کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
(2012-07-07 ساعت 17:44)مهتاب - 2251 نوشته:  مسکن که به نظر من خیلی مناسب بود
البته من تو سایتهای اجاره خونه رفتمو سرچ کردم
خونه های خیلی خوشگلی بود که قیمتشم مناسب بود
ولی کار و من نمی دونم
شرکت مایکروسافت، آمازون، بویینگ و چند شرکت بزرگ دیگه تو سیاتل هستند. وجود این شرکتهای غول، رونق اقتصادی خاصی ایجاد میکنه و طبیعتا خیلی شرکتهای بزرگ و متوسط و خورده پای دیگه هم در این شهر جمع میشن که چرخه اقتصادی رو تکمیل کنند. مثلا فرض کنید وجود مایکروسافت قطعا باعث تجمع خیلی شرکتهای نرم افزاری کوچکتر میشه. و وجود شرکت بویینگ هم باعث ایجاد صنایع مرتبط با هوانوردی و ... میشه. اینها یعنی اشتغال. یعنی وجود کار. یعنی یه شهر بزرگ صنعتی.
پاسخ
ههههههههههههههههههههه من اول که جمله رو خودنم فقط تا قسمت وجود غار و دیدم و همش داشتم فکر میکردم که اخه داشتن غار یا نداشتنش چه ربطی به زندگی داره و کلی فرضیات دیگه بافتم تا دوباره خودنم فهمیدم قضیه چیهSmile))))))))))))))))))))
پاسخ
(2012-07-07 ساعت 17:48)schaghayegh نوشته:  امير جان ممنون بابت همه ي اطلاعاتي كه پيدا ميكني و به اشتراك ميذاري.... والا من خودم از همون روزي كه برنده شدم به فكر سياتل افتادم... چون از طبيعتش خوشم مياد.... Smile شما هم خودت و گم و گور نكن حالا كاريه كه شده... اگه اينجوري بود كه Kavoshgar جان هم بايد دنبال غاري چيزي بگرده بس كه تبليغ شيكاگو رو كرده Wink ( Kavoshgar جان ببخشيداااا) خلاصه اينكه حتي اگه اگه اگه نشد كه بيام سياتل زندگي كنم اما حتما ميام كه اونجارو از نزديك ببينم Smile

خواهش میکنم شقایق جان و گرفتن ویزا رو بهتون تبریک میگم. Smile
خوشحال میشیم دوستامون هم پیش ما باشند. ما هیچکس رو تو سیاتل نداریم. Sad تا حالا فقط مهتاب جون و شوهر گرامیشون.

قابل توجه خائنین به سیاتل:
دمای هوای شیکاگو دیروز در گرمترین ساعت (12 ظهر) به 43 درجه سانتیگراد رسید. و دمای هوای سیاتل دیروز در ساعت 4 بعد از ظهر به 25 درجه! مینیمم هم 13 درجه.
حالا خود دانید! Big Grin
پاسخ
schaghayegh گرامی اتفاقا امیرمهاجر درست می گه من هم از بس تبلیغ شیکاگو کردم از برای خودم هم جا نیست و برای همین می خوام فرار کنم سیاتل. ولی اینجوری که بوش می آد اونجا هم هجوم زیاد خواهد شد. من هم می رم سرچ بزنم ببینم برای من هم غار هست یا نه.
پاسخ
دوستان تازه وارد حتما یه سر بزنن به یکی از این سیتی کالجها. من آدرس و نقشه یکی از این کالجها را برای شما می ذارم که روزهای پنجشنبه ساعت یک بعد از ظهر تور داره و کالج رو معرفی می کنن. دوستان این تورها هم فال است و هم تماشا.
کلاس تقریبا رایگان زبان 22 ساعت در هفته فقط 25 دلار خیلی فشرده و عالی. برای اطلاعات بیشتر از لینک زیر وارد سایت کالج بشید.

آدرس یکی از سه سیتی کالج در سیاتل
پاسخ
(2012-07-07 ساعت 20:12)kavoshgarnet نوشته:  schaghayegh گرامی اتفاقا امیرمهاجر درست می گه من هم از بس تبلیغ شیکاگو کردم از برای خودم هم جا نیست و برای همین می خوام فرار کنم سیاتل. ولی اینجوری که بوش می آد اونجا هم هجوم زیاد خواهد شد. من هم می رم سرچ بزنم ببینم برای من هم غار هست یا نه.

حالا باز خوبه سیاتل یه کوه داره که توش دنبال غار بگردیم. شیکاگو که از غارم خبری نیست، شاید چاله چوله ای چیزی پیدا بشه. اینم یه مزیت دیگه سیاتل. حالا هی بگید سیاتل بده! Big Grin
پاسخ
(2012-07-08 ساعت 00:09)zaherbin نوشته:  طبق نموداری که در تاپیک دشمن قرار دادم بزرگترین میزان ثروت (سرمایه ) در نیویورک اول بعد شیکاگو و بعد واشنگتن و لس آنجلس و .. است
حالا خود دانید کار هست یا نه
تاپیک دشــ ــمن!!!!! وااااای مردم از خنده! عالی بود! Smile)))))))))))

پاسخ
دوستان
من هم مدت زیادی هست که دارم به سیاتل فکر می کنم، دلایلم اینه:
1) یکی از بهترین دانشگاهها یعنی دانشگاه واشنگتن اونجاست (university of washington)
2) طبیعت خیلی زیبایی داره
3) یکی 2 تا از دوستانم که البته زیاد صمیمی نیستن اونجا هستن و البته بسیاری از دوستانم در ونکوور کانادا هستن و تا ونکوور فکر نمی کنم بیشتر از 2 ساعت با قطار باشه.
4) همینطور که امیر گفت چند تا کمپانی غول آمریکا اونجا هستن مثل بوئینگ و ماکروسافت

CN:2012AS63XXX
ارسال فرمها: 21 july 2011
سفارت:آنکارا
مصاحبه:june 21
دریافت ویزا:23 June
اولین سفر : 3rd NOV
هزینه ها
سفرنامه
پاسخ
(2012-07-08 ساعت 00:09)zaherbin نوشته:  ...
با وضعیت بیمه و سیستم درمان حاضرم گرما را با یک آب هندوانه و آب دوغ خیار حل کنم تا برای یک روز بستری آنفولانزا خدا تومان پول بدهم (البته بلا بدور )
...
پس زمستونای شیکاگو رو چیکار میکنید؟! زمستون سیاتل مینیمم حدودای ۳- درجه است و همون موقع تو شیکاگو حتی میرسه به ۳۰- درجه!
پاسخ
(2012-07-07 ساعت 23:55)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-07-07 ساعت 20:12)kavoshgarnet نوشته:  schaghayegh گرامی اتفاقا امیرمهاجر درست می گه من هم از بس تبلیغ شیکاگو کردم از برای خودم هم جا نیست و برای همین می خوام فرار کنم سیاتل. ولی اینجوری که بوش می آد اونجا هم هجوم زیاد خواهد شد. من هم می رم سرچ بزنم ببینم برای من هم غار هست یا نه.

حالا باز خوبه سیاتل یه کوه داره که توش دنبال غار بگردیم. شیکاگو که از غارم خبری نیست، شاید چاله چوله ای چیزی پیدا بشه. اینم یه مزیت دیگه سیاتل. حالا هی بگید سیاتل بده! Big Grin

آقا من تسلیم شدم. بعضی ها از هوای ابری افسرده می شن، بعضی ها از رفتار مردم، من هم از نبود کوه. خووووب دست گذاشتی روی نقطه ضعف من. من اهل غار و چاله چوله نیستم، فقط قله. من خیلی وقت بود دنبال کوه های خوب بودم و الان می بینم واشنگتن مرکز کوهنوردی آمریکاست. واشنگتن پر کوه و ما تشنه لبان گرد جهان می گردیم. آقا من اگه برای اقامت دائم نرم واشنگتن، ولی حتما یکی دو بار در سال برای کوهنوردی سر می زنم اونجا.
پاسخ
(2012-07-08 ساعت 02:32)kavoshgarnet نوشته:  
(2012-07-07 ساعت 23:55)امیر مهاجر نوشته:  

آقا من تسلیم شدم. بعضی ها از هوای ابری افسرده می شن، بعضی ها از رفتار مردم، من هم از نبود کوه. خووووب دست گذاشتی روی نقطه ضعف من. من اهل غار و چاله چوله نیستم، فقط قله. من خیلی وقت بود دنبال کوه های خوب بودم و الان می بینم واشنگتن مرکز کوهنوردی آمریکاست. واشنگتن پر کوه و ما تشنه لبان گرد جهان می گردیم. آقا من اگه برای اقامت دائم نرم واشنگتن، ولی حتما یکی دو بار در سال برای کوهنوردی سر می زنم اونجا.

به نظر من هواي ابري زماني افسردگي مياره كه اون شهر يا كشور طبيعتش جالب نباشه.... اما واشنگتن با طبيعت زيباش همه ي اين امور رو پوشش ميده.... مگه نه؟! Cool
‍CN:2012AS4xxxx
رویت قبولی:6/15
ارسال فرمها:6/19
آنکارا
کارنت:April
نامه2 :19April
مصاحبه:19 June
دریافت ویزا: 21 June
ورود: 16 Sep
شهر: لس آنجلس
دریافت گرین کارت:
دريافت سوشيال: Sep 23
1نفر
هزینه:20Pic +88DHL+75Pass+58V+397Ti+200Tr+220$ M+ 220$ H+ 330$ Visa + 913Ti
پاسخ
(2012-07-08 ساعت 20:13)schaghayegh نوشته:  به نظر من هواي ابري زماني افسردگي مياره كه اون شهر يا كشور طبيعتش جالب نباشه.... اما واشنگتن با طبيعت زيباش همه ي اين امور رو پوشش ميده.... مگه نه؟! Cool
100% موافقم Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، schaghayegh ، kavoshgarnet ، آزی ، ASALI ، zina s ، ساری ، kavirr ، sadeghi897 ، hushmandco ، afshinghwink ، mrr777 ، daad ، soli asali ، mhb161 ، H Pier ، maria2000 ، Iaccept
(2012-07-08 ساعت 21:03)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-07-08 ساعت 20:13)schaghayegh نوشته:  به نظر من هواي ابري زماني افسردگي مياره كه اون شهر يا كشور طبيعتش جالب نباشه.... اما واشنگتن با طبيعت زيباش همه ي اين امور رو پوشش ميده.... مگه نه؟! Cool
100% موافقم Cool
اما من خیلی بیشتر موافقمBig Grin
شماره کیس : 2012AS6 کنسولگری: آنکارا مصاحبه: 11جولای
ورود به آمریکا :Sad جمع تقریبی 7.5 + 2100 $
2013 استاني كانادا
پاسخ
(2012-07-08 ساعت 22:54)mmmsdeghi نوشته:  
(2012-07-08 ساعت 21:03)امیر مهاجر نوشته:  
100% موافقم Cool
اما من خیلی بیشتر موافقمBig Grin

و من که اصلا قبول ندارم که هوای ابری در هیچ جا افسردگی بیاره. افسرده شدن به این راحتی ها نیست. معمولا شهرهایی که بیشتر ابری هستند بارندگی هم زیاد و در نتیجه طبیعتش هم زیباتره. اگر استثنا هم وجود داشته باشه هوای ابری افسردگی نمی آره بلکه برای کسانی که افسرده هستند خوب نیست. افسردگی در ناراحتی ها و نگرانی های خیلی شدید که شخص راه حلی برای آن مشکلات نداشته باشه ممکنه به وجود بیاد. ولی ایرانیها زیاد این موضوع رو به خودشون تلقین می کنند که هوای ابری افسردگی می آره. اگر اینطور بود که آمار افسرده های شهرهای ابری باید خیلی بالا می شد.

البته تقصیر خودمه و نوشته من هم ایراد داره و طنز نهفته در جمله من معلوم نیست و این به خاطر جمله بندی سرسرکی اینجوری شده.
پاسخ
سلام دوستان , منهم کم کم دارم نسبت به سیاتل علاقمندمی شم ... من چون بچه مدرسه رو دارم سطح مدارس برام مهمه تو سیاتل از این حیٍ مدارس چطورن ؟ و کدام قسمتش برای خانواده بهتر هست ؟ محله های خوبش کجاست ؟ می شه خواهش کنم سوالهای من را هم جواب بدهید.
کیس نامبر;2012as58xxx
کنسولگری:انکارا
تاریخ ارسال فرم ها: 6 /اگوست/ 2011
تاریخ مصاحبه:اواخر JUNE
تاریخ دریافت ویزا: دریافت برگه آبی
تعداد افراد: 4نفر
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان