کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کسب و کار در امارات
(2011-09-04 ساعت 00:45)baran_p نوشته:  ... سرآشپز ماهر در تهیه انواع غذای ایرانی .. چه جوری میتونند کار مناسبی در دولت های کویت عربستان ،دبی پیدا کند؟ آیا میتواند ویزای کاری بگیرد؟ یا باید از طریق ویزای توریستی برود و در آنجا دنبال کار باشد؟؟
baran جان
در مورد کویت و عربستان هیچ اطلاعاتی ندارم. برای امارات: اتفاقا تا جایی که من میدونم سرآشپز ماهر ایرانی هم لازم دارند، هم حقوق خوب میدن ولی این کار یا باید از طریق شرکتهای کاریابی اماراتی انجام بشه یا آشنای مقیم پیگیر. اگر با ویزای توریستی (و بدون هماهنگی) تشریف ببرن، ممکنه فقط یکی 2 هفته پول خرج کنن و بدون نتیجه برگردن. (انگار سفر کنن به تهران. ممکنه کار پیدا کنن، ممکنه نه) البته امکانش هست که بتونن کاری پیدا کنن. در مورد اقامت امارات یا نگه داشتن پاسپورت توسط کارفرما و .. مشکلات زیادی ایجاد شده و در مجموع حالا که هیچ اقدامی نکردند، به نظرم به فکر جای دیگه مثل مالزی باشن، بهتر باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: baran_p
با سلام حدمت دوستان

بنا به دلایل کاری نیاز به ثبت شرکت در دوبی دارم ، ولی مثل اینکه میگن جدیدا اتباع و شرکتهای ایرانی نمیتونن تو دبی شرکت ثبت کنن ، این شامل جبل علی و راس الخیمه هم میشه ؟

من یه شرکت تو جمهوری لیتوانی ثبت کردم ، میتونم به عنوان شعبه امن شرکت تو دبی شرکت ثبت کنم ؟ نیازی به اقامت دوبی هم ندارم ، حتی هر ماه که میخوام برم میتونم از ویزایی که تورها میگیرن استفاده کنم .

لسفا دوستانی که اطلاع دارن منو راهنمایی کنن .
پاسخ
تشکر کنندگان:
ویزای ماموریت (مخصوص کار موقت در امارات)
تاکنون افراد زیادی بدون ویزای کار و تنها با ویزای توریستی (،ترانزیت یا دیداری) وارد امارات شده و بطور غیرقانونی مشغول بکار (و احتمالا استثمار) شده اند که هم از حقوق قانونی خاصی برخوردار نبودند، هم با وجود زندگی نامناسب، بدون امکان افتتاح حساب بانکی، اجاره منزل، بیمه درمانی، گواهینامه رانندگی و ... مرتبا، هر 2-3 ماه میبایست کشور را ترک کرده و با ویزا چنج عملا همان اندک اندوخته شان هم خرج میشد و در صورت کشف کار غیرقانونی، از امارات اخراج و ممنوع الورود شده و کارفرما نیز تا 50هزار درهم جریمه میشود. از این به بعد شرکتهای اسپانسر میتوانند برای پرسنل موردنظرشان تقاضای ویزای ماموریت کنند (با 90 روز اعتبار). این ویزا 60 روز برای وارد شدن اعتبار دارد و یکبار تمدید میشود (مجموعا 180 روز از تاریخ ورود) این اشخاص باید پس از ورود از وزارت کار، کارت ماموریت دریافت کنند که میتوانند آن را تبدیل به مجوز کار کرده و به کارشان ادامه دهند. همچنین از این به بعد به افراد مقیم فاقد اجازه کار درصورت مراجعه به وزارت کار، مجوز موقت کار داده میشود
منبع خبر: گلف نیوز - شنبه 26 نوامبر 2011

دوستانی که مایل به کار در امارات هستند میتوانند از این فرصت خوب و قانونی استفاده کنند البته با در نظر گرفتن شرایط خودشان و شناخت اسپانسر و شرایط کارش. چون این ویزا هم اضافه شد به لیست ناندانی یک عده از هموطنان که با آگهی های رنگارنگ بعنوان اخذ انواع ویزا و اقامت امارات، فقط مشغولند به کسب درآمد (و بعضا اجحافهای تاسف بار) از طریق افرادی که اتفاقا اغلب شرایطشان با امارات همخوانی ندارد. امیدوارم این خبر به سود متقاضیان ذینفع واقعی باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: sdsab22

دوست عزیز من میخوام تو بورس دوبی تجارت کنم و به صورت اینترنتی هم میشه این کارو انجام داد اما با توجه به اینکه حتما باید حساب بانکی در دوبی داشته باشم و با یک کارگزاری قرارداد داشته باشم با توجه به تحریم ها و بستن حساب ایرانی ها و ... . چه پیشنهادی برای من دارید؟ من حاظرم برای این کار ساکن دوبی هم بشم اما هزینه زیادی رو دستم نگذاره. اگر ویزای کارمندی بگیرم مشکل باز کردن حساب در دوبی و بلوکه شدن حساب رو که ندارم؟ در مورد ویزای کارمندی هم لطفا توضیح بدید. هزینه اون و شرایز اخذ اون و ... . چون من تمام وقت در بورس فعالیت خواهم کرد و امکان کار دیگه ای رو نخواهم داشت. ممنونSmile
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من یک شغل رانندگی پیدا کرده ام در دبی که با کارفرما هم تماس گرفتم گفت می توانید بیایید اینجا و کارتان را شروع کنید. می خواستم بدونم که امکانش است که همراه خانواده برویم انجا تا با خانواده هم من کار کنم و هم انها رندگی کنند و بعد از پایان مهلت اقامت و ویزا دوباره تمدید کنیم و ادامه بدیم ؟
خیلی ممنون اگر فورا جواب بدهید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-25 ساعت 21:49)mohammadalir نوشته:  سلام دوستان من یک شغل رانندگی پیدا کرده ام در دبی که با کارفرما هم تماس گرفتم گفت می توانید بیایید اینجا و کارتان را شروع کنید. می خواستم بدونم که امکانش است که همراه خانواده برویم انجا تا با خانواده هم من کار کنم و هم انها رندگی کنند و بعد از پایان مهلت اقامت و ویزا دوباره تمدید کنیم و ادامه بدیم ؟

شما چی رو دقیقا میخواهین بدونین ؟؟؟ این و باید از کارفرماتون بپرسین و یا از خانوادتون ...باید ببینید اونها برای شما امکانات یه فرد مجرد رو در نظر گرفتن یا امکانات فرد متاهل و ..باید ببینین آیا درآمدتون اینقدری هست که بتونید با خانواده اونجا زندگی کنید ..باید ببیند کارفرماتون قرار داد رو چطوری باهاتون میبنده و آیا میتونید بعد از پایان قرار داد بازم توی امارات بمونید یا اینکه باید برگردید ..آخه اینها چیزی نیست که شما توی یه فروم از کسی بپرسید ...

پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadalir ، tenardie2bai
باتشکر از شما . البته خیلی از کسانی که در حال حاضر در امارات مشغول به کار هستند هم قراردادهاشون را فسخ کردند یا دنبال یک کار دیگر رفتند که البته این کار غیرقانونی است اما خوب عده ای زیادی دارند این شکل زندگی می کنند و ادامه حیات . به هرحال فقط خواستم بدانم پس امکانش است که اگر کارفرما خانواده را ساپورت کند ما هم دسته جمعی نقل مکان کنیم.باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-25 ساعت 21:49)mohammadalir نوشته:  سلام دوستان من یک شغل رانندگی پیدا کرده ام در دبی که با کارفرما هم تماس گرفتم گفت می توانید بیایید اینجا و کارتان را شروع کنید. می خواستم بدونم که امکانش است که همراه خانواده برویم انجا تا با خانواده هم من کار کنم و هم انها رندگی کنند و بعد از پایان مهلت اقامت و ویزا دوباره تمدید کنیم و ادامه بدیم ؟

راننده برای ماشین سنگین یا سبک شهری؟ببینین اگه بهتون مسکن میده و راننده ماشین سنگین میخوایین بشین میشه اما اگه مسکن ندند بهتون و برای رانندگی ماشین سبک داخل شهری بخوان حقوقش کفاف یه نفرو نمیکنه چه برسه به هزینه های یک خانواده چند نفره...
ناشنوا باش، وقتی همه از محال بودن آرزوهایت سخن می گویند

پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadalir
خیلی ممنون از پاسخ شما. حقیقت ماشین سبک است و ما اگر هم خانوادگی بخواهیم نقل مکان کنیم قصد نداریم روی ان حقوق رانندگی حساب باز کنیم فقط نیت این است که کار کنم و در منزل خودم زندگی کنم /.البته چندجا را پیدا کردم که با غذا و جا 4000 درهم حقوق می دادند ولی خوب کاری که الان جور کردم 2500 درهم حقوق دارد و بیشتر هدفم کسب تجربه و اشنایی با جو انجاست و همچنین یک کار موقت و پس از ان در طی اقامت جستجوی برای یک کار بهتر و تمدید ویزا . نظرشما چیست ؟باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-25 ساعت 22:13)mohammadalir نوشته:  خیلی ممنون از پاسخ شما. حقیقت ماشین سبک است و ما اگر هم خانوادگی بخواهیم نقل مکان کنیم قصد نداریم روی ان حقوق رانندگی حساب باز کنیم فقط نیت این است که کار کنم و در منزل خودم زندگی کنم /.البته چندجا را پیدا کردم که با غذا و جا 4000 درهم حقوق می دادند ولی خوب کاری که الان جور کردم 2500 درهم حقوق دارد و بیشتر هدفم کسب تجربه و اشنایی با جو انجاست و همچنین یک کار موقت و پس از ان در طی اقامت جستجوی برای یک کار بهتر و تمدید ویزا . نظرشما چیست ؟باتشکر

از نظر وضعیت اقامتی چی؟ کارفرماتون یا همون اسپانسرتون بهتون راجع بهش چی گفته؟ یه کم اوضاع اقامت گرفتن سخت شده واسه ایرانیا مگه اینکه اسپانسرتون خیلی قوی باشه

پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadalir ، batis2010
(2012-04-25 ساعت 22:17)tenardie2bai نوشته:  
(2012-04-25 ساعت 22:13)mohammadalir نوشته:  خیلی ممنون از پاسخ شما. حقیقت ماشین سبک است و ما اگر هم خانوادگی بخواهیم نقل مکان کنیم قصد نداریم روی ان حقوق رانندگی حساب باز کنیم فقط نیت این است که کار کنم و در منزل خودم زندگی کنم /.البته چندجا را پیدا کردم که با غذا و جا 4000 درهم حقوق می دادند ولی خوب کاری که الان جور کردم 2500 درهم حقوق دارد و بیشتر هدفم کسب تجربه و اشنایی با جو انجاست و همچنین یک کار موقت و پس از ان در طی اقامت جستجوی برای یک کار بهتر و تمدید ویزا . نظرشما چیست ؟باتشکر

از نظر وضعیت اقامتی چی؟ کارفرماتون یا همون اسپانسرتون بهتون راجع بهش چی گفته؟ یه کم اوضاع اقامت گرفتن سخت شده واسه ایرانیا مگه اینکه اسپانسرتون خیلی قوی باشه
کارفرما مطلع هستند که باید برای ایرانی ویزا تهیه کنند و همچنین گفته اند که بنده مدارکم را ارسال کنم تا درخواست ویزا کنند.(داخل صحبت کردنشان که به نظر مشکلی برای درخواست ویزا نبود)همان طور وقتی فهمیدند ایرانی هستم تازه خیلی هم مشتاق شدند و احوالپرسی .

حقیقتا من خیلی تلاش کردم تا کار جور بکنم ان هم شغل رانندگی شاید اغراق نباشد 30 شماره دارم که البته اکثرهم ظاهرا به ایرانی جماعت پاسخ تلفن نمی دهند و خوب تا موفق شدم چندجا کار مناسب پیدا کنم حداقل جاهایی که پاسخ تلفن ایرانی را بدهند.به هرحال دوست دارم برای کار عازم امارات بشوم علی الخصوص اگر بشود یک حقوق بیشتر داشته باشم اما در عوض مسکن و غذا را خانواده در همان جا ساپورت کنند.
بیشتر هدفم این است که پای خود را داخل انجا بازکنم و وقتی وارد محیط شدم بتوانم دنبال شغل های بهتر باشم(کمیت و کیفیت).
پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010
(2012-04-25 ساعت 22:24)mohammadalir نوشته:  
(2012-04-25 ساعت 22:17)tenardie2bai نوشته:  

کارفرما مطلع هستند که باید برای ایرانی ویزا تهیه کنند و همچنین گفته اند که بنده مدارکم را ارسال کنم تا درخواست ویزا کنند.(داخل صحبت کردنشان که به نظر مشکلی برای درخواست ویزا نبود)همان طور وقتی فهمیدند ایرانی هستم تازه خیلی هم مشتاق شدند و احوالپرسی .

صلاح کار خویش خوسروان دانند...نهایتاً این شمایی که تصمیم اول و آخرو میگیری...اما توجهتونو به هزینه های زیاد زندگی در دبی جلب میکنم...پایه حقوقی که برای رانندگی ماشینهای سبک در نظر گرفته میشه نهایتاً ماهیانه 3000 درهم اماراته...شما هزینه مسکن رو دارید...هزینه های زندگی رو دارید...اگه قصدتون فقط اومدن و استارت زدن باشه تا راه و چاه دستتون بیاد و موقعیت بهتری پیدا کنید توصیم اینه که ابتداعاً خودتون تنها بیایین و بعد که به اصطلاح جا افتادینو راه و چاه دستتون اومد خانواده رو هم بیارید ...

پاسخ
خیلی خیلی ممنونم از لطف شما.
پس ازنظر شما بهتره یک کار جور کنم که مثلا با این سقف حقوق و مسکن و غذا/تا وقتی هم به محیط انجا عادت کردم و بیشتر به زندگی در انجا اشنا شدم حالا خانواده را هم منتقل کنم درست است ؟ خیل متشکرم از شما.به عنوان سوال اخرم مزاحم شما هم شدم ببخشید اگر داخل امارات کار کنم امکانش است در اینده درخواست بدم خانواده را هم منتقل کنند ؟ خیلی شرمنده. باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-25 ساعت 22:39)mohammadalir نوشته:  خیلی خیلی ممنونم از لطف شما.
پس ازنظر شما بهتره یک کار جور کنم که مثلا با این سقف حقوق و مسکن و غذا/تا وقتی هم به محیط انجا عادت کردم و بیشتر به زندگی در انجا اشنا شدم حالا خانواده را هم منتقل کنم درست است ؟ خیل متشکرم از شما.به عنوان سوال اخرم مزاحم شما هم شدم ببخشید اگر داخل امارات کار کنم امکانش است در اینده درخواست بدم خانواده را هم منتقل کنند ؟ خیلی شرمنده. باتشکر

شما وقتی اقامتتون رو گرفتین بستگی به قرارداد و حقوقتون میتونین اسپانسر خانوادتون هم بشین ...

امیدوارم که موفق باشید و به اهداف و آرزوهاتون برسید....فقط هیچ هزینه ایی رو پیشاپیش به بهانه کارهای اداری و اقامتی به کسی حتی کارفرماتون پرداخت یا حواله نکنید...اگه هم سوالی بود من درخدمتم دوست عزیز

پاسخ
یک سری اطلاعات باید بدید تا بتونیم به شما کمک کنیم مثل :

1- تحصیلات ؟

2- رانندگی در شرکت خصوصی ؟ رانندگی تاکسی شهری ؟ رانندگی خانه ی شخصی ؟

3- تعداد نفرات خانواده ؟

4- سن شما و سن خانواده(منظورم اگر بچه دارید؟)

5- سرمایه ای که دارید؟ (چون خیلی ها که توی امارات زندگی می کنند از ایران با خودشون پول میارن و 4000 هزار درهم که سهله 10000 هم الان پولی نیست توی دبی)

6- حقوقی که قراره توی فرم در وزارت کار براتون ثبت بکنه چقدره ؟ (همینطوری الکی نمی تونین خانوادتون رو بردارین ببرین ، چون شما اقامتتون روی کار فرما است و اقامت خانواده ی شما رو خودتون باید بزنید و بر اساس حقوق به خانوادتون ویزا میدن یا نمیدن ! )

7- اهل کدوم شهر ایران هستید ؟

* همانطوریکه tenardie2bai گفت الان به ایرانیا خیلی سخت میدن مثلاً ابوظبی که دیگه فکر نکنم بده ! برای تمدید ویزا هم اگر امگریشن عشقش بکشه ویزاتونو تمدید میکنه اگر نه که میگه بفرما کشور خودت ! الان به لیسان و فوق لیسانس زورکی ویزا میدن ... ماها هر وقت میخواییم ویزامونو تمدید کنیم با ترس و لرز تمدید می کنیم بخاطر همین من یکی دل به گرین کارت بستم !

به هر حال قصد دلسرد کردن شما رو ندارم اما اگر این 6 ، 7 سوال رو جواب بدید شاید بشه نسبی راهنماییتون کرد و البته زندگی کردن در اونجا به شیوه ی زندگی کردن و محل زندگی کردن هم بستگی داره امـــــــا در مجموع با اطلاعاتی که از من + دوستانی که در امارات مثل tenardie2bai میگیرید می تونید با دید باز هم از اسپانسرتون سوالات خودتون رو بپرسید و شرایط رو باید مقایسه کنید و هم اینکه با اطلاعات قبلی وارد کشور بشید و اگر فقط قصد تجربه کسب کردن دارید که فکر نکنم ارزش این را داشته باشه که کسی زندگیشو ول کنه و فقط بخاطر تجربه کردن بره کشور دیگه ای زندگی کنه و کلی پول خرج کنه !

به هر حال امیدوارم موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: tenardie2bai ، mohammadalir ، batis2010

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان