کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوهاي مرتبط با اعلام نتايج قرعه‌كشي اول لاتاري ۲۰۱۲
خیلی ممنون مدیر عزیز. در جواب دوستی که گفتن امکان نداره اونا آبروی خودشون رو ببرن و به اشتباه خودشون اقرار کنن ، باید بگم که این چیزا در جهان سوم معمولاً پیش میاد و قبول اشتباه رو نوعی بی آبرویی میدونن. به هر حال باید منتظر ماند. به نظر میاد هیچ دلیلی جز درست اعلام نشدن نتایج را نمیشود پیش بینی کرد.
فعل و انفعال ، جزر و مد جریان ، آزمون و خطا ، تغییر ......> این است ریتم زندگی.Wink
تشکر کنندگان: frozen mind ، sorooshii ، matgogoia ، pr.kia ، amiralid ، nastaran86
دوست عزیز idn

این موارد که ذکر شده است فقط حدس و گمان هستش. هیچ کس نمی داند چه اتفاقی افتاده است.

با تمام احترام، برخلاف نظر شما که مطمئن هستید نتایج تغییر نمی کند درغیر اینصورت آبروی ان سیستم می رود و..... حدس و گمان من اینست با توجه به اینکه فقط سایت روز 4 روز بالابوده است (یکشنبه تا 4 شنبه شب) و مسلماً چندین بار عملکرد آن توسط خود کی سی سی چک می شود، سریعاً متوجه بروزخطا شده اند . هنوز که دیر نشده است فقط 4 روز گدشت و در این 4 روز به این جمع بندی رسیده اند که خطاها بیش از حد است و نتایج کمی عجیب. بهرصورت قرار است حدود 7 ماه اعلام نتایج بر روی سایت باشد. الان برطرف شود بهتر از اینست که 7 ماه پاسخگوی شک و شبهات باشند!

دوستان زمانی که از یک زوج یک نفر برنده شود چرا باید همسر ایشان برنده شود؟! چرا که همسر و فرزندان زیر مجموعه فرد برنده قرار می گیرند. اگر قرار بر قسمت و شانس و بخت و اقبال باشد که خدا یار بوده است و یکی از افراد متاهل با همسر و فرزندان برنده شده اند. عقل حکم می کند که یک محدودیتی باشد که در صورت برنده شدن یک نفر از افراد متاهل، نفر دوم از لیست قرعه کشی حذف شود. قرار بر این نیست که یک زوج با فرزندان خود 2 بار مصاحبه بروند و دوبار در کی سی سی تشکیل پرونده بدهند.تصور کنید در دنیا چندین زوج برنده شده اند و هر زوج مثلاً فقط یک فرزند داشته باشند، چند نفر از کل سهمیه حدود 100 هزار نفر را اشتباهاً تشکیل داده اند!! بنابراین می بایست این سهمیه اضافه تعلق گرفته به زوج ها برطرف و در تعداد نفرات برنده تجدید نظر گردد. در همین سایت چند تن از دوستان دچار این سردرگمی شده اند که بلاخره باید یک سری فرم با کیس نامبر خود برای خودشان و فرزندان پر کنند و کیس نامبر همسرشان هم همینطور؟؟ !! جور در نمیاد. فراموش نکنیم شانس افراد متاهل 2 برابر است اما در زمان قرعه کشی و نه در اعلام نتایج و دفعات حضور جهت مصاحبه

شک نکنید که از سرتاسر دنیا زوج هایی که برایشان این سوال پیش آمده و نیز کسانی که به قوانین لاتاری آگاهی بیشتری دارند با کی سی سی تماس گرفته اند و از این اعلام نتایج عجیب پرسیده اند.

فراموش نکنیم سازمان س.ن.ج.ش نیست که در اعلام نتایج آنلاین کنکوری ها دچار خطا بشود و زیربار..... . اتفاقاً بخاطر حفظ سلامت قرعه کشی هم که شده، سریعاً وارد عمل شده اند و سایت را از دسترس خارج کرده اند.

باید دید و سرانجام این حدس و گمان ها را دید، شاید واقعاً نقص فنی باشد!!
ازبرندگان 2011 که نامه اول و نامه دوم را دریافت نکردیم
برندگان عزیز 2012، سوالات شما را با کمال میل پاسخگو هستم.
جهت راهنمایی سفر به امارات در خدمتم.
همه به کودکان سرطانی کمک کنیم>> سایت محک
تشکر کنندگان: artemis21 ، frozen mind ، matgogoia ، l2eza_n3t ، JOOOJOOO ، pr.kia ، amiralid ، yazdan ، Ashkan78 ، barsa ، mehran61 ، y1766 ، nastaran86 ، lorecance ، ashkan_rad
1 سوال داشتم
میخواستم بدونم چطور میتونم بفهمم مدارک ارسالی من مورد قبول واقع شده و من در مرحله قرعه کشی حذف شدم نه در مرحله چک کردن مدارک و نقص آن
تشکر کنندگان:
(2011-05-09 ساعت 15:34)sorooshii نوشته:  [/color]دوست عزیز idn

این موارد که ذکر شده است فقط حدس و گمان هستش. هیچ کس نمی داند چه اتفاقی افتاده است.

با تمام احترام، برخلاف نظر شما که مطمئن هستید نتایج تغییر نمی کند درغیر اینصورت آبروی ان سیستم می رود و..... حدس و گمان من اینست با توجه به اینکه فقط سایت روز 4 روز بالابوده است (یکشنبه تا 4 شنبه شب) و مسلماً چندین بار عملکرد آن توسط خود کی سی سی چک می شود، سریعاً متوجه بروزخطا شده اند . هنوز که دیر نشده است فقط 4 روز گدشت و در این 4 روز به این جمع بندی رسیده اند که خطاها بیش از حد است و نتایج کمی عجیب. بهرصورت قرار است حدود 7 ماه اعلام نتایج بر روی سایت باشد. الان برطرف شود بهتر از اینست که 7 ماه پاسخگوی شک و شبهات باشند!

دوستان زمانی که از یک زوج یک نفر برنده شود چرا باید همسر ایشان برنده شود؟! چرا که همسر و فرزندان زیر مجموعه فرد برنده قرار می گیرند. اگر قرار بر قسمت و شانس و بخت و اقبال باشد که خدا یار بوده است و یکی از افراد متاهل با همسر و فرزندان برنده شده اند. عقل حکم می کند که یک محدودیتی باشد که در صورت برنده شدن یک نفر از افراد متاهل، نفر دوم از لیست قرعه کشی حذف شود. قرار بر این نیست که یک زوج با فرزندان خود 2 بار مصاحبه بروند و دوبار در کی سی سی تشکیل پرونده بدهند.تصور کنید در دنیا چندین زوج برنده شده اند و هر زوج مثلاً فقط یک فرزند داشته باشند، چند نفر از کل سهمیه حدود 100 هزار نفر را اشتباهاً تشکیل داده اند!! بنابراین می بایست این سهمیه اضافه تعلق گرفته به زوج ها برطرف و در تعداد نفرات برنده تجدید نظر گردد. در همین سایت چند تن از دوستان دچار این سردرگمی شده اند که بلاخره باید یک سری فرم با کیس نامبر خود برای خودشان و فرزندان پر کنند و کیس نامبر همسرشان هم همینطور؟؟ !! جور در نمیاد. فراموش نکنیم شانس افراد متاهل 2 برابر است اما در زمان قرعه کشی و نه در اعلام نتایج و دفعات حضور جهت مصاحبه

فراموش نکنیم سازمان س.ن.ج.ش نیست که در اعلام نتایج آنلاین کنکوری ها دچار خطا بشود و زیربار..... . اتفاقاً بخاطر حفظ سلامت قرعه کشی هم که شده، سریعاً وارد عمل شده اند و سایت را از دسترس خارج کرده اند.

به احتماله 90% همينه كه ميگي
معجزکی در کار نیست، ما کشتی شکستگانیم، ای باد شرطه برخیز
♥ش.ن.ل.ع♥
تشکر کنندگان:
(2011-05-09 ساعت 16:14)l2eza_n3t نوشته:  1 سوال داشتم
میخواستم بدونم چطور میتونم بفهمم مدارک ارسالی من مورد قبول واقع شده و من در مرحله قرعه کشی حذف شدم نه در مرحله چک کردن مدارک و نقص آن

دوست عزیز ظاهراً هیچ راهی وجود ندارد. اینکه در همین مدت کم ابر کامپیوترهای این سازمان اطلاعات بیش از 19 میلیون نفر را چک می کند و برای قرعه کشی آماده می کند خودش کلی است!! اگر حساب کنیم هر نفر یک ایمیل بزند که مثلاً آیا من در قرعه کشی شرکت داده شده ام یا خیر انبوهی از ایمیل .... . بنابراین ظاهراً راهی نیست.
ازبرندگان 2011 که نامه اول و نامه دوم را دریافت نکردیم
برندگان عزیز 2012، سوالات شما را با کمال میل پاسخگو هستم.
جهت راهنمایی سفر به امارات در خدمتم.
همه به کودکان سرطانی کمک کنیم>> سایت محک
تشکر کنندگان: alisarshar ، frozen mind ، barsa
(2011-05-09 ساعت 16:21)JOOOJOOO نوشته:  
(2011-05-09 ساعت 15:34)sorooshii نوشته:  [/color]دوست عزیز idn

به احتماله 90% همينه كه ميگي
البته سالهای قبل هم این اتفاق میوفتاد. شاید بعلت اطلاع رسانی ضعیف ما خبردار نشدیم.
تشکر کنندگان:
سلام. من تازه امروز ميخواستم چك كنم. ولي يا دير كردم يا اين سايت فعلن هنگ كرده.. ممنون ميشم راهنمايي كنيد. DV2012
تشکر کنندگان:
(2011-05-09 ساعت 17:20)METALOTICA نوشته:  سلام. من تازه امروز ميخواستم چك كنم. ولي يا دير كردم يا اين سايت فعلن هنگ كرده.. ممنون ميشم راهنمايي كنيد. DV2012
دوست عزیز منتظر باش تا سایت باز شه. چند روزی میشه که بنا به دلایل نا معلوم نمیشه چک کرد. همه منتظریم...
فعل و انفعال ، جزر و مد جریان ، آزمون و خطا ، تغییر ......> این است ریتم زندگی.Wink
تشکر کنندگان:
سلام
یه مسئله هم اینه که بالاترین کیس نامبری که تا الان برنده های ایران داشتن که اینجا اعلام کردن 15000 بوده و من ندیدم کسی بالاتر از 15000 باشه و در ضمن اکثثر ایرانیهایی که اینجا اعلام کردن زیر 10000 بوده کیس نامبرشون.
همیشه رفتن رسیدن نیست - اما برای رسیدن باید رفت

تشکر کنندگان: pr.kia ، Ashkan78 ، sorooshii
درود

سیستم آن لاین DV از سال های پیش هم به طرز احمقانه ای طراحی شده بود. بچه های برنامه نویس و امنیت شبکه منظور من رو میدونن ، اینکه حتی اگر اطلاعات رو اشتباه وارد کنی ولی جواب بده که شما انتخاب نشدی یکی از احمقانه ترین اشتباهات برنامه نویسی است که من هیچ جور زیر بار نمیرم که اینکار به خاطر مسائل امنیتی باشه . خوب، اطلاعات وارد شده اشتباه بود، بگو اطلاعات اشتباهه ، اعلام اینکه رکوردی با مشخصات وارد شده رو سیستم نیست امنیت هیچ کسی رو به خطر نمینداره.

مورد دوم دوستانی که رو سیستم اعلام میشد برنده نشدن ولی نامه میگرفتن ، یعنی حتی ممکنه هر کدوم از ما سال های پیش برنده شده باشیم و نامه هم گم و گور شده باشه و هیچی به هیچی. هیچ وقت هم متوجه نخواهیم شد.

مسئله اشکال فنی و برنامه نویسی و مشکلات سرور احتمالش به نظر من صفره. شاخ غول که نیست . یه دیتا بیس با 14 میلیون رکورد همچین چیز شگفت انگیزی نیست . منهای حجم عکس ها خود دیتا بیس با فرض 1 کیلوبایت برای هر رکورد (اون هم فشرده نشده ) میشه 15 گیگا بایت . اگه سرور مشکل فنی داشته باشه عوض کردن سرور کمتر از 30 دقیقه طول می کشه . ما تو ایران رو سرور های درب و داغون داخلی و درجه 3 و 4 به راحتی تا چند هزار کوری در دقیقه رو انجام میدیم و سایت اصلا دان نمیشه. حالا اینکه اونجا تو آمریکا همچین چیزی پیش بیاد کاملا بعیده.

من هم مثل دوستان فکر میکنم یه گندی تو خود دیتابیس زدن . اما موضوع اینکه برنده ها تو روز 5و6 اکتبر بیشتر بودن یا زن و شوهر با هم برنده شدن رو منتفی میدونم به این دلیل :
درسته که نتایج 1 می اعلام شد . ولی قرعه کشی که شب قبلش انجام نشده ، شاید 2و3 ماه قبل انجام شده . یعنی تو 2، 3 ماه نفهمیدن برنده ها از نظر آماری مشکل دارن یا زن و شوهرها با هم قبول شدن ؟؟؟ 3 ماه نتایج رو داشتن بعد ظرف 4 روز دوزاریشون افتاده ؟؟ خیلی بعیده.

من هم فکر میکنم دفعه بعد که سایت بالا بیاد خیلی ها جواب قبولیشون رو ببینن . ولی واقعا برای من که کارم برنامه نویسی تحت وب و دیتا بیس است، خیلی خنده داره که با این همه ادعاشون کاری رو که یه دانشجوی ترم 4 نرم افزار تو یک شب انجام میده اینا اینقدر سرش مشکل دارن !
keivan
عضو بی سابقه !
تشکر کنندگان: pr.kia ، Ashkan78 ، uxmal09 ، shazdeh ، barsa ، satusa ، sorooshii ، fgh747 ، matgogoia ، hooman78 ، mehran61 ، y1766 ، khabaloo
در تأييد حرف دوستمون...

يادمه سال 2010 من برنده شدم... Case Numberام 25000 بود... نامه گرفتم ولي تا دو هفته در اعلام نتايج Online مي گفت برنده نشدي!

(2011-05-09 ساعت 21:16)matgogoia نوشته:  سلام
یه مسئله هم اینه که بالاترین کیس نامبری که تا الان برنده های ایران داشتن که اینجا اعلام کردن 15000 بوده و من ندیدم کسی بالاتر از 15000 باشه و در ضمن اکثثر ایرانیهایی که اینجا اعلام کردن زیر 10000 بوده کیس نامبرشون.

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: sorooshii ، pr.kia ، mehran61 ، nastaran86 ، lorecance
(2011-05-09 ساعت 11:06)Ashkan78 نوشته:  سلام...

در يكي از موضوعات يك فروم خارجي در حد حدس و گانه زني مطرح شده كه بيشتر برنده هاي امسال كساني بودند كه روزهاي 5 اكتبر يا 6 اكتبر ثبت نام كردند. اين مسأله در حد حدس و گانه زني هست و هنوز ثابت نشده.

حالا از دوستاني كه برنده شدن خواهش مي كنم يه بار به رسيدشون (هموني كه بعد از ثبت نام اوليه گرفتن و روش Confirmation Number داره) مراجعه كنند و ببينن چه تاريخي ثبت نام كردند؟

من خودم كسايي رو دارم كه 5 يا 6 اكتبر ثبت نام كردن و برنده نشدن. اما حدس زده مي شه كه بيشتر برنده هاي امسال در همين دو روز ثبت نام كردن.

منم وقتی توی فروم خارجی متوجه شدم که اکثر برندگان از میان کسانی هستند که در روزهای 5 یا 6 اکتبر ثبت نام کرده اند این موضوع تبدیل به یک سئوال بزرگ برام شد. با ترس و لرز به سایت مهاجرسرا اومدم که حالا این سئوال را کجا مطرح کنم که بلافاصله حذف نشه که دیدم Ashkan78 عزیز قبلا زحمتش را کشیده، ولی هیچکدام از برنده ها هنوز جواب ندادن، از اونهایی که Dear Selectee را رویت کردن خواهش می کنم که تاریخ ثبت نامشون در سایت Lottery را برای اطلاع بقیه اعلام کنند.
با تشکر
تشکر کنندگان: sorooshii ، fgh747 ، nastaran86
چطور همه یک سمت قضیه رو میبینند؟
خیلی ها هم با هم ثبت نام کردن اما یکیشون برنده شده ، تو همین سایت و سایتهای دیگه نمونش هست پس مثال نقض مواردی که عزیزان اشاره کردند
مورد بعدی چطور یک نفر که برنده بوده و سایت میزده که نشدید (سایت به طور عادی پیش میرفته) و بعدا متوجه شدند که قبول شدند حالا که 3-4 روزه تعطیله احتمال اینکه کسی که برنده شده الان ببینه که نشده 1% ..... هست

در کل خیلی عجیب هست قضیه ، اما من مطئن هستم که من همون has not been selected میمونم D:
تنها چیزی که موفقیتهای ما را محدود میسازد، تفکری ست که به ما میگوید نمیتوانی موفق شوی
تشکر کنندگان: mehran61
(2011-05-09 ساعت 23:03)barsa نوشته:  منم وقتی توی فروم خارجی متوجه شدم که اکثر برندگان از میان کسانی هستند که در روزهای 5 یا 6 اکتبر ثبت نام کرده اند این موضوع تبدیل به یک سئوال بزرگ برام شد. با ترس و لرز به سایت مهاجرسرا اومدم که حالا این سئوال را کجا مطرح کنم که بلافاصله حذف نشه که دیدم Ashkan78 عزیز قبلا زحمتش را کشیده، ولی هیچکدام از برنده ها هنوز جواب ندادن، از اونهایی که Dear Selectee را رویت کردن خواهش می کنم که تاریخ ثبت نامشون در سایت Lottery را برای اطلاع بقیه اعلام کنند.
با تشکر

در مورد اینکه برنده ها اکثرا مال 5و6 اکتبر بودن 2 تا حدس میشه زد :
1- تو اکثر روزهای زمان ثبت نام سرورشون یه مشکلی داشته و رجیستریش هارو ثبت نکرده به جز 5 و 6 اکتبر. الان هم با این وضع ما نمیتونیم تشخیص بدیم که کانفرمیشن نامبر ما ثبت شده یا نشده .
2- سرورشون الان یه مشکلی داره که رکورد های 5 و 6 اکتبر رو تشخیص میده ولی به رکورد بقیه روزها دسترسی نداره . نمیشه حدس زد شکل دیتابیسشون چیه ولی اگه فرض کنیم که برای هر روز یک تیبل داشتن ، امکانش هست که بعضی از تیبل ها مشکل پیدا کردن به جز مال 5و 6 اکتبر.

خیلی خلاصه از نظر فنی فکر میکنم که این ها یه مشکلی بین برنامه و دیتا بیسشون دارن ، احتمال اینکه کسی که اسمش اعلام شده بعدا بگن قبول نشدی که صفره ولی احتمال اینکه برنده های جدید داشته باشیم هست.
ببینید چه جوری با دل نازک من بازی میکنن ؟ Big Grin خوب بدین من براتون برنامه بنویسم وقتی بلد نیستین
keivan
عضو بی سابقه !
تشکر کنندگان: sorooshii ، hooman78 ، sahel-2012 ، Artim ، farzad-it ، barsa ، pr.kia ، mehran61 ، y1766 ، nastaran86 ، lorecance ، sssss
دوستان با سلام
من هرچی case number قبولی دیدم به صورت 2012AS000000 بود ...ولی مال من 2012QS ..؟؟؟ این معنی خاصی می ده؟؟؟؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان