کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در استرالیا
(2011-07-12 ساعت 12:47)iman_gp نوشته:  سلام
با تشکر از توضیحاتتون من یه سئوال در مورد پزشکی داشتم.می خواستم ببینم تحصیل تخصص های جراحی و ارتوپدی در استرالیا ممکن هست و بعد چه مدت زمانی؟با تشکر
سلام دوست عزیز
جواب سوال شما مثبت است ولی شما برای اطمینان از شرایط آن باید با دانشگاه مربوطه ارتباط برقرار کنید و این را بدانید رتبه و شرایط هر دانشگاه با دیگری متفاوت است .
بزرگترین لذت در دنیا انجام کاری است که دیگران میگویند نمیتوانی...!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، iman_gp ، msar
با تشکر دوباره از توجه و جوابتون.من شنیدم از دوستان که ممکن تا شروع تخصص واجازه ی تحصیل در این رشته های جراحی ممکن است 10سال طول بکشه آیا واقعا این درسته؟و در ضمن شنیدم بعضی رشته ها را به خارجیها به سختی اجازه ی تحصیل می دهند آیا جراحی و ارتو هم یکی از اینهاست؟ با تشکر

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-07-13 ساعت 01:55)iman_gp نوشته:  با تشکر دوباره از توجه و جوابتون.من شنیدم از دوستان که ممکن تا شروع تخصص واجازه ی تحصیل در این رشته های جراحی ممکن است 10سال طول بکشه آیا واقعا این درسته؟و در ضمن شنیدم بعضی رشته ها را به خارجیها به سختی اجازه ی تحصیل می دهند آیا جراحی و ارتو هم یکی از اینهاست؟ با تشکر

ممنون . دوستان از جمله خود من هیچکدام کارشناس مهاجرتی نیستند . تقریبا حتی اکثر وکلا هم بطور تجربی به این درجه رسیده اند . توصیه من به شما این است که به حرف هیچکس حتی من باور و اطمینان نداشته باشید . تنها حرفای من و امثال من برای شما این خاصیت را داشته باشد تا هنگام تحقیق بدانید به دنبال چه چیزی میگردید . در خصوص مشکل شما هم توصیه میکنم با دانشگاههای مربوطه صادقانه و مختصر مکاتبه کنید و شرایط خود را ارزیابی کنید . مطمئن باشید بر عکس ایران حتی اگر جوابشان منفی باشد به شما محترمانه پاسخ خواهند داد . موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، رامتین ، iman_gp ، OverLord ، ابی22 ، msar
با سلام
من در حال حاضر دانشجوی دوره لیسانس در رشته ادبیات انگلیسی هستم و تصمیم دارم که در صورت امکان به کشور استرلیا بروم و رشته مهندسی ای تی رو بخونم(البته به احتمال زیاد بعد از تموم کردن فوق لیسانس ادبیات) /می خواستم ازتون خواهش کنم که منو راهنمایی کنید با توجه به این که دیپلمم ریاضی فیزیک بوده و در حال حاضر چیز زیادی از درس های ان دوران رو به خاطر ندارم باید چه کار کنم؟و گرفتن مدرک مهندسی ای تی و هزینه های ان به چه صورت است؟با تشکر
پاسخ
سلام دوستان
من در یک سایت هندی در مورد پزشکی می خوندم و نوشته بود که نژادپرستی خیلی در استرالیا هست و اصلا کارهای خوب را به پزشکا نمیدن و اکثرا کارهایی رو بهشون میدن که پزشکای خودشون نمیگیرن.آیا اینا درسته؟میشه اگه کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه؟
پاسخ
شرایط بورس در استرالیا چطور است؟؟؟ من معدلم 14 است از دانشگاه صنعتی اصفهان
امکان گرفتن fundو بورس شدن برای من هست؟
پاسخ
(2011-07-27 ساعت 10:17)iman_gp نوشته:  سلام دوستان
من در یک سایت هندی در مورد پزشکی می خوندم و نوشته بود که نژادپرستی خیلی در استرالیا هست و اصلا کارهای خوب را به پزشکا نمیدن و اکثرا کارهایی رو بهشون میدن که پزشکای خودشون نمیگیرن.آیا اینا درسته؟میشه اگه کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه؟

تا جایی که من میدونم نژاد پرستی به معنای کلمه وجود ندارد ولی مطمئن باشید کسی موفق تر است که بتواند توانایی علمی و عملی خوبتری نشان بدهد . در یک نگاه محیط کاملا رقابتی است و این خیلی مهم است
(2011-08-02 ساعت 13:01)sara69 نوشته:  شرایط بورس در استرالیا چطور است؟؟؟ من معدلم 14 است از دانشگاه صنعتی اصفهان

برای داشتن بورس و شرایط آن شما باید با دانشگاه مورد نظر مکاتبه کنید اگر شرایط آنها را داشته باشید و نمره زبان مشکلی دیده نمیشود
(2011-08-02 ساعت 13:01)sara69 نوشته:  شرایط بورس در استرالیا چطور است؟؟؟ من معدلم 14 است از دانشگاه صنعتی اصفهان

برای داشتن بورس و شرایط آن شما باید با دانشگاه مورد نظر مکاتبه کنید اگر شرایط آنها را داشته باشید و نمره زبان مشکلی دیده نمیشود
پاسخ
با سلام،
میخواستم اطلاعاتی در مورد نحو گرفتن ویزا و مهاجرت به استرالیا بگیرم
الان ۱۵ سالشه و تازه امسال میره دوم دبیرستان حالا میخوایم بدونیم میشه قبل از اینکه به ۱۸ سالگی برسه و از همین الان که دبیرستانه بفرستیمش استرالیا اونجا دبیرستان بره و همونجا ادامه تحصیل بگیره تا مراحل بعد مثل کار و سیتیزن و ...........
با توجه به اینکه خانواده و دوستانی هم اونجا داریم که سیتیزن شدند و میتونن به عنوان ضامن و حامی عمل کنن
میخواستم در این رابطه منو راهنمایی کنید
با تشکر
پاسخ
(2011-08-17 ساعت 15:52)otaku نوشته:  با سلام،
میخواستم اطلاعاتی در مورد نحو گرفتن ویزا و مهاجرت به استرالیا بگیرم
الان ۱۵ سالشه و تازه امسال میره دوم دبیرستان حالا میخوایم بدونیم میشه قبل از اینکه به ۱۸ سالگی برسه و از همین الان که دبیرستانه بفرستیمش استرالیا اونجا دبیرستان بره و همونجا ادامه تحصیل بگیره تا مراحل بعد مثل کار و سیتیزن و ...........
با توجه به اینکه خانواده و دوستانی هم اونجا داریم که سیتیزن شدند و میتونن به عنوان ضامن و حامی عمل کنن
میخواستم در این رابطه منو راهنمایی کنید
با تشکر

دوست گرامی ...
قبل از طرح سوال موضوعات انجمن رو جستجو کنید ...
برای جواب میتونید بر روی لینک زیر کلیک کنید ::
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...#pid123811
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، otaku ، OverLord ، msar
(2011-08-17 ساعت 18:38)ابی22 نوشته:  دوست گرامی ...
من قبلش اینو خوندم یعنی کل بخش رو خوندم ولی اطلاعاتی که میخواستم گیرم نیومد
پاسخ
(2011-08-18 ساعت 12:16)otaku نوشته:  
(2011-08-17 ساعت 18:38)ابی22 نوشته:  دوست گرامی ...
من قبلش اینو خوندم یعنی کل بخش رو خوندم ولی اطلاعاتی که میخواستم گیرم نیومد

دوست گرامی ...
من اطلاع زیادی راجب گرفتن ویزای دوره دبیرستان در استرالیا رو ندارم ...
اما اگه میخواین بعد از دیپلم اقدام کنید برای کالج ، احتمالا باید یک دوره رو به عنوان پیش دانشگاهی در استرالیا بگذرونید و بعد وارد کالج و دانشگاه بشید ...
اگه دوره پیش دانشگاهی رو همینجا تموم کنید که یک سال مخارج استرالیا رو جلو افتادین ...
به هر حال طریقه پذیرش از کالج ها و گرفتن ویزا این میشه که شما :
بتونید ازکالج مورد نظر درخواست پذیرش کنید تا با درخواست شما موافقت شود و بعد از ارسال مدارک و هزینه ها و گرفتن نامه پذیرش در سفارت حاضر میشید ( البته با مدارکی که خود سفارت اعلام می کنه ) برای گرفتن ویزای تحصیلی ...
البته اینطور که شما گفتید اگر کسی در استرالیا شما رو ساپورت می کنه که خیلی عالی میشه ....
البته در مورد دبیرستان هم شاید به این نحو باشه ...
به هر حال به جستجوی اطلاعات بپردازید ...
موفق باشید ..
پاسخ
تشکر کنندگان: otaku ، msar
دوست گرامی : من یک سری اطلاعات در مورد دبیرستان های استرالیا پیدا کردم و امیدوارم که به شما کمک کنه ..

تحصیلات در استرالیا با آنچه که در کشور ما در سه مقطه ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان صورت می گیرد مشابه نیست. در واقع در استرالیا دوره ی تحصیلی قبل از دانشگاه به دو بخش ابتدایی و دبیرستان تقسیم می شود. در اینجا مد نظر دبیرستان می باشد.

به طور کلی مدارس در استرالیا به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. آنچه مسلم است شهریه ها در مدارس خصوصی بالا می باشد. اما امکانات، تسهیات، آموزش و امنیت و حمایت برای دانش آموزان خارجی در مدارس خصوصی خیلی بیشتر است.

به استثنای تعدادی محدود، کلیه مدارس در استرالیا مختلط می باشند.

معمولا سالهای نهم تا دوازدهم تحصیلی دوره ی دبیرستان نامیده می شود. در برخی ایالت ها دبیرستان از سال هشتم آغاز می شود. دانش آموزان معمولا در سنین 16 تا 18 سالگی از دبیرستان فارغ التحصیل می شوند. نام مدرک دریافتی دانش آموزان در ایالت های مختلف استرالیا متفاوت است اما معادل مدرک دیپلم در کشور ما می باشد. در صورتی که دانش آموز تمایل ورود به دانشگاه های آموزش عالی را دارد باید دوره ی پیش دانشگاهی را نیز بگذراند. دروس در دوره دبیرستان به دو دسته اجباری و اختیاری تقسیم بندی می شود. دروس اختیاری گاه ورزشی و یا هنری هستند و گاهی نیز دروسی تخصصی مانند "تجارت بازرگانی" و یا دروس مربوط به رشته ی پزشکی می باشند. از این رو دانش آموزانی که رشته دانشگاهی خود را انتخاب کرده اند می توانند از دوره دبیرستان خود را برای آن آماده سازند.

دانش آموزان ایرانی برای ورود به دوره های دبیرستان استرالیا باید مدارک دبستان و راهنمایی خود را ارائه دهند. ارزیابی مدارک بر اساس نمرات در دروس اختصاصی مانند ریاضیات صورت می گیرد. مسلما ارائه مدرک زبان نیز الزامی است البته دانش آموزان زیر 18 سال نیازی به ارائه مدرک آیلتس ندارند. به هر حال دانش آموز قبل از ورود به کلاس های درسی باید آمادگی کامل برای صحبت کردن و فهمیدن زبان انگلیسی را داشته باشد و در صورتی که این مهارت را در کشور خود کسب نکرده باشد این کلاس ها در استرالیا برگزار می شود. نکته دیگر در مورد دانش آموزان زیر 18 سال، همراه بودن یکی از افراد خانواده می باشد. همراه بودن پدر یا مادر یا برادر و خواهر بالای 22 سال الزامی می باشد. در صورتی که هیچیک از افراد خانواده نمی توانند فرزند را تا سن 18 سالگی در استرالیا حمایت کنند باید شخصی را به صورت رسمی به عنوان قیم معرفی نمایند.

باید توجه داشته باشید که تنها مدارس شبانه روزی در استرالیا خوابگاه دارند.

هزینه تقریبی تحصیل در دبیرستان
این شهریه بسته به نوع دانشگاه و رشته متفاوت است اما سالانه 6000$ تا 13000$ برای مدارس دولتی و 18000 تا 60000 دلار بری مدارس خصوصی و شبانه روزی تخمین زده می شود.
هزینه زندگی حداقل سالی 18000$ می باشد.
فهرست کامل مدارس را در ایالت های مختلف استرالیا می توانید در این صفحه و در قسمت مراکز آموزشی بیابید.
منبع : غریبه

جهت اطلاع از دوره پیش دانشگاهی به لینک زیر مراجعه کنید :
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...#pid127579
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، otaku ، OverLord ، msar
پش دانشگاهی

دوره ی پیش دانشگاهی در استرالیا در واقع همان سال 12 دبیرستان می باشد. واحدهای درسی این دوره بسیار متنوع می باشند و اکثرا در جهت آمادگی دانش آموزان جهت شروع رشته تخصصی در دانشگاه می باشند. به عنوان مثال واحدهای پیش نیاز برای شروع رشته های پزشکی یا تجارت در دانشگاه.
توصیه می شود که اگر مایل به تحصیل دوره ی کارشناسی در استرالیا هستید، پیش دانشگاهی را نیز در استرالیا بگذرانید. با انجام این کار می توانید از چند مزیت سود برید:

نیازی به ارائه آیلتس مجدد ندارید،

در یک محیط آکادمیک عالی و به زبان انگلیسی تحصیل خواهید کرد،

در اثر آشنایی با محیط شناخت بهتری از دانشگاه های استرالیا پیدا خواهید کرد،

می توانید دانشگاه مورد نظر خود را بسیار راحت تر انتخاب کنید.

در مورد گزینه آخر باید این توضیح را داد که دانشگاه های گروه هشت استرالیا برای مقطع کارشناسی تنها دانش آموزانی که در کالج پیش دانشگاهی آنها تحصیل کرده باشند را می پذیرند.
برای دانش آموزان خارجی، قبل از شروع کلاس های تحصیلی کلاس های آموزش زبان انگلیسی برگزار می شود. تمام کالج ها خوابگاه دارند و دانشجویان خارجی در امنیت و حمایت کامل بسر می برند.
هزینه تقریبی تحصیل در پیش دانشگاهی
این شهریه سالانه 18000$ تا 30000$ تخمین زده می شود.
هزینه زندگی حداقل سالی 18000$ می باشد.
منبع : غریبه
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad-it ، msar
(2011-08-18 ساعت 13:48)ابی22 نوشته:  دوست گرامی : من یک سری اطلاعات در مورد دبیرستان های استرالیا پیدا کردم و امیدوارم که به شما کمک کنه ..
ممنون از شما
الان با این شرایط بدونه هیچ مشکلی میتونه بره استرالیا و کارهای اقامت انجام بده یا بازم مشکلات داره
(2011-08-18 ساعت 13:11)ابی22 نوشته:  دوست گرامی ...
من اطلاع زیادی راجب گرفتن ویزای دوره دبیرستان در استرالیا رو ندارم ...
اما اگه میخواین بعد از دیپلم اقدام کنید برای کالج ، احتمالا باید یک دوره رو به عنوان پیش دانشگاهی در استرالیا بگذرونید و بعد وارد کالج و دانشگاه بشید ...
اگه دوره پیش دانشگاهی رو همینجا تموم کنید که یک سال مخارج استرالیا رو جلو افتادین ...
به هر حال طریقه پذیرش از کالج ها و گرفتن ویزا این میشه که شما :
بتونید ازکالج مورد نظر درخواست پذیرش کنید تا با درخواست شما موافقت شود و بعد از ارسال مدارک و هزینه ها و گرفتن نامه پذیرش در سفارت حاضر میشید ( البته با مدارکی که خود سفارت اعلام می کنه ) برای گرفتن ویزای تحصیلی ...
البته اینطور که شما گفتید اگر کسی در استرالیا شما رو ساپورت می کنه که خیلی عالی میشه ....
البته در مورد دبیرستان هم شاید به این نحو باشه ...
به هر حال به جستجوی اطلاعات بپردازید ...
موفق باشید ..
بازم ممنون از راهنماییتون
ما میخوایم از الان که هنوز دبیرستانه, سنش کمه و به سن 18 نرسیده بره تا دوره دبیرستان رو همونجا بخونه ( قبل از دیپلم ) بعد دیگه راه افتاد و زبانش به سطح خوبی رسید دیگه راحت همونجا ادامه تحصیل بده و کار کنه

راستش بیشتر مطالب بیشتر برای بعد از دیپلم گرفتن یا پیش دانشگاهی یا برای تحصیل دانشگاهی بود
پاسخ
درود بر شما ...
تمام مراحل اخذا ویزای تحصیلی :
فرستادن مدارک به دبیرستان مورد نظر و گرفتن پذیرش - ساپورت مالی خوب برای دوران دبیرستان - جمع آوری تمامی مدارک پذیرش و تشکیل پرونده در سفارت - درخواست ویزای تحصیلی در سفارت -( باید نظر سفارت رو جلب کنید از نظر ساپورت مالی که تا اتمام دوره دبیرستان به مشکل بر نخواهید خورد .)
و زمانی که با ویزای شما موافقت شد » پرواز به استرالیا برای ادامه تحصیل ..
زبان انگلیسی هم که باید خوب بلد باشین تا در هنگام تحصیل به مشکل برنخورید ... البته در هنگام تحصیل میتونید به کلاس زبان هم برید برای تقویت بیشتر ...
-------------------
otaku گفته که :
راستش بیشتر مطالب برای بعد از دیپلم گرفتن یا پیش دانشگاهی یا برای تحصیل دانشگاهی بود !!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

دوست گرامی من که اطلاعات در مورد دبیرستان گذاشتم . با دقت مطالعه کنید .. حتی شرایط هم توضیح داده شده ...
پاسخ
تشکر کنندگان: otaku ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان