کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دریافت، تمدید یا تعویض پاسپورت ایرانی
(2012-04-22 ساعت 20:25)zaherbin نوشته:  
(2012-04-22 ساعت 20:17)frozen mind نوشته:  
(2012-04-22 ساعت 15:34)storagemeter نوشته:  شما وقتی تابعیت یک کشور مثل آمریکا رو گرفتی می تونی تابعیت قبلی تو پس بدی... برای اطلاعات بیشتر اینجا رو بخون.
(2012-04-22 ساعت 13:35)zaherbin نوشته:  دوستان عزیز این ترک تابعیت کسی میدونه چیه؟
بجز ایران.
متوجه نمیشم ؟
الان من تابعیت ایران و کردستان عراق و آمریکا هستم خوب بعد میخواهم به ایران با پاس آمریکا برم امور روادید به من گفته شما باید ترک تابعیت کنی ؟والا چند روزی که ایرانم گیجم چکار کنم .
چند سری قبل در فرودگاه مشکل داشتم اینسری هم آمدم از قانون لغو روادید ایران و کردستان عراق استفاده کردم.(با پاس کردستان آمدم)
دوستان راهنمایی کنند.

ماده 988 قانون مدنی ایران میگه (نقل به مضمون):
نقل قول:طبق ماده 988 قانون مدنی ایران
«هیچ مرد ایرانی نمی‌تواند ترک تابعیت ایران کند مگر آنکه خدمت تحت السلاح خود را انجام داده باشد.»
بنابراین اگر بدون رعایت شرایط تابعیت جدید را تحصیل کنند، تابعیت جدید آنها در نظر دولت اولی کان لم یکن است و به تابعیت اولی باقی خواهند بود.
بنابراین اگر می خوای وارد ایران بشی یا باید با پاسپورت ایرانی وارد بشی و تابعیت های دیگه خودتو اعلام نکنی، یا ترک تابعیت ایران بکنی، که در این صورت برای هربار ورود به ایران باید ویزا بگیری یا همون از کردستان عراق وارد بشی.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، soheilbadami ، behzadb57 ، taherifar
سلام فرون، لینکو دیدی؟ تو خود لینک نوشته می تونی پس بدی اگه شرایطشو داشته باشی...

(2012-04-22 ساعت 15:34)storagemeter نوشته:  شما وقتی تابعیت یک کشور مثل آمریکا رو گرفتی می تونی تابعیت قبلی تو پس بدی... برای اطلاعات بیشتر اینجا رو بخون.
(2012-04-22 ساعت 13:35)zaherbin نوشته:  دوستان عزیز این ترک تابعیت کسی میدونه چیه؟
بجز ایران.

پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، frozen mind ، taherifar
(2012-04-23 ساعت 14:37)storagemeter نوشته:  سلام فروزن، لینکو دیدی؟ تو خود لینک نوشته می تونی پس بدی اگه شرایطشو داشته باشی...

بجز ایران.

بله دیدم. و البته در قانون نوشته شده اگه کسی که ترک تابعیت ایران کرده املاکی هم داشته باشه باید ظرف یک ماه (اگه اشتباه نکرده باشم) بفروشه در غیر این صورت مجری قانون وارد ماجرا میشه ...
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، soheilbadami ، قصه گو ، taherifar
دوستان با بخر شدید که ابلاغیه اومده برای گرون شدن هزینه پاس؟؟؟
تا اونجا که من خبر دارم قراره بشه حدود 126 تومان!!! Sad
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، masih sh ، golesang ، taherifar
(2012-04-23 ساعت 10:46)zaherbin نوشته:  
(2012-04-23 ساعت 09:50)soheilbadami نوشته:  zaherbin @
دوست عزیز شما تابعیت ایران رو چطوری گرفتید ؟ این مهم هست در رفع مشکل شما.
متولد ایران هستم و 21 سال ساکن بودم و کردستان مربوط به اجدادیم هست
در اینصورت شما با 1 وکیل تماس بگیر. گمان نمیکنم ترک تابعیت متولد ایران به اسانی میسر باشه (تبعاتی دارد هر چند در قانون پیش بینی شده است)
موفق باشید

آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، laili ، saied-k ، taherifar
مشكل من اينه كه من با ويزاى نامزدى اومدم،و چون همسرم آمريكايى و مسيحيه و به خاطر شغلش (كار دولتى)مسلمون شدنش به هيچ وجه ممكن نيست،پس در نتيجه ثبت ازدواج ما در دفتر حفاظت منافع ممكن نيست.پاس من قبل از گرفتن سيتيزن شيپ (حدودا دوسال قبل از سيتيزن شيپ)باطل ميشه و از طرفى هم توى فرمهاى ارسال پاس جديد چندجا سوال وضعيت تعهل هست.من چى كار كنم؟بزنم مجرد؟اگر دروغ بگم دفتر حفاضت منافع نميفهمه؟اگر راست بگم چى ميشه؟لطفا راهنمايى كنين
پاسخ
تشکر کنندگان: golbano ، apoornaki ، قصه گو ، taherifar
(2012-06-11 ساعت 08:00)Yasaman mc نوشته:  مشكل من اينه كه من با ويزاى نامزدى اومدم،و چون همسرم آمريكايى و مسيحيه و به خاطر شغلش (كار دولتى)مسلمون شدنش به هيچ وجه ممكن نيست،پس در نتيجه ثبت ازدواج ما در دفتر حفاظت منافع ممكن نيست.پاس من قبل از گرفتن سيتيزن شيپ (حدودا دوسال قبل از سيتيزن شيپ)باطل ميشه و از طرفى هم توى فرمهاى ارسال پاس جديد چندجا سوال وضعيت تعهل هست.من چى كار كنم؟بزنم مجرد؟اگر دروغ بگم دفتر حفاضت منافع نميفهمه؟اگر راست بگم چى ميشه؟لطفا راهنمايى كنين
این سوال منم هست!

پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony ، apoornaki ، taherifar
(2012-06-11 ساعت 08:05)golbano نوشته:  
(2012-06-11 ساعت 08:00)Yasaman mc نوشته:  مشكل من اينه كه من با ويزاى نامزدى اومدم،و چون همسرم آمريكايى و مسيحيه و به خاطر شغلش (كار دولتى)مسلمون شدنش به هيچ وجه ممكن نيست،پس در نتيجه ثبت ازدواج ما در دفتر حفاظت منافع ممكن نيست.پاس من قبل از گرفتن سيتيزن شيپ (حدودا دوسال قبل از سيتيزن شيپ)باطل ميشه و از طرفى هم توى فرمهاى ارسال پاس جديد چندجا سوال وضعيت تعهل هست.من چى كار كنم؟بزنم مجرد؟اگر دروغ بگم دفتر حفاضت منافع نميفهمه؟اگر راست بگم چى ميشه؟لطفا راهنمايى كنين
این سوال منم هست!

سلام دفتر حافظ منافع ایران کاری به این چیزها نداره وpassرو صادر میکنه ولی صفحه 3 که نوشته دارندیه گذرنامه بدفعات حق خروج از کشور را دارد رو مهر نمیزنه....
پاسخ
مرسى دوست عزيز.پس من بزنم مجرد،فقط وارد ايران نشم،درسته؟
پاسخ
(2012-06-11 ساعت 09:10)Yasaman mc نوشته:  مرسى دوست عزيز.پس من بزنم مجرد،فقط وارد ايران نشم،درسته؟

سلام.زمانی که امدید ایران پاس قدیمی رو میبرید خروج رو چک میکنن و پاس جدید رو مهر میکنن ؟..جای هیچ نگرانی هم نیست.،،،موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، ronmony ، apoornaki ، taherifar

06-11-2012
عرض ادب و احترام به تمام هموطنان؛

لطفا اگر صقحه ایی که باید دارای مهر اجازه خروج و ورود مکرر زده بشه را براتون در امریکا نزدند برای سفر به ایران تجدید نظر کنید. این تجربه شخصی منه که با توجه به اینکه مشکلات ازدواجی-ثتبی و... نداشتم ولی گفتند این مهر را در ایران میزنند!! خواهشا باور نکنید به همین سادگی ها نیست ! زمانی که به ایران رسیدم و به اداره گذرنامه مراجعه کردم سوالها شروع شد که کجا بودی؟ چرا بودی؟چطور رفتی؟ الان کجا هستی؟ و... و اینها تنها به این دلیل که من از زمان خروجم از ایران 7 سال بود که به ایران سفر نکرده بودم و با اینکه با ویزای دانشجویی رفته بودم که براشون قابل پیگیری و اثبات هم بودم ولی از زدن مهر امتناع میکردند و هر روز مرا به روز بعدی یا یک اطاق دیگر ارچاع میدادند... خلاصه ماجرا اینکه سفر 1 ماهه ایی که برنامه ریزی کرده بودم نزدیک به 4 ماه طول کشید!! که خودتان میدانید این همه مدت غایب بودن تمام برنامه های تحصیلی/زندگی /کاری و... را تا چه حد میتونه بهم بریزه !! و در نهایت هم با آشنا و پ ا ر ت ی کارم انجام شد و مهر به پاسپورتم زده شد.

این تجربه شخصی من بود لطفا در نهایت دقت اقدام کنید, ختم کلام: این مهر را "جدی " بگیرید.

پیروز و تندرست باشید
سعدیا حب وطن گر چه حدیثی است نکو
نتوان زیست به ذلت که من اینجا زادم
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony ، frozen mind ، oxin133 ، shahrzad_a ، vroom ، apoornaki ، قصه گو ، taherifar ، h_aghapour ، gbtm
دوستان عزیز در صورت اتمام مدت اعتبار گذرنامه و نیاز به تعویض آن در ایران به نظر شما در گذرنامه جدید محل اقامت ایران را اعلام کنیم یا آمریکا ؟ لطفا" مزایا و معایب را ذکر فرمائید. با تشکر و قدردانی از لطف شما عزیزان
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، taherifar
(2012-07-04 ساعت 04:05)smebi2011 نوشته:  دوستان عزیز در صورت اتمام مدت اعتبار گذرنامه و نیاز به تعویض آن در ایران به نظر شما در گذرنامه جدید محل اقامت ایران را اعلام کنیم یا آمریکا ؟ لطفا" مزایا و معایب را ذکر فرمائید. با تشکر و قدردانی از لطف شما عزیزان

این سوال منم هست دوستانی که اطلاعاتی دارن اگر لطف کنند و سریع جواب بدن ممنون میشم چون من زود باید پاسمو تمدید کنم میخوام بدونم اگه محل اقامتم رو آمریکا بزنم مشکلی برام پیش میاد داخل ایران با توجه به اینکه در همین پاسم هم محل اقامتم کشوری غیر از ایرانه ولی خوب آمریکا مسئلش فرق داره و حساسیت بیشتره
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
پاسخ
تشکر کنندگان: gol1 ، apoornaki ، taherifar ، gbtm
(2012-07-04 ساعت 04:05)smebi2011 نوشته:  دوستان عزیز در صورت اتمام مدت اعتبار گذرنامه و نیاز به تعویض آن در ایران به نظر شما در گذرنامه جدید محل اقامت ایران را اعلام کنیم یا آمریکا ؟ لطفا" مزایا و معایب را ذکر فرمائید. با تشکر و قدردانی از لطف شما عزیزان
محاسن:
1- عوارض خروجی نمیدید
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: مانترا ، قصه گو ، taherifar
دوستان
بعضی ها درباره تعویض پاسپورت تو خاک یو اس پرسیده بودند.من توی پاسم ویزا دارم ولی تاریخ اعتبار پاسم تا اواخر سال هست و داشتم فکر میکردم که یقیناً برای اولین بازگشتم به ایران مهلتش تموم میشه و فکر میکردم که باید برم دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن دی سی و با پرداخت نفری 120 دلار اونها رو عوض کنم اما تحقیق کردم از پلیس +10 و این پست دوستمون و فهمیدم که با وجود ویزا میتونم پاسم رو همین جا عوض کنم و با دو پاس برم و نمیخواد اونجا چندین برابر پول تعویض پاس بدم. پلیس +10 گفت که ما دو صفحه اول پاس قبلیتون رو سوراخ میکنیم و هیچ اتفاقی برای ویزاتون نمیوفته و هیچ مشکلی پیش نمیاد و 10 روزه هم تحویل میدهند....
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، مانترا ، قصه گو ، Lucky Luke ، taherifar ، ho_tasha

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان