کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازگشت به آمريكا پس از غيبت طولاني
سلام دوستان عزیز من بعد ۱۱ماه برمیگردم آمریکا ، می‌خوام نامه پزشکی‌ بیارم ولی‌ نمی‌دونم محتوای این نامه چی‌ باشه و یا برای چه تاریخی‌ باشه .ممنون میشم راهنماییم کنید
با آرزوی بهترین‌ها برای همه شما عزیزان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-03 ساعت 12:12)mina85 نوشته:  سلام دوستان عزیز من بعد ۱۱ماه برمیگردم آمریکا ، می‌خوام نامه پزشکی‌ بیارم ولی‌ نمی‌دونم محتوای این نامه چی‌ باشه و یا برای چه تاریخی‌ باشه .ممنون میشم راهنماییم کنید

اگر کمتر از یکسال بر می گردید هیچ نیازی به نامه و اینها نیست.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: mina85 ، moon_rose ، lingni
از اونجاييكه دوستان زيادي درخواست كردند راجع به شرايط سيتيزن شدن ، مدت زمان مجاز خروج از آمريكا با گرين كارت و همچنين Re Entry Permit يا همون به اصطلاح عاميامه پاس سفيد توضيح بديم ترجيح دادم اين سه مبحث رو در هم ادغام كنم و يه توضيحى در موردش بدم.

١- شرايط اخذ شهروندى براي دارندگان گرين كارت از طريق برنده شدن در لاتارى :
الف) گذشته شدن ٥٧ ماه از اولين ورود به آمريكا
ب) حضور فيزيكى بمدت ٣٠ ماه در خاك آمريكا
ج) عدم خروج بيش از ٦ ماه يا ١٨٠ روز از خاك آمريكا
د) نداشتن سابقه كيفرى موثر در پرونده اجتماعى فرد
در صورت رعايت شرايط فوق فرد مي تواند به موقع شهروندي ايالات متحده آمريكا را كسب نمايد.

٢- مدت زمان مجاز خروج از آمريكا براي دارندگان گرين كارت :
طبق قوانين فعلى اين مدت زمان در صورتيكه Re Entry Permit نداشته باشيد نهايتا ٣٦٥ روز از خروجتان مي باشد و با داشتن Re Entry Permit اين زمان به ٧٣٠ روز افزايش مى يابد ولى در صورتى كه بيش از ١٨٠ روز خارج از آمريكا باشيد اداره مهاجرت "مى تواند" مدت زمانى كه قبل از اين خروج در خاك آمريكا نبوده ايد را جزو مدت زمان ٣٠ ماه لازم براي سيتيزني را حساب نكند.

٣- پاس سفيد يا Re Entry Permit :
اجازه اى است كه اداره مهاجرت "مى تواند" با دريافت مدارك و يا دلايل متقاضى براي نياز وى به خروج بيش از يكسال از آمريكا به فرد اعطا نمايد كه معمولا پروسه دريافت اين اجازه به حضور فرد بمدت ٤٥ الي ٩٠ روز در خاك آمريكا نيازمند است و مراحل كار بايستى هنگام حضور فرد در خاك آمريكا با ارائه مدارك حضور در آمريكا شروع شود و پس از انجام مراحل انگشت نگارى فرد مي تواند از آمريكا خارج شود و اصل Re Entry Permit به آدرس ارائه شده توسط فرد ارسال مى گردد.
لازم به توضيح است اگر از اين اجازه استفاده مى كنيد اداره مهاجرت "مى تواند" مدت زماني كه قبل از آن در خاك ايالات متحده بوده ايد را جزو ٣٠ ماه لازم براي سيتيزنى حساب نكند.
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

پاسخ
تشکر کنندگان: mina85 ، sce ، barfi1 ، mirman ، m0na_000 ، lingni ، sunny_d ، shadi79 ، شوشینا ، farshid sobhani
(2015-12-03 ساعت 12:26)Nazem نوشته:  
(2015-12-03 ساعت 12:12)mina85 نوشته:  سلام دوستان عزیز من بعد ۱۱ماه برمیگردم آمریکا ، می‌خوام نامه پزشکی‌ بیارم ولی‌ نمی‌دونم محتوای این نامه چی‌ باشه و یا برای چه تاریخی‌ باشه .ممنون میشم راهنماییم کنید

ممنون حتی برای محکم کاری هم نیارم؟ من بار اول هیوستن بودم این بار میرم لس‌آنجلس مشکلی‌ که نیست ؟
با آرزوی بهترین‌ها برای همه شما عزیزان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-03 ساعت 12:41)mina85 نوشته:  
(2015-12-03 ساعت 12:26)Nazem نوشته:  

ممنون حتی برای محکم کاری هم نیارم؟ من بار اول هیوستن بودم این بار میرم لس‌آنجلس مشکلی‌ که نیست ؟

نياز نيست
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

پاسخ
تشکر کنندگان: mina85 ، lingni
(2015-12-03 ساعت 12:28)Nazem نوشته:  از اونجاييكه دوستان زيادي درخواست كردند راجع به شرايط سيتيزن شدن ، مدت زمان مجاز خروج از آمريكا با گرين كارت و همچنين Re Entry Permit يا همون به اصطلاح عاميامه پاس سفيد توضيح بديم ترجيح دادم اين سه مبحث رو در هم ادغام كنم و يه توضيحى در موردش بدم.

١- شرايط اخذ شهروندى براي دارندگان گرين كارت از طريق برنده شدن در لاتارى :
الف) گذشته شدن ٥٧ ماه از اولين ورود به آمريكا
ب) حضور فيزيكى بمدت ٣٠ ماه در خاك آمريكا
ج) عدم خروج بيش از ٦ ماه يا ١٨٠ روز از خاك آمريكا
د) نداشتن سابقه كيفرى موثر در پرونده اجتماعى فرد
در صورت رعايت شرايط فوق فرد مي تواند به موقع شهروندي ايالات متحده آمريكا را كسب نمايد.

٢- مدت زمان مجاز خروج از آمريكا براي دارندگان گرين كارت :
طبق قوانين فعلى اين مدت زمان در صورتيكه Re Entry Permit نداشته باشيد نهايتا ٣٦٥ روز از خروجتان مي باشد و با داشتن Re Entry Permit اين زمان به ٧٣٠ روز افزايش مى يابد ولى در صورتى كه بيش از ١٨٠ روز خارج از آمريكا باشيد اداره مهاجرت "مى تواند" مدت زمانى كه قبل از اين خروج در خاك آمريكا نبوده ايد را جزو مدت زمان ٣٠ ماه لازم براي سيتيزني را حساب نكند.

٣- پاس سفيد يا Re Entry Permit :
اجازه اى است كه اداره مهاجرت "مى تواند" با دريافت مدارك و يا دلايل متقاضى براي نياز وى به خروج بيش از يكسال از آمريكا به فرد اعطا نمايد كه معمولا پروسه دريافت اين اجازه به حضور فرد بمدت ٤٥ الي ٩٠ روز در خاك آمريكا نيازمند است و مراحل كار بايستى هنگام حضور فرد در خاك آمريكا با ارائه مدارك حضور در آمريكا شروع شود و پس از انجام مراحل انگشت نگارى فرد مي تواند از آمريكا خارج شود و اصل Re Entry Permit به آدرس ارائه شده توسط فرد ارسال مى گردد.
لازم به توضيح است اگر از اين اجازه استفاده مى كنيد اداره مهاجرت "مى تواند" مدت زماني كه قبل از آن در خاك ايالات متحده بوده ايد را جزو ٣٠ ماه لازم براي سيتيزنى حساب نكند.
آیا 365 روز خروج از آمریکارو مطمنید؟من مواردی رو شنیدم که بیشتر از6 ماه خارج از آمریکا بودن و گرین کارت باطل شده

فرستاده شده از C6602ِ من با Tapatalk
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. صحبتهائی هست که:
"گرینکارت ازدواجی سخت گیری تبدیل کارت موقت به دائم و بعدش سیتیزنی و شمارش 499 روز نداره . فقط تواپلای گذشت 2.5 سال از اولین ورود یاحضور باکارت مهمه "
چقدر این قضیه صحت داره؟ (اگر زوج با هم زندگی کنند ولی خارج از خاک امریکا)
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان فرزندي كه گرين كارت دارد و بالاي ٢١ سال سن دارد ميتواند براي مادر خود درخاست ويزا كند كه مدتي در امريكا باشد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-04 ساعت 19:55)مهردادي نوشته:  سلام دوستان فرزندي كه گرين كارت دارد و بالاي ٢١ سال سن دارد ميتواند براي مادر خود درخاست ويزا كند كه مدتي در امريكا باشد؟

بله میتونن به عنوان دیدن فرزندشون ویزا بگیرن. اول بهشون ویزای 3 ماهه میدن و اونجا میتونن تمدیدش کنن.حضور فرزند در آمریکا و داشتن کار الزامی و مهم هست.موفق باشید.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: ofrfar ، sce
[quote uid=1646 name="Nazem" post=683007 timestamp=1449129480]از اونجاييكه دوستان زيادي درخواست كردند راجع به شرايط سيتيزن شدن ، مدت زمان مجاز خروج از آمريكا با گرين كارت و همچنين Re Entry Permit يا همون به اصطلاح عاميامه پاس سفيد توضيح بديم ترجيح دادم اين سه مبحث رو در هم ادغام كنم و يه توضيحى در موردش بدم.<br />
<br />
١- شرايط اخذ شهروندى براي دارندگان گرين كارت از طريق برنده شدن در لاتارى :<br />
الف) گذشته شدن ٥٧ ماه از اولين ورود به آمريكا<br />
ب) حضور فيزيكى بمدت ٣٠ ماه در خاك آمريكا<br />
ج) عدم خروج بيش از ٦ ماه يا ١٨٠ روز از خاك آمريكا<br />
د) نداشتن سابقه كيفرى موثر در پرونده اجتماعى فرد<br />
در صورت رعايت شرايط فوق فرد مي تواند به موقع شهروندي ايالات متحده آمريكا را كسب نمايد.<br />
<br />
٢- مدت زمان مجاز خروج از آمريكا براي دارندگان گرين كارت :<br />
طبق قوانين فعلى اين مدت زمان در صورتيكه Re Entry Permit نداشته باشيد نهايتا ٣٦٥ روز از خروجتان مي باشد و با داشتن Re Entry Permit اين زمان به ٧٣٠ روز افزايش مى يابد ولى در صورتى كه بيش از ١٨٠ روز خارج از آمريكا باشيد اداره مهاجرت "مى تواند" مدت زمانى كه قبل از اين خروج در خاك آمريكا نبوده ايد را جزو مدت زمان ٣٠ ماه لازم براي سيتيزني را حساب نكند.<br />
<br />
٣- پاس سفيد يا Re Entry Permit :<br />
اجازه اى است كه اداره مهاجرت "مى تواند" با دريافت مدارك و يا دلايل متقاضى براي نياز وى به خروج بيش از يكسال از آمريكا به فرد اعطا نمايد كه معمولا پروسه دريافت اين اجازه به حضور فرد بمدت ٤٥ الي ٩٠ روز در خاك آمريكا نيازمند است و مراحل كار بايستى هنگام حضور فرد در خاك آمريكا با ارائه مدارك حضور در آمريكا شروع شود و پس از انجام مراحل انگشت نگارى فرد مي تواند از آمريكا خارج شود و اصل Re Entry Permit به آدرس ارائه شده توسط فرد ارسال مى گردد.<br />
لازم به توضيح است اگر از اين اجازه استفاده مى كنيد اداره مهاجرت "مى تواند" مدت زماني كه قبل از آن در خاك ايالات متحده بوده ايد را جزو ٣٠ ماه لازم براي سيتيزنى حساب نكند.[/quote]<br />
آیا 365 روز خروج از آمریکارو مطمنید؟من مواردی رو شنیدم که بیشتر از6 ماه خارج از آمریکا بودن و گرین کارت باطل شده<br />
<br />

پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، soufia
(2016-01-05 ساعت 13:37)romance33 نوشته:  
(2016-01-04 ساعت 19:55)مهردادي نوشته:  سلام دوستان فرزندي كه گرين كارت دارد و بالاي ٢١ سال سن دارد ميتواند براي مادر خود درخاست ويزا كند كه مدتي در امريكا باشد؟

بله میتونن به عنوان دیدن فرزندشون ویزا بگیرن. اول بهشون ویزای 3 ماهه میدن و اونجا میتونن تمدیدش کنن.حضور فرزند در آمریکا و داشتن کار الزامی و مهم هست.موفق باشید.

با عرض پوزش منهم همين سوْال را داشتم فقط ميخواستم بدونم نهايتاً تا چه مدت ميشه تمديد كرد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز، من هم بخاطر مشکلات شخصی‌ قادر به رفت اومد هر ۶ ماه یکبار به آمریکا نیستم. اگر مدتی‌ طولانی‌ به آمریکا مسافرت نکنم و برای بیشتر از یک سال و نیم در ایران بمونم و بعد به آمریکا مسافرت کنم، آیا گرین کارت خود را از دست خواهم داد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: m_ganj
(2016-03-14 ساعت 04:31)danial171 نوشته:  سلام دوستان عزیز، من هم بخاطر مشکلات شخصی‌ قادر به رفت اومد هر ۶ ماه یکبار به آمریکا نیستم. اگر مدتی‌ طولانی‌ به آمریکا مسافرت نکنم و برای بیشتر از یک سال و نیم در ایران بمونم و بعد به آمریکا مسافرت کنم، آیا گرین کارت خود را از دست خواهم داد؟

مادر و پدرم در 5 مارچ 2016 بعد از نزدیک دو سال نرفتن به امریکا برای بار دوم از فرودگاه واشنگتن بدون دردسر و سوال و پاسخی (شکر خدا) وارد امریکا شدند. حالا نمی دونم چون سنشون بالا بود کاری نداشتند. یا زبان نمی دونستند...
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام

دوستان نامزد من دوسال پیش از طریق دعوتنامه خانوادگی ویزا و گرین کارت گرفت و به مدت 6 ماه نیواورلینز بود . بعدش پاس سفید گرفتن و اومدن ایران که تا 21oct2016 هم تاریخ داره . حالا سوالم اینه که اگر نتونه تا این تاریخ برگرده آمریکا وضعیت گرین کارتش چی میشه ؟؟؟ مثلا میشه چندسال دیگه بره و بگه من مشکل داشتم نتونستم بیام ؟؟؟ یا اینکه اگر نمیشه و بخواد تابستون بره آمریکا برای تمدید کردن پاس سفید برای دوسال دیگه ، چند روز باید اونجا بمونه ؟؟؟ و اینکه میشه توی یک ایالت دیگه اقدام کنه؟؟؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت دوستان گرامی
من سوالم رو در گروه دیگه ای هم مطرح کردم.من دو سال پیش ‎reentry permit‎ گرفتم و این ماه (یعنی اواسط ماه می) مدت اعتبار دو سالش تموم میشه و من باید برگردم آمریکا. می خواستم ببینم که آیا اگر من مدت کوتاهی(مثلا 1 ماه) رو در آمریکا بمونم و برگردم ایران که بتونم کارهام رو به اتمام برسونم و باز دوباره قبل از 6 ماه برگردم آمریکا و بمونم مشکلی پیش میاد و ممکنه تو بار دوم تو فرودگاه آفیسر از من توضیح بخواد؟ آیا از دوستان کسی این تجربه رو داشته؟
ممنون میشم اگر هر چه سریعتر جواب منو بدید.
با تشکر ‎ Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان