کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
*** اعلام ابطال نتایج قرعه كشي اول لاتاری ۲۰۱۲ ***
سلام به همه عزیزان . من از برندگان 2010 هستم و الان 7 ماهه که در آمریکا زندگی می کنم با همسرم و دختر 4 ساله . توی ایران مهندس بودم و یک شغل رسمی دولتی با حقوق خوب داشتم . نمی خوام بگم که ناراضی ام ولی راضی هم نیستم هنوز . ولی اینو می تونم بگم که آمریکا مدینه فاضله نیست . اینجا با هر سن و سواد و مدرک برای اینکه به موقعیت شغلی و اجتماعی مورد دلخواه برسی باید خیلی سختی کشید . و من افرادی رو دیدم که طاقت نیاوردند و برگشتند . اینجوری بگم که ما چیزهایی رو تو ایران از دست دادیم و قراره که چیزهایی رو اینجا در آینده با تلاش فراوان به دست بیاریم . بنابراین باید دقیق بررسی شود که ارزشش رو داره یا نه ؟
کیس نامبر : 2010AS9000
مصاحبه : January 2010 ابوظبی
کلیرنس : 53 روز بعد
دریافت ویزا :May 2010
پرواز : Oct 2010
با سلام خدمت دوستان امیدوارم همه کسانیکه برنده شده بودن تونسته باشن دو این دو روز با این واقعیت کنار بیان اما میخوام دو نکته رو اینجا عنوان کنم
1) اینکه واقعا اشتباه بزرگ و بدی کردن و اینهمه آدمی که برنده شده بودن رو سر کار گذاشتن .بعضی عزیزان میگن اشتباه نرم افزاریه و هر جای دیگی هم تو دنیا ممکن بود اتفاق بیوفته حالا گیریم یه همچین اشتباهی به این بزرگی اینجا اتفاق میفتاد (حالا کاری ندارم ممکن بود حتی صداشم در نیاد) چه چیزایی که نمیگفتیم اما حالا چون توی آمریکا اتفاق افتاده میگید هر جای دیگه ای هم ممکن بود اتفاق بیوفته
2)روی حرفم با برندگان عزیزه خواهشن بیایید اینقدر غیرمنطقی و احساسی برخورد نکنیم تنها ما که نبودیم بیشتر از 22000 نفر همین حسو حالو دارن و خود من اگه قمست باشه برم میرم اگرم نباشه خیلی هم خوشحال میشم توی همین مرحله نشه نه اینکه مثل دوستان عزیزی مانند ali-n ,rasool ,saeed53 و عزیزانه دیگه ای که بعد از بیشتر از یک سال هزینه, رفت و آمد و بدتر از همه استرسو اضطرابو اعصاب خوردی آخرشم نتونستن ویزا بگیرن و خودشونو خونوادهاشون چی کشیدن پیشنهاد میکنم اگر وقت دارین تاپیک کلیرنس برندگان 2010 رو بخونین تا ببینین این حالی که الان ما داریم در مقابل سختی هایی که اونا کشیدن هیچه
عذر میخوام طولانی شد و سر همتونو به درد آوردم ولی احساس کردم که باید این حرفارو بزنم . موفق باشید
شماره کیس :2012AS15XXX = باطل شد

من که واقعا خوشحالم. بعضیا زدن به صحرای کربلا.البته ناراحتیه قبول شده‌ها قابل درکه ولی‌ مگه آمریکا به ما بدهی داره؟ آخه به اوباما و غیره چه ربطی‌ داره که این سری از قرعه کشی‌ باطل شده؟ واقعا اینکه به کاخ سفید نامهٔ اعتراضی بزنید چه معنی‌ میتونه داشته باشه. اگر بحث اجحاف در حقه هم حق اونایی که روزایی به غیر از روز اول و دوم ثبت نام کردن داشت ضایع میشد! این مثل اینه که در یک ازمون ۱۰۰۰ نفره بیان به اشتباه به ۲نفر ۲۰ بدن ولی‌ برگه بقیه رو صحیح نکرده زیر ۱۰ بدن همه بیفتن!بعدش بیان بگن حالا میخوایم از اول برگه همرو صحیح کنیم.حالا واقعا اون ۲ نفر حق اعتراض دارن؟؟؟
حداقل یک کار کنن. بیان بگن اونا که کانفیرم نامبر دارن کانفرم نامبرشونو بفرستن بعد بین اونا برنده ها رو انتخاب کنن. آخه اینطوری اگه از ایران 3000 نفر قبول شن یه چیزی حدود 1500 نفر فقط متوجه مشن.

"ولی خداییش ماها تنها کسانی هستیم در طول تاریخ لاتاری که در یک سال 2 بار امید داریم که قبول شیم.
یعنی اسممون تو کتاب گینس ثبت نمیشه ؟"
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، farzad24 ، ابی22 ، nastaran86 ، MHM
(2011-05-16 ساعت 01:48)hamid_p نوشته:  "ولی خداییش ماها تنها کسانی هستیم در طول تاریخ لاتاری که در یک سال 2 بار امید داریم که قبول شیم.

واقعا این مساله توی تاریخ لاتاری ثبت میشه و برنده های واقعی لاتاری 2012 خوش شانس ترین افراد هستند.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: khabaloo ، hamid_p ، maxsupermax ، Homer ، farnaz82 ، frozen mind ، MHM ، pr.kia ، Farshid22 ، Shoala ، mavarfan
خوب با اجازه همه من اینجا یه نصیحت خرکی بکنم
روی صحبتم با همه دوستانی هست که برنده شدن ولی نشدن, یا برنده نمیشن در دوره دوم, یا برنده میشن ولی نمیشه که بشه که برن ویزا بگیرن
خلاصه :
كشاورزي الاغ پيري داشت كه يك روز اتفاقي به درون يك چاه بدون آب افتاد. كشاورز هر چه سعي كرد نتوانست الاغ را از درون چاه بيرون بياورد. پس براي اينكه حيوان بيچاره زياد زجر نكشد، كشاورز و مردم روستا تصميم گرفتند چاه را با خاك پر كنند تا الاغ زودتر بميرد و مرگ تدريجي او باعث عذابش نشود. مردم با سطل روي سر الاغ خاك مي ريختند اما الاغ هر بار خاك هاي روي بدنش را مي تكاند و زير پايش مي ريخت و وقتي خاك زير پايش بالا مي آمد، سعي مي كرد روي خاك ها بايستد. روستايي ها همينطور به زنده به گور كردن الاغ بيچاره ادامه دادند و الاغ هم همينطور به بالا آمدن ادامه داد تا اينكه به لبه چاه رسيد و در حيرت كشاورز و روستائيان از چاه بيرون آمد ...
نتيجه اخلاقي :
مشكلات، مانند تلي از خاك بر سر ما مي ريزند و ما همواره دو انتخاب داريم: اول اينكه اجازه بدهيم مشكلات ما را زنده به گور كنند و دوم اينكه از مشكلات سكويي بسازيم براي صعود! وثابت كنيم كه از يك الاغ كمتر نيستيم
(2011-05-16 ساعت 01:48)hamid_p نوشته:  حداقل یک کار کنن. بیان بگن اونا که کانفیرم نامبر دارن کانفرم نامبرشونو بفرستن بعد بین اونا برنده ها رو انتخاب کنن. آخه اینطوری اگه از ایران 3000 نفر قبول شن یه چیزی حدود 1500 نفر فقط متوجه مشن.

"ولی خداییش ماها تنها کسانی هستیم در طول تاریخ لاتاری که در یک سال 2 بار امید داریم که قبول شیم.

درود

خوب اینکه نمیشه ، یه اطلاع رسانی باید بشه ، بعد زمان بدن که ملت بیان تائید کنن کانفرمیشن دارن ، بعد یه عده ادعا میکنن ما کانفرمیشن داشتیم به ما خبر نرسید ، کلی شر درست میشه.

اما من یه پیشنهاد دارم که اگه همه موافق باشن میتونیم یه کار مثبت انجام بدیم ، از همین الان به مدت 2 ماه شروع کنیم به ایمیل زدن و مطرح کردن این موضوع که برنامه سایت موقع وارد کردن اطلاعات باید و باید در صورت وارد شدن اطلاعات اشتباه این موضوع رو به کاربر عنوان کنه. در حالت فعلی هیچ فرقی بین برنده نشدن با اطلاعات اشتباه یا حتی حذف قبل از پروسه قرعه کشی وجود نداره و این موضوع بسیار آزار دهنده است.

اگر کمی با برنامه عمل کنیم موضوع رو توی فروم های خارجی هم بکشیم میتونیم امیدوار باشیم که این موضوع به گوش مسئولین طرح میرسه و ما بعد از چند سال از این شک بین برنده نشدن یا حذف شدن بی دلیل در میایم.
منتظر نظراتتون هستم .
keivan
عضو بی سابقه !
تشکر کنندگان: matinam ، hamid_p ، farzad24 ، ابی22 ، Mana-M ، farzad-it ، barsa ، arash1986 ، mavarfan
من در امریکا زندگی میکنم و برنده شدم. به هیچ عنوان با حرفتون موافق نیستم. متاسفم ولی به نظره من تنها آدمهای ضعیف هستند که نمیتوان از حقشون دفاع کنند و به راحتی چیزی رو که بهشون تحمیل میشه قبول میکنن. امریکا که مظهر عدالت و قانون هست اجزای همچین کاریو نداره. به جای اینکه به راحتی حقی رو که بهتون داده شد از دست بدین و منتظره اینشالا و ماشالا باشین کاری بکنین و اقدامی کنین. این مساله یک مصلی جهانی و به این راحتی نباید از کنارش رد شود. به راحتی میشه اثبات کرد که ادعاشون مابی بر راندوم انتخاب نشدن کذب محض است. هر کسی فقط اندکی سواد آمار و احتمالات داشته باشه و کامی برنامه نویسی بدونه میفهمه اینو. برای قدمه ول در صفحه فسبوکی که به همین منظور درست شد عضو بشین و به فکر چاره باشین. مثبت فکر کنین و با منطق به همه چی نگاه کنین لطفا!
آدرس فسبوک :

http://www.facebook.com/dv2012
(2011-05-14 ساعت 02:23)matinam نوشته:  
(2011-05-14 ساعت 01:54)rs232 نوشته:  دوستان عزیز,
اول این که لغو این قرعه کشی فقط برای ایران نبوده است و هر کسی که از سراسر دنیا شرکت کرده بود و اسمش هم در آمده بود باید دوباره چشم به قرعه کشی بعدی بدوزد. دنبال کشف دروغ و توطئه و دست های پنهان پشت پرده هم نباشید چون برنامه کامپیوتری آنها به طور اشتباه فقط کسانی که در دو روز اول ثبت نام کرده بودند را در قرعه کشی شرکت داده بود و وقتی که افراد مختلف از این مسئله که برنده شدگان فقط از دو روز اول بوده اند تعجب کردند آنها به این قضیه شک کردند و بعد از بررسی متوجه این اشتباه شدند. آنها خیلی راحت می توانستند این مسئله را مخفی کنند که هم برای خودشان بهتر باشد و هم اینکه سر و ته آن را با همین قبول شدگان ببندند ولی همین جا است که فرق برخی از ما با آنها مشخص می شود. در امریکا هر چیزی که به هر نحوی مخالف قانون باشد ابطال می شود و باید دقیقا منطبق بر قانون دوباره اجرا شود. اینطوری حق کسانی که دیر تر در قرعه کشی شرکت کرده اند نیز ضایع نمی شود و همه در این قرعه کشی شانس برابر خواهند داشت. البته اگر چنین چیزی در مورد خود مردم امریکا اتفاق می افتاد موظف بودند که از قبول شدگان قبلی معذرت خواهی کنند و ضرر مالی و روانی آنها را جبران کنند ولی اداره مهاجرت که با مردم دیگر کشورها و مهاجران طرف است هرگز از این جور کارها نکرده است و نمی کند.
برای کسانی که قبول شده بودند واقعا متاسفم و می دانم که هرگز تصور خواندن چنین خبری را نمی کرده اند ولی امیدوارم که دوباره قبول شوند و یا اینکه راه بهتری برای مهاجرت پیش پایشان گذاشته شود.

این تیکه رو گل گفتی
نها خیلی راحت می توانستند این مسئله را مخفی کنند که هم برای خودشان بهتر باشد و هم اینکه سر و ته آن را با همین قبول شدگان ببندند ولی همین جا است که فرق برخی از ما با آنها مشخص می شود. در امریکا هر چیزی که به هر نحوی مخالف قانون باشد ابطال می شود و باید دقیقا منطبق بر قانون دوباره اجرا شود.

بسیار عالی و تاثیر گذر بود. ممنون
(2011-05-16 ساعت 02:28)khabaloo نوشته:  خوب با اجازه همه من اینجا یه نصیحت خرکی بکنم
روی صحبتم با همه دوستانی هست که برنده شدن ولی نشدن, یا برنده نمیشن در دوره دوم, یا برنده میشن ولی نمیشه که بشه که برن ویزا بگیرن
خلاصه :
كشاورزي الاغ پيري داشت كه يك روز اتفاقي به درون يك چاه بدون آب افتاد. كشاورز هر چه سعي كرد نتوانست الاغ را از درون چاه بيرون بياورد. پس براي اينكه حيوان بيچاره زياد زجر نكشد، كشاورز و مردم روستا تصميم گرفتند چاه را با خاك پر كنند تا الاغ زودتر بميرد و مرگ تدريجي او باعث عذابش نشود. مردم با سطل روي سر الاغ خاك مي ريختند اما الاغ هر بار خاك هاي روي بدنش را مي تكاند و زير پايش مي ريخت و وقتي خاك زير پايش بالا مي آمد، سعي مي كرد روي خاك ها بايستد. روستايي ها همينطور به زنده به گور كردن الاغ بيچاره ادامه دادند و الاغ هم همينطور به بالا آمدن ادامه داد تا اينكه به لبه چاه رسيد و در حيرت كشاورز و روستائيان از چاه بيرون آمد ...
نتيجه اخلاقي :
مشكلات، مانند تلي از خاك بر سر ما مي ريزند و ما همواره دو انتخاب داريم: اول اينكه اجازه بدهيم مشكلات ما را زنده به گور كنند و دوم اينكه از مشكلات سكويي بسازيم براي صعود! وثابت كنيم كه از يك الاغ كمتر نيستيم

تشکر کنندگان: khabaloo ، Amir Caran ، omidazadd ، mr.usa
دوستان عزیزم
اگر واقعا نصف ایرانی ها کانفرم نامبرشونو ندارن فکر نمی کنید اشکال از خودمون هست.موقع ثبت نام وقتی اعلام می کرد که ثبت نام موفق بوده توی همون صفحه نوشته که شماره رو باید نگه دارید و بالای صفحه هم علامت پرینت بود چون در مراحل بعدی لازمش دارید.نمی خواست پرینت کنید حداقل شماره رو یک جا مینوشتید.حالا با این بی دقتی چطور می خواهید توی امریکایی که همه چیزدیگه زیادی دقیق هست زندگی کنید؟
وبرای دوستانی که نگران امدن هستند بگم که وقتی بیان میبینند که با تصورشون از زمین تا اسمان فاصله هست. هر شرایط کاری که در ایران داشتید حالا در امریکاهیچ اعتباری ندارید و تازه باید شروع کنید به اعتبار جمع کردن.اینقدر که فکر میکنید راحت نیست و برای راحت بودن سالها باید بدوید. به هر حال همتون موفق باشید و هر چیز که براتون خوبه اتفاق بیفته.
تشکر کنندگان: R.F ، nastaran86 ، frozen mind ، farhad_vakili ، uxmal09 ، satusa ، DLT ، Homer ، Ali Sepehr ، mar308 ، mavarfan ، Farshid22 ، some one ، h18762000 ، ary
سلام،
قابل توجه بعضي دوستان؛اگر كاري هم از دستمون بر نياد حداقل وجدانمون راحته كه حرف دلمونو زديم شما هم تا زمانيكه جاي برندگان اين تاپيك نباشيد متوجه نخواهيد شد بنابراين بحثي با شما نيست.
من يه ايميل با مضمون زير براي KCC زدم،
To whom it may concern,
According to the result of the winners of DV 2012, since the present winners are not involved in the result and may go under scores of mental and financial pressure, it would not be fair to omit the winners of May 1st and observe the lottery again. This issue may cause them to be mocked and humiliated among others. Moreover, it is absolutely not accepted by the winners of May 1st and by the rules of human right.
Hence, the following guidelines are suggested:
1. Increasing the capacity of visa (exceptionally shall be observed for the case of DV 2012)
2. Due to the fact that the result of May 1st is two times as much as the capacity, it is suggested that the winners still be acceptable and observe the lottery between the remaining petitioners, once more. Also, by the time of interview, (according to some factors), the new number would change to ¼ instead of ½.

Sincerely,
تشکر کنندگان: mr.usa
همونطور که نه تنها 3000 نفر ایرانی بلکه 90000 نفر برنده در کل از ناعادلانه بودن این قضیه شاکی میشن .. حق هم دارن ..
خب اون 19 میلیون نفر هم که در نیومدن شاکی خواهند شد که این قرعه کشی از بیخ و بن عادلانه نبوده ..
حالا دوستانی که اهل منطق و حساب کتاب هستن جواب بدن ..! ایا KCC ترجیح میده خودش رو با 90000 نفر روبرو کنه یا 19 میلیون نفر ؟
پس کاملا واضحه که این نامه نگاری ها فایده نداره ..! بهتره منتظر نتایج بعدی بمونید. ..
امیدوارم هر کس لیاقتش رو داره برنده بشه.
تشکر کنندگان: laili ، Farshid22 ، ابی22 ، omidfarda ، mavarfan ، farhad_vakili ، ashkan_rad ، farnaz82
(2011-05-16 ساعت 04:37)Dvlottery 2012 نوشته:  من در امریکا زندگی میکنم و برنده شدم. به هیچ عنوان با حرفتون موافق نیستم. متاسفم ولی به نظره من تنها آدمهای ضعیف هستند که نمیتوان از حقشون دفاع کنند و به راحتی چیزی رو که بهشون تحمیل میشه قبول میکنن. امریکا که مظهر عدالت و قانون هست اجزای همچین کاریو نداره. به جای اینکه به راحتی حقی رو که بهتون داده شد از دست بدین و منتظره اینشالا و ماشالا باشین کاری بکنین و اقدامی کنین. این مساله یک مصلی جهانی و به این راحتی نباید از کنارش رد شود. به راحتی میشه اثبات کرد که ادعاشون مابی بر راندوم انتخاب نشدن کذب محض است. هر کسی فقط اندکی سواد آمار و احتمالات داشته باشه و کامی برنامه نویسی بدونه میفهمه اینو. برای قدمه ول در صفحه فسبوکی که به همین منظور درست شد عضو بشین و به فکر چاره باشین. مثبت فکر کنین و با منطق به همه چی نگاه کنین لطفا!
آدرس فسبوک :

http://www.facebook.com/dv2012

سلام دوست عزیز
1- دقیقا به همین دلیل که آمریکا مظهر عدالت و قانون هست نتایج باطل شد، چون بر خلاف متن قانون عمل شده بود. من متوجه قسمت بی عدالتی و بی قانونی قضیه نمیشم. لطفا دقیقا برامون بدون احساسات توضیح بدید قسمت بی قانونی و بی عدالتی شامل چه مواردی میشه . ( بدون احساسات لطفا ، چون همه ما قسمت احساساتی ماجرا رو می پذیریم و قابل درکه برامون ) . با همون منطقی که می فرمائید طبق قوانین جاری آمریکا بگوئید که دوستان طبق کدوم قانون یا رویه قضایی میتونن ادعای خودشون رو جلو ببرن.

2- من به مقدار زیادی دانش آمار احتمالات و ریاضی و برنامه نویسی دارم. ولی هر کاری میکنم اینو نمیفهمم ، لطفا با اصول ریاضی یا موارد برنامه نویسی توضیح میدید چرا برنده ها رندوم بودن و چجوری میشه این مسئله رو ثابت کرد؟
منتظر توضیحات ریاضی و برنامه نویسی شما هستم.

از نظر ریاضی فقط در یک صورت نتایج رندونم بوده : اینکه 90% شرکت کننده ها در دو روز اول ثبت نام کرده باشن. که توضیحی لازم نیست که همچین چیزی کاملا خنده داره. حالا اگه میگفتین 90% توی دو روز آخر بوده ثبت نامشون بازم قابل قبول تر بود.

3- مسئله آدم ضعیف و قوی نیست. من کلا با این کلمه حق مشکل دارم. بهتره اول حق اثبات بشه بعد دنبال زنده کردنش دوید. همه میگن حق ، حقمون ، حقشون ، این حق کجا به کسی داده شده ؟ در متنی که به انتخاب شده ها نشان داده میشه هر سال می نویسند که این نامه به معنی دریافت گرین کارت نیست و شما صرفا برای مرحله اول انتخاب شدید . شما که خودتون این مراحل روگذروندید. پست دوستمون سعید رو بخونید. یکسال زحمت کشیدند ، آخرشم که نشده نمیگن که حقمون رو ندادن ، میگن این بازی قمار بوده.

4- دوست عزیز بهتره در گزینش واژه ها دقت بیشتری کنید. کلمه ای مثل حق دارای بار حقوقی است. از طرفی به سادگی گفتن هرکس سواد آمار و برنامه نویسی داره اینو میفهمه ، باعث میشه امثال من که دانش جفتشو خیلی زیاد هم دارند احساس کنن یکی بهشون گفته نفهم.

5- اگر امکان داره مدارک و شواهد خودتون رو از کذب محض بودن ادعاشون ارائه کنید. من قول میدم نفر اول از انتخاب نشده ها باشم که برم به انتخاب شده ها در گرفتن حقشون ! کمک کنم .

6- مطلبی که به صورت رسمی گزارش شده ، یه اشکال برنامه نویسی بوده ، شاید هم اصل ماجرا چیزی فراتر از این بوده یا واقعا مشکلی به همین سادگی با زندگی 22000 نفر آدم محق ! و 14.5 میلیون نفر آدم بی حق بازی کرده .

7- امیدوارم همه دوستان که برنده اولیه بودن بتونن از راه های قانونی کارشون رو جلو ببرن و به نوعی انتخاب شدن خودشون رو پس بگیرن. دیشب داشتم پست Homer رو میخوندم ، تو دلم احساس میکردم دوست دارم اگه خودم انتخاب شدم یه جوری این انتخاب شدن برای اون باشه و اون بتونه ازش استفاده کنه. تو 5 خط اونقدر منطقی و محکم در مورد ابطال انتخابش نوشته بود که جای هیچ حرفی نمیذاشت.
keivan
عضو بی سابقه !
خواهشا بگید برای کسانیکه برنده شده بودند وقت مصاحبه داده بودند یا خیر ؟
تشکر کنندگان:
برندگان محترم سابق. امیدواری خوب هست ولی اگر تشریف بیارید میبینین که "نه" این امریکاییها بد جوری "نه"
هست و 1 در 1000 اگه از تصمیمشون برگردند. چون عین عین اون دستورالعمل و ایین نامه خودشون رفتار میکنن اگه اسمون هم به زمین برسه.ارزوی توفیق.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
تشکر کنندگان: ابی22 ، Farshid22 ، اریو
(2011-05-16 ساعت 11:06)viking نوشته:  خواهشا بگید برای کسانیکه برنده شده بودند وقت مصاحبه داده بودند یا خیر ؟

کارنت شدن کیس نامبرها برای مصاحبه هر سال با بولتن ویزای سپتامبر اعلام میشه.
keivan
عضو بی سابقه !
تشکر کنندگان: Homer ، viking

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان