کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
دوستان سلام
من برنده سال 2015 بودم که همون سال ی سفر به آتنز جورجیا داشتم . از سفرم بگم افتضاح بود. و خیلی بهم سخت گذشت. ی مدت پاس سفید گرفتم واین سری قصد دارم بیام سیاتل . من دکترای دامپزشکی دارم . در مورد اینکه برای دامپزشکی کار کردن اونجا باید رجیستر کنم و امتحانا رو بدم اطلاع دارم. ولی با توجه به اینکه این کارا واس من شاید دو سالی طول بکشه. امکانش هست که بتونم ی کاری مرتبط با تخصصم پیدا کنم ؟ ( در حد دستیار و... ) یا کار تو ازمایشگاه ؟ الان دنبال چه مدارکی باشم که اونجا به دردم بخوره ؟ من مدرک شیرینی پزی دارم . به درد میخوره واس کار ؟ دنبال چه مدارک دیگه ای باشم ؟ سوال دیگه اینکه من ی دختر تنهام. اشنای چنداینی هم ندارم امریکا. همه گفتن از لحاط امنیت شهر خوبیه . نظرتون چیه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2017-02-10 ساعت 14:13)aytak69 نوشته:  دوستان سلام
من برنده سال 2015 بودم که همون سال ی سفر به آتنز جورجیا داشتم . از سفرم بگم افتضاح بود. و خیلی بهم سخت گذشت. ی مدت پاس سفید گرفتم  واین سری قصد دارم بیام سیاتل . من دکترای دامپزشکی دارم . در مورد اینکه برای دامپزشکی کار کردن اونجا باید رجیستر کنم و امتحانا رو بدم  اطلاع دارم. ولی با توجه به اینکه این کارا واس من شاید دو سالی طول بکشه. امکانش هست که بتونم ی کاری مرتبط با تخصصم پیدا کنم ؟ ( در حد دستیار و... ) یا کار تو ازمایشگاه ؟ الان دنبال چه مدارکی باشم که اونجا به دردم بخوره ؟ من مدرک شیرینی پزی دارم . به درد میخوره واس کار ؟ دنبال چه مدارک دیگه ای باشم ؟ سوال دیگه اینکه من ی دختر تنهام. اشنای چنداینی هم ندارم آمریکا. همه گفتن از لحاط امنیت  شهر خوبیه . نظرتون چیه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.

درود، اگر سابقهٔ کار در آمریکا نداشته باشین برای کار تخصصی یا مشابه شانس زیادی ندارین، تا جائیکه من اطلاع دارم حد اقل یکی‌ دو سال باید کار جنرل انجام بدین و همزمان پیگیر کار تخصصی باشین . به علاوه تا خودتون تشریف نیارین و برای ده‌ها مرکز مرتبط رزومه نفرستین و مصاحبه انجام ندین هیچکس نمی‌تونه در زمینهٔ کار تخصصی شما مشاوره درستی‌ بده
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، K22
سلام دوستان
بنده و همسرم هم کمتر از دوماه دیگه به سیاتل میاییم. با توجه به این که کردیت هنوز نداریم, چطور میتونیم یه اپارتمان یا خونه به مدت یکی دوماه اجاره کنیم؟ سوال دوم هم راجع به بیمه هست. میشه لطفا راهنمایی بفرمایید برای گرفتن بیمه از کجا باید اقدام کنیم. ما هنوز هیچ درامدی نداریم و دنبال کار میگردیم. ممنون
پاسخ
سلام دوستان...بنظرتون من تو این مدتی که وقت دارم قبل از اومدن به سیاتل برنامه نویسی رو یاد بگیرم اونجا بدردم میخوره؟یا فقط باید مدرک داشت؟حالا حتما نمیگم میخوام توی مایکروسافت کار پیدا کنم ولی از اونجایی که مایکروسافت توی سیاتله قطعا یه سری شرکت های کوچیک تر هم اونجا هستند....
بنظرتون من برنامه نویسی یاد بگیرم ولی مدرک نداشته باشم بدردم میخوره یا نه؟ممنونم
در به در در پی معشوق دویدیم چه غم
گر به معشوق رسیدیم چه بهتر نرسیدیم چه غم
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، sce
(2017-02-15 ساعت 14:28)Erebour نوشته:  سلام دوستان...بنظرتون من تو این مدتی که وقت دارم قبل از اومدن به سیاتل برنامه نویسی رو یاد بگیرم اونجا بدردم میخوره؟یا فقط باید مدرک داشت؟حالا حتما نمیگم میخوام توی مایکروسافت کار پیدا کنم ولی از اونجایی که مایکروسافت توی سیاتله قطعا یه سری شرکت های کوچیک تر هم اونجا هستند....
بنظرتون من برنامه نویسی یاد بگیرم ولی مدرک نداشته باشم بدردم میخوره یا نه؟ممنونم

اگر کد نویس حرفه‌ای باشید بدون مدرک هم میتونید کار گیر بیارید. اما خیلی سخته. اکثر مشاغلی که دیدم مدرک کامپیوتر یا مرتبط میخواستند.
اگر با داشتن مهارت بالای برنامه نویسی اقدام به کار کنید شاید کار پیدا کنید. مثلا میشه از کارهای داوطلبانه شروع کرد. وقتی توی رزومه سابقه کار برنامه نویسی در آمریکا داشته باشید کارتون به مراتب راحت‌تر میشه. ولی هنوز هم نسبت به کسی که مدرک دانشگاهی مرتبط داره کارتون خیلی سخت تر خواهد بود.

یک نکته: تا الان از من و هیچیک از دوستان برنامه نویسم اصل مدرک یا ترجمه‌اش یا کپی اون رو نخواستند! انگار حداقل برای رشته کامپیوتر خیلی مرسوم نیست. شاید دلیلش هم اینه که شغل برنامه نویسی بسیار پرکتیکال هست و خیلی سریع میشه مهارت فرد رو سنجید. مثلا توی یک مصاحبه چند ساعته. ازتون میپرسند که مدرک مرتبط دارید یا نه و شما هم اعلام میکنید که دارید. اما اثبات نخواهند خواست. (این یک آماره و قانون نیست. استثناء هم قطعا وجود داره.) در ضمن تأکید میکنم: تا جایی که دیدم برای مشاغل برنامه نویسی اینطوره.

موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، Erebour ، pishtaz611 ، Ashkan3832 ، roeentan ، humsun ، ali.b ، mrlzdh
(2017-02-16 ساعت 07:21)امیر مهاجر نوشته:  
(2017-02-15 ساعت 14:28)Erebour نوشته:  سلام دوستان...بنظرتون من تو این مدتی که وقت دارم قبل از اومدن به سیاتل برنامه نویسی رو یاد بگیرم اونجا بدردم میخوره؟یا فقط باید مدرک داشت؟حالا حتما نمیگم میخوام توی مایکروسافت کار پیدا کنم ولی از اونجایی که مایکروسافت توی سیاتله قطعا یه سری شرکت های کوچیک تر هم اونجا هستند....

اگر کد نویس حرفه‌ای باشید بدون مدرک هم میتونید کار گیر بیارید. اما خیلی سخته. اکثر مشاغلی که دیدم مدرک کامپیوتر یا مرتبط میخواستند.
اگر با داشتن مهارت بالای برنامه نویسی اقدام به کار کنید شاید کار پیدا کنید. مثلا میشه از کارهای داوطلبانه شروع کرد. وقتی توی رزومه سابقه کار برنامه نویسی در آمریکا داشته باشید کارتون به مراتب راحت‌تر میشه. ولی هنوز هم نسبت به کسی که مدرک دانشگاهی مرتبط داره کارتون خیلی سخت تر خواهد بود.

یک نکته: تا الان از من و هیچیک از دوستان برنامه نویسم اصل مدرک یا ترجمه‌اش یا کپی اون رو نخواستند! انگار حداقل برای رشته کامپیوتر خیلی مرسوم نیست. شاید دلیلش هم اینه که شغل برنامه نویسی بسیار پرکتیکال هست و خیلی سریع میشه مهارت فرد رو سنجید. مثلا توی یک مصاحبه چند ساعته. ازتون میپرسند که مدرک مرتبط دارید یا نه و شما هم اعلام میکنید که دارید. اما اثبات نخواهند خواست. (این یک آماره و قانون نیست. استثناء هم قطعا وجود داره.) در ضمن تأکید میکنم: تا جایی که دیدم برای مشاغل برنامه نویسی اینطوره.

موفق باشید.

خیلی خیلی ممنونم...جوابتون خیلی کمکم کرد???
در به در در پی معشوق دویدیم چه غم
گر به معشوق رسیدیم چه بهتر نرسیدیم چه غم
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، امیر مهاجر
(2017-02-15 ساعت 05:29)BlueMooooon نوشته:  
(2017-02-10 ساعت 14:13)aytak69 نوشته:  دوستان سلام
من برنده سال 2015 بودم که همون سال ی سفر به آتنز جورجیا داشتم . از سفرم بگم افتضاح بود. و خیلی بهم سخت گذشت. ی مدت پاس سفید گرفتم  واین سری قصد دارم بیام سیاتل . من دکترای دامپزشکی دارم . در مورد اینکه برای دامپزشکی کار کردن اونجا باید رجیستر کنم و امتحانا رو بدم  اطلاع دارم. ولی با توجه به اینکه این کارا واس من شاید دو سالی طول بکشه. امکانش هست که بتونم ی کاری مرتبط با تخصصم پیدا کنم ؟ ( در حد دستیار و... ) یا کار تو ازمایشگاه ؟ الان دنبال چه مدارکی باشم که اونجا به دردم بخوره ؟ من مدرک شیرینی پزی دارم . به درد میخوره واس کار ؟ دنبال چه مدارک دیگه ای باشم ؟ سوال دیگه اینکه من ی دختر تنهام. اشنای چنداینی هم ندارم آمریکا. همه گفتن از لحاط امنیت  شهر خوبیه . نظرتون چیه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.

شما در طول دو سال تا مدرکتون رو بگیریت حتما یک کار مرتبط با تخصصتون پیدا خواهید کرد. نیازی به گرفتن هیچ مدرکی از ایران نیست چون اعتبار نداره اینجا. از لحاظ امنیت اینجا امنیتش خیلی خیلی از ایران بالاتره.

مساله اینه که ی کم پروسه رجیستر کردن مدرکم طول می کشه و آزموناشم زیاده تقریبا مثل پزشکی. الان دلم می خواد بدونم که چه کارای دیگه ای می تونم بکنم. و چه مهارت هایی کسب کنم تا زمانی که مدرکم رجیستر بشه بتونم کاری داشته باشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan3832 ، pishtaz611
سلام
دوستان تازه واردي كه در حوالي شهر بلويو هستند و دنبال كار در رستوران مي گردند مي تونند با اين شماره تماس بگيرند.
٤٢٥٧٤٧٩٥٠٠
رستوران كاسپين
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، kourosh313
(2017-02-20 ساعت 03:30)BlueMooooon نوشته:  تاپیک سیاتل قبلا شلوغ بود الان سنگ میندازی صداش میاد.
تلگرام و یا برنامه های دیگه کاربردشان فقط برای تماس و یا سوالات ضروری خوبه. لطفا تلگرام رو با اینجا یکی ندونید.
لطفا سوالاتتان رو در اینجا مطرح کنید تا برای افراد دیگه هم قابل دیدن بشه.
مرسی

راست ميگيد، شايد چون شرايط سخت تر شده و دغدغه هاي ذهنيمون افزايش پيدا كرده، به هر حال بعد از دو سه سال ، بايد به فكر خونه خريدن باشي، كه مستلزم اينه كه كار پولسازتري داشته باشي و اونم باز مستلزم اينه كه سطح زبان و مدرك تحصيليت رو با رفتن به كالج ارتقا بدي. يهو چشماتو باز مي كني و ميبيني چند سال از اومدنت گذشته و تو همش دويدي!!!!
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، copol ، nora ، dv2017 ، sce ، humsun ، pishtaz611
سلام .
به نظر شما تو سیاتل کار شبکه هست و هزینه ها اونجا چقدره ؟
کیس نامبر:**201736
تاریخ ارسال فرم 260: 15 می
تاریخ کارنت:9 دسامبر
تاریخ مصاحبه :28 فوریه
سفارت ابوظبی
تعداد :3 نفر
سربازی معاف
نتیجه : AP
پاسخ
سلام قيمت متوسط يك خانه در سياتل چقدر است؟
پاسخ
سلام دوستان

من مصاحبم چیزی دیگه نمونده و چون انشالا مقصدم سیاتل هست لطفا اگه مقدوره یه نفر از دوستان سیاتلی ادرس پستی جهت ارسال گرین کارت بهم بده.چون در امریکا هیچ اشنایی ندارم.

انشالا جبران کنم.
2017AS6200
سفارت: آنکارا> ایروان
ارسال فرم: 8May
کارنت: 9March
مصاحبه: 4may
نتیجه: AP
کلیر:15Aug

خوشا راهي! که پايانش تو باشي.

دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت آسمان دراز می شود.
‎‎
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، pishtaz611
(2017-03-31 ساعت 00:16)farhhad نوشته:  سلام دوستان

من مصاحبم چیزی دیگه نمونده و چون انشالا مقصدم سیاتل هست لطفا اگه مقدوره یه نفر از دوستان سیاتلی ادرس پستی جهت ارسال گرین کارت بهم بده.چون در آمریکا هیچ اشنایی ندارم.

انشالا جبران کنم.

من ميتونم
پاسخ
تشکر کنندگان: farhhad ، pishtaz611 ، copol
با عرض سلام و همچنین تبریک عید نوروز به تمام دوستان عزیز مهاجر سرا...

راستش رو بخواهید بعد از کلی بررسی و مشورت با افرادی که با زندگی و روحیات افراد در آمریکا آشنا هستند و البته خودشان هم مقیم هستند یا قبلا در آمریکا زندگی کرده اند و تحقیق در مجلات و اینترنت در انتخاب شهر و ایالت بین ۴شهر شک دارم...

از شما دوستان گلم خواهش دارم که تا جایی واستون امکانش هست با دلیل و منطق کمکم کنید که بهترین انتخاب رو داشته باشم.

در ضمن اگر شهر یا ناحیه دیگری هم مد نظرتون هست لطف کنید و با ذکر دلیل بگویید.

سیاتل (واشینگتن)
لاس وگاس (نوادا)
پلینو (شمال دالاس، تگزاس)
رالی (کارولینای شمالی)

از لحاظ بازار کار، که در ابتدا مشاغل ساده مد نظر هست و بعد از جا افتادن در جامعه شغل اصلیم راننده ماشین سنگین و نیمه سنگین هست (چه اتوبوس و چه تریلر و کامیون) و همچنین سرویس مدارس یا شرکتها یا حتی اگه کار با تاکسی و اوبر بصورت تمام وقت درآمد خوبی داشته باشه، بدم نمیاد انجام بدم، مد نظرتون باشه که در اون شهر از رونق برخوردار باشه و برای کسی مثه من در دسترس...
از لحاظ امنیت محیط و جامعه و میزان جرم و جنایت،
پویایی و سرزنده بودن شهر و در دسترس بودن خدمات اعم از مغازه ها رستوران ها و مکانهای تفریحی در شبانه روز یا حداقل تا دیروقت...
دارا بودن بیشترین تفریحات و سرگرمی و همچنین طبیعت بکر،
مهربون و خونگرم بودن مردم آن شهر و برخورد دوستانه با مهاجران و بخصوص تازه واردین و درک انها که بدلیل ندونستن خیلی اصول فرهنگی جامعه جدید ممکنه سهوا باعث رنجیدگی فردی از جامعه جدید شوند...
سطح مدارس دولتی و کمک های دولتی در ان شهر،
از هوای خیلی سرد و دارای برف و کولاک طولانی مدت و همچنین گرمای طاقت فرسا و همچنین رطوبت و شرجی بسیار زیاد رو نمیتونم تحمل کنم.
و کلا هر چیز دیگه ای که به نظر خودتون برای انتخاب یک شهر واسه زندگی نیاز هست بدونیم رو مد نظر بگیرید و بر اون اساس بهترین انتخاب رو به ترتیب اولویت این ۴ شهر بگویید...

ببخشید خیلی طولانی شد، از همتون متشکرم و واستون آرزوی بهترین ها رو دارم...
پاسخ
تشکر کنندگان:

اینجا اصلا مدرک نمیخوان. اگر برنامه نویسی رو خوب بلد باشی اینجا میتونی کار پیدا کنی.
ساکن آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: Erebour

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان