کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دریافت، تمدید یا تعویض پاسپورت ایرانی
(2014-10-21 ساعت 04:29)Lucky Luke نوشته:  
(2014-03-09 ساعت 01:29)sib 24 نوشته:  سلام دوستان.خواستم تجربم رو در اختیارتون بزارم شاید به دردتون خورد.من یکماه مونده به انقضای پاسپورتم بلیط بسمت ایران داشتم وهمه بهم میگفتند اجازه پرواز بهت نمیدن حتی آژانسی که بلیط فروخته بود بهم همین حرف رو زد.شمافکرکنید همش 2 هفته مونده به پروازوقتم نداشتم پست کنم واشنگتن.Sadحداقل 1ماه زمان میبره بایدحضوری میرفتم واشنگتن .زنگ زدم فرودگاه گفتن هیچ مشکلی نیست تاریخ انقضای گرین کارت برامون مهم است.باهمون پاسپورت رفتم ایران مشکلی نبودولی ایران عوض کردم پاسپورت جدید گرفتم.Big GrinBig GrinBig Grin

سلام ممنون از توضیحاتتون,

من گرین کارتم هنوز اعتبار داره ولی‌ پاسپورت ایرانیم اعتبارش تموم شده، همسرا داره میره ایران.

۱- به نظرتون می‌تونم بدم ببره و برای من پاس جدید بگیر؟ آخه شنیدم پاسپورت‌های جدید دیگه تمدید نمی‌شن و فقط تعویض میشن!

۲- اگر خودم باید حتما حضور داشته باشم برای انگشت نگاری و این مراحل... می‌تونم هر وقت خواستم برم ایران با پاسپورت منقضی وارد ایران بشم و بعد اونجا تعویض کنم؟ آخه از یکی‌ از دوستان شنیدم که ایرانی‌ میتون حتی با پاسپورت منقضی وارد ایران بشه فقط برای خروج هست که تاریخ اعتبار پاسپورت خیلی‌ اهمیت داره؟!!!

می‌شه لطفا راهنمایی کنین. خیلی‌ ممنون میشم،

سربلند باشین
سلام.
با پاسپورت اعتبار گذشنه میتونید تشریف بیارید ایران. این مطلب رو واسه یکی از دوستان که اعتبار پاس خانمش تموم شده بود، از پلیس فرودگاه امام پرسیدم.
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، Lucky Luke ، taherifar ، sib 24 ، hamed shayan ، h_aghapour ، mhb161
(2014-10-21 ساعت 08:44)2013selectee نوشته:  
(2014-03-09 ساعت 01:29)sib 24 نوشته:  سلام دوستان.خواستم تجربم رو در اختیارتون بزارم شاید به دردتون خورد.من یکماه مونده به انقضای پاسپورتم بلیط بسمت ایران داشتم وهمه بهم میگفتند اجازه پرواز بهت نمیدن حتی آژانسی که بلیط فروخته بود بهم همین حرف رو زد.شمافکرکنید همش 2 هفته مونده به پروازوقتم نداشتم پست کنم واشنگتن.Sadحداقل 1ماه زمان میبره بایدحضوری میرفتم واشنگتن .زنگ زدم فرودگاه گفتن هیچ مشکلی نیست تاریخ انقضای گرین کارت برامون مهم است.باهمون پاسپورت رفتم ایران مشکلی نبودولی ایران عوض کردم پاسپورت جدید گرفتم.Big GrinBig GrinBig Grin

من گرین کارتم هنوز اعتبار داره ولی‌ پاسپورت ایرانیم اعتبارش تموم شده، همسرا داره میره ایران.

۱- به نظرتون می‌تونم بدم ببره و برای من پاس جدید بگیر؟ آخه شنیدم پاسپورت‌های جدید دیگه تمدید نمی‌شن و فقط تعویض میشن!

۲- اگر خودم باید حتما حضور داشته باشم برای انگشت نگاری و این مراحل... می‌تونم هر وقت خواستم برم ایران با پاسپورت منقضی وارد ایران بشم و بعد اونجا تعویض کنم؟ آخه از یکی‌ از دوستان شنیدم که ایرانی‌ میتون حتی با پاسپورت منقضی وارد ایران بشه فقط برای خروج هست که تاریخ اعتبار پاسپورت خیلی‌ اهمیت داره؟!!!

سربلند باشین
سلام.
با پاسپورت اعتبار گذشنه میتونید تشریف بیارید ایران. این مطلب رو واسه یکی از دوستان که اعتبار پاس خانمش تموم شده بود، از پلیس فرودگاه امام پرسیدم.

سلام دوست عزیز،

واقعا ممنون از پاسختون، لطف کردین.

خوش باشین،
شماره کیس: 2012AS00017xxx
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای اول: 4 Aug 2011
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 Nov 2011
تاریخ مصاحبه: January 2012
نتیجه مصاحبه: ویزا یکضرب خانم(برنده اصلی) و برگه آبی (من)
تاریخ دریافت کلیرنس: 19 April
تعداد افراد: 2
جمع تقریبی هزینه ها: مقدمات و بلیط و هتل1,645,000 + سفارت و ...1900$
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، h_aghapour
سلام کسی می دونه اونایی که هنوز سیتیزن آمریکا نشدن و فقط گرین کارت دارن آیا فرم 989 رو باید پر کنن یا نه؟ خیلی ضروریه لطفا راهنماییم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، taherifar
سلام دوستان
من یک ساله که امریکا هستم و با ویزای نامزدی اومدم اینجا. ازدواج امریکایی ام رو انجام دادم و گرین کارتم هم گرفتم. اما.....
من عقد ایرانی رو تو شناسنامه ام ثبت نکرم چون همسرم شناسنامه ایرانی نداره ( با اینکه پدر و مادرش ایرانی بودن این بچه براش شناسنامه ایرانی نگرفتن . پدر و مادر از هم جدا شدن اما طلاقشون رو ثبت محضری نکردن!! و من نمیدونم پدر ایشون کجاست بنابر این ایشون ظاهرا نمیتونه شناسنامه ایرانی بگیره چون طبق قانون ایران فقط پدر میتونه تقاضای شناسنامه بده برای فرزند)

سوال اولم اینه که آیا من می تونم برای تمدید پاسپورتم فرم ها رو به عنوان فرد مجرد پر کنم؟
ایا وقتی وارد ایران بشم ازم میپرسن که چجوری گرین کارت گرفتم؟ (با توجه به اینکه فامیلی شوهرم روی گرین کارتم هستش)
اصلا با این شرایط میشه ایران اومد؟ یا باید یه خاک بر سرم بریزم و شناسنامه ایرانی واسه شوهرم بگیریم که بتونیم عقد ایرانیمون رو ثبت کنیم؟

واقعا ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره با من ذر میون بزاره
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
سلام به همه
کسی می دونه بچه ای که در خاک آمریکا متولد میشه برای ورودش به ایران چه باید کرد؟
باید اول پاسپورت و شناسنامه ار حافظ منافع بگیریم یا چون زیر 2 ساله تو فرودگاه مشکلی ایجاد نمی کنه
لطفا اگه لینکی دارین بذارین
ممنونم
برنده 2012-اولین ورود: ژانویه 2013- دریافت پاس سفید اوت 2013- ورود مجدد سپتامبر 2015
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان یک سوال اورژانسی دارم پاس دخترم اکسپایر شده متاسفانه خیلی دیر فهمیدیم هفته دیگه بلیط ایران داریم لطفا کمک کنید بگید چکارکنم ؟ برم واشنگتن ؟ کمک .....
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-10-21 ساعت 08:44)2013selectee نوشته:  
(2014-03-09 ساعت 01:29)sib 24 نوشته:  سلام دوستان.خواستم تجربم رو در اختیارتون بزارم شاید به دردتون خورد.من یکماه مونده به انقضای پاسپورتم بلیط بسمت ایران داشتم وهمه بهم میگفتند اجازه پرواز بهت نمیدن حتی آژانسی که بلیط فروخته بود بهم همین حرف رو زد.شمافکرکنید همش ۲ هفته مونده به پروازوقتم نداشتم پست کنم واشنگتن.Sadحداقل ۱ماه زمان میبره بایدحضوری میرفتم واشنگتن .زنگ زدم فرودگاه گفتن هیچ مشکلی نیست تاریخ انقضای گرین کارت برامون مهم است.باهمون پاسپورت رفتم ایران مشکلی نبودولی ایران عوض کردم پاسپورت جدید گرفتم.Big GrinBig GrinBig Grin

اخه تو فرودگاه آلمان یا دبی گیر نمیدن؟

سربلند باشین
سلام.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-26 ساعت 04:54)soufia نوشته:  دوستان یک سوال اورژانسی دارم پاس دخترم اکسپایر شده متاسفانه خیلی دیر فهمیدیم هفته دیگه بلیط ایران داریم لطفا کمک کنید بگید چکارکنم ؟ برم واشنگتن ؟ کمک .....

شما با customer service فرودگاه تماس بگیر و شرایط رو بگو جوابشون سند.من فکر نکنم مشکلی باشه فقط به محض رسیدن به ایران باید تعویض کنید وگرنه اجازه خروج از ایران نمیدن
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: h_aghapour
(2015-05-26 ساعت 09:52)sib 24 نوشته:  
(2015-05-26 ساعت 04:54)soufia نوشته:  دوستان یک سوال اورژانسی دارم پاس دخترم اکسپایر شده متاسفانه خیلی دیر فهمیدیم هفته دیگه بلیط ایران داریم لطفا کمک کنید بگید چکارکنم ؟ برم واشنگتن ؟ کمک .....

شما با customer service فرودگاه تماس بگیر و شرایط رو بگو جوابشون سند.من فکر نکنم مشکلی باشه فقط به محض رسیدن به ایران باید تعویض کنید وگرنه اجازه خروج از ایران نمیدن

خیلی ممنون از پاسختون. مشکل بیشتر تو فرودگاه آلمان میترسم پیش بیاد وارد ایران شدن میدونم اشکال نداره تو امریکا هم گرین کارتو چک میکنن ولی اون وسط ممکنه ایراد بگیرن و مشکل پیش بیاد !
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، h_aghapour
دوستان من پاسم تاريخ انقضاش داره سر ميرسه، و حالا بدلايلي نميتونمم تمديدش كنم، ميخوام بدونم اينجا فقط با داشتن گرينكارت نيازي به پاس پيدا نميكنم و نداشتنش مشكلي برام پيش نمياره ؟! دوستانم توضيح دادن براي ورود به ايران مشكلي ني و اونجا تمديد بايد كرد،درسته ؟!
پاسخ
(2015-08-05 ساعت 00:45)Oskol نوشته:  دوستان من پاسم تاريخ انقضاش داره سر ميرسه، و حالا بدلايلي نميتونمم تمديدش كنم، ميخوام بدونم اينجا فقط با داشتن گرينكارت نيازي به پاس پيدا نميكنم و نداشتنش مشكلي برام پيش نمياره ؟! دوستانم توضيح دادن براي ورود به ايران مشكلي ني و اونجا تمديد بايد كرد،درسته ؟!
میتونید اینجا تقاضای Travel Document کنید که بجای پاسپورت عمل میکنه. چون ممکنه توی فرودگاه چه اینجا چه بین راه به مشکل بخورید.
متقاضی ویزای نامزدی K1 (Petitioner)

--------------------------------------------
‎ ارسال مدارک بهAug 18 2016 - USCIS ‎  
‎Aug 24 2016 - case receipt
NOA2 - 1 Oct
ایمیل سفارت ارمنستان: 21 اکتبر
‎وقت مصاحبه: 29 نوامبر
نتیجه مصاحبه: AP
پاسخ
دوستان من خانومم سيتيزن آمريکاست و پاسپورت ايرانيش اکسپاير شده...اطلاعی نداريد که آيا ميتونه با اين پاسپورت اکسپاير شده از آمريکا خارج و به ايران وارد بشه و ايران تمديدش کنه؟
آيا ايرلاين و اداره مهاجرت آمريکا اجازه ميدن که از آمريکا خارج بشه با پاسپورت ايرانی اکسپاير شده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من در آمریکا هستم و می‌خوام پاسپورت رو تمدید کنم. می‌خواستم بدونم که اصل شناسنامه احتیاج هست یا کپی‌ رو هم دفتر حافظ منافع قبول میکنه ؟
مرسی
کیس نامبر : **15 2013AS / افراد کیس : 1 نفر / رویت قبولی : 2 می / تاریخ مصاحبه :23 ژانویه/ وضعیت:کلیرنس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-11 ساعت 13:04)aidazamani نوشته:  
(2012-06-11 ساعت 08:00)Yasaman mc نوشته:  مشكل من اينه كه من با ويزاى نامزدى اومدم،و چون همسرم آمريكايى و مسيحيه و به خاطر شغلش (كار دولتى)مسلمون شدنش به هيچ وجه ممكن نيست،پس در نتيجه ثبت ازدواج ما در دفتر حفاظت منافع ممكن نيست.پاس من قبل از گرفتن سيتيزن شيپ (حدودا دوسال قبل از سيتيزن شيپ)باطل ميشه و از طرفى هم توى فرمهاى ارسال پاس جديد چندجا سوال وضعيت تعهل هست.من چى كار كنم؟بزنم مجرد؟اگر دروغ بگم دفتر حفاضت منافع نميفهمه؟اگر راست بگم چى ميشه؟لطفا راهنمايى كنين

06-11-2012
عرض ادب و احترام به تمام هموطنان؛

لطفا اگر صقحه ایی که باید دارای مهر اجازه خروج و ورود مکرر زده بشه را براتون در آمریکا نزدند برای سفر به ایران تجدید نظر کنید. این تجربه شخصی منه که با توجه به اینکه مشکلات ازدواجی-ثتبی و... نداشتم ولی گفتند این مهر را در ایران میزنند!! خواهشا باور نکنید به همین سادگی ها نیست ! زمانی که به ایران رسیدم و به اداره گذرنامه مراجعه کردم سوالها شروع شد که کجا بودی؟ چرا بودی؟چطور رفتی؟ الان کجا هستی؟ و... و اینها تنها به این دلیل که من از زمان خروجم از ایران 7 سال بود که به ایران سفر نکرده بودم و با اینکه با ویزای دانشجویی رفته بودم که براشون قابل پیگیری و اثبات هم بودم ولی از زدن مهر امتناع میکردند و هر روز مرا به روز بعدی یا یک اطاق دیگر ارچاع میدادند... خلاصه ماجرا اینکه سفر 1 ماهه ایی که برنامه ریزی کرده بودم نزدیک به 4 ماه طول کشید!!  که خودتان میدانید این همه مدت غایب بودن تمام برنامه های تحصیلی/زندگی /کاری و... را تا چه حد میتونه بهم بریزه !! و در نهایت هم با آشنا و پ ا ر ت ی  کارم انجام شد و مهر به پاسپورتم زده شد.

این تجربه شخصی من بود لطفا در نهایت دقت اقدام کنید, ختم کلام: این مهر را "جدی " بگیرید.

پیروز و تندرست باشید

در گذرنامه هاي جدید صادره با تغییر محل اقامت ،به کشور محل اقامت مهری بعنوان مهر خروج مکرر در گذرنامه درج نگردیده و قید کشور محل اقامت ، در محل اقامت گذرنامه به منزله مهر خروج مکرر تلقی خواهد گردید.

افرادي که محل اقامت آنها ايران مي باشد، بايد مهر خروج از کشور را از اداره گذرنامه نيروي انتظامي جمهوری اسلامی ایران (داخل کشور) دريافت کنند .

آقاياني که مشمول قانون نظام وظيفه عمومي مي باشند، بايد از مقررات ویژه خروج مشمولين استفاده نمايند

مدارک مورد نياز :

1-    تکميل دو برگ فرم درج خروج مکرر متقاضيان مقيم خارج از کشور

2-    ارائه اصل گذرنامه معتبر ايراني و يک سري فتوکپي از صفحات 2 و3 و صفحه داراي مهر آخرين خروج، اگر مدرکي دال بر تاريخ خروج قانوني از کشور در اختيار نمي باشد، فرم استعلام خروج قانوني بايد تکميل و ضميمه شود.

3-    فتوکپي صفحه آخرين مهر اجازه اقامت معتبر

4-    دو قطعه عکس بیومتریک 4*3 جديد تمام رخ، از روبرو، بدون کلاه و عينک، براي خانمها با رعايت حجاب کامل اسلامي

5-    تکميل فرم رضايتنامه رسمي همسر براي خانمهاي داراي همسر ايراني و تکميل فرم رضايتنامه رسمي پدر يا ولي براي افرادي که سن آنها کمتر از 18 سال مي باشد

6-     ارائه فتوکپي کارت شناسائي ملي (درصورت نداشتن کارت ملي به قسمت مربوطه مراجعه شود)

7-    ارائه کارت پايان خدمت سربازي ويا برگ معافيت از خدمت سربازي براي مشمولين

8-    ارائه اصل رسيد پرداخت هزينه درج مهر خروج مکرر در گذرنامه براساس جدول هزينه هاي کنسولي

نکات قابل توجه:

افراد داراي مهر خروج مکرر مي توانند بکرات به ايران مسافرت نمايند مشروط بر آنکه مدت توقف آنها در ايران در هر نوبت کمتر از يکسال باشد.

درصورت توقف بيش از يکسال، خروج آنها منوط به اخذ مهر خروج از اداره گذرنامه نيروي انتظامي در ايران خواهد بود.

منبع:

http://econsulate.mfa.ir/index.aspx?site...geid=22730
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
(2015-05-26 ساعت 09:52)sib 24 نوشته:  

عزیزم دختر شما برای ایران رفتن مشکلی نداره ولی برای برگشتن اگر نیاز به اجازه بدر یا همسر برای دریافت گذرنامه جدید داشته باشه براش مشکل بیش میاد . من با باسبورتی که یکسال هست باطل شده امدم و الان برای اجازه همسر با اینکه وکلات نامه تام الاختیار دارم نمیتونم باسپورت بگیریم میگن در وکلات کلمه رضایت نوشته نشده ولی یکی از محضر ها گفت اگر اون کلمه هم بود نمیشد چون جدیدا باید انگشت نگاری الکترونیکی در محضر انجام بشه که اگر اثر انگشت با هویت شخص امضا کننده یکی نباشد با مشکل برخورد خواهد کرد . الام من وارد سایت daftar.org شدم و در قسمت تاک درخواست وکالتنامه کردم . اونا وکالت نامه را بعد از تایب ایمل میکنند و با اسکایب با همسرم تماس میگیرن و امضا او را میگبرند و سبس به ادرس امریکا میفرستند که با توجه به تحریم بستی ایران باید یک مسافر بیاره ایران . بنابر این خانمها اگر وقت تعویض گذرنامه را ندارند حتما وکالتنامه همسر و یا بدر را داشته باشند تا با این مشکلات روبرو نشوند .
هزینه اسکایب 30 دلار
هزینه بست 30 دلار
هزینه وکالتنامه 17 دلار
شاید این بروسه سه هفته طول بکشه وققتون را در نظر بگیرید .
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان