کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
(2012-07-09 ساعت 00:27)kavoshgarnet نوشته:  
(2012-07-08 ساعت 22:54)mmmsdeghi نوشته:  
(2012-07-08 ساعت 21:03)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-07-08 ساعت 20:13)schaghayegh نوشته:  به نظر من هواي ابري زماني افسردگي مياره كه اون شهر يا كشور طبيعتش جالب نباشه.... اما واشنگتن با طبيعت زيباش همه ي اين امور رو پوشش ميده.... مگه نه؟! Cool
100% موافقم Cool
اما من خیلی بیشتر موافقمBig Grin

و من که اصلا قبول ندارم که هوای ابری در هیچ جا افسردگی بیاره. افسرده شدن به این راحتی ها نیست.

من كلا به اين مسئله اعتقادي ندارم كه هواي ابري افسردگي مياره.... شايد متني كه نوشته بودم اين ايهام رو بوجود آوورد.... من خودم ساكن تهران هستم و وقتي تابستون ميشه مثل الان! كلا حس و حال بيرون رفتن ندارم بس كه بيرون هوا گرم و داغونه!!!! يه مدت زياد به رشت ميرفتم... اونجا دائم بارون ميومد و من با هواش كلي حال ميكردم.... با نظر شما هم موافقم كه افسردگي به خود شخص بستگي داره نه آب و هوا....
‍CN:2012AS4xxxx
رویت قبولی:6/15
ارسال فرمها:6/19
آنکارا
کارنت:April
نامه2 :19April
مصاحبه:19 June
دریافت ویزا: 21 June
ورود: 16 Sep
شهر: لس آنجلس
دریافت گرین کارت:
دريافت سوشيال: Sep 23
1نفر
هزینه:20Pic +88DHL+75Pass+58V+397Ti+200Tr+220$ M+ 220$ H+ 330$ Visa + 913Ti
پاسخ
(2012-07-09 ساعت 08:13)J.FAR نوشته:  سلام دوستان , منهم کم کم دارم نسبت به سیاتل علاقمندمی شم ... من چون بچه مدرسه رو دارم سطح مدارس برام مهمه تو سیاتل از این حیٍ مدارس چطورن ؟ و کدام قسمتش برای خانواده بهتر هست ؟ محله های خوبش کجاست ؟ می شه خواهش کنم سوالهای من را هم جواب بدهید.

منم مثل شما دنبال همین جواب ها هستم Smile
ولی خوب کسی نتونست جوابی بهم بده
بهم گفتن باید بیایی و بببنی !
حالا اقای مهاجر که خیلی اطلاعاتشون خوبه شاید بتونن تو این زمینه هم ما رو کمک کننShy مرسی
پاسخ
در سال 2010 سیاتل ششمین بندر شلوغ در ایالات متحده و دروازه‌ی اصلی تجارت با آسیا بود.

[عکس: 1280px-Panorama_Kerry_Park_Seattle.jpg]

در طول جنگ جهانی دوم و بعد از آن، بدلایلی از جمله وجود شرکت بوئینگ که سیاتل را به مرکزی برای تولید هواپیما تبدیل کرد، رشد اقتصادی به این شهر بازگشت. این شهر تا حد مرکز فن‌آوری در دهه 1980s رشد نمود. سیل شرکت‌های جدید نرم‌افزاری، بیوتکنولوژی و اینترنتی منجر به احیای اقتصاد شهر شد، که بین سالهای 1990 و 2000 جمعیت شهر را تا 50،000 نفر افزایش داد. سیاتل در سالهای اخیر تبدیل شده به قطب صنایع "سبز" و الگویی برای "توسعه پایدار (پایا)".
(صنایع سبز و توسعه پایدار، شامل صنایع و توسعه مداوم آنها به گونه‌ای است که آسیبی به محیط زیست وارد نکنند.)

[عکس: 1280px-Seattle_3.jpg]

پاییز، زمستان و بهار اغلب توسط نم نم باران متمایز می‌شوند. زمستانها خنک و مرطوبند با میانگین حداقل 2 تا 4 درجه سانتیگراد در طول شب. گاهی هم هوا از این سردتر میشود. تابستانها در مقایسه نسبتا خشک و گرمند با میانگین حداکثر 23 درجه سانتیگراد در طول روز. در طول بعضی از تابستاها در روز شاهد هوای گرمتری هستیم. گرمترین دمای ثبت شده بصورت رسمی، 39 درجه سانتیگراد در تاریخ 29 ژوئیه 2009، و سردترین ثبت درجه حرارت 18- درجه سانتیگراد در تاریخ 31 ژانویه 1950 بوده است. هنگامی که درجه حرارت از 27 بالاتر میرود، حومه شرقی شهر سیاتل، مانند Bellevue و Issaquah، معمولا حتی گرمترند، به دلیل نزدیکتر بودن به بادهای دامنه‌های پایینی کوههای Cascade و دورتر بودن از آبراه Puget. در گرمترین روز ثبت شده برای سیاتل (29 ژوئیه 2009)، بخشهایی از جنوب Bellevue، Renton و Issaquah به دمای پیک 43 درجه رسیدند.

دانشگاه واشنگتن، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی واقع در سیاتل، واشنگتن، ایالات متحده است. در سال 1861 بنا نهاده شده و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ها در ساحل غربی ایالات متحده و یک دانشگاه تحقیقاتی برجسته در جهان است.

[عکس: 1280px-U._of_Wash_Miller_Hall_01.jpg]

این دانشگاه رتبه 4 را در "رتبه بندی عملکرد مقالات علمی" در میان 500 دانشگاه برتر جهان، رتبه 16 را در میان 500 دانشگاه برتر در "رتبه بندی شانگهای" و رتبه 25 را در سابقه (خوشنامی) در میان 100 دانشگاه برتر جهان در "رتبه بندی جهانی اعتبار آموزش عالی تایمز" کسب کرده است.

دانشگاه ایالتی واشنگتن، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در پولمن، واشنگتن در منطقه Palouse شمال غربی اقیانوس آرام (461 کیلومتری شرق سیاتل) است. تأسیس شده در سال 1890، اصلی ترین و بزرگترین دانشگاه با زمین دولتی است.

[عکس: WSU_Thompson_hall.jpg]

این دانشگاه معروف است به برنامه‌های خود در زمینه‌های مهندسی شیمی ، دامپزشکی، کشاورزی، علوم دامی، علوم و صنایع غذایی، علوم گیاهی، معماری، علم عصب شناسی، علوم حقوقی و قضایی، و ارتباطات است. این دانشگاه دارای مقام در رتبه بندی 10 دانشگاه برتر ایالات متحده از نظر فن‌آوری پاک میباشد. همچنین توسط "بنیاد پیشرفت آموزش کارنگی (Carnegie)" یکی از 96 دانشگاه دولتی و خصوصی امریکا با "فعالیت تحقیقاتی بسیار بالا" شناخته شده است. این دانشگاه بر اساس "اخبار و گزارش جهانی ایالات متحده"، دارای رتبه 115 در میان نیمه برتر دانشگاههای ملی در آمریکا است.

[عکس: 1280px-Byran_Hall.jpg]

منبع: Wikipedia
و چند تا عکس از نشنال جیوگرافیک:
‪Downtown Skyline
[عکس: seattle-queen-anne_2487_600x450.jpg]
‪As seen from Queen Anne, Seattle scores points as a postcard-perfect metropolis.
‪Photograph by Rich Frishman

‪Frank Gehry’s Experience Music Project
[عکس: seattle-architectural-icons_2471_600x450.jpg]
‪Dueling architectural icons
‪—the World’s Fair Space Needle and Frank Gehry’s Experience Music Project—
‪fill the Seattle sky.
‪Photograph by Michael Hipple/hipphoto.com

‪Tour Seattle’s Lush Outdoors
[عکس: seattle-washington-fish-market_20517_600x450.jpg]
‪In operation for over a century, Seattle's iconic Pike Place Market showcases
farmers and craftspeople, ‪as well as businesses and restaurants.
‪Photograph by Dean Fox, Photolibrary

‪Pure Food Fish Market
[عکس: seattle-fishmonger_2477_600x450.jpg]
‪A Pike Place Market fishmonger handles the goods at Pure Food Fish Market.

‪Mount Rainier National Park
[عکس: mount-rainier_2129_600x450.jpg]
‪As the tallest peak in the Cascade range, Washington's Mount Rainier sits at an impressive 14,410 feet,
‪providing a challenge to even the most experienced climbers.
‪Photograph by Corey Rich/Getty Images

‪Free Things to Do in Seattle
[عکس: free-cities-seattle_23582_600x450.jpg]
‪The Seattle Art Museum's Olympic Sculpture Park is free and open daily.
‪Photograph by Chuck Pefley, ddr.net

‪Road Trip: The Olympic Peninsula, Washington
[عکس: washington-road-trip-1_22300_600x450.jpg]
‪Photograph by Melissa Farlow

‪Huskymania at University of Washington
[عکس: seattle-football-madness_2478_600x450.jpg]
‪An all-American sausage-grillin’ town,
‪Seattle succumbs to football madness when it’s the Huskies’ turn to play.

‪Waterfall Sculpture
[عکس: seattle-waterfall-sculpture_2489_600x450.jpg]
‪A waterfall sculpture in rain-blessed Seattle suggests that a cliché can become art.

‪Seattle Public Library
[عکس: seattle-functional-fun_2481_600x450.jpg]
‪Artful at every turn, a public library escalator shows
‪how Seattle goes from functional and fun as opposed to merely functional.
‪Photograph by Krista Rossow
پاسخ
(2012-07-09 ساعت 19:17)امیر مهاجر نوشته:  در سال 2010 سیاتل ششمین بندر شلوغ در ایالات متحده و دروازه‌ی اصلی تجارت با آسیا بود.

امير مهاجر جان دستت درد نكنه.... عالي بود Smile
‍CN:2012AS4xxxx
رویت قبولی:6/15
ارسال فرمها:6/19
آنکارا
کارنت:April
نامه2 :19April
مصاحبه:19 June
دریافت ویزا: 21 June
ورود: 16 Sep
شهر: لس آنجلس
دریافت گرین کارت:
دريافت سوشيال: Sep 23
1نفر
هزینه:20Pic +88DHL+75Pass+58V+397Ti+200Tr+220$ M+ 220$ H+ 330$ Visa + 913Ti
پاسخ
کاشش کنار دکمه تشکر گزینه های دیگه ای هم بود Smile)))))))))))))) واقعا ممنون
پاسخ

دانشگاه ایالتی واشنگتن، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در پولمن، واشنگتن در منطقه Palouse شمال غربی اقیانوس آرام (461 کیلومتری شرق سیاتل) است. تأسیس شده در سال 1890، اصلی ترین و بزرگترین دانشگاه با زمین دولتی است.

---------------------------------------------------------------------------------------
چقدر این دانشگاه با سیاتل فاصله ش زیاده..یکی‌ از دانشگاه هایی که در مورد رفتنم بهش فکر می‌کنم دانشگاه واشنگتن هست البته هنوز خیلی دقیق شروع به تحقیق نکردم در موردش ولی‌ فکر نمیکردم اینقدر از سیاتل فاصله داشته باشد..امیر جان آیا شما در مورد منطقهٔ ( Palous ) اطلاعاتی درین؟؟(آب و هوا و هزینه‌های زندگی)
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
پاسخ
(2012-07-09 ساعت 21:37)el333 نوشته:  چقدر این دانشگاه با سیاتل فاصله ش زیاده..یکی‌ از دانشگاه هایی که در مورد رفتنم بهش فکر می‌کنم دانشگاه واشنگتن هست البته هنوز خیلی دقیق شروع به تحقیق نکردم در موردش ولی‌ فکر نمیکردم اینقدر از سیاتل فاصله داشته باشد..امیر جان آیا شما در مورد منطقهٔ ( Palous ) اطلاعاتی درین؟؟(آب و هوا و هزینه‌های زندگی)

دانشگاه واشنگتن تو خود سیاتله و دانشگاه ایالتی واشنگتن در Palous.
این هم مقایسه سیاتل با Palous.
تفاوتهایی که به چشمم میخوره:
- اصلا سیاهپوست نداره
- تقریبا هیسپانیک (اسپانیایی زبان آمریکای لاتین) نداره
- آسیایی (چشم بادامی) تقریبا نداره
- هزینه ها در کل از سیاتل کمتره (و هزینه مسکن خیلی پایین تره)
- جرم و جنایت از نصف سیاتل هم کمتره.
- تابستانها از سیاتل گرمتر و زمستانها سردتره
- بارش برف بیشتر و بارش باران کمتر از سیاتل
- 2600 فوت مرتفع تر از سیاتله.

بقیه فاکتورها تفاوت چندانی ندارند.
پاسخ
دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه در خصوص اجاره اتاف در واشنگتن و حومه برای یکنفر؟
الان قیمت اجاره اتاق چقدر است وبا چه شرایطی ؟
2012AS17000
یکضرب آنکارا
اقامت : واشنگتن دی سی
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، ساری ، kavirr ، sadeghi897 ، sorena ، afshinghwink ، soli asali ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept
(2012-07-10 ساعت 04:17)ali72 نوشته:  دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه در خصوص اجاره اتاف در واشنگتن و حومه برای یکنفر؟
الان قیمت اجاره اتاق چقدر است وبا چه شرایطی ؟
از اینجا قیمتهای روز رو در بیارید: seattle.craigslist.org
پاسخ
ای خداااانبینم این تاپیک اومده باشه قعر جدوللللللللللSad
نقل قولللللللللل:

حدود دو ماه پیش وارد این کشور شدم.این کشور که من به آن می گویم بلاد کفر "آمریکا"است و من الان درشمال آن و در ایالت " واشینگتن "و در شهر همیشه سبز"سیاتل" و در منطقه "کرکلند" زندگی می کنم.هوای اینجا از نظر من خیلی سرد است ـ هر چند که چند روزی واقعا خفقان آور شده است ـ ولی به نظرساکنین،تابستان است و هوا بسیار گرم.راستی گفتم "ساکنین" برای اینکه مردم اینجا رنگ و وارنگ هستند یعنی تنها امریکایی نیستند و تا دلتان بخواهد اینجا آسیایی و چشم تنگ فراوان است که یکی از یکی قشنگ تر حرف می زنند و احتمالا خودت را باید بکشی تا یک کلمه از حرفهای آنها را بفهمی.غیر از این دوستان آسیایی،مکزیکی ها بیشترین افرادی هستند که در این کشور به چشم می خورند و به زبان اسپانیایی صحبت می کنند و باید بگویم که زبان دوم این کشور اسپانیایی است.جالب است نه؟ من که قبلا فکرش را نمی کردم شما چطور؟
پاسخ
دیوار آدامسی در داون تاون شهر سیاتل

[عکس: 1280px-Seattle_Victor_Grigas_December_2011-7.jpg]

منبع: http://en.wikipedia.org/wiki/Gum_Wall

به نقل از تابناک:

در گزارش رسانه‌های دولتی ایالات متحده آمریکا آمده است که بزرگ‌ترین دیوار پوشیده شده از آدامس در «سیاتل» این کشور ایجاد شده است.

به گزارش ایسنا، در گزارش رسانه‌های آمریکا آمده است که این دیوار آدامسی که در منطقه «پوست الی» در «پارک پلیس مارکت» واقع در «سیاتل» آمریکا قرار دارد، محل جذب گردشگران زیادی است، چرا که این دیوار تنها از آدامس‌های جویده شده افرادی است که از کنار آن عبور کرده‌اند، ایجاد شده است.

البته این دیوار آدامسی منظره جالبی ندارد و تنها به دلیل این که تمام آن از این لاستیک‌های چسبناک پوشانده شده، جالب و جدید است.

[عکس: 53414_245.jpg]

همچنین این دیوار از سال‌های دهه 1990 میلادی به این طرف از این آدامس‌های جویده شده از دهان تمام ساکنان دنیا پر شده است و تنها متعلق به آمریکا نیست.

البته باید به این موضوع اشاره کرد که در ابتدا مردم برای چسباندن سکه به دیوار از آدامس استفاده می‌کردند، اما پس از مدتی سکه‌ها می‌افتادند و آدامس‌های جویده شده بر جای می‌ماندند و این کار تاکنون ادامه یافته است.

بر روی این دیوار عریض می‌توان آدامس‌های جویده شده با رنگ‌های متنوع را یافت که خود باعث جذب و جلب گردشگر شده است و یکی از نقاط دیدنی آمریکا از نظر گردشگران محسوب می‌شود.
پاسخ
باز هم در مورد سیاتل:

اولین کافه و ساختمان مرکزی استارباکس در این شهر قرار دارد.

[عکس: 2baf423911d94bc3946fd95e3bc9bbc8.jpg]

یک کافی شاپ زنجیره ای بزرگ که سراسر دنیا شعبه داره و خیلی قهوه‌هاش خوشمزه و ارزونه. یه چیزی شبیه مک دونالد اما بجای غذا، انواع قهوه و نوشیدنی میفروشه.

بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت هم بچه سیاتله.

این دیگه آخرشه: من فکر نمیکردم قطار شهری داشته باشه. اما داره و اسمش هست Link light rail.

[عکس: hero_riderguide_Linkicon_455.jpg]

Link light rail بین ایستگاه Westlake در مرکز شهر سیاتل و فرودگاه Sea-Tac، با 11 توقف در طول مسیر رفت و آمد میکند. قطار لینک هر 7.5، 10 یا 15 دقیقه بسته به زمان روز حرکت دارد. دوشنبه تا شنبه از ساعت 5 صبح تا 1 صبح روز بعد، یکشنبه‌ها و روزهای تعطیل از 6 صبح تا نیمه شب سرویس میدهد. نرخ کرایه برای بزرگسالان از 2 تا 2.75 دلار بسته به طول مسیر مسافرت متغیر است.
Link light rail تاکوما 1.6 مایل را از طریق مرکز شهر تاکوما (39 مایلی مرکز سیاتل)، با پنج توقف در طول مسیر، حرکت میکند. قطار هر 12 تا 24 دقیقه بسته به زمان روز حرکت دارد. دوشنبه تا جمعه از 5:30 صبح تا 10 شب شنبه‌ها از ساعت 8 صبح تا 10 شب و یکشنبه‌ها و روزهای تعطیل از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر سرویس میدهد. استفاده از Link light rail تاکوما رایگان است!

منبع: http://www.soundtransit.org/Rider-Guide/...t-rail.xml
پاسخ
(2012-07-12 ساعت 19:30)امیر مهاجر نوشته:  باز هم در مورد سیاتل:
...............

سلام دوست عزیز
اگه ممکنه از وضعیت اجاره خانه آنجا بنوسید به سایت هایی که برای اجاره خانه است می شود اعتماد کرد یا خیر و یک خانه یک خوابه با اسباب زندگی مثل تخت کمد میز غذاخوری و .... در یک محله متوسط چه قیمتی است؟؟؟
شماره کیس: 2012AS45××x
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ورود به آمریکا: 2012/12/06 فرودگاه دالاس ایالت تگزاس
تعداد نفرات 2 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، امیر مهاجر ، zina s ، ساری ، afshin06 ، kavirr ، sorena ، afshinghwink ، daad ، soli asali ، mhb161 ، mohamadir ، maria2000 ، H Pier ، Iaccept
(2012-07-12 ساعت 18:49)امیر مهاجر نوشته:  دیوار آدامسی در داون تاون شهر سیاتل

منبع: http://en.wikipedia.org/wiki/Gum_Wall
............

من هم اونجا آدامس چسبوندم
این دیوار و اولین شعبه StarBox در Pike Place Market قرار دارند
پاسخ
(2012-07-12 ساعت 23:36)apoornaki نوشته:  من هم اونجا آدامس چسبوندم
این دیوار و اولین شعبه StarBox در Pike Place Market قرار دارند

میبینم که نماد استارباکس رو هم آواتار خودتون کردید! Wink
شما اونجا زندگی میکنید؟ میشه اطلاعاتی در رابطه با تجربتون در مورد کار و زندگی در سیاتل به ما بدید؟
(2012-07-12 ساعت 22:29)به گل نوشته:  سلام دوست عزیز
اگه ممکنه از وضعیت اجاره خانه آنجا بنوسید به سایت هایی که برای اجاره خانه است می شود اعتماد کرد یا خیر و یک خانه یک خوابه با اسباب زندگی مثل تخت کمد میز غذاخوری و .... در یک محله متوسط چه قیمتی است؟؟؟

دوست من، تمام اطلاعاتی که اینجا میگذارم حاصل تحقیقاته. چون من ایران زندگی میکنم.
در مورد کرایه خونه میتونید به سایت seattle.craigslist.org اعتماد کنید. یه چیزیه تو مایه های نیازمندیهای همشهری. آگهی مردم رو اونجا میزنه. به بنگاه سازمان یافته. تو صفحات قبل اطلاعاتی در این زمینه موجوده.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان