کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازگشت به آمريكا پس از غيبت طولاني
(2015-05-04 ساعت 10:58)kingrokh نوشته:  سلام
من ١٣ نوامبر براي بار اول رفتم. ١٣ مي ميشه ٦ ماهه اولم ولي بدلايلي امكانش رو ندارم كه برم، اگر نرم براي ٦ ماه بعد يا يكسال بعد برم فاجعه اي در انتظار خواهم داشت ؟

بر اساس قوانین جدید شما در مدت ۵ سال باید ۲.۵ سال در آمریکا باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان

سوالي دارم گفتم اينجا ظاهرا تجربه ها بيشتره..
يكي از دوستان من چندين ساله گرين كارت داره و الان با پاس سفيد ايرانه؛ درحال حاضر بچه دار شده و بچه اش يكسال اش است؛ كسي ميدونه مراحل دريافت گرين كارت براي فرزندش چگونه است؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-28 ساعت 17:54)نيما ٩٢ نوشته:  سلام به دوستان

يكي از دوستان من چندين ساله گرين كارت داره و الان با پاس سفيد ايرانه؛ درحال حاضر بچه دار شده و بچه اش يكسال اش است؛ كسي ميدونه مراحل دريافت گرين كارت براي فرزندش چگونه است؟

برای این موضوع در وب سایت اداره مهاجرت آمریکا فرمهای لازم وجود داره
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008
(2015-05-28 ساعت 19:16)farboodfn@gmail.com نوشته:  

خيلي ممنون از راهنمايي تون!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-28 ساعت 19:19)نيما ٩٢ نوشته:  
(2015-05-28 ساعت 19:16)farboodfn@gmail.com نوشته:  

خيلي ممنون از راهنمايي تون!

http://www.uscis.gov/green-card/green-ca...t-resident
پاسخ
تشکر کنندگان: نيما ٩٢ ، romance33 ، ed2008
با سلام خدمت استاید محترم
سوالی داشتم ( البته با خواندن مطالب تا حدودی به جوابم رسیدم ولی ممنون میشم کاملا من را راهنمایی کنید) یکی از دوستان من برنده لاتاری 2012 بوده یکماه امریکا ا با خانواده اقامت داشته کرین کارت و سو شال خود و خانواده را گرفته و همگی برگشن ایران الان بعد از دو سال دوباره می خواهند بیایند امریکا ایا گرین کارت شان باطل است یعنی اجازه ورود داده نمیشه ممنون میشه با توجه به اینکه در پست های قبلی خواندم قوانین تغییر کرده من را راهنمایی کنید با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
شوهر دوست من بعداز دو سال ونيم اومد لس انجلس البته اون خانومش اينجا بود و گفت شرايطش أجازه نميداده كه بياد يكساعتي سؤال ، جواب كردند در نهايت با تهديد اينكه اگر تكرار بشه گرين كارت ميگيرند أجازه ورود بهش دادندبه نظر من آدم بايد شانس اش را هميشه امتحان كنه
پاسخ
تشکر کنندگان: نيما ٩٢ ، b@b@k
(2015-06-12 ساعت 11:45)nahid.t نوشته:  شوهر دوست من بعداز دو سال ونيم اومد لس انجلس البته اون خانومش اينجا بود و گفت شرايطش أجازه نميداده كه بياد يكساعتي سؤال ، جواب كردند در نهايت با تهديد اينكه اگر تكرار بشه گرين كارت ميگيرند أجازه ورود بهش دادندبه نظر من آدم بايد شانس اش را هميشه امتحان كنه

با سلام و تشکر از شما البته طبق گفته شما خانوم ایشان امریکا بوده و این خانواده هیچ بستگانی امریکا ندارن که ساکن باشه اینجاش یکم پیچیده است
پاسخ
تشکر کنندگان: nahid.t
به نظر من همونطور كه قبلا هم گفتم بايد شانس شون رو امتحان كنند ميتونند بگن يكيشون مريض بوده و مجبور بودند به خاطر اون بمونند به هر حال كه نميشه تو برزخ بمونند يه پرونده پزشكي جور كنند و دل به دريا بزنند تا اونجا كه من ديدم و تجربه دارم هيچكس را به خاطر دير كردن ديپورت نمكنند نهايتا دادگاه ميفرستند كه اگه يه دليل خوب داشته باشند مثل همون پرونده اي كه گفتم ،كه ميتونه نامه از يك پزشك هم باشه نهايتا قضيه حل بشه خانمي با ما همسفر بود كه پنج سال بود نيومده بود تو فرودگاه أفيسر بهش گير داد گفت مجرد بودم پدرم أجازه نميداده بيام پاسپورت نداشتم الان ازدواج كردم با أجازه همسرم اومدم فقط ٣٠٠ دلار جريمه اش كردند و تذكر دادند كه دفعه بعد گرين كارت ضبط ميشه
پاسخ
تشکر کنندگان: b@b@k
سلام
من هم مشکلی مانند مشکل شما دارم. از من مدرکی خواستند که نشان دهد مادرم امریکا هست.
شما توانستید حلش کنید؟
ممنون میشوم اگه راهنماییم کنید.
منظور شما از اقامت مجدد چیه؟ یعنی دوباره برن امریکا یا دوباره گرین کارد بگیرند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-12 ساعت 01:09)soly montari نوشته:  دوستان سلام. پدر من گرین کارت دارد و ۶ سال پیش برای من اقدام کرد. متاسفانه مصاحبه من چند وقت پیش بود ولی به دلیل اینکه ایشان ۵ سال است که به آمریکا نرفته است درخواست من رد شد. یک برگه سفید به من دادند که در آن نوشته بود اگر بتوانید اقامت مجدد وی را در آمریکا ثایت کنیم پرونده من دوباره به جریان می‌افتد. با توجه به اوضاع گرین کارت پدر من که خیلی قاراشمیش است آیا راهی برای من وجود دارد یا نه؟

سلام
من هم مشکلی مانند مشکل شما دارم. از من مدرکی خواستند که نشان دهد مادرم امریکا هست.
شما توانستید حلش کنید؟
منظور شما از اقامت مجدد چیه؟ یعنی دوباره برن امریکا یا دوباره گرین کارد بگیرند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-24 ساعت 01:25)frostamabadi نوشته:  
(2015-05-12 ساعت 01:09)soly montari نوشته:  دوستان سلام. پدر من گرین کارت دارد و ۶ سال پیش برای من اقدام کرد. متاسفانه مصاحبه من چند وقت پیش بود ولی به دلیل اینکه ایشان ۵ سال است که به آمریکا نرفته است درخواست من رد شد. یک برگه سفید به من دادند که در آن نوشته بود اگر بتوانید اقامت مجدد وی را در آمریکا ثایت کنیم پرونده من دوباره به جریان می‌افتد. با توجه به اوضاع گرین کارت پدر من که خیلی قاراشمیش است آیا راهی برای من وجود دارد یا نه؟

سلام
من هم مشکلی مانند مشکل شما دارم. از من مدرکی خواستند که نشان دهد مادرم آمریکا هست.
شما توانستید حلش کنید؟
منظور شما از اقامت مجدد چیه؟ یعنی دوباره برن آمریکا یا دوباره گرین کارد بگیرند؟

سلام. منظور از اقامت مجدد يعني حضور پدر ايشان در امريكا و رندگي ايشان بصورت مستمر و پرداخت ماليات و قبض ها و .... در واقع اثبات زندگي در امريكا و سپس درخواست مجدد از كنسولگري براي بررسي كه انشاله ايندفعه كارتون درست ميشه ! در واقع منظور كنسول از مردود كردن كيس اينه كه كسي كه در امريكا اقامت نداره چطور ميتونه كسي و دعوت كنه كه به اون ملحق بشه !
EB2
ANKARA
interview : 13 may 2016  
two line : 7 Dec 2016  
OR : 16 Dec 2016
Clearance : 27 Dec 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
ba salam
man esmam ramtin haddadan hastesh 15 sale pish raftam turkie az tarighe UN be khatere bahaie bodan man ro ghabol kardan va ferestadan sefarate usa bade yek sal behem visa dadand raftam usa,famile dareje 2 ham dashtam,bade 2.5 sal green card gereftam omadam iran didane khanevade va inja iran ezdevaj kardam va mondegar shodam az roz ke bargashtam ta alan 12 sal mishe,5 sale pish raftam turkie sefarate usa ke vaghean eshtebah kardam bedone mashverat raftam,ye khanom omad baham sohbat kard manam goftam faghat natonestam biam badesh green cardamo az jibam dar avordam goftam carte sabz ham daram azam gereft ye gosheie kheili kochik az green cardo borid vali jaie ro borid ke on ghesmat hich adadi nist behem ham goft nemitoni beri usa,chand mahe pish ham green cardam expire shod,hala mozaheme shoma shodam ta komakam konin,dar zemn baradaram onja hastesh man vaghti omadam iran on raftesh turkie va panahande shod va raft usa mahe pish ham citizen amrica shodesh albate man nemikjham az tarighe dadasham eghdam konam,rasti shomareh social security ham daram,ba in sharayet mitonam dobare bargardam usa?37 sal ham sename,1 mahe pish ham talagh gereftam va mojaradam,khahesh mikonam behem komak konid,dar zemn man ye moredi ke yadam omad man on zaman raftam immigration ghable inke biam va ona mohre i-551 ro to passportam zadan va man ba on omadam iran,bade 2 mah ke green cardam omade bod dostam baram post kardesh,on passportam 8 sale ke tarikhesh gozashteh va man ye jaded gereftam,albate ono ham negah dashtam
ramtinh2002@yahoo.com
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-05 ساعت 00:54)ramtinh2002 نوشته:  ba salam
man esmam ramtin haddadan hastesh 15 sale pish raftam turkie az tarighe UN be khatere bahaie bodan man ro ghabol kardan va ferestadan sefarate usa bade yek sal behem visa dadand raftam usa,famile dareje ۲ ham dashtam,bade ۲.۵ sal green card gereftam omadam iran didane khanevade va inja iran ezdevaj kardam va mondegar shodam az roz ke bargashtam ta alan 12 sal mishe,۵ sale pish raftam turkie sefarate usa ke vaghean eshtebah kardam bedone mashverat raftam,ye khanom omad baham sohbat kard manam goftam faghat natonestam biam badesh green cardamo az jibam dar avordam goftam carte sabz ham daram azam gereft ye gosheie kheili kochik az green cardo borid vali jaie ro borid ke on ghesmat hich adadi nist behem ham goft nemitoni beri usa,chand mahe pish ham green cardam expire shod,hala mozaheme shoma shodam ta komakam konin,dar zemn baradaram onja hastesh man vaghti omadam iran on raftesh turkie va panahande shod va raft usa mahe pish ham citizen amrica shodesh albate man nemikjham az tarighe dadasham eghdam konam,rasti shomareh social security ham daram,ba in sharayet mitonam dobare bargardam usa?37 sal ham sename,۱ mahe pish ham talagh gereftam va mojaradam,khahesh mikonam behem komak konid,dar zemn man ye moredi ke yadam omad man on zaman raftam immigration ghable inke biam va ona mohre i-551 ro to passportam zadan va man ba on omadam iran,bade ۲ mah ke green cardam omade bod dostam baram post kardesh,on passportam ۸ sale ke tarikhesh gozashteh va man ye jaded gereftam,albate ono ham negah dashtam
ramtinh2002@yahoo.com

با سلام
من اسمم رامتین هدادان هستش 15 ساله پیش رفتم ترکیه از طریقه یون به خاطره بهائی بودن من رو قبول کردن و فرستادن سفارت آمریکا بده یک سال بهم ویزا دادند رفتم آمریکا، فامیل درجه ۲ هم داشتم، بعده ۲.۵ سال گرین کارت گرفتم اومدم ایران دیدن خانواده و اینجا ایران ازدواج کردم و موندگار شدم از روز که برگشتم تا الان 12 سال میشه , ۵ ساله پیش رفتم ترکیه سفارت آمریکا که واقعا اشتباه کردم بدون مشورت رفتم، یه خانم اومد باهم صحبت کرد منم گفتم فقط نتونستم بیام بعدش گرین کاردمو از جیبم در آوردم گفتم کارت سبز هم دارم ازم گرفت یه گوشه‌‌ائ خیلی‌ کوچیک از گرین کارتو برید ولی‌ جایی رو برید که اون قسمت هیچ عددی نیست بهم هم گفت نمیتونی‌ بری آمریکا، چند ماه پیش هم گرین کردم اکسپایر شد، حالا مزاحم شما شدم تا کمکم کنین، در ضمن برادرم اونجا هستش من وقتی‌ اومدم ایران اون رفتش ترکیه و پناهنده شد و رفت آمریکا ماه پیش هم سیتیزن آمریکا شدش البته من نمیخوام از طریقه داداشم اقدام کنم، راستی‌ شماره سوشال سکوریتی هم دارم، با این شرایط می‌تونم دوباره برگردم آمریکا ؟ 37 سال هم سنمه 1 ماه پیش هم طلاق گرفتم و مجردم، خواهش می‌کنم بهم کمک کنید، در ضمن من یه موردی که یادم اومد من اون زمان رفتم امیگریشین قبل اینکه بیام و اونا مهر ای-551 رو تو پاسپورتم زدن و من با اون اومدم ایران، بعده ۲ ماه که گرین کارتم اومده بود دوستم برام پست کردش، اون پاسپورتم ۸ ساله که تاریخش گذشته و من یه جدید گرفتم، البته اونو هم نگاه داشتم

رامتین عزیز اولا نوشتن به زبان فارسی در این سایت الزامی است
فعلا این پستت رو من برات اصلاح کردم که دوستان مشکلی نداشته باشند
دوما شرایطی که شما گرین کارت گرفتی جزو مطالب ممنوع در این سایت است پس قاعدتا کسی نباید در این خصوص در این سایت مطلبی بنویسد
سوما به نظرم کار شما پیچیدگی های خاصی دارد که عملا بهتر میدانم حتما با یک وکیل مجرب صحبت کنید ، بیشتر تخصص دوستان در این سایت مبحث لاتاری و اقامت های متداول تر است و عملا با توجه به اینکه داستان شما جزو مطالب قانونی این سایت نیست قطعا دوستان خیلی باتجربه هم پاسخگوی شما نخواهند بود
انشالله با مراجعه به یک وکیل خوشنام و متبحر مشکلتان حل شود
موفق باشید
شماره کیس: 2015AS4XXX
دریافت ویزا : همسر و پسرجان روز مصاحبه  ----  خودم 13 جولای
کلیرشدن خودم : کمتر از 100 روز
نکته ی کنکوری    سربازی : س پ ا ه
پاسخ
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، nora-nora
به نظر شما برای دارندگان گرین کارت که بیش از شش ماه و کمتر از یک سال خارج از آمریکا بوده اند، کدام فرودگاه و شهر امریکا بهتر بوده و سخت گیری کمتر است؟

البته مشخص هست که قانون برای همه ایالتها یکسان است ولی به هر حال در حالت نسبی و میانگین برخی از شهرها نسبت به شهر های دیگر آسان تر هستند.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان