کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دریافت، تمدید یا تعویض پاسپورت ایرانی
دوستان می خواستم بدونم اگه بیشتر از یکسال از تاریخ پاسها مونده باشه پاسها را چطوری باید عوض کرد و راهش چیه
پاسهای ما یکسال و نیم دیگه مهلت داره و تا رفتنمون هم زیر یکسال نمی آد و برگشتنمون هم با خداست
پاس دخترم با عکس 20 روزگیشه و خانمم هم جراحی بینی داشته با استفاده از اینکه تغییرات چهره براشون زیاد بوده میشه کاری کرد و کسی تجربه ای داشته؟
ممنونم از التفاتتون

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، taherifar
(2013-04-09 ساعت 13:18)bayat_r نوشته:  دوستان
بعضی ها درباره تعویض پاسپورت تو خاک یو اس پرسیده بودند.من توی پاسم ویزا دارم ولی تاریخ اعتبار پاسم تا اواخر سال هست و داشتم فکر میکردم که یقیناً برای اولین بازگشتم به ایران مهلتش تموم میشه و فکر میکردم که باید برم دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن دی سی و با پرداخت نفری 120 دلار اونها رو عوض کنم اما تحقیق کردم از پلیس +10 و این پست دوستمون و فهمیدم که با وجود ویزا میتونم پاسم رو همین جا عوض کنم و با دو پاس برم و نمیخواد اونجا چندین برابر پول تعویض پاس بدم. پلیس +10 گفت که ما دو صفحه اول پاس قبلیتون رو سوراخ میکنیم و هیچ اتفاقی برای ویزاتون نمیوفته و هیچ مشکلی پیش نمیاد و 10 روزه هم تحویل میدهند....
سلام
شما پاستون رو تعويض كرديد؟براي ويزاتون مشكلي پيش نيامد؟؟من مشكلم اينه كه اعتبار پاس من تا اخر ساله و الان هم بيش از ٦ ماه مونده كه بتونم پاس رو تعويض كنم،،الان نميدونم چه كار كنم، از طرفي هزينه تعويض پاس هم خيلي گرونتر از ايران هست!ميتونم پاسمو بدم بياد ايران، تعويضش كنن و برش گردونن؟؟
پاسخ
دوستان من الان زنگ زدم پليس+١٠ و اونها گفتند كه الان ميتونم پاسمو تعويض كنم ، اما اگه پاسم دير به دستم برسه چي؟
من كمتر از يك ماه ديگه بايد برم! كسي ميدونه چند روزه پاسها مياد؟؟
پاسخ
سلام. من یه سوال داشتم ممنون میشم نظرتون رو بدونم:

من برای تعویض گذرنامه یه سری مدارک کم دارم. مثلا "اصل" شناسنامه ام نیست (کپی هست) و همچنین برگه I-94 رو هر چی میگردم نیست. به نظرتون کنسولگری واشنگتن سختگیری میکنه روی کامل بودن مدارک یا نه؟ باید چکار کنم؟
متقاضی ویزای نامزدی K1 (Petitioner)

--------------------------------------------
‎ ارسال مدارک بهAug 18 2016 - USCIS ‎  
‎Aug 24 2016 - case receipt
NOA2 - 1 Oct
ایمیل سفارت ارمنستان: 21 اکتبر
‎وقت مصاحبه: 29 نوامبر
نتیجه مصاحبه: AP
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
دوستان گرامي
من پاسپورتم را در ايران تعويض كردم اما در صفحه 6 پاسپورت "دارنده اين گذرنامه حق ورود و خروج مكرر از مرزهاي ايران "درج نشده است.
آيا مسئله خاصي هنگام ورود و خروج به ايران پيش مي ياد ؟
با تشكر
پاسخ
اخیراً در پاسپورت ها چنین عناوینی درج نمیشود. اگر کسی اجازه ورود و خروج مکرر داشته باشد در سیستم ثبت شده است. شما هم باید ببینید وضعیت نظام وظیفتون به چه نحوی است...

(2013-12-05 ساعت 15:42)amir1345 نوشته:  دوستان گرامي
من پاسپورتم را در ايران تعويض كردم اما در صفحه 6 پاسپورت "دارنده اين گذرنامه حق ورود و خروج مكرر از مرزهاي ايران "درج نشده است.
با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان: amir1345 ، قصه گو ، taherifar
با تشکر از پاسخ شما
من خدمت نظام رو انجام دادم اما چون 11 ماه خارج از ایران بودم تصور کردم شاید به این خاطر این مهر درج نشده است.
از دوستان عزیز کسانی که جدیدا پاسپورت گرفته اند ایا این مهر در صفحه 6 ثبت
شده است ؟
با تشکر
(2013-12-05 ساعت 19:41)storagemeter نوشته:  اخیراً در پاسپورت ها چنین عناوینی درج نمیشود. اگر کسی اجازه ورود و خروج مکرر داشته باشد در سیستم ثبت شده است. شما هم باید ببینید وضعیت نظام وظیفتون به چه نحوی است...

(2013-12-05 ساعت 15:42)amir1345 نوشته:  دوستان گرامي
با تشكر
پاسخ
(2013-04-28 ساعت 08:43)پروا نوشته:  
(2013-04-09 ساعت 13:18)bayat_r نوشته:  دوستان
بعضی ها درباره تعویض پاسپورت تو خاک یو اس پرسیده بودند.من توی پاسم ویزا دارم ولی تاریخ اعتبار پاسم تا اواخر سال هست و داشتم فکر میکردم که یقیناً برای اولین بازگشتم به ایران مهلتش تموم میشه و فکر میکردم که باید برم دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن دی سی و با پرداخت نفری 120 دلار اونها رو عوض کنم اما تحقیق کردم از پلیس +10 و این پست دوستمون و فهمیدم که با وجود ویزا میتونم پاسم رو همین جا عوض کنم و با دو پاس برم و نمیخواد اونجا چندین برابر پول تعویض پاس بدم. پلیس +10 گفت که ما دو صفحه اول پاس قبلیتون رو سوراخ میکنیم و هیچ اتفاقی برای ویزاتون نمیوفته و هیچ مشکلی پیش نمیاد و 10 روزه هم تحویل میدهند....
سلام
شما پاستون رو تعويض كرديد؟براي ويزاتون مشكلي پيش نيامد؟؟من مشكلم اينه كه اعتبار پاس من تا اخر ساله و الان هم بيش از ٦ ماه مونده كه بتونم پاس رو تعويض كنم،،الان نميدونم چه كار كنم، از طرفي هزينه تعويض پاس هم خيلي گرونتر از ايران هست!ميتونم پاسمو بدم بياد ايران، تعويضش كنن و برش گردونن؟؟

سلام دوست عزیز
در مورد تعویض پاس میتونید به افسر بگویید صفحهٔ ویزاتون رو سوراخ نکنه ولی‌ نمی‌شه پاس رو بفرستید ایران عوض کنید من اینکارو برای یکی‌ انجام دادم و با اینکه اون آشنای قدرتمندی هم داشت نشد پاس عوض شه

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، maxsupermax ، قصه گو ، taherifar ، h_aghapour
سلام بر مهاجرسراييان
- عزيزي گفته بودند در صورت اخذ پاس ایرانی از امریکا و درج محل أقامت " امريكا" در پاس ایرانی بايد حضورا" در ايران جهت ثبت مجدد به اداره مرکزی گذرنامه مراحعه شود ، چرا؟ أيا إلزامي است؟ نشود مشكل چيست ؟
ممنون
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، gbtm
سلام دوستان.خواستم تجربم رو در اختیارتون بزارم شاید به دردتون خورد.من یکماه مونده به انقضای پاسپورتم بلیط بسمت ایران داشتم وهمه بهم میگفتند اجازه پرواز بهت نمیدن حتی آژانسی که بلیط فروخته بود بهم همین حرف رو زد.شمافکرکنید همش 2 هفته مونده به پروازوقتم نداشتم پست کنم واشنگتن.Sadحداقل 1ماه زمان میبره بایدحضوری میرفتم واشنگتن .زنگ زدم فرودگاه گفتن هیچ مشکلی نیست تاریخ انقضای گرین کارت برامون مهم است.باهمون پاسپورت رفتم ایران مشکلی نبودولی ایران عوض کردم پاسپورت جدید گرفتم.Big GrinBig GrinBig Grin
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: el333 ، maxsupermax ، Lemony ، قصه گو ، pari pariaaa ، shahriar2002 ، Lucky Luke ، taherifar ، frz61 ، h_aghapour ، mhb161 ، gbtm
دوستان من فقط یه سوال دارم اونم این که اگه پاسپورتم رو بفرستم واشنگتن برای تعویض، فقط پاسپورت جدید رو بهم برمیگردونن یا قدیمی رو هم میدن؟
اگه قدیمی رو میدن، توش مینویسن که باطل شد یا پانچ میکنن یا کاری میکنن که معلوم شه تعویض شده؟
پاسخ
جلد و صفحه مشخصات گذرنامه قبلی رو سوراخ می کنند و بهتون بر می گردونند. اگه توی گذرنامه قبلی ویرایی وجود داسته باشه که اعتبارش تموم نشده باشه، به شرط همراه داشتن همزمان گذرنامه جدید و قدیمی، اون ویزا قابل استفاده هست. در چنین حالتی بسیاری از سفارت ها براتون Visa Transfer هم انجام می دن. یعنی بدون انجام تشریفات صدور ویزا و با هزینه نسبتا کمی، یه ویزای چدید چاپ می کنن و توی گذرنامه جدید می چسبونن.

(2014-07-11 ساعت 20:38)gtaid1 نوشته:  دوستان من فقط یه سوال دارم اونم این که اگه پاسپورتم رو بفرستم واشنگتن برای تعویض، فقط پاسپورت جدید رو بهم برمیگردونن یا قدیمی رو هم میدن؟
اگه قدیمی رو میدن، توش مینویسن که باطل شد یا پانچ میکنن یا کاری میکنن که معلوم شه تعویض شده؟
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: gtaid1 ، maxsupermax ، pari pariaaa ، shahriar2002 ، taherifar ، sib 24 ، h_aghapour
حتماً براي تمديد گذرنامه حضور شخص الزامي ست؟ همسرم وقتي برگشت ايران ميتونه واسه من و دخترم هفده ساله ام اقدام كنه؟ آيا فرم هاي تقاضا تاريخ اعتبار دارند؟ مثلاً الان كه توي ايرانيم فرم پر كنيم تا چهار ماهه ديگه كه همسرم مجدداً بر مي گرده ايران، پي گيري كنه؟ آخه گذشته از اين كه سه هفته ي ديگه به اميد خدا مي ريم آمريكا، بايد به تاريخ انقضا هم يك سال مونده باشه و الان كمي زوده و نمي تونيم اقدام كنيم.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، taherifar
(2014-03-09 ساعت 01:29)sib 24 نوشته:  سلام دوستان.خواستم تجربم رو در اختیارتون بزارم شاید به دردتون خورد.من یکماه مونده به انقضای پاسپورتم بلیط بسمت ایران داشتم وهمه بهم میگفتند اجازه پرواز بهت نمیدن حتی آژانسی که بلیط فروخته بود بهم همین حرف رو زد.شمافکرکنید همش 2 هفته مونده به پروازوقتم نداشتم پست کنم واشنگتن.Sadحداقل 1ماه زمان میبره بایدحضوری میرفتم واشنگتن .زنگ زدم فرودگاه گفتن هیچ مشکلی نیست تاریخ انقضای گرین کارت برامون مهم است.باهمون پاسپورت رفتم ایران مشکلی نبودولی ایران عوض کردم پاسپورت جدید گرفتم.Big GrinBig GrinBig Grin

سلام ممنون از توضیحاتتون,

من گرین کارتم هنوز اعتبار داره ولی‌ پاسپورت ایرانیم اعتبارش تموم شده، همسرا داره میره ایران.

۱- به نظرتون می‌تونم بدم ببره و برای من پاس جدید بگیر؟ آخه شنیدم پاسپورت‌های جدید دیگه تمدید نمی‌شن و فقط تعویض میشن!

۲- اگر خودم باید حتما حضور داشته باشم برای انگشت نگاری و این مراحل... می‌تونم هر وقت خواستم برم ایران با پاسپورت منقضی وارد ایران بشم و بعد اونجا تعویض کنم؟ آخه از یکی‌ از دوستان شنیدم که ایرانی‌ میتون حتی با پاسپورت منقضی وارد ایران بشه فقط برای خروج هست که تاریخ اعتبار پاسپورت خیلی‌ اهمیت داره؟!!!

می‌شه لطفا راهنمایی کنین. خیلی‌ ممنون میشم،

سربلند باشین
شماره کیس: 2012AS00017xxx
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای اول: 4 Aug 2011
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 Nov 2011
تاریخ مصاحبه: January 2012
نتیجه مصاحبه: ویزا یکضرب خانم(برنده اصلی) و برگه آبی (من)
تاریخ دریافت کلیرنس: 19 April
تعداد افراد: 2
جمع تقریبی هزینه ها: مقدمات و بلیط و هتل1,645,000 + سفارت و ...1900$
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، sib 24 ، h_aghapour
(2014-10-21 ساعت 04:29)Lucky Luke نوشته:  
(2014-03-09 ساعت 01:29)sib 24 نوشته:  سلام دوستان.خواستم تجربم رو در اختیارتون بزارم شاید به دردتون خورد.من یکماه مونده به انقضای پاسپورتم بلیط بسمت ایران داشتم وهمه بهم میگفتند اجازه پرواز بهت نمیدن حتی آژانسی که بلیط فروخته بود بهم همین حرف رو زد.شمافکرکنید همش 2 هفته مونده به پروازوقتم نداشتم پست کنم واشنگتن.Sadحداقل 1ماه زمان میبره بایدحضوری میرفتم واشنگتن .زنگ زدم فرودگاه گفتن هیچ مشکلی نیست تاریخ انقضای گرین کارت برامون مهم است.باهمون پاسپورت رفتم ایران مشکلی نبودولی ایران عوض کردم پاسپورت جدید گرفتم.Big GrinBig GrinBig Grin

سلام ممنون از توضیحاتتون,

من گرین کارتم هنوز اعتبار داره ولی‌ پاسپورت ایرانیم اعتبارش تموم شده، همسرا داره میره ایران.

۱- به نظرتون می‌تونم بدم ببره و برای من پاس جدید بگیر؟ آخه شنیدم پاسپورت‌های جدید دیگه تمدید نمی‌شن و فقط تعویض میشن!

۲- اگر خودم باید حتما حضور داشته باشم برای انگشت نگاری و این مراحل... می‌تونم هر وقت خواستم برم ایران با پاسپورت منقضی وارد ایران بشم و بعد اونجا تعویض کنم؟ آخه از یکی‌ از دوستان شنیدم که ایرانی‌ میتون حتی با پاسپورت منقضی وارد ایران بشه فقط برای خروج هست که تاریخ اعتبار پاسپورت خیلی‌ اهمیت داره؟!!!

می‌شه لطفا راهنمایی کنین. خیلی‌ ممنون میشم،

سربلند باشین
سلام گرامی.Wink
1- من همین رو بواسطه یکی از دوستان که در اداره گذرنامه تهران هست جویا شدم ولی فرمودند حضور شخص به هنگام تحویل مدارک الزامی اعلام شده. تمدید و تجدید و تعویض همه یکی شده و انهم اینکه قبلی ابطال میشه (پانچ /سوراخ میشه ) و بهتون پس می دهند و یه صفر کیلومتر می گیرید.
2- این همچنان برای من هم سوال است که با منقضی از امریکا میشه سفر کرد یا نه ولی احتمالا" بشود چون 2 بار تا کنون از DFW با امارات رفتم ایران پاس رو یه نگاه سطحی کردند و گرین کارت رو اسکن لیزری کردندو در وطن اسلامی هم موقع ورود اون مهر ورود رو یه جایی کوبیدند و رد شدیم.

این بود فکر و اطلاعات من. سپاس.

موید باشیدSmile
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، sib 24 ، h_aghapour

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان