیلویی تولید نشد وبه جاش 4 کیلویی اومد
اماااا............
با همون قیمت 5 کیلویی!! Tongue
به قول جناب چاپلین: شاید این زندگی اون مهمونی نیست که می خواستی به آن دعوت بشی،ولی حالا که دیگه دعوت شدی تا میتونی زیبا برقص
پاسخ
تشکر کنندگان: sce
(2016-12-21 ساعت 14:12)Saeed rezaee نوشته:  
(2016-11-21 ساعت 06:13)شهلا 1346 نوشته:  به زندگی با تمام سختی هاش تو آمریکا عادت میکنید و به دوری از بستگان هم با تمام سختی هاش عادت میکنید .

نظرشخصی خودتون چیه دوست عزیز؟ بالاخره اومدن فردی که اینجا کار ثابت وزندگی روی روال و خوب داره منطقی ست؟
بعد از دو سه سال جا افتادید؟ ظاهرا اینطور که دوستی می گفت سخت و مرتب باید کارکرد و دوید و این دوست بعد
از چندماه برگشت البته اینجا وضع مالی خوبی داشت?

سلام دوست عزیز , اگه به معنی مهاجرت بیشتر توجه بشه جواب سوالتون خیلی روشن هست , کسی مهاجرت میکنه که از مکان کنونی زندگی به هزار و یک دلیل ناراضی هست و زندگی که دوست داره براش غیرممکنه و خوشبخت نیست , پس تصمیم به مهاجرت میگیره ... وقتی همه چیز رو روال هست و زندگی جریان داره , خوب مهاجرت دیگه برای چی ؟ اگه با این وجود همچنان به مهاجرت فکر میکنید دلیلش رو حتما برای خودتون پیدا کنید , چون خیلی مهمه !
یک مثال براتون میارم از اقوام خودم که با تحصیلات عالی و شغل خیلی پر درآمد و موقعییت کاری و اجتماعی خوب , تصمیم به مهاجرت گرفت به دلیل اینکه با خیلی از رفتار های مردم و جامعه , مخصوصا در محیط کار مشکل پیدا کرده بود و براش غیر قابل تحمل شده بود , خدا رو شکر کار مهاجرتش هم به خوبی و سریع پیش رفت و با همسرش رفت کانادا , ولی همون هفته اول خودش رو باخت و میخواست برگرده چون تو ایران همه چیز داشت , شغل و در آمد خیلی خوب و فکر از اول شروع کردن و البته پیدا نکردن کاری که دلش میخواست تو ذوقش زد خیلی , خدا رو شکر برنگشت و یک سال شده که دارن اونجا زندگی میکنند الان ...ولی دلیل مهاجرتش که جامعه بود خوب با از ایران خارج شدن از بین رفت و دوری و دلتنگی خانواده و چیزای دیگه که از دست داد تازه خودشون رو نمایان کردن !
این از اون شرایطی هست که مدام باید دلیل مهاجرت رو به خودش یاد آوری کنه که بتونه به زندگی ادامه بده ... خیلی ها میگن پل های پشت سرتون رو خراب نکنید که راه برگشت داشته باشین ولی از یک طرف , باز بر میگرده به دلیل مهاجرت آدم , که هر کاری از دستتون بر اومد برای بهتر شدن زندگیتون انجام دادین و جواب نداد , که وقتی میاین بیرون بگین " I'm done " و به برگشت هم فکر نکنین که بتونین جلو برین Rolleyes
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، Saeed rezaee ، pishtaz611 ، محبوبه. 68 ، soufia
به نظر من بدترین دلیل مهاجرت میتونه این باشه که من بعد از مهاجرت به خودم بگم”دیگه راه برگشتی نیست چون اگه برگردم شهره ی خاص و عام میشم یا به اصطلاح ضایع میشم پس بهتره با تمام بدبختیاش تو همین رستوران پیاز پاک کنم و ظرف بشورم همین که بگن طرف رفته خارج خودش کلاس داره”
واما چنددرصدمهاجرین چنین اند؟ به نظر من جوابش سخته!
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinix
(2014-01-13 ساعت 11:14)nasim نوشته:  زندگی ما ایرانی ها حکایت پرنده ای در قفسه . یعنی تا وقتی چشم باز کرده فقط محیط قفس رو دیده و نمی دوونه اون بیرون چه خبره . وقتی صاحب پرنده ، اونو با قفس بیرون می بره تازه می فهمه دنیایی غیر قفس هست ! آرزو می کنه جای اوون پرنده های بیرون قفس باشه !! یه روز دره قفس از روی شانس پرنده باز می مونه ! پرنده به سرش می زنه از این شانس استفاده کنه و این آزادی و تجربه کنه و از قفس می پره ! لحظات و ساعت های اول سر مست از این آزادیه ! اما وقتی که شب شد  می ترسه و به یاد اون قفس می افته ! فراموش می کنه که پرنده های آزاد دیگه چه جوری شب رو بدون قفس سر می کنن!!! و تصمیم به بازگشت می گیره بازگشتی که تا آخر عمرش مجبور می شه توی همون قفس بمونه !!! حالا اگه این پرنده 2 روز بر ترسش غلبه می کرد و زندگی بدون قفس و یاد می گرفت لازم نبود تا آخر عمرش زندانی باشه ! ( اگه طولانی شد معذرت اما لازم بود یه دین رفاقتی که به مهاجرسرایی ها داریم ادا کنیم و یه تلنگری بزنیم به اونایی که الان از رفتنشون پشیمونن و اینکه در تصمیم گیری عجله نکنن )

سلام متن بسیار زیبایی بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: Arashslm ، inanna ، mori-kh ، محبوبه. 68 ، nima24

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان