کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دریافت، تمدید یا تعویض پاسپورت ایرانی
لطفا اگه اطلاعاتی‌ دارین ما رو راهنمایی کنید؟ما از برندگان 2010 هستیم.در حالیکه ما واسه هفته دیگه بلیط داریم و اگه نریم ویزامون باطل می‌شه، متوجه شدیم که پاسپورت همسرم که برنده اصلیه ۲ ماه دیگه اکسپایر میشه .کسی‌ تا حالا چنین موردی داشته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sohila ، maaref ، قصه گو ، taherifar
برنگان 2009 كه مدت زياديه رفتن و به آمريكا رسيدن! مطمئن هستيد شما برنده 2009 هستين؟
به نظر نمياد كه شما براي مسافرت مشكلي داشته باشين. ويزا كه دارين و همسرتون هم با همين پاسپورت، مي تونه وارد آمريكا بشه.
تا اونجا كه من اطلاع دارم در موقع گرفتن ويزا بايد پاسپورت شش ماه اعتبار داشته باشه. ولي موقع ورود،‌همچين چيزي نيست.

ميشه واضحتر بگين نگران چي هستين؟
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، Maryam_Am ، maaref ، قصه گو ، taherifar
واقعا ممنون از رهنمایتون ,ما ویزامون حدود ۵ ماه پیش اوکی شد ولی‌ ترجیح دادیم تا الان صبر کنیم.من چند جا دیدم که نوشته هنگام ورود باید ویزاتون ۶ ماه اعتبار داشته باشه و ما هم هیچ وقتی‌ واسه تجدید ویزا نداریم،نگران شدم که نکنه تو فرودگاه مشکلی‌ پیش بیاد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، قصه گو ، taherifar
منم فکر نمیکنم برای ورود مشکلی داشته باشید فقط اونجا که رسیدید باید توسط سفارت ایران پاسپورتتون رو تمدید کنید ..یادتون باشه مدارک مربوط به تمدید پاسپورت رو بردارید مثل شناسنامه و کارت ملی و هر چیز دیگه ای که لازمه ..میتونید از تو سایت اداره ی گذرنامه ببینید ...فقط قیمتش خیلی بیشتر از قیمت ایران میشه ...
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: emankh101 ، indmehdi ، maaref ، قصه گو ، taherifar
ببينيد... من فكر مي كنم Case اين دوستمون غير Lottery بوده و در سال 2009 فايل شده و 5 ماه پيش هم ويزاشون رو گرفتند.

اين دوستمون فقط يه جا ممكنه به مشكل بر بخورن و اون هم هنگام خروج از ايرانه. البته احتمالش خيلي خيلي كمه اما مواردي بوده كه افسر گذرنامه در ايران از خروج افراد به دليل اين كه گذرنامه شون هنگام خروج كمتر از 3 ماه اعتبار داشته جلوگيري كرده.

باز هم مي گم، احتمال اين كه اين اتفاق بيافته خيلي خيلي كمه، اما اگه اين اتفاق افتاد، سعي كنيد خيلي آروم و بدون ناراحتي برخورد كنيد و خيلي منطقي توضيح بديد كه مشكلتون چي هست. معمولا مأمورين پليس گذرنامه ايران به مراتب نسبت به ساير نفرات نيروي انتظامي آدم هاي منطقي تري هستند و بيشتر همكاري رو مي كنند.

براي تمديد گذرنامه هم بايد متوجه باشيد كه ايران در آمريكا سفارت نداره و كار شما در دفتر حفاظت از منافع ايران كه در سفارت پاكستان در واشنگتن دي . سي هست، انجام مي شه. سايتشون هم هست: www.daftar.org
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، frozen mind ، laili ، maxsupermax ، Linspire ، aadine ، usa ، Hamid55 ، emankh101 ، hamed_gh ، Monica ، maaref ، MPU ، behzadb57 ، qeshmi ، قصه گو ، taherifar
دوست عزیز شما در ایران میتونید ظرف یک هفته پا ستون را تجدید کنید. من سال پیش تو ایران ۴- ۵ روز پا سم را گرفتم فقط با ید برین اداره گذرنامه پی گیری.....
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، emankh101 ، User ، maaref ، قصه گو ، taherifar ، ho_tasha ، atlantis770
(2011-01-27 ساعت 10:50)Hamid55 نوشته:  دوست عزیز شما در ایران میتونید ظرف یک هفته پا ستون را تجدید کنید. من سال پیش تو ایران ۴- ۵ روز پا سم را گرفتم فقط با ید برین اداره گذرنامه پی گیری.....

اونوقت حمید جون، ویزای امریکا رو کجای دلشون بذارن!!!؟

راستی پرویز و اشکان عزیز؛ هرچی من پست ایشونو خوندم، نوشته برنده 2010 هست.
این تفسیر 2009 کجا بود؟ Wink
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، emankh101 ، maaref ، MPU ، قصه گو ، taherifar
پاس قبلی را سوراخ میکنند و بر میگردانند.، فقط باید به پلیس ۱۰+ ۱ که مراجعه میکنند بگن صفحه ویزا را سوراخ نکنه. و یزاهای در پاس قدیمی همچنان قابل استفاده هست.

(2011-01-27 ساعت 12:37)indmehdi نوشته:  
(2011-01-27 ساعت 10:50)Hamid55 نوشته:  دوست عزیز شما در ایران میتونید ظرف یک هفته پا ستون را تجدید کنید. من سال پیش تو ایران ۴- ۵ روز پا سم را گرفتم فقط با ید برین اداره گذرنامه پی گیری.....

اونوقت حمید جون، ویزای امریکا رو کجای دلشون بذارن!!!؟

راستی پرویز و اشکان عزیز؛ هرچی من پست ایشونو خوندم، نوشته برنده 2010 هست.
این تفسیر 2009 کجا بود؟ Wink

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، emankh101 ، kianoush ، maaref ، behzadb57 ، qeshmi ، قصه گو ، Lucky Luke ، taherifar

اگر دوستي تجربه عيني اينكار رو داره (تعويض پاسپورت در حاليكه ويزا توي پاس هست، و سپردن به +10 كه ويزا رو سوراخ نكنند) لطفا اعلام كنه.
من هم اين مشكل رو دارم البته نه به اين حادي! پاس من بعد از ورود فقط داراي 5 ماه اعتبار خواهد بود. با توجه به هزينه بالاي تعويض پاس در آمريكا از طريق پاكستان ترجيح مي دهم همينجا تعويضش كنم.

اما پاسپورت داراي ويزاي مهاجرتي رو بدهي دست دوستان +10 و بسپاري كه صفحه ويزا رو سوراخ نكنند در حد لاليگا خطرنـــــــــاكه! (خطرناكه حسن!)
اون هم با اين حساسيتي كه روي اين كشور جنايتخوار! وجود داره.

ممنون ميشم اگر دوستان بخصوص حميد عزيز كه اين موضوع رو مطرح كردند پاسخ بدهند.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Hamid55 ، indmehdi ، sanaz2010 ، maaref ، sadeghi897 ، bayat_r ، usa lover ، behzadb57 ، قصه گو ، taherifar
سلام دوستان واقعا از همتون ممنون.راستش اشتباه از من بود ،ما برندهٔ ۲۰۱۰ هستیم و الانم ساکن ایران نیستیم که بتونیم پاسپورت سریع عوض کنیم.من چند جا خوندم که موقع ورود به آمریکا پاسپورت باید ۶ ماه اعتبار داشته باشه.ولی‌ الان واقعا خیالم از این بابت راحت شد ،بازم از اطلاع رسانیتون ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Ashkan78 ، Hamid55 ، sanaz2010 ، maaref ، قصه گو ، taherifar
دوست خوبم...

اصلا نگران نباشيد. خيلي از كشورا (من جمله اون جايي كه شما زندگي مي كنيد) موقع خروج اصلا گذرنامه چك نمي كند و مهر خروج نمي زنند.

موقع ورود به آمريكا هم فقط براشون كافي كه از اعتبار گذرنامه و ويزاي شما چيزي باقي مونده باشه (حتي 1 روز هم كافيه).

به نظر من شما با همون گذرنامه از اينور اقيانوس تشريف ببريد اونور اقيانوس. وارد آمريكا بشيد و از طريق همون دفتر حفاظت از منافع ايران كه در سفارت پاكستان در واشنگتن دي. سي قرار داره، گذرنامه هاتون رو تمديد كنيد. نگران ويزاي توي گذرنامه فعليتون هم نباشيد چون:

1- فقط جلد گذرنامه قديمي رو سوراخ مي كنن و اگه توي صفحاتش ويزاي معتبري داشته باشيد، تا تاريخ خاتمه اعتبار اون ويزا مي تونيد با نشون دادن هر دو گذرنامه قديمي و جديد از اون ويزا استفاده كنيد (اينو بيشتر به خاطر ويزاي كشوري گفتم كه الان اونجا هستيد).

2- در مورد آمريكا هم علاوه بر اين كه ويزاتون تا يك سال معتبره، به احتمال زياد تا زمان آماده شدن گذرنامه جديد (و شايد هم زودتر) گرين كارت رو دريافت مي كنيد.

خوش باشيد.

(2011-01-27 ساعت 17:53)Maryam_Am نوشته:  سلام دوستان واقعا از همتون ممنون.راستش اشتباه از من بود ،ما برندهٔ ۲۰۱۰ هستیم و الانم ساکن ایران نیستیم که بتونیم پاسپورت سریع عوض کنیم.من چند جا خوندم که موقع ورود به آمریکا پاسپورت باید ۶ ماه اعتبار داشته باشه.ولی‌ الان واقعا خیالم از این بابت راحت شد ،بازم از اطلاع رسانیتون ممنون.

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، frozen mind ، Hamid55 ، maaref ، iman63ir ، behzadb57 ، قصه گو ، Lucky Luke ، atlantis770 ، taherifar
من الان رفتم پاسپورت قبلی را نگاه کردم. ۴ صفحه اول را سوراخ کرده، من ۳ تا ویزای اعتبار دار تو پاسم بود. و بعدا هم از شون استفاده کردم. فقط مطمئن باشید که تلفظ اسمتون مشابه پاس قدیمی و ویزاتون باشه، تو پلیس ۱۰+۱ بعد از درج مشخصات یه پرینت گرفت که خودم همه مشخصات را چک کنم وپایینش را امضا هم کردم که همه چیز درسته.
پاسخ
تشکر کنندگان: indmehdi ، kianoush ، Ashkan78 ، maaref ، bayat_r ، behzadb57 ، قصه گو ، Lucky Luke ، taherifar
سلام. یکی از آشنایان می‌خواد از طریق دفتر حفاظت منافع اقدام به تعویض گذرنامه‌اش کنه و از من می‌پرسید که معمولاْ چقدر طول می‌کشه تا گذرنامه جدید بیاد. من چون اطلاعی نداشتم گفتم این‌جا می‌پرسم اگر کسی تجربه‌ای داشت بهش منتقل می‌کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، Sahar-Germany ، maxsupermax ، قصه گو ، taherifar
من حضوری مراجعه کردم، صبح قبل از 10 مدارک کامل را تحویل بدهید معمولا همان روز بعد از ظهر بعد از 4 آماده است. با تلفن دفتر هم می توانید تماس بگیرید. www.daftar.org
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
من هم گذرنامه ایرانیم پارسال باطل شد و باید آن را تعویض کنم. من شنیده ام که اگر گذرنامه شما فقط مهر تمدید بخواهد خیلی زودتر آن را انجام می دهند ولی مثلا در مورد گذرنامه من که یک بار تمدید شده است باید آن را تعویض کنم و بیشتر طول می کشد.
سوال من این است که در گذرنامه جدیدی که می دهند محل اقامت را می نویسند امریکا؟
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: perna ، younes77 ، bayat_r ، قصه گو ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان