کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازگشت به آمريكا پس از غيبت طولاني
سلام وقت بخیر
من بعد از ۶ سال میخوام وارد امریکا بشم لطفا راهنماییم کنید
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من بعد از ۶ سال میخوام وارد امریکا بشم لطفا کمکم کنین چه مراحلی باید انجام بدم
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز. من و همسرم بعد از حدود ۴ سال که ایران بودم ونتونستیم به علت مشکلات مختلف برگردیم. الان می خوایم برگردیم. امکانش هست بفرمایید چطوری بیایم که گرین کارتمون رو نگیرن؟
مدارکی لازمه؟ از فرودگاه خاصی بیایم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز. من و خانمم گرین گارت داشتیم ولی ۴ سال غیبت داشتیم ، از فرودگاه اوهر شیکاگو وارد شدیم. بدون هیچ مشکلی. حتی ازمون نپرسیدن این مدت کجا بودین. کلا به نظر من برای ورود بعد از غیبت طولانی شیکاگو گزینه بدی نیست. سوالی بود در خدمتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: اریو
(2021-04-16 ساعت 21:25)Mohad3 نوشته:  سلام دوستان من بعد از ۶ سال میخوام وارد امریکا بشم لطفا کمکم کنین چه مراحلی باید انجام بدم
ممنونم
سلام
من پیغام شما رو الان دیدم و نمیدونم تو این مدت تشریف بردید به آمریکا یا خیر
اما لازم دونستم تجربه خودم رو اینجا بنویسم شاید برای شما یا سایر دوستان مفید باشد:
من بعد از حدود 9 سال که خارج از آمریکا بودم (ایران) تصمیم گرفتم که به آمریکا برگردم
خیلی نگران بودیم که گرین کارت رو بگیرن و وارد پروسه دادگاه و اینا بشیم
بعد از پرس و جویی که کردیم و کلی سایت ها رو دیدیم و مشورت با وکیل، به این نتایج رسیدیم
- باید از فرودگاه مطمئن وارد آمریکا بشوید اگر مقصدتون شرق آمریکا است، نیویورک و اگر غرب آمریکا، لس آنجلس (ما خودمون میخواستیم بریم سانفرانسیسکو ولی یکبار که بیش از 6 ماه خارج از آمریکا بودیم، موقع ورود کلی بهمون گیر دادن). فرودگاههایی مثل آتلانتا یا سانفرانسیسکو اصلا خوب نیستن
- سعی کنید بلیط تون رو یکسره بگیرید
- به هیچ وجه پیش مامور اظهار نکنید که بیشتر از یک سال خارج از آمریکا بودید. ولی دروغ هم نگویید. وکیل به ما گفت که مامورین آمریکا مجاز به دروغ گفتن هستند تا از شما اعتراف بگیرن ولی به محض اینکه شما اعتراف کنید که مثلا دو سه سال هست خارج از آمریکا هستید، امکان گرفتن گرین کارت و اینا هست. سعی کنید سوالاتشون رو کلی، بدون توضیح اضافی، تک جمله ای جواب بدین و در عین حالی که دروغ نمیگید، جواب مشخصی هم ندید. بعنوان مثال اگر ازتون پرسید که از چه زمانی بیرون از آمریکا هستید یا چند و قته بیرون از آمریکا هستید، جواب بدید از ماه مثلا آگوست ولی به سال و روزش اشاره نکنید و یا نگید شش ماه فقط since August
- سعی کنید آفیسری رو انتخاب کنید که بهتر هست. توی صف ویزا چک که هستید، آفیسر ها رو ببینید. خانم نباشه (خانم ها سختگیر هستند)، آمریکایی باشه (چینی ها از همه بدتر هستند)، سیاه پوستها هم خوبن. ولی همونطور که گفتم چینی ها و هندی ها خیلی گیر میدن معمولا. (البته همه اینها نسبی هست ها حالا یکی نگه مثلا آفیسر من چینی بود و خیلی هم خوب بود و اینا Smile
- سعی کنید زمان ورود شما روزهای آخر هفته (شنبه و یکشنبه) باشه. معمولا تو این روزها نفرات شیفت شون کمتره و سریعتر و با پرس و جوی کمتر پاسپورتها رو مهر میزنن.

و اما اتفاقی که برای من افتاد:
من روز شنبه عصر وارد لس آنجلس شدم (با پرواز قطر). توی صف نگاه کردم به آفیسر ها و بجز یک خانم بقیه آقا بودن و به نظر میرسید که آمریکایی هستن. یکیشون که به نظرم بهتر از بقیه بود رو انتخاب کردم و سعی کردم برم پیشش (نوبت من که شد، دیدم خانمه میخواد صدا کنه، من به بهانه بستن بند کفش، نفر بعدی رو فرستادم و بعد خودم رفتم پیش آفیسر مورد نظر! اون نفر پشت سری البته ایرانی نبود و به راحتی وارد شد) . بدون اینکه حتی یک کلمه با من صحبت کنه و سوالی بپرسه، برام مهر ورود زد و وارد شدم!!!!!!

البته فکر میکنم که سر کار اومدن آقای بایدن و وجود کرونا بی تاثیر نباشه چون برای همه خیلی راحت میگرفتن و اصولا اون مدتی که من توی صف بودم ندیدم به کسی گیر خاصی بدن.
از همه نکات بالا به نظرم انتخاب فرودگاه خیلی مهم باشه.
به امید اینکه بدون مشکل شما هم وارد بشید
پاسخ
تشکر کنندگان: اریو ، vistac ، seperelia
سلام دوستان عزيزم
منم از بچه هاي ٢٠١٣ هستم، ممنون از مهاجرسرا كه هميشه مارو از كلافه گي نجات ميده. من ٢٠١٣ بعد اينكه گرين كارت گرفتم به مدت ٤ سال دائم تو رفت و آمد به امريكا بودم و هميشه سفر هاي زير يكسال و يا ٦ ماه داشتم تا اينكه از ٢٠١٧ تا سال ٢٠١٩ براي بيش از يكسال نتونستم به دليل پزشكي كه اجازه پرواز نداشتم به امريكا برنگشتيم ( مدارك موجود هست) ولي من تو اين مدت دو سال تكس رو فايل كردم، اوايل ٢٠١٩ اومديم امريكا بدون اينكه ري اينتري پرميت داشته باشيم، افسر فرودگاه هم بدون هيچ سوالي به ما اجازه ورود داد و هيچ مشكلي تو فرودگاه نداشتيم، بعد ما تا الان براي بيش از ٤٠ ماه تو امريكا بوديم و كار كرديم و ماليات هم داديم، من در مورد قانون ٤ سال و يك روز تحقيق كردم كه در صورت اثبات وابستگي به امريكا ميشه از آخرين ورود اقدام كرد ولي من نميخوام ريسك كنم و ميخوام بعد از ٤ سال و شش ماه بعد از آخرين ورود براي سيتيزني اپلاي كنم كه طبق مطلب نوشته شده تو سايت اداره مهاجرت اگر بعد از ٤ سال و شش ماه اقدام كنيم ديگه نياز به اثبات وابستگي براي اون شش ماه اول كه بيرون بوديم نيست ، حالا سوال اصلي من اين هست كه چون من بدون ري اينتري پرميت و يا با ويزاي مجدد بعد از خروج بالاي يكسال وارد امريكا شدم ميتونه اين موضوع مشكل ساز بشه؟ ( البته من گواهي پزشكي و فايل تكس رو دارم) شنيدم با توجه به اينكه مامور فرودگاه مجوز ورود به من داده يعني اقامت هاي بعدي من قانوني و مشكلي نيست.
شماره کیس :2013AS0001xxx
کنسولگری:آنكارا
تاریخ مصاحبه : هفته دوم ژانویه/ کلیرنس
تاریخ کلیرنس :20 فوریه 2013
تاریخ ورود به آمریکا : جون ٢٠١٣
تعداد نفرات : 2 نفر
مقصد:هیوستون
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود بر دوستان گرامی
بخشید چرا اطلاعات جدید و سالهای اخیر در سایت نیست؟
***2013AS7 ‫(٢ نفر) ღ مصاﺣﺒﮧ: 15 مي۲۰۱۳، ابوظبي، برگهٔ سفيد ღ كليرنس ღ كلير 30جون ღمقصد: فلوريدا *ویزا 16 جولای2013 تا 15 جون2014 @
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2021-04-11 ساعت 13:03)Mohad3 نوشته:  سلام وقت بخیر
من بعد از ۶ سال میخوام وارد امریکا بشم لطفا راهنماییم کنید
ممنونم
سلام من از فرودگاه شیکاگو وارد شدم به شما هم فرودگاه شیکاگو وارد شوید . من هم مثل شما بودم بدون مشکل وارد شدم
پاسخ
تشکر کنندگان:
من از طریق شیکاگو وارد شدم بعد از شش سال از شیکاگو بیایید اگر مدت طولانی بیرون بودید
پاسخ
تشکر کنندگان:
من از طریق شیکاگو‌وارد شدم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان 
من بهمراه پدر و ماذرم سال 2010 از طریق لاتاری گرین کارت گرفتیم . من دوازده سالم بود و به هر حال چند سالی رفت و آمد میکردیم ولی از آنجا که شرایط زندگی ما در ایران خوب بود . تمایل زیادی برای زندگی داعم در امریکا نداشتیم و به هر صورت علیرغم اسرار پدر و مادرم که می گفتن تو برو و در امریکا بمان و خلاصه ما برات پانسیون میگیریم متاسفانه من هم قبول نکردم و حالا کلی پشیمانم. امروز تقریبا دو سال می شود که گرین کارت من منقضی شده ولی من از طریق یکی از دوستانم که در امریکا هستش برای انگشت نگاری و تعویض و تمدید گرین کارت وقت گرفتم. اسکن گرین کارت را برای اداره مهاجرت فرستادمو خلاصه وقت را برایم گرفتن . حالا سوال من اینه که 
1- با داشتن (نامه وقت انگشت نگاری) و گرین کارت منقضی شده میتوانم در ایران سوار هواپیما بشوم. (( یعنی از گیت پلیس فرودگاه و بقیه گیت ها میتوانم عبور کنم)).
2- اصولا برخورد افسر پلیس در هنگام ورود به امریکا چگونه است؟

دوستان عزیز اگر تجربه ای در این زمینه دارید من را راهنمایی کنید؟

لازم هست که بگم دوست من در امریکا می گفت که خیلی ها بخاطر کرونا نتوانسته بودند که بموقع برای تمدید گرین کارت اقدام کنند و دولت امریکا هم این استثنا را قایل شده که می توانید با تاخیر گرین کارت خود را تمدید کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Mah_tab
دوست من تجربه شما رو داشت و به راحتی با نشان دادن کاغذ برگه انگشت نگاری از شیکاگو وارد شد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2021-10-12 ساعت 15:13)arashsho نوشته:  
(2021-04-16 ساعت 21:25)Mohad3 نوشته:  سلام دوستان من بعد از ۶ سال میخوام وارد امریکا بشم لطفا کمکم کنین چه مراحلی باید انجام بدم
ممنونم
سلام
من پیغام شما رو الان دیدم و نمیدونم تو این مدت تشریف بردید به آمریکا یا خیر
اما لازم دونستم تجربه خودم رو اینجا بنویسم شاید برای شما یا سایر دوستان مفید باشد:
من بعد از حدود 9 سال که خارج از آمریکا بودم (ایران) تصمیم گرفتم که به آمریکا برگردم
خیلی نگران بودیم که گرین کارت رو بگیرن و وارد پروسه دادگاه و اینا بشیم
بعد از پرس و جویی که کردیم و کلی سایت ها رو دیدیم و مشورت با وکیل، به این نتایج رسیدیم
- باید از فرودگاه مطمئن وارد آمریکا بشوید اگر مقصدتون شرق آمریکا است، نیویورک و اگر غرب آمریکا، لس آنجلس (ما خودمون میخواستیم بریم سانفرانسیسکو ولی یکبار که بیش از 6 ماه خارج از آمریکا بودیم، موقع ورود کلی بهمون گیر دادن). فرودگاههایی مثل آتلانتا یا سانفرانسیسکو اصلا خوب نیستن
- سعی کنید بلیط تون رو یکسره بگیرید
- به هیچ وجه پیش مامور اظهار نکنید که بیشتر از یک سال خارج از آمریکا بودید. ولی دروغ هم نگویید. وکیل به ما گفت که مامورین آمریکا مجاز به دروغ گفتن هستند تا از شما اعتراف بگیرن ولی به محض اینکه شما اعتراف کنید که مثلا دو سه سال هست خارج از آمریکا هستید، امکان گرفتن گرین کارت و اینا هست. سعی کنید سوالاتشون رو کلی، بدون توضیح اضافی، تک جمله ای جواب بدین و در عین حالی که دروغ نمیگید، جواب مشخصی هم ندید. بعنوان مثال اگر ازتون پرسید که از چه زمانی بیرون از آمریکا هستید یا چند و قته بیرون از آمریکا هستید، جواب بدید از ماه مثلا آگوست ولی به سال و روزش اشاره نکنید و یا نگید شش ماه فقط since August
- سعی کنید آفیسری رو انتخاب کنید که بهتر هست. توی صف ویزا چک که هستید، آفیسر ها رو ببینید. خانم نباشه (خانم ها سختگیر هستند)، آمریکایی باشه (چینی ها از همه بدتر هستند)، سیاه پوستها هم خوبن. ولی همونطور که گفتم چینی ها و هندی ها خیلی گیر میدن معمولا. (البته همه اینها نسبی هست ها حالا یکی نگه مثلا آفیسر من چینی بود و خیلی هم خوب بود و اینا Smile
- سعی کنید زمان ورود شما روزهای آخر هفته (شنبه و یکشنبه) باشه. معمولا تو این روزها نفرات شیفت شون کمتره و سریعتر و با پرس و جوی کمتر پاسپورتها رو مهر میزنن.

و اما اتفاقی که برای من افتاد:
من روز شنبه عصر وارد لس آنجلس شدم (با پرواز قطر). توی صف نگاه کردم به آفیسر ها و بجز یک خانم بقیه آقا بودن و به نظر میرسید که آمریکایی هستن. یکیشون که به نظرم بهتر از بقیه بود رو انتخاب کردم و سعی کردم برم پیشش (نوبت من که شد، دیدم خانمه میخواد صدا کنه، من به بهانه بستن بند کفش، نفر بعدی رو فرستادم و بعد خودم رفتم پیش آفیسر مورد نظر! اون نفر پشت سری البته ایرانی نبود و به راحتی وارد شد) . بدون اینکه حتی یک کلمه با من صحبت کنه و سوالی بپرسه، برام مهر ورود زد و وارد شدم!!!!!!

البته فکر میکنم که سر کار اومدن آقای بایدن و وجود کرونا بی تاثیر نباشه چون برای همه خیلی راحت میگرفتن و اصولا اون مدتی که من توی صف بودم ندیدم به کسی گیر خاصی بدن.
از همه نکات بالا به نظرم انتخاب فرودگاه خیلی مهم باشه.
به امید اینکه بدون مشکل شما هم وارد بشید
درود بر شما دوست گرامی. مهر ورود به آمریکا کجا درج میشه؟ توی پاس ایرانی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-12-19 ساعت 07:54)hector90699 نوشته:  سلام دوستان
با توجه به اینکه من گرین کارت داشتم و دانشجو بودم و خوب غیب طولانی که داشتم 2 سال قبل پاس سفید گرفتم و 3 ماه قبل با توجه به اتمام مهلت پاس سفید و برای ادامه ی زندگی اومدم امریکا .
اما الان باید برای یک سفر کوتاه و 30 روزه برگردم ایران.
به نظر شما زمان برگشت مشکلی با آفیسر ها در فرودگاه نخواهم داشت؟
ممنون میشم اگه کسی از دوستان کمک کنه . چون باید سریع تر بلیط تهیه کنم.
درود بر شما دوست گرامی
می تونم بپرسم که چطور پاس سفید گرفتید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان