کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کسب و کار در امارات
درود و وقت بخیر
به تازگی از یک شرکت بزرگ و معتبر سوئدی در زمینه کاری خودم (UX / UI Design) برای کار در دفتر دبی این شرکت با من تماس گرفته شده.
مرحله اول که مصاحبه روی اسکایپ هستش هم با موفقیت انجام دادم و در حال حاضر گفتن که بهشون یک سری موارد رو اعلام کنم که یکیش حقوق درخواستیم در دبی هستش و اینکه مطمئن بشم آمادگی سفر به دبی برای زندگی رو دارم. (متاهل هستم)
چند تا سوال دارم که ممنون می شم اگر از دوستان کسی تجربه دارن به من پاسخ بدن.
1. طبق جستجویی که کردم حقوق یک کارمند در فیلد کاری من در دبی بین 180 تا 280 هزار درهم در سال هستش آیا این مقدار حقوق مناسب هستش؟
2. هزینه خوراک، پوشاک، خانه و ... برای من که متاهل هستم در سال حدودا چقدر هستش؟
3. مراحل اخذ ویزای کاری من با توجه به این شرایط به چه صورت هستش؟
4. در کل چه مشکلاتی پیش رو دارم؟ چه نکاتی رو پیشنهاد می دید؟
من هدفم این هستش که توی دبی پول جمع کنم و یا توی ایران سرمایه گذاری کنم (خرید ملک و... ) و یا پلی باشه برای مهاجرت به سوئد که دفتر اصلی شرکت هستش یا هر جای دیگه ای.
برای همین اصلا به عنوان زندگی برای همیشه بهش فکر نمی کنم.
به نظر شما با سالی 250 هزار درهم می شه هم زندگی خوبی داشت هم پول خوبی پس انداز کرد؟
من حساب کردم با 70-80 هزارتا یک آپارتمان مناسب می شه تهیه کرد، شارژ ساختمان هم در حدود 1000 درهم ماهیانه.
خورد و خوراک و پوشاک و ... هم برای دو نفر 3000 درهم ماهیانه.
این وسط چه چالش های دیگه ای پیش روم هستش که من روی اون ها تمرکز کنم؟ مثلا هزینه های پیش بینی نشده یا هر چیز دیگه ای.

سپاس از شما
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2015-07-24 ساعت 13:13)NAKOOT نوشته:  درود و وقت بخیر
به تازگی از یک شرکت بزرگ و معتبر سوئدی در زمینه کاری خودم (UX / UI Design) برای کار در دفتر دبی این شرکت با من تماس گرفته شده.
مرحله اول که مصاحبه روی اسکایپ هستش هم با موفقیت انجام دادم و در حال حاضر گفتن که بهشون یک سری موارد رو اعلام کنم که یکیش حقوق درخواستیم در دبی هستش و اینکه مطمئن بشم آمادگی سفر به دبی برای زندگی رو دارم. (متاهل هستم)
۱. طبق جستجویی که کردم حقوق یک کارمند در فیلد کاری من در دبی بین 180 تا 280 هزار درهم در سال هستش آیا این مقدار حقوق مناسب هستش؟
۲. هزینه خوراک، پوشاک، خانه و ... برای من که متاهل هستم در سال حدودا چقدر هستش؟
۳. مراحل اخذ ویزای کاری من با توجه به این شرایط به چه صورت هستش؟
۴. در کل چه مشکلاتی پیش رو دارم؟ چه نکاتی رو پیشنهاد می دید؟
من هدفم این هستش که توی دبی پول جمع کنم و یا توی ایران سرمایه گذاری کنم (خرید ملک و... ) و یا پلی باشه برای مهاجرت به سوئد که دفتر اصلی شرکت هستش یا هر جای دیگه ای.
به نظر شما با سالی 250 هزار درهم می شه هم زندگی خوبی داشت هم پول خوبی پس انداز کرد؟
من حساب کردم با 70-80 هزارتا یک آپارتمان مناسب می شه تهیه کرد، شارژ ساختمان هم در حدود 1000 درهم ماهیانه.
این وسط چه چالش های دیگه ای پیش روم هستش که من روی اون ها تمرکز کنم؟ مثلا هزینه های پیش بینی نشده یا هر چیز دیگه ای.

سپاس از شما
دوست عزیز
1حقوق سالیانه که ذکر کردی از همون حداقلش برای دبی بسیار خوب هست.حالا هرچه بالاتر بگیری بهتر. نکته مهم اینکه چون در امارات مالیات وجود ندارد با این سطح حقوق هم میتوانی خوب زندگی کنی و هم ذخیره کنی
2-هزینه زندگی بستگی به سبک زتدگی شما دارد مثلا شما میتوانی یک اپارتمان یک خوابه بزرگ وخوب را از سالی چهل هزار درهم به بالا اجاره کنی با همه امکانات ، راجع هزینه روزمره متاسفانه هزینه بالاست خلاصه اینکه یک زندگی استاندارد دو نفره با احتساب اجاره ،سالی کمتر از صد وبیست هزار نمیشود
3-واما مشکل اصلی که احتمالا کارفرمای شما هم هنوز نمیداند. وان مشکل ویزای اقامت است که تقریبا به هیچ عنوان برای ایرانیها داده نمیشود یعنی حتی اگر امدی و ازمایشی شروع به کار هم کردی امیدی به ویزا نداشته باش . البته راه های استثنایی ممکن است پیداشود که بستگی به قدرت و نفوذ شرکت مربوطه دارد. مثلا اگر شرکت در مناطق ازاد امارات ثبت یا شعبه داشته باشد امکان بیشتری هست .بهرحال این مشکل را بعهده شرکت استخدام کننده بذار و اشاره ای در این رابطه نکن ، شاید انها بتوانند موضوع را حل کنند.
4-زندگی در امارات خصوصا دبی چالش خاصی ندارد .اگر حقوق کافی داشته باشی بسیار راحت و بی استرس است و شاید یکی از امن ترین جاهای دنیا با همه امکانات باشد به جز یک عیب و انهم عدم برخورداراز طبیعت و انس با جامعه ای که از ده ها ملیت شکل گرفته. ...موفق باشی
(2015-07-24 ساعت 13:13)NAKOOT نوشته:  درود و وقت بخیر
۱. طبق جستجویی که کردم حقوق یک کارمند در فیلد کاری من در دبی بین 180 تا 280 هزار درهم در سال هستش آیا این مقدار حقوق مناسب هستش؟
۲. هزینه خوراک، پوشاک، خانه و ... برای من که متاهل هستم در سال حدودا چقدر هستش؟
۳. مراحل اخذ ویزای کاری من با توجه به این شرایط به چه صورت هستش؟
۴. در کل چه مشکلاتی پیش رو دارم؟ چه نکاتی رو پیشنهاد می دید؟

سپاس از شما
کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: NAKOOT ، hamedrouhi
(2015-07-24 ساعت 15:27)joybar نوشته:  دوست عزیز
۱حقوق سالیانه که ذکر کردی از همون حداقلش برای دبی بسیار خوب هست.حالا هرچه بالاتر بگیری بهتر. نکته مهم اینکه چون در امارات مالیات وجود ندارد با این سطح حقوق هم میتوانی خوب زندگی کنی و هم ذخیره کنی
۲-هزینه زندگی بستگی به سبک زتدگی شما دارد مثلا شما میتوانی یک اپارتمان یک خوابه بزرگ وخوب را از سالی چهل هزار درهم به بالا اجاره کنی با همه امکانات ، راجع هزینه روزمره متاسفانه هزینه بالاست خلاصه اینکه یک زندگی استاندارد دو نفره با احتساب اجاره ،سالی کمتر از صد وبیست هزار نمیشود
۳-واما مشکل اصلی که احتمالا کارفرمای شما هم هنوز نمیداند. وان مشکل ویزای اقامت است که تقریبا به هیچ عنوان برای ایرانیها داده نمیشود یعنی حتی اگر امدی و ازمایشی شروع به کار هم کردی امیدی به ویزا نداشته باش . البته راه های استثنایی ممکن است پیداشود که بستگی به قدرت و نفوذ شرکت مربوطه دارد. مثلا اگر شرکت در مناطق ازاد امارات ثبت یا شعبه داشته باشد امکان بیشتری هست .بهرحال این مشکل را بعهده شرکت استخدام کننده بذار و اشاره ای در این رابطه نکن ، شاید انها بتوانند موضوع را حل کنند.
۴-زندگی در امارات خصوصا دبی چالش خاصی ندارد .اگر حقوق کافی داشته باشی بسیار راحت و بی استرس است و شاید یکی از امن ترین جاهای دنیا با همه امکانات باشد به جز یک عیب و انهم عدم برخورداراز طبیعت و انس با جامعه ای که از ده ها ملیت شکل گرفته. ...موفق باشی

درود مجدد
شرکت کارفرما یکی از مطرح ترین شرکت های IT کشور سوئد هستش و دفتر دبی این شرکت تازه در حال راه اندازی هستش (سمت برج خلیفه)
در واقع طرف قراردادهای این شرکت بانک های دولتی اروپایی، ماکروسافت، نوکیا و ... هستش.
بی شک خودشون چالش های استخدام یک ایرانی رو می دونن که با من تماس گرفتن، چون تماس اول از سمت اون ها بعد از دیدن پروفایل من در یکی از سایت های مرتبط با تخصصم بوده و من هیچ رزومه ای برای اون ها ارسال نکردم.
برخورد اعراب و دیگر ملیت ها با ایرانی ها به چه صورت هستش؟ چون تا جایی که فهمیدم گویا کمی نژادپرستی وجود داره!
و نکته بعدی اینکه اگر قرار باشه خونه تهیه کنم امن ترین روش بستن قرارداد با مالک خونه به چه صورت هستش؟ از طریق وکیل همون شرکت کارفرما اقدام کنم؟

سپاس از محبت و وقت گرانبهای شما.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-24 ساعت 16:36)NAKOOT نوشته:  
۱حقوق سالیانه که ذکر کردی از همون حداقلش برای دبی بسیار خوب هست.حالا هرچه بالاتر بگیری بهتر. نکته مهم اینکه چون در امارات مالیات وجود ندارد با این سطح حقوق هم میتوانی خوب زندگی کنی و هم ذخیره کنی
۲-هزینه زندگی بستگی به سبک زتدگی شما دارد مثلا شما میتوانی یک اپارتمان یک خوابه بزرگ وخوب را از سالی چهل هزار درهم به بالا اجاره کنی با همه امکانات ، راجع هزینه روزمره متاسفانه هزینه بالاست خلاصه اینکه یک زندگی استاندارد دو نفره با احتساب اجاره ،سالی کمتر از صد وبیست هزار نمیشود
۳-واما مشکل اصلی که احتمالا کارفرمای شما هم هنوز نمیداند. وان مشکل ویزای اقامت است که تقریبا به هیچ عنوان برای ایرانیها داده نمیشود یعنی حتی اگر امدی و ازمایشی شروع به کار هم کردی امیدی به ویزا نداشته باش . البته راه های استثنایی ممکن است پیداشود که بستگی به قدرت و نفوذ شرکت مربوطه دارد. مثلا اگر شرکت در مناطق ازاد امارات ثبت یا شعبه داشته باشد امکان بیشتری هست .بهرحال این مشکل را بعهده شرکت استخدام کننده بذار و اشاره ای در این رابطه نکن ، شاید انها بتوانند موضوع را حل کنند.
۴-زندگی در امارات خصوصا دبی چالش خاصی ندارد .اگر حقوق کافی داشته باشی بسیار راحت و بی استرس است و شاید یکی از امن ترین جاهای دنیا با همه امکانات باشد به جز یک عیب و انهم عدم برخورداراز طبیعت و انس با جامعه ای که از ده ها ملیت شکل گرفته. ...موفق باشی

درود مجدد
شرکت کارفرما یکی از مطرح ترین شرکت های IT کشور سوئد هستش و دفتر دبی این شرکت تازه در حال راه اندازی هستش (سمت برج خلیفه)
در واقع طرف قراردادهای این شرکت بانک های دولتی اروپایی، ماکروسافت، نوکیا و ... هستش.
بی شک خودشون چالش های استخدام یک ایرانی رو می دونن که با من تماس گرفتن، چون تماس اول از سمت اون ها بعد از دیدن پروفایل من در یکی از سایت های مرتبط با تخصصم بوده و من هیچ رزومه ای برای اون ها ارسال نکردم.
برخورد اعراب و دیگر ملیت ها با ایرانی ها به چه صورت هستش؟ چون تا جایی که فهمیدم گویا کمی نژادپرستی وجود داره!
و نکته بعدی اینکه اگر قرار باشه خونه تهیه کنم امن ترین روش بستن قرارداد با مالک خونه به چه صورت هستش؟ از طریق وکیل همون شرکت کارفرما اقدام کنم؟

دوست عزیز ، اتفاقا چون جدید هستند نمیدانند که شرایط ویزای ایرانیان چطور هست ، هرچند دوباره میگم امکان دریافت ویزا هست ، فقط به میزان نفوذ و کارامدی شرکت دارد. بهرحال شما باید روند را ادامه بدی خصوصا اینکه بعد از توافق و رفع تحریمها اوضاع حتما بهتر میشه ، راجع به اجاره کردن خونه اگر اکومودیشن جز جاب افر هست. بزارید وکیل شرکت اینکار را بکند. ولی اگر به عهده خود شماست در صورت داشتن ویزای اقامت خیلی ساده به هر ساختمان که روی ان نوشته واحد اجاره موجود هست میروید و در همان دفتر ساختمان یک قرارداد اجاره میبندید .خیلی ساده و بدون نگرانی البته معمولا اجاره بها را طی چهار چک هر از سه ماه دریافت میکنند پس چک هم نیاز هست. که در مورد اجاره توسط شرکت بعهده شرکت است.
و اگر بصورت موقت و با ویزای توریستی وارد شرکت بشید مثلا برای دوره پروبیشن انوقت معمولا شرکت های بزرگ یا گست هاوس دارند یا برای شما هتل اپا تمان میگبرند که خیلی هم روتین هست.
کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: hamedrouhi
(2015-07-24 ساعت 17:23)joybar نوشته:  
(2015-07-24 ساعت 16:36)NAKOOT نوشته:  

درود مجدد

دوست عزیز ، اتفاقا چون جدید هستند نمیدانند که شرایط ویزای ایرانیان چطور هست ، هرچند دوباره میگم امکان دریافت ویزا هست ، فقط به میزان نفوذ و کارامدی شرکت دارد. بهرحال شما باید روند را ادامه بدی خصوصا اینکه بعد از توافق و رفع تحریمها اوضاع حتما بهتر میشه ، راجع به اجاره کردن خونه اگر اکومودیشن جز جاب افر هست. بزارید وکیل شرکت اینکار را بکند. ولی اگر به عهده خود شماست در صورت داشتن ویزای اقامت خیلی ساده به هر ساختمان که روی ان نوشته واحد اجاره موجود هست میروید و در همان دفتر ساختمان یک قرارداد اجاره میبندید .خیلی ساده و بدون نگرانی البته معمولا اجاره بها را طی چهار چک هر از سه ماه دریافت میکنند پس چک هم نیاز هست. که در مورد اجاره توسط شرکت بعهده شرکت است.
و اگر بصورت موقت و با ویزای توریستی وارد شرکت بشید مثلا برای دوره پروبیشن انوقت معمولا شرکت های بزرگ یا گست هاوس دارند یا برای شما هتل اپا تمان میگبرند که خیلی هم روتین هست.
والبته اضافه کنم که خیر ، اینجا هیچ خبری از تبعیض نژادی و این چیزها نیست. اتفاقا خود عرب ها خیلی هم به ایرانیان احترام میگذارند . و کلا مردمی بسیار با مدارا و صبور هستند. اگر غیر از این بود که بیش از صد تا ملیت دیگه در کشورشان زندگی نمی کردند. ضمن اینکه شما تقریبا هیچ جا جز درادارت مهم با خود عرب های اصلی سر وکاری پیدا نمیکنید .که هرجا هم باشند به ما ها با دیده احترام نگاه مبکنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadalir ، pishtaz611
بسیار بسیار سپاس از راهنمایی و لطف شما.
از واژه "اینجا" برای اشاره به دبی استفاده فرمودید، شما خودتون ساکن دبی هستید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.من کارشناسی ارشد معماری دارم.5 سال سابقه کار در دفاتر طراحی دکوراسیون.خواستم ببینم در امارات شرکتی هست که به عنوان طراح بتونم براشون کار کنم؟خواهش میکنم جوابمو بدید.ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
Question 
با سلام و احترام خدمت همه دوستان.

من به یک مشکل جدی برخورد کردم گفتم از دوستان این تاپیک سوال کنم چون در تاپیک آمریکا نوشتم ولی مثل اینکه دوستان آمریکا تمایلی نشان ندادند !

من چند عدد کالا از فروشگاه زیر میخواهم تهیه کنم :

http://www.sinclairintl.com

میخواهم ببینم کسی از دوستان امارات هست که من کالاهای خود را به آدرس ایشان سفارش دهم و بعد ایشان لطف کنند و به آدرس من در ایران پست کنند ؟

دوستان عزیز پیشنهاد و یا راهکاری در مورد مشکل من دارند ؟

تمامی هزینه ها پرداخت خواهد شد.

سربلند و شاد اشید.

ممنونم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ببخشید که اینجا دارم اینو میپرسم من میخام اقامت افغانستان بگیرم باید چیکار کنم یکی راهنمایی کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود و وقت بخیر
پوزش می خوام که وقتتون رو می گیرم، متاسفانه من کسی رو ندارم که بتونم ازش اطلاعات دقیقی از شرایط امارات بگیرم.

من قصد مهاجرت کاری به کشور امارات - دبی رو به همراه همسرم دارم، شرکتی که قرار هستش من رو استخدام کنه این شرایط رو عنوان کرده و آماده اقدام برای اخذ ویزا برای من و همسرم هستش.

به نظر شما با این شرایط من اگر مهاجرت داشته باشم چه سبک زندگی ای اونجا خواهم داشت؟ در واقع بهتر بگم با یک زندگی ساده چقدر می تونم پس انداز داشته باشم؟

Salary: 13,000 UAD/month
Vacation/leave: 30 calendar days
Medical Insurance: You + family
Employee End Service (gratuity payment)
Annual home ticket to your home country paid by the Company

ممنون می شم پاسخ بدید.
پیروز باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-17 ساعت 02:27)shelby نوشته:  درود و وقت بخیر
پوزش می خوام که وقتتون رو می گیرم، متاسفانه من کسی رو ندارم که بتونم ازش اطلاعات دقیقی از شرایط امارات بگیرم.

من قصد مهاجرت کاری به کشور امارات - دبی رو به همراه همسرم دارم، شرکتی که قرار هستش من رو استخدام کنه این شرایط رو عنوان کرده و آماده اقدام برای اخذ ویزا برای من و همسرم هستش.

به نظر شما با این شرایط من اگر مهاجرت داشته باشم چه سبک زندگی ای اونجا خواهم داشت؟ در واقع بهتر بگم با یک زندگی ساده چقدر می تونم پس انداز داشته باشم؟

Salary: 13,000 UAD/month
Vacation/leave: 30 calendar days
Medical Insurance: You + family
Employee End Service (gratuity payment)
Annual home ticket to your home country paid by the Company

ممنون می شم پاسخ بدید.
پیروز باشید.

سلام دوست عزیز، چی شد کار شما؟ تونستید برید امـارات برای کار؟ چون من شنیدم جدیدا خیلی کمتر به ایــرانـی ها ویزای کار میدن!
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام.من کارشناس اتاق عمل/جراحی هستم.
میخاستم ی توضیح کامل برام بدین ک شرایط کاری چطور هست در امارات برای رشته من.؟ باید چکار کنم؟ کلا چیزی در مورد مهاجرت و ... میدونم

مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
سلام. من پزشک هستم. متخصص رادیولوژی میخواستم ببینم آیا امکان کار برای من در کشورهایی مثل کویت، قطر، امارات و عمان وجود دارد؟ اگر هست شرایطش چطوریه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان