کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازگشت به آمريكا پس از غيبت طولاني
سلام دوستان
کسی از شما میتونه تو این مورد راهنماییم کنه؟
من توی ایران دانشجوی پزشکی سال سه هستم، وقتی اول دانشگاه بودم ویزام صادر شد و اون موقع به خاطر مشکلات هزینه های تحصیل امریکا تصمیم گرفتم پزشکیمو ایران بخونم و تخصصم رو امریکا بگیرم. تا الان دو تا پاس سفید گرفتم و دومیه تا اول ژانویه اعتبار داره. قرار بود این بار هم برم امریکا و پاس سفید یکساله بگیرم که متاسفانه با افزایش ناگهانی قمیت دلار الان حتی پول گرفتن بلیط هم برامون به سختی جور میشه. من تصمیم گرفتم که اگه واقعا میتونم با توضیحاتی مثل این که اجازه خانواده نداشتم، هزینه مهاجرت و تحصیل توی امریکا برام مقدر نبود بتونم افیسر رو قانع کنم، دیگه نرم امریکا تا چهار سال بعد که فارغ التحصیل شدم. و خب اگه هم واقعا با این کار احتمال از دست دادن گرین کارتم زیاده که تحصیل پزشکیو بی خیال شم و برم اونجا هرچند با این هزینه ها تحصیل خیلی خیلی برام سخت خواهد بود. و متاسفانه تو همین حین مادربزرگم هم سرطان داره و اصلا شرایطی نیست که من بتونم تصمیم مهاجرتم رو با خونواده مطرح کنم. از یه طرف دیگه مادرم میگه فقط تو سالی یکبار رفت و امد داشته باش به امریکا که نگران باطل شدن گرین کارتتی ولی در اون صورت هم میترسم افیسر بهم گیر بده و مخصوصا تذکر بده که یبار دیگه برگردی ایران گرین کارتت باطل میشه و من بعد اون همه سال تحصیل ایران نتونم برگردم. واقعا نمیدونم چیکار کنم دیگه. من واقعا بعد تحصیلم قصد برگشت به امریکا و زندگی اونجا رو دارم ولی متاسفانه مدرکی مثل خونه یا پرداخت قبض و غیره نداریم، فقط داس سفید هست. به نظرتون دلایل عدم اجازه خانواده برای خروج + نداشتن وضع مالی مناسب به علت گرونی دلار که کاملا از دستمون خارج بود + سرطان مادربزرگم که نیاز به نگهداری مادرم داشت دلایل کافی ایه که من بعد از اتمام پاس سفیدم هم ایران بمونم و بعد برگردم امریکا؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
کسی از شما میتونه تو این مورد راهنماییم کنه؟
من توی ایران دانشجوی پزشکی سال سه هستم، وقتی اول دانشگاه بودم ویزام صادر شد و اون موقع به خاطر مشکلات هزینه های تحصیل آمریکا تصمیم گرفتم پزشکیمو ایران بخونم و تخصصم رو آمریکا بگیرم. تا الان دو تا پاس سفید گرفتم و دومیه تا اول ژانویه اعتبار داره. قرار بود این بار هم برم آمریکا و پاس سفید یکساله بگیرم که متاسفانه با افزایش ناگهانی قمیت دلار الان حتی پول گرفتن بلیط هم برامون به سختی جور میشه. من تصمیم گرفتم که اگه واقعا میتونم با توضیحاتی مثل این که اجازه خانواده نداشتم، هزینه مهاجرت و تحصیل توی آمریکا برام مقدر نبود بتونم افیسر رو قانع کنم، دیگه نرم آمریکا تا چهار سال بعد که فارغ التحصیل شدم. و خب اگه هم واقعا با این کار احتمال از دست دادن گرین کارتم زیاده که تحصیل پزشکیو بی خیال شم و برم اونجا هرچند با این هزینه ها تحصیل خیلی خیلی برام سخت خواهد بود. و متاسفانه تو همین حین مادربزرگم هم سرطان داره و اصلا شرایطی نیست که من بتونم تصمیم مهاجرتم رو با خونواده مطرح کنم. از یه طرف دیگه مادرم میگه فقط تو سالی یکبار رفت و امد داشته باش به آمریکا که نگران باطل شدن گرین کارتتی ولی در اون صورت هم میترسم افیسر بهم گیر بده و مخصوصا تذکر بده که یبار دیگه برگردی ایران گرین کارتت باطل میشه و من بعد اون همه سال تحصیل ایران نتونم برگردم. واقعا نمیدونم چیکار کنم دیگه. من واقعا بعد تحصیلم قصد برگشت به آمریکا و زندگی اونجا رو دارم ولی متاسفانه مدرکی مثل خونه یا پرداخت قبض و غیره نداریم، فقط داس سفید هست. به نظرتون دلایل عدم اجازه خانواده برای خروج + نداشتن وضع مالی مناسب به علت گرونی دلار که کاملا از دستمون خارج بود + سرطان مادربزرگم که نیاز به نگهداری مادرم داشت دلایل کافی ایه که من بعد از اتمام پاس سفیدم هم ایران بمونم و بعد برگردم آمریکا؟
این هم بگم که خواهرم سال بعد درسش تموم میشه و میخواد بره و امریکا زندگی کنه، بعد از اون مامانم هم همراهش بره، این میتونه دلیل کافی برای ارتباط با امریکا باشه بعدا که بخوام برم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
به شما اجازه ی ورود دادن؟ پروسه دادگاهتون چقدر طول کشید و نتیجه اش چی شد؟
من خودم بعد از ۵ سال میخام برگردم،
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-09-29 ساعت 05:00)yami نوشته:  
(2018-09-26 ساعت 21:03)shirin.ad68 نوشته:  با سلام به همگی
من حدود دو سال هست که گرین کارت رو دارم و وارد خاک آمریکا نشدم. من به علت ازدواج در ایران وایت کارت رو هم گرفتم ولی از اونجا که دو سال خروج واسه ازدواج منطقی نیست، الان واسه رفتن به آمریکا خیلی استرس دارم. بنظر شماها اگه من الان برم گرین کارتم مصادره میشه یا نه؟
حالا اگه یه دلیل واقعی مثل افسردگی با مدارک مرتبط بهشون ارائه کنم با این حال چقدر احتمال گرفتن گرین کارتم هستش؟؟؟

هر مدارکی که میتونی تهیه و ترجمه کن و حتما برو کانادا و زمینی وارد آمریکا شو
در فرودگاه هنگام ورود مستقیم دستت جایی بند‌نیست و در منطقه ترانزیت هستی

خب چه جوری میتونم برم کانادا؟ مگه همینجوری هم میشه رفت کانادا؟ باید واسه ویزاش اقدام کنم؟
شماره کیس:2015AS00005XXX >تاریخ رویت قبولی:2 may >کنسولگری: آنكارا > تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر > ارسال فرمهای سری اول: 12 June > کارنت شدن کیس: کارنت شدیم Big Grin > دریافت نامه دوم : اینم میاد ایشالله > مصاحبه: خیلی زوده هنوز > دريافت كليرنس: نميخورم ايشالله
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت دوستان
من بعد از نزدیک به سه سال غیبت (کمتر از سه سال البته )
با پرواز ترکیش از فرودگاه امام و استپ در استانبول وارد فرودگاه اوهیر شیکاگو شدم .
مامور مرزبان پاس و گرین کارت رو رویت کرد و اثر انگشت گرفت و ازم پرسید چه مدت خارج از آمریکا بودی ؟ که گفتم کمتر از سه سال .
بسیار جدی و با عصبانیت نصبی گفت برو اونور وایسا . بعد مامور دیگری اومد و منو به اتاق دیگری بردند که پر از مهاجر بود پاس و کارت اقامتم رو گرفت . بعد از حدود نیم ساعت افیسر دیگری اسممو صدا کرد و دقیقا همون سوالات رو پرسید ولی خیلی جدی و همراه با عصبانیت . در نهایت پس یکسری سوال جواب و.... علت غیبت . به جریمه ۵۸۵ دلاری ختم شد .
در طول مدت این روند تماما لبخند میزدم و به هیچ عنوان استرس و ناراحتی خودم رو بروز ندادم و تماما به سوالات به طور دقیق و صحیح پاسخ دادم .
شاد و پیروز باشید .

پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، nima24 ، Spiritual
(2018-10-27 ساعت 22:12)bogey نوشته:  سلام خدمت دوستان
با پرواز ترکیش از فرودگاه امام و استپ در استانبول وارد فرودگاه اوهیر شیکاگو شدم .
مامور مرزبان پاس و گرین کارت رو رویت کرد و اثر انگشت گرفت و ازم پرسید چه مدت خارج از آمریکا بودی ؟ که گفتم کمتر از سه سال .
بسیار جدی و با عصبانیت نصبی گفت برو اونور وایسا . بعد مامور دیگری اومد و منو به اتاق دیگری بردند که پر از مهاجر بود پاس و کارت اقامتم رو گرفت . بعد از حدود نیم ساعت  افیسر دیگری اسممو صدا کرد و دقیقا همون سوالات رو پرسید ولی خیلی جدی و همراه با عصبانیت . در نهایت پس یکسری سوال جواب و.... علت غیبت . به جریمه ۵۸۵ دلاری ختم شد .
در طول مدت این روند تماما لبخند میزدم و به هیچ عنوان استرس و ناراحتی خودم رو بروز ندادم و تماما به سوالات به طور دقیق و صحیح پاسخ دادم .
شاد و پیروز باشید .

سلام و ممنون بابت اطلاع رسانيتون.
اگر ميشه بفرمائيد چه سوال‌هايي پرسيدند و شما چه جواب‌هايي داديد ؟ آيا مدركي هم برده بوديد ؟
به نظرتون بين 3 سال و 6 سال فرقي ميكنه ؟ يا اگر بعد از 1 سال باشه ديگه فرقي نداره ؟
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-10-28 ساعت 20:40)a2pm نوشته:  
بسیار جدی و با عصبانیت نصبی گفت برو اونور وایسا . بعد مامور دیگری اومد و منو به اتاق دیگری بردند که پر از مهاجر بود پاس و کارت اقامتم رو گرفت . بعد از حدود نیم ساعت  افیسر دیگری اسممو صدا کرد و دقیقا همون سوالات رو پرسید ولی خیلی جدی و همراه با عصبانیت . در نهایت پس یکسری سوال جواب و.... علت غیبت . به جریمه ۵۸۵ دلاری ختم شد .
شاد و پیروز باشید .

اگر ميشه بفرمائيد چه سوال‌هايي پرسيدند و شما چه جواب‌هايي داديد ؟ آيا مدركي هم برده بوديد ؟
به نظرتون بين 3 سال و 6 سال فرقي ميكنه ؟ يا اگر بعد از 1 سال باشه ديگه فرقي نداره ؟
ممنونم
فرقی نمیکنه که چند سال شده بیش از یکسال تقاوتی نداره .
سوالات کلی هست کجا بودی ؟ تمامش ایران بودی ؟ چرا این مدت ایران موندی و بر نگشتی ؟
چرا پاس سفید نگرفتی ؟
مدارک هم زیاد بردم ولی نگاهشون نکرد و حتی درخواست مدرکی نکرد .  
پاسخ به سوالات بستگی به شرایط شما داره و کیس با کیس متفاوته
در کل یکلمه هم دروغ نگید (راستی و رستگاری) . حرفاتون یکی باشه و تناقضی نداشته باشه.
به سوالات مختصر و مفید جواب بدید و شاخ و برگ بهش ندید و زیاده گویی نکنید .
از کوره در نرید و لبخند بزنید و آرام باشید .
هیچ چیزی رو تا نخوندین امضا نکنین .
برای کن حدودا دو ساعت روند سوالات و پرسش ها با آفیسر های مختلف که سه نفر بودند طول کشید .
و نهایتا به جریمه ۵۸۵ دلار ختم شد .
هرچه سریعتر بگردید آمریکا  بهتره چون ممکنه دستور العمل ورود گرین کارتی ها عوض بشه و ایرلاین ها رو مجبور به پیروی کنند .
ترکیش کم دردسر ترین ایرلاین هست فعلا .
به هیچ وجه با پروازی که در اروپا و کانادا وحنی قطر و دبی توقف داره نیاین (ابدا)  که بر میگردونن صد درصد .
سعی کنید ظاهرتون با عکس گرین کارتتون یکی باشه که مشکوک نزنین .  
بهترین مسیر تهران به استانبول و بعد پرواز از استانبول به  آمریکا هست .
اگر هنگام سوار شدن و گرفتن کارت پرواز چه از تهران و چه از استانبول اگر  از شما سوال شد چند وقت هست آمریکا نبودید؟  بگید سه ماه چونکه هیچ سیستم ویا روشی جهت چک کردن صحت صحبت های شما رو ندارند. البته تا این لحظه .
لوازم و وسایل مشکوک و ممنوع(زعفران و‌خشکبار و ...)  که جلب توجه میکنه، نیارید و سبک بیاید آمریکا
مثبت فکر کنید
ترسی نداره نهایت ماجرا پول یک بلیط رفت و برگشت هزینه میکنید ولی از این بلاتکلیفی و  سر در گمی در میاید .
موفق باشین همگی دوستان .

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-10-29 ساعت 00:33)bogey نوشته:  
(2018-10-28 ساعت 20:40)a2pm نوشته:  
شاد و پیروز باشید .

ممنونم
سوالات کلی هست کجا بودی ؟ تمامش ایران بودی ؟ چرا این مدت ایران موندی و بر نگشتی ؟
چرا پاس سفید نگرفتی ؟
در کل یکلمه هم دروغ نگید (راستی و رستگاری) . حرفاتون یکی باشه و تناقضی نداشته باشه.
برای کن حدودا دو ساعت روند سوالات و پرسش ها با آفیسر های مختلف که سه نفر بودند طول کشید .
هرچه سریعتر بگردید آمریکا  بهتره چون ممکنه دستور العمل ورود گرین کارتی ها عوض بشه و ایرلاین ها رو مجبور به پیروی کنند .
به هیچ وجه با پروازی که در اروپا و کانادا وحنی قطر و دبی توقف داره نیاین (ابدا)  که بر میگردونن صد درصد .
اگر هنگام سوار شدن و گرفتن کارت پرواز چه از تهران و چه از استانبول اگر  از شما سوال شد چند وقت هست آمریکا نبودید؟  بگید سه ماه چونکه هیچ سیستم ویا روشی جهت چک کردن صحت صحبت های شما رو ندارند. البته تا این لحظه .
لوازم و وسایل مشکوک و ممنوع(زعفران و‌خشکبار و ...)  که جلب توجه میکنه، نیارید و سبک بیاید آمریکا
مثبت فکر کنید
ترسی نداره نهایت ماجرا پول یک بلیط رفت و برگشت هزینه میکنید ولی از این بلاتکلیفی و  سر در گمی در میاید .
موفق باشین همگی دوستان .

خيلي ممنون و متشكر بابت پاسخ كامل و وقتي كه گذاشتيد .... اميدوارم كه براي من و ساير دوستان بدون دردسر انجام بشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-10-29 ساعت 20:46)a2pm نوشته:  
(2018-10-29 ساعت 00:33)bogey نوشته:  
(2018-10-28 ساعت 20:40)a2pm نوشته:  سلام و ممنون بابت اطلاع رسانيتون.
ممنونم
چرا پاس سفید نگرفتی ؟
مثبت فکر کنید
موفق باشین همگی دوستان .

خيلي ممنون و متشكر بابت پاسخ كامل و وقتي كه گذاشتيد .... اميدوارم كه براي من و ساير دوستان بدون دردسر انجام بشه

ممنون از اطلاع رسانیتون خداروشکر که به سلامت رفتید
ما هم بعد از دو سال میخوایم بریم و اینجا صاحب فرزندی شدیم که الان ۱۵ ماهس اگه دوستان تجربه یا راهنمایی دارن ممنون میشم کمکمون کنید😊
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام کسی اینجا نیست؟؟😐
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خوب هستید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-01-08 ساعت 11:12)Mohammadasi نوشته:  سلام کسی اینجا نیست؟؟😐

سلام دوستان
کسی در مورد پرداخت مالیات میتونه من و کمک کنه
من خارج از امریکا کار میکنم البته گرین کارت دارم ۵ ساله
ممنونم
با آرزوی بهترین‌ها برای همه شما عزیزان
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه
براي بازگشت بيشتر از يك سال به نظرتون (Automated Passport Control (APC كمكي ميكنه كه آدم راحت تر وارد بشه ؟ كسي تجربه‌اي از اين ماجرا داشته ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-09-30 ساعت 21:04)آلیسا نوشته:  
(2018-07-29 ساعت 03:27)aydinaghajani نوشته:  سلام دوستان

من با پرواز ترکیش تونستم بالاخره خودمو به آمریکا برسونم و موقع ورود پس از حدود 20 دقیقه کاغذ بازی بالاخره وارد خاک آمریکا شدم و منو بخاطر اینکه 3.5 سال بیرون آمریکا بودم 585 دلار جریمه کردن و هیچ تعهدی هم ازم نگرفتن و خیلی برخورد خوبی هم باهام داشتن

دوستانی که به هر نحوی به من کمک کردن ازشون ممنونم
اگه کسی مشکلی مثل داره خوشحال می شم کمکش کنم این تنها چیزی هست که من هم می توانم در حق بقیه دوستانم انجام دهم ایشالله دوستانی که وارد می شم با تاخیر به سلامتی وارد شوند می دونم که اینکار خیلی استرس داره و ولی بالاخره وارد خواهند شد چند نکته لازم می دونم که برای این دوستان اینجا می نویستم
1- هیچ وقت پرواز با کانکشن در اروپارو انتخاب نکنید کشور های عربی رو نمی دونم چطوریه چون اصلا استفاده نکردم و من خودم با ترکیش اومدم
2- حتما قبل از ورودتون یه سری مدارک برای خودتون اماده کنید و ترجمه داشته باشید زیاد به اون مدارک نگاه نمی کننن مهم گفته های خود شماست که چند جا اونارو ازتون می پرسن سعی کنید چیزهایی رو که می خواهید بگویید از قبل چند بار تمرین کرده باشید. ترجمه هم لازم نیست زیاد هزینه کنید مهر مترجم کافی هست
3- پول نقد همراهتون باشه که موقع ورود اگه جریمه شدین بتونید پرداخت کنید برای هر نفر مابین 500 الی 1000 دلار
4- حداقل امکان با یه وکیل هماهنگ بشید اگه اگر خدای نکرده گیر افتادین به دادتون برسه
5- الا بذکر الله تظمئن القلوب . خدارو هیچ وقت فراموش نکنید

تبریک میگم .چه مدارکی داشته باشیم خوبه ؟از کجا بگیریم ؟
سلام دوست عزیز من هم میخواهم بد از سه سال وارد بشم چطوری میتونم با شما در این مورد صحبت کنم من الان ایران هستم بین انتخاب پرواز به فرودگاه سانفرانسیکو یا شیکاگو موندم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من هم میخوام بهد از سه سال وارد بشم لطفا من رو راهنمایی کنید از سانفرانسیکو وارد بشم یا از شبکاگو
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان